Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

vai tendence?

27.08.2016. 22:52

http://www.cv.lv/job-ad/british-embassy/russian-language-communications-officer-d3135890.html

Atbildēt

bubi

23.08.2016. 11:05

»

Mareks Matisons

Aptaujājot draugus (mediju pārstāvji un komunikācijas speciālisti) - saziņā ar auditoriju bijušā psrs teritorijas valstu lokā tā notiek valstu valodā un angliski...


Nav gan tev taisnība. Nezinoši draugi. Vēstniecības darbu nemaz nevar dabūt nezinot krievu valodu. Un vietējais staffs runā kā latviski, tā krieviski un angliski. Savukārt diplomāti, kas ir bijuši NVS valstīs vai Krievijā visi kā viens loti labi saprot krieviski. Bet runājot par ASV vēstnieci Latvijā, viņa savulaik strādāja Maskavā un ir ļoti labās attiecībās ar turienes eliti.

Atbildēt

tu

21.08.2016. 19:38

»

Ģirts

Lasīju, ka tie nav cilvēki. Kāpēc jākomunicē


Ģirt, laikam esi kristovskis?

Atbildēt

Fly

20.08.2016. 19:00

Tā nav nejaušība. Tikai jautājums: ar kādu vēstījumu? Ka nākamais prezidents būs Tramps? Ka grib uzzināt tautas reakciju - vai iemainīt Baltijas valstis pret kaut ko citu, piemēram krievu iziešanu no Doņeckas? Vai lielāku atbalstu karā Sīrijā? Tā vai citādi, tūlīt ieradīsies Baidens un uzzināsim. Ja USA tomēr nemaina savu politiku pret Baltiju, tad vai vēstniecei nebūtu jālido? Ja vēstniece paliks, tad sāksies minējumi: kas USA ārpolitikā mainās?

Atbildēt

pārliecinātais

19.08.2016. 23:00

āmurikāņi nemelo, viņi nemaz nevar melot, jo man teica, ka āmurikāņi ir draugi, brāļi biedri, vot!

Atbildēt

Ģirts

19.08.2016. 21:20

»

pietie muldēt

Tā kā lapsa nezinātu, ka krievu Igaunijā ir daudz reiz mazāk


Lasīju, ka tie nav cilvēki. Kāpēc jākomunicē?

Atbildēt

Mareks Matisons

19.08.2016. 14:10

Aptaujājot draugus (mediju pārstāvji un komunikācijas speciālisti) - saziņā ar auditoriju bijušā psrs teritorijas valstu lokā tā notiek valstu valodā un angliski.
TW vēstniecības sekotāju loks patērē saturu latviski un angļu valodā, tādēļ šāds kokteilis ir muļķīgs.
Nepārdomāts.
Savukārt Krievijas "Vates mediji" jau citē šo kā krievvalodīgo iedzīvotāju uzvaru un rezultāts ir nevis "uzlabota saziņa", bet spēle par labu kremļa hibrīdkara tehnoloģijai…
Bēdīgi.

Atbildēt

Yes

19.08.2016. 11:20

»

pietie muldēt

Tā kā lapsa nezinātu, ka krievu Igaunijā ir daudz reiz mazāk


Tikai nedirs, maziņais! Procentuāli krievu Igaunijā ir apmēram tikpat. Nejauc ar Lietuvu, tā ir cita valsts!

Atbildēt

Jezups

19.08.2016. 09:15

»

tikai mieru

Tāpēc arī Latvija nekad nekļūs par mazo Šveici, jo tik cītīgi ienīst citas tautības


Vai latviešiem jāmīl okupantus? Man patiesībā patīk krievi, bet man un ļoti daudziem latviešiem RIEBJAS krieviski runājošie okupanti. Un paskaties kā pēdējā laikā latvieši mīl un jūt līdzi ukraiņiem, kā iepriekš juta līdzi gruzīniem, čečeniem un citām tautām.
Latvieši neienīst citas tautas, jo latvieši saknē nav šovinisti (parasti šovinisti ir lielo tautu pārstāvji un imperiālisma fani). Paskaties internetā Krievijas TV ziņās kā Krievijā uz ielām sit melnos un kaukāziešus - gadā krievu nacisti nogalina vismaz 200 svešos. Latvijā t.s. skinhedi, kuri piekāva stacijas tunelī vairākas pakistānietes, bija krievi. Latvijā tika apgānīti ebreju kapi, krusti nolauzti un uzšņāpti latviski uzraksti - vainīgie bija krievi, kuri centās uzvelt vainu latviešiem. Latvieši pret citām tautībām ir ļoti ļoti toleranti.
Ja latvieši nemīlētu okupantus (ir arī tādi latvieši - viņi galvenokārt sēž Saeimā un ministrijās), tad visi okupanti jau 1991.gadā tiktu padzīti no Latvijas. Latvieši ir pārāk miermīlīgi un latvieši pieļauj, ka okupanti latviešiem var čurāt uz galvas. Latvieši pārāk auklējas ar okupantiem, visādiem lindermaniem, osipoviem un citiem krievvalodīgajiem nacistiem un putinososiem.

Atbildēt

tikai mieru

19.08.2016. 08:55

»

Jezups

Vācieši Šveici neokupēja. Franči Šveici neokupēja. Itāļi Šveici neokupēja. Un retoromāņu valodā runājošie Šveici arī neokupēja...


Tāpēc arī Latvija nekad nekļūs par mazo Šveici, jo tik cītīgi ienīst citas tautības.

Atbildēt

Jezups

19.08.2016. 08:22

»

tikai mieru

Starp citu Šveicē ir četras oficiālās valsts valodas: vācu, franču, itāļu un retoromāņu


Vācieši Šveici neokupēja. Franči Šveici neokupēja. Itāļi Šveici neokupēja. Un retoromāņu valodā runājošie Šveici arī neokupēja.
Bet krievi 1940. un no 1945.-1991.gadam Latviju okupēja, kolonizēja un rusificēja. Krievu valodai kā okupantu valodai nav tiesību kļūt par oficiālu Latvijas valodu.
Latvijā līvu un latgaļu valodai jāpiešķir reģionālās valodas statusu.

Atbildēt

Jezups

19.08.2016. 08:19

»

aina

Tā kā Latvijā pilsētās dzìvo cittautieši un viņu ir vaiirāk ka latviešu,tapēc arì runā krieviski un latvieši spiesti iemācìties krieviski.Kas vainas valodai? Kapēc man jārunā angliski,tā nav svešvaloda?Latvijā krievu valoda nav svešvaloda,bet gan otra valoda. Ja aizliedzam tad VISAS svešvalodas un tas...


Līdz 1940.gadam Latvijā krievu bija mazāk par 10%. Pēc tam, kad krievi 1940. un no 1945.-1991.gadam okupēja Latviju - Latvijā kā kolonisti, civilokupanti un militārie okupanti uz dzīvi salīda 1 miljons ļautiņu, bet cauri Latvijai "tranzītā" izgāja apmēram 3 miljoni okupantu - tranzītokupanti dažus gadus padzīvoja vai padienēja Latvijā un devās tālāk okupēt kādas citas tautas zemi.
Atbrīvotāji aiziet, bet okupanti paliek! Latvijā krievu valoda ir okupantu valoda. Un lielākā daļa okupantu ir krievi. Protams, kā jau rakstīju, tad līdz okupācijai bija ~200 000 krievu Latvijas pilsoņu - ne visi krievi ir okupanti; pēc neatkarības atjaunošanas tie krievi, kuri paši bija Latvijas pilsoņi vai kuru senči bija Latvijas pilsoņi - tie kļuva par Latvijas pilsoņiem. Okupanti un kolonisti kļuva par nepilsoņiem. Ir ļoti viegli noskaidrot kurš krievs ir okupants un kurš nav.
Latviešiem nav jāmācās okupantu jeb krievu valodu. Latvijā visam jānotiek latviski un nevis speciāli kaut ko jātulko priekš okupantiem, latviešiem nav jāuztur okupantu skolas, okupantu pensionāri, TV un radio okupantu valodā. Tāpat latviešiem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums padzīt no savas zemes krievu okupantus un kolonistus veicot deokupāciju un dekolonizāciju.

Atbildēt

es

19.08.2016. 08:16

Un kad šādi sašutuma pilni raksti būs attiecībā uz komunikāciju angļu valodā? Cik man zināms, arī tā nav valsts valoda Latvijā.

Atbildēt

tikai mieru

19.08.2016. 07:20

Starp citu Šveicē ir četras oficiālās valsts valodas: vācu, franču, itāļu un retoromāņu.

Atbildēt

aina

19.08.2016. 05:44

Tā kā Latvijā pilsētās dzìvo cittautieši un viņu ir vaiirāk ka latviešu,tapēc arì runā krieviski un latvieši spiesti iemācìties krieviski.Kas vainas valodai? Kapēc man jārunā angliski,tā nav svešvaloda?Latvijā krievu valoda nav svešvaloda,bet gan otra valoda. Ja aizliedzam tad VISAS svešvalodas un tas bùtu taisnìgi,ne katru rìtu "RÌTA PANORÀMÀ" dziedāt angliski!

Atbildēt

lauķis

19.08.2016. 03:57

»

yyy

Vai ASV vēstniecība stabulē līdzi kremliniem


Nu apmēram tā , vienkārši Bambamam un Putinam ir kopējs saimnieks.

Atbildēt

Tas drosi ka nav iereibis

19.08.2016. 01:24

Nav vininu iedzeris un varbut kada zila passkuma nav laika

Atbildēt

urmas

18.08.2016. 22:20

»

Saška Šarikovs

Latvijā ierēdņiem ir gandrīz obligāta prasība zināt okupantu valodu. Ja kāds okupants grib, lai viņu ierēdnis apkalpo krieviski, tad - lai šis okupants maksā 5 eiro/minūtē...


diez kads ir tavs intelekta un erudicijas limenis, ja tev valodas zinasanas un lietosa saistas tikai ar okupaaciju.
iesaku pameeginaat paplasinat savu redzes loku.

Atbildēt

reptilis

18.08.2016. 22:06

Skumji...,bet -Vai Latvija ir ANO?…vai viņa tur var teikt kādu vārdu?…vai Latvija var ko ietekmēt ES?…vai Latvija var ko ietekmēt ECB?…vai Latvija ir valsts? – nē Latvija nav valsts! Latvija ir valsts imitācija.

Atbildēt

Saška Šarikovs

18.08.2016. 21:18

»

urmas

Igaunijā visās valsts iestādēs mani ir iespēja komunicēt jebkurā no 3 valodām - igauņu, angļu vai krievu. ja kāds ierēdnis kādu no šīm valodām nesaprot - nekavējoties tiek atrasts speciālists, kas to saprot...


Latvijā ierēdņiem ir gandrīz obligāta prasība zināt okupantu valodu. Ja kāds okupants grib, lai viņu ierēdnis apkalpo krieviski, tad - lai šis okupants maksā 5 eiro/minūtē.
Ja cilvēks neatkarīgajā Latvijā ir nodzīvojis 25 gadus un nav iemācījies latviešu valodu, tad šāds cilvēks ir idiots.
Itālis Roberto latviešu valodu iemācījās 1-2 gadu laikā. Viens vācietis tik labi sāka runāt un dziedāt, ka piedalījās Eirovīzijā ar dziesmu par pankūku cepšanu. Bet okupanti un urlas pat pēc 25 gadiem nezina kā sauc maizi un pienu latviski.

Atbildēt

urmas

18.08.2016. 19:54

Igaunijā visās valsts iestādēs mani ir iespēja komunicēt jebkurā no 3 valodām - igauņu, angļu vai krievu. ja kāds ierēdnis kādu no šīm valodām nesaprot - nekavējoties tiek atrasts speciālists, kas to saprot.
Pat lielākā daļa anketes un iesniegumu ir pieejami visās 3 valodās, ja kāda tomēr nav - tad uzreiz uzrodas ierēdnis, kas palīdz ar tulkošanu.
Tāda nu ir mana pieredze aktīvi veicot uzņēmējdarbību Igaunijā pēdējos 2x gadus.
Valodu zināšana un lietošana manuprāt ir ļoti liels bonuss, nevis trūkums.

Atbildēt

no malas

18.08.2016. 19:30

turpmāk, saziņai ar šito ambassadoru droši lietojiet krievu valodu un lai tik pamēģina to nepieņemt! :)

Atbildēt

> Draņķa Tītars

18.08.2016. 18:57

»

Raivis Dzintars

Ir atšķirība, kur šis medijs darbojas un reģistrēts. Ar mediju no Portugāles varu runāt angliski. Es pats ar TV no Sibīrijas un no Vladivostokas esmu runājis krieviski. Bet, ja medijs darbojas Latvijā un mediju galvenokārt skatās vietējie krievi un okupanti, tad politiķiem jārunā latviešu valodā. Lai...


Kas arī bija jāpierāda - kārtējā prasti divko.sīgā demagoģija, tipiski translibersatu zombiju dubultstandarti.

Un skaidrībai - gan angļi, gan amerikāņi, gan visi pārējie proāmurikāniskās NATO bandas locekļi Latviju ir okupējuši. Jau sen un arvien ekspansīvāk izvēršot šo "rietumdeRmokrātisko sabiedroto" okupāciju, neslēpti un pat demonstratīvi padarot Latviju par ģeopolitiskās krāniņstaipīšanas buferzonu, nepārtrauktu militāru hibrīdatrakciju poligonu un "rietumdeRmokrātiski orientētu sabiedroto" okupantu hiperaktīvi provocētā atomkara primāro mērķi. Latvijā un arī Igaunijā (pilnīgi pamatoti ignorējot to, ko / kā / kāpēc ir vervelējis no aizdīķa importētais ikkkauņu sexprezidents ilvess) angļu valoda (patiesībā - vājprātīgi pārkropļots slengs) ir okupācijas varas valoda, jo no 1990. līdz 2016. gadam un arī turpmākā neprognozējamā perspektīvā Baltijā okupanti sazinās kropli "angliskā" slengā un tieši tāpēc tā ir okupācijas varas valoda) angļu valoda ir ne tikai nīstama skapjaliberastu un militārhistēriķu propagandas svešvaloda, bet arī arvien neatgriezeniskākas drausmīgas un Latviju reāli iznīcinošas militāri psiholoģiskās okupācijas varas valoda.

Atbildēt

Marupietis

18.08.2016. 18:12

Nav ko satraukties. Vienkārši liela daļa vēstniecības klientu nesaprot un netaisās saprastne latviešu ne angļu valodu.
Man darbā pretī labo datorus. Pie durvīm pielikām zīmīti, ka datoru remonts ir pretī. Vienalga visi speras iekšā un ilgi krievu valodā stāsta kas datoram noticis. Nācās pielikt arī informāciju krievu valodā - tagad ir miers.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

18.08.2016. 17:55

»

Raivis Dzintars

Ir atšķirība, kur šis medijs darbojas un reģistrēts. Ar mediju no Portugāles varu runāt angliski. Es pats ar TV no Sibīrijas un no Vladivostokas esmu runājis krieviski. Bet, ja medijs darbojas Latvijā un mediju galvenokārt skatās vietējie krievi un okupanti, tad politiķiem jārunā latviešu valodā. Lai...


Ir daudzi fakti kas liecina par pretējo. Pat par lisabonas līgumu balsoja pirms tas vispār bija pārtūlkots latviski - ja mani neviļ atmiņa. Bija arī citi līdzīgi gadījumi.
Piemēram uzstājoties ANO sevi cienoši valsvīri runā tikai savā valodā. Kangari pretēji kautko mēģina stostīties okupantu valodās

Atbildēt

Raivis Dzintars

18.08.2016. 17:36

»

> Draņķa Tītars

Un kādu signālu raida latviešu politiķi (vīķe-freiberga, gulmanis, zatlers, vājonis, bērziņš, rinkēvičs, pabriks, zīle, kalniete, vaidere, slakteris, āboltiņa, reirs, rimēšvičs, spolītis, kučinskis, godmanis, dombrovskis, seržants, bondars, bergmanis u.c., utt, utt), kuri ar t.s. anglovalodīgajiem medijiem...


Ir atšķirība, kur šis medijs darbojas un reģistrēts. Ar mediju no Portugāles varu runāt angliski. Es pats ar TV no Sibīrijas un no Vladivostokas esmu runājis krieviski. Bet, ja medijs darbojas Latvijā un mediju galvenokārt skatās vietējie krievi un okupanti, tad politiķiem jārunā latviešu valodā. Lai šāds t.s. vietējo krievu un okupantu TV noalgo tulku un priekš vietējiem krieviem un okupantiem pārtulko politiķu latviskos tekstus.
Un skaidrībai - ne angļi, ne amerikāņi, ne NATO Latviju nav okupējuši. Latvijā un arī Igaunijā (tieši eksprezidents Ilvess teica, ka krievu valoda ir okupācijas varas valoda, jo no 1945.-1991.gadam Baltijā okupanti sazinājās krieviski un tieši tāpēc tā ir okupācijas varas valoda)angļu valoda ir svešvaloda, bet ne okupācijas varas valoda.

Atbildēt

> Draņķa Tītars

18.08.2016. 17:17

»

Raivis Dzintars

Un kādu signālu raida latviešu politiķi (Āboltiņa, Lembergs, Reirs, Rimšēvičs, Spolītis, Vājonis, Kučinskalēns, Godmanēns, Dombrovskis, Seržants, Bondars u.c.), kuri ar t.s. Latvijas krievvalodīgajiem medijiem runā krieviski jeb okupācijas varas valodā? Signāls laikam sekojošs - latvietim ar okupantu...


Un kādu signālu raida latviešu politiķi (vīķe-freiberga, gulmanis, zatlers, vājonis, bērziņš, rinkēvičs, pabriks, zīle, kalniete, vaidere, slakteris, āboltiņa, reirs, rimēšvičs, spolītis, kučinskis, godmanis, dombrovskis, seržants, bondars, bergmanis u.c., utt, utt), kuri ar t.s. anglovalodīgajiem medijiem, rietumdermokrātijas imigrantiem un jebkuros ārvalstu saietos buldurē "pa angliski" jeb pašreizējās okupācijas varas valodā? Signāls laikam sekojošs - latvietim ar jebkuru okupantu jārunā okupantu valodā, bet okupantam nav jārunā okupētās tautas valodā; ja kāds latvietis ar okupantu atļaujas runāt latviski, tad šāds latvietis ir nacists un fašists.

Atbildēt

REZUMĒ

18.08.2016. 17:16

Rīga- tā nav visa Latvija!!! ASV vēstniecība tendēta uz centra krieviem un vēl paķer klāt Daugavpili. Sanāk vairākums...

Atbildēt

Raivis Dzintars

18.08.2016. 17:04

Un kādu signālu raida latviešu politiķi (Āboltiņa, Lembergs, Reirs, Rimšēvičs, Spolītis, Vājonis, Kučinskalēns, Godmanēns, Dombrovskis, Seržants, Bondars u.c.), kuri ar t.s. Latvijas krievvalodīgajiem medijiem runā krieviski jeb okupācijas varas valodā? Signāls laikam sekojošs - latvietim ar okupantu jārunā okupantu valodā, bet okupantam nav jārunā okupētās tautas valodā; ja kāds latvietis ar okupantu atļaujas runāt latviski, tad šāds latvietis ir fašists.

Atbildēt

yyy

18.08.2016. 17:02

Vai ASV vēstniecība stabulē līdzi kremliniem?

Atbildēt

!!!

18.08.2016. 16:38

»

???

Ka tik pietiek.com nesanāk kā Asandžam


kaut tik pietaisīt.komam sanāktu kā snoudenam :)

Atbildēt

brāļi ilmāri

18.08.2016. 16:32

»

Ilze

Rosinu pie ASV vēstniecības rīkot protesta akciju, ja viņu politika šajā jautājumā nemainīsies


ja ja, natjurlih! ofkōōōz beibī!! un tagad vēl vajag rosināt iekļaut tos anglovalodīgos imigrantus latvānijas melnajā sarakstā un kā personas non grata izraidīt no šīs lielvalsts 24 stundu laikā!!!

Atbildēt

es

18.08.2016. 15:52

»

Ilze

Rosinu pie ASV vēstniecības rīkot protesta akciju, ja viņu politika šajā jautājumā nemainīsies


Iesaku tev ieskriet ar galvu sienā. Būs tik pat smieklīgi, bet tad vismaz smadzenes sakustēsies.

Atbildēt

pietie muldēt

18.08.2016. 15:47

Tā kā lapsa nezinātu, ka krievu Igaunijā ir daudz reiz mazāk.

Atbildēt

to PIETIEK

18.08.2016. 15:44

atveriet vēstniecības Šveicē mājas lapu un papētiet valodu izvēli.

Atbildēt

Edvards

18.08.2016. 15:40

Mums Latvija vesela kaudze analfabēta okupanti kuri neprot valsts valodu. Lai viņiem ari pienāk ziņa. Man vienalga kurās valodās ASV vēstniecība paziņo, kamēr iekļauta Latviesu valoda.
Šis pretīgā akcija jau atkal smird pēf KREMLINGA viltīgās lapsas gājiena.
Vienīgo lietu ko šjā sakarā var protestēt ir KAPĒC OKUPANTI VĒL ATRODĀS LATVIJĀ???

Atbildēt

jūlis

18.08.2016. 15:29

Amerikāņi pragmatiski pielieto strateģiju atbilstošu reālajai nacionālpolitikai,kura vērsta uz latviešu izspiešanu no valsts un kuru veido pie varas nemainīgi esošie kolaboracionisti.Nekā personīga-tikai reālpolitika!

Atbildēt

rr

18.08.2016. 15:16

Cieniet pasi sevi, tad ari citi cienis. Ar varu milets nebusi!

Atbildēt

lauķis

18.08.2016. 14:45

»

ups

piekrītu, tā ir ņirgāšanās un pakaļā līšana Putinam - vai tik jau nav noslēgts otrais Ribentropa - Molotova pakts? Varbūt šī ir pirmā bezdelīga


Ir neskaitāmas pazīmes kas liecina par Putina/Obamas pakta noslēgšanu,fronte tēva pagalmā briest atkal.

Atbildēt

ups

18.08.2016. 14:38

»

Ilze

Rosinu pie ASV vēstniecības rīkot protesta akciju, ja viņu politika šajā jautājumā nemainīsies


piekrītu, tā ir ņirgāšanās un pakaļā līšana Putinam - vai tik jau nav noslēgts otrais Ribentropa - Molotova pakts? Varbūt šī ir pirmā bezdelīga.........

Atbildēt

???

18.08.2016. 13:58

Ka tik pietiek.com nesanāk kā Asandžam :)

Atbildēt

Ilze

18.08.2016. 13:52

Rosinu pie ASV vēstniecības rīkot protesta akciju, ja viņu politika šajā jautājumā nemainīsies...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

8

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

FotoKā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie Jums saistībā ar Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā izvērsto dezinformācijas kampaņu, kurā esat tikuši aicināti balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā, nevis Madonas novadā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...