Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

koferis

06.11.2013. 18:15

»

Par kompetentu valsts pārvaldi

KNAB lēmumu pieņēmējiem ir jābūt atbildīgiem un savi lēmumi jāpieņem bez "juridiski nesaistošu" viedokļu prasīšanas. Galējā variantā, ja būs vajadzīgas speciālistu zināšanas, eksperts ar ekspertīzi pateiks. Lai gan esmu dzirdējis anekdoti "iz dzīves", ka kriminālprocesos procesa virzītāji - izmeklētāji...


Nesaprotu, par ko tu brīnies, kad izmeklētājs vai tiesnesis pasūta juridisko ekspertīzi.Tiesības ir plašs jēdziens. Eksistē krimināltiesības, civiltiesības, administratīvās tiesības, starptautiskās tiesības, valsts tiesības, finansu tiesības u.t.t. Katram sava specializācija. Neviens taču nebrīnās, ka mediķis okulists netaisa abortus vai pedagogs matemātiķis nemāca latviešu valodu. Arī tiesas speciālizējās: krimināllietu palāta;civillietu palāta; administratīvās tiesa u.t.t. Specializējās advokāti, citi juristi.Tavi nosauktie ir krimināltiesību specialist. Nezinu, par kādu konkrētu ekspertīzi tu runā vai esi dzirdējis, bet es nebrīnītos, ja krimināltiesību specialists pasūtītu ekspertīzi starptautiskam civiltiesiskam līgumam finansu jomā. Manuprāt tas ir normāli.

Atbildēt

N.Māstrihts

06.11.2013. 11:37

»

Par kompetentu valsts pārvaldi

KNAB lēmumu pieņēmējiem ir jābūt atbildīgiem un savi lēmumi jāpieņem bez "juridiski nesaistošu" viedokļu prasīšanas. Galējā variantā, ja būs vajadzīgas speciālistu zināšanas, eksperts ar ekspertīzi pateiks. Lai gan esmu dzirdējis anekdoti "iz dzīves", ka kriminālprocesos procesa virzītāji - izmeklētāji...


Tas nav totāls stulbums, visi grib nodrošināties un pārapdrošināties pret juridiskām kļūdām, jo judikatūra un likumi dažķārt ir pretrunā, īpsāi tagad, kad likumi tiek grozīti gandrīz katru dienu, kas nozīmē to, kas spēkā ir tas likums attiecībā pret citiem likumiem, kas jaunāks.Tas, ka spēkā, neko nenozīmē, svarīga ir interpretācija, kā rezultātā, lai nezudētu judikatūras tiesiskuma pēctecību, bieži jaunie likumi prettisiski tiek interpretēti sakaņā ar likumu komentāriem un judikatūru - notikušajiem tiesu nolēmumiem.

Atbildēt

Par kompetentu valsts pārvaldi

06.11.2013. 11:03

»

Heh

Žurnālistu organizācijai kā savas nozares profesionāļiem tika lūgts sniegt viedokli, tas ir juridiski nesaistošs un kalpo tikai kā palīgavots lēmuma pieņemšanai, savukārt zinātniski pamatota un argumentēta viedokļa vietā žurnālisti uztaisīja cirku. Tā ir, kad lielākai daļai zināšanas aprobežojas ar ...


KNAB lēmumu pieņēmējiem ir jābūt atbildīgiem un savi lēmumi jāpieņem bez "juridiski nesaistošu" viedokļu prasīšanas. Galējā variantā, ja būs vajadzīgas speciālistu zināšanas, eksperts ar ekspertīzi pateiks. Lai gan esmu dzirdējis anekdoti "iz dzīves", ka kriminālprocesos procesa virzītāji - izmeklētāji, prokurori (tiem būtu jābūt kvalificētiem juristiem) pieprasa juridisko ekspertīzi. Grūti saprast, vai tas ir totāls stulbums vai arī valsts naudas novirzīšana savējiem. :)

Atbildēt

Udisejs

06.11.2013. 08:02

»

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

...


Es jau nelasot zinu, ka ģeniāli uzrakstīts. Kaut visi tā spētu.

Atbildēt

Heh

05.11.2013. 22:31

Žurnālistu organizācijai kā savas nozares profesionāļiem tika lūgts sniegt viedokli, tas ir juridiski nesaistošs un kalpo tikai kā palīgavots lēmuma pieņemšanai, savukārt zinātniski pamatota un argumentēta viedokļa vietā žurnālisti uztaisīja cirku. Tā ir, kad lielākai daļai zināšanas aprobežojas ar vidusskolas līmeni.

Atbildēt

paija

05.11.2013. 21:44

»


Es tak arī tikai sajūsmu izteicu par dižo Lidoni, CILVēKU, RīMDARI . Baidos,ka tik nepārpūlies un nedabū maktenu sperienu pa pēcpusi no nesavtīgi uz pakaļkājām slienamajiem

Atbildēt

dntcrfrmrgntn

05.11.2013. 20:42

»


Skaidrs, ka šajā situācijā "sakarīgi smadzeņot.." utt. spējīgam Cilvēkam viss ir skaidrs bez ECT sprieduma un ārzemju konsultanta. Bet, Dievs mīļais!, taču izstāstiet kāds, kāpēc knab jurča to glupību rakstīja? Kāpēc lžs jautrā garā atbildēja, pasūtot uz poda, es saprotu, bet neatbalstu, jo balagāna pietiek bez viņu līdzdalības. Bet knab? Nu nevar būt tik dumji pieauguši cilvēki! Tas vienkārši NAV iespējams! NAV iespējams, ka tiesnesis tiesā taisa nejēdzīgu spriedumu, jo ir dumjš! Jā, korumpēts var būt. Ticu! Bet totāli brutāli dumjš? 7 gadus veca bērna prātā? Nevar būt, ka mēs dzīvojam palīgskolā!

Atbildēt

paija

05.11.2013. 20:24

Mūsu juridiskais un politiskais korifejs VSV/Mazpusāns
diendienā un pat naktīs pašaizliedzīgi, simtām reižu pārkopejot vecas peršas un citātus ved tautu pie viedā vienīgā pareizā prāta, tak no rīta pamostoties konstatē, ka tie kā teļi no prāta kārtējo reizi ir aizgājuši zaļā pļavā un visa runāšana ir tam pašam kaķim zem astes un jāsāk viss Sīzifa darbs no gala, Pilnīgi žēl paliek.

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 05.11.2013. 20:04

»

vēlētājs

Atbilde asprātīga, konkrēts mājiens "ar mietu" pieprasītājam, tikai pēdējais muļķis nesapratīs ka prasītāju pasūta.Tiesa, te saskatāma viena lieta, ko tie paši žurnālisti un mediji, arī Pietiek un Lapsa, ļoti mīl pārmest citu profesiju un sociālo grupu pārstāvjiem - savējo piesegšana. Nezinu kāda reputācija...


;)

Medija ziņa (2006. gads): "Latvijas vēlētājam pašreizējā varas ekspluatēšanas SISTĒMĀ ir ticis atvēlēts nožēlojams liktenis un uzspiests "pilsoniski patriotisks pienākums" būt par muļķi visās iespējamās kombinācijās. Nobalso par "tiem pašiem vecajiem" - muļķis: ko tad cerēji mainīt, ja balso par tiem pašiem "lielkretīniem", kuri jau iepriekš pie varas un "siles" bija. Par "jaunajiem" (t.i. - "pārgrupētiem" vecajiem) politbiznesa projektiem - muļķis, jo riskē tikt pie vēl "lielākiem kretīniem". Par sīkpartijām, kuras nekad nav tikušas un netiks saeimas vai pašvaldību "tautas kalpos" - muļķis: iemeti savu balsi miskastē. Neej balsot vispār, BOIKOTĒJOT gan šo SILES "valsti" un pseido "de(R)mokrātijas" SISTĒMU, gan tajā valdošo "politbiznesmeņu" saorganizēto kārtējo "vēlēšanu" farsu ar tam sekojošu "pareizo" rezultātu "saskaitīšanu" - savu "muļķu pienākumu" izpildījušie "apzinīgie pozitīvisti" un tamlīdzīgi "savas valsts patrEJoti" tik pat "apzinīgi" centīsies tevi nodēvēt par "muļķi": palaidi garām savu iespēju būt par muļķi "aktīvajā variantā" - kā "pozitīvisma" un tamlīdzīgu priekšvēlēšanu kampaņu apstulbinātam zombijam nobalsojot par "mazāko ļaunumu"..." (pamatcit.aut.: "dw", komentārs L. Čigānes publikācijai "Kas laimes lācim vēderā?", l/r "diena", 30.09.2006.)
-----

MZ vēlētājs = muļķis (bez variantiem)?...
( MZ = Muļķu Zeme, bez komentāriem )
( Iz “Ontūna M.© arChīva” )

'Briest' ATKAL "spēle vienos vārtos",
Kad mandātus sev 'biedri kārtos',
Pēc Muļķu Zemes "likumpantiem" ~
Bez (?...) izvēles un variantiem:

"Par vecie blēžiem balsot = dumji!
Uz jauniem 'rīmām' cerēt = skumji!!
BET - "mazāks ļaunums" jāizvēlas!!!
(No tiem, kas "valstī" 'kruķī ģēlas'...)

Ar "tukšām aploksnēm" = 'nav iekšā' ~
Tās, "balsis skaitot", 'paņems priekšā':
NAV svarīgi, kā kurš "prot" (?...) 'spēlēt',
Bet - tas, CIK "vaukšķu" aizskries "vēlēt".

Jo - "urnu FARSS" 'pa foršo rullē',
Ja "elektorāts" NAV 'pa nullēm':
Pie urnām neiet vispār = trakums ~
Var "kvorums" nesanākt, bet - vakuums!!!..."
...
( pilna versija = "O.M.© blogā":
http://ontuns-m.blogs.lv/?p=6188 )
...
Var 'mētāt muļķi', prātā vāju,
Un ATKAL pildīt "augsto māju",
Ar kretīniem, kas "balsis" gaida,
Un - nicīgi par muļķiem smaida.

Vai arī - "DOMĀT līdz!!!", KO darīt,
Lai tā, kā vakar, nav vairs parīt:
Šī = MUĻĶU "spēle vienos vārtos" ~
Priekš 'biedriem, kas (SEV) SILI kārtos'.

=====

'ANNO' ~ 09. 2006. / (...) 10. 2013. (neilgi pirms kārtējā "vēlēšanu" FARSA)

u.c.

P.S. Visi "O.M.© arChīvā" fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. - privāti) & lietišķai saziņai: http://ontuns-m.blogs.lv .

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

Udisejs

05.11.2013. 19:19

N.Māstrihts 05.11.2013. 09:30
»
N.Māstrihts
Latvijas Žurnālistu savienības atbildi uz šo informācijas pieprasījumu Pietiek publicēs jau šodien, taču papildus tam oficiālās sarakstes speciālisti Pietiek ir norādījuši uz analfabētiskām nepilnībām KNAB pieprasījumā...
Latvijas Žurnālistu savienības atbildi uz šo informācijas pieprasījumu Pietiek publicēs jau šodien, taču papildus tam oficiālās sarakstes speciālisti Pietiek ir norādījuši uz analfabētiskām nepilnībām KNAB pieprasījumā.
=========================================
Visai smieklīgi. Saskaņā ar APL avīzei, privāto tiesību juridiskajai personai, tās turētājiem, bija jāzin pašiem, vai KNAB ir tiesīgs prasīt šādu informāciju, kas var būt komercnoslēpums. Sākotnēji redzams, ka KNAB vēlme bija iebaidīt PIETIEK „kantori” tā žurnālistiskajās aktivitātēs, ierobežojot vārda brīvību.
Uz KNAB analfabētisko pieprasījumu vajadzēja būt tikpat „analfabētiskai” atbildei, kura nepārprotami norādītu uz žurnālistikas tiesībām, ja vien PIETIEK nav citu mērķu, vai atbilde varēja izpalikt vispār.
No raksta nav redzams juridiskais pamatojums, uz kā bāzes KNAB pieprasīja informāciju, kas jāpamato ar likumu, ja vien nav ierosināts kriminālprocess vispār kādā lietā, kur atteikt info nevar.
Uz smieklīgu KNAB pieprasījumu vajadzēja sniegt smieklīgu atbildi, ja vien tādai bija pamats. Visticamāk, izpētot KNAB pieprasījumu, atbildi vispār varēja nesniegt, visticamāk, ka prasība pa pastu pienāca neierakstītas vēstules veidā.. kas ir vēl smieklīgāk attiecībā pret likumu.
KNAB pieprasījumu varēja, visticamāk, vērtēt ar pieeju, kādā iestāde „ņirgājoties” par iesnieguma iesniedzēju iestādei, atbild nekompetenti un nekonsekventi, pat apzināti jaucot likumus utt., kādas atbildes uz iesniegumiem sniedz pat prokuratūra.

Atbildēt

jibiorio

05.11.2013. 19:13

Smuki paņirgājās par KNĀBjiem...

Atbildēt

vēlētājs

05.11.2013. 18:35

Atbilde asprātīga, konkrēts mājiens "ar mietu" pieprasītājam, tikai pēdējais muļķis nesapratīs ka prasītāju pasūta.Tiesa, te saskatāma viena lieta, ko tie paši žurnālisti un mediji, arī Pietiek un Lapsa, ļoti mīl pārmest citu profesiju un sociālo grupu pārstāvjiem - savējo piesegšana. Nezinu kāda reputācija pašam Lapsam žurnālistu organizācijā, bet jebkurā gadījumā korporatīvais princips ""sodien tevi, bet rīt var arī mani" ir nostrādājis, tāpēc atbilde ir tāda kāda ir. Ja ko tādu uzrakstītu citas profesijas korporatīvā organizācija uz žurnālistu pieprasījuma, būta liela bļaustīšanās. Ja vēl to atbildētu kāda budžeta organizācija par savējiem, tas pats Lapsa teciņiem vien skrietu sūdzēties uz tiesu.Tā kā no vienlīdzīgas pieejas žurnālistu aktivitātēs ne smakas.
Kas attiecas uz reklāmu un arī antireklāmu, tad nevajag citēt likuma pantus, bet paskatīties uz lietām pēc būtības.Ja kāds ar pozitīvu vai negative ziņu pirms vēlēšanām nāk publiskajā vide par deputātu kandidātu vai politisko spēku, tā ir tikai un vienīgi vēlme iedarboties uz vēlātēja apziņu, lai viņš vai nu vēl vai tieši nevēl par kandidātu vai sarakstu. Kā to saukt, to formulējiet paši.Nav arī svarīgi kurš un kādā veidā to dara - izplata avīzes vai žurnālus, uzstājas radio vai TV, izpaužas internetā, spamojas sociālajos tīklos vai internetvietnēs. Kaut vai raksta uz sētas, māju sienas vai staigā pa ielām un aģitē.Tā ir reklāma vai antireklāma saistībā ar vēlēšanām. Nav pareizs salīdzinājums par interneta vietnēm vai portāliem, kā arī citiem veidiem,, ja tiek rakstīts labais vai sliktais par deputātiem u.t.t Ja tas notiek pēc vēlēšanām kādus 3,5 gadus, tas ir tikai normāli. Sabiedrībai ir tiesības zināt.Bet Lapsas gara darbi, pārsvarā ar veciem "skeletiem", iznāca tieši pirms vēlēšanām un ar vienu mērķi - reklāma vai antireklāma ar mērķi iespaidot mūsu apziņu. Citādi to nosaukt nevar. Toties tagad kaut kā tamlīdzīgas avīzes viņš neizdod. Jautājums - kāpēc? Uzdodiet šo jautājumu Lapsam un viņa atbilde visu izskaidros. Protams, ja tā būs patiesa.
Varbūt tiešām vajag uzaicināt ārzemju speciālistus, lai šādas lietas vietējiem neprašām izskaidro. Tad nebūs muļķīgu likumu, muļķīgu vēstuļu, muļķīgu atbilžu un vēl muļķīgāku reklāmu un antireklāmu.

Atbildēt

N.Māstrihts

05.11.2013. 15:59

Rakstā jaušama humora pieskaņa. Bet pēc būtības raksta priekšmeta, vai tēmas atspoguļošana medijos ir jebkurā gadījumā šis tēmas, vai priekšmeta, tostarp autora, politiskas partijas REKLĀMA PATI PAR SEVI.Pērējo precizē likums.

Žurnālistam uzdevums gan skaidrs - atsevišķām tēmām, parā'dibām utt. piesaistīt sabiedrības uzmanību.Žurnālistus neciena, ja tie neslavē kādu. Lai kādu slavētu vai reklamētu, par to jāsamaksā, tā spriež vairākums.

Atbildēt

Osis

05.11.2013. 15:57

Man liekas, ka pat loti aspratigi

Atbildēt

pastulbi, paideru jura stils

05.11.2013. 15:54

Žurnālistu savienības valdē ievēlēti: 1.Briška Vineta 2.Gabre Antra 3.Oškāja Ina 
4.Paiders Juris - valdes priekšsēdētājs
5.Paparde Inga 6.Rušeniece  Līga 7.Vatolins Igors 8.Zagorovska Ksenija Revīzijas komisijā ievēlēti: 1.Kilbloka Liene 2.Lemešonoks Dainis 3.Mozers Miervaldis

Lai gan jurčas pieprasījums bija analfabētisks, tomēr atbildes gatavotāji, mēģinādami būt asprātīgi, paši sev iešāvuši deniņos, ar dubulta stulbuma devu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...

21

Kļūdainais “kļūdu labojums” aptieku noteikumos ir lielveikalu un lielo slimnīcu, nevis pacientu interesēs!

FotoTiekoties ar Veselības ministrijas Farmācijas departamenta pārstāvi Artūru Grīgu, Latvijas Pensionāru federācija un citu organizāciju pārstāvji atkārtoti lūdza apturēt t.s. “Aptieku noteikumus”, kas topošajā redakcijā būtiski lobētu lielveikalu un lielo slimnīcu intereses, bet pilnībā atstātu novārtā iedzīvotājus, kuri dzīvo mazapdzīvotās vietās.
Lasīt visu...

21

NATO superplāns “Baltijas slazds”

FotoIgaunijas premjere Kaja Kallasa atklāja žurnālistiem, ka NATO aizsardzības plāns attiecībā uz trim Baltijas valstīm paredz atļaut Krievijas bruņotajiem spēkiem tās ieņemt un pusgadu marinēt krievu zaldātus ES pažobeles ekonomiskās krīzes, politisko intrigu un sodomijas purvā. Ja okupanti šajā laikā nenojūgsies un paši neaizmuks, tad pēc 180 dienām Baltijas zemes atbrīvošot (lasi – pievienošot atpakaļ ES).
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

FotoUn tagad pats svarīgākais. Tas, kas notiks tālāk, ir sekojošais. Es savā un savu bērnu un ģimenes vārdā vērsīšos tiesā pret Latvijas Republiku. Pret Levita, Kariņa, Rinkēviča, Pabrika, Dzintara režīmu. Tā būs pirmā tiesvedība valsts vēsturē, kur vienlaikus politiķis, vīrietis un tēvs cīnīsies par savu bērnu interesēm. Cīnīsies un uzvarēs Latvijas valsti, pierādot, ka Latvijas valsts politiski un materiāli izrēķinājās ar Gobzema ģimeni, tostarp aizskarot divu nepilngadīgu bērnu intereses.
Lasīt visu...

6

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

Foto"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā gada 20. maijā pēc gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" un ir satraucis visu Latviju. Gājiens bija mierpilns, vērsts uz demokrātiskas Latvijas valsts nākotni, kura sevī ietver tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri savās domās un rīcībā ir pret agresiju kā Latvijā, tā arī Ukrainā.
Lasīt visu...

21

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

FotoŠā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu, kuri gandrīz desmit gadu laikā no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 1,4 miljonus eiro
Lasīt visu...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...