Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nu jau bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska atlaistais ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs vērsies ar apjomīgu iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), aicinot izmeklēt politiskās korupcijas faktus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadošo amatpersonu rīcībā saistībā ar Inčukalna gudrona dīķu sanācijas darbu finansējumu.

Saistībā ar skandalozo projektu, kurā ir runa par vairāk nekā 16 miljonus eiro lieliem līdzekļiem, savu amatu zaudējušais Antonovs iesniegumā KNAB norādījis uz virkni faktu, kuri lielākoties ir publiski bijuši jau līdz šim, taču nav guvuši pietiekamu VARAM un Ministru kabineta ievērību.

Antonovs norāda uz šā gada 15.aprīlī Ministru kabinetā zināšanai pieņemto vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra informatīvo ziņojumu par ES Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābie gudrona dīķi" sanācijas darbi" ieviešanas gaitu un zināšanai pieņemto faktu, ka projekts tiek turpināts.

Pēc šī valdības konceptuālā lēmuma VARAM ir uzdevusi Valsts vides dienestam (VVD) noslēgt līguma grozījumus ar SIA Skonto būve par papildu darbiem šī projekta īstenošanai, paredzot papildu finansējumu 16,5 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar VARAM 15.aprīļa valdības sēdē sniegto informāciju, plānots, ka darbi atsākas šā gada 25.aprīlī, tātad līdz tam bija jābūt parakstītiem arī līguma starp VVD un SIA Skonto būve grozījumiem.

Savā iesniegumā Antonovs KNAB norāda, ka papildu finansējuma piešķiršana SIA Skonto būve ir prettiesiska neatkarīgi no apjoma, ko "pamato fakts, ka līgums, kas noslēgts starp Valsts vides dienestu un SIA Skonto būve, paredz, ka, notekot paziņošanas par kļūdām termiņam (2011.gada 1.marts), risks par papildu izmaksām piekrīt izpildītājam, t.i. SIA Skonto būve".

Termiņš paziņošanai par kļūdām pasūtītāja prasībās ir beidzies 2011.gada 1.martā, norāda Antonovs, savukārt SIA Skonto būve paziņojums par kļūdām (uz kura pamata būvkompānija arī pieprasījusi iespaidīgo papildu finansējumu) iesniegts 2012.gada 18.janvārī, t.i. gandrīz gadu vēlāk.

Līdz ar ko SIA Skonto būve nav izmantojusi tās tiesības paziņot par iespējamām kļūdām projektā, tādējādi pēc būtības piekrītot veikt darbu bez papildu izpētes esošā finansējuma ietvaros. Taču, neraugoties uz šo faktu, VARAM un valdība ir piekāpušās uzņēmuma un tā īpašnieka, politiski joprojām ietekmīgā Gunta Rāvja spiedienam un piekritušas papildus pieprasītā finansējuma sniegšanai.

Antonovs iesniegumā arī pieminējis, ka, viņam esot ministrijas valsts sekretāra amatā, laika posmā no 2013.gada oktobra līdz 2014.gada martam ministrijas darbinieki sagatavoja un iesniedza izvērtēšanai ministru (Edmunda Sprūdža un Eināra Cilinska) birojiem 8 informatīvo ziņojumu versijas. Neviena no tām netika virzīta izskatīšanai Ministru kabinetā, tā arī nesaņemot konkrētas norādes šo ziņojumu pilnveidošanai. Neviena no ziņojumu versijām nepamatoja papildu finansējuma attiecināmību".

Tāpat KNAB iesniegts arī Antonova vadībā sagatavots VARAM ziņojuma projekts valdībai, kas vispusīgi apraksta faktus par projekta īstenošanas turpmākām iespējām un attiecināmības riskiem Eiropas Savienības finansējuma saņemšanai un iepirkuma attiecināmībai kā tādai. Arī tas neesot ticis virzīts izskatīšanai Ministru kabinetā, "jo toreizējā VARAM ministra Eināra Cilinska padomnieks Māris Ruķers noraidīja to ministrijas lietvedības sistēmā".

Antonovs norāda arī uz, viņaprāt, maldīgo pieņēmumu, ka papildus ieguldītos līdzekļus būs iespējams atgūt no Eiropas Savienības fondiem: "Vēršu Jūsu uzmanību uz faktu, ka Ministru kabineta sēdē izskatītais informatīvais ziņojums, kaut arī izskatīts sēdes atklātajā daļā, www.mk.gov.lv kā dokuments nav pieejams. Lai arī ziņojumā apgalvots, ka VARAM apliecina, ka papildu finansējums projektam būs attiecināms no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, atbildīgās iestādes vadītājs (vadītāja p.i.) nav saskaņojis šādu ziņojuma redakciju (atbildīgā iestāde ir tā VARAM struktūra, kas darbojas nodalītas kompetences ietvaros un lemj par izdevumu attiecināmību)."

Iesniegumā KNAB norādīts arī uz kraso ministrijas vadības maiņu šajā jautājumā, kas tieši varētu liecināt par politisku korupciju: "Lai demonstrētu nostājas krasu maiņu, pievienoju š.g 3.februārī BNS publicēto E.Cilinska pozīciju (pielikums Nr.3), kurā viņš pauž, ka nav pamata piešķirt papildu finansējumu SIA Skonto būve, kā arī 25.februāra preses relīzi (pielikums Nr.4), kurā ir teikts, ka līdzekļi ir jāpiešķir. ES fondu Atbildīgās iestādes viedoklis, kura lemj par izdevumu attiecināmību, šajā laika posma ir palicis nemainīgs."

Antonovs KNAB aicinājis atbildīgi pieiet tik apjomīgam valsts publiskā finansējuma nozagšanas riskam un izmantot visas iespējas to novērst. Viņš esot gatavs tikties ar biroja amatpersonām, lai detalizētāk skaidrotu faktus saistībā ar projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābie gudrona dīķi" sanācijas darbi" īstenošanu.

Pietiek šodien publisko Antonova iesniegumu KNAB ar visiem tā pielikumiem.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vadoņa gaidīšanas svētki

FotoŠovasar plānotas Latvijas prezidenta vēlēšanas, un šobrīd neviens vispār nepiemin tagadējo prezidentu Raimondu Vējoni. Liekas, ka viņa izredzes tikt ievēlētam uz otru prezidentūras termiņu ir ļoti vājas. Vējonis tiek kritizēts par slikto oratora mākslu un sliktām angļu valodas prasmēm, viņam tiek pārmesta pasivitāte un piesaukti vēl dažādi citi trūkumi.
Lasīt visu...

15

Egils Levits ir devis neatsveramu ieguldījumu, ir vienīgais un vislabākais

FotoŠī gada jūnijā tiks ievēlēts nākamais Latvijas Valsts prezidents. Latvija ir parlamentāra republika, kurā Valsts prezidenta pilnvaras ir ierobežotas. Tomēr Valsts prezidents Latvijā nav tikai ceremoniālā figūra – parlamentārās demokrātijas iekārtā Valsts prezidenta pamatuzdevums ir uzrādīt valstij un sabiedrībai nākotnes attīstības virzienus, veicināt sabiedrības saliedētību un valsts ilgtspēju, ikdienas politisko darbu atstājot Saeimas un valdības pārziņā.
Lasīt visu...

21

Muļķim būt

FotoMaz ir to, kuri spēj saprast, kas notiek, un tomēr viņiem ir svarīgi, lai tiem būtu savs viedoklis par notiekošo.
Lasīt visu...

12

Rietumu civilizācijas krīze

FotoIevērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai civilizācijas kontekstā.[1] Tāpēc ikvienam no mums ir būtiski izprast Rietumu civilizācijas būtību, tās vēsturi un šodienu. Manuprāt, Rietumu civilizāciju šodien raksturo viens vārds – krīze. Un tā vistiešākajā veidā attiecas uz mums.
Lasīt visu...

21

Divi vienā

FotoLasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu par visu, kas man šķiet svarīgs.
Lasīt visu...

21

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

Foto1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams arī kolektīvā līmenī kā sociuma kādas daļas (piem., inteliģences) apziņas pazīme. Tā tas ir tajos gadījumos, kad patiesībai ir kolektīvs raksturs. Tādās reizēs patiesība attiecas uz daudziem cilvēkiem, kā arī var attiekties uz visu tautu.
Lasīt visu...

21

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

FotoKādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man – šajās pāris stundās no sirds varēju uz savas ādas izbaudīt to, par ko beidzamajā laikā žēlojas šoferīši – un viņus var labi saprast! – par absolūti sabrukušajām Rīgas ielām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

Izglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika...

Foto

Kam mēs esam pret

KPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde -...

Foto

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

Otrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To...

Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...

Foto

Precedents

Jau rakstīju par negaidītajiem pavērsieniem Armēnijā, par Roberta Kočarjana un Serža Sargsjana atstumšanu no varas, par Armēnijas «Samta» revolūciju, kā arī par vēlēšanām, kurās Armēnijā...

Foto

Nodrāztais tiesiskums Bordāna stilā: paši beidzām, dosim citiem

Pēdējo gadu laikā par vienu no iemīļotākajiem dažādu partiju pārstāvju vārdiem ir kļuvis vārds “tiesiskums”. Tas tiek locīts...

Foto

Vai tiešām Rozenvalds nesaprot, ka ir kļuvis par noderīgo idiotu Kremļa propagandas ķetnās?

Uzzināju, ka piektdien, 01.02.2019. "masu medija" Sputnik lapā ir intervija ar "Latvijas Universitātes sociālo un...

Foto

Rūpējoties par Baltijas valstu izaugsmi un saviem klientiem, no darba atlaidīsim 800 darbinieku

2019. gada laikā Luminor vienkāršos savu darbības modeli, tostarp samazinot darbinieku skaitu visos...

Foto

Latvistikas politiskā seja un etnopolitoloģija

Šis teksts ir veltīts latviešu tautas mentalitātes vienotībai ar politiku. Mentalitāte, demogrāfija un kultūra ir trīs pīlāri, uz kuriem balstās burtiski...

Foto

Es redzēju sapnī, kā…

“Neviens nav pārāk liels cietumam. Neviena persona vai uzņēmums, kas kaitē ASV ekonomikai, nav ārpus likuma. Tas attiecas arī uz lielajiem uzņēmumiem,”...

Foto

Kailcirte: kaimiņa skatījums

Skaidrs, ka pārskatāmā nākotnē lielāks vai (cerams) mazāks kailciršu īpatsvars Latvijas mežos ir neizbēgams. Jā, kailcirtēm nav nekāda ekoloģiska attaisnojuma, un sabiedrībai tās...

Foto

Obskurantisma aprobācija

2019.gada 28.janvārī internetā varēja izlasīt: “Līdz ar tiesnešu neatkarības palielināšanos būtiski jāpalielinās arī tiesnešu atbildības apmēram, un par šo divu aspektu samērīgumu iestāsies arī...

Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Mēs visi vērojam un vērtējam pasauli, kurā dzīvojam. Atbilstoši savam vērtējumam mēs izdarām savu izvēli, un šī izvēle nosaka mūsu praktisko...

Foto

Ja Jurašs ir tik tīrs, ko tad šis tā baidās no tiesas un ko tad “bezkompromisa tiesiskuma” ieviesēji tā raustās no tiesiskuma?

Visticamākais, Juris Jurašs ir...

Foto

Nacionālā apvienība visu laiku pūš Kremļa taurē, tikai neviens to negrib redzēt

Sveicināti, mīlīši, Latvijas nacionālpatriotiski noskaņotie pilsoņi un pilsones, sveiciens arī tev, skaistā Dace Kalniņa,...

Foto

Liberālā agonija jeb ideāli, kas ātri var izzust

Sākšu ar to, ka pats pēc politiskās pārliecības vairāk tiecos būt liberāls dažādos jautājumos, kas būtu kaut vai...

Foto

„Normāla cilvēka” viedoklis un himēriskuma anatomija

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām sākās valdības veidošanas šarāde. Tajā figurēja demogrāfiskā aina. Mūsu slavenie “naciķi” neatlaidīgi iesacīja organizēt “demogrāfijas ministriju”. Momentā...

Foto

Ideoloģija un mūsdienas: sabiedrisko organizāciju pilnvaru uzplaukums “čekas maisu” paēnā

Laikraksta “Diena” 15.janvāra numura ievadrakstā tika uzdots retorisks jautājums, proti, kas notika ar personām, kuras savulaik...

Foto

Vara barikādēs

Ikdienišķos notikumos varas attieksme pret sabiedrību ir standartizēta un iepriekš paredzama. Emocionālās piesātinātības brīžos arī dažus varas pārstāvjus pārņem sabiedrībā valdošās noskaņas un viņi...

Foto

Svarīgi, lai katrs uzņēmuma darbinieks ir iesaistīts kvalitatīvā klientu apkalpošanā

Vēlos sniegt informāciju saistībā ar publikāciju „Jauns izdomas līmenis valsts naudas šķērdēšanā: „Valsts nekustamie īpašumi” pasūta...

Foto

Kas gaidāms

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš...

Foto

Artus, neizdari kļūdu, nepievil un nepamet mani

Artus, piecus gadus, gatavojot informāciju un faktus Tavām Suņu būdām un vēlāk arī Saeimas runām, iepazinu Tevi kā principiālu...

Foto

Ir arī laipni un atsaucīgi mediķi

Mūsdienās, kad ir tik daudz negatīvā, tajā skaitā par veselības aprūpē notiekošo, gribētos pateikt kādu labu vārdu ar portāla starpniecību,...

Foto

Eiropas kolonizēšana: Latvijas pieredze

Gadumijā apsveŗot, kas bijis svarīgākais notikums pērn Eiropā un kas visvairāk ietekmēs tās turpmākos likteņus, atbildēt ir viegli. Tas, ka turpinājās [Rietumu]...

Foto

Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau...

Foto

Izglītības interpretācijas konflikti: iemesli un untumi

Saeimas vēlēšanās uzvarējušās “6.oktobra paaudzes” valdības sastādīšanas šarādē jau no pirmās ainas figurēja solījums turpināt izglītības reformas. Tas neapšaubāmi ir...

Foto

Cik zaļi dzīvosim vecumdienās? Pensiju sistēmas ilgtspējas šķietamība

Daudz ir rakstīts un diskutēts par mūsu pensiju sistēmas nākotnes finansiālo ilgtspēju, t.i., par nākotnē sagaidāmo budžeta ieņēmumu...

Foto

„Naida runas” fabricēšana un orveliskā domu kontrole

"Visapkārt mums plosās naida runas uzplaiksnījumi,” - tā apgalvo tie, kuri vēlas attēlot noteiktus viedokļus vissliktākajā iespējamajā skatījumā, lai tos deleģitimizētu. Ja...