Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zaiga

29.10.2019. 22:57

»

?

KAS bija promocijas padomē, ja tāādu darbu izlaida cauri


Bet, vai Jūs zināt, ka šis doktors ir ES fondu finansēts? 3 pilnus studiju gadus un gadu kā grāda pretendents? Katru mēnesi saņēm prāvu summu (tolaik algas apjomā) par šī mēsla tapināšanu. Un, vai Jūs zināt, ka šis darbs tika vairākkārtīgi atmests labošanai pirms šo "gala" versiju pieņēma promocijas komisija? Šie visi ir fakti, ko vairāku gadu garumā noklusēja atbildīgie - prom. padome, fakultāte, atbildīgā departamenta direktore Evija Rūsīte, konkrētā projekta vadītāja un naudas izsaimniekotāja Elmīra Zariņa?
Un, vai Jūs zināt, ka šo stipendiju 4 gadu garumā ar kopējo summu 30 tūkst. Latu apmērā saņēma Latvijas Universitātes amatpersona/kanclers Gundars Bērziņš, kas strādāja pilnā slodzē ar lielu algu? Un, vai Jūs zināt, ka viņš izmantoja savu varu un ietekmi, ne vien subsidējot atbilstošo fakultāti, bet arī turot tonusā atbildīgos departamentus. Patiesa, skaista izsaimniekošana labākajās tradīcijās jeb šis ir tas pats stāsts par to, ka šī brīža rektora pi vietnieks Jānis Stonis šomēnes ir saņēmis teju 8 tūkstošu lielu algu, izmantojot savas varas un ietekmes pozīcijas adninistratīvo juku laikā. Kauns!

Atbildēt

Stoned

29.10.2019. 22:44

Kad ir tuvākā uzņemšana doktora studiju programmā Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē?

Atbildēt

Zigis

23.10.2019. 07:28

Un šitādi ambāļi tēlo no sevis prātvēderus un māca studentus, pa purnu tam loham vajag samest.

Atbildēt

Mumins

21.10.2019. 20:03

Paldies, ilgi nebiju lasījis ko tik uzjautrinošu! :)

Atbildēt

Zinošais

21.10.2019. 11:45

Šis darbs ir "piliens papīru birokrātijas" jūrā !
Tepat PIETIEK bija pārmetumi Bordānam par likumprojekta "neappriešanu ar sabiedrību".
Patiesā aina manuprāt ir krietni sliktāka - žurnālisti varētu veikt eksperimentu - pajautāt jebkuram ministram ko viņš domā par MK dienaskārtībā iekļautā dokumenta kādu konkrētu punktu - ar ļoti lielu varbūtību varētu konstatēt ka ministrs nav lasījis ne tikai konkrēto dokumentu , bet pat tā anotāciju !
Ar promocijas darbiem ir līdzīgi !
Tas gan nav nekas jauns - savā mūžā esmu aizstāvējis daudzus darbus - arī tos formāli paredzētie recenzenti nelasīja !

Atbildēt

LUČANSKIS

21.10.2019. 10:53

Latvijas Universitāte ir tas pats pīļu dīķis, kas bija pirms 30 gadiem. Tikai bez Morberga novēlētā īpašuma Vecrīgā. Viesnīca "Rīga" Jura Zaķa laikā ar zemi zem tās nopriHvatizēta Indriksonam no Skonto. Bet vecais čekists Juris Bojārs ar saviem čekas stukačiem aizvien tur sēž un izlemj, kam būt doktoram.

Atbildēt

PPŠ

21.10.2019. 10:17

»

hihi

Redzu veco labo studentu un skolnieku joku - noformēt materiālu ar dubultām starprindu atstarpēm un likt lielas atkāpes lappušu malās. Tādējādi iegūstam vizuāli lielāku papīra izstrādājuma biezumu, tb lapu skaitu


Tur vēl ir virkne prastāko pirmkursnieku blēdību :) Ja runājam par patiesu, tādu īstu Hārvarda formātu, tad jebkura universitāte, kurai kaut mazliet rūp reputācija uz karstām pēdām izmestu no darba katru, kurš izlaidis cauri šo "doktora" darbu. Bez diskusijām un kompromisiem. Tur lidotu galvas, jo tas būtu ļoti smags trieciens Uni reputācijai.

Atbildēt

Pilsonis

21.10.2019. 10:17

»

Drum

Pēc autora piedāvātās metodoloģijas var izčakarēt jebkuru darbu


Jums laikam vidusskolas izglītība? Izklausās jums nav pieredzes ar augstskolu darbiem.
Tā nav autora piedāvātā metodoloģija. Tās ir minimālās prasības, lai vispār varētu aizstāvēt darbu. Man maģistra darbam bija tādas pašas prasības. Tikai mani pie aizstāvēšanas ar tādām kļūdām nemaz nepielaistu.

Atbildēt

FKK

21.10.2019. 10:14

Pag, pag ... šī "darba" autoru izglītības ministre Šuplinska gribēja redzēt LU rektora amatā? Tiešām?

Atbildēt

hihi

21.10.2019. 10:12

Redzu veco labo studentu un skolnieku joku - noformēt materiālu ar dubultām starprindu atstarpēm un likt lielas atkāpes lappušu malās. Tādējādi iegūstam vizuāli lielāku papīra izstrādājuma biezumu, tb lapu skaitu.

Atbildēt

TYT

21.10.2019. 10:09

»

Nunu

Stāstīt, ka "Hārvardas formāts" pieļauj nenorādīt citētā avota lapaspusi ir vai nu kļūda, vai apzināta dezinformācija. Šādas atsauces promocijas darbā NAV pieļaujamas


Taisnība - tas nav ne "Hārvardas," ne arī kāds cits formāts. Puslīdz sevi cienošā universitātē tāds vienkārši netiktu pieņemts. Darbs neatbilst nekādiem standartiem. Piedevām liecina, ka autoram vajadzētu vēlreiz atgriezties bakalaura līmenī.
Vispār derētu saprast, kas īsti notiek ar augstāko izglītību, ja kaut kas tāds vispār tiek laist cauri. Tiešām tur tiem komisijas locekļiem pat mazliet neērti nav.
Un visbeidzot - šī "darba" autors gatavojās kļūt par LU vadītāju. Jūs galvu esat saspieduši? Viena lieta ar skaidru blēdību un haltūru tikt pie doktora nosaukuma, bet tagad šīs blēdis tiek virzīts par LU vadītāju?

Atbildēt

tur jau viss pēc horoskopiem

21.10.2019. 08:20

......................

Atbildēt

Goda doktora nosaukums

21.10.2019. 04:49

RTU Goda doktora nosaukums piešķirts 2014. gadā par izcilu OIK afēras atbalstu, saskaņā ar EM tapušiem normatīviem un apjomīgo darba pieredzi valsts, pašvaldību uzņēmumu izputināšanā.

Atbildēt

Joske

21.10.2019. 02:12

»

Nāksies apbēdināt -

nekur - jo Levitam tāda nemaz nav


Tāpat kā priekšāda?

Atbildēt

Eh

20.10.2019. 22:01

Kā šāds āksts var vadīt Olainfarm? Ar šādām zināšanām? Labāk liekam par neiroķirurgu - tie trūkst.

Atbildēt

BAT

20.10.2019. 21:54

»

Biznesa augstskola Turība

Atrodiet 10 atšķirības starp Baltijas krievu institūta, LU un RTU doktoriem


Interesanti gan, kopš kura laika tad Turības visu līmeņu darbi būtu labāki. Tie paši juristi no kvalifikācijas līdz pat doktoram liek šausmās noelsties. Bet kantoris strādā un diplomus dala! Pēc tam satiec tādus diplomantus praksē...un kur nu vēl tie, kuri sasēžas Turības pasniedzēju beņķos:) un vērtē.. Cirks! Bet nožēlojams.

Atbildēt

Visam ir

20.10.2019. 21:29

Visam ir savi piemēri un paraugi, kan līdzināties. Labprāt iepazītos ar valsts prezidenta kā jurista promocijas darbu. :))

Atbildēt

?

20.10.2019. 21:17

KAS bija promocijas padomē, ja tāādu darbu izlaida cauri?

Atbildēt

Nunu

20.10.2019. 21:05

»

nlo

Neņemos spriest par man svešu darbības jomu, zinu tikai to, ka autors pats sev, pat gribēdams, zinātnisku grādu piešķirt nevar. Pārmetumi (ja tiem ir pamats) būtu izsakāmi darba zin.vadītājam, recenzentiem, zin. padomēm (šķiet, vismaz divām), kas darbu "izlaidušas cauri". Vai t.s. PIETIEK šo darbu var...


Stāstīt, ka "Hārvardas formāts" pieļauj nenorādīt citētā avota lapaspusi ir vai nu kļūda, vai apzināta dezinformācija. Šādas atsauces promocijas darbā NAV pieļaujamas.

P.S. Palasījos pašu darbu, tā NAV zinātne. Ļurināšana grāda iegūšanai, visticamāk, pa blatu.

Atbildēt

Biznesa augstskola Turība

20.10.2019. 19:54

Atrodiet 10 atšķirības starp Baltijas krievu institūta, LU un RTU doktoriem.

Atbildēt

:-(

20.10.2019. 19:24

Kur varētu iepazīties ar sādźas profesores Šuplinskas promocijas darbu? Tas varĕtu būt tikpat aizraujoşs.

Atbildēt

nlo

20.10.2019. 18:53

Neņemos spriest par man svešu darbības jomu, zinu tikai to, ka autors pats sev, pat gribēdams, zinātnisku grādu piešķirt nevar. Pārmetumi (ja tiem ir pamats) būtu izsakāmi darba zin.vadītājam, recenzentiem, zin. padomēm (šķiet, vismaz divām), kas darbu "izlaidušas cauri". Vai t.s. PIETIEK šo darbu var precīzāk novērtēt, nezinu. Par atsaucēm, - tās katra institūcija nosaka, kā šādos darbos veidojamas. Te izmantots t.s. Hārvardas atsauču veidošanas princips, par kuru PIETIEK, pieļauju, varētu arī nezināt. Strīdīga dažviet varētu likties lappušu (ne)uzrādīšana, bet atbilstīgi "Hārvardam" tā nav tik obligāta, jo autora teksta un izmantotā avota attiecības var būt dažādas. Bet šīs prasības patiešām nosaka institūcija, kurā darbs tiek izstrādāts.
Tāds savāds ceļa nolīdzināšanas ceļš šajās rektoru ciņās ir izraudzīts.

Atbildēt

Drum

20.10.2019. 18:43

Pēc autora piedāvātās metodoloģijas var izčakarēt jebkuru darbu...

Atbildēt

ar spārniņiem

20.10.2019. 17:35

»

nožēlojami

Rektorāta vārnas turpina ķērkt. Vai nu mužņiks, vai slēdzam to bodi ciet


Der izvilk galvu smiltīm vai citas vietas un redzēt maksātspējīgākus konkurentus, kurus pats radīja savā alkatībā

Atbildēt

āda

20.10.2019. 17:34

Disertācijas jau ir dažādās un tie vājie maģistyra darbiņi ekonomikā, sociiālās zinātnēs un kur tad vēl filoloģijā nav nekas jauns un padomju tradīcijas tiek rūpīgi koptas šaurajās interešu grupās. Ne jau no tās listes G. Bērziņš vai I. Šuplinska būtu pašas briesmīgākāsSlikti, ka tādu autorus nešaubīgi liek pusakadēmiķu un akadēmiķu kārtā kas tinātni padara ne tikai par smieklīgu, bet arī nožēlojamu Tik pat nožēlojama tāda profesūra valstī, ko tagad Satversmes tiedsa padarījusi par neaizskaramo kastu
Tas teiciens jau sens - kas kauna neprot, tad badu nemirst--- nu tad tādi kļūst par dekāniem, politiķiem, ministriem, un lauzās vēl tik uz amatiem.... tādā paša veidā kā tika pie aizstāvētām disertācijām un galdiņš vienmēr kllāts kā politkonsultantiem, politpadomēs iestutētiem utt. Visa valsts jau tāda

Atbildēt

Niknais

20.10.2019. 17:19

Cerams, tam pederastam tagad atņems nosaukumu un iebāzīs īstu doktordesu pakaļā

Atbildēt

Atis

20.10.2019. 17:05

»

Neitrāls

Man nekāda darīšana ar LU, tomēr! Krievu teiciens " kto suğja?" attaisnojas: nav iespējas salīdzināt, jo autors slēpjas zem pseidonīma. Pamats, lai nelasītu tālāk par raksta ievadu


Piekrītu, "anoņimkas" lasīt nozīmē pašam sevi apkaunot. Bet kāds darbs ielikts, lai to savārstījumu uzrakstītu! Viss liecina, ka esošajām amatpersonām ir paniskas bailes no tā, ka kāds cits tiks pie LU papīriem.

Atbildēt

Arturs Priedītis

20.10.2019. 16:46

Tagad latviešiem ir lielisks zinātnieka etalons, kuru objektīvi ir novērtējis prof.J.Bojārs: "Levits Latvijā nevar pretendēt ne uz profesoru, ne asociēto profesoru pat “par blatu”. Viņš pats saka, ka ir “pa pusei jurists, pa pusei politologs.” “Par blatu” viņš dabūja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) goda doktoru. Viņš nevar būt LZA eksperts tiesību zinībās, jo viņam nav fundamentālu monogrāfiju tajās. Man eksperta tiesības starptautiskajās publiskajās un starptautiskajās privāttiesībās LZA nākas pastāvīgi atjaunot ar kārtējās fundamentālās monogrāfijas apstiprinošām noteiktu to lapu kopijām. Lai uzturētu izcilības reitingu LU mācībspēkam jāizpilda liela lekciju slodze, lekciju kursi profesoram nepārtraukti vismaz reizi trīs gados jāatjauno, ik gadus jāvada noteiktu skaitu bakalaura, maģistra un doktora promocijas darbu. Levitam nav nekā no tā. Var iebilst, ka Valsts prezidenta kandidātam tas nav nepieciešams. Nav gan, ja pretendents savas pretenzijas vadīt valsti nebalsta ar “ģeniāla jurista autoritāti,” ka to dara Levits, ko var apstiprināt vienīgi ar augšminēto kritēriju izpildīšanu, viss pārējais ir tikai “bla - bla!” Bet kā tad viņš ticis par Eiropas Tiesas tiesnesi! Visās starptautiskajās tiesās tiesnešu amatus var iegūt tikai ar to dalībvalstu valdību rekomendācijām, tātad caur attiecīgām pazīšanām, kā Levits “Latvijas ceļa” valdības un t.s. “bandītu laikos” no tieslietu ministra amata bez ilgas aizsēdēšanās mūsu bēdu ielejā žigli aizprasījās atpakaļ uz Eiropu. Turklāt Eiropas Tiesas tiesneša kritēriji nemaz nav tik augsti - tos “pēc vienbalsības principa uz sešiem gadiem ieceļ dalībvalstu valdības no personām, kuru neatkarība neizraisa šaubas un kuras atbilst kvalifikācijai, kāda nepieciešama augstākā līmeņa juristu posteņu ieņemšanai attiecīgajās valstīs, vai kuras ir atzītas kompetences juriskonsulti.” Tātad tur pat grādi nav pieprasīti! Vispār jau prezidenta kandidātam arī tas nav nepieciešams. Līdz šim pieticis ar balsu sarunāšanu Zvēru dārzā vai kaut kur uz Ventspils šosejas."

Atbildēt

Neitrāls

20.10.2019. 16:45

Man nekāda darīšana ar LU, tomēr! Krievu teiciens " kto suğja?" attaisnojas: nav iespējas salīdzināt, jo autors slēpjas zem pseidonīma. Pamats, lai nelasītu tālāk par raksta ievadu.

Atbildēt

TYT

20.10.2019. 16:35

Labi, saprotams, ka tā disertācija ir haltūra un savārstījums. Piedevām diezgan komisks.
Tikai arī pats kritiķis varēja pamēģināt uzrakstīt skaidrāk un precīzāk. Tagad ir milzīgs palags, vārdu blāķis, kuram pa virsu spīd vēlme paspīdēt ar asprātību. Kas vismaz dažos gadījumos nav īpaši izdevusies.

Atbildēt

V

20.10.2019. 16:24

Bravo, kāds pienesums mūsu zinātnei.

Atbildēt

Arturs Priedītis

20.10.2019. 16:18

Tādas "disertācijas" ir masveida parādība. Tā tas ir humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Izskaidrojums vienkāršs: trūkst īstu zinātnieku zinātnisko darbu vadīšanai. Šarlatāni rozenvaldi, kursītes, druvietes, cimdiņas u.c. nevar izskolot īstus zinātniekus.

Atbildēt

Ej Tu nost

20.10.2019. 15:49

Vai vins pats to rakstija?

Atbildēt

nožēlojami

20.10.2019. 15:48

Rektorāta vārnas turpina ķērkt. Vai nu mužņiks, vai slēdzam to bodi ciet.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Aicinām Aivaru Lembergu kļūt par saraksta līderi Rīgas Domes vēlēšanās

FotoPolitisko partiju apvienība Jaunā Saskaņa aicina Aivaru Lembergu kļūt par saraksta līderi ārkārtas Rīgas Domes vēlēšanās un aicina partiju Latvijai un Ventspilij iestāties politisko partiju apvienībā Jaunā Saskaņa, deleģējot savus cilvēkus gan Rīgas domes vēlēšanu sarakstā, gan apvienības valdē.
Lasīt visu...

21

Diskursīvā levitācija

FotoZinātniski orientētiem cilvēkiem šodienas Latvijā klājas ļoti labi. Burtiski katru dienu Rīgas mediji sagādā svaigu materiālu zinātniskām studijām. Svaigais materiāls parasti ir ļoti piemērots teoretizēšanai, terminoloģisko novitāšu izdomāšanai, dzīves izpratnes kompetentāka līmeņa sasniegšanai, vispārinātu un idealizētu modeļu veidošanai. Nereti mediju publikācijas praktiski apstiprina intelektuālās intuīcijas nojausmas un abstrahētās hipotēzes.
Lasīt visu...

21

Liekuļi

FotoIr gana vecs liekulības piemērs. Reiz Jēzus Kristus sestdienā sinagogā izārstēja kādu astoņpadsmit gadus vecu meiteni.
Lasīt visu...

21

Latviskās nelietības zvaigžņu stunda

FotoTas viss, kas 2019.gada decembra vidū notiek ar un ap Lembergu, noteikti ir kārtējā tipiski latviskā nelietība divos virzienos: 1) verdziska kalpošana ASV interesēm un 2) zemiski agresīva vēršanās pret gudru tautieti, nelietīgi izmantojot zināmus apstākļus.
Lasīt visu...

12

Draud Kariņa un Bordāna ostu apvērsums

FotoJau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.
Lasīt visu...

21

No LNT ziņām atvadoties

FotoDecembra pašā sākumā apcerīgi un mazliet skumīgās noskaņās atvadījāmies no LNT ziņām. Arī man bija tāda kā savāda sajūta – nu kā var beigties kaut kas tāds, kas šķities vienmēr klātesošs? Nozīmīgās pārmaiņas Latvijas mediju telpā gan bija izziņotas jau kādu brīdi iepriekš ar sekojošo neizbēgamo ņemšanos par to, kā tā drīkst, vai vispār drīkst un kur skatās policija NEPLP!
Lasīt visu...

21

Mēs, Rīgas līga, atbalstām lēmumu par Rīgas domes atlaišanu

Foto6. decembrī VARAM ministrs paziņoja, ka ir lēmis rosināt Rīgas domes atlaišanu. Šo lēmumu, visticamāk, atbalstīs arī Saeima. Iznākums šādā gadījumā būs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau nākamā gada sākumā.
Lasīt visu...

6

Spriņģes idejas sasaucas ar Gēbelsa propagandu par rases tīrību

Foto17. novembrī, diskutējot sociālajā tīklā Twitter, žurnāliste Inga Spriņģe izteicās, ka iedzīvotāji, kuri parakstās par Saeimas atlaišanu ir “stulbeņi” (stupid people) un “idioti”, turklāt piebilda, ka šādi cilvēki “nav spējīgi uz pašorganizēšanos, un viņus parasti kāds vada”.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

Rīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un...

Foto

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD)...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par...

Foto

Svētā inkvizīcija

Attieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka...

Foto

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

Šķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā...

Foto

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

Uz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu,...

Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....