Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

vai tendence?

27.08.2016. 22:52

http://www.cv.lv/job-ad/british-embassy/russian-language-communications-officer-d3135890.html

Atbildēt

bubi

23.08.2016. 11:05

»

Mareks Matisons

Aptaujājot draugus (mediju pārstāvji un komunikācijas speciālisti) - saziņā ar auditoriju bijušā psrs teritorijas valstu lokā tā notiek valstu valodā un angliski...


Nav gan tev taisnība. Nezinoši draugi. Vēstniecības darbu nemaz nevar dabūt nezinot krievu valodu. Un vietējais staffs runā kā latviski, tā krieviski un angliski. Savukārt diplomāti, kas ir bijuši NVS valstīs vai Krievijā visi kā viens loti labi saprot krieviski. Bet runājot par ASV vēstnieci Latvijā, viņa savulaik strādāja Maskavā un ir ļoti labās attiecībās ar turienes eliti.

Atbildēt

tu

21.08.2016. 19:38

»

Ģirts

Lasīju, ka tie nav cilvēki. Kāpēc jākomunicē


Ģirt, laikam esi kristovskis?

Atbildēt

Fly

20.08.2016. 19:00

Tā nav nejaušība. Tikai jautājums: ar kādu vēstījumu? Ka nākamais prezidents būs Tramps? Ka grib uzzināt tautas reakciju - vai iemainīt Baltijas valstis pret kaut ko citu, piemēram krievu iziešanu no Doņeckas? Vai lielāku atbalstu karā Sīrijā? Tā vai citādi, tūlīt ieradīsies Baidens un uzzināsim. Ja USA tomēr nemaina savu politiku pret Baltiju, tad vai vēstniecei nebūtu jālido? Ja vēstniece paliks, tad sāksies minējumi: kas USA ārpolitikā mainās?

Atbildēt

pārliecinātais

19.08.2016. 23:00

āmurikāņi nemelo, viņi nemaz nevar melot, jo man teica, ka āmurikāņi ir draugi, brāļi biedri, vot!

Atbildēt

Ģirts

19.08.2016. 21:20

»

pietie muldēt

Tā kā lapsa nezinātu, ka krievu Igaunijā ir daudz reiz mazāk


Lasīju, ka tie nav cilvēki. Kāpēc jākomunicē?

Atbildēt

Mareks Matisons

19.08.2016. 14:10

Aptaujājot draugus (mediju pārstāvji un komunikācijas speciālisti) - saziņā ar auditoriju bijušā psrs teritorijas valstu lokā tā notiek valstu valodā un angliski.
TW vēstniecības sekotāju loks patērē saturu latviski un angļu valodā, tādēļ šāds kokteilis ir muļķīgs.
Nepārdomāts.
Savukārt Krievijas "Vates mediji" jau citē šo kā krievvalodīgo iedzīvotāju uzvaru un rezultāts ir nevis "uzlabota saziņa", bet spēle par labu kremļa hibrīdkara tehnoloģijai…
Bēdīgi.

Atbildēt

Yes

19.08.2016. 11:20

»

pietie muldēt

Tā kā lapsa nezinātu, ka krievu Igaunijā ir daudz reiz mazāk


Tikai nedirs, maziņais! Procentuāli krievu Igaunijā ir apmēram tikpat. Nejauc ar Lietuvu, tā ir cita valsts!

Atbildēt

Jezups

19.08.2016. 09:15

»

tikai mieru

Tāpēc arī Latvija nekad nekļūs par mazo Šveici, jo tik cītīgi ienīst citas tautības


Vai latviešiem jāmīl okupantus? Man patiesībā patīk krievi, bet man un ļoti daudziem latviešiem RIEBJAS krieviski runājošie okupanti. Un paskaties kā pēdējā laikā latvieši mīl un jūt līdzi ukraiņiem, kā iepriekš juta līdzi gruzīniem, čečeniem un citām tautām.
Latvieši neienīst citas tautas, jo latvieši saknē nav šovinisti (parasti šovinisti ir lielo tautu pārstāvji un imperiālisma fani). Paskaties internetā Krievijas TV ziņās kā Krievijā uz ielām sit melnos un kaukāziešus - gadā krievu nacisti nogalina vismaz 200 svešos. Latvijā t.s. skinhedi, kuri piekāva stacijas tunelī vairākas pakistānietes, bija krievi. Latvijā tika apgānīti ebreju kapi, krusti nolauzti un uzšņāpti latviski uzraksti - vainīgie bija krievi, kuri centās uzvelt vainu latviešiem. Latvieši pret citām tautībām ir ļoti ļoti toleranti.
Ja latvieši nemīlētu okupantus (ir arī tādi latvieši - viņi galvenokārt sēž Saeimā un ministrijās), tad visi okupanti jau 1991.gadā tiktu padzīti no Latvijas. Latvieši ir pārāk miermīlīgi un latvieši pieļauj, ka okupanti latviešiem var čurāt uz galvas. Latvieši pārāk auklējas ar okupantiem, visādiem lindermaniem, osipoviem un citiem krievvalodīgajiem nacistiem un putinososiem.

Atbildēt

tikai mieru

19.08.2016. 08:55

»

Jezups

Vācieši Šveici neokupēja. Franči Šveici neokupēja. Itāļi Šveici neokupēja. Un retoromāņu valodā runājošie Šveici arī neokupēja...


Tāpēc arī Latvija nekad nekļūs par mazo Šveici, jo tik cītīgi ienīst citas tautības.

Atbildēt

Jezups

19.08.2016. 08:22

»

tikai mieru

Starp citu Šveicē ir četras oficiālās valsts valodas: vācu, franču, itāļu un retoromāņu


Vācieši Šveici neokupēja. Franči Šveici neokupēja. Itāļi Šveici neokupēja. Un retoromāņu valodā runājošie Šveici arī neokupēja.
Bet krievi 1940. un no 1945.-1991.gadam Latviju okupēja, kolonizēja un rusificēja. Krievu valodai kā okupantu valodai nav tiesību kļūt par oficiālu Latvijas valodu.
Latvijā līvu un latgaļu valodai jāpiešķir reģionālās valodas statusu.

Atbildēt

Jezups

19.08.2016. 08:19

»

aina

Tā kā Latvijā pilsētās dzìvo cittautieši un viņu ir vaiirāk ka latviešu,tapēc arì runā krieviski un latvieši spiesti iemācìties krieviski.Kas vainas valodai? Kapēc man jārunā angliski,tā nav svešvaloda?Latvijā krievu valoda nav svešvaloda,bet gan otra valoda. Ja aizliedzam tad VISAS svešvalodas un tas...


Līdz 1940.gadam Latvijā krievu bija mazāk par 10%. Pēc tam, kad krievi 1940. un no 1945.-1991.gadam okupēja Latviju - Latvijā kā kolonisti, civilokupanti un militārie okupanti uz dzīvi salīda 1 miljons ļautiņu, bet cauri Latvijai "tranzītā" izgāja apmēram 3 miljoni okupantu - tranzītokupanti dažus gadus padzīvoja vai padienēja Latvijā un devās tālāk okupēt kādas citas tautas zemi.
Atbrīvotāji aiziet, bet okupanti paliek! Latvijā krievu valoda ir okupantu valoda. Un lielākā daļa okupantu ir krievi. Protams, kā jau rakstīju, tad līdz okupācijai bija ~200 000 krievu Latvijas pilsoņu - ne visi krievi ir okupanti; pēc neatkarības atjaunošanas tie krievi, kuri paši bija Latvijas pilsoņi vai kuru senči bija Latvijas pilsoņi - tie kļuva par Latvijas pilsoņiem. Okupanti un kolonisti kļuva par nepilsoņiem. Ir ļoti viegli noskaidrot kurš krievs ir okupants un kurš nav.
Latviešiem nav jāmācās okupantu jeb krievu valodu. Latvijā visam jānotiek latviski un nevis speciāli kaut ko jātulko priekš okupantiem, latviešiem nav jāuztur okupantu skolas, okupantu pensionāri, TV un radio okupantu valodā. Tāpat latviešiem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums padzīt no savas zemes krievu okupantus un kolonistus veicot deokupāciju un dekolonizāciju.

Atbildēt

es

19.08.2016. 08:16

Un kad šādi sašutuma pilni raksti būs attiecībā uz komunikāciju angļu valodā? Cik man zināms, arī tā nav valsts valoda Latvijā.

Atbildēt

tikai mieru

19.08.2016. 07:20

Starp citu Šveicē ir četras oficiālās valsts valodas: vācu, franču, itāļu un retoromāņu.

Atbildēt

aina

19.08.2016. 05:44

Tā kā Latvijā pilsētās dzìvo cittautieši un viņu ir vaiirāk ka latviešu,tapēc arì runā krieviski un latvieši spiesti iemācìties krieviski.Kas vainas valodai? Kapēc man jārunā angliski,tā nav svešvaloda?Latvijā krievu valoda nav svešvaloda,bet gan otra valoda. Ja aizliedzam tad VISAS svešvalodas un tas bùtu taisnìgi,ne katru rìtu "RÌTA PANORÀMÀ" dziedāt angliski!

Atbildēt

lauķis

19.08.2016. 03:57

»

yyy

Vai ASV vēstniecība stabulē līdzi kremliniem


Nu apmēram tā , vienkārši Bambamam un Putinam ir kopējs saimnieks.

Atbildēt

Tas drosi ka nav iereibis

19.08.2016. 01:24

Nav vininu iedzeris un varbut kada zila passkuma nav laika

Atbildēt

urmas

18.08.2016. 22:20

»

Saška Šarikovs

Latvijā ierēdņiem ir gandrīz obligāta prasība zināt okupantu valodu. Ja kāds okupants grib, lai viņu ierēdnis apkalpo krieviski, tad - lai šis okupants maksā 5 eiro/minūtē...


diez kads ir tavs intelekta un erudicijas limenis, ja tev valodas zinasanas un lietosa saistas tikai ar okupaaciju.
iesaku pameeginaat paplasinat savu redzes loku.

Atbildēt

reptilis

18.08.2016. 22:06

Skumji...,bet -Vai Latvija ir ANO?…vai viņa tur var teikt kādu vārdu?…vai Latvija var ko ietekmēt ES?…vai Latvija var ko ietekmēt ECB?…vai Latvija ir valsts? – nē Latvija nav valsts! Latvija ir valsts imitācija.

Atbildēt

Saška Šarikovs

18.08.2016. 21:18

»

urmas

Igaunijā visās valsts iestādēs mani ir iespēja komunicēt jebkurā no 3 valodām - igauņu, angļu vai krievu. ja kāds ierēdnis kādu no šīm valodām nesaprot - nekavējoties tiek atrasts speciālists, kas to saprot...


Latvijā ierēdņiem ir gandrīz obligāta prasība zināt okupantu valodu. Ja kāds okupants grib, lai viņu ierēdnis apkalpo krieviski, tad - lai šis okupants maksā 5 eiro/minūtē.
Ja cilvēks neatkarīgajā Latvijā ir nodzīvojis 25 gadus un nav iemācījies latviešu valodu, tad šāds cilvēks ir idiots.
Itālis Roberto latviešu valodu iemācījās 1-2 gadu laikā. Viens vācietis tik labi sāka runāt un dziedāt, ka piedalījās Eirovīzijā ar dziesmu par pankūku cepšanu. Bet okupanti un urlas pat pēc 25 gadiem nezina kā sauc maizi un pienu latviski.

Atbildēt

urmas

18.08.2016. 19:54

Igaunijā visās valsts iestādēs mani ir iespēja komunicēt jebkurā no 3 valodām - igauņu, angļu vai krievu. ja kāds ierēdnis kādu no šīm valodām nesaprot - nekavējoties tiek atrasts speciālists, kas to saprot.
Pat lielākā daļa anketes un iesniegumu ir pieejami visās 3 valodās, ja kāda tomēr nav - tad uzreiz uzrodas ierēdnis, kas palīdz ar tulkošanu.
Tāda nu ir mana pieredze aktīvi veicot uzņēmējdarbību Igaunijā pēdējos 2x gadus.
Valodu zināšana un lietošana manuprāt ir ļoti liels bonuss, nevis trūkums.

Atbildēt

no malas

18.08.2016. 19:30

turpmāk, saziņai ar šito ambassadoru droši lietojiet krievu valodu un lai tik pamēģina to nepieņemt! :)

Atbildēt

> Draņķa Tītars

18.08.2016. 18:57

»

Raivis Dzintars

Ir atšķirība, kur šis medijs darbojas un reģistrēts. Ar mediju no Portugāles varu runāt angliski. Es pats ar TV no Sibīrijas un no Vladivostokas esmu runājis krieviski. Bet, ja medijs darbojas Latvijā un mediju galvenokārt skatās vietējie krievi un okupanti, tad politiķiem jārunā latviešu valodā. Lai...


Kas arī bija jāpierāda - kārtējā prasti divko.sīgā demagoģija, tipiski translibersatu zombiju dubultstandarti.

Un skaidrībai - gan angļi, gan amerikāņi, gan visi pārējie proāmurikāniskās NATO bandas locekļi Latviju ir okupējuši. Jau sen un arvien ekspansīvāk izvēršot šo "rietumdeRmokrātisko sabiedroto" okupāciju, neslēpti un pat demonstratīvi padarot Latviju par ģeopolitiskās krāniņstaipīšanas buferzonu, nepārtrauktu militāru hibrīdatrakciju poligonu un "rietumdeRmokrātiski orientētu sabiedroto" okupantu hiperaktīvi provocētā atomkara primāro mērķi. Latvijā un arī Igaunijā (pilnīgi pamatoti ignorējot to, ko / kā / kāpēc ir vervelējis no aizdīķa importētais ikkkauņu sexprezidents ilvess) angļu valoda (patiesībā - vājprātīgi pārkropļots slengs) ir okupācijas varas valoda, jo no 1990. līdz 2016. gadam un arī turpmākā neprognozējamā perspektīvā Baltijā okupanti sazinās kropli "angliskā" slengā un tieši tāpēc tā ir okupācijas varas valoda) angļu valoda ir ne tikai nīstama skapjaliberastu un militārhistēriķu propagandas svešvaloda, bet arī arvien neatgriezeniskākas drausmīgas un Latviju reāli iznīcinošas militāri psiholoģiskās okupācijas varas valoda.

Atbildēt

Marupietis

18.08.2016. 18:12

Nav ko satraukties. Vienkārši liela daļa vēstniecības klientu nesaprot un netaisās saprastne latviešu ne angļu valodu.
Man darbā pretī labo datorus. Pie durvīm pielikām zīmīti, ka datoru remonts ir pretī. Vienalga visi speras iekšā un ilgi krievu valodā stāsta kas datoram noticis. Nācās pielikt arī informāciju krievu valodā - tagad ir miers.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

18.08.2016. 17:55

»

Raivis Dzintars

Ir atšķirība, kur šis medijs darbojas un reģistrēts. Ar mediju no Portugāles varu runāt angliski. Es pats ar TV no Sibīrijas un no Vladivostokas esmu runājis krieviski. Bet, ja medijs darbojas Latvijā un mediju galvenokārt skatās vietējie krievi un okupanti, tad politiķiem jārunā latviešu valodā. Lai...


Ir daudzi fakti kas liecina par pretējo. Pat par lisabonas līgumu balsoja pirms tas vispār bija pārtūlkots latviski - ja mani neviļ atmiņa. Bija arī citi līdzīgi gadījumi.
Piemēram uzstājoties ANO sevi cienoši valsvīri runā tikai savā valodā. Kangari pretēji kautko mēģina stostīties okupantu valodās

Atbildēt

Raivis Dzintars

18.08.2016. 17:36

»

> Draņķa Tītars

Un kādu signālu raida latviešu politiķi (vīķe-freiberga, gulmanis, zatlers, vājonis, bērziņš, rinkēvičs, pabriks, zīle, kalniete, vaidere, slakteris, āboltiņa, reirs, rimēšvičs, spolītis, kučinskis, godmanis, dombrovskis, seržants, bondars, bergmanis u.c., utt, utt), kuri ar t.s. anglovalodīgajiem medijiem...


Ir atšķirība, kur šis medijs darbojas un reģistrēts. Ar mediju no Portugāles varu runāt angliski. Es pats ar TV no Sibīrijas un no Vladivostokas esmu runājis krieviski. Bet, ja medijs darbojas Latvijā un mediju galvenokārt skatās vietējie krievi un okupanti, tad politiķiem jārunā latviešu valodā. Lai šāds t.s. vietējo krievu un okupantu TV noalgo tulku un priekš vietējiem krieviem un okupantiem pārtulko politiķu latviskos tekstus.
Un skaidrībai - ne angļi, ne amerikāņi, ne NATO Latviju nav okupējuši. Latvijā un arī Igaunijā (tieši eksprezidents Ilvess teica, ka krievu valoda ir okupācijas varas valoda, jo no 1945.-1991.gadam Baltijā okupanti sazinājās krieviski un tieši tāpēc tā ir okupācijas varas valoda)angļu valoda ir svešvaloda, bet ne okupācijas varas valoda.

Atbildēt

> Draņķa Tītars

18.08.2016. 17:17

»

Raivis Dzintars

Un kādu signālu raida latviešu politiķi (Āboltiņa, Lembergs, Reirs, Rimšēvičs, Spolītis, Vājonis, Kučinskalēns, Godmanēns, Dombrovskis, Seržants, Bondars u.c.), kuri ar t.s. Latvijas krievvalodīgajiem medijiem runā krieviski jeb okupācijas varas valodā? Signāls laikam sekojošs - latvietim ar okupantu...


Un kādu signālu raida latviešu politiķi (vīķe-freiberga, gulmanis, zatlers, vājonis, bērziņš, rinkēvičs, pabriks, zīle, kalniete, vaidere, slakteris, āboltiņa, reirs, rimēšvičs, spolītis, kučinskis, godmanis, dombrovskis, seržants, bondars, bergmanis u.c., utt, utt), kuri ar t.s. anglovalodīgajiem medijiem, rietumdermokrātijas imigrantiem un jebkuros ārvalstu saietos buldurē "pa angliski" jeb pašreizējās okupācijas varas valodā? Signāls laikam sekojošs - latvietim ar jebkuru okupantu jārunā okupantu valodā, bet okupantam nav jārunā okupētās tautas valodā; ja kāds latvietis ar okupantu atļaujas runāt latviski, tad šāds latvietis ir nacists un fašists.

Atbildēt

REZUMĒ

18.08.2016. 17:16

Rīga- tā nav visa Latvija!!! ASV vēstniecība tendēta uz centra krieviem un vēl paķer klāt Daugavpili. Sanāk vairākums...

Atbildēt

Raivis Dzintars

18.08.2016. 17:04

Un kādu signālu raida latviešu politiķi (Āboltiņa, Lembergs, Reirs, Rimšēvičs, Spolītis, Vājonis, Kučinskalēns, Godmanēns, Dombrovskis, Seržants, Bondars u.c.), kuri ar t.s. Latvijas krievvalodīgajiem medijiem runā krieviski jeb okupācijas varas valodā? Signāls laikam sekojošs - latvietim ar okupantu jārunā okupantu valodā, bet okupantam nav jārunā okupētās tautas valodā; ja kāds latvietis ar okupantu atļaujas runāt latviski, tad šāds latvietis ir fašists.

Atbildēt

yyy

18.08.2016. 17:02

Vai ASV vēstniecība stabulē līdzi kremliniem?

Atbildēt

!!!

18.08.2016. 16:38

»

???

Ka tik pietiek.com nesanāk kā Asandžam


kaut tik pietaisīt.komam sanāktu kā snoudenam :)

Atbildēt

brāļi ilmāri

18.08.2016. 16:32

»

Ilze

Rosinu pie ASV vēstniecības rīkot protesta akciju, ja viņu politika šajā jautājumā nemainīsies


ja ja, natjurlih! ofkōōōz beibī!! un tagad vēl vajag rosināt iekļaut tos anglovalodīgos imigrantus latvānijas melnajā sarakstā un kā personas non grata izraidīt no šīs lielvalsts 24 stundu laikā!!!

Atbildēt

es

18.08.2016. 15:52

»

Ilze

Rosinu pie ASV vēstniecības rīkot protesta akciju, ja viņu politika šajā jautājumā nemainīsies


Iesaku tev ieskriet ar galvu sienā. Būs tik pat smieklīgi, bet tad vismaz smadzenes sakustēsies.

Atbildēt

pietie muldēt

18.08.2016. 15:47

Tā kā lapsa nezinātu, ka krievu Igaunijā ir daudz reiz mazāk.

Atbildēt

to PIETIEK

18.08.2016. 15:44

atveriet vēstniecības Šveicē mājas lapu un papētiet valodu izvēli.

Atbildēt

Edvards

18.08.2016. 15:40

Mums Latvija vesela kaudze analfabēta okupanti kuri neprot valsts valodu. Lai viņiem ari pienāk ziņa. Man vienalga kurās valodās ASV vēstniecība paziņo, kamēr iekļauta Latviesu valoda.
Šis pretīgā akcija jau atkal smird pēf KREMLINGA viltīgās lapsas gājiena.
Vienīgo lietu ko šjā sakarā var protestēt ir KAPĒC OKUPANTI VĒL ATRODĀS LATVIJĀ???

Atbildēt

jūlis

18.08.2016. 15:29

Amerikāņi pragmatiski pielieto strateģiju atbilstošu reālajai nacionālpolitikai,kura vērsta uz latviešu izspiešanu no valsts un kuru veido pie varas nemainīgi esošie kolaboracionisti.Nekā personīga-tikai reālpolitika!

Atbildēt

rr

18.08.2016. 15:16

Cieniet pasi sevi, tad ari citi cienis. Ar varu milets nebusi!

Atbildēt

lauķis

18.08.2016. 14:45

»

ups

piekrītu, tā ir ņirgāšanās un pakaļā līšana Putinam - vai tik jau nav noslēgts otrais Ribentropa - Molotova pakts? Varbūt šī ir pirmā bezdelīga


Ir neskaitāmas pazīmes kas liecina par Putina/Obamas pakta noslēgšanu,fronte tēva pagalmā briest atkal.

Atbildēt

ups

18.08.2016. 14:38

»

Ilze

Rosinu pie ASV vēstniecības rīkot protesta akciju, ja viņu politika šajā jautājumā nemainīsies


piekrītu, tā ir ņirgāšanās un pakaļā līšana Putinam - vai tik jau nav noslēgts otrais Ribentropa - Molotova pakts? Varbūt šī ir pirmā bezdelīga.........

Atbildēt

???

18.08.2016. 13:58

Ka tik pietiek.com nesanāk kā Asandžam :)

Atbildēt

Ilze

18.08.2016. 13:52

Rosinu pie ASV vēstniecības rīkot protesta akciju, ja viņu politika šajā jautājumā nemainīsies...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas glorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...