Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neskatoties uz to, ka aptuveni 95% no visām ienākošajām un izejošajām vizītēm jau gadu kā ir atceltas, Ārlietu ministrija turpina šķērdēt naudu. Nenotiek ne prezidentu, premjeru, parlamenta spīkeru, ne deputātu, ne ministru vizītes. Faktiski nenotiek, ar retiem izņēmumiem. Tāpat nenotiek nekādas starptautiskas konferences vai pasākumi.

Nenotiek arī valsts sekretāru vai to vietnieku, ne direkciju vadītāju, ne departamentu direktoru vai nodaļu vadītāju vizītes. Nemaz nerunājot par zemāka ranga ierindas diplomātu braucieniem. Un ne tikai te galvaspilsētā. Tas pats attiecas uz visām mūsu 47 vēstniecībām, konsulātiem un pārstāvniecībām. Un tieši tāpat - arī nekāda ierastā ikdienas darba aktivitāte Latvijā nenotiek no šeit esošo 35 ārvalstu vēstniecību puses.

Ko tas īsti nozīmē? Tas nozīmē to, ka ministra un visas viņa pakļautībā esošās ministrijas darbinieku ikdienā nenotiek 95% no tām visām aktivitātēm, kas notika agrāk. Liela daļa bija eksotisku un ļoti tālu valstu apmeklējumi biznesa klasē ar palikšanu labākajās pieczvaigžņu viesnīcās, smalku pieņemšanu apmeklēšana un otrās šķiras vīnu baudīšana, darba brokastis, pusdienas un vakariņas smalkos restorānos, taču tagad tas viss nenotiek.

Nenotiek faktiski neviena pieņemšana. Nenotiek faktiski neviena divpusējā vizīte vai daudzpusējie pasākumi. Vai tiek veikts konsulārais darbs? Tieši tāpat – par aptuveni 95% samazinātā režīmā, jo robežas ir ciet, vīzu izsniegšana ļoti minimāla. Tie daži repatriācijas reisi? Uz kopējā fona – nekas īpašs. Nenotiek (notiek gandrīz minimāli) Latvijas tūristu braucieni uz ārzemēm, tātad nav jāsniedz palīdzība ar nozaudētajām pasēm braucienu laikos un tamlīdzīgām lietām, kas, kā no mūsu pilsoņiem masveidā dzirdams, arī agrāk notika ļoti nelabprāt un ar lielu lūgšanos.

Toties kas tomēr notiek, jūs jautāsiet? Notiek darbs no mājām, tajā skaitā ārzemēs, no dārgiem, valsts apmaksātiem apartamentiem, kur mitinās vēstniecību darbinieki ar savām ģimenēm. Tiek apmaksātas smalkas ārzemju skolas darbinieku bērniem, uzturēti šoferi un maksāti lieli ikdienas pabalsti augsta dzīves līmeņa uzturēšanai.

Painteresējieties, cik izmaksā mūsu pārstāvniecības vadītāja Ņujorkā miteklis vien, runā, ka virs 10 tūkstošiem dolāru mēnesī. Tas tikai viens mazs piemērs. Un ko īsti pēdējo gadu ir paveikusi mūsu pārstāvniecība ANO? Nebūtu bijis prātīgāk atsaukt visus darbiniekus mājās, atstājot vienu atašeju labākajā gadījumā?

Varētu likties, ka šis ir tas laiks, kad valstij varētu ietaupīties miljoni, bet nē. Tērēts tiek vēl vairāk, pat maksātas prēmijas. Neformāli paši ministrijas darbinieki esot sajūsmā, dzīvojaas pa mājām uz dīvāna apakšbiksēs ar bērniem un raksta internetā esošao situāciju slavinošus komentārus. Un var jau saprast – no viņu skatupunkta viņi visdrīzāk gribētu, kaut šis ārkārtas stāvoklis nekad nepārietu.

Vai tā vietā nebūtu sen jau bijis jāsamazina šis milzīgais darbinieku štats par 60-70% un palikušajiem algas par 30-40%, ņemot vērā, ka šobrīd nekas nav jādara un notiek mākslīga veģetācija, pat nenotiek darba imitācija, jo pēc definīcijas – Ārlietu ministrijai šobrīd nav, ko darīt! Un tā arī faktiski neko nedara. Un neviens nezina, kad, ja vispār, būs atkal vecie pienākumi jāveic.

Tā vietā, lai gaidītu – tagad būtu jāreorganizējas un jāpielāgojas jaunajiem apstākļiem, nevis jāšķērdē aizņemtā nauda. Un tas attiecas uz virkni citu, ja ne visu, valsts iestāžu darbību, vienkārši ārlietu ministrs Edgars un viņa operas vai salonu draugi ar visām vēstniecībām un pārstāvniecībām ir pats uzskatāmākais bezjēdzīgas naudas triekšanas melnajā caurumā piemērs.

Novērtē šo rakstu:

209
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...