Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nu jau bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska atlaistais ministrijas valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs vērsies ar apjomīgu iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), aicinot izmeklēt politiskās korupcijas faktus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadošo amatpersonu rīcībā saistībā ar Inčukalna gudrona dīķu sanācijas darbu finansējumu.

Saistībā ar skandalozo projektu, kurā ir runa par vairāk nekā 16 miljonus eiro lieliem līdzekļiem, savu amatu zaudējušais Antonovs iesniegumā KNAB norādījis uz virkni faktu, kuri lielākoties ir publiski bijuši jau līdz šim, taču nav guvuši pietiekamu VARAM un Ministru kabineta ievērību.

Antonovs norāda uz šā gada 15.aprīlī Ministru kabinetā zināšanai pieņemto vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra informatīvo ziņojumu par ES Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābie gudrona dīķi" sanācijas darbi" ieviešanas gaitu un zināšanai pieņemto faktu, ka projekts tiek turpināts.

Pēc šī valdības konceptuālā lēmuma VARAM ir uzdevusi Valsts vides dienestam (VVD) noslēgt līguma grozījumus ar SIA Skonto būve par papildu darbiem šī projekta īstenošanai, paredzot papildu finansējumu 16,5 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar VARAM 15.aprīļa valdības sēdē sniegto informāciju, plānots, ka darbi atsākas šā gada 25.aprīlī, tātad līdz tam bija jābūt parakstītiem arī līguma starp VVD un SIA Skonto būve grozījumiem.

Savā iesniegumā Antonovs KNAB norāda, ka papildu finansējuma piešķiršana SIA Skonto būve ir prettiesiska neatkarīgi no apjoma, ko "pamato fakts, ka līgums, kas noslēgts starp Valsts vides dienestu un SIA Skonto būve, paredz, ka, notekot paziņošanas par kļūdām termiņam (2011.gada 1.marts), risks par papildu izmaksām piekrīt izpildītājam, t.i. SIA Skonto būve".

Termiņš paziņošanai par kļūdām pasūtītāja prasībās ir beidzies 2011.gada 1.martā, norāda Antonovs, savukārt SIA Skonto būve paziņojums par kļūdām (uz kura pamata būvkompānija arī pieprasījusi iespaidīgo papildu finansējumu) iesniegts 2012.gada 18.janvārī, t.i. gandrīz gadu vēlāk.

Līdz ar ko SIA Skonto būve nav izmantojusi tās tiesības paziņot par iespējamām kļūdām projektā, tādējādi pēc būtības piekrītot veikt darbu bez papildu izpētes esošā finansējuma ietvaros. Taču, neraugoties uz šo faktu, VARAM un valdība ir piekāpušās uzņēmuma un tā īpašnieka, politiski joprojām ietekmīgā Gunta Rāvja spiedienam un piekritušas papildus pieprasītā finansējuma sniegšanai.

Antonovs iesniegumā arī pieminējis, ka, viņam esot ministrijas valsts sekretāra amatā, laika posmā no 2013.gada oktobra līdz 2014.gada martam ministrijas darbinieki sagatavoja un iesniedza izvērtēšanai ministru (Edmunda Sprūdža un Eināra Cilinska) birojiem 8 informatīvo ziņojumu versijas. Neviena no tām netika virzīta izskatīšanai Ministru kabinetā, tā arī nesaņemot konkrētas norādes šo ziņojumu pilnveidošanai. Neviena no ziņojumu versijām nepamatoja papildu finansējuma attiecināmību".

Tāpat KNAB iesniegts arī Antonova vadībā sagatavots VARAM ziņojuma projekts valdībai, kas vispusīgi apraksta faktus par projekta īstenošanas turpmākām iespējām un attiecināmības riskiem Eiropas Savienības finansējuma saņemšanai un iepirkuma attiecināmībai kā tādai. Arī tas neesot ticis virzīts izskatīšanai Ministru kabinetā, "jo toreizējā VARAM ministra Eināra Cilinska padomnieks Māris Ruķers noraidīja to ministrijas lietvedības sistēmā".

Antonovs norāda arī uz, viņaprāt, maldīgo pieņēmumu, ka papildus ieguldītos līdzekļus būs iespējams atgūt no Eiropas Savienības fondiem: "Vēršu Jūsu uzmanību uz faktu, ka Ministru kabineta sēdē izskatītais informatīvais ziņojums, kaut arī izskatīts sēdes atklātajā daļā, www.mk.gov.lv kā dokuments nav pieejams. Lai arī ziņojumā apgalvots, ka VARAM apliecina, ka papildu finansējums projektam būs attiecināms no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, atbildīgās iestādes vadītājs (vadītāja p.i.) nav saskaņojis šādu ziņojuma redakciju (atbildīgā iestāde ir tā VARAM struktūra, kas darbojas nodalītas kompetences ietvaros un lemj par izdevumu attiecināmību)."

Iesniegumā KNAB norādīts arī uz kraso ministrijas vadības maiņu šajā jautājumā, kas tieši varētu liecināt par politisku korupciju: "Lai demonstrētu nostājas krasu maiņu, pievienoju š.g 3.februārī BNS publicēto E.Cilinska pozīciju (pielikums Nr.3), kurā viņš pauž, ka nav pamata piešķirt papildu finansējumu SIA Skonto būve, kā arī 25.februāra preses relīzi (pielikums Nr.4), kurā ir teikts, ka līdzekļi ir jāpiešķir. ES fondu Atbildīgās iestādes viedoklis, kura lemj par izdevumu attiecināmību, šajā laika posma ir palicis nemainīgs."

Antonovs KNAB aicinājis atbildīgi pieiet tik apjomīgam valsts publiskā finansējuma nozagšanas riskam un izmantot visas iespējas to novērst. Viņš esot gatavs tikties ar biroja amatpersonām, lai detalizētāk skaidrotu faktus saistībā ar projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābie gudrona dīķi" sanācijas darbi" īstenošanu.

Pietiek šodien publisko Antonova iesniegumu KNAB ar visiem tā pielikumiem.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāšaubās, vai Ekonomikas ministrijai vispār ir atbilstoša kompetence OIK atbalsta shēmas īstenošanai

FotoPieprasījums Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par Ministru kabineta 2018. gada 24. aprīļa rīkojumā Nr. 172 izveidotās “darba grupas elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai” noteikto darba uzdevumu.
Lasīt visu...

21

Aldis Pielaizītais, Atis Mieramika un krogusmeita Liepiņa

FotoJūras pirātiem ir divi veidi, kā ieņemt kuģus. Viens ir brutāls… kad pirāti, bruņojušies ar dunčiem, ķekšiem un āķiem, iet uz abordāžu. Ar kauju ieņem kuģi, iemet kapteini jūrā par barību haizivīm, bet pārējos ņem savās rindās, iepriekš liekot tiem zvērēt pie haizivs zoba par mūžīgu uzticību pirātu vadonim. Vienkājainais vadonis ieņem komandtiltiņu un kļūst par kuģa saimnieku. Lieta darīta.
Lasīt visu...

21

Tautas mobilizācijas un tautas apātijas dialektika

FotoAbu virsrakstā minēto sociālo fenomenu dialektika ir spraiga un vēsturiski pierādīta. Tautas mobilizācijas un tautas apātijas pulsācijā var nekļūdīgi saskatīt mijiedarbību, kopsakaru, pretmetu kolīzijas, cīņu starp veco un jauno. Viss tik tikko uzskaitītais organiski piemīt lietu, parādību un procesu dialektikai.
Lasīt visu...

10

Satrunējušais nams: augustā tapusi eseja Latvijas valstij

FotoValsts bez taisnīguma ir kā ēka bez pamatiem. Agri vai vēlu tā sabruks. Latvijas valsts ēka ir avārijas stāvoklī, tā ir tuvu sabrukšanai.
Lasīt visu...

15

Atpakaļ pie dabas: Gobzemam vienkārši pietrūka brīnumsmāķa

FotoNeiet tiem mūsu premjerēšanas kandidātiem, galīgi neiet. Gribot negribot jāsāk domāt par iemesliem, kādēļ gan pēc tūlītējiem paziņojumiem par nesatricināmu divu partiju bloku ar 32 balsīm jaunajā Saeimā nu jau pēc diviem mēnešiem nav pat aptuvenas skaidrības, kas tur sanāks. Pie šādas monolītas jauno spēku vienotības (ak, šis pagalam novalkātais "V" vārds!) pārējiem čīkstulīgajiem gribētājiem sen bija jābūt noliktiem pie vietas – nu, lielākais ar katram iedalītu spēļmantiņu vai cepumu.
Lasīt visu...

15

Vējoņa kungs, es ļoti (gandrīz tikpat ļoti kā Gobzems) gribētu kļūt par Latvijas premjerministru

FotoDažādos laikos esmu ticies ar daudzu valstu prezidentiem: Bašāru al Asadu (Sīrija), Nursultānu Nazarbajevu (Kazahstāna), Ilhamu Alijevu (Azerbaidžāna), Emomali Rahmonu (Tadžikistāna), Giorgiju Margvelašvili (Gruzija) u.c. Taču Jūs esat man pats tuvākais prezidents, jo esmu Jūs redzējis visbiežāk, vienreiz pat bez kaklasaites, turklāt Jūs esat manas valsts prezidents.
Lasīt visu...

21

Garāka par mūžu vēlēšanu nakts ilgst

FotoTā varēja teikt gan par 13. Saeimas vēlēšanu rezultātu nakti, gan par visu priekšvēlēšanu kampaņu. Tā bija ilga, melna, emocionāli nomācoša un asiņaina. Diemžēl arī burtiskā nozīmē. Piecus mēnešus pirms vēlēšanām – maijā pie pilsētas lielākajiem kapiem notika skaļa slepkavība. Tika nošauts maksātne­spējas administrators Mārtiņš Bunkus. Šo traģisko notikumu nekavējoties steidza izmantot paši ciniskākie, kuri cilvēku nāvē saredz politiskās publicitātes dividendes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Brāķis

Ir lietas, kuras nav iespējams aprakstīt īsi. Ja tā nebūtu, tad vidusskolas vai augstskolas programma ietilptu tvitera ziņojumā. Zinām, ka tā nav. Arī šie nopietnie...

Foto

Vējonis ir labs, Šlesers nav labs, mans piedāvājums vienmēr ir vislabākais, pirmdien no rīta būs preses konference, nē, tomēr nebūs

Pirmdien pulksten 10.00 preses konference par...

Foto

Servitūts

Servitūts ir koplietošanas izraisīts apgrūtinājums. Tas nav izdevīgs visiem, bet ir vienīgais veids, kā sadzīvot, tas ir mazākais ļaunums. Tas ir tāds piespiedu regulējums par...

Foto

Ko darīt jaunajiem lāčplēšiem

2018.gada 16.novembra pēcpusdienā „Delfos” bija ievietota negaidīta un intriģējoša informācija. Izcilais sportists un cilvēks ar godīga cilvēka seju (liels retums varas spēlmaņu...

Foto

Es viennozīmīgi uzskatīšu, ka tieši JKP būs manas potenciālās valdības gāzēji

Arvien vairāk izskatās, ka JKP deputāti meklē ieganstus, lai paši nemaz pozīcijā neatrastos nekad....

Foto

Jauno konservatīvo partiju raksturojošie elementi ir mantkārība, melīgums, demagoģija un populisms

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Valsts prezidenta nominēto Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu...

Foto

Jāņa Bordāna atbilde Aldim Gobzemam

Jaunā konservatīvā partija ir nākusi politikā, lai pozitīvā veidā mainītu mūsu valsts Latvijas politisko kultūru, lai liktu cilvēkiem sajust, ka valsts...

Foto

Daži juridiski iebildumi pret ANO vienošanos “Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju”

Esmu sagatavojusi nelielu juridisko izvērtējumu par ANO Migrācijas Paktu. Kam interesē,...

Foto

Latvijas inteliģences atklāta vēstule

Mēs aicinām iestāties PRET Apvienoto Nāciju Organizācijas vienošanās „Par Globālo kompaktu par drošu, sakārtotu un regulētu migrāciju” (turpmāk - Kompakts) atbalstīšanu Marokā...

Foto

Jauns līmenis fiskālās disciplīnas bezatbildībā

Fiskālās disciplīnas likumu, līdzīgi kā jebkuru tiesību aktu, var interpretēt pēc vismaz četrām metodēm (gramatiskās, sistēmiskās, vēsturiskās, teleoloģiskās (mērķa) metodes). ...

Foto

Emocionālās analoģijas

Pēc 2018.gada 6.oktobra Latvijā visnepatīkamāk jūtas cilvēki. Cilvēkos nepatiku izraisa postcilvēku uzvara 13.Saeimas vēlēšanās. Cilvēkus postcilvēku uzvara apkauno un pazemo. Apkaunojums un pazemojums bija...

Foto

Rīgas Dome pilsētas siltumapgādes problēmās nepatiesi vaino Valsts kontroli

Rīgas dome un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” vairakkārt kā atbildīgo par to, kādēļ Rīgas iedzīvotāji, kuru namus...

Foto

Kad Otto Ozols atklāja Artusa Kaimiņa liekulības masku?

Kad un kurā brīdi Otto Ozols atšifrēja Artusa Kaimiņa divkoša dabu un slepeno sadarbību ar politisko eliti? Domāju,...

Foto

Atklāta vēstule Ārlietu ministrijai no partijas “No sirds Latvijai”

Oktobra otrajā pusē pasaules mediju uzmanība bija pievērsta diviem barbariskiem aktiem, kas neatstāja vienaldzīgu nevienu....

Foto

Nožēlojamie (tas nav Viktors Igo)

Biedrības “Latvietis” pārstāvis Leonards Inkins ir Pietiek iesūtījis savu sarunu ar Lieni Apini no laikraksta DDD....

Foto

Nenoslīkt pašu ambīcijās

Nu jau kādu laiku dzīvoju/strādāju Helsinkos, Somijā. Lai arī Somija ģeogrāfiski mums tuva, man (un esmu diezgan drošs, ka daudziem LV cilvēkiem ir...

Foto

Inteliģences pieci stūrakmeņi

1.Ģenēzes stūrakmens. Latviešu tauta nekad nav bijusi un nekad nebūs izņēmums. Latviešu tautas tāpat kā jebkuras citas tautas kultūras attīstības parametrus, vēsturisko apziņu un...

Foto

Par portālu „Delfi” un primitīvu cenzūru

Stāsts ir par portālu Delfi. Lai pārāk neizplūstu, pievērsīšos divām lietām. Jau kādu laiku atpakaļ rakstiem par vēlēšanām mainījās komentēšanas sadaļa....

Foto

Vispirms – ierēdņu bezatbildība, pēc tam – mēģinājumi atrast kādu vainīgo

Uzņēmums "Grindeks" ir viens no visveiksmīgāk strādājošajiem biržā kotētajiem Latvijas uzņēmumiem, un likumsakarīgi, ka arī...

Foto

Rinkēvičs - caurkritušu politiķu un “savējo” pansionāta turētājs

Mērenu paniku noteikta burbuļa aprindās ir izraisījusi ziņa, ka pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs varētu zaudēt savu amatu....

Foto

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

Pēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un...

Foto

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

Daļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt...

Foto

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

Šovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c....

Foto

KPV un JKP mīlas dancis

Koalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā...