Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Balso, ka pērc “kaķi maisā”, tev nekas nav jāzina, tu, dzimtcilvēk!

Denacionalizēto māju īrnieku tiesību biedrība Ausma
06.02.2022.
Komentāri (37)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai dzīvokļu īpašniekiem pietiks jaudas un izlēmības? Kas būs ar OIK Nr 2 – zemes zem mājas “piespiedu” izpirkumu, kas "uz likuma pamata" būs kārtējais pazemojums un ņirgāšanās par tautu saistībā ar zemes lielumu un izpērkamās zemes zem mājas kadastrālo vērtību (izpirkšanas maksu), ja pašvaldību amatpersonas izmantos ar likumu piešķirtās neierobežotās tiesības?

Kā izteicās zemes zem mājām lieluzpircējs, maksātnespējas administrators Normunds Šlitke - "labāk šausmīgas beigas nekā nepārtrauktas šausmas”. Mūs biedē šis 13. Saeimā pieņemtais un Valsts prezidenta izsludinātais likums kā pazemojums milzīgai tautas daļai - aptuveni 300 000 cilvēku. Tu zini un saproti, ka tevi krāpj bez mitas un bez apstāšanās, un aizstāvēties nav ne naudas, ne spēka.

Atkal pārmetīs - kur jūs bijāt "toreiz", kad dalīja zemi vai denacionalizēja zemi, kaut dzīvokļu īrniekiem neviens neprasīja un neinformēja, nostādīja fakta priekšā, un tev izvēle bija kā "vergam": ko muižkungs – pašvaldības amatpersonas pateica, tas bija jāpieņem vai, kad vispārējā dzīvojamo māju privatizācija gāja, kad vajadzēja apstrīdēt, bet kas tev to dos šajā tiesiskajā valstī. Kā

Demokrātija ir mums, nevis jums, laiks to saprast. Kurš īrnieks vai tagad dzīvokļu īpašnieks ar jaunizcepto zemes izpirkuma likumu sāks strīdēties, kurš no savas kabatas maksās par tiesu procesiem utt.? Ar strīdēšanos, apstrīdēšanu var nonākt trakomājā, kad tev nav naudas šim procesam un lielas naudas, tev atsūtīs atrakstīšanās vēstuli uz 9 lapām, tā ka apstulbsi no “taisnīguma” izklāsta, cik pareizi strādā iestāde.

Un mums nav miera ne svētkos, ne darba dienās. Kad tevi gaida pirkt "kaķi maisā"- nezini, (1) cik lielu zemes gabalu liks izpirkt; (2) kāda būs tā kadastrālā vērtība, aprēķināta no kopējās "zemes baronu" zemes, vai VZD to noteiks atsevišķi, kad pašvaldība izstrādās zemes robežu plānu un to iesniegs VZD ar visiem apgrūtinājumiem vai atkal noslēps apgrūtinājumus zemes baronu labā, lai viņiem nodrošinātu lielāku kumosu. Labs taču vienmēr tiek atdarināts ar labu, vai ir šaubas?

Zini, ka likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” 28. pantu, kas nosaka zemes gabala noteikšanas kritērijus, nav iespējams pārsūdzēt un pierādīt, ka tas neatbilst likumam, jo tajā ir ielikts viss absurds un pašvaldību amatpersonu iespējama patvaļa, korupcija, interešu konflikts - pārsūdzi nu!?

Pārsūdzēt - neticu, vai mēs vairumā, daudzi to darīs. Drīzāk gaidīs, kas būs, būs, kā dzimtcilvēki savu likteni. Apzīmējums “dzimtcilvēki” vai vergs nav mūsu izdomājums, tas izriet no situācijas ar šodienas Atmodas “mērnieku laikiem”, tas izriet no Eiropas Cilvēktiesību tiesas sprieduma, kā vara rada "vergus", lasi: “Lietā Malons pret Lielbritāniju (1984. gada 2. augusta spriedums lietā Malone v. The United Kingdom) tiesa atzinusi, ka šādam normatīvajam aktam jāatbilst arī likumības principam.

"Tas neatbilstu tiesiskas valsts principiem, ja izpildvarai dotās izvēles tiesības tiktu noteiktas kā neierobežota vara. Tātad likumam pietiekami skaidri jānosaka kompetentām institūcijām doto pilnvaru apjoms un to īstenošanas veids, ņemot vērā noteiktā līdzekļa leģitīmo mērķi, lai sasniegtu indivīdam adekvātu aizsardzību pret patvaļīgu iejaukšanos" - citāta beigas.

Zemes izpirkumam būs trīs balsojumi: (1) lēmums, ka pērkam zemi; (2) lēmums, ka pērkam par summu, ko ierosina, nosaka VZD, kas nav pārsūdzams; (3) lēmums par naudas aizņēmumu no bankas. Visos trīs balsojumos šis likums paredz 50+1% balsojumu, kas ir klajā pretrunā ar kopīpašuma tiesību principiem, pretrunā ar “Dzīvokļu īpašumā likuma” 16. un 17. pantu, ka par kopīpašuma palielinājumu vai samazinājumu (šeit zemei) ir jānobalso visiem 100% dzīvokļu īpašnieku.

Bet nekā, 50+1% noteiks visos balsojumos un maksāšanas slogu pārējiem 49%, kuri nebalsos par “kaķi maisā” vai aiz nabadzības nevarēs to slogu panest vai negribēs aplaimot zemes baronus, kuri visu mantinieku zemi jau pārpirkuši (ap (90 %), nevēlēsies maksāt par zelta vērtu zemi, ko lietos visa sabiedrība, būs spiesti savu daļu maksāt raudādami vai zaudēs vienīgo mājokli - ne jau pārējie maksās viņu daļu vai bankas procentus par aizņēmumu.

Tā nemēdz būt. Kā pirmais jau būs jābalso, kad tev nekas nav zināms – ne zemes lielums, ne cena, ne tas, kāda adrese šai zemei, pat zemesgrāmatā nav reģistrēts, ka māja atrodas uz izpērkamās zemes kā apgrūtinājums. Proti, tev likums liek pirks VIRTUĀLU ZEMI, kas citur pasaulē ir kas neredzēts un nedzirdēts.

Bet gaidīsim pašvaldības darījumu brīnumu – tā apdomāsies un iemērīs piesaistīto apbūves zemi, šādas zemes robežu plānu ar apgrūtinājumiem nosūtīs Valsts zemes dienestam, tas noteiks cilvēku cienīgu ar būvi apgrūtinātās zemes vērtību un viss ar zemes izpirkumu ritēs raiti. Jāmēģina lūgt pašvaldībām, varbūt tās šur tur apžēlosies, jo šogad jaunas Saeimas vēlēšanas un jāpalīdz 13. Saeimas deputātiem tikt atkal pie varas un algas, lai "funkcionāli nepieciešamajam zemes gabalam" (FNZG) jau pirms pirmā balsojuma izstrādā zemes robežu plānu un iesniedz to VZD ar visiem apgrūtinājumiem.

Nu ja, cerība ir muļķa mierinājums. Un, ja tas nenotiks, gan jau Valsts zemes dienests ar vieglu sirdi noteiks šīs zemes kadastrālo vērtību pēc vispārējiem principiem, uz zemes tirgus vērtības bāzes pamata kā no apbūves brīvai zemei. Zini, ka VZD par tādu “sīkumu” kā aptuveni 300 000 cilvēku kabatu tīrīšanu ar kadastrālās vērtības uzpūšanu zemes baronu labā nav jāatbild, ja arī to citādi nosaka Satversmes tiesa. Tas VZD var izpalikt ievērots.

Satversmes tiesas 27.01.2011. sprieduma lietā Nr.2010-22-01 konstatē, ka "ŠĀ BRĪŽA ZEMES KADASTRĀLĀS BĀZES TIESISKAIS REGULĒJUMS NEPAREDZ NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA VĒRTĪBAS KOREKCIJU atkarībā no tā, vai uz zemes gabala atrodas otrai personai piederošs nekustamais īpašums un ka šī nepilnība būtu novēršama, jo ar piespiedu nomas tiesiskām attiecībām apgrūtināta nekustamā īpašuma tirgus vērtība esot zemāka".

Ja tas nenotiks, tad pats pamats – izpērkamās zemes gabals būs GRAUJOŠI LIELS UN AR KADASTRĀLO VĒRTĪBU PAZEMOJOŠS, NEKAUNĪGS, kaut VISĀM MĀJĀM ZEMES CENAI JĀBŪT VIENĀDAI 1:1 - Vecrīgā, Ķengaragā, Liepājā, Neretā ..., jo zeme zem mājas ir kā dzīvojamās mājas funkcionēšanas atribūts - VISĀM MĀJĀM VIENĀDAS FUNKCIJAS un vērtība nemainīga.

Atšķirība ir tikai tajā sakarībā, ka cena, zemes lielums mainās atkarībā no mājas ietilpības - dzīvokļu skaita, stāvu skaita un šīs zemes lielums (APBŪVES GABALS), kas jau aprēķināts, būvējot māju un to piesaistot zemei. Katram dzīvoklim ir inventarizācijas lieta, un tajā norādīts zemes apbūves apmērs, bet nē, pašvaldību apetīte līdz šim ir bijusi apveltīta ar vēlmi aplikt dzīvokļu īpašniekus kā dzimtcilvēkus, kas ir manīts viscaur, uz katra soļa.

Kā būs šoreiz? Pretējā gadījumā – cik lielu zemi zemes īpašnieks kopā ar pašvaldības amatpersonu izdomās piebliezt, tik būs jāpērk vai jāpaliek mūžīgam nomniekam, ja izpirkuma likums būs “garām”, jo izpirkumu nosaka “uz likuma pamata”, kurā ir visi parametri, kaut tie ir kā uzpūšamā bumba - cik spēcīgi pašvaldības amatpersona, nomenklatūra “pūtīs”, tik tev lielu zemi piebliezīs.

Uz Eiropas tiesas jurisdikciju te, izskatās, ir nospļauties, jo iestādēs valda sava diktatūra, kur neatkarīgi ne no taisnīguma principa, pat ne atkarībā no iestādes vadītāja, kurš nevar iedziļināties tik sarežģītā virtuvē sava amata specifikas dēļ, jo visu, ko nomenklatūra lemj, “likumīgi un pamatoti”, uz likuma pamata pateiks priekšā augstajiem priekšniekiem, un nekas šo varu nepārbaudīs, ja nebūs, kas tiesājas.

Gan jau, sevišķi Rīgā, ja rīkosies pēc iepriekšējo gadu vecā stila, ar to vēl pašvaldībai nepietiks, jo tai ar likumu jau iepriekš un tagad piešķirtas neierobežotas tiesības, lai ņemtu vērā, kā jau teicu, ka mājai zemes lielums noteikts, jau būvējot māju. Šis zemes lielums ir redzams dzīvokļa inventarizācijas lietā vai tas ir jāizprasa no arhīva – piemēram, APBŪVES ZEMES LIELUMS norādīts celtnes kartītē, kas ir VZD arhīvā (mājai ir dzīvokļa inventarizācijas lieta, tur apbūves gabals norādīts, bet vai jūsu mājai, dzīvokļiem arī ir inventarizācijas lieta – jābūt!?).

JĀIZPĒRK BŪTU tikai zemes APBŪVES GABALS un STOP. Pārējā zeme pēc izvēles, ja grib un vajag lielāku, vai nosakot kopējo cenu, kas ir cilvēku cienīga, par kuru varētu izpirkt, vai vismaz par tādu, par kādu to zemi iegādājās, lai neradītu zaudējumus, lai gan 30 gadus zemes īpašnieks jau saņēma nomas maksu – šī zeme ir izpirkta trīskārši. Te nu būtu arī dzimtcilvēkiem kaut nedaudz jāpastrīdas, piesaucot demokrātiju, tiesiskumu, Satversmes tiesu, Eiropas Cilvēktiesību tiesu un vēl šo to, lai vismaz, ja notiks neiespējamais, starptautiski kauninātu varas impēriju.

Tāpat kurš, kad no varas līdz šim ir ievērojis, piemēram, tādu “sīkumu”, kas noteikts likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” 12.panta 2.daļā, ka, ja bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem atjaunotas īpašuma tiesības uz zemi, uz kuras atrodas šā likuma 12.panta pirmās daļas 3.punktā minētie objekti, kā arī valstij vai pašvaldībām piederoši ūdensapgādes, siltumapgādes un energoapgādes objekti, zemes nomas maksu nosaka, pusēm rakstveida vienojoties. Ja puses nevar vienoties, zemes nomas maksa nosakāma 6 procenti gadā no zemes kadastrālās vērtības.

Bet nekā, šo slogu liek nest dzimtcilvēkiem – dzīvokļu īpašniekiem: citu zemes lietotāju vietā liek maksāt nomas maksu un vēl – par pakalpojumiem, un turklāt nekas, ja šie apgrūtinājumi (pazemes komunikācijas u.c.) ierobežo nomas vai izpirkuma zemes lietošanas tiesības. Tāpat skaidrs katram, ka šī zeme pie mājas ir publiska, to neierobežoti lieto trešās personas.

Un cits slogs, ko nosaka Civillikuma 2138. pants, ka “… uz iznomāto vai izīrēto lietu gulošās nastas un apgrūtinājumi, ja nav norunāts citādi, jānes iznomātājam vai izīrētājam, tādēļ viņam arī jāatlīdzina izdevumi, ko tam nolūkam būtu taisījis nomnieks vai īrnieks”, arī paliek uz dzīvokļu īpašnieku pleciem.

Ir jāsauc – vergi, nu celieties kājās, vēl cīņa nav galā, un izsludinātās nepārtrauktās “šausmas” vēl nebeigsies. Dzīvokļu īpašnieki! IZRĀDIET KAUT MINIMUMU MODRĪBAS - ARĪ VERGIEM IR JĀPROT AIZSTĀVĒTIES! Latvijas likumu taisītāji, kā izrādās, šajā likumā tautu neatzīst par tautu! Balsosiet par 13. Saeimas deputātiem arī rudenī?!

Novērtē šo rakstu:

86
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

FotoRažotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana un jāpadara neizdevīga atkritumu apglabāšana. Šķiet pašsaprotami, vai ne? Diemžēl pašlaik valdība nesaprotamu iemeslu dēļ bremzē jau ar visām iesaistītajām pusēm apspriestu likumprojektu un dod priekšroku no iedzīvotāju kabatām katru gadu maksāt ES 15 miljonus par nepārstrādātu plastmasas iepakojumu.
Lasīt visu...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....