Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču biežāk un biežāk tiek publicēti raksti, kuru autori sūdzas par medicīnas darbinieku necilvēcīgo attieksmi pret sevi vai pret radiniekiem.

Ārsta kļūda, nolaidīgas darbības vai pat tīša bezdarbība var izmaksāt sakropļotu turpmāko dzīvi katram. Var arī beigties ar nāvi. Gadu no gada mēs dzirdam, cik smags darbs ir medicīnas darbiniekiem, cik laika un resursu jātērē, lai kļūt par ārstu, cik mazs ir pēc tam atalgojums utt., taču kā vienmēr katrai monētai ir divas puses.

Vai katrs ārsts vai medicīnas darbinieks patiešām apguva zināšanas “izcilnieka” līmenī, vai arī pietiekoši ir tādu, kas vienkārši kaut kā nosēdēja savus gadus augstskolā un kaut kā ar citu palīdzību tomēr ieguva gaidīto diplomu? Vai arī cik ir tādu, kas turpina ārstēt ar metodēm, kas bija aktuālas pirms vairākiem desmitiem gadu? Kur ir garantija, ka katrs no mums nenonāks šāda “speciālista” rokās?

Ne jau velti daudziem cilvēkiem, kuriem nākas sastapties ar ārstiem, uzreiz rodas domas par nesamērīgi milzīgajām naudas summām, kuras vajag samaksāt ne tikai oficiāli, bet arī aploksnēs kā “pateicību”, “dāvanu” utt. Diemžēl tiesībsargajošo iestāžu darbinieki nekad nav dzirdējuši par šīm problēmām. KNAB vai citas iestādes vispār nereaģē, tāpēc korupcija medicīnas iestādēs zeļ un plaukst, jo mediķi ir savi un viņus aiztikt nedrīkst!

Vēl bīstamāks par korupciju un nelegālajiem ienākumiem ir jautājums par ārstu kļūdu dekriminalizēšanu! Ārstiem nu galīgi traucē pienācīgi pildīt profesionālos pienākumus un cilvēcīgi uzturēties pret pacientiem Krimināllikuma 138.pants “Ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīga pildīšana”. Redziet, tajā ir paredzēta soda atņemšana līdz vienam gadam (!!!) par to, ka ārsts, pildot dienesta pienākumus, nodara pacientam smagus vai vidēja smaguma miesas bojājumus.

Maksimāli viens gads brīvības atņemšanas par ārsta kļūdu, kuras dēļ pacients zaudē kādu no organisma funkcijām vai orgāniem, tik ļoti traucē ārstiem dzīvot, ka šis jautājums pēc Latvijas Ārstu biedrības uzskatiem būtu steidzami jāatrisina.

Palasot cilvēku stāstus, kuru radinieki nomiruši vai zaudējuši veselību medicīnas darbinieku dēļ (kaut gan tiem būtu jāglābj dzīvības vai jāarstē), un izpētot pastāvošos likumus, kļūst saprotams, ka pacients faktiski vispār nav pasargāts pret ārstu kļūdām, nav nekāda aizsardzības mehānisma, kurš novērstu viņu atklāto bezdarbību vai nolaidību.

Raksta mērķis ir pievērst uzmanību negodprātīgiem medicīnas darbiniekiem un ārstiem, aicinājums iedzīvotājiem stāstīt par šīs nozares pārstāvju negodprātīgo profesionālo pienākumu pildīšanu vai korupcijas gadījumiem; izteikt viedokli, vai ārstu kļūdu gadījumi vai pat atklātas noziedzīgas darbības būtu vispār jāatstāj nesodītas.

Novērtē šo rakstu:

46
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

21

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoPubliskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24. februārī centrs izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtīja ieteikumus visām pašvaldībām, tajā skaitā Jūsu domei. Oficiālu domes atbildi centrs nav saņēmis.
Lasīt visu...

21

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

FotoAr pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto, taču, lai tā izdotos:
Lasīt visu...

6

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

FotoCienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs) ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...

Foto

Ja mēs jautātu Jēzum pašam: "Skolotāj, kas ir ģimene?", mēs visdrīzāk saņemtu atbildi: "Kā ir rakstīts Dieva vārdā? Kā tu tur lasi?"

Mīļie draugi no Latvijas...

Foto

Atkal mani pārprot un nomelno!

Neprecīza ziņa par Latvijas Republikas Saeimas 2022.gada 14.jūlija grozījumiem Izglītības likumā ir radījusi satraukumu sociālajos tīklos un sabiedrībā. Ir pat parādījušies...

Foto

Skumji, ļoti skumji: atklāta vēstule sabiedrībai!

Jūs ziemā salsiet! Un daudzi arī nosals līdz nāvei! Bet "vietvalžiem" par to ir nospļauties, jo viņi būs siltumā un...

Foto

Kad Egils padzirdēja par „hūti”

Ar novēlošanos... bet vēlētos tomēr ieviest skaidrību tajā slavenajā "nācijas tēva" šmucē, kur viņš Gunāra Astras pieminekļa atklāšanā, ieskanoties valsts himnai,...

Foto

Par kartupeļiem un kolorado kāpuriem

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak,...

Foto

Par sīkumiem, par bērnu audzināšanu

Es pelnu maizi, darbojoties tūrisma jomā. Ir forši, jo darbs ir brīvā dabā un ap Pāvilostu. Daru to nu jau 22...