Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krāpšana ir pastāvējusi kopš seniem laikiem, taču mūsdienās tā ir kļuvusi jo īpaši izplatīta. Iespējams, ka daudzi krāpšanās gadījumi līdz plašākai publicitātei nemaz netiek – it sevišķi, ja tajos iesaistītas ietekmīgu organizāciju amatpersonas vai viņiem pietuvināti augsta ranga darbinieki. Tas attiecas arī uz bankām, juridisko iestāžu pārstāvjiem un daudziem citiem gan valsts, gan privātajiem uzņēmumiem. Viens šāds stāsts vēsta par to, kā sākotnējā bankas Swedbank un tās klientu uzticība laika gaitā pāraugusi abpusējā tiesvedībā par tīrāko apzagšanu.

Notikumu priekšvēsture ne par kādiem sarežģījumiem neliecināja

Pirms AS „Swedbank” es biju citas bankas klients. Liels klients. Mans uzņēmums bija 245. kvalificētākais Latvijā. Lai attīstītu uzņēmējdarbību, kādā brīdī vajadzēja no bankas ņemt miljonos mērāmu papildu finansējumu. Vienu brīdi bizness tā izauga, ka iepriekšējās bankas pamatkapitāls, kaut arī tā bija viena no lielākajām, neļāva izsniegt tik līdzekļu, cik man bija nepieciešams. Līdz ar to bija jāizšķiras – vai nu paralēli uzsākt sadarbību ar vēl kādu banku, vai arī atrast vienu, bet pietiekami lielu, kura varētu nodrošināt visas manas vajadzības. Tā nu devu priekšroku otrajam variantam un nonācu pie AS „Swedbank”.

Šī banka solīja dažādus labumus par lētu atmaksu, deva labas likmes, uzstādīja labus sadarbības noteikumus utt.

Man jau tolaik bija nevainojama reputācija. Es spēju atdot miljonu kredītu 7 mēnešos. Sāku es ar AS „Latvijas Krājbanka”. Pirmais kredīts, ko paņēmu, bija 200 000 dolāru (toreiz kredītus deva dolāros). Es varēju jebkurā bankā kaut vai 10 miljonus paņemt, jo man bija lieli aktīvi, man nebija bankā viss ieķīlāts.

Kad visas nelaimes sākās, es biju liels, veiksmīgs un ģeniāls klients. Par tādu mani uzskatīja, un tāds es arī biju. Mans darba lauciņš bija nekustamo īpašumu (tieši namīpašumu) pirkšana un pārdošana. Mani interesēja lielie namīpašumi, kur katrā ir pa 200 – 300 dzīvokļu. Neviens nevarēja veikt labāku operāciju ar nekustamajiem īpašumiem kā es. Var teikt, es biju vienīgais, kas uzpirka un renovēja denacionalizētos namus. Peļņa bija ļoti liela.

Savā karjerā esmu realizējis kādus 20 – 30 tādus īpašumus. Es biju arī viens no lielākajiem AS „Swedbank” klientiem.

Kādu laiku AS „Swedbank” valde skatījās, brīnījās, apjūsmoja utt. Bet vienā brīdī sākās problēmas, jo banka pārstāja dot atļaujas. Darba specifika bija šāda – tu nopērc īpašumu, vēlāk izpārdod to pa dzīvokļiem. Lai varētu to realizēt, ir jāprasa atļauja no bankas. Tā iedod notariālu apstiprinājumu, un tad tu vari pārdot dzīvokli, bet pēc tam no iegūtajiem līdzekļiem aizskaiti bankai to daļu, ko esi tai parādā. Tā tolaik šī sistēma darbojās.

Bankas bijusī valde vispirms ierobežoja rīcības brīvību un tad „novāca no trases”

Taču kādā brīdī sajutu pretdarbību, kas izpaudās kā dažādi ierobežojumi – nedrīkst darīt to, nedrīkst darīt šo... Bet turpinājumā sekoja nopietnākas problēmas. 2006. gada pirmajā pusē man bija noslēgts viens vienīgs līgums par aizdevumu 1,7 miljonu eiro apmērā. Es iegādājos īpašumu, kura vērtība bija 5 miljoni eiro. Pirms aizdevuma līguma termiņa beigām man bija jānodrošina nauda kontā, lai segtu saistības, un man tā tur bija. Taču banka noņēma nevis 1,7 miljonus, bet gan 2,5, turklāt naudu noņēma arī no mana otra konta. Tajā pašā laikā neieskaitīja, ka es vispār kaut ko no savām saistībām esmu nodzēsis, bet izmantoja šo naudu citu personu saistību dzēšanai. Tāpēc jau es to procesu uzsāku, jo man ir visi pierādījumi.

Tad vienā brīdī no AS „Swedbank” valdes aizgāja prom 3 vai 4 valdes locekļi, kuri izskatīja arī manus jautājumus. Viņi bija redzējuši manus biznesa plānus, visas manas summas, darbus, ko es daru, un zināja, kā man iet. Un ko viņi izdarīja? Nodibināja savas kompānijas un sāka nodarboties ar tieši to pašu, ko es! Sāka finansēt AS „Swedbank”, pirka īpašumus, bet es skaitījos viņiem nevajadzīgs konkurents. Tādēļ noņēma mani „no trases”.

Ko es darīju? Zinot to, ka viņi no mana konta paņēmuši vairāk naudas, nekā vajag, es vērsos tiesā. Bet pēkšņi uzradās kaut kāds dokuments, kurš it kā apliecināja, ka es esot viņiem atļāvis noņemt naudu un pārskaitīt citur pēc saviem ieskatiem.

Maigi sakot, tas viss bija ļoti dīvaini. Es teicu, ka neko tādu neesmu parakstījis. Pirmajā instancē izgāja cauri, bet tiesas lēmums bija man negatīvs – it kā banka visu pareizi darījusi. Bet patiesībā naudas noņemšana bija kriminālnoziegums. Tad es sapratu, ka tās ir beigas, un mēs ar advokātu domājām, ko iesākt. Taču AS„ Swedbank” visur bija priekšā, neļāva brīvi uzelpot, presē arī neviens neko negribēja rakstīt. Visur valdīja korupcija, it sevišķi tajā laikā. Kas stiprs, tam taisnība, līdz ar to banka vienmēr ir nevainīga, tu uzreiz esi vainīgs, un neviens neiedziļinās problēmas būtībā.

Vēlāk pārsūdzēju tiesas lēmumu otrā instancē. Tur lietu skatīja trīs citi tiesneši. Pirmajā instancē bija divi, otrajā trīs. Taču nekas nemainījās, jo viņi atstāja spēkā pirmās tiesas spriedumu. Respektīvi, viņi neko nelēma, bet vienkārši pateica – mēs piekrītam visam iepriekš teiktajam. Es devos uz trešo instanci, bet nekas nemainījās uz labu. Un spriedums bija tāds – tiesa piekrīt, ka banka no manis drīkstējusi paņemt 2,5 miljonus. Galvenais, ka tas bija vēl pirms līguma beigām. Pēc tam viņi izsolīja manus īpašumus apmēram miljona vērtībā. Tātad kopā sanāk jau 3,5 miljoni. Bet pats lielākais brīnums, ka es papildus pie tā visa esmu viņiem parādā vēl 2,2 miljonus. Kā kaut kas tāds vispār iespējams?! Pat advokāti nesaprot. Parastā matemātikā 1+1=2. Bet šeit – 1,7 miljonus paņēmi, 3,5 no tevis paņēma un pieskaitīja paņemtajai vēl 2,2 miljonus. Tie jau sastāda 5,7 miljonus! Par to, ka es neesmu viņiem samaksājis…

Viltoti dokumenti blēžu rokās pārvēršas par graujošiem ieročiem

Protams, tas bija kārtīgs šoks. Kamēr tiesu lietas gāja, mēs pārāk necīnījāmies, sapratām, ka tur viss ir... Vai nu viņi pārliecinājuši tās tiesas, vai maldinājuši. Respektīvi, 7 tiesnešus un 3 instances. Nonsenss. Pēc kāda laika – gada, diviem – griezos prokuratūrā par to, ka lietā parādījušies jauni apstākļi. Un dokumenta (par to, ka it kā es esmu pilnvarojis viņus noņemt naudu no saviem kontiem un rīkoties ar to pēc viņu ieskatiem) oriģināls nekur nebija uzrādīts. Viņiem bija jāuzrāda oriģināls, lai ekspertīze var noteikt, ka es to esmu parakstījis. Bet viņiem bija tikai kopija no kopijas, turklāt ļoti sliktā kvalitātē, tur knapi kaut ko varēja redzēt. Un to apstiprinājusi juriste, kurai pat nebija nekādu tiesību to darīt, jo bija nepieciešams notāra apstiprinājums manā klātbūtnē.

Pēc tam prokuratūra izvērtēja apstākļus (es aizsūtīju visus materiālus, kurus mēs pratām savākt, arī bankas izdrukas) un konstatēja – jā, nauda patvaļīgi piesavināta. Tas ir viens kriminālprocess. Un otrs – aizdomās par krāpšanu sevišķi lielos apmēros organizētā grupā. T.i., izkrāpjot no tiesas sev labvēlīgu lēmumu, lai varētu, kā saka, mani aptīrīt. Visu taču nokārtoja advokāti, kurus AS „Swedbank” noalgoja veikt šos noziegumus – Romualds Vonsovičs un Dainis Lasmanis, kuri ar viltota dokumenta palīdzību izkrāpa AS „Swedbank” labvēlīgu spriedumu.

Kad es viņus pirmo reizi iesūdzēju tiesā, viņi nāca un draudēja man. Viņi teica – mēs tevi tā noliksim, ka tu nekad mūžā nevarēsi strādāt ne ar kādiem nekustamiem īpašumiem! Bizness uz visu mūžu tiks noņemts, un tā arī bija! Kad viņi piedzina tos 2,2 miljonus, kurus it kā es biju viņiem parādā, viņi ielika mani melnajā sarakstā Latvijas Bankā.

Tad es vērsos prokuratūrā, kur secināja, ka ir pamats ierosināt lietu, un aizsūtīja izvērtēšanai policijai. Policija izskatīja un konstatēja, ka tie ir acīmredzami noziegumi, kurus nevar ignorēt. Jo uz galda stāv dokumenti, kas apliecina – tev paņēma naudu no konta un saka, ka tu vēl esi parādā! Saprotiet, kāda tā ir galējība! Tas ir cinisma augstākais kalngals!

Kad mani advokāti ieskatījās tiesas lēmumā, viņi atzina: kā tas vispār iespējams! Nu labi, viņi tev to naudu nozaga, ar to tā kā vajadzēja apstāties! Kādi vēl 2,2 miljoni! Tas nav loģiski! Ja tu aizņemies 1,7 miljonus, un tev no konta paņēma 2,5 miljonus, skaidrs, ka viņi man ir parādā 800 tūkstošus! Vienkārša matemātika, taču viņiem ir sava – realitātē no manis paņem vēl īpašumu par 3,5 miljoniem un uztaisa tā, ka es paliku viņiem parādā vēl 2,2 miljonus! Skaisti, vai ne?

Bet Latvijā acīmredzot ir tā – ja tiesa kaut ko nolēmusi, tad lēmums stājas spēkā, un nevienu vairs neinteresē, cik tas ir likumīgs vai nelikumīgs, jo tas ir stājies spēkā, un neviens nav tiesīgs to pārsūdzēt. Viņi nolēma tā, un tu neko vairs nevari pīkstēt! Ja tu saki, ka tas nav loģiski, tev atbild: mūs tas neinteresē, jo ir tiesas spriedums! Apzaga? Jā, mēs redzam, bet tiesas spriedums ir tāds!

Policijas izmeklēšana palīdz dzīt krāpnieku pēdas

Brasas iecirkņa kriminālpolicija ierosināja krimināllietu. Izmeklētāja sāka strādāt. Viņa teica: te ir ne tikai acīmredzama krāpšana, tas ir noziegums! Patiesībā tas ir atombumbas sprādziens visā banku vēsturē! Viņa teica – ja es neredzētu visus šos dokumentus, es nekad mūžā neticētu, ka vispār kaut kas tāds ir iespējams!

Tā kā spriedumu vairs nevarēja pārsūdzēt, varējām atvērt jaunu kriminālprocesu par krāpšanu. Mēs tādā veidā atgriezāmies pie lietas. Neaiztikām iepriekšējo lēmumu, jo ar to vairs nevarējām neko izdarīt. Mēs iesākām jaunu krimināllietu. Pie tā strādāja Brasas iecirkņa KPN vecākā inspektore Karīna Marmauze. Maniem pretiniekiem likuma priekšā bija obligāts pienākums atnākt pie izmeklētājas un uzrādīt dokumenta oriģinālu, kas ir ticis viltots un no kura tad iegūta kopija. Jo uz tās pamata viņi izkrāpa sev labvēlīgo spriedumu.

Ja viņi atnestu oriģinālu ar manu parakstu, tad varētu uztaisīt ekspertīzi un pārliecināties, ka es to neesmu parakstījis. Taču no kopijas ekspertīzi nevar uztaisīt.

Tieši izmeklētāja K. Marmauze konstatēja, ka AS „Swedbank” pārstāvjiem dokumenta oriģināla nav. Viņi bija spiesti to atzīt. Līdz ar to ir pilnīgs pamats uzskatīt, ka viņu iesniegtais dokuments ir viltojums. Inspektore deva viņiem laiku iesniegt visus dokumentus, bet viss sākās ar to, ka viņi tos neiesniedza (visus nepieciešamos). Tomēr, tā kā man bija visi maksājumu dokumenti, izmeklētāja redzēja šo nepilnību. Attiecībā uz galveno dokumentu, ar kura palīdzību veica krāpšanu un ieguva sev labvēlīgu tiesas spriedumu, viņi apliecināja, ka AS „Swedbank” nevar uzrādīt oriģinālu, jo viņiem tā nav. Tad uzreiz kļūst skaidrs, ka viņi dokumentu ir viltojuši, tikai paliek jautājums, kurš no viņiem („Swedbank”) to darīja. Izmeklētāja uzskatīja, ka vainīga ir visa bijusī AS „Swedbank” valde. Viņi visi ir iesaistīti, jo tādus lēmumus par miljoniem vērtiem darījumiem pieņem valde. To nedara viens cilvēks. Un viņa sāka pratināt, kuri tad no viņiem to ir izdarījuši.

Nopratina, redz, ka dokumenta nav. Skaidrs, ka nav tīri. Skatās, ka arī visi dokumenti nav iesniegti. Tādēļ viņa paziņo, ka AS „Swedbank” nepieciešams veikt kratīšanu. Viņi to nevarēja pieļaut, citādi būtu zaudējuši.

Krāpnieki iedarbina visaugstākā līmeņa korupcijas sviras

Lai to novērstu, AS „Swedbank” uzrakstīja Ģenerālprokuratūrai, lai tā veic pārbaudi. Tik daudzi gadi pagājuši! Kas tur vispār būs, un vai vispār izmeklēšana ir pareiza!  Tie pārbaudīja, nekādus pārkāpumus neatrada (uz divām nedēļām izmeklētājs lietu paņēma pie sevis) un aizsūtīja atpakaļ izmeklētājam.

Un tad sākās... Zvans izmeklētājai. Un augsta ranga Valsts policijas amatpersona bļauj uz K. Marmauzi – ko tu vispār iedomājies, kā tu uzdrīksties pret AS „Swedbank” kaut ko tādu darīt! Kādas kratīšanas, ellē ratā! Vai tu vispār saproti, kas tie par cilvēkiem! Bet Vonsovičs – vai tu saproti, kas viņš tāds ir?! Viņus vispār nedrīkst aiztikt! Nekavējoties ver ciet! Un tādā garā.

Iedomājieties, ko šī amatpersona dara – būtībā spiež izmeklētāju izdarīt kriminālnoziegumu! Iznīcināt pierādījumus un liecības, aizvērt ciet kriminālprocesu. Bet viņa jau to nevar aizvērt! Jo ir nozieguma sastāvs ar visiem pierādījumiem. Marmauze atteicās, pateica, ka nekādā gadījumā nevēlas piesegt nekādus noziegumus un aizgāja atvaļinājumā uz mēnesi. Taču drīz man atsūta lapiņu Valsts policijas Rīgas Brasas iecirkņa priekšniece A. Beinaroviča. Vienā teikumā paziņo – krimināllieta ir slēgta! Sakarā ar to, ka tur neesot nozieguma sastāva. Bet tas ir acīmredzams! Prokuratūra to redzēja, policija pati redzēja, bet pēkšņi vairs to neredz! Kā tas var būt?!

Likums nosaka – kad aizver krimināllietu, viņiem man jāatsūta motivēts lēmums ar paskaidrojumiem, kādi ir lietas apstākļi, kur palikuši visi pierādījumi utt. Ko izmeklēšana ir prasījusi, un kā viņi nonākuši pie secinājumiem, ka viņiem nav pierādījuma. Taču viņi motivēto lēmumu nesūta, ignorē likuma prasību! Zvanu viņiem un prasu – atsūtiet man to lēmumu! Bet viņi nesūta, viņi mani ignorē! Viņi nemaz nevar to uzrakstīt, jo nav tāda motīva, kas liktu aizvērt krimināllietu!

Ja lietas aizvēršanas procedūra nav notikusi pēc likuma, bija jābūt lēmumam. Lieta skaitās aizvērta, kad es esmu saņēmis lēmumu kopā ar vēstulīti, ko viņi man rakstīja. Ko darīt tālāk? Es rakstu prokuratūrai. Zinu, ka mums bija nozīmēta uzraugošā virsprokurore Gita Biezuma. Es domāju: viņa taču visu zina, kas tajā lietā iekšā! Kāda būs atbilde?

Ilgi gaidīju, un pēc kāda mēneša es beidzot saņēmu atbildi, bet tā… nav no Biezumas! Tātad arī viņai tika likts to piesegt… Viņas vietā uzrodas cita prokurore – Rīgas Ziemeļu prokuratūras virsprokurora p.i. V. Zalmane, kas uzraksta apmēram tā, ka process ir aizvērts, jūs esat saņēmis lēmumu. Bet es saku: es taču jums rakstu, ka neesmu to saņēmis! Viņa neko nevar pārsūdzēt, viss ir tā, kā ir, – es jums vienkārši sūtu vēstuli, tur nav nekāda lēmuma, jūs nemaz nevarat pārsūdzēt to, ko es jums stāstu! Viņa man to raksta! Iedomājieties vispār kaut ko tādu! Tas ir totāls nonsenss! Viņa juridiski neko nevar pamatot, jo man ir taisnība! Tad kļuva skaidrs, ka AS „Swedbank” un tās interešu aizstāvis – bēdīgi slavenais advokāts Romualds Vonsovičs – ķērušies pie savām korporatīvajām saitēm un „sakārtojuši” lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu.

Latvijas tiesībsargājošajā jomā eksistē paralēla vara – juridiskā mafija

Policija, paralēli prokuratūra – visur notika faktiski viens un tas pats. Respektīvi, es palieku kā muļķis, jo kam tad tu vairs sūdzēsies! Tas pats R. Vonsovičs daudziem ir bijušais kolēģis, prokuratūrā strādājis, visus visapkārt tiesu struktūrās pazīst. Kam sūdzēties? Mēs uzrakstījām Iekšlietu ministrijai, augstākstāvošām pārvaldēm, lai šo lietu kaut kādā veidā izmeklē.

Kas sanāk rezultātā? Acīmredzot tur ir noziedzīgs grupējums. R. Vonsovičs ir tas, kam pieder likumīgajai varai paralēla vara. Viņš, izmantojot iekšlietu un tieslietu struktūras un to resursus, taisa savas netīrās „ģēlas”. Un, galvenais, vienmēr dabū lēmumu, kādu viņa klientiem vajag. Tās ir ar likumu piesegtas nelikumības. Iedomājieties, kas man jādara, lai es šādu lēmumu atceltu! Man atkal jāiet pie viņu bandas teikt, lai pārskata šo jautājumu. Viņi to jau sen ir izdarījuši! Un viņi tādā veidā iesaista tās amatpersonas, kuras ir vai nu iebiedētas, vai viņām samaksāts par klusēšanu un acu pievēršanu, vai, kādu apstākļu spiestas, nevar atteikties no iesaistes šajās darbībās. Valsts pārvaldē ir tā – ja šefs kaut ko saka, vai nu tu klausies vai vācies ārā.

Policijas vadītājam ir jāzina, kas notiek policijā, it sevišķi, ja ir tāda kliedzoša lieta. Tas pats attiecas arī uz prokuratūras augstāko vadību. Rakstā portālā Pietiek.com ir paskaidrota situācija ar kriminālprocesu policijā (un ne tikai, bet arī juridiski precīzi definēta visu lietu būtība).

Kas tagad sanāk? Vārdu sakot, ir veikti vairāki noziegumi. Vienu veica iepriekšējā valde, tagad to pašu dara jaunā valde. AS „Swedbank” valdes priekšsēdētājs tagad ir Reinis Rubenis. Viņi atkal noalgo to pašu R. Vonsoviču. Ja šis gadījums nāks gaismā (un tas nāktu, ja nebūtu uzpirkta policija un prokuratūra), tad R. Vonsoviču izmetīs no advokatūras. Viņš pēc likuma noteikumiem nedrīkstētu vairs pārstāvēt nevienu banku. Viņa advokāta karjera un reputācija būtu galā. Iedomājieties, kādā stūrī es viņu iedzinu ar visiem pierādījumiem!

Taču Reinis Rubenis atkal noalgo R. Vonsoviču. Zinot to, ka problēmas jau ir bijušas. Samaksā zināmas summas, pasūta pakalpojumu, pēc būtības – kriminālnoziegumu. Pretlikumīgi aizver ciet uzsākto procesu. Pametot zem tankiem jauno izmeklētāju, kura skatīja lietu pēc būtības. Kas būs realitātē? Kaut kāds priekšnieks izmeklēs lietu. Ja konstatēs, ka viņa kaut ko pārkāpa, būs brīdinājums. Saprotiet, viņa ne par ko nav atbildīga! Un bez prokurorēm, kas „izgāja ārā” jeb piesedza krimināllietas pretlikumīgu aizvēršanu (te var pieminēt arī Rīgas ziemeļu prokuratūras prokurori V. Dobrovļaņinu), neko nevar izdarīt! Viņi to zina! Viņiem ir pretlikumīgs lēmums, un tas ir pats galvenais, lai viņi varētu ar to lapeli skriet apkārt un stāstīt, ka pret viņiem ierosinātā krimināllieta izbeigta, jo, redz, neesot nozieguma sastāva! Taču ir visi pierādījumi, visi to zina, tas nav nekāds noslēpums. Bet viņi aizver acis – mēs neko nezinām, mums ir dokuments. Bet kādā veidā jūs to dokumentu dabūjāt? Jūs saprotat, ka tas ir kriminālā veidā iegūts! Reinis Rubenis saka: es vispār neko nezinu! Kā viņš var neko nezināt?!

Runājot par AS „Swedbank”, es jau neesmu vienīgais cietušais. Man vēl ir kolēģis, kuram viesnīcu atņēma. Arī tajā afērā piedalījās AS „Swedbank”, miljonu izkrāpa. Man vēl ir pazīstami kādi pieci cilvēki, kas līdzīgi no bankas patvaļas cietuši, tādi paši kā es. Tieši no AS „Swedbank”. Banka pati jau neko nedara, tikai noalgo tā saucamos rokaspuišus, bandas. Tā ir tā paralēlā vara. Tādēļ es gribu šajā rakstā to visu izgaismot, jo par to neviens atklāti nav runājis. Kaut gan visi advokāti zina.

Ar pašiem augstākajiem advokātiem es izrunāju šo lietu.

Viņiem katram ir sava firma, un, kas maksās, tas arī pasūtīs mūziku. Kā 90. gados to darīja reketa u.c. brigādes. Atnāk kāds un saka – redzi, šis man ir parādā, aizejiet un paņemiet. Pasūtītājam vienalga, kā brigāde dabū to gatavu, galvenais, lai tev to parādu atnes. Bet šeit un tagad ir tā – lūdzu, atnesiet man lēmumu! Tieši tādu, kādu gribu, un vēlams, lai viņš (lasi – upuris) vispār nekad neceļas augšā. Jo labāku lēmumu uztaisīsiet, jo vairāk es jums samaksāšu. Un AS „Swedbank” maksā. Kas pieņem lēmumu? Valdes priekšsēdētājs ar visu valdi!

Runājot par tiesu un tās lēmumiem, protams, Reinis Rubenis nav atbildīgs. Taču tagad viņš noalgo to pašu ļaužu bandu, kura veic kārtējo noziegumu. Vienalga, kādā veidā, bet, lai atkal iegūst labvēlīgu lēmumu, ko viņi arī izdarījuši. Lai to lēmumu apstrīdētu, man atkal jāiet pie viņiem – tiem, kas to lēmumu uzrakstīja. Notiek apburtais loks. Te mēs arī esam un paliekam.

Pienācis laiks izgaismot ēnu pasauli un tās vadoņus

Tātad ir svarīgi, lai visa šī mafija tiktu atklāta. Es gribu, lai Latvijā visai sabiedrībai kļūst pieejama šī informācija. Lai cilvēkiem beidzot atveras acis. Jo jāņem vērā, ka publiskajā telpā tikt iekšā nav nemaz tik viegli, tieši otrādi, tas ilgi bija gandrīz vai neiespējami. Agrāk mums vispār nebija nekādu variantu, tagad beidzot parādījās šī iespēja. Iedomājieties – mani aplaupīja šādos apmēros, bet manu lietu aizvēra! Kā jebkurš no jums justos?

Jo izrādījās, ka man bijušas darīšanas, iespējams, ar banku, kurai ir pati kriminālākā reputācija. Tā ir banka, kas atmazgājusi miljardiem eiro naudas. Kāda interese šajā lietā ir Reinim Rubenim – iespējams, R. Vonsovičs viņam zināmu daļu samaksā pretī. Kāda viņam var būt interese neatdot nozagtu naudu? Taču līdz ar to sanāk, ka viņš ir līdzdalībnieks.

Viņi visi, kas bijuši iesaistīti šajā krāpšanas lietā uz viltota dokumenta pamata, ir līdzdalībnieki tajā kriminālnoziegumā. Gan Reinis Rubenis, jo viņš to apmaksā – viņš ir tas, kas R. Vonsoviču noalgoja. Policijas Rīgas Brasas iecirkņa priekšniece A. Beinaroviča, kas pieņēma lēmumu izbeigt ierosināto lietu, arī ir līdzdalībniece, jo piesedz noziegumu. Tāpat tās divas prokurores (V. Zalmane un V. Dobrovļaņina), kas rakstīja man vēstuli ar apgalvojumiem, ka viņas neko nezinot.

Es gribēju rakstīt arī Latvijas Bankai. Taču… Tās prezidents ir Mārtiņš Kazāks. Kā viņš vispār tur var būt? Viņš ir bijusī AS „Swedbank” amatpersona, daudzus gadus tur ir strādājis. Viņš darbojās tur arī tajā laikā, kad bija naudas atmazgāšanas skandāls. Bijušais AS „Swedbank” darbinieks ar tādu reputāciju tiek ievēlēts par Latvijas Bankas prezidentu! Kā lai es eju sūdzēties pie AS „Swedbank” bijušā darbinieka!

Savukārt R. Vonsovičs pārstāv arī Latvijas Banku. Līdz ar to sanāk, ka viņiem ir viens advokāts uz visiem, kāds, kas visu kontrolē, tur visus diegus vienās rokās kā zirneklis tīkla vidū. Tieši to es gribu izvilkt ārā no ēnas un visiem parādīt, arī vienkārši uzdot jautājumu – kā par Latvijas Bankas prezidentu var nonākt persona, kas ir strādājusi apšaubāmas reputācijas finanšu iestādē, kur notikuši un joprojām notiek tādi noziegumi?!

Nobeigumā vēl gribu teikt, ka es visu informāciju izsūtīju daudziem Skandināvijas medijiem (pavisam kopā bija 90 adresāti). Zviedri vispār netic, ka tā var būt. Tādēļ ir ideja Zviedrijā noorganizēt preses konferenci. Taču pandēmijas ierobežojumu dēļ tas diez vai būtu iespējams, tāpēc izdomājām izveidot līdzīgu pasākumu online. Tagad gatavojamies tam, kā to visu labāk organizēt tiešsaistē. Es neesmu gatavs klusēt par šādu nelietīgu, piesegtu noziegumu esamību un, vēl vairāk, par atbildīgo varas struktūru bezdarbību un bezatbildību, akceptējot tos! Pilnībā izslēgts!

Tādēļ vēlos vērst gan Latvijas Republikas tiesībsargājošo iestāžu un valsts amatpersonu, gan AS “Swedbank” vadības, gan arī visu Latvijas Republikas iedzīvotāju un Latvijas Republikā strādājošo komersantu uzmanību uz iepriekš minētajiem apstākļiem. Uzskatu par savu pilsoņa pienākumu cīnīties par taisnību šajā lietā, jo, tikai cīnoties ar amatpersonu un kredītiestāžu patvaļu, mēs katrs atsevišķi un visi kopā varam aizsargāt savas ar likumu aizsargātās intereses – pat tad, ja tās nesaskan ar lielu banku, alkatīgu advokātu un negodprātīgu valsts amatpersonu interesēm.

Aicinu atsaukties visus cilvēkus, kas līdzīgi kā es ir cietuši no AS “Swedbank” un tās piesaistīto advokātu patvaļas un iespējamas krāpšanas. Sakarā ar iepriekš aprakstītajiem apstākļiem tiks organizēta preses konference Rīgā un Stokholmā. Aicinu pieteikties interesentus, žurnālistus, blogerus un jebkuras citas personas, kurām varētu būt interese par tālāko lietas virzību, lai beidzot varētu visu ieraudzīt patiesības gaismā un atmaskot lielo organizāciju ēnā sēdošos un dažādus pretlikumīgus darījumus vērpjošos noziedzniekus.

Novērtē šo rakstu:

110
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai tiešām „mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā”?

FotoRadio intervijas rosināta refleksija, braucot auto. „Mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā. Briesmīgs laiks," vaimanā kādi intervējamie pa radio. Hmm…diskutējami.
Lasīt visu...

21

Gļēvuļu valdība glābj savas pakaļas, vainu veļot uz citiem

FotoTrīs dienas tika dotas, lai valdības ierēdņi varētu sagatavot kaut minimālu šī lēmuma juridisko un ekonomisko bāzi. Ja kāds naivi iedomājas, ka no ministriju seifa tika izņemta slepenā mapīte “X stunda”, kurā detalizēti aprakstīts, kā rīkoties līdzīgā situācijā, tad šāds cilvēks ir jāsarūgtina. Nekāda plāna valdībai nav, jo tā jau no sākta gala darbojas viendienīšu režīmā, kurā, pārfrāzējot kādas oskarotas brāļu Koenu filmas nosaukumu, stratēģiskiem lēmumiem nav vietas.
Lasīt visu...

18

Kārtējā atklātā vēstule Latvijas tautai

FotoŠodien, kad ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits valstī ir sasniedzis rekordu, Kariņa-Levita režīms ir apjucis un nezina ko darīt! Tā vietā, lai atzītu savas kļūdas, Kariņa-Levita režīms grib ieviest lokdaunu jeb stingros ierobežojumus Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Es izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)

FotoEs izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)… Paņēmiens, kā radīt imunitāti pret mēģinājumu noindēt, zināms no skolas gadiem (Grāfs Monte-Kristo) un pēc tam atsevišķu varasvīru biogrāfiju aprakstiem: organisma pieradināšana pie indes ar mazām, regulārām devām, tās pakāpeniski palielinot. Vai paņēmienam ir nosaukums, es nezinu.
Lasīt visu...

21

Mēs neesam dzimtcilvēki!

FotoKariņš ir iedomājies, ka latvzemieši ir viņa dzimtļaudis, ar kuriem varmāka var darīt visu, kas ienāk prātā.
Lasīt visu...

21

Valsts varas nozagšanas budžets

FotoSaeimā sākusies nākamā gada valsts budžeta izskatīšana. Valdības vadītājs to raksturo kā “līdzsvarotu un absolūti vērstu uz attīstību”. Viņš esot lepns par to! Grūti saprast, kur valdošais olimps saskata līdzsvaru starp ieplānoto 40% algu pielikumu pašiem sev un ienākumu palielinājumu mediķiem 4 - 5% robežās Manuprāt, šobrīd pat piedāvāt apspriest budžetu, kas veselības aprūpei paredz mazāk nekā pusi no absolūti nepieciešamā, ir amorāli.
Lasīt visu...

21

Esam gatavi iedarbināt „vajāšanas pantu” pret visiem, kas pacels balsi!

FotoCovid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek lielu slogu mediķiem, operatīvo dienestu un iekšlietu struktūru darbiniekiem, apsargiem un daudzu citu jomu personālam. Tāpat aizvien biežāk tiek konstatēts, ka atsevišķas personas vai apvienības rada apzinātus šķēršļus pandēmijas pārvarēšanā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

„Delfi” un „TVNET” vēstule valdībai un parlamentam: mēs jums ļoti pateicamies, bet atkal esam izsalkuši

Latvijas mediji atzinīgi vērtē valdības līdzšinējo pretimnākšanu Latvijas izdevēju nozarei, izstrādājot...

Foto

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt: partijas “Likums un kārtība” valdes paziņojums par Krīzes vadības padomes lēmumiem

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta...

Foto

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

Cīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt...

Foto

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

Pateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020....

Foto

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

Kur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

Pusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās...

Foto

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

Valdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti...

Foto

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi....

Foto

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

Latvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada...

Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....