Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Ardievu, mīļā Jūrmala!

Maksims Kertans
22.02.2012.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jūrmalā likums aizliedz nojaukt arhitektūras pieminekļus, kas pārsvarā ir sena koka apbūve. Taču likums visiem nav viens. Restaurācija ir dārga, turklāt – kam tā vajadzīga? Tieši tāpēc Jūrmalā arhitektūras pieminekļi „nejauši” aizdegas, turklāt dīvainu apstākļu sakritības dēļ tas parasti notiek pirms kādas jaunbūves celtniecības sākuma.

Pēdējā laikā gan ierēdņi, gan būvnieki kļuvuši pavisam nekaunīgi – bieži vien iztiek bez ugunsgrēkiem, vienkārši atsūta traktoru un arhitektūras pieminekli nelikumīgi nojauc. Būdams jūrmalnieks, ne reizi vien esmu redzējis, cik barbariski tas notiek. Turklāt dokumenti šādos gadījumos droši vien ir kārtībā.
Protams, var vaicāt, kam tad ir vajadzīgi šie grausti. Tad es gribu prasīt – vai mēs gribam dzīvot, ievērojot likumu, vai pēc citiem principiem? Jūrmalā likumus neviens nav atcēlis! Ja jums ir privātmāja, pamēģiniet uzcelt kādu nelielu piebūvi bez visām nepieciešamajām būvatļaujām un kaut nedaudz izmainīt esošo apbūvi, ja kaut kas tajā jums netīk! Saņemsiet lielu sodu. Jo arhitektūras pieminekli aiztikt nedrīkst!

Tā nu ir noticis, ka pēc 22 neatkarības gadiem joprojām dzīvojam pēc vecās padomju domāšanas principiem, vienojoties, pieverot acis utt. Uzskatu, ka par to vismaz nevajadzētu klusēt. Mums visiem – gan nabagajiem, gan bagātajiem, gan ierēdņiem un biznesmeņiem, gan strādniekiem – jāiemācās cienīt likumu, varbūt tad Latvijai atnāks tie laiki, kad mūsu kopīgās mājas sāks uzplaukt, kā nereti tagad patosā tiek skandēts.

Pietiek redakcijai iesūtu fotoreportāžu no Dzintariem, kurā redzamas mājas pie parka, kas drīzumā tiks nojauktas. Tagad tās jau tiek „gatavotas” nojaukšanai – logi izsisti, durvju nav, strādnieki iznes visu atlikušo vērtīgāko no mājām un dara tā, lai tās iespējami ātrāk sāktu mitrumā bojāties. Kā šo zaudējumu Jūrmalas arhitektūrā ierakstīs ierēdņi, var tikai minēt.

Paliec sveika, Jūrmalas senā koka apbūve! Esi sveicināta nelikumīgā naudas vara, skopums un ierēdņu liekulība!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft