Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Meitene

19.08.2019. 11:12

Pēc šī raksta slinkums ir lasīt pašu pētījumu, bet var dažas lietas piebilst.

Ātrie kredīti ir vajadzīgi ne tāpēc, ka kādam jādod iespēja nomaksāt rēķinu vai nopirktu pārtiku, bet lai dzītu uz priekšu patēriņu, tātad ekonomiku valstī. Jo nav nekā cita, no kā mē jtēoēāztn audzēt. Viss pa kabatām tiek sabāzts.

Rēķinu nemaksāšana ir slikta ne tikai un ne tik daudz parādniekam. Viņš nobankrotē un čau, Rasma. Tas ir vispirms slikti pašai valstij - ja rēķins nav samaksāts, tad nobankrotē uzņēmums, kurš to izrakstīja, ja tas nobankrotē, tad valsts nesaņems nodokļus - no rēķina un vēl no algām! Un, ja nodokļus nesaņem, tad NAV KO ĒST! Tāpēc valsts ir ieinteresēta ekonomiskos emigrantos un ātrajos kredītos.

Sanāk šie visnotaļ jaukie cilvēki izdata valstij "lielu pakalpojumu", ar saviem ātriem kredītiem piedāvājot patēriņa iespējas.

Manuprāt, tas pētījums izskatās pēc pasūtījuma, kura mērķis ir noturēt cilvēkus no tā, lai aizņemtos. Bet jāpiekrīt autoram - šis ir muļķīgs paņēmiens. Gan no tāda viedokļa, ka pietiek cilvēkus par muļķiem turēt, gan no tāda, ka šādi nevienu ne no kā nevar atturēt. Un pietiek atbildību par postu valstī novelt uz cilvēkiem.

Jautājums patiesībā ir par pavisam citur. Tas ir milzīgā ekonomiskā nevienlīdzībā, kuras galvenais dzinējs un atbalstītājs ir pati valsts ar savu politiku.

Kas attiecas uz emocijām un lēmumu pieņemšanas temperatūru, es piedāvātu psihologu kungiem pavērtēt tādu parādību kā cilvēka pašcieņa.

Latvija ir demonstratīva patēriņa sabiedrība, kurā piederība pie noteiktās stratas joprojām tiek vērtēta pēc mantām, kas ir personas īpašumā.

Redzot to, ka ir cilvēki, kuri var sev visu ko atļauties, visas tās reklāmas, cilvēks ar pašcieņu, bet neadekvāti zemiem ienākumiem, loģiski domā, ka arī viņš ir tā visa vērts. Protams, pēdējā pasaules krīze situāciku krasi koriģēja, bet nevar to atrisināt. Cilvēks nesaprot, kāpēc viņš strādā, bet neko no tā atļauties nevar. No turienes arī nāk psihologu minētā neapdomātā kredīta ņemšana gadījumos, kad nauda netiek tērēta pārtikai, mājoklim vai medicīnas pakalpojumiem.

Ja tiešām Latvijas zinātnieku morāle (piedotiet par patētiku) ir tik zema, ka viņi ir gatavi rakstīt tādus pētījumus, piedāvāju papildināt viņu pētījumu ar vēl vienu priekšlikumu: cilvēkam, kurš nepieder pie tiem 5-6% procentiem, ar ienākumiem virs 1400 EUR mēnesī, jāsaprot, ka nekas no tā, ko sauc par dzīves kvalitāti, ieskaitot kvalitatīvu medicīnu, veselīgu uzturu un augstāko izglītību, viņiem vienkārši nepienākas. Viņi ir otrās šķiras cilvēki.

Noslēgumā var tikai piebilst, ka tas viss ož pēc tā, ka arī zinātnieki te ir izsalkuši, tikai ātro kredītu vietā viņi par naudu pārdod savu sirdsapziņu.


Atbildēt

Andris

28.03.2019. 12:17

Kopš kura laika Latvijas NĪN skaitās tas zemākais? Mums ir diezgan plēsīga likme, ja kas.

Atbildēt

Liene

06.06.2018. 12:58

Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai - samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Aizpildi savu Laimīgo loto biļeti un sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus. Starp citu, vai zini, ka nākošajā MegaMillions izlozē, kura notiks jau šonedēļ, Džekpots ir prātam neaptverami 127 miljoni euro? Es jau atkal nopirku pāris desmitu biļešu ar skaitļu variantiem un, kā ierasts, paķēru klāt vēl desmit biļešu no citām izlozēm, kur Džekpots arī ir visai iespaidīgs. Pamēģini satikt savu veiksmi arī tu! https://goo.gl/X17csF Un neaizmirsti izmantot loto brokera īpašo piedāvājumu!

Atbildēt

Es

05.06.2018. 15:38

Valsts īstenībā ir spērusi tikai formālus soļus, lai kaut ko ierobežotu. Pamatā viss paliek kā bijis; un galvenais - pamatā arī nabadzība kā faktors nekur nav izzudusi. Un neizzudīs.

Atbildēt

Karote

05.06.2018. 15:31

Tikai noziedznieki un personīgi ieinteresētie varēja Latvijā pieļaut šādu biznesa veidu,ar nosacījumiem par kuriem citās valstīs būtu restes. Zinot caurmēra ienākumu līmeni, bija pilnīgi skaidrs, ka tieši ar grūtībām sedzamie ikdienas izdavumi, pārtika, rēķini, bērnus uz skolu,utt.,tieši mazturīgākos un pamatslāni iedzīs bezgalīgu parādu jūgā vai izdzīs no valsts.

Atbildēt

pētnieks

05.06.2018. 14:32

kāpēc nepētīt, ja var pētīt. un pētīto vēl pēta otrreiz.

Atbildēt

fds

05.06.2018. 13:35

Kuru no augļotāju kantoriem pārstāv raksta autors?

Atbildēt

LR

05.06.2018. 09:21

Ko raksta autors domā par Kānemana piedāvātajiem diviem info apstrādes veidiem - t.s. auksto un karsto? Vai tiešām jums šķiet, ka cilvēks pēc dabas ir tik racionāla būtne?

Atbildēt

Iz

05.06.2018. 03:30

Ņem kredītu, lai izdzīvotu? Ja naudas nav, tad nav. Aizņemšanās izdzīvot nepalīdzēs.

Atbildēt

lauķis

05.06.2018. 03:07

Pats bēdīgākais ir tas ka augļošana nodefinēta kā ekonomikas nozare.
Jā , kamēr būs aitas tikmēr būs cirpēji , bet , vairumā gadījumos cilvēki to dara aiz izmisuma.

Atbildēt

04.06.2018. 23:07

»

xx

Tevi dakteri sveicina


Paldies, par sveicieniem, bet ja jau tu pie viņiem atrodies, tad, lai vispirms ārstē tevi.

Atbildēt

Kas notiks?

04.06.2018. 23:05

»

xx

A tu labāk pamodelē, kas notiks, ja tie idioti neņems ātros kredītus un prom arī nebrauks . Un kurš būs idiots beigu galā


Ātro kredītu pisnemeņi bankrotēs, misters 20% pakāsīs savu miljonu, bet kredītu ņēmēji varēs atļauties iepirkties vismaz par 30-40% vairāk!

Atbildēt

xx

04.06.2018. 22:27

»

Ātros kredītus ņem 99% idiotu. Atlikušajam 1% nauda nepieciešama kādam negaidītam un neparedzamam gadījumam


A tu labāk pamodelē, kas notiks, ja tie idioti neņems ātros kredītus un prom arī nebrauks . Un kurš būs idiots beigu galā .

Atbildēt

Stiflera mammu suņa pozā

04.06.2018. 22:20

Šodien jau piekto reizi! Ihhhhaaaaa!!!!!

Atbildēt

Aga

04.06.2018. 20:29

Nepiekrītu autoram. Latvieši un nauda vispār nav savienojami jēdzieni. Praktiskais latvietis ietaupa visur un vienmēr, tikai lai pietiktu alum un šašlikam. Un lai tie pārējie mirst nost brauks ar to veco sajāto dīzelaudi!

Atbildēt

04.06.2018. 20:13

»

007

nē///nu Tu tad vienkaršibnezini kādā izmisumā dzīvo vairums vienkāršo cilvēku


Interesants izmisums, kad tu par kaut ko esi gatavs pārmaksāt vismaz 40%.

Atbildēt

007

04.06.2018. 20:06

nē///nu Tu tad vienkaršibnezini kādā izmisumā dzīvo vairums vienkāršo cilvēku...

Atbildēt

04.06.2018. 19:51

»

007

autora doma ir pareiza un īsumā formulējuma,ka:ātros kredītus ņem 80% cilvēku lai izdzīvotu un 20% idiotu,kas par atro kreditu naudu perk ifonus


Ātros kredītus ņem 99% idiotu. Atlikušajam 1% nauda nepieciešama kādam negaidītam un neparedzamam gadījumam.

Atbildēt

007

04.06.2018. 19:37

autora doma ir pareiza un īsumā formulējuma,ka:ātros kredītus ņem 80% cilvēku lai izdzīvotu un 20% idiotu,kas par atro kreditu naudu perk ifonus...

Atbildēt

pele

04.06.2018. 19:30

grafomāns.

Atbildēt

fakts

04.06.2018. 19:29

Viss, kas pētījumā un autora interpretācijā teikts par ātro kredītu ņēmējiem ir pilnīga taisnība- viņi ir ir atpalikuši neandertālieši, kuri nekad nav redzējuši naudu un kuru ierobežotā spriestspēja liek pieņemt lēmumus, atrodoties emociju varā, viņiem ir zema finanšu pratība, kas izskaidro teju visas viņu problēmas, viņu uzkrāšanas kultūra joprojām ir ļoti zemā līmenī, viņi ir tendēti tērēt naudu, kuru vēl nav nopelnījuši vai nekad nenopelnīs un viņu patēriņa un dzīves kvalitātes prasības pārsniedz ienākumus un tam nav pilnīgi nekāda sakara ar ienākumu līmeni!

Atbildēt

canny

04.06.2018. 18:34

Aatrie krediiti, tas iisumaa ir taa: Bagaatie un gudrie iedziivojas uz nabago un dumjo reekjina. Principaa izmantoshana. Bet neko tur nepadariisi. Dumjajiem apshiem jaabuut sava galva uz pleciem un jaapzinaas, ka njemt aatro krediitu - tas ir dariijums ar velnu.
Pat par bankaam ne velti ir teiciens: Saulainaa laikaa iedos tev leitussargu, lietainaa to atnjems.

Atbildēt

spiegs

04.06.2018. 18:34

Man izskatās ka tā ir kārtējā naudas izpumpēšana no valsts kabatas privātajās

Atbildēt

Jautājums autoram

04.06.2018. 16:59

No kurienes cilvēkiem, kam nav naudas uzkrājumu veidošanai, pēkšņi uzradīsies nauda, ko samaksāt kredītu izsniedzējam ne tikai aizņēmuma atmaksai, bet arī iespaidīgiem 180% procentu likmēm?

Atbildēt

Es

04.06.2018. 15:51

nedomāju, ka šis diženais pētījums tika uzcepts tāpat vien aiz gara laika. Pieļauju, ka drīzumā vajadzētu sekot kādam ES fondu vai valsts finansētam projektiņam, kurā glupā tauta tiks mācīta un skolota, kā iekrāt no minimālās algas.

Atbildēt

live

04.06.2018. 15:37

Ko nu cepties....neba LV ir vieniigaa vieta kur cilveekus aptin ap pirkstu aatro krediitu deveeji...paskat vien UK, taa pati situaacija, domaajat, ka te visi turiigi? Taapat tiek cirpti vieteejie jeeri un gadiem nespeej izliist no paraadu sloga

Atbildēt

Ahūns

04.06.2018. 15:00

Tas pats Šuvajevs, kurš Kantu apzaga ?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ventspils paradokss: vēlētāji nomaina nevis Lembergu, bet gan... domes opozīciju

FotoPašvaldību vēlēšanas Ventspilī beigušās ar zināmu pārsteigumu: ne tajā, ka uzvaru svinēja “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot vairāk balsu nekā visi pārējie saraksti kopā, — interesantais šoreiz redzams opozīcijas kampaņošanā un rezultātos.
Lasīt visu...

21

Drošības līdzeklis nedrīkst tikt izvēlēts kā iebiedēšanas vai iepriekšējas sodīšanas paņēmiens

FotoAtbilstīgi Kriminālprocesa likumam tiesībsargājošām instancēm ir pienākums vērtēt drošības līdzekļa piemērošanu saistībā ar cilvēktiesību normām. Personai piemērojams tāds drošības līdzeklis, kas pēc iespējas mazāk aizskar personas pamattiesības un ir samērīgs.
Lasīt visu...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...

21

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

FotoNesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam, gan kā papildinājumu iepriekš publiskotai versijai, kurā paudu savu domu gājienu par kovidu un ne tikai.
Lasīt visu...

21

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

FotoSākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu priekšā, bet oficiozu apmātajiem vienalga klapes uz acīm. Tāpēc nolēmu uzrakstīt konspektīvu izklāstu par pasaules aizkulišu pavēlnieku nolūkiem atiestatīt civilizāciju. Uzsveru, ka VISS materiālā minētais lokāli JAU NOTIEK, bet starptautiskajā mērogā ir realizācijas stadijā vai tuvu finišam.
Lasīt visu...

12

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

FotoRalfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs.
Lasīt visu...

21

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

FotoTaisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz biologs, nedz kādas citas zinātnes pārstāvis, esmu vidējais latvietis ar formālu padomju vidusskolas izglītību. Vidējais divkājainais primāts. Tā arī vērtējiet šo rakstiņu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...