Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šaubīgos apstākļos Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimīcas valdes priekšsēdētāja amatā pirms pieciem gadiem ieceltais automehāniķis Imants Paeglītis nu pamet šo posteni un 102 000 eiro lielo gada atalgojumu. Pietiek šodien publicē I. Paeglīša atvadu vēstuli, kurā, protams, nav minēti īstie iemesli, kuru dēļ tiek atstāts šis amats (tekstā saglabāta oriģinālrakstība).

Cienījamie kolēģi!

Laiks “skrien” diemžēl ļoti ātri (sevišķi pēdējie 2 gadi). Pēc 5 mēnešiem apritēs 5 gadi kopš sāku pildīt lielākās Latvijas slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatu. Tas bija līdz šim lielākais manas profesionālās karjeras izaicinājums. Tagad to saucu par “mūsu slimnīcu”.

Tāpēc vasaras sākumā mūsu slimnīcas padome mani lūdza savlaicīgi informēt par to, vai es plānoju pretendēt uz līguma termiņa pagarinājumu nākamajiem pieciem gadiem.

Pārdomām, padarītā izvērtējumam un lēmuma pieņemšanai bija aptuveni mēnesis laika.

Šie 4,5 gadi mūsu slimnīcai ir bijuši ļoti dinamiski, izaicinājumiem un arī pārmaiņām bagāti. Ja šo aizvadīto posmu tēlaini aprakstītu sporta terminoloģijā, tad man nāk prātā liellaivu sacensības (laikam tādas disciplīnas šobrīd nav), kas norisinās veselības aprūpes okeānā, kur Austrumu slimnīcas komandu pārstāv 5 dažāda izmēra liellvaivas. Kad nonācu šīs komandas vadībā laivas bija ar aplauztiem airiem un dažāda lieluma sūcēm korpusos. Komanda zināja, ka ir jāairē uz priekšu, taču nezināja tā īsti, kurā virzienā, jo pārējās komandas jau bija nozudušas aiz horizonta.

Šo gadu laikā, šķiet, ir izdevies ne tikai nomainīt salūzušos airus un salāpīt sūces, bet arī ļoti straujā gaitā iet uz priekšu. Arī mūsu komandas atsevišķās liellaivas ir izdevies sasaistīt kopā ar drošām un ciešām tauvām. Tāpēc tagad jau jebkurš airu vēziens kādā no laivām veicina kustību uz priekšu visai komandai. Pateicoties komandas kopējam darbam un straujai gaitai, esam ne tikai panākuši pārējos, bet pat dažus apsteiguši.

Tomēr komandas īpašnieki (kas ir visa sabiedrība) vēlas, lai mēs ne tikai stabilā ātrumā ietu uz priekšu, bet arī pietuvotos līderiem, kas kuģo ar citu valstu karogiem. Tāpēc, analizējot mūsu spējas sasniegt šo mērķi, es apzinos, ka mūsu komandas vadībā esmu ieguldījis visas savas prasmes un zināšanas, bet, lai palielinātu mūsu liellaivu ātrumu, ir nepieciešamas tādas prasmes, resursi un spējas, kas man šobrīd nepiemīt. Protams, es varētu mēģināt tās apgūt, taču tam būs nepieciešams pārāk liels laiks, ko mēs šobrīd nevaram atļauties.

Tāpēc, lai arī tas nebija viegli, jo šajā saspringtajā 4,5 gadu posmā jūs visi esat kļuvuši man cilvēcīgi ļoti tuvi - gluži kā ģimene, kurai esmu cieši pieķēries un nesavtīgi veltījis lielāko aizvadītā laika daļu, atņemot to pats savai ģimenei, esmu pieņēmis lēmumu, ka ir nepieciešama komandas vadītāja maiņa.

Ir tāds teiciens: ”Nebaidieties kaut ko mainīt savā dzīvē, ja sirds un dvēsele to vēlas. Citādi būs jādzīvo, mainot gan dvēseli, gan sirdi... “ To noteikti es negribētu piedzīvot un nez vai no jums kāds man to novēlētu!

Līdz ar to es nepretendēšu uz līguma termiņa pagarināšanu uz nākošajiem 5 gadiem. Mans darba līgums beigsies 2023.gada 7.janvārī.

Par šo lēmumu esmu informējis gan slimnīcas padomi, gan arī Veselības ministrijas vadību, tāpēc jau visdrīzākajā laikā padome uzsāks pretendentu atlases procedūru. Esmu pārliecināts, ka pašreizējā padome konkursa kārtībā izvēlēsies kompetentāko un piemērotāko no visiem kandidātiem slimnīcas valdes priekšsēdētāja amatam. No savas puses esmu gatavs aktīvi piedalīties šajā procesā, ja man tiks dota šāda iespēja.Lai vai kā, līdz nākošā gada janvārim ir vēl atlikuši 5 mēneši, kas diemžēl nesolās būt viegli, ņemot vērā visu apkārt notiekošo. Bet, zinot mūsu komandas spējas, mēs vēl veiksim būtiskus izrāvienus veselības aprūpes okeānā.

Novērtē šo rakstu:

45
84

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Prezidents atkal jau parāda, ka ir caur un cauri līdzšinējās valdošās koalīcijas prezidents, nevis tāds prezidents, kas ir visai tautai

FotoValsts prezidents Egils Levits 3. oktobra LSM LTV “Rīta panorāmā” it kā sacīja visu gludi, pareizi un rāmi. Taisnība, ka Latvijas vēlētāji šoreiz ir bijuši daudz aktīvāki gājēji pie urnām nekā iepriekšējā reizē. Prezidents par šoreiz labo aktivitāti pateicās vēlētājiem.
Lasīt visu...

21

Es biju pārpratis, ka šīs ir ļoti nepareizas lietas

FotoDziļi nožēloju savu gadiem ilgo aktīvo iesaisti sabiedriskajā cīņā par cilvēktiesībām. Man tas ir nesis milzīgus zaudējumus un postu.
Lasīt visu...

21

Steidzam ziņot par operācijas “Fiktīvās varas triumfs” gaitu un iznākumu

FotoIzdomāts stāsts par kāda Vienotības vecbiedra, iespējams, nosūtītu ziņu saviem sadarbības partneriem kādā kaimiņvalstī. Vēstule, kāda hipotētiski varētu būt uzrakstīta un pa slepeniem kanāliem, kas zina, varbūt saistītiem ar kino Pionieris afēras locekļiem, nosūtīta kaimiņos mītošam caram.
Lasīt visu...

15

Varbūt pošu ģenētiski modificētie ķermeņi - signāla uztvērēji - balsu atdošanas dienā saņēmuši attiecīgo programmatūru par konkrētu aplokšņu mešanu urnā

FotoLabais tonis paredz komentāru par vēlēšanu balagānu. Divos vārdos - aplausi stāvus! Fanfaras tiem, kuri ar savu parakstu apliecināja atbalstu sistēmai. Protams, var tikai apbrīnot nekaunību tik klaji viltot "rezultātus" (iespējams, pilnīgi pretēji tautas izdarītajai "izvēlei". "Tie pēdējie būs tie pirmie, tie pirmie būs pēdējie" - tuvu pilnīgam "kājām gaisā").
Lasīt visu...

21

Skolā strādāju, jo pagaidām to varu atļauties

FotoTātad, ja nu kādam interesē, cik saņem skolotājs parastais, varu padalīties ar savu situāciju pagājušajā mācību gadā. Lūdzu, izlasiet līdz galam. Vadu 34 kontaktstundas nedēļā + 1 konsultācijas stunda.
Lasīt visu...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

Līdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot...

Foto

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

Šis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar...

Foto

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

Jums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi...

Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...