Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kam

18.01.2020. 14:15

»

!!!

Es pilnībā saprotu tās latviešus ģimenes un dzimtas kurām sarkanie atņēma iekoptus tīrumus un ganības, bet pašus aizsūtīja uz Sibīriju. lauki aizauga ar mežu, tagad nāk zaļais bizness un visu saskaita un iegramato un aizliedza jo putniem lūk vajagot vēl lielāku telpu kur dzīvot, kaut skaitītāju armija...


"Šādos, tādos mežos kas izauguši tīrumos un ganībās lūk stādīt ražīgus mežus esot slikti, ilgspējīgi esot turpināt sarkano iesākto politiku atņemt ierobežot ar saukļiem "'viss pieder visiem"' u.t.t. "
Kam tad pieder "LV meži" ????

Atbildēt

piska

17.01.2020. 22:06

Pilns ar PVN shēmām koku tirgošanā https://jauns.lv/raksts/zinas/367380-vid-nosauc-lielako-nodoklu-paradnieku-valsti

Atbildēt

!!!

17.01.2020. 10:04

Es pilnībā saprotu tās latviešus ģimenes un dzimtas kurām sarkanie atņēma iekoptus tīrumus un ganības, bet pašus aizsūtīja uz Sibīriju. lauki aizauga ar mežu, tagad nāk zaļais bizness un visu saskaita un iegramato un aizliedza jo putniem lūk vajagot vēl lielāku telpu kur dzīvot, kaut skaitītāju armija jau 3 gadus skaita un vēl nevar saskaitīt?:(((
Šādos, tādos mežos kas izauguši tīrumos un ganībās lūk stādīt ražīgus mežus esot slikti, ilgspējīgi esot turpināt sarkano iesākto politiku atņemt ierobežot ar saukļiem "'viss pieder visiem"' u.t.t. . Ar 50% Latvijas teritorijas putniem par maz, ja kādreiz pietika ar 25%?
Labi, lai zaļā biznesa pārstāvji tā domā, bet kapēc jāmusina un jākūda cilvāki jo īpaši mūziķi kas neko no tā visa nesaprot? Skaitītāju armija jau 3 gadus skaita un visu kopā un vēl nevar saskaitīt.
Ar 50% Latvijas teritorijas putniem par maz?

Atbildēt

!!!

17.01.2020. 10:01

Latvijas teritoriju meži ir klājuši gan 90% senatnē, gan tikai 25% 1939 gadā. Ja dzīvā radība un augu daudzveidība neizzuda 1939 gadā, tad kāds pamats ir uzskatīt ka tas varētu notikt tagad, kad Latvijas ar mežiem klāta 52% apmērā?

Tāpēc uzskatu ka panikas cēlāji , maigi izsakoties blefo.

Es uzskatu ka tās okupācijas laikā aizaugušas teritorijas mums ir jāizmanto racionāli. Nav obligāti līst līdumus kā mūsu vectēvi to darīja, pietiktu ja brikšnus pārvērstu skaistos mežos

Ja gatavotos mainīt dabas aizsardzības prasības mežos, tad vēl kaut kā šos panikas cēlājus kuri visādiem veidiem cenšas manipulēt ar sabiedrisko domu, uzburot nereālas, akopoliktiskas ainas varētu saprast?

Par mežu nozari jālemj cilvēkiem ar atbilstošu izglītību un pieredzi, nevis cilvēku masai.
Automašīnas remontējam pie mehāniķa, mežu nozarē pēkšņi eksperti ir visa sabiedrība, nevis attiecīgi izglītoti profesionāļi ar pieredzi???

Pietiktu ka ierobežojumus pielīdzinātu kaimiņvalstīm, tas būtu tikai saprātīgi.

Juno noteikumu pakete domātāta esošo situāciju, kad izcirtumi aizaug ar brikšņiem un līkiem bērziņiem, tajos meža tipos, kur būtu jāaug priedēm un eglēm Ekonomiski mēs esam vienā no pēdējām vietām Eiropas Savienībā, bet dabas daudz veidības vienā no pirmajām.

Igaunijā jau 10 gadus viss tas ar ko mūs te daži baida ir dzīvē realizēts un nekas no tā ar ko mūs te baida nav noticis. Dabas aizsardzība nevar būt absalūta kā dogma, mums ir vēl racionāli, saprātīgi jāizmanto resursi un pirmkārt zeme. Varbūt ne tik radikāli kā Kārļa Ulmaņa valdīšanas laikā kad meži bija palikuši tikai 25% no Latvijas teritorijas.

Atbildēt

Lūk

17.01.2020. 09:59

Baltijas reģiona priedei raksturīgi īpaši taisni stumbri, samērā šaurs piramīdas vainags, tievi zari un kvalitatīva koksne. Šo īpašību dēļ jau 17. un 18. gadsimtā no Latvijas caur Rīgas ostu uz daudzām zemēm izveda augstas kvalitātes priedi, kuru tirgotāji nodēvēja par Rīgas priedi un kuģu būvētāji visur daudzināja kā izcilu ''mastu priedi''. Diemžēl tādas priedes jau Vācu baronu valdīšanas laikos ir tikušas praktiski visas izcirstas.

Tagad Latvijas meža zinātnieki

Latvijas valsts mežzinātnes institūta „Silava” vadošā pētnieka Imanta Baumaņa vadībā tika ierīkota augstākās pakāpes priežu sēklu plantācija 5 ha platībā.

Plantācija toreiz tika veidota no trim labākajām Latvijas priežu populācijām – Misas, Smiltenes un Baldones (Zvirgzdes). Plantācijas ierīkošanā pirmo reizi Latvijas meža selekcijas vēsturē tika izmantoti otrās paaudzes ģenētiski augstvērtīgāko priežu pēcnācēji.
šīs ģenētiski augstvērtīgās priedes augs taisniem stumbriem un bez zariem. Priežu augstums 100 gadu vecumā būs 35-40 metri, bet stumbra caurmērs būs no 40 līdz pat 55 cm., 80 gadu vecumā tās sasniegs izmērus, kādus parasti priede sasniedz 120 gadu vecumā, tādējādi būtiski saīsinot meža apsaimniekošanas ciklu un no tās pašas platības iegūstot vairāk kvalitatīvas koksnes. Kāpēc neieintresēt meža īpašniekus šīs priedes stādīt kas mazbērniem nesīs zeltu! Vai tad tā nav tā ilgspēja ko visi gribam, ceru arī mākslinieki?!!!

Atbildēt

Nu

16.01.2020. 18:14

Nebūtu lielījušies ar tiem stāžiem! Lasītājs varētu padomāt, ka zaļknābji.....

Atbildēt

Edmunds Kance

16.01.2020. 10:36

Diemžēl AS LVM ne tikai cērt mežus, bet arī atmežo tos - masveidā simtiem hektāru platībās tiek veidoti derīgo izrakteņu (kūdra, grants, dolomīts) karjeri valsts meža zemēs, tās iznomājot ārvalstu kapitāla komersantiem...
Tā kā Latvijas meži tiešām ir briesmās!

Atbildēt

protams

15.01.2020. 14:25

»

hmm

Priedes bioloģiskais vecums iestājas 350 gados. 100 gadi ir cirtmets, kad viņu nocirst ir ekonomiski visizdevīgāk. Līdzīgi pārējām sugām


ka tā ir,priedes var sasniegt 350 gadu vecumu,bet 50 gados jaunaudze vismaz līdzinās mežam, šitiem "biešu, kartupeļu kopējiem" taču pat to nevar iestāstīt.

Atbildēt

100% taisnība

15.01.2020. 11:28

Tad, kad LVM & Co būs nocirtuši visu, ko atļauj šodienas likumi, “nesamērīgs” ekonomisko interešu aizskārums būs ikviena mežaudze, ko viņiem neļaus cirst un šis laiks ir tuvāk nekā gribētos – mēs to piedzīvosim! Tas, ka iemesls būs bijusi šo pašu vadaītāju organizēta neadekvāti augsta ciršanas intensitāte iepriekš, nevienu neinteresēs un NEVIENS PAR TO NEATBILDĒS – vismazāk tie, kas to organizē.
Māris Strazds

Atbildēt

vēl

15.01.2020. 10:39

»

Grētas ideju atbalstītājs un fans

Ar kādām tiesībām zemnieki rudenī norok visus kartupeļus! Tā ir Latvijas kartupeļu lauku iznīcināšana! Ar likumu jānosaka, ka 5 gadus Latvijā nedrīkst rakt kartupeļus


viens,kam kartupeļi laukā aug 50 gadus.īpaši apstulbotajiem - burkāns, kartupelis un biete, arī rācenis, aug vienu sezonu, - atkarībā no selekcionētās šķirnes - pāris mēnešus, vai 3,4.Tas zināms pirmajās klasēs, ja nemaldos. Priede, egle aug 50 gadus, to mūžs var būt pat līdz pāri 100 gadiem, bērzs aug nedaudz ātrāk, ap 30-40 ir normāls bērzs.

Atbildēt

hmm

15.01.2020. 10:08

Priekšpēdējā rindkopa vienkārši unikāla. Ja ieiet VMD mājas lapā, viegli pārbaudīt, ka saimnieciskie aprobežojumiir knapi trešdalā no kungu pieminētā cipara. Tālāk jāpašķiro cik ir platības ar pilnīgu aizliegumu, un kur ir sezonālie, ciršu veidu utt aizliegumi. Žēl, ka visnotaļ cienījamus kungus pataisīja par meļiem un klauniem.

Atbildēt

Ja to nedarīsiet

15.01.2020. 08:22

»

Valsts izzagšana jāaptur!

nemaz tik neizsmeļamas nav, tas labi redzams arī citās nozarēs. Paraksti par Saeimas atlaišanu


tad pret jums turpinās izturēties kā pret aitām un auniem... vai kā pret garīgi slimiem... un varēsiet turpināt dzīvot LV kā psihenē, kur palātā ieiet ārsts, kurā divi vēl palikušie trakie žēlojas, ka palāta tukša...

Atbildēt

Edgars

15.01.2020. 07:58

Ozols ir pierādījis, ka nav bijis spējīgs atteikties no bijušo kolhoza priekšsēdētāju domāšanas veida mežsaimniecībā, ko spilgti iemiesoja viņa iepriekšējais priekšinieks Jānis Dūklavs. Meli un neiedomājama datu falsifikācija.Osis Ozols ir vecās, korumpētās sistēmas turpinātājs un uzturētājs.

Atbildēt

Valsts izzagšana jāaptur!

15.01.2020. 07:42

»

jautaajums

Un ko tas mainīs?Vietā nāks cits deģenerāts,partiju rezerves ir neizsmeļamas


nemaz tik neizsmeļamas nav, tas labi redzams arī citās nozarēs. Paraksti par Saeimas atlaišanu.

Atbildēt

jautaajums

15.01.2020. 07:16

»

Valsts izzagšana jāaptur!

Visi gaida, ka noņems no trases Arvīdu Ozolu


Un ko tas mainīs?Vietā nāks cits deģenerāts,partiju rezerves ir neizsmeļamas.

Atbildēt

Valsts izzagšana jāaptur!

15.01.2020. 07:07

Visi gaida, ka noņems no trases Arvīdu Ozolu.

Atbildēt

Secinājums

15.01.2020. 05:05

»

Grētas ideju atbalstītājs un fans

Tieši tā! Grēta nav padomju produkts un tāpēc sekosim līdzi viņas idejām...


Komentārs ar visaukstāko intelektu.Es nekļūdījos,ar aukstu intelektu.

Atbildēt

tas būtu pareizi

14.01.2020. 22:51

»

Grētas ideju atbalstītājs un fans

Ar kādām tiesībām zemnieki rudenī norok visus kartupeļus! Tā ir Latvijas kartupeļu lauku iznīcināšana! Ar likumu jānosaka, ka 5 gadus Latvijā nedrīkst rakt kartupeļus


industriālā lauksaimniecība ļoti veicina zemes koroziju un lauksaimniecības kultūras uzturvērtības ziņā ir tukšas.

Atbildēt

Grētas ideju atbalstītājs un fans

14.01.2020. 22:04

»

:-(

Padomju laika mežkopji...dzied līdz tiem, kas Latviju pārvērstu par celmu zemi. Skumji


Tieši tā! Grēta nav padomju produkts un tāpēc sekosim līdzi viņas idejām!
Ceru, ka ES ar savu jauno Zaļo kursu aizliegs gan mežu izciršanu, gan māju apkuri ar malku un granulām. Jo, ja nebūs kur likt nocirstos kokus - neviens kokus un mežus neizcirtīs.
Arī būvniecībā ES plāno arvien mazāk lietot koka konstrukcijas + ēku siltināšana (ēkām nevajadzēs apkuri un nevajadzēs izcirst mežus). Mūs sagaida tērauds un cements, kura ražošana praktiski neradīsies oglekļa gāzes.

Atbildēt

:-(

14.01.2020. 21:49

Padomju laika mežkopji...dzied līdz tiem, kas Latviju pārvērstu par celmu zemi. Skumji.

Atbildēt

Grētas ideju atbalstītājs un fans

14.01.2020. 21:14

Ar kādām tiesībām zemnieki rudenī norok visus kartupeļus! Tā ir Latvijas kartupeļu lauku iznīcināšana! Ar likumu jānosaka, ka 5 gadus Latvijā nedrīkst rakt kartupeļus!

Atbildēt

Ka tad

14.01.2020. 20:07

"Mēs visi sēžam vienā meža “laivā” ....." Pareizi! Bet tas pats kukainis arī! Nebūs "kukaiņa", nebūs cilvēka! Tie autori - veči ar padumju izglītību, domā joprojām, ka cilvēks ir "radības kronis" !!

Atbildēt

onka

14.01.2020. 18:32

Padomijas mežkopji jau nebij dumjāki; turklāt, spriežot pēc pieminētās mežinieka pieredzes, arī augšminētie tos laikus ir redzējuši. Padomija tādus posta darbus kā šodien savos mežos nerīkoja ...

Atbildēt

vispār

14.01.2020. 17:51

»

un

ar ko tu to salīdzinātu ?!??!? Katram savs - kādam tas "ogu krūms", kādam "sēņu dobe...


meža avenes un zemenes lieliski aug grāvmalās un mežmalās.Tādēļ nav jācērt nost mežs. Mežs nav burkānu dobe, - burkāns, ja nezini,(nevaru gan iedomāties, cik stulbam jābūt, lai nezinātu)- izaug mēnešu laikā, bet priede, egle vismaz 50 gadu laikā.

Atbildēt

6 TOP mežsaimniecības uzņēmumi ar kopējais apgrozījumu 11,85 milj. eiro un peļņu – 1,82 milj. eiro radījuši pavisam 9 darbavietas!!!

14.01.2020. 17:45

Par kādām darbavietām Strīpnieka apmaksātie āksti ļurkst?

"Lursoft" izpētījis, ka lielākajiem mežu īpašniekiem pieder pat vairāki desmiti tūkstoši mežu. Līderis to vidū ir SIA “Myrtillus”, kura īpašnieks pastarpināti ir zviedru "Södra Skogsagarna ekonomisk forening", un kuram Latvijā pieder 56,9 tūkst. hektāru mežu. Jānorāda, ka šis nav vienīgais ar "'Södra" koncernu saistītais uzņēmums, kas iekļuvis TOP 100 lielāko mežu īpašnieku sarakstā. TOP 6.vietā atrodas SIA “Sodra Latvia” piederošais SIA “Fragaria” (14,76 tūkst.ha), bet 19.vietā – SIA “Zilupe Mežs” (3,83 tūkst.ha). Sarakstā parādās arī divi uzņēmumi, kuri tiešā veidā pieder "Södra Skogsagarna Ekonomisk Forening" – SIA “Sodra mežs” (12,48 tūkst.ha) un SIA “Ruda” (5,18 tūkst.ha). Visi seši uzņēmumi 2017.gadā kopā nodrošinājuši gan tikai 9 darba vietas un to kopējais apgrozījums bijis 11,85 milj. eiro, bet peļņa – 1,82 milj. eiro. Eiropas Biznesa Reģistrā pieejamais "Södra Skogsagarna Ekonomisk Forening" gada pārskats liecina, ka "Södra" iegādājusies mežus Latvijā, lai nākotnē varētu nodrošināt savas rūpnīcas ar izejmateriālu, norādot, ka Latvija ir un arī turpmāk būs galvenais "Södra" izejvielu piegādes avots.

Atbildēt

dzintris

14.01.2020. 16:31

»

lauķis

Raksts iesakas ar totāliem meliem...Mežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas...


Aizbrauc uz laukiem, tad redzēsi, kpilsētas pajoliņ. Ja tādiem kā tu ļautu vaļu, Latvijā pēc pārsimt gadiem vairs nebūtu priežu, jo "kailci\rtes ir noziegums".

Atbildēt

...

14.01.2020. 15:55

»

Andris

"Meža raža jānovāc savlaicīgi, nav prātīgi kokus pāraudzēt, jo tad tie sāk zaudēt savu vērtību, pat atmirst...


Ja nebūtu to vismaz 6 miljoni kubikmetru koksnes kas atmirst citu faktoru – kukaiņu, slimību, vēja un sniega – dēļ,tad mežs pārvērstos par tuksnesi.
Par tiem ,,mežkopjiem,, pilnīgi piekrītu,nu nedrīkst ļaut viņiem tik ilgi eksistēt,jācērt nost.

Atbildēt

kā nav kauna!

14.01.2020. 15:53

LVM apmaksātie mūs aicina saprasties un sadzīvot ar zagļiem! Nu gan laiki pienākuši!

Atbildēt

Andris

14.01.2020. 15:51

"Meža raža jānovāc savlaicīgi, nav prātīgi kokus pāraudzēt, jo tad tie sāk zaudēt savu vērtību, pat atmirst."

Varbūt jāapsver to pašu principu attiecināt uz pašiem mežkopjiem. Kaut kādā brīdī viņu darba ražīgums kritīsies (vai arī ir jau krities). Tad atbrīvojam viņus tajā brīdī no darba un meklējam sparīgākus darbiniekus, pārtraucam maksāt pensijas, sniegt sociālo palīdzību utt.

Atbildēt

...

14.01.2020. 15:48

»

Andris

Septiņi mežkopji, kuri mežā saredz tikai burkānu lauku


Nevis burkānu lauku bet banknošu lauku,viņi ir pazaudējuši saikni ar dabu un visu cilvēcisko.

Atbildēt

Andris

14.01.2020. 15:45

Septiņi mežkopji, kuri mežā saredz tikai burkānu lauku.

Atbildēt

Vai jau atkal Klauss saorganizēja

14.01.2020. 15:36

cirtējdarbaļaužu atbalsta vēstuli? Kā uzpeld "Silavas" vārds, tā tālāk var nelasīt. IZSMIEKLS NE ZINĀTNE!!!!
LVM PADOMES VADĪTĀJS TAČU VADA SILAVU!!!!!!
VISAS ŠĪS MELU TIRĀDES PAR MEŽA ZEMES IZMANTOŠANU IR LVM APMAKSĀTAS.

Atbildēt

lauķis

14.01.2020. 15:34

Raksts iesakas ar totāliem meliem...Mežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas...
Mežu ir palicis mazāk par 12% no kopējās t.s. mežu teritorijas.
Meži tiek izcirsti,jo kā lai savādāk nosauc kailcirtes.Kailcirtes vajadzētu definēt kā noziegumu pret cilvēci.
Melīgos Silavas ,,zinātniekus,, pat nav vērts pieminēt.

Atbildēt

un

14.01.2020. 15:01

»

kārtējie

"speciālisti", kas mežu salīdzina ar burkānu dobi


ar ko tu to salīdzinātu ?!??!? Katram savs - kādam tas "ogu krūms", kādam "sēņu dobe" !
Manuprāt autori lieliski ilustrēja "bioloģiskās daudzveidības" tais skaitā konkrētas "dzīvotnes" pastāvēšanas noteikumus, ko var daudzveidīgi turpināt - priede neaugs pamežā, avenes neaugs mežā, bet izcirtumā !
Starp citu šābrīža "Austrālijas katastrofa" ir dabīgs process un noteiktu ES aizsargātu biotopu pastāvēšana Ādažu poligonā dabīgi izbeigsies, ja tur pārstās braukāt ar tankiem un šaudīties !

Atbildēt

tie

14.01.2020. 14:22

miljoniem hektāru "meža pieaauguma"ir apšu, blīgznu, kārklu, melnalkšņu atvases,ar ko aizaug izcirtumi, priežu un egļu stādiem, kas tiekot stādīti, jāpārdzīvo aļņu, stirnu barošanos, saules karstumu un jāizaug cauri visiem iepriekšminētaiem krūmiem, līdz tie sasniedz kādu metru.Un tad, pēc 50 gadiem, tas būs mežs.Nevis aizaudzis izcirtums, ko dižie "speciālisti - mežziņi"sauc par miljoniem hektāru ikgadējo meža pieaugumu. Un tas viss uz klimata izmaiņu fona...

Atbildēt

kārtējie

14.01.2020. 14:11

"speciālisti", kas mežu salīdzina ar burkānu dobi.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

FotoAutortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini tiek piedēvētas J.Gebelsam, kaut patiesībā to uzrakstīja Hitlers, runājot par ebreju un marksistu lomu Vācijas sagrāvē Pirmā pasaules karā. Neskatoties uz to, trešā reiha propagandas ministrs savā darbībā konsekventi pieturējās pie šīs “gudrības”, un izskatās, ka Vladimirs Putins, pievērsdamies Otrā pasaules kara tēmai, ir ņēmis piemēru no minētajām personām.
Lasīt visu...

3

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

FotoAtbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam Rīgā, Brīvības gatvē 207 ir plānota Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvniecība, kas tiks sākta jau šogad.
Lasīt visu...

21

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

FotoNacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā.
Lasīt visu...

21

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

FotoPērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā viņa antisemītiskiem izteikumiem. Tēma tika attīstīta, un “izcilais vēsturnieks” nonāk pie secinājuma, ka patiesībā WWII izraisīja nevis Hitlers ar Staļinu, bet gan Polija. Nu ko, nākošais atklājums varētu būt tāds, ka, tie 20 tūkstoši poļu virsnieki nevis tika nošauti Katiņā un citviet ar čekistu iecienīto paņēmienu - lodi pakausī, bet nomiruši pašu neuzmanības dēļ, masveidīgi saindējoties ar sēnēm.
Lasīt visu...

21

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

FotoAtbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku zemākā darba samaksa pieaugs par 10%, savukārt rezidentiem darba samaksas pieaugums būs 20% apmērā. Piemēram, sertificētu ārstu zemākā mēnešalga pieaugs par 108 eiro (no 1079 eiro 2019.gadā līdz 1187 eiro 2020.gadā) un sertificētu māsu un ārstu palīgu zemākā mēnešalga palielināsies par 71 eiro (714 uz 785 eiro). 
Lasīt visu...

10

Šakāļi

FotoTā iegājies, ka vieni zvēri mums simbolizē drosmi un cēlumu, bet citi - gļēvumu un zemiskumu. Tā, piemēram, lauvu mēs dēvējam pat par zvēru karali, bet hiēnām un šakāļiem cilvēku vērtību sistēmā ir visai zīmīgs, bet nožēlojams statuss. Tie reti uzbrūk spēcīgam pretiniekam, tie vareni tikai barā, tie uzglūn slimam vai vājam,      vai vēl neizaugušam, vārdu sakot, tādam, kurš nespēj sevi aizstāvēt.
Lasīt visu...

18

Mums pilnīgi neparedzētām vajadzībām ļoti nepieciešami vēl divi miljoni nodokļu maksātāju naudas

FotoLatvijas Televīzija Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) 2020. gada 15. janvārī iesniegusi informatīvo ziņojumu par vidēja termiņa darbības stratēģijas (2020.-2022. gadam) ieviešanu un kapitālsabiedrības sekmīgai attīstībai nepieciešamiem priekšnoteikumiem. Ziņojumā apkopota informācija par šābrīža situāciju uzņēmumā.
Lasīt visu...

21

Intelektuālā atombumba

FotoCilvēce vēsturiski nesen ieguva atombumbu kā pagaidām efektīvāko līdzekli cilvēku fiziskajai iznīcināšanai. Taču cilvēce vēsturiski vēl nesenāk (no XX gs.70.gadiem) ieguva atombumbu  arī cilvēku garīgajai (apziņas, domāšanas, prāta, uztveres) iznīcināšanai, viņus neiznīcinot fiziski. Arī tas pagaidām ir efektīvākais līdzeklis attiecīgajā jomā. Tik efektīvs līdzeklis garīgajai iznīcināšanai nav ne reliģiskā dogmātika, ne politiski ideoloģiskā dogmātika. Šo līdzekli jāsauc par intelektuālo atombumbu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mums būtu jāsāk uzvesties kā saprātīgiem vismaz līdz budžeta apstiprināšanai

Pēdējās dienās visi jau ir apjukuši no tā ziņu daudzuma, kas ar mediju un sociālo tīklu...

Foto

2020. No Tuvajiem Austrumiem līdz Baltijai: ģeopolitiskās prognozes ASV un Irānas konflikta kontekstā

Ģeopolitiskās prognozes jaunajam gadam no dažādu politologu puses skan neviennozīmīgi un tās atšķiras...

Foto

Pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis top necaurspīdīgi

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Rektoru padomei, Augstākās izglītības padomei,...

Foto

500 metru aptieku darbības ģeogrāfiskais ierobežojums jāatceļ, lai veicinātu medikamentu pieejamību un normalizētu zāļu cenas Latvijā

Nevalstiskā organizācija Impact 2040 vērsusies pie Valsts prezidenta, Saeimas deputātiem...

Foto

Atklātā vēstule par ilgtspējīgu un gudru saimniekošanu Latvijas mežos

Mežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas, kas ir pēdējos 250 gados lielākā meža platība. Latvijas meža...

Foto

Pašlaik galvaspilsētu vada Mata Hari, kas iepriekšējos 10 gadus veiksmīgi nēsājusi čemodānus aiz vajadzīgajiem cilvēkiem

Maniem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā...

Foto

Pa Latviju klīst populāra nopūta - “Galvenais, ka šoreiz ir prezidents, par kuru nav kauns”

Tas, ko esmu ievērojis un sen sapratis - cilvēkiem ārpus Latvijas...

Foto

Neredzam nekādu iemeslu, lai kaut ko mainītu partijas darbībā arī pašlaik

Ņemot vērā situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC)...

Foto

Kā Kariņa valdība iespēra zem jostas vietas Latvijai kā tiesiskai valstij

9.janvāra Saeimas plenārsēdē tika izskatīts deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības nespēju pamatot...

Foto

Cerību ideoloģija

Uz planētas pašlaik notiek sīva cīņa par pasaules kārtību. Cīņa notiek starp tiem, kuri vēlas dzīvot daudzpolārā pasaulē, kur pasaules kārtību nosaka vairākas spēcīgas...

Foto

IZM izteikti neieklausās profesionāļu viedoklī un nāk klajā ar nepārdomātiem priekšlikumiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēdējā laikā izceļas ar dažādu noteikumu aktīvu ražošanu, bet tas...

Foto

Vai LTV izplata viltus ziņas?

6. janvārī sabiedrība uzzināja par kārtējām vadošo darbinieku iecelšanām Latvijas TV. Zīmīgi, ka pārmaiņas skārušas tieši atbildīgos par saturu. LTV pavēstīja,...

Foto

„Mediju ekspertes” Rudušas piecpadsmitā darbavieta atbilstoši viņas vektoram būs valsts televīzija

No 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt...

Foto

Laimīgā dzīve ar “suņa s...iem” un prognozēšanas rutīna

Ar svešvārdu “rutīna” neapzīmē vienīgi šablonisku darbību, kad valda ilgi trenēts un stabils, taču ne visai simpātisks automātisms....

Foto

Iniciatīva: valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm

Brīdī, kad valstī trūkst naudas mediķiem, demogrāfijas jautājumiem, ir nepieciešams arī palūkoties, kur varētu ietaupīt...

Foto

Daudzi šeit Latvijā savā apziņā vēl nedzīvo kā Eiropā, par kuru sapņojam

Eiropa. Brīvā Eiropa. Padomju Latvijas laikā tā bija katra latvieša sapnis. Nostāsti par turīgajiem...

Foto

Valdībai jāpievērš uzmanība nepilnībām regulējumā par aptieku izvietojumu

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 18.decembrī, izskatot pieteikumu par Zāļu valsts aģentūras izsniegtām atļaujām aptiekas atvēršanai, atcēla...

Foto

Elektriskā dzīve

Pagātne ir ne tikai notikumiem, bet arī idejām. Notikums bez idejas ir ikdiena, bet notikums ar ideju kļūst par vēsturi. Pagājušā gadsimta otrajā gadu...

Foto

Pagātnes fakti tagadnei

Latvijas sabiedrības kādā daļā joprojām saglabājas speciāli iezombētais melīgais priekšstats par “perestroiku/atmodu”. Daudzi turpina slavēt tādus VDK sameistarotos pseidonacionālos mistrojumus kā LTF, LNNK,...

Foto

Lai arī pamazām, tomēr tiesiskā situācija Latvijā uzlabojas

23. decembrī Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu Satversmei atzinusi normu, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas...

Foto

Datu valsts inspekcijas direktore jaunu izaicinājumu priekšā

Datu valsts inspekcijas vadītāja amatā tiku iecelta 2016.gada 5.aprīlī, neilgi pirms tika pieņemta Vispārīgā datu aizsardzības regula (2016.gada 27.aprīlī)...

Foto

No kā mums lūgt svētību jeb svētība vai lāsts?

Šajos Ziemassvētkos arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs aicina iznīcināt ļaunumu savās dzīvēs. Šai sakarā minēšu kādu piemēru, kur no...

Foto

Objektīvais faktors

Eksistenciālajai traģēdijai, kas latviešu tautā turpinās jau gadus trīsdesmit un izteikti triumfālu pakāpi ir sasniegusi “6.oktobra paaudzē”, ir objektīvs faktors. Tāds faktors patiešām eksistē...

Foto

Notiek sorosītu bezprecedenta uzbrukums Valsts policijai

Pēdējās dienās lielu vairumu Latvijas masu mediju ir pāršalkusi ziņa, ka it kā kāda persona terorizējot un vajājot žurnālistu organizāciju Re:Baltica un...