Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēģinot attaisnot kolēģi Jāni Egliņu, kurš Twitter diskusijā bija aizrunājies līdz "morālu kropļu" un kārpu pieminēšanai, partijas Vienotība ētikas komisijas loceklis Mārcis Gobiņš Pietiek paziņoja, ka "daudz nopietnāka par gados jauna Ētikas komisijas locekļa izteiksmes negludumiem" esot pērkamās žurnālistikas problēma. Taču, saņēmis lūgumu atklāt viņam zināmos pērkamās žurnālistikas piemērus, Vienotības ētikas komisijas loceklis apklusa; par prātīgāku paklusēt šajā jautājumā uzskatīja arī pilnīgi visi pārējie partijas ētikas komisijas locekļi.

Vienotības ētikas komisija deviņu cilvēku sastāvā ir partijas struktūra, kas "analizē ētiska rakstura konfliktus", "sniedz konsultācijas biedriem ētikas jautājumos un pieņem lēmumus", kā arī "izteic brīdinājumus par ētikas kodeksa pārkāpumiem".

Kad ētikas komisijas loceklis Egliņš aizvadītajā nedēļā Twitter diskusijā ar bijušo žurnāla Playboy galveno redaktoru Jurģi Liepnieku aizrunājās līdz morālu kropļu" un kārpu pieminēšanai, Pietiek visiem partijas ētikas komisijas locekļiem uzdeva vienu un to pašu jautājumu:

"Vai konkrēti Jūs saskatāt partijas Vienotība biedra Jāņa Egliņa publiskajos izteikumos Vienotības ētikas kodeksa pārkāpumu (piemēram, normas, kas nosaka "izvēlēties tādu uzvedības stilu, kas neapkaunotu partiju un neradītu šaubas par objektīvu un godīgu pienākumu pildīšanu") un rosinās minētā Jāņa Egliņa izteikumu izvērtēšanu ētikas komisijā? Atbildi, lūdzu, pamatojiet."

No deviņiem Vienotības ētikas komisijas pārstāvjiem, kuri iepriekš jau bija sekmīgi izvērtējuši tādu pazīstamu partijas biedru kā Dzintars Zaķis un Artis Kampars ētikas jautājumus, uz uzdoto jautājumu vienkārši neatbildēt izlēma četri - Jānis Avotiņš, Gatis Puriņš, Uldis Martinsons un Arta Segliņa.

Pēc būtības uz jautājumu atbildēja tikai Kārlis Līdaks un Dzintars Šēnbergs, savukārt Andris Ulāns no atbildes sniegšanas izvairījās tāpat kā Mārcis Gobiņš, kurš uz uzdoto Pietiek jautājumu atbildēt nevēlējās vai nespēja, bet tā vietā paziņoja:

"Jāpiekrīt Egliņa kungam, ka pērkamā žurnālistika Latvijā ir ļoti nopietna problēma - daudz nopietnāka par gados jauna Ētikas komisijas locekļa izteiksmes negludumiem. Norādīt uz šo problēmu arī asā formā vajadzētu būt pieļaujamam."

Pēc tam Gobiņš Pietiek vēl norādīja: "Ja jau Jūs it kā tik nesaudzīgi publicējiet visu patiesību, tad variet droši publiskot arī manu atbildi Jums. Protams, pieļauju, ka to Jūs darīsiet nelabprāt, jo katra pērkamās žurnālistikas problēmas pieminēšana Jums ir dikti neērta..."

Ņemot vērā Vienotības ētikas komisijas locekļa izteikto norādi uz šo nopietno problēmu, Pietiek visiem ētikas komisijas locekļiem nosūtīja virkni jautājumu ar šādu pavadtekstu:

"Saistībā ar minētā Vienotības ētikas komisijas locekļa izteikto pārliecību un paustajām ziņām portāls Pietiek vēlas saņemt atbildes gan no viņa, gan no katra no pārējiem partijas ētikas komisijas locekļiem, ja, protams, tie šajā jautājumā ir vienisprātis ar minēto Mārci Gobiņu:

1) vai minētais Mārcis Gobiņš pauž partijas vai savu personisko viedokli par šo, kā minēts viņa vēstulē, ļoti nopietno problēmu - pērkamo žurnālistiku Latvijā?

2) kādos gadījumos pēdējā pusgada laikā minētajam Mārcim Gobiņam vai citiem Vienotības ētikas komisijas locekļiem nācies saskarties ar šo, kā minēts viņa vēstulē, ļoti nopietno problēmu? Lūdzu, īsi aprakstiet katru no šiem gadījumiem.

3) kādi tieši fakti katrā no šiem gadījumiem ir devuši pārliecību par žurnālistikas pērkamību Latvijā? Uzskaitiet tos.

4) lūdzu, arī sniedziet skaidrojumu - vai minētais Mārcis Gobiņš vai citi Vienotības ētikas komisijas locekļi katrā no šiem gadījumiem ir bijuši žurnālistikas pircēju vai kādā citā lomā? Ja citā, tad kādā tieši?

5) ja minētā Mārča Gobiņa vai citu Vienotības ētikas komisijas locekļu rīcībā ir fakti par konkrētiem Latvijas žurnālistikas pērkamības gadījumiem, kad un kādā formā viņi par katru no tiem ir informējuši sabiedrību? (Norādiet, lūdzu, konkrēto informēšanas laiku un formu.)

6) ja šāda informēšana nav notikusi, kādu iemeslu dēļ minētais Mārcis Gobiņš un citi Vienotības ētikas komisijas locekļi no tās ir izvairījušies? Vai tas noticis bailīguma, piesardzības, nevēlēšanās informēt sabiedrību vai citu iemeslu dēļ?

7) ja tomēr minētā Mārča Gobiņa vai citu Vienotības ētikas komisijas locekļu rīcībā nav šādu faktu, uz kāda tad konkrēta pamata minētais Mārcis Gobiņš pašlaik pauž šādas ziņas un šādu pārliecību par žurnālistikas pērkamību Latvijā?

8) vai šādu ziņu paušana tādā gadījumā atbilst partijas Vienotība ētikas kodeksa normām? Atbildi, lūdzu, pamatojiet.

Ceram atbildes šīs darba dienas laikā saņemt arī no līdz šim bailīgākajiem Vienotības ētikas komisijas locekļiem, kuriem nekas nebija sakāms saistībā ar ētikas komisijas locekļa nesenajiem izteikumiem Twitter vietnē.

Aizrādām uz nepieciešamību sniegt korektas, precīzas atbildes uz uzdotajiem jautājumiem, nemēģinot izvairīties no neērtākajiem."

Atšķirībā no citām situācijām, kurās Vienotības pārstāvji mēdz būt diezgan dažādās domās, šajā gadījumā partijas ētikas komisijas locekļi izrādījās vienoti - ne uz vienu no šiem uzdotajiem jautājumiem nespēja atbildēt ne Gobiņš, ne kāds cits no Vienotības ētikas uzraugiem. 

Saskaņā ar Gobiņa publiski pausto skaidrojumu viņu pašu politikā esot aicinājis Dievs: "Manā ģimenē kalpošana tautai un sabiedrībai vienmēr uzskatīta par pašsaprotamību. Vecāki, sirsnīgi trimdas latvieši, visu savu mūžu veltīja kalpošanai Latvijai (kā arī viņu vecāki, mātes vectēvs un vecvectēvs). Jau bērnībā vēlējos sekot viņu piemēram. Kad kļuvu par kristieti, visu izvērtēju no jauna. Pamazām tomēr nonācu pie pārliecības: vislabāk es varētu kalpot Dievam un līdzcilvēkiem - ar to izglītību un zināšanām, kuŗas esmu Viņa žēlastībā ieguvis - strādājot Saeimas deputāta darbā."

Gobiņš uzskata, ka Dievs pirmoreiz viņu aicinājis iekļūt Saeimā no Kristīgo demokrātu savienības saraksta; kad tas neizdevās, pašreizējais ētikas uzraugs šo kristīgo partiju pameta un pamēģināja kandidēt no Vienotības saraksta, taču atkal neveiksmīgi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...