Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

to Viedajam

01.08.2020. 13:56

»

Viedais Manels

Besī, ka pilsētniece, kas dzīvo savās četrās vai četreiz četrās sienās spriež par medniekiem. Pats neesmu ne par santīmu labāks, taču ar savu Kiplinga lubeni nelienu ļaužu, kas dzīvo sasaistē ar patieso dabu, lietās


Par medniekiem,kā reiz,neviens nespriež. Uz viņiem tiešām dziļš po+uj! Spriež par dzīvniekiem,ja labāk patīk,tad dzīvnieciņiem. Mednieki dažreiz mēdzot trāpīt arī viens otrā, rakstīts par to ir diezgan daudz. Kad sanāk lasīt ko tādu,tad vienkāŗši rodas dziļdomīgs,patiess smaids,noslaucītas vakara kefīra ūsas.Un vakars turpinās.

Atbildēt

Nu

01.08.2020. 12:46

»

Jā, bet

Tev varbūt būs interesanti uzzināt, ka es vairākus gadus esmu nodzīvojis Eiropas valstī, kur nav ne vilku, ne lāču, ne lūšu. Šeit ir zaķi, stirnas, fazāni. Un šeit tāpat ir labības lauku, augļu dārzi, putni un kukaiņi. Reizēm problēmas rada uz brauktuves uzskrējuši zaķi, fazāni vai kāda stirna, bet ...


un tad, ka tur dzīvoji?Es arī nodzīvoju vairākus gadus Eiropas valstī, kur minētie zvēri sastopami kalnu rajonos, kuri klāti veciem mežiem.Tikai tur, kur esi minējis,sen neviens neogo, nelasa sēnes un nedzird cīruļus un citus putnus.Tur ir fazāni.Ar tiem būs gana, ja? Jā, viņiem problēma - bites un kamenes nīkst ārā.Tādēļ jau cenšas nosargāt Eiropā to, kas tās videi ir dabisks.Pēdējos 50 gadus neviens vilks, lūsis, lācis nav apdraudējis cilvēku drošību.

Atbildēt

Lauris

01.08.2020. 08:53

Izlasīju rezīzijas ziņojumu arī es. Visu. Mīļie draugi, te nav runas ne par morāli, ne ētiku. Zināmie Barvika un Baumaņa kantori kārtējo reizi publiskajā retorikā manipulē ar publiku. Pūš savas "dudkas". Te ir runa par afēru. Dziļu afēru. Pat organizētu noziegumu. 2 ministriju, Valsts meža dienesta izpildījumā. Valsts kontrolei lieta jānodod prokuratūrai un KNAB izmeklēšanai tieši tāpat kā par kūdras resursiem.

Atbildēt

10 milj euro gadā ! Industriāļi vēl bļauj !

31.07.2020. 23:08

Norādāms, ka sava īpašuma aizsardzībai pret medījamo dzīvnieku postījumiem lauksaimniekiem ir pieejams valsts un Eiropas Savienības fondu finansējums, paredzot atbalstu apdrošināšanas pasākumiem pret postījumiem un sava īpašuma aizsardzības pasākumiem. Piemēram, Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Investīciju pasākumos tiek atbalstīta aktivitāte – žogi pret plēsējiem, savukārt atbalsts Apdrošināšanas pasākumiem (kopējais programmas apjoms gadā ir vairāk kā 10 miljoni euro) tiek izmantots arī aitu ganāmpulku apdrošināšanai pret plēsēju postījumiem. Precīzas summas, cik līdzekļu izmantots tieši postījumu ierobežošanai, nav nosakāmas, jo no šīm programmām tiek finansēti arī citi pasākumi.

Atbildēt

tas gan

31.07.2020. 11:17

»

uz vecumu

Pardon. Vajadzēja "pati sev liksies baltāka". Tas domāts Elitai


Bet tā jau ir parasti. Jo jaunībā jautrāk dzīvots, jo svētāks paliek vecumdienās. Dažs pat baznīcā sāk iet un citus pamācīt, kā jādzīvo, kaut jaunībā to vien darījis, kā plederējis apkārt. Ne viens vien tāds ir zināms.

Atbildēt

uz vecumu

31.07.2020. 10:51

»

?

kur tu te redzi gānīšanos? Tas ir citāts no Veidemanes grāmatas. Tad jau sanāk, ka viņas grāmata ir gānīšanās


Pardon. Vajadzēja "pati sev liksies baltāka". Tas domāts Elitai.

Atbildēt

Mīlīši,

31.07.2020. 10:25

par 1 626 800 miljoniem ha liela sabiedrības īpašuma, kuru pārvalda AS “Latvijas valsts meži”, valsts meža zemju iznomāšanu medniekiem komercdarbības veikšanai, mūsu slavenie “Latvijas valsts meži” saimnieko tik ģeniāli, ka spēj gūt ieņēmumus tik vien kā 620 tūkstoši euro gadā!!!

Atbildēt

nu nu

31.07.2020. 10:13

»

Slaktēšanas fenotips

ir gan gēnu iedarbība, gan vides ietekme. Ģenētiskais kods ieprogrammē cilvēka intelekta koeficentu vai viņa noslieci uz vardarbību un kriminālu uzvedību


visvardarbīgākos un slaktēt kāros var sastapt starp zaļajiem teroristiem, no kuriem pāris cilvēku ir pietaisījuši komentāru sadaļu, radot iespaidu, ka viņu ir daudz. Realitātē te raksta divi trīs cilvēki.

Atbildēt

?

31.07.2020. 10:10

»

uz vecumu

laikam daži kļūst svētāki. Vai arī - vajag pagānīt citus, tad pats sev liksies baltāks


kur tu te redzi gānīšanos? Tas ir citāts no Veidemanes grāmatas. Tad jau sanāk, ka viņas grāmata ir gānīšanās?

Atbildēt

hm

31.07.2020. 09:59

»

uz vecumu

laikam daži kļūst svētāki. Vai arī - vajag pagānīt citus, tad pats sev liksies baltāks


kāds gribētu zināt, cik gultās ir izvārtījies bildē redzamās burlacenes pseido laulenis Igors Dombrovskis?

Atbildēt

arī Igaunijas Valsts kontrole ir vērtējusi Latvijas patvaļu

31.07.2020. 09:43

Vēršam uzmanību arī uz Igaunijas Vides aģentūras revīzijā Valsts kontrolei sniegto viedokli par lūšu medību limitu Latvijā156(Igaunijas Valsts kontroles 2020.gada 14.janvāra e-pasta vēstule):

-“Esam nopietni nobažījušies par lielajām medību kvotām, jo īpaši ņemot vērā sugas nelabvēlīgo statusu Igaunijā, acīmredzami slikto uzraudzību, lai ilgtermiņā nodrošinātu sugas ilgtspējīgu izmantošanu un labvēlīgu stāvokli un sugas ievainojamību. Latvijas lūšu populācija ir iekļauta Dzīvotņu direktīvas IV pielikumā, kurai nepieciešama stingra aizsardzība. Ir apšaubāms, cik likumīgi ir izmantot atkāpes no direktīvas 16.panta tik liela skaita lūšu medībām, kamēr lūšu postījumi mājlopiem ir nenozīmīgi.”

Šajā kontekstā arī jānorāda Igaunijas Vides aģentūras minētais attiecībā uz medību sezonas termiņiem vilkiem. Latvijā vilku medību sezona ir noteikta no 15.jūlija līdz dienesta noteiktā nomedīšanas apjoma izmantošanai, bet ne ilgāk par 31.martu. Kā norāda Igaunijas Vides aģentūra, pastāv bažas par Latvijā noteikto medību sezonas sākumu vilkiem vasarā, kad kucēni vēl ir mazi un atkarīgi no vecākiem, norādot, ka Igaunijā vilku sezona sākas novembrī un beidzas februārī.

Atbildēt

nauda aiztek Barvika safari klubiņam

30.07.2020. 22:49

Biedrības “Latvijas Mednieku asociācija” īstenotie projekti un ārpakalpojumā nodotais izdevumu apmērs 2017.gadā
1. Latvijas mednieku interešu pārstāvniecība
starptautiskajās nevalstiskajās organizācijās:
Katru gadu 12 komandējumi (9062 euro),
dalības maksa organizācijās - 14 285 euro
Ārpakalpojuma sniedzējs:
*SIA "Latvijas Safari klubs" (Haralds Barviks)
(izdevumi 100%)

2. Mednieku izglītošana un medību popularizēšana:
19-20 izglītojošie semināri - 8600 euro
Ārpakalpojuma sniedzējs:
*SIA "Latvijas Safari klubs" (Haralds Barviks)
(izdevumi 100%)

3. Mednieku izglītošana mednieku
festivālā "Minhauzens":
Sacensību disciplīnu sagatavošana,
informatīvie materiāli - 8560 euro
Ārpakalpojuma sniedzējs:
*SIA "Latvijas Safari klubs" (Haralds Barviks)
(izdevumi 77%)

No VK Revīzijas numurs: Nr.2.4.1.-14/2018

Atbildēt

ZM slēgtais klubiņš miljonu dalīšanai

30.07.2020. 22:46

Revīzijā netika gūta pārliecība, ka salīdzinoši ierobežotais finansējums, kas pieejams Medību fondā, ir izmantots pēc iespējas lietderīgāku un ekonomiski pamatotu projektu īstenošanai.
Finansējums pamatā tiek piešķirts izglītošanas un informēšanas pasākumiem medību jomā vieniem un tiem pašiem projektu īstenotājiem, tajā skaitā gandrīz visiem Medību fonda konsultatīvās padomes locekļu pārstāvēto biedrību/iestāžu projektiem.

Lai pārliecinātos par projektos attiecinātajiem izdevumiem, veicām pārbaudes uz vietas divās biedrībās un secinājām, ka abām biedrībām pakalpojumu īstenošanu regulāri veic citi uzņēmumi, kuros šo biedrību vadītāji ir arī valdes priekšsēdētāji. Vienā gadījumā šāds uzņēmums faktiski ir īstenojis gandrīz visus projektus vairāku gadu garumā. Piemēram, 2017.gadā trim projektiem sniegti pakalpojumi par 24 235 euro jeb 92% no kopējiem projektu pakalpojuma izdevumiem. Ņemot vērā, ka par pakalpojumiem tiek sagatavoti tikai vispārīgi rēķini, nepievienojot pamatojošos dokumentus, faktiskie izdevumi nav pārbaudāmi.

Atsevišķi ārpakalpojuma uzņēmuma rēķini arī rada šaubas par sniegtā pakalpojuma un tā summas atbilstību, piemēram, komandējuma organizēšana vienam dalībniekam neatkarīgi no komandējuma valsts un komandējuma dienu skaita vidēji izmaksā 800 euro, tostarp komandējuma izdevumi uz Briseli vienai, divām vai trīs dienām bijuši 830 – 850 euro. Ņemot vērā piemēroto praksi, revidentu ieskatā būtu nosakāmi papildu ierobežojumi projekta īstenotājam darboties kā starpniekiem, lai nodrošinātu iespēju izsekot faktiskajiem izdevumiem.

Konstatētās neatbilstības biedrības iesniegtajā noslēguma pārskatā un norādītajos rēķinos, tajā skaitā, par vienu pakalpojumu sagatavojot vairākus rēķinus, liecina par būtiskiem trūkumiem Zemkopības ministrijas kontrolē un nepamatotu izdevumu apstiprināšanu.


Revīzijā secinājām, ka nav izveidots tāds kontroles mehānisms, kas nodrošina iespēju gūt pārliecību par pieprasītā un izlietotā finansējuma pamatotību. Piemērotā prakse liecina par ik gadus zināma finansējuma piešķiršanu noteiktām biedrībām, paļaujoties uz pašu biedrību ieskatiem par projektos īstenojamo pasākumu skaitu un saturu, nevis skaidri noteiktām prioritātēm un izvērtētajām vajadzībām konkrētajā gadā

No Medību saimniecības attīstības fonda atbalstīto projektu kopējais finansējums un skaits (euro, projektu skaits)
2015.g. - 14 projekti - 141 621 EUR
2016.g. – 13 projekti – 137 372 EUR
2017.g. – 14 projekti - 141 621 EUR
2018.g. - 13 projekti - 141 621 EUR

Tajā skaitā nevalstiskajām organizācijām piešķirtais finansējums un skaits
2015.g. – 8 projekti - 69 543 EUR

Biedrība “Latvijas Mednieku savienība”(4 proj.) - 32 155 EUR
Biedrība “Latvijas Mednieku asociācija”(3 proj.) - 31 445 EUR
Straupes mednieku un makšķernieku
biedrība “Mārkulīči” (1 proj.) - 5 943 EUR
Tajā skaitā LVMI “Silava”
monitoringa veikšanai - (1 proj.) - 25 651 EUR

2016.g. – 8 projekti - 70 078 EUR
Biedrība “Latvijas Mednieku savienība”(4 proj.) - 32 740 EUR
Biedrība “Latvijas Mednieku asociācija”(3 proj.) - 31 445 EUR
Straupes mednieku un makšķernieku
biedrība “Mārkulīči” (1 proj.) - 5 893 EUR
Tajā skaitā LVMI “Silava”
monitoringa veikšanai - (1 proj.) - 26 533 EUR

2017.g. – 9 projekti - 72 170 EUR
Biedrība “Latvijas Mednieku savienība”(4 proj.) - 32 900 EUR
Biedrība “Latvijas Mednieku asociācija”(3 proj.) - 31 445 EUR
Straupes mednieku un makšķernieku
biedrība “Mārkulīči” (1 proj.) - 5 893 EUR
Biedrība “Latvijas diznējsuņu klubs” (1 proj.) - 1 932 EUR
Tajā skaitā LVMI “Silava”
monitoringa veikšanai - (1 proj.) - 28 527 EUR

2018.g. – 8 projekti - 72 338 EUR
Biedrība “Latvijas Mednieku savienība”(4 proj.) - 33 000 EUR
Biedrība “Latvijas Mednieku asociācija”(3 proj.) - 33 445 EUR
Straupes mednieku un makšķernieku
biedrība “Mārkulīči” (1 proj.) - 5 893 EUR
Tajā skaitā LVMI “Silava”
monitoringa veikšanai - (1 proj.) - 31 846 EUR

No VK Revīzijas numurs: Nr.2.4.1.-14/2018

Atbildēt

Slaktēšanas fenotips

30.07.2020. 22:12

»

Medniekiem problēmas ar galvu, ir bīstami

Lindai Dombrovskai jau uz sējas rakstīts, ka neapmierināta, nevesela sieviete, kura realizē savus kroplus instinktus, nošaujot dzīvniekus


ir gan gēnu iedarbība, gan vides ietekme. Ģenētiskais kods ieprogrammē cilvēka intelekta koeficentu vai viņa noslieci uz vardarbību un kriminālu uzvedību.

Atbildēt

vīrieši manā mūžā

30.07.2020. 21:48

«Jutu: kaut kas nav tā, kā vajag. Kaut kas traucēja. Un es nezināju, kas. Sievas neredzamā klātbūtne? Izdzertā alkohola daudzums? Tas, ka Vitālija acis nu raudzījās manī blāvi un neizteiksmīgi? Nezinu. Katrā ziņā ziemas nakts vēsums manī iemājoja līdz ar ieiešanu šajā mājā. Nesasildīja pat tas, ka Vitālijs man izrādīja savu māju – tāpat kā Līgatnē. Un tieši tāpat ieveda arī guļamistabā, kur zem balta tilla īstenībā vajadzēja gulēt viņa sievai…»

Atbildēt

Pensionāre

30.07.2020. 17:14

Priecīga sieviete fotografējās ar nošauto dzīvnieku. Neviens nevienu nenoskaņo, jo Latvijā ir ļoti daudz, ļoti daudz cilvēku, kas neatbalsta dzīvnieku slepkavības prieka pēc (prieku var redzēt bildē).

Atbildēt

30.07.2020. 16:39

»

kika

Šī Saeima nav spējīga panākt līdzsvarotu /ilgtspējīgu/ medību saimniecības attīstību


un tad tev līdzīgie bļāva, ka 16-gadīgie skraidīs apkārt ar šaujamajiem un apšaus viens otru. Un vai tagad varētu kādu statistiku, cik nelaimes gadījumus ir 16-gadīgie izraisījuši, cik vispār nepilngadīgie ir iestājušies medniekos? Izņemot emocijas, ir kaut kas ko teikt?

Atbildēt

Par gada necilvēka balvu

30.07.2020. 15:07

https://www.la.lv/tagad-vardu-lusu-mamma-vieta-ielieciet-vardu-eglite-lusenes-nomedisanas-traci-komente-medniec
Te tāda kaņepe.

Atbildēt

vēl

30.07.2020. 15:04


@Pabriks
@janiszvers @EvijaUnama Izklausās un izskatās slikti.Būtu labi redzēt mednieku biedrību komentārus.
Thu Dec 22 13:49:41 +0000 2016

Rakstniece Dace Rukšāne nominē Gunitu Kaņepi gada “Necilvēka” balvai.Dace Ruksane
@Ruksane
Ilgi domāju, ko nominēt, bet te pēkšņi pati pieteicās mana gada Necilvēka balvai. Gunita Kaņepe. Māte nošauta, mazu…

Atbildēt

Pensionāre

30.07.2020. 14:50

»

VMD medību uzraudzības karikatūra

Medību uzraudzības LV praktiski nav. 5 inspektori 'uzrauga' 22 000 killerus. 1 inspektors uz papīra skaitās, ka uzrauga vidēji 85 pagasta terotorijas. Paprasiet kādam statistiku, cik šie pārbauda individiuālās medības, cik ir pieķerti. Viens dabas fotogrāfs nesen nobildēja malumedniekus šaujam putnus...


Jā, nekas medību uzraudzībā, salīdzinājumā ar PSRS laikiem, nav mainījies. Tas pašas mednieku šeftes ar valsts ierēdniem. Nez kādu iemēslu dēļ valsts medību uzraudzības institūcijas tā aizstāv medniekus?

Atbildēt

Medniekiem problēmas ar galvu, ir bīstami

30.07.2020. 14:36

»

vilks

Ja kāds šauj zvērus prieka pēc- tam vienkārši momentā jāatņem ierocis- drīz pienāks laiks, kad sāks šaut cilvēkus arī prieka pēc. Mērgļi. vēl jau arī bābas prātu izkūkojušas


Lindai Dombrovskai jau uz sējas rakstīts, ka neapmierināta, nevesela sieviete, kura realizē savus kroplus instinktus, nošaujot dzīvniekus.

Atbildēt

kad sabiedrība būs saziedojusi..

30.07.2020. 12:56

Aiga Grasmane – Latvijas meža īpašnieku biedrības izpilddirektore: Zaļas stūris, SWH,19.jūl.2018:
-lai sabeidrība vāc ziedojumus katrai (aizsargājama putna) ligzdai, - un, kad sabiedrība ir saziedojusi – tad aizsargājam!

Atbildēt

Ozoliņš tā domāja, kad bija Medību daļas vadītājs

30.07.2020. 12:51

..pats ļaunākais, par ko medniekus dzird uztraucamies – pārējās sabiedrības aizvien tālāka norobežošanās no medniecības, profesionāla medību dienesta izveide vai šīs nozares nonākšana ārzemnieku rokās, kas vietējiem nemedījošiem zemju īpašniekiem, iespējams, būtu finansiāli izdevīgāka..

Otrkārt, jātiek skaidrībā par tik bieži lietoto jēdzienu – mednieku intereses. Īpaši svarīgi visiem saprast tā nozīmi ir tad, kad tiek veidotas organizācijas mednieku interešu aizstāvībai, vērtēts finansējuma izlietojums atbilstoši mednieku interesēm, diskutēts par likumprojektiem un risināti tamlīdzīgi politiski svarīgi jautājumi. Kritērijs šī jēdziena atbilstošai izmantošanai, manuprāt, ir tas, vai ari intersēm tiek domāta visiem medniekiem piemītošā vēlme medīt un pēc iespējas biežāku medīšanas iespēju nodrošināšana, vai arī tās ir kādas personas vai grupas intereses, kuras, starp citu, arī ir mednieki. Ir jāsaprot, ka tieši slēptu interešu realizēšana, piesedzoties ar vispārējām mednieku ineresēm, var nodarīt lielu ļaunumu medniecībai kopumā. Arī uzdošnās par līdzsvara uzturētājiem dabā, pēdējo saikni starp civilizāciju un dabu vai cita veida pasaules glābējiem nešķiet patiesa un tikai vairos nesaskaņas, kas nebūt nav mednieku interesēs.
Treškārt, jāmēģina tikt skaidrībā ar ambīcijām, ka mednieks ir visu zinošs vien tādēļ, ka viņš kaut ko ir vai nav redzējis, dzirdējis, ir vai nav varējis paveikt savā mežā vai savā medību iecirknī. Medniecība savā būtībā ir ļoti konservatīva, vairāk uz tradīcijām nekā modernajām atziņām balstīta nozare, kamēr pati daba un zināšanas par dabu mainās un attīstās gan laikā, gan telpā. Arī mednieks daudz ko var nezināt, jo dabas izzināšana ne vienmēr ir viņa mērķis. Viņam būtu jāpaļaujas, ka ir vēl citi dabas pētnieki un novērotāji, kuri savu darbu arī veic atbildīgi un profesionāli, kaut paši medīt nevēlas.
Ceturtkārt, jāsamierinās ar realitāti, ka savvaļas populāciju regulēšanas problēmas nevar atrisināt galīgi un globāli, pat ne tik mazas valsts ietvaros, kāda ir Latvija. Šo darbu var atvieglot sugu un to dzīvotņu daudzveidības saglabāšana, ļaujot dabas likumiem strādāt pašiem...

Atbildēt

Karote

30.07.2020. 12:40

Šādi, klīniski slimi īpatņi bijuši visos laikos. Labprāt, savus kompleksus lāpot, šautu cilvēkus, bet šobrīd jāiztiek ar dzīvnieku slepkavošanu.

Atbildēt

St

30.07.2020. 12:32

https://www.delfi.lv/vina/personiba-un-brivais-laiks/aktuali/mednieka-instinkts-piemit-visiem-par-to-kadel-medibas

Atbildēt

ivispārīgās vienošanās līguma ietvaros:D

30.07.2020. 12:32

Vides Konsultatīvās padomes vēlēšanas, 2018.gads.

14. Jānis Švirksts, biedrība „Latvijas Mežu sertifikācijas padome”;
Vēlēšanu sanāksmē nepiedalās:
5. Linda Dombrovska, biedrība “Latvijas Mednieku asociācija” (VKP vēlēšanās pilnvaro pārstāvēt ar balsstiesībām Jāni Švirkstu – Latvijas Mežu sertifikācijas padome);
7. Pauls Rēvels, biedrība “Par Zaļu Pierīgu” (VKP vēlēšanās pilnvaro pārstāvēt ar balsstiesībām Andri Zariņu);

Atbildēt

Stirna ar skrotīm kaklā

30.07.2020. 12:22

komentāri nra noņemti nesen.Tad jau jāmeklē,kur šī paslēpusies.Medjilka! Un še nu te ku,pie pietiek. Tad labi. Elita ir malacis,ka lietas sauc vāŗdos.Īstajos.Pretīgāku bildi par šo titulbildi atrast grūti. Mīļīgs lapsēns un...Par ko šī ...smejās? Par ko šī....smaida???? Par ko??? Kāds iemesls??? Lepojās??? Ar ko???? "Pirmo stirnu ,kad nošāvu ,neraudāju...""-citāts no intervijas. Bet es gan. Raudāju. Tagad. Tikko. Stirna, lapsēns,vilcēns būs atpkaļ.No sevis neaizbēgsi. Mužīgus naktsmurgus!

Atbildēt

Jā, bet

30.07.2020. 11:54

»

nu bet

pārlasi, pļerķšķi, ko esi sarakstījis! Kāpēc tad tu nešauj tos savu bratanu, neģēļu savairotos, pārbarotos mežazūku un citu pārnadžu barus, ko? Ko skrien virsū lūšiem un vilkiem? Nav smadzenes paurī


Vai tā tava lamāšanās un apsaukāšanās ir tāds izmisīgs mēģinājums savam rakstītajam piedot lielāku jēgu un nozīmi? Jeb tā tev tāda metode kā kompensēt savu mazvērtības kompleksu un celt savu niecīgo pašapziņu?

Atbildēt

Jā, bet

30.07.2020. 11:39

»

Bet

skolā nemācījies, ka dabā viss var pastāvēt tikai esot vienotā ķēdītē?Nebūs vilki, lapsas, lūši, nebūs arī citi zvēri, putni, kukaiņi.Nebūs to, nebūs augļu dārzu, labības un koku.Domā, ka dabā vilki, lūši, lāči, zaķi ir radušies, lai cilvēks priecātos par tiem bildītēs vai lai kāds apmierinātu savas...


Tev varbūt būs interesanti uzzināt, ka es vairākus gadus esmu nodzīvojis Eiropas valstī, kur nav ne vilku, ne lāču, ne lūšu. Šeit ir zaķi, stirnas, fazāni. Un šeit tāpat ir labības lauku, augļu dārzi, putni un kukaiņi. Reizēm problēmas rada uz brauktuves uzskrējuši zaķi, fazāni vai kāda stirna, bet tas nav nekas nopietns. Arī fermeri labi tiek galā ja pārlieku savairojušies nelūgtie viesi viņu labības laukos. Bez kādām licencēm vai atļaujām viņi tad vienkārši nomedī kādu daļu zaķu, fazānu vai stirnu. Un tā ir droša vide gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Tāpēc nevajag klausīt tām pasakām par plēsoņu nepieciešamību Latvijā un mūsu valsti pārvērst par zvēru dārzu. Mazā Latvija nevar sacensties ar plašajiem zemeslodes tundras un taigas apgabaliem plēsēju populācijas saglabāšanā un tas mums nu ne mazākā mērā nav vajadzīgs. Šāda stulba "dabas aizsardzība" tikai rada nevajadzīgas problēmas un apgrūtinājumus mūsu tautsaimniecības attīstībai un apdraud cilvēku drošību.

Atbildēt

Rugāju banditas

30.07.2020. 11:16

Mežu un cirsmu uzpircējs, deģenerāts - Rugāju dzīvnieku šaušanas kluba „Mieriņi” amatpersona Gvido Andžs - slēgtā mednieku sarunu grupā ierakstījis pastāstiņu, kā abi ar švāģeri lūšu medības sarīkojuši. «Eduards zvana un saka, ka četri lūši mūs izsmējuši - apsmidzinājuši harvestera traktoram visas riepas un nostaigājuši pa motora pārsegu. Eduards teica, mēs tā to nevaram atstāt - viņi ir jāsoda!» Tālāk tika sasaukti vēl deviņi mednieki, divi dzinēji un trīs lūši tika «sodīti». Autors savu ierakstu jau izdzēsis un sarunā ar Neatkarīgo atzīst, ka bijusi kļūda to publicēt. Nemednieki medniekus sabiedrībā tāpat nosoda. Viņš atvainojas, ja ieraksts kādu aizskāris, kaut gan beigās ne viņš pats tos lūšus nomedījis: «To stāstu es uzrakstīju arī, lai būtu smieklīgi, ..»

Atbildēt

Korupcija Latvijā nav noziegums bez upuriem

30.07.2020. 11:06

Korupcijas uztveres indekss Latvijas. 2019. gada rezultāta – 56 punkti – izmaiņas salīdzinājumā ar iepriekšējā gada rezultātu (58) – turpat vien ir. Eiropas mērogā Latvija atrodas 20 vietā no 28 ES valstīm. Vienā no pēdējām vietām!!!
Baltijas valstu salīdzinājumā mēs esam viszemākajā vietā reitingā: Igaunija – 74 punkti, Lietuva – 60. Latvija – 56. Mūsu rezultāts norāda uz stagnāciju, nevis kritumu, tas nav statistiski nozīmīgs kritums. Pozitīvais Latvijas rādītājos iezīmējas saistībā ar likumdošanas iniciatīvām korupcijas apkarošanas jomā. Savukārt kritums ir saistīts ar politisko godprātību, biznesa ietekmi uz politiku, nepotismu, patronāžu, publiskās naudas izmantošanu.
Kā iemesls Latvijas indeksa kritumam tiek minēts pieredzes trūkums korumpantu sodīšanā.

DATU TRŪKUMS par publiskās pārvaldes korupcijas aspektā sāpīgākajiem sektoriem apgrūtina politikas plānošanu. Nepieciešams identificēt šos sektorus, kā arī izlemt, kādi likumprojekti jomas sakārtošanai ir nepieciešami.

Vērš uzmanību valsts pretkorupcijas politikas īstenošanai, nepieciešamību pārdomāt, kura valsts iestāde par to būs atbildīga. Uzskata, ka ar KNAB atbildību vien nepietiek, ir jāmeklē citi risinājumi, iespējams, Valsts kanceleja, premjera iesaiste, Pārresoru koordinācijas centrs. Uzsver nepieciešamību, pamatojoties uz konkrētiem datiem, veikt nopietnu valsts pretkorupcijas politikas plānošanu. Šobrīd šim procesam trūkst vadības.

Tiek norādīts uz valdības ambiciozajiem plāniem – tuvākajos gados sasniegt KUI 70 punktu līmeni.

Atbildēt

Koks

30.07.2020. 10:51

Jaunjelgavā ar baļķu un medību biznesu nodarbojas Latvijas–Zviedrijas kopuzņēmuma «Billerudkorsnas Latvija» SIA direktors Varis Sīpols. Sīpols ir zviedru uzņēmuma leatviešu vagars, kam galvenā rūpe ir, lai prasmīgāk tiktu izlaupīti un izslaucīti mūsu Latvijas meži.

Billerudkorsnas, Stig Porje, Lennart, Bjorns un kā shēmā ierasts, vietējais Varis Sīpols -Latvijas plintnieku asociācijas (LATMA) valdes loceklis no Barvika kompānijas.

Sīpols norūpējies par koksnes pārstrādes palielināšanu. Par ieceres īstenošanai nepieciešamo papildus elektrības limitu no Valsts uzņēmuma «Latvenergo» vēl pozitīvas atbildes nav, notiek pārrunas.

SIA Billerudkorsnas Latvia apgrozījums 2011. gadā pārsniedzis 53 milj. Ls atzīmi, kas ir lielākais apgrozīto līdzekļu apjoms uzņēmuma vēsturē. Apgrozījums 2011. gadā, salīdzinot ar 2010. gadu, ir audzis par 26%. SIA Billerudkorsnas Latvia peļņa 2011. gadā veidoja 2,202 miljonus.

SIA Billerudkorsnas Latvia apgrozījums 2017.gadā – 32 533 EUR; peļņa 2017.gadā 667 000 EUR.

Atbildēt

Taizelis

30.07.2020. 10:30

»

kika

Šī Saeima nav spējīga panākt līdzsvarotu /ilgtspējīgu/ medību saimniecības attīstību


Bordāns jūsu vienotajai izlaupītāju bandai ir kā skabarga d!rsā, vai ne parazīt?

Atbildēt

Medniekiem.lv

30.07.2020. 10:21

Andris Zariņš
16.02.2020. 21:16
Eiropā viss sākas un beidzas ar īpašnieku, nevis mednieku. Vajag iepazīties ar civillikumu. Īpašums ir svēts! Jebkurā gadījumā tieši īpašnieka intereses vienmēr būs primāras, nevis mednieka!
https://www.medniekiem.lv/discussion/4694/valsts-mezu-dienests-jalikvide/15/

Slēpts
16.02.2020. 21:23
!!!!!!!! Ja uztaisa biznesiņu, tad pārnadžus notīrīt ir pupu mizas.

Zariņš
16.02.2020. 21:25
Pat ja uz visu Latviju atradīsies viens idiots, kas gribēs uztaisīt tādu vienas dienas biznesu, tas nekādā veidā neietekmēs kādu no pārnadžu populācijām.

Slēpts
16.02.2020. 21:45
Ha ha viens :D iedod vaļu un redzesi :D

Jānis Plotnieks
17.02.2020. 06:12
Esiet loti uzmanigi,starp mums atrodas psihi!:)

Jānis Plotnieks
12:52
90 sabrukuma laikos spragoni metajas visas malas,kad ar sks un ak47 valeja pa labi,pa kreisi,kas apvelas uzvietas to savaca parejos pat neskatijas!

Slēpts
19:17
Kolektīvos
tur ir paši lielie zemes īpašnieki, viņu ģimenes locekļi un vajadzīgie.. Gan jau kādiem lieliem vīriem ir kaut kas padomā, lai šāda bezlimita pārnadžu medīšana būtu izdevīga. Tas tik sākums, gan jau vēl kaut ko sev izdevīgu pieņems. Jo par naudu pat velns danco.. Nahren tāds mednieks vajadzīgs? Labāk pieņemt izdevīgas bezlimita pārnadžu medības un pa vakariem, naktīm ar savējiem apbraukāt laukus... Redz kur esam nonākuši. Gadus atpakaļ bija sauklis -"kaut pastalās , bet brīvā valstī!" Nu jau pastalās drīz būsim ....

Andris Zariņš
25.02.2020, 12:54
Ir zinātniskā fantastika, ir vnk fantastika, un ir vnk pasakas... :D

Jānis Plotnieks
25.02.2020, 12:56
Baravikas kungs jau ir, jaaaa lielakais etikis sai visaa opera :)!

VMD ir un paliek kriminālajā pusē jebkurā gadījumā.

Andris Zariņš
26.02.2020, 11:04
Katrs , kuram īpašumā kaut 1. ha zemes iedomājas sevi vismaz par karali .

Esmu gan mednieks, gan meža un lauksaimniecības zemju īpašnieks. Mana pieredze liecina par pretējo, ja kāds sevi ir iedomājies par karali, tad tie ir tieši mednieki! Neiešu pārstāstīt savus piedzīvojumus ar Ropažu medniekiem, bet rezultātā man ir 56 ha mikroiecirknis, kurš spriežot pēc visa kļūs lielāks apvienojot neapmierinātos zemju īpašniekus. Mūsu sistēma, kurā iecirkņus reģistrē mednieki ir tīrākā padomju laiku atrauga. Visā civilizētajā Eiropā to dara zemju īpašnieki. Arī mēs agri vai vēlu pie tā nonāksim. VNK dažiem labiem ir jāpalasa Civillikums un jāsāk nolaisties no "debesu augstumiem" uz grēcīgās zemes.

Andris Zariņš
11:53
..ha ha,daudziem pēc Zariņa komenta atausa gaisma,-par to tad arī viss šis cepiens,ja kādam vēl nepielec.

Mani visai maz interesē iespēja skaldīt viskko uz savas zemes. Uz Ropažiem vēl ir jābrauc, bet es esmu paslinks radījums, man tepat Mārupe, Olaine ir krietni tuvāk. 15 minūtēs esmu objektā. Un medījamo dzīvnieku šeit ir krietni vairāk. Sezonas laikā pastāvīgi apmeklēju trīs līdz četrus kolektīvus, vismaz pa reizei esmu vismaz vēl trijos. Tici, man pietiek ar atliektiem galiem.

Kaspars Kusiņš
12:13
Te nu cita padomijas atrauga traucē, tā kas ir minimālā un vienlaidus platība, paņem valsts mežus, piemet savu zemi klāt un medī vesals, pārējie pievieno zemi ja nu patiešām ir tāda vēlme.

..
Man gan ir nācies i redzēt, i dzirdēt gan jaunos, kuri klapēs visu, kas kustās, gan tādus, kuri atbrauc no citurienes un sadiršās ar visiem. “Man pie irsas! Te mans iecirknis!”
Nu nav jau bez pamata tas mednieka tēls tāds, kāds nu reiz ir...

Atbildēt

kika

30.07.2020. 10:15

Šī Saeima nav spējīga panākt līdzsvarotu /ilgtspējīgu/ medību saimniecības attīstību.
To varējām redzēt, kad bordānisti aizstāvēja medību tiesību piešķiršanu 16 -gadīgiem pusaudžiem.

Atbildēt

VMD medību uzraudzības karikatūra

30.07.2020. 09:49

Medību uzraudzības LV praktiski nav. 5 inspektori 'uzrauga' 22 000 killerus. 1 inspektors uz papīra skaitās, ka uzrauga vidēji 85 pagasta terotorijas. Paprasiet kādam statistiku, cik šie pārbauda individiuālās medības, cik ir pieķerti. Viens dabas fotogrāfs nesen nobildēja malumedniekus šaujam putnus lieguma zonā Liepājas ezera pļavās. Un tad atklājās absurds, kā rīkojas uzraugošie dienesti, īpaši VMD.
"Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Valters Lūsis raidījumam paskaidroja, ka šī lieta nonāca dienesta Kurzemes virsmežniecības lietvedībā šī gada 27. februārī, saņemot Valsts policijas iesniegumu par šo faktu ar pievienotajiem materiāliem.
“Nebija pievienots protokols, nebija norādīta vainīgā persona, iespējamās vainīgās personas nopratināšanas protokoli, lietas materiāli, izkopējumi no šīs lietas, vairāk materiālu nebija,” stāstīja Lūsis.
Saņemot šādus papīrus, Valsts meža dienests lietvedību slēdza."
Fotogrāfa uzņēmumos skaidri bija saskatāmas vainīgās personas, taču, kā redzams, uzraugošajām iestādēm malumednieki ir labi draugi.

Atbildēt

2019.gada revīzija

30.07.2020. 09:00

Pilnīgi oficiāli konstatēts, ka medību joma Latvijā ir bijusi slēpta, necaurspīdīga, neuzraudzīta biznesa nozare, kas tikusi uzturēta pelēkajā zonā, kopš valsts neatkarības atgūšanas. Direktīvas sugas ES aizsargā gan regulas, gan direktīvas, bet Latvijā tas ir tikai teorētiskā līmenī. Latvija nespēj monitorēt direktīvu izpildi. Tās nav arī atbilstoši iestrādātas likumdošanā. Ļoti būtisks ir 2013.gada Valsts kontroles revīzijas ziņojumā atklātais par VMD darbību, kurā medību joma ir kritizēta visviarāk un atklātās netabilstības ir ļoti nopietnas, gan konstatētias nupat pabeigtajā 2019.gada Valsts kontroles revžijā "Vai lauksaimniecības, meža un zivsaimniecības nozares nevalstiskajām organizācijām piešķirtie budžeta līdzekļi ir izmantoti lietderīgi?"
Būtiski trūkumi revīzijā tika konstatēti Medību saimniecības attīstības fonda pārvaldībā. Seši no septiņiem šī fonda konsultatīvās padomes locekļiem, kuri izvērtē projektu pieteikumus, pārstāv vai ir cieši saistīti ar biedrībām un iestādēm, kuras iesniedz projektu iesniegumus... Ik gadu aptuveni 70 tūkstoši eiro tiek piešķirti divām lielākajām mednieku biedrībām, kaut arī vienas biedrības projektus gandrīz pilnā apmērā faktiski īsteno ar šīs biedrības vadītāju saistīts uzņēmums. Tas savukārt liedz iespēju pārliecināties par projekta faktiskajām izmaksām. Šī nauda tiek piešķirta pamatā paļaujoties uz pašu biedrību ieskatiem par projektos īstenojamo pasākumu skaitu, saturu un nepieciešamo finansējumu.
Jāuzsver, ka meža gaļas rūpals ir vēl joprojām pagrīde. Ir aprēķināts, ka no mežiem pēdējos gados mednieki izved aptuveni 3500 tonnas meža gaļas gadā, kas ir 142 fūres, kas jau ir industriāli apjomi. Lielākā daļa, saprotams, neiziet cauri reģistrātiem pārstrādes uzņēmumiem.

Atbildēt

lācis

30.07.2020. 07:59

kaut tu iešautu sev renkuli kājā

Atbildēt

Tāpēc

30.07.2020. 07:39

ka mājlopus,zivis izmanto ēšanai, jo vēl daļai cilvēces ir nepieciešama gaļa,bet arī tam ir savs mērs.Un cerams, ka kādreiz beigsies arī mājlopu ražošanas kombināti.Bet šīs te - ir izpriecas, pašapmierināšanās,sava egoisma, tukšuma, alkatības, empātijas trūkuma dēļ, dzīvu radību nobendēšana, vienkārši tāpat, tāpēc, ka kādam vienkārši gribas.Mājlopi tiek audzēti, zivis tiek ķertas tāpēc, ka cilvēka organismam nepieciešami šāda veida proteīni.To āda paliek kā blakusprodukts, kas tiek izmantots jau no alu
laikmeta.Jo dabīga āda dabā pārstrādājas pati, sintētiskie, neorganiskie materiāli ir īpaši jāpārstrādā - jātērē enerģija un papildus izmeši vidē.Bet bez nogalinātas lapsas, lūša, vilka, lāča gaļas var iztikt.

Atbildēt

Jolanta

30.07.2020. 07:01

Plintnieču klubiņš.

Atbildēt

30.07.2020. 07:00

Tā ir, kad deģenerātiem ļauj izpausties. Tad gribi-negribi uz āru izlien viņu filoloģiskie talanti

Atbildēt

Skabarga

30.07.2020. 06:45

Izklaide atņemot dzīvību otram, perversi psihiatriem būtu daudz darba un ar likumu jāpieņem obligātas pārbaudes ik gadu, kas raujas pie varas grožiem..kļūstot par deputātiem, strādājot varas un uzraugošās iestādēs.

Atbildēt

Šie klaji ignorē privātīpašnieka noteikumus medījot bez saimnieka atļaujas

30.07.2020. 06:22

Ko var darīt ka bernībā daudz pāri kāds darijis tad cieš dzīvnieki. Nopirka tiesības uz ieroci un nu var slepkavot izlādēties uz nebēdu. Asins kāre un naudas bizness izšaut dzīvniekus. Drīz rudens būs klāt un daudz ārzemju mednieku atbrauks pašaudīties aizsargājamāsteritorijās kā katru gadu iepriekš.Dāmām bizness atļaujas par lielām naudām un bliez nost arzemnieku mednieku tūrisms

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts aizsardzības dienests: kļūdīties nedrīkstam

FotoAizsardzības ministrija nākusi klajā ar piedāvājumu ieviest Valsts aizsardzības dienestu. Strauji mainīgā drošības vide Eiropā un pasaulē, nepieciešamība izvietot Latvijā papildus sabiedroto spēkus, kā arī palielināt Latvijas bruņoto spēku skaitlisko sastāvu un valsts aizsardzībā iesaistīto iedzīvotāju skaitu (nevaram prasīt citiem mūs aizstāvēt, pašiem to nedarot) ir galvenie motīvi šādam solim. Manuprāt, Aizsardzības ministrijas iniciatīva ir labs pamats diskusijai sabiedrībā, Saeimā un valdībā. Būtiskākais ir detaļas un izpildījums, arī jautājumi, uz kuriem jārod atbildes. Būtu svarīgi vērtēt šādus aspektus.
Lasīt visu...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...

21

Kļūdainais “kļūdu labojums” aptieku noteikumos ir lielveikalu un lielo slimnīcu, nevis pacientu interesēs!

FotoTiekoties ar Veselības ministrijas Farmācijas departamenta pārstāvi Artūru Grīgu, Latvijas Pensionāru federācija un citu organizāciju pārstāvji atkārtoti lūdza apturēt t.s. “Aptieku noteikumus”, kas topošajā redakcijā būtiski lobētu lielveikalu un lielo slimnīcu intereses, bet pilnībā atstātu novārtā iedzīvotājus, kuri dzīvo mazapdzīvotās vietās.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

NATO superplāns “Baltijas slazds”

Igaunijas premjere Kaja Kallasa atklāja žurnālistiem, ka NATO aizsardzības plāns attiecībā uz trim Baltijas valstīm paredz atļaut Krievijas bruņotajiem spēkiem tās ieņemt...

Foto

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

Un tagad pats svarīgākais. Tas, kas...

Foto

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā...

Foto

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

Šā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret...

Foto

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu,...

Foto

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

Pensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu...

Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...