Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Balso, ka pērc “kaķi maisā”, tev nekas nav jāzina, tu, dzimtcilvēk!

Denacionalizēto māju īrnieku tiesību biedrība Ausma
06.02.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai dzīvokļu īpašniekiem pietiks jaudas un izlēmības? Kas būs ar OIK Nr 2 – zemes zem mājas “piespiedu” izpirkumu, kas "uz likuma pamata" būs kārtējais pazemojums un ņirgāšanās par tautu saistībā ar zemes lielumu un izpērkamās zemes zem mājas kadastrālo vērtību (izpirkšanas maksu), ja pašvaldību amatpersonas izmantos ar likumu piešķirtās neierobežotās tiesības?

Kā izteicās zemes zem mājām lieluzpircējs, maksātnespējas administrators Normunds Šlitke - "labāk šausmīgas beigas nekā nepārtrauktas šausmas”. Mūs biedē šis 13. Saeimā pieņemtais un Valsts prezidenta izsludinātais likums kā pazemojums milzīgai tautas daļai - aptuveni 300 000 cilvēku. Tu zini un saproti, ka tevi krāpj bez mitas un bez apstāšanās, un aizstāvēties nav ne naudas, ne spēka.

Atkal pārmetīs - kur jūs bijāt "toreiz", kad dalīja zemi vai denacionalizēja zemi, kaut dzīvokļu īrniekiem neviens neprasīja un neinformēja, nostādīja fakta priekšā, un tev izvēle bija kā "vergam": ko muižkungs – pašvaldības amatpersonas pateica, tas bija jāpieņem vai, kad vispārējā dzīvojamo māju privatizācija gāja, kad vajadzēja apstrīdēt, bet kas tev to dos šajā tiesiskajā valstī. Kā

Demokrātija ir mums, nevis jums, laiks to saprast. Kurš īrnieks vai tagad dzīvokļu īpašnieks ar jaunizcepto zemes izpirkuma likumu sāks strīdēties, kurš no savas kabatas maksās par tiesu procesiem utt.? Ar strīdēšanos, apstrīdēšanu var nonākt trakomājā, kad tev nav naudas šim procesam un lielas naudas, tev atsūtīs atrakstīšanās vēstuli uz 9 lapām, tā ka apstulbsi no “taisnīguma” izklāsta, cik pareizi strādā iestāde.

Un mums nav miera ne svētkos, ne darba dienās. Kad tevi gaida pirkt "kaķi maisā"- nezini, (1) cik lielu zemes gabalu liks izpirkt; (2) kāda būs tā kadastrālā vērtība, aprēķināta no kopējās "zemes baronu" zemes, vai VZD to noteiks atsevišķi, kad pašvaldība izstrādās zemes robežu plānu un to iesniegs VZD ar visiem apgrūtinājumiem vai atkal noslēps apgrūtinājumus zemes baronu labā, lai viņiem nodrošinātu lielāku kumosu. Labs taču vienmēr tiek atdarināts ar labu, vai ir šaubas?

Zini, ka likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” 28. pantu, kas nosaka zemes gabala noteikšanas kritērijus, nav iespējams pārsūdzēt un pierādīt, ka tas neatbilst likumam, jo tajā ir ielikts viss absurds un pašvaldību amatpersonu iespējama patvaļa, korupcija, interešu konflikts - pārsūdzi nu!?

Pārsūdzēt - neticu, vai mēs vairumā, daudzi to darīs. Drīzāk gaidīs, kas būs, būs, kā dzimtcilvēki savu likteni. Apzīmējums “dzimtcilvēki” vai vergs nav mūsu izdomājums, tas izriet no situācijas ar šodienas Atmodas “mērnieku laikiem”, tas izriet no Eiropas Cilvēktiesību tiesas sprieduma, kā vara rada "vergus", lasi: “Lietā Malons pret Lielbritāniju (1984. gada 2. augusta spriedums lietā Malone v. The United Kingdom) tiesa atzinusi, ka šādam normatīvajam aktam jāatbilst arī likumības principam.

"Tas neatbilstu tiesiskas valsts principiem, ja izpildvarai dotās izvēles tiesības tiktu noteiktas kā neierobežota vara. Tātad likumam pietiekami skaidri jānosaka kompetentām institūcijām doto pilnvaru apjoms un to īstenošanas veids, ņemot vērā noteiktā līdzekļa leģitīmo mērķi, lai sasniegtu indivīdam adekvātu aizsardzību pret patvaļīgu iejaukšanos" - citāta beigas.

Zemes izpirkumam būs trīs balsojumi: (1) lēmums, ka pērkam zemi; (2) lēmums, ka pērkam par summu, ko ierosina, nosaka VZD, kas nav pārsūdzams; (3) lēmums par naudas aizņēmumu no bankas. Visos trīs balsojumos šis likums paredz 50+1% balsojumu, kas ir klajā pretrunā ar kopīpašuma tiesību principiem, pretrunā ar “Dzīvokļu īpašumā likuma” 16. un 17. pantu, ka par kopīpašuma palielinājumu vai samazinājumu (šeit zemei) ir jānobalso visiem 100% dzīvokļu īpašnieku.

Bet nekā, 50+1% noteiks visos balsojumos un maksāšanas slogu pārējiem 49%, kuri nebalsos par “kaķi maisā” vai aiz nabadzības nevarēs to slogu panest vai negribēs aplaimot zemes baronus, kuri visu mantinieku zemi jau pārpirkuši (ap (90 %), nevēlēsies maksāt par zelta vērtu zemi, ko lietos visa sabiedrība, būs spiesti savu daļu maksāt raudādami vai zaudēs vienīgo mājokli - ne jau pārējie maksās viņu daļu vai bankas procentus par aizņēmumu.

Tā nemēdz būt. Kā pirmais jau būs jābalso, kad tev nekas nav zināms – ne zemes lielums, ne cena, ne tas, kāda adrese šai zemei, pat zemesgrāmatā nav reģistrēts, ka māja atrodas uz izpērkamās zemes kā apgrūtinājums. Proti, tev likums liek pirks VIRTUĀLU ZEMI, kas citur pasaulē ir kas neredzēts un nedzirdēts.

Bet gaidīsim pašvaldības darījumu brīnumu – tā apdomāsies un iemērīs piesaistīto apbūves zemi, šādas zemes robežu plānu ar apgrūtinājumiem nosūtīs Valsts zemes dienestam, tas noteiks cilvēku cienīgu ar būvi apgrūtinātās zemes vērtību un viss ar zemes izpirkumu ritēs raiti. Jāmēģina lūgt pašvaldībām, varbūt tās šur tur apžēlosies, jo šogad jaunas Saeimas vēlēšanas un jāpalīdz 13. Saeimas deputātiem tikt atkal pie varas un algas, lai "funkcionāli nepieciešamajam zemes gabalam" (FNZG) jau pirms pirmā balsojuma izstrādā zemes robežu plānu un iesniedz to VZD ar visiem apgrūtinājumiem.

Nu ja, cerība ir muļķa mierinājums. Un, ja tas nenotiks, gan jau Valsts zemes dienests ar vieglu sirdi noteiks šīs zemes kadastrālo vērtību pēc vispārējiem principiem, uz zemes tirgus vērtības bāzes pamata kā no apbūves brīvai zemei. Zini, ka VZD par tādu “sīkumu” kā aptuveni 300 000 cilvēku kabatu tīrīšanu ar kadastrālās vērtības uzpūšanu zemes baronu labā nav jāatbild, ja arī to citādi nosaka Satversmes tiesa. Tas VZD var izpalikt ievērots.

Satversmes tiesas 27.01.2011. sprieduma lietā Nr.2010-22-01 konstatē, ka "ŠĀ BRĪŽA ZEMES KADASTRĀLĀS BĀZES TIESISKAIS REGULĒJUMS NEPAREDZ NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA VĒRTĪBAS KOREKCIJU atkarībā no tā, vai uz zemes gabala atrodas otrai personai piederošs nekustamais īpašums un ka šī nepilnība būtu novēršama, jo ar piespiedu nomas tiesiskām attiecībām apgrūtināta nekustamā īpašuma tirgus vērtība esot zemāka".

Ja tas nenotiks, tad pats pamats – izpērkamās zemes gabals būs GRAUJOŠI LIELS UN AR KADASTRĀLO VĒRTĪBU PAZEMOJOŠS, NEKAUNĪGS, kaut VISĀM MĀJĀM ZEMES CENAI JĀBŪT VIENĀDAI 1:1 - Vecrīgā, Ķengaragā, Liepājā, Neretā ..., jo zeme zem mājas ir kā dzīvojamās mājas funkcionēšanas atribūts - VISĀM MĀJĀM VIENĀDAS FUNKCIJAS un vērtība nemainīga.

Atšķirība ir tikai tajā sakarībā, ka cena, zemes lielums mainās atkarībā no mājas ietilpības - dzīvokļu skaita, stāvu skaita un šīs zemes lielums (APBŪVES GABALS), kas jau aprēķināts, būvējot māju un to piesaistot zemei. Katram dzīvoklim ir inventarizācijas lieta, un tajā norādīts zemes apbūves apmērs, bet nē, pašvaldību apetīte līdz šim ir bijusi apveltīta ar vēlmi aplikt dzīvokļu īpašniekus kā dzimtcilvēkus, kas ir manīts viscaur, uz katra soļa.

Kā būs šoreiz? Pretējā gadījumā – cik lielu zemi zemes īpašnieks kopā ar pašvaldības amatpersonu izdomās piebliezt, tik būs jāpērk vai jāpaliek mūžīgam nomniekam, ja izpirkuma likums būs “garām”, jo izpirkumu nosaka “uz likuma pamata”, kurā ir visi parametri, kaut tie ir kā uzpūšamā bumba - cik spēcīgi pašvaldības amatpersona, nomenklatūra “pūtīs”, tik tev lielu zemi piebliezīs.

Uz Eiropas tiesas jurisdikciju te, izskatās, ir nospļauties, jo iestādēs valda sava diktatūra, kur neatkarīgi ne no taisnīguma principa, pat ne atkarībā no iestādes vadītāja, kurš nevar iedziļināties tik sarežģītā virtuvē sava amata specifikas dēļ, jo visu, ko nomenklatūra lemj, “likumīgi un pamatoti”, uz likuma pamata pateiks priekšā augstajiem priekšniekiem, un nekas šo varu nepārbaudīs, ja nebūs, kas tiesājas.

Gan jau, sevišķi Rīgā, ja rīkosies pēc iepriekšējo gadu vecā stila, ar to vēl pašvaldībai nepietiks, jo tai ar likumu jau iepriekš un tagad piešķirtas neierobežotas tiesības, lai ņemtu vērā, kā jau teicu, ka mājai zemes lielums noteikts, jau būvējot māju. Šis zemes lielums ir redzams dzīvokļa inventarizācijas lietā vai tas ir jāizprasa no arhīva – piemēram, APBŪVES ZEMES LIELUMS norādīts celtnes kartītē, kas ir VZD arhīvā (mājai ir dzīvokļa inventarizācijas lieta, tur apbūves gabals norādīts, bet vai jūsu mājai, dzīvokļiem arī ir inventarizācijas lieta – jābūt!?).

JĀIZPĒRK BŪTU tikai zemes APBŪVES GABALS un STOP. Pārējā zeme pēc izvēles, ja grib un vajag lielāku, vai nosakot kopējo cenu, kas ir cilvēku cienīga, par kuru varētu izpirkt, vai vismaz par tādu, par kādu to zemi iegādājās, lai neradītu zaudējumus, lai gan 30 gadus zemes īpašnieks jau saņēma nomas maksu – šī zeme ir izpirkta trīskārši. Te nu būtu arī dzimtcilvēkiem kaut nedaudz jāpastrīdas, piesaucot demokrātiju, tiesiskumu, Satversmes tiesu, Eiropas Cilvēktiesību tiesu un vēl šo to, lai vismaz, ja notiks neiespējamais, starptautiski kauninātu varas impēriju.

Tāpat kurš, kad no varas līdz šim ir ievērojis, piemēram, tādu “sīkumu”, kas noteikts likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” 12.panta 2.daļā, ka, ja bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem atjaunotas īpašuma tiesības uz zemi, uz kuras atrodas šā likuma 12.panta pirmās daļas 3.punktā minētie objekti, kā arī valstij vai pašvaldībām piederoši ūdensapgādes, siltumapgādes un energoapgādes objekti, zemes nomas maksu nosaka, pusēm rakstveida vienojoties. Ja puses nevar vienoties, zemes nomas maksa nosakāma 6 procenti gadā no zemes kadastrālās vērtības.

Bet nekā, šo slogu liek nest dzimtcilvēkiem – dzīvokļu īpašniekiem: citu zemes lietotāju vietā liek maksāt nomas maksu un vēl – par pakalpojumiem, un turklāt nekas, ja šie apgrūtinājumi (pazemes komunikācijas u.c.) ierobežo nomas vai izpirkuma zemes lietošanas tiesības. Tāpat skaidrs katram, ka šī zeme pie mājas ir publiska, to neierobežoti lieto trešās personas.

Un cits slogs, ko nosaka Civillikuma 2138. pants, ka “… uz iznomāto vai izīrēto lietu gulošās nastas un apgrūtinājumi, ja nav norunāts citādi, jānes iznomātājam vai izīrētājam, tādēļ viņam arī jāatlīdzina izdevumi, ko tam nolūkam būtu taisījis nomnieks vai īrnieks”, arī paliek uz dzīvokļu īpašnieku pleciem.

Ir jāsauc – vergi, nu celieties kājās, vēl cīņa nav galā, un izsludinātās nepārtrauktās “šausmas” vēl nebeigsies. Dzīvokļu īpašnieki! IZRĀDIET KAUT MINIMUMU MODRĪBAS - ARĪ VERGIEM IR JĀPROT AIZSTĀVĒTIES! Latvijas likumu taisītāji, kā izrādās, šajā likumā tautu neatzīst par tautu! Balsosiet par 13. Saeimas deputātiem arī rudenī?!

Novērtē šo rakstu:

89
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...