Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau sesto gadu ārstējos jūsu vadītajā ārstniecības iestādē onkoloģijas pacienta statusā. Diemžēl piektajā gadā pēc melanomas operācijas organismā izveidojušās metastāzes, no kurām dažas ir izoperētas, bet citas - vēl nē. Onkologs ir nozīmējis divus gadus ilgu ārstēšanos ar intravenozu injekciju reizi trijās nedēļās. Tas nozīmē, ka šajā laika periodā man jāierodas Onkoloģijas centra dienas stacionārā apmēram 35 reizes.

Dīvaina ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes lēmumu mainība attiecībā uz “epidemioloģiskajām” prasībām.

Bija laiks, kad testus pieprasīja visiem – gan vakcinētiem, gan pārslimojušajiem, gan sertificētajiem, gan nesertificētajiem. Pēc tam bija “viens no diviem”, proti – vai nu sertifikāts, vai tests. Un nu atkal ir jātestējas visiem – gan vakcinētajiem, gan nevakcinētajiem.

Diemžēl nesaprotamu iemeslu dēļ jūs neatzīstat siekalu testus un pieprasāt, lai testu materiāls tiktu ņemts no deguna un rīkles. Saprotams, ka gandrīz neviena medicīniskā procedūra nav patīkama, bet katrs cilvēks, apzinādamies, ka tā ir viņa veselības un dažreiz – pat dzīvības dēļ, ir gatavs to pieciest.

Pavisam cita situācija ir ar šo “kovidtestēšanu”. Ja atsevišķas reizes vēl varētu pieciest, tad regulāra, sistemātiska, ilgstoša deguna bakstīšana ar kociņiem kļūst psiholoģiski traumējoša, bet, kā zināms, viens no onkoloģijas pacientu sekmīgas izārstēšanās neatņemamiem nosacījumiem ir nosvērts, mierīgs emocionālais stāvoklis, uzticība savam ārstējošajam ārstam un medicīnas iestādei kopumā.

Ņemot vērā to, ka laiks un fakti ir pierādījuši, ka “vakcinētie” un “sertificētie” cilvēki slimo ne mazāk par nevakcinētajiem, nav loģiska izskaidrojuma prasībai pēc šīs regulārās testēšanās. Pat vairāk – šī prasība grauj ārstniecības iestādes vadības reputāciju vai pat raisa aizdomas par lēmuma pieņemšanā iesaistīto personu ieinteresētību vai interešu konfliktu.

Nav grūti aprēķināt, ka divu gadu laikā, pieņemot par vienas analīzes cenu 35.00 eur, valsts pārskaitīs laboratorijām 1225.00 eur. Par viena cilvēka ”kovid” analīzēm! Plus vēl testēšanās pirms katra izmeklējuma! Šis absurds (vai mahinācija) kulmināciju sasniedza Gaiļezera slimnīcā, kad cilvēkam, kuram bija nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība, bakstīja ar kociņiem degunu divas reizes (!). Ar apmēram 15 minūšu intervālu! Nepametot slimnīcas telpas! Un tas ir apstākļos, kad daudziem cilvēkiem nav pieejami savlaicīgi izmeklējumi izbeigušos valsts apmaksāto kvotu dēļ!

Iepriekš minēto iemeslu un apsvērumu dēļ ierosinu pārskatīt un mainīt prasības attiecībā uz jūsu vadītās medicīniskās iestādes pacientu “kovid” testēšanu, tādējādi demonstrējot visai sabiedrībai valstisku, inteliģentu un racionālu pieeju sabiedrības veselības uzlabošanā, kas – gribas ticēt – ir jūsu darba pienākums un mērķis.

Nedrīkstam aizmirst, ka medicīniskās aprūpes sistēma ir pacientiem, nevis pacienti –sistēmai. Mūsdienu apstākļos šī aksioma mēdz pazust naudas plūsmas un birokrātijas džungļos. Jāsaprot, ka maksas (arī valsts apmaksātās) medicīnas apstākļos katrs no ārstējamas slimības mirušais cilvēks ir ne vien morāls un profesionāls fiasko, bet arī ekonomisks zaudējums visam medicīnas iestādes kolektīvam – no sanitāra līdz administrācijai.

Arvien vairāk klajā nākušās, atslepenotās informācijas, attiecīgu MK lēmumu, daudzu no “kovidpotēm” cietušo cilvēku liecību dēļ, kā arī LR valdības kontrolēto masu informācijas resursu tiražēto pusoficiālo baumu par gaidāmo piespiedu vakcināciju rudenī dēļ kļūst arvien acīmredzamāks, ka “kovidpandēmija” ir labi organizēta un ļoti labi apmaksāta politiski – ekonomiski – sociāli medicīniska afēra, kura balstās tikai uz propagandu un tajā iesaistīto izpildītāju ievērojamo materiālo ieinteresētību. Te, šķiet, būtu vietā atgādināt galveno, pamata postulātu visiem mediķiem, kurš nav un nekad nebūs atcelts, proti: ”Nekaitēt!”

Iepriekšminēto apsvērumu dēļ iesaku ņemt vērā jūsu pacienta viedokli un atcelt prasību par regulāro testēšanos vai vismaz aizstāt psiholoģiski un arī fiziski traumējošās analīzes pieprasījumu ar siekalu testu. Bija periods, kad laboratorijā darbinieku klātbūtnē nodots siekalu paraugs derēja analīžu veikšanai un pat - atbilstošā gadījumā – sertifikāta iegūšanai. Šajā gadījumā laboratoriju bizness necietīs, epidemioloģiskā drošība – arī, bet daudziem pacientiem uzlabosies psiholoģiskā un emocionālā pašsajūta, kas – nenoliedzami – labvēlīgi ietekmēs izveseļošanās gaitu.

Gribas ticēt, ka Latvijas sabiedrības veselība ir bijusi, ir un būs jūsu un jūsu darba galvenā prioritāte.

Novērtē šo rakstu:

108
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Skolā strādāju, jo pagaidām to varu atļauties

FotoTātad, ja nu kādam interesē, cik saņem skolotājs parastais, varu padalīties ar savu situāciju pagājušajā mācību gadā. Lūdzu, izlasiet līdz galam. Vadu 34 kontaktstundas nedēļā + 1 konsultācijas stunda.
Lasīt visu...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...