Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais prezidenta kungs! Vēlos Jūs iepazīstināt ar absurdu situāciju tiesiskuma jomā, kurā, «pateicoties» Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbībām, ir nonākusi mūsu ģimene. Ņemot vērā lietas apstākļus, ir pilnīgi skaidrs, ka šādā situācijā var nonākt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram nav «sakaru» tiesībsargājošajās institūcijās un kuram nav paveicies pagadīties ceļā personām, kam šādi sakari acīmredzami ir un kas ar tiem atklāti dižojas.

Lietas būtība ir šāda. Mūsu ģimenei pieder nekustamais īpašums ‒ lauku viensēta kādā Latvijas novadā, kur arī dzīvojam jau vairāk nekā sešus gadus. Diemžēl viena mūsu kaimiņu īpašuma iemītnieki (pagaidām sauksim viņus par Jemeļjanovu ģimeni, bet agri vai vēlu lasītāji uzzinās visu iesaistīto personu īstos vārdus) sistemātiski veic dažādas prettiesiskas (tiesību normām neatbilstošas) darbības pret mums un mūsu īpašumu. Viņi bez tiesiska pamata un pretēji mūsu aizliegumam lieto mūsu īpašuma neiežogoto daļu kā savu īpašumu, turklāt, atrodoties mūsu īpašumā, fotografē un filmē mūs un mūsu īpašumu, īsteno nevēlamu saziņu, rupji lamājas, nevairoties pat no necenzētiem vārdiem, met atkritumus mūsu zemesgabalā, no sava īpašuma atskaņo skaļu, traucējošu mūziku, piemēram, Krievijas hitu radio, un pat atļaujas mums fiziski uzbrukt, kad atrodamies sava īpašuma teritorijā, ‒ braukt mums virsū ar automašīnu, uzrīdīt suni, nodarot miesas bojājumus, u.tml.

Protams, par šo personu darbībām vērsāmies ar iesniegumiem, sūdzībām policijā un prokuratūrā, kā arī ar prasībām tiesā, pievienojot attiecīgus pierādījumus. Diemžēl Valsts policija un prokuratūra Jemeļjanovu rīcībā nekādus pārkāpumus nesaskatīja, lai ko arī viņi būtu darījuši, lēmumi vienmēr bija viņiem labvēlīgi, bet mums nelabvēlīgi. Manuprāt, iemesls šādai situācijai ir ļoti vienkāršs ‒ visus iesniegumus, kas jelkādā veidā saistīti ar mums un/vai kaimiņiem, vismaz trīs gadu garumā vienmēr izskatīja vienas un tās pašas amatpersonas ‒ Inese Deņisenoka Valsts policijā un prokurors Dmitrijs Smorodins Pierīgas prokuratūrā. Šādā situācijā iespējams izteikt ļoti pamatotu pieņēmumu par korupcijas klātbūtni. To pārliecinoši pierāda apstāklis, ka, tiklīdz mūsu iesniegumi tika nodoti izskatīšanai citai prokurorei, nevis D.Smorodinam, saistībā ar tiem pieņemtie lēmumi ir radikāli atšķirīgi. Mūsu iesniegumi citai prokurorei tika nodoti vienīgi tādēļ, ka izteicām sašutumu par to, ka visus iesniegumus, kas jelkādā veidā saistīti ar mums un/vai kaimiņiem, vismaz trīs gadu garumā vienmēr izskata vienas un tās pašas amatpersonas ‒ Inese Deņisenoka Valsts policijā un prokurors Dmitrijs Smorodins prokuratūrā ‒ un amatpersonu lēmumi vienmēr ir labvēlīgi kaimiņiem, bet nelabvēlīgi mums, un brīdinājām, ka mūsu iesniegumi kopā ar institūciju vai amatpersonu atbildēm tiks publiskoti. Par šiem notikumiem sabiedrība tuvākajā laikā tiks informēta atsevišķā publikācijā.

 Diemžēl iepriekš aprakstītais ir tīrais sīkums salīdzinājumā ar turpmāko. Par to, ka mēs atļaujamies dzīvot savā īpašumā un to lietot, nepakļaujoties kaimiņu ultimātam savu īpašumu pamest, un par kaimiņu izdarībām sūdzēties valsts institūcijās un vērsties tiesā, prokuratūra pret mums 2019.gadā ir uzsākusi kriminālprocesu Nr.12350005419 par vajāšanu. Kriminālprocesa toreizējā procesa virzītāja Valsts policijā Beāte Švede vēl pielika klāt pantus par huligānismu grupā (!!!) un neslavas celšanu. Kriminālprocess tika ilgstoši (vairāk nekā četrus gadus) turēts Valsts policijā ar nepārprotamu mērķi «ierādīt mums vietu» un likt mums saprast, ka tikmēr, kamēr nebūsim aizvākušies no sava īpašuma, kriminālprocess netiks izbeigts. Mēs tomēr «nepratāmies» zināt savu vietu un mājas nepametām, turklāt vēl atļāvāmies sūdzēties par kaimiņu prettiesiskajām izdarībām, kas, nesodāmības un visatļautības apziņas spārnotas, kļūst aizvien derdzīgākas.

Sapratušas, ka bezgalīgi šo kriminālprocesu «pieturēt» neizdosies, Valsts policija un prokuratūra nolēma to nevis izbeigt, bet virzīt tālāk, un patlaban mums jau ir celta apsūdzība par to, ka dzīvojam savā īpašumā, to lietojam un vēršamies pēc palīdzības valsts institūcijās, tostarp tiesā. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Austrumu iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas vecākās inspektores Irēnas Reinsones un prokurora D.Smorodina ieskatā, tā ir kaimiņu vajāšana (huligānisms grupā un neslavas celšana ilgajā kriminālprocesa «pieturēšanas» procesā ir kaut kur izgaisuši). Respektīvi, Latvijas Republika Valsts policijas un prokuratūras personā mūs vajā par to, ka izmantojam savas pamattiesības un cilvēktiesības.

Cilvēki, kuriem to stāstām, mums vienmēr vairākkārt pārjautā: «Vai tad tiešām lēmumā kā noziedzīga epizode minēta vēršanās tiesā?» Kad atbildam apstiprinoši, jautātājs ir šokēts un saka: «Bet tas taču absurds! Tās ir cilvēka pamattiesības!» Acīmredzot prokurors D.Smorodins mūs neuzskata par cilvēkiem, demonstrējot demokrātiskā tiesiskā valstī nepieņemamus uzskatus. Kā zināms, šādi uzskati tālā pagātnē bija atzīti tikai nacistiskajā Vācijā, bet tagad ir akceptēti Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās. Lūk, tādā valstī mēs visi dzīvojam ‒ arī Jūs, Valsts prezidenta kungs!

Valsts policijas inspektores I.Reinsones lēmumu atzīt mūs par aizdomās turētajiem nav iespējams nosaukt citādi kā par apzināti nelikumīgu, jo tas satur ļoti daudzus tiesību normām un faktiskajiem apstākļiem neatbilstošus apgalvojumus un valsts amatpersona nevar aizbildināties ar likuma nezināšanu, pat ja amatpersona patiešām nepārzina elementārus tiesību jautājumus. Tas kārtējo reizi pierāda, ka kriminālprocess ir safabricēts.

Lēmumā kopumā 25 epizodēs tikām «turēti aizdomās» par to, ka esam vērsušies ar iesniegumiem policijā un citās valsts iestādēs, kā arī ‒ pats absurdākais un neiedomājamākais ‒ esam iesnieguši prasības tiesā. Tikām turēti aizdomās arī par parastām sadzīviskām darbībām, kā sava īpašuma lietošanu, staigāšanu pa to, automašīnas novietošanu savā īpašumā, zāles fotografēšanu, austiņu lietošanu, atrodoties savā īpašumā u.tml. Tātad Latvijas Valsts policija un prokuratūra par noziedzīgām uzskata tādas darbības, ko visā civilizētajā pasaulē atzīst par personas konstitucionālo tiesību realizāciju (piemēram, vēršanās tiesā, policijā, citās valsts institūcijās, sava īpašuma lietošana). Absurdi, bet Valsts policija pati sevi un Latvijas Republikas tiesas, tāpat KNAB un citas valsts institūcijas uzskata par noziedzīgām  organizācijām, ja jau reiz vēršanās tajās apdraud cilvēku drošību. Diemžēl vismaz mūsu gadījumā tas izrādījies pareizi ‒ jo Valsts policija un prokuratūra patlaban tiešām mūs apdraud.

Manuprāt, ar šo kriminālprocesu Latvijas tiesībsargājošās iestādes atklāti ņirgājas par mums un mūsu cilvēktiesībām un pazemo mūs. Neesam dzirdējuši, ka pat tādos klaji nedemokrātiskos un prettiesiskos režīmos kā Baltkrievijā, Krievijā un Ziemeļkorejā tiesībsargājošās institūcijas vēršanos tiesā un citās valsts institūcijās uzskatītu par noziedzīgu nodarījumu, bet to centīsimies noskaidrot, nosūtot attiecīgus jautājumus.

No iepriekš rakstītā izriet vairāki secinājumi. Latvijas valsts ieskatā, sveša īpašuma lietošana bez tiesiska pamata un pretēji īpašnieku aizliegumam, kā arī fiziska uzbrukšana īpašniekiem viņu īpašuma teritorijā un īpašnieku rupja lamāšana ir tiesiska rīcība, turpretī sava īpašuma lietošana un iebilšana pret iepriekš norādītajām svešu personu izdarībām ir noziedzīgs nodarījums. Latvijas valsts ieskatā, noziedzīgs nodarījums ir arī vēršanās ar iesniegumiem, sūdzībām, prasībām valsts institūcijās, tostarp tiesā, ja to dara «zemāko» kārtu pārstāvji pret valdošās kārtas cilvēkiem[1]. Tātad Latvijas valsts skaidri pauž, ka ir cilvēki, kuri principā nedrīkst vērsties pēc palīdzības valsts institūcijās, tostarp tiesā, un cilvēki, pret kuriem principā to nedrīkst darīt.

Pēc tam, kad I.Reinsonei savās liecībās bijām izskaidrojuši visas viņas ļoti rupjās kļūdas (tiesību normām un faktiskajiem apstākļiem neatbilstošos apgalvojumus), prokurors D.Smorodins mums cēla apsūdzību, lielu daļu tās satura mainot un ietverot citas aplamības (tiesību normām un faktiskajiem apstākļiem neatbilstošus apgalvojumus), bet daļu I.Reinsones apzināti nelikumīgu apgalvojumu paturot. Savukārt mēs esam spiesti savās liecībās atkal to visu atspēkot, tērējot savu laiku, nervus un naudu, ko esam spiesti maksāt advokātam. Apsūdzībā, tāpat kā lēmumā par aizdomās turēto, joprojām iekļautas arī nenotikušas epizodes, par kurām pat esam iesnieguši pierādījumus, ka tādas nav notikušas, lai gan mums nav jāpierāda savs nevainīgums.

Kā jau iepriekš minēju, ir pamats apšaubīt prokurora Smorodina objektivitāti, ņemot vērā viņa daudzos lēmumus lietās, kas attiecas uz mums un/vai mūsu kaimiņiem. Šīs lietas ir vairākas, to vidū arī tādas, kurās prokurors Smorodins par tiesisku atzinis Jemeļjanova vairākkārtēju vardarbīgu uzvedību pret manu sievu. Par visiem šiem gadījumiem tuvākajā laikā informēsim sabiedrību.

Jau minēju, ka, nesodāmības un visatļautības apziņas iedvesmoti, kaimiņi veic aizvien pretīgākas darbības. Tā kā patlaban mūsu ģimenē ir ienācis bērns un savas derdzīgās izdarības kaimiņi tagad vērš arī pret viņu (izseko, novēro, fotografē, filmē, videoierakstus sūta citām personām, apmelo mūs neskaitāmos iesniegumos daudzām valsts institūcijām), bet joprojām nekādu sodu nav saņēmuši, lai pasargātu bērnu un garantētu viņam drošību, esam spiesti vismaz uz laiku pārcelties uz citu dzīvesvietu, kur varmākas bērnam, cerams, netiks klāt.

Nevienam nav noslēpums, ka tiesiskuma līmenis Latvijā ir ļoti, ļoti zems, tomēr vai iepriekš rakstītais nav par traku pat priekš Latvijas?! Kā Jūs domājat, valsts prezidenta kungs!?

Par notikušo informēsim arī citu valstu plašsaziņas līdzekļus un Eiropas Cilvēktiesību tiesu.

 Vēlos vērst valsts prezidenta uzmanību uz to, ka situācijā, kad šāds absurds kriminālprocess vispār var tikt uzsākts, jebkurš «mazais» jeb varai nepietuvinātais cilvēks, mēģinot likumā paredzētajā kārtībā realizēt savas cilvēktiesības, Valsts policijas un prokuratūras klaji prettiesiskas rīcības dēļ var kļūt par apsūdzēto. Turpretī patiesa apdraudējuma gadījumā Valsts policija un prokuratūra nedara neko, lai novērstu cilvēka slepkavību, kas pirms gada notika Jēkabpilī. Tādēļ nevajag brīnīties, ka iedzīvotāju uzticība tiesībsargājošajām institūcijām un valsts varai kopumā ir katastrofāli zema.

Aicinu valsts prezidentu savas kompetences ietvaros rīkoties, lai šāds absurds pasūtījuma kriminālprocess netiktu turpināts un ziņas par to neizskanētu pasaulē, apkaunojot Latvijas vārdu, un lai Latvijai nebūtu jāizmaksā kārtējā kompensācija saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu.

P.S. Lūdzu ikvienu lasītāju komentāros sniegt informāciju, kā iespējams sazināties ar jebkuru citu valstu plašsaziņas līdzekļiem, lai tiem nosūtītu informāciju par šo prātam neaptveramo situāciju.


[1] Skat. Bens Latkovskis «Jēkabpils traģēdija un notikums Imantā – skaidri piemēri varas attieksmei pret "mazo" cilvēku». 08.05.2023. Pieejams: https://neatkariga.nra.lv/komentari/bens-latkovskis/413512-jekabpils-tragedija-un-notikums-imanta-skaidri-piemeri-varas-attieksmei-pret-mazo-cilveku (skatīts 28.05.2024.).

Novērtē šo rakstu:

102
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

21

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

FotoLikumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā Saeima apstiprināja ieturējamu summu 10% no parāddnieka ienākumiem, kas nepārsniedz minimālās algas apmēru neatkarīgi no piedziņas veida. Tātad no minimālās algas 300 EUR mēnesī parādnieka ieturējamā summa sastādītu: 59,74 EUR/mēnesī (aprēķins: 700 - 10,5% Soc.nod. - 500 neapliek.summa - 23% IIN * 10% = 59,74).
Lasīt visu...

21

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

FotoPiecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.
Lasīt visu...

21

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

FotoEs jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...