Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No 5. jūnija visiem, kas dosies nodot analīzes, ir ievērojami vairāk jāmaksā no savas kabatas. "Vienotības" finanšu ministrs Arvils  Ašeradens un "Vienotības" Veselības ministrs Hosams abu Meri vienojušies par laboratorijas izmeklējumiem laboratorijām no Nacionālā veselības dienesta kases maksāt ievērojami mazāk.

"Vienotība" iztērējusi valsts naudu Krišjāņa Kariņa lidojumiem, palielinot ministru un Saeimas deputātu algas, "airBaltic" akcijām, dažus miljonus no Valsts kases "Vienotība" pārskaitījusi savā kasē, atrasta nauda arī citām savām prioritātēm. Tagad ministri pēta, kur un kam varētu kaut ko no budžeta nemaksāt, bet kur papildināt tukšo budžeta kasi. Nolēma nemaksāt par laboratoriskiem izmeklējumiem, jo to skaits aug, pieaugot iedzīvotāju vecumam un saslimstībai. Nolēma ietaupīt 5 miljonus.

Laboratorijas padarītas par ķīlniekiem. Ģimenes ārsti un speciālisti sūta pacientus uz laboratorij,u lai noteiktu diagnozi vai lai sekotu līdzi slimības gaitai. 60% no visām diagnozēm mūsdienās nosaka ar laboratoriskām analīzēm, katru gadu laboratorisko izmeklējumu klāsts palielinās. Laboratoriskie izmeklējumi kļūst precīzāki, bet reaģenti un diagnostikas aparāti – dārgāki. Laboratorijām nav tiesības atteikt pacientiem izmeklējumus.

Valstij samazinot maksājumu laboratorijām, tām nākas pacelt cenu par asins paraugu ņemšanu, lai segtu zaudējumus. Ja līdz šim asins ņemšana izmeklējumam pacientam izmaksāja nepilnus 3 eiro, tad turpmāk katram nāksies no maciņa izvilkt nepilnus 5 eiro.
Tātad – katram pacientam turpmāk nāksies maksāt papildus 2 eiro.

Tāds ir 'Vienotības" plāns – samazināt valsts maksājumu par izmeklējumu, bet papildus pacientam prasīt 2 eiro. Tas ir šā gada pirmais jaunais "Vienotības" nodoklis, ko ieviesuši Arvils Ašeradens un Hosams Abu Meri. Bet visiem taču ir zināms, ka paredzēta arī aptiekas nodeva – katram pacientam būs jāmaksā par katru recepti pusotru eiro. Tas tiek slēpts ar solījumu – zāles kļūs lētākas. Vai ticat tam, ka, ieviešot receptes nodokli katram pacientam, zāles kļūs lētākas?

Šo otro "Vienotības" nodokli – nodokli par recepti Arvils Ašerādens un Hosams Abu Meri vienojušies ieviest pēc Eiroparlamenta vēlēšanām, bet Hosams Abu Meri nenoliedz, ka par katru recepti katram pacientam nodoklis būs jāmaksā. Viņš nesaka – ko darīt pacientam, kam izrakstīti 8 dažādi medikamenti, kas jāpērk katras divas nedēļas vai reizi mēnesī. Kur vecam, slimam cilvēkam atrast liekus 20 eiro mēnesī "Vienotības" recepšu nodoklim, Hosams abu Meri nesaka. Toties ļoti pamācoši ieskatīties abu "Vienotības" ministru deklarācijās, kur atainoti simti tūkstoši ienākumu, ēkas, mašīnas un parādsaistības.

Novērtē šo rakstu:

141
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jo tuvāk vēlēšanas, jo vairāk bezjēdzīgu, populistisku ideju dzird vēlētāji

FotoZaļo un Zemnieku savienība atbalsta iespēju Latvijā izveidot musulmaņu mošejas. Partija paziņoja, ka tā aicinās partijas, kas ir koalīcijā ar to, atbalstīt šo ideju. Īsāk sakot, jo tuvāk vēlēšanas, jo vairāk bezjēdzīgu, populistisku ideju dzird vēlētāji.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vai nebalsot pašvaldību vēlēšanās 7.jūnijā Salaspilī?

FotoPar ko balsot pašvaldību vēlēšanās 7.jūnijā Salaspilī? Šāds jautājums nodarbina daudzu salaspiliešu prātus, un daudzi arī jautā man, lai es skaidri pasaku, par ko balsot. Baznīca ir šķirta no valsts, bet nav šķirta no sabiedrības, tādēļ neaģitēšu ne par vienu konkrētu partiju, bet kā Salaspils Romas katoļu draudzes prāvests došu savu vērtējumu par visām partijām, kas kandidē šajās vēlēšanās.
Lasīt visu...

12

Apvienotais saraksts Ropažu novadā – komanda vai tikai ilūzija?

FotoApvienotais saraksts Ropažos lepni sevi sauc par “komandu”. Spēcīgu, profesionālu, godprātīgu un ar augstāko cieņas līmeni. Taču kādu cieņu pret novada iedzīvotājiem var gaidīt, ja pat šīs “komandas” iekšienē valda savstarpēja konkurence, ambīcijas un čuksti par varas dalīšanu?
Lasīt visu...

21

Tauta skrien, bet valsts bremzē

FotoFiziskas aktivitātes nav tikai sports – tās ir arī veselības pamats. Aktīvs, sportisks dzīvesveids stiprina ķermeni un līdzsvaro prātu. Taču Latvijā šo vienkāršo patiesību par tautas sportu atbildīgā iestāde Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pauž tikai vārdos un preses relīzēs, bet praksē jau otro gadu tiek būtiski un nepamatoti aizkavēta līdzekļu piešķiršana. Atbalsts tautas sportam un fiziskajām aktivitātēm joprojām ir neregulārs, sadrumstalots un nepietiekams. Rezultāts – biedējošs.
Lasīt visu...

21

Neviens nerunā par izrāvienu. Neviens nesaka: „Rīga būs instruments Latvijas izaugsmei!”

FotoMans draugs, šodien es centīšos kaut cik korekti ieskatīties dažās personībās un idejās, kas ne tikai virmo ap mums, bet arī mūs formē. Šīs idejas nav abstrakti koncepti — tās noteiks, vai valsts ambīcija dubultot ekonomiku kļūs par rīcību vai paliks tikai retorikā. Kādi cilvēki — tāda valsts. Kādas personības — tādi rezultāti.
Lasīt visu...

21

Klusēšana nav miers

FotoManā sirdī ir nemiers. Tāds, kas rodas nevis no pasaules trokšņiem vai politiskiem strīdiem, bet gan no Dvēseles klusuma, kur Svētais Gars elpo un jautā: "Vai tu klusēsi, kad netaisnība kļūst par normu?"
Lasīt visu...

3

Mūsu viedās ministrijas viedie soļi un viedā rīcība

FotoKopš Latvijas neatkarības atjaunošanas reģionālās attīstības jautājumi vienmēr ir bijuši politiķu un valsts pārvaldes darba kārtībā. Uz tiem lūkojas gan no pašvaldības, valsts vai Eiropas Savienības perspektīvas, to politikas īstenošanā piemēro dažādas pieejas un principus. Taču tam visam pamatā ir vienkārša patiesība, kas nereti tiek piemirsta - līdzsvarota reģionu attīstība ir nepieciešama, lai radītu iespējas cilvēkiem dzīvot labi tur, kur viņi paši vēlas, nevis tur, kur dzīve spiež pārcelties. Tā nozīmē sakārtotu vidi, pieejamus pakalpojumus, darba iespējas un drošu nākotni tepat, savā dzimtajā vietā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi