Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne tikai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), bet arī Ģenerālprokuratūra sekmīgi atkratījusies no jūrmalnieka Arno Olehno sūdzībām. Viņu pirms nepilniem trim gadiem sadūra, sašāva un sasita Saskaņas centra Saeimas deputāts Igors Meļņikovs (attēlā) un viņa dēls Jaroslavs Meļņikovs, taču deputāts no kriminālatbildības ir veiksmīgi izvairījies.

Ziņas par šo notikumu nāca klajā pagājušā gada maijā, kad atklājās, ka Olehno jau divus gadus nesekmīgi cenšas panākt, lai pie atbildības tiktu saukts ne tikai Jaroslavs Meļņikovs, bet arī viņa tēvs, Saeimas deputāts Meļņikovs - par uzbrukumu ar gāzes pistoli. Toreiz tika izteikta versija, ka lieta tiek novilcināta, lai augstā amatpersona tiktu cauri bez soda. Pašlaik, gadu vēlāk, šī versija guvusi jaunus apstiprinājumus.

Pietiek jau publicējis gan LR Ģenerālprokuratūrā pirms nepilna mēneša saņemto Olehno iesniegumu, gan Melņikova, viņa sievas un dēla draudzenes liecības šajā lietā, gan arī KNAB un biroja atbildi, ar kuru tas "atkratījies" no šīs lietas izskatīšanas.

Ģenerālprokuratūrā Olehno bija vērsies, lūdzot "izdarīt pārbaudi kriminālprocesā, lai panāktu krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu". Viņš uzskatīja, ka "Jūrmalas pilsētas prokuratūra un policija ir ieinteresētas, lai Igoru Meļņikovu nesauktu pie kriminālatbildības".

Kā izriet no Pietiek rīcībā esošajiem dokumentiem šajā lietā, kriminālprocess bija ierosināts par tīšu vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu Olehno. Taču 2010. gada novembrī Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore Jana Brezicka izbeidza kriminālprocesu daļā pret deputātu Meļņikovu.

Lai gan 2011.gada 9.-10.maija tiesas sēdē tika nodibināts, ka ribas lūzums Olehno radies tieši no deputāta Meļņikova spēriena un viņa dēlam ar šo miesas bojājumu nav nekāda sakara, policija konstatēja, ka "Igors Meļņikovs cietušajam A.Olehno ir nodarījis vieglus miesas bojājumus un līdz ar to, pamatojoties uz Krimināllikuma 130.p., vadoties no KPL 7.p.1.d.3.p., 392., 392.1.p., 401.p.1.d.3.p., nolēma kriminālprocesu nr. 11410039010 izbeigt daļā, norādot, ka par paredzēto nodarījumu tiek veikts privātās apsūdzības kriminālprocess".

"Pilnīgi iespējams, ka uz kaut kādu man nesaprotamu simpātiju pamata, inspektore J.Brezicka tīši ignorēja izdarītā noziedzīgā nodarījumā kvalificējošās pazīmes, lai varētu izbeigt kriminālprocesu pret Igoru Meļņikovu," iesniegumā Ģenerālprokuratūrai rakstīja Olehno.

Sūdzības Jūrmalas pilsētas prokuratūrai Olehno neko nedeva, un tāpēc cietušais beigu beigās vērsās Ģenerālprokuratūrā. Taču, kā nu izriet no Pietiek rīcībā nonākušās Ģenerālprokuratūras atbildes, arī šis iesniegums Olehno neko nav devis, - ne viņa sūdzības par kriminālprocesa izbeigšanu pret deputātu Meļņikovu, ne norāde, ka "kriminālprocesa iztiesāšanas gaitā atklājās, ka vairāki liecinieki sniedza nepatiesas liecības, par ko var pārliecināties iepazīstoties ar kriminālprocesa nr. 11410039010 materiāliem. Arī šajā gadījumā nekas netiek darīts, lai vainīgās personas sauktu pie kriminālatbildības".

Pietiek šodien publicē pilnu Ģenerālprokuratūras atbildi uz Olehno iesniegumu:

"Par iesnieguma izskatīšanu

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļā izskatīts no Jums 2013.gada 13.martā saņemtais iesniegums - pēc satura sūdzība par Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas izmeklētājas J.Brezickas 2010.gada 30.novembra lēmumu par kriminālprocesa Nr.11410039010 izbeigšanu daļā par Krimināllikuma 130.pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu I.Meļņikova darbībās un Jūrmalas pilsētas prokuratūrā un Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā Jums sniegtajām atbildēm jautājumā par minētā lēmuma likumības un pamatotības vērtējumu.

Sūdzībā Jūs piesakāt lūgumu par krimināllietā Nr.11410039010 iegūto pierādījumu (t.sk. krimināllietas Nr.11410039010 iztiesāšanas laikā noskaidroto apstākļu) izvērtēšanu attiecībā uz I.Meļņikova Jūsu ieskatā izdarītajām noziedzīgajām darbībām.

Izvērtējot Jūsu sūdzībā norādītos apstākļus un tai pielikumā pievienotos dokumentus, kā arī Jūsu sūdzību pārbaudes materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā, konstatēju, ka Jūsu pieteiktā lūguma apmierināšanai nav likumīga pamata.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 339.panta pirmās daļas un 413.panta sestās daļas noteikumiem sūdzības par amatpersonu rīcību un lēmumiem pirmstiesas kriminālprocesā var iesniegt visā pirmstiesas procesa laikā.

Jūsu sūdzība par Jūrmalas pilsētas prokuratūras prokurores Ļ.Aņičkinas 2010.gada 27.decembra atbildē ietverto nolēmumu attiecībā par 2010.gada 30.novembri pieņemtā lēmuma par kriminālprocesa Nr.11410039010 izbeigšanu daļā pret I.Meļņikovu likumību un pamatotību prokuratūrā saņemta 2011.gada 10.janvārī, kad pirmstiesas kriminālprocess jau bija pabeigts un krimināllieta Nr.11410039010 2010.gada 21.decembri nodota Jūrmalas pilsētas tiesai.

Līdz ar to Jūrmalas pilsētas prokuratūras virsprokurores I.Stutiņas rīcība, nosūtot Jūsu sūdzību pēc piekritības Jūrmalas pilsētas tiesai, atbilda Kriminālprocesa likuma 413.panta sestajā daļā noteiktajai procesuālajai kārtībai. Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 438.panta ceturtajā daļā noteikto pēc lietas nosūtīšanas tiesai visi lūgumi un sūdzības jāadresē tiesai.

Attiecībā uz sūdzībā norādīto, ka Jūrmalas pilsētas prokuratūrā un Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā nav izskatītas pēc būtības Jūsu sūdzības par kriminālprocesa Nr.1410039010 izbeigšanu daļā pret I.Meļņikovu, vēršu uzmanību, ka Jūsu sūdzībā norādītās noziedzīgās darbības un ar tām radītās kaitīgās sekas kriminālprocesā Nr.11410039010 ir inkriminētas citai personai.

Pēc pirmstiesas kriminālprocesa pabeigšanas un lietas nodošanas tiesai no Jums prokuratūras iestādēs saņemto sūdzību pārbaude pēc būtības ir saistīta ar J.Meļņikovam celtās apsūdzības un lietā esošo pierādījumu vērtēšanu, kas dotajā tiesvedības stadijā nav pieļaujama, jo nozīmē iejaukšanos tiesas spriešanā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 48.panta nosacījumiem tikai tiesai kā procesa virzītājam pieder ekskluzīvas tiesības izskatīt un izlemt celtās apsūdzības pamatotību, kā arī izlemt procesā iesaistīto personu pieteikumus, iesniegumus un lūgumus.

Savu likumīgo interešu īstenošanai Jums kā cietušajam ir tiesības piedalīties lietas iztiesāšanā un pierādījumu pārbaudē, izteikt pieteikumus un savu viedokli par kriminālprocesā apspriežamiem jautājumiem (Kriminālprocesa likuma 99.pants). Minētais Jums izskaidrots arī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurora E.Bērziņa 201 1gada 13.decembrī sniegtajā atbildē.

Ņemot vērā, ka šī atbilde ir izskaidrojoša rakstura, Kriminālprocesa likumā nav paredzēta šādas atbildes pārsūdzības kārtība un termiņi.

V.Opincāne, Pirmstiesas izmeklēšanas uzraudzības nodaļas virsprokurore."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...