Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Es, V.Trusevičs, 2013.gada 02.janvārī saņēmu Latvijas Republikas Veselības ministrijas 2012.gada 12.decembra vēstuli Nr.01-20Fiz 15/5280 par informācijas izvērtēšanu un pārbaudes veikšanu.

[1] Latvijas Republikas Veselības ministrijas pārstāvis, valsts sekretārs R.Muciņš, kļūdaini, varbūt speciāli slēpjot pārkāpuma faktus, nemin par Latvijas Republikas Iepirkumu uzraudzības biroja 2011.gada 06.maija, atzinumu Nr.8-2/1744, kurā IR konstatēts Publiskā iepirkuma likuma pārkāpums par valsts SIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" (turpmāk - Slimnīca) 2010.gada 11.janvāra noslēgto Līgumu Nr.1-01/10, par juridisko pakalpojumu sniegšanu Civillietā Nr.C04383809 ar juridisko biroju.

Tāpēc arī saprotama tālāka Slimnīcas rīcība - steidzami atrast advokātu, lai varētu „noplēst" kaut kādu naudu no pacienta, jo Slimnīca pārkāpa iepirkumu procedūru noslēdzot līgumu par juridisko pakalpojumu sniegšanu ar juridisko biroju. Tā kā visu tiesas sēdes laiku Slimnīcai reāli juridisko pārstāvību sniedza tie paši juristi no juridiskā biroja un tikai tiesas sēdes beigās - tiesas sēdes debatēs - uzstājās advokāts ar 10 minūšu runu, pie tam nepārzinot lietas materiālus, ir pamats uzskatīt, ka noslēgtais līgums par advokāta pakalpojumiem ir vēl viens veids, kā izvilkt pēc iespējas lielāku naudas summu no valsts iestādes budžeta, kas ir valsts naudas izšķērdēšana, jo uzradītā naudas summa ir neadekvāta un tāda cena par advokātu pakalpojumiem, desmit minūšu garumā, Latvijā nepastāv!

Par 10 minūtēm - LVL 3 629,50, kā nosaka noslēgtais līgums ar Slimnīcu, jo Līgums noslēgts ar advokātu TIKAI par tiesas procesu apelācijas tiesas instancē.

[2]  Latvijas Republikas Veselības ministrija tā arī nespēj atbildēt uz manā iesniegumā uzdotajiem jautājumiem:

1.   Kāpēc valsts SIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca", algoja advokātu, ja jau bija noalgots vesels juridiskais birojs ar 2 pārstāvjiem, ar ko bija apmierināti, ko apliecina fakts, ka, neskatoties uz to, ka tika nolīgts advokāts - līgumu ar juristiem no SIA „Vindex" nepārtrauca - tiesā Slimnīcu pārstāvēja juridiskais birojs un tikai tiesas sēdes beigās - tiesas sēdes debatēs - uzstājās noalgotais advokāts;

2.   Tas, ka bija ziemassvētku un Jaunā gada laiks, nav attaisnojums neievērot likumdošanas normas, ko savā atzinumā atzīst Latvijas Republikas Iepirkumu uzraudzības birojs. Līdz ar to Latvijas Republikas Veselības ministrijas argumenti šajā sakarā nevar mainīt Iepirkumu uzraudzības biroja iestādes sniegto atzinumu!

3.   Kāpēc nav ievērota likuma prasība - izvēlieties lētāko variantu?

4.   Ir pierādījumi, ka vairāki advokāti (ar nesalīdzināmi lielāku pieredzi) par to darbu, ko veica advokāts K., prasa nesalīdzināmi zemāku summu. Advokātam K., nav tās pieredzes, kādu Veselības ministrija norādījusi savā vēstulē, jo šis advokāts nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam, tikai 2008.gada 18.decembrī, bez tam nav specializējies tieši medicīnas rakstura lietās.

Līdz ar to nav atbildēts un motivēts likuma pārkāpums, kāpēc būtiski ir izšķērdēti valsts Līdzekļi.

[3]  Tiesā ir pievienoti dokumentālie fakti no slimnīcas:

Pēc traumas es biju ievietots Ventspils slimnīcā un atrados šajā slimnīcā 21 dienu. Nebija konstatēta un nebija nekādu pazīmju par hospitālo infekciju MRSA, kā arī nebija pozitīvas analīzes uz infekciju MRSA (Hospitāļa infekcija Zeltainais stafilokoks).

•     Pēc 21 dienas mani pārveda uz Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu (TOS). Pieņemšanas nodaļā man tika konstatēta vidēja smaguma trauma, temperatūra, drudzis nav (pie MRSA infekcijas drudzis un temperatūra pāri 37 grādiem).

•     Hospitālo infekciju MRSA man atklāja TOS slimnīcā - 3 nedēļas pēc veiktas operācijas.

•     Tikai dēļ Hospitālas infekcijas MRSA man ir veiktas tālākās 11 (vienpadsmit) operācijas 3 (trīs) paredzēto operāciju vietā, ko liecina slimnīcas izraksti!

•     05.06.2004., pēc traumas, un pirms 11 (vienpadsmitās) operācijas, labā kāja nebija īsāka par 3 cm un nebija rotēta uz ārpusi par 35 grādiem!

Dēļ ārsta rupjas neuzmanības tas parādījās pēc 11. operācijas!

Tiesas procesa gaitā tiek atklāti jauni fakti:

•     Pirms mani ievietoja TOS slimnīcas nodaļā, tajā nodaļā jau atradās ar MRSA infekciju 11 slimo pacientu, kas ir epidēmija.

•     Zinātniski pieradīts, ka Stafilokoka infekcija pārnēsājas ar medpersonāla rokām! Pēc manām prasībām medpersonāls, ieejot palātā, vairakkārt atteicās mainīt vienreizējas cimdus (minēto apliecina arī TOS medpersonāla un liecinieku liecības, kuri fiksēti tiesas protokolā).

Ir fakts - pirms ievietošanas TOS slimnīcā man neeksistēja MRSA infekcija, tā paradās tikai pēc operācijas!

•     Uz tiesas sēdi es izsaucu sniegt liecības toreizējo slimnīcas vadītāju, ārstu V.Zatleru. V.Zatlers savas liecībās apgalvoja, kā traumas gūšanas laikā es nevarēju inficēties ar Hospitālo infekciju Zeltaino stafilokoku MRSA. Tas bija ļoti būtisks apgalvojums no ārsta speciālista. Brīnumainā kārtā šī liecība, kā arī vairākas citas - nebija fiksētas tiesas sēdes protokolā.

Pamatojoties uz tiesas sēdes fiksēto audio ierakstu, es paspēju iesniegt piezīmes par tiesas sēdes protokolu.

Brīnumainā kārtā tiesa ignorēja un neņēma vēra augstāk minētos lietai pievienotos faktus. Tad ir pamats domāt, ka tiesa pavirši izskata lietas dokumentālos pierādījumus, vai, iespējams, ir ietekmējama, aizstāvot valsts iestādi, nevis cilvēku, kuram ir pierādījumi un fakti.

[4]  Tā kā Latvijas medijos vairākkārt tiek minēts par Hospitālo infekciju MRSA slimnīcās, dēļ kā Latvijā mirst vairāk nekā 100 cilvēki gadā, saprotama slimnīcas uzvedība.

Pirms pirmās instances tiesas sēdes pārtraukumā man un manam pārstāvim juristi, kuri pārstāvēja Slimnīcu, teica - „Ja tu neatsauksi prasību, tad tev nāksies maksāt lielu naudas summu par juridiskiem izdevumiem", kā arī zvanīja manam advokātam un piedāvāja lai es nepārsūdzu pirmās instances tiesas spriedumu, tad man nebūs, Slimnīcai jāsamaksā par juristu pakalpojumiem.

Slimnīcas juridiskā biroja pārstāvji ar „uzpūsto" naudas summu, ar izteikumiem agresīvā tonī man un manam pārstāvim - pielietoja psiholoģisku spiedienu, mēģināja man aiztaisīt muti, lai neturpinātu cīnīties par taisnību un netiktu informēta sabiedrība par Stafilokoka infekcijas esamību Latvijas slimnīcās.

Vienlaikus norādu, ka uz manu rakstisku piedāvājumu noslēgt mierizlīgumu, lai nelietderīgi netiek tērēti valsts līdzekļi un resursi, izskatot manas pamatotās prasības, Slimnīca atteica noslēgt mierizlīgumu.

[5]  Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pārkāpumu tradīcijas turpinājās.

Latvijas lielāko valsts traumatoloģijas - ortopēdijas slimnīcu vadīja ārsts Valdis Zatlers, kurš nostrādāja TOS no 1994. līdz 2007.gadam.

Neapšaubāmi, ka šis amats valsts iestādē ir atbildīgs un ir vajadzīga liela piepūle, lai strādātu slimnieku-cilvēku labā, „cik spēšu un pratīšu, es došu tikai labas pamācības, kas nestu svētību un nedarītu viņiem nedz netaisnību, nedz ļaunumu" (Hipokrāta zvērestā). Bet ne viss gāja gludi V.Zatlera vadītajā slimnīcā, par ko arī atklāja pats V.Zatlers pirms ievēlēšanas Latvijas prezidenta amatā.

V.Zatlers kļuva par Valsts prezidentu, bet TOS palika strādāt labi sagatavoti pēcnācēji, un pārkāpumu tradīcijas turpinās.

Naudiņas konvertos, tas tikai sīkums, bet bija arī citi pārkāpumi finansiālajā jomā, kuri tika konstatēti ar valsts tiesībsargājošajām iestādēm un publicēti Latvijas masu saziņu medijos.

Daži fakti:

1999.gads - no Valsts kontroles Valsts saimnieciskās darbības revīzijas departamenta kolēģijas lēmuma:

- Nav ievērotas LR likuma „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļu pārvaldi uzņēmējsabiedrībās";

-     Uzņēmējsabiedrībā nav izstrādāta pamatlīdzekļu nolietojuma uzskaites politika. Pamatlīdzekļu uzskaite ir neprecīza, to nolietojums netiek rēķināts;

-     Nav ievērotas LR likuma "Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu izšķērdēšanas novēršanu". Informācijas avots - spēkā esošs 25.02.1999. VK lēmums Nr.5.1-2-305 (http://www.likumi.lv/doc.php?id=23073).

2003.gads - par VSIA „TOS" likuma pārkāpumiem, kurā tajā laikā par slimnīcas vadītāju strādāja Valdis Zatlers. „Krimināllieta tika ierosināta par faktu, ka slimnīca ir iegādājusies implantus no slimnīcas direktora vietnieka firmas un visa peļņa ir aizgājusi ar slimnīcas vadību saistītu personu kabatās." Zatlera kungs bijis atstādināts no amata.

Informācijas avots - "Mūsu cilvēks" - Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Valdis Andersons (http ://www .tvnet.lv/zinas/viedokli/292043-musu_cilveks_traumatologijas_un_ortopedijas_slimnicas_arsts_valdis_andersons).

„V.Zatlera biogrāfijā atrodams arī fakts, ka, būdams vēl ārsts, pieņēmis pacientus medicīnas sabiedrībā „ARS", darbojoties sievas firmā „Ortopēdijas privātprakse". Samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem saņēma viņa sieva Lilita Zatlere kā individuālais komersants, līgums ar V.Zatleru noslēgts nebija un no privātpraksē nopelnītā netika maksāti nodokļi". Informācijas avots - No ārsta par prezidentu (http://www.dzirkstele.lv/portals/velesanas/raksts.html?xml_id%3D31098).

2007.gads - „Intervijā Latvijas Neatkarīgajā televīzijā Valsts prezidenta amata kandidāts, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas valdes priekšsēdētājs, ārsts Valdis Zatlers atzinās, ka savā ārsta praksē pieņēmis naudu aploksnē kā papildus samaksu par paveikto darbu." Informācijas avots - Zatlers atzīstas, ka ņēmis naudu aploksnē (http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/228786-zatlers atzistas ka nemis naudu aploksne).

2007.gads - „Valsts kontrole konstatējusi būtiskus likumu pārkāpumus un prettiesisku rīcību Labklājības ministrijas padotības iestādes Tehnisko palīglīdzekļu centrs darbībā. Valsts kontrole toreiz atklāja, ka Labklājības ministrijas padotības iestāde valsts aģentūra Tehnisko palīglīdzekļu centrs, neievērojot likumu «Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu,» ir prettiesiski izlietojusi tai piešķirtos valsts budžeta līdzekļus, kas paredzēti personu ar īpašām vajadzībām apgādei ar tehniskajiem palīglīdzekļiem". Informācijas avots - Valsts kontrole atklāj kārtējos likuma pārkāpumus (http://www.db.lv/citas-zinas/valsts-kontrole-atklaj-kartejos-likuma-parkapumus-149182).

2009. gads - Rīgas apgabaltiesa sāka izskatīt lietu, Vitālijs Trusevičs pret VSIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" par rupji pieļautām kļūdām ārstniecības procesā. Tiesā, kā liecinieks tika aicināts arī Valsts prezidents V.Zatlers. Informācijas avots - Pacients turpina tiesāties ar slimnīcu (http://www.apollo.lv/zinas/pacients-turpina-tiesaties-ar-slimnicu-par-0-3-miljoniem-latu/516887).

2010. gads - „Valsts kontrole (VK) revīzijā Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) konstatējusi šaubīgus iepirkumus par vairāk kā 800 000 latu apjomā. TOS ortopēdijas rindas uzskaites dati nesakrītot ar faktiskajiem datiem, piemēram, revīzijā konstatēts, ka pacienti ortopēdijas rindā reģistrēti pēc operācijas veikšanas, kā arī pacientam faktiski par valsts līdzekļiem veikta operācija steidzamības kārtā, tomēr ortopēdijas rindas uzskaitē pacients reģistrēts 50% līdzmaksājuma rindā.

Turklāt TOS neesot arī sniegusi patiesu informāciju par rindā uzņemto un no rindas izslēgto pacientu skaitu.

VK atklājusi, ka TOS, iegādājoties endoprotēzes un saņemot pakalpojumus par kopējo summu 856,67 tūkstoši latu, nav veikusi iepirkumu procedūras, līdz ar to iespējams, ka nav izvēlēti izdevīgākie piedāvājumi.

Tāpat neapzinot lētākus un izdevīgākus piedāvājumus, TOS samaksājusi 53,43 tūkst. Ls (bez PVN) uzņēmumam par medicīnas ierīču un aparātu pārbaudi un tehnisko apkopi. Informācijas avots - VK norāda uz Traumatoloģijas slimnīcas šaubīgiem iepirkumiem 800 000 latu apjomā (http://www.delfi.lv/news/national/politics/vk-norada-uz-traumatologijas-slimnicas- saubigiem-iepirkumiem-800-000-latu-apjoma.d?id=35441351).

2011. gads - TOS pievienoja lietai līgumu par juridisko pakalpojumu sniegšanas izdevumiem. Saskaņā ar minēto līgumu, slimnīca noslēgusi Līgumu par kopējo summu 16,608.20 tūkst. latiem. Par rakstiskiem paskaidrojumiem, kuri ir vien uz trim lapām, jau ir samaksāti 8,304.10 tūkst. lati. Tik lielas naudas summas pat par advokāta pakalpojumiem Latvijā neeksistē, bet šeit ir divi juristi. Informācijas avots - Latvijas Republikas Iepirkumu uzraudzības biroja 2011.gada 06.maija atzinums Nr.8-2/1744.

2012. gads - tiesas sēdē TOS pievieno lietai vēl vienu izdevumu dokumentu, 2012.gada 19.marta Līgumu par juridiskas palīdzības sniegšanu šajā pašā lietā par 3 629,50 latiem. Viena no Līguma punkta norādīts - „Klients nolīgst ADVOKĀTU juridiskās palīdzības sniegšanai Klientam kā atbildētājam apelācijas instances tiesas procesā". Tā kā visu tiesas sēdes laiku „TOS" reāli juridisko pārstāvību sniedza tie paši juristi no juridiskā biroja un tikai tiesas sēdes beigās - tiesas sēdes debatēs - uzstājas advokāts ar 10 minušu runu, pie tam nepārzinot lietas materiālus, ir pamats uzskatīt, ka noslēgtais līgums par advokāta pakalpojumiem ir vēl viens veids, kā izvilkt pēc iespējas lielāku naudas summu no valsts iestādes budžeta, ko var nosaukt par valsts naudas izšķērdēšanu, jo uzradītā naudas summa ir neadekvāta un tāda cena par advokātu pakalpojumiem, desmit minūšu garumā, Latvija nepastāv!

Tātad par juridisko un advokāta pakalpojumu sniegšanu valsts SIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" kopējā naudas summa sastādīja - 20 237,70 lati.

Tā kā slimnīcai pārkāpumu tradīcijas turpinās, vadītājs neievēro likumu, kas paredz, ka iepirkumu līgumcenai jābūt zemākai un amatpersonu bezdarbība un pārkāpumi iepirkumu veikšanā ir par pamatu publisko līdzekļu nelikumīgai un nelietderīgai izlietošanai, tika iesniegts iesniegums KNAB ierosināt pārbaudes lietu un lūgt Ģenerālprokuratūrai ierosināt kriminālprocesu pret valsts SIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" un viņu vadošajām amata personām, kā arī apturēt un anulēt 2010.gada 11.janvāra un 2012.gada 19.marta Līgumu par juridiskas palīdzības sniegšanu, kas ir nekvalitatīvas ārstēšanā cietušās personas savdabīga iebiedēšana par tālāku netiesāšanos.

Slimnīcai, kā valsts iestādei bija pienākums izvēlēties nevis no dārgākā varianta lētāko, bet lētāko variantu vispār, kas bija iespējams izdarīt, bet kas netika veikts. Lētāks variants nenozīmē sliktāku pārstāvību, bez tam šādā gadījumā atklāts paliek jautājums, no kādas summas sākot, Slimnīca vērtē, ka advokāts ir kompetents, bet no kuras, ka nav kompetents, kas, saprotams, nav adekvāti.

Vieni mediķi streiko par darba samaksas palielinājumu, otrie mēģina nelikumīgi izvilkt no valsts finansētas slimnīcas finansējuma naudu. Nav šaubu, ka Latvijā ir arī kvalificēti un godīgi ārsti, kuri vēlas strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu.

Jebkurš var nonākt šādā situācijā. Un, lai mēs varētu būtu droši par savas veselības kvalitatīvu aprūpi un ārstniecību, vienu reizi un pavisam vajadzētu lauzt šīs „iestāvējušās" tradīcijas.

Saskaņā par augstāk minētiem pārkāpumiem var secināt par šīs Slimnīcas vadību un ārstu godīgumu, kuri nespēj atzīst savas kļūdas.

Novērtē šo rakstu:

35
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Muhameda portrets

FotoCeturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā Somijas pilsētā Turku marokāņu musulmanis ar nazi nodūra divus cilvēkus. Vēl kaut kas notika Diseldorfā, Vācijā, bet par to nav skaidras informācijas.
Lasīt visu...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...