Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Cilvēks

22.02.2022. 13:13

Kārtējais lohatrons un kontrole

Atbildēt

Ex

21.02.2022. 14:12

»

Aga

Jaunā sliņķu paradīze Nīderlande. Visas karalistes noslēpums ir 2 ostas, kuras mauc pa melno preces iekšā EU. Interesanti, cik ilgi Eiropa uz to pievērs acis? Un kur tālāk bēgs Latvieši laimi meklēt


Neraudi un domā par sevi.
Kur bēgs latvieši ta ir viņu izvēle.
Katrs normāls redzot kā visiem
kas dzīvo citā EU valstī iet,
kada nakotne ir/būs berniem,
brauc prom.

Atbildēt

Yes

21.02.2022. 12:43

Dumš raksts
Nav nekādu problēmu

Atbildēt

Eenmanszaak

21.02.2022. 12:08

»

Aga

Jaunā sliņķu paradīze Nīderlande. Visas karalistes noslēpums ir 2 ostas, kuras mauc pa melno preces iekšā EU. Interesanti, cik ilgi Eiropa uz to pievērs acis? Un kur tālāk bēgs Latvieši laimi meklēt


Paskatieties uz Latviju, zagļu, avantūristu un slepkavu pārņemtu, izzūdošu valsti. Kas ir vājākais posms Krievijas agresijas ķēdē pret NATO un ES. Latgales kontrabanda nepastāv? Lietuvas un Igaunija sen tālu priekšā ekonomikā un investīcijās.

Visas karalistes noslēpums ir augsti attīstītā inženierija, kad uz katra stūra kaut ko ražo un veido. ASML, DAF, Philips, un milzīgais šo firmu apkalpojošais uzņēmumu skaits. Šī vēl ir tikai nosaukta neliela daļa.

Atbildēt

Хм

21.02.2022. 12:08

»

KO

Lielākā daļa valsts darbinieku strādā par plānā gala aldziņām, tā tas vidējais sanāk nekāds


И даже тут не всегда всчитаны различные добавки, премии и т.д. Плюс есть еще один нюанс-зарплаты чиновников сравнивают со средними зарплатами по стране, которые "вытягивает" Рига. А если начать сравнивать средние со средними в частном секторе.. В той же Латгалии в частном секторы зарплаты почти в 2 раза ниже, чем в Риге. А у чиновников такие же. В моем небольшом родном городке в Видземе различных структур в самоуправлении, несмотря на все реформы, стало только больше!
А прелесть малых городков в том, что там прекрасно друг о друге все знают, где кто как работает, как напрягается, какой режим. И о чудо, почему-то бОльшая часть работающих в частном секторе всеми правдами неправдами старается попасть на работу в самоуправление!
Ну ладно, это глубинка.
Посмотрим на Ригу. СТранно, но как ни конкурс на какую должность повыше в госструктурах, так сразу по 10-20 кандидатов, и как потом не посмотришь списки, многие хотят как раз из частного сектора идти... Странно, да?

Atbildēt

Aga

21.02.2022. 11:52

»

Eenmanszaak īpašnieks

Eenmanszaak, iepriekš pārrakstījos. Nīderlandē valdība mums ļauj strādāt, nevis smacē nost. Latvijā darbaspēks un vidusmēra uzņēmēju ir valdības kalpi, līdzīgi kā totalitārajā Baltkrievijā un citās tik pat veiksmīgās valstīs


Jaunā sliņķu paradīze Nīderlande. Visas karalistes noslēpums ir 2 ostas, kuras mauc pa melno preces iekšā EU. Interesanti, cik ilgi Eiropa uz to pievērs acis? Un kur tālāk bēgs Latvieši laimi meklēt?

Atbildēt

Хм

21.02.2022. 10:19

»

Eenmanszaak īpašnieks

Eenmanszaak, iepriekš pārrakstījos. Nīderlandē valdība mums ļauj strādāt, nevis smacē nost. Latvijā darbaspēks un vidusmēra uzņēmēju ir valdības kalpi, līdzīgi kā totalitārajā Baltkrievijā un citās tik pat veiksmīgās valstīs


У нас очень много чиновников, и высокого ранга, которые никогда толком и не работали в бизнесе. Ну может в самом начале карьеры на должностях уровня максимум начальник отдела, который зачастую и не видит и не знает все эти финансовые потоки, отчеты и т.д.
А потом они уходили в госструктуры и там уже строили карьеры. А часть вообще уходят в госструктуры из ВУЗов, поэтому у них зачастую и представление об экономике и бизнесе по книжкам и от преподавателей, которые в свою очередь тоже мало понимают именно в практике бизнеса.
В итоге многие чиновники уверены, что весь бизнес-это неплательщики налогов, карусельщики и прочие коррумпанты. У некоторых и на самом деле такой опыт, так как получают "доходы" от таких организованных конкурсов, закупок и т.д.
Все в итоге приводит к тому, что чиновничество уверено, что это бизнес ради них, а не они ради бизнеса. А все эти сказки "у нас зарплаты ниже, чем в частном секторе" разбиваются о фактические цифры по доходам. Как тут недавно об одном чиновнике было: высокий пост, зарплата 2000 евро брутто в месяц, что действительно немного. А вот каким-то чудом в годовой декларации доход уже более 50 000 евро! А это уже совсем другие цифры в месяц! ПОтому что начинаются различные премии, доплаты и т.д. И попробуй так просто найти в частном секторе зарплату в 4000 евро на руки! Это уже уровень директора в среднего размера фирме. И за эти 4000 в месяц с тебя владельцы все соки выжмут!

Atbildēt

VB

21.02.2022. 06:46

»

vispār

Tāpēc jau ir dažādas uzņēmējdarbības formas un nodokļu nomaksas veidi. Nu nav saimnieciskās darbības ieņēmumu konts paredzēts vairumtirdzniecības noliktavai vai bankai. Tas ir domāts tieši tādiem rakstniekiem, žurnālistiem un citiem ar minimālām izmaksām


"rakstniekiem, žurnālistiem un citiem ar minimālām izmaksām."

Un kā noteikt, vai izmaksas ir tik minimālas?
Piem., filozofiska raksta radīšanai, parasti daudz jāstudē, jāpērk daudz 100++ gadu vecas grāmatas antikvariātos etc + jābūt ko teikt un jāmak TAS pateikt.

Pat programmējot sam. vnk. programmu, esmu pat vairāk par gadu apdomājis tās ideju, tad mēģinājumi, kas sanāks, tad testēšana, tad publicēšana.... Te 25% ko man taisās atņemt ir DAUDZ par daudz, ticiet vai nē...

Atbildēt

Eenmanszaak īpašnieks

21.02.2022. 00:57

»

Nīderlande

Esmu pašnodrbināts jeb eenmasnzaak (viena cilvēka uzņēmums) īpašnieks Nīderlandē. Es lietoju vienu kontu gan saviem privātajiem tēriņiem, gan biznesa ieņēmumiem/izdevumiem. Reizi trijos mēnešos maksāju PVN valstij. Līdz 1000 EUR (maksājamo nodokli) varu koriģēt atskaitēs bez jebkādiem jautājumiem no...


Eenmanszaak, iepriekš pārrakstījos. Nīderlandē valdība mums ļauj strādāt, nevis smacē nost. Latvijā darbaspēks un vidusmēra uzņēmēju ir valdības kalpi, līdzīgi kā totalitārajā Baltkrievijā un citās tik pat veiksmīgās valstīs.

Atbildēt

Nīderlande

20.02.2022. 23:07

Esmu pašnodrbināts jeb eenmasnzaak (viena cilvēka uzņēmums) īpašnieks Nīderlandē. Es lietoju vienu kontu gan saviem privātajiem tēriņiem, gan biznesa ieņēmumiem/izdevumiem. Reizi trijos mēnešos maksāju PVN valstij. Līdz 1000 EUR (maksājamo nodokli) varu koriģēt atskaitēs bez jebkādiem jautājumiem no ieņēmumu dienesta. Man tāda sistēma ir ļoti ērta, vienkārša un prognozējama. Latvijā gan uz visu ar aizdomām raugās.

Atbildēt

Tak

20.02.2022. 21:58

Tā Jaunzeme vienmēr melo!

Atbildēt

Хм

20.02.2022. 21:55

А почему банки не хотят такие счета открывать? Может, одна из причин, что потом придёт fid и fktk и потом мозг вынесут " А что за сделка, а что за клиент, а почему такие сделки". А потом ещё и сам же vid наедет. Это же проще, чем НДС карусельщиков ловить.

Atbildēt

Es saku jums tā

20.02.2022. 20:38

Katrs eiro, ko tu samaksā nodokļos, ļauj uzturēt un stiprināt valsti, režīmu, kurš nu jau kļuvis atklāti prettautisks.
Tātad - katrs, kurš maksā nodokļus (iepērkas maksimā, nevis tirgus beznodokļu zonās) varētu tikt uzskatīts par tautas ienaidnieku.

Atbildēt

Haralds Kalns

20.02.2022. 20:18

Kāpēc Latvijā nav VALSTS BANKA, kurā būtu pārskatāma katra iedzīvotāja ienākumi un atvelkamie nodokļi, kas ļautu dažiem VID darbiniekiem pārraudzīt naudas plūsmas. Tas pats par vienotu, valsts kontrolētu, apdrošināšanu, pensiju uzkrājumiem, kreditēšanu ar zemiem procentiem, uzņēmēju godprātības pārraudzīšanu, utt un tjp! Patreizējā Latvijas Banka ir mafioza, fantastiska apjoma naudas ķērnātava un kapeiku štancētava!

Atbildēt

vispār

20.02.2022. 20:06

»

Uzņēmējs

Respekts žurnālistam, bet te nu viņš maldās par ērtībām visiem mazā biznesa dalībniekiem...


Tāpēc jau ir dažādas uzņēmējdarbības formas un nodokļu nomaksas veidi. Nu nav saimnieciskās darbības ieņēmumu konts paredzēts vairumtirdzniecības noliktavai vai bankai. Tas ir domāts tieši tādiem rakstniekiem, žurnālistiem un citiem ar minimālām izmaksām.

Atbildēt

Uzņēmējs

20.02.2022. 19:29

Respekts žurnālistam, bet te nu viņš maldās par ērtībām visiem mazā biznesa dalībniekiem.
Pasaulē šāda sistēma īsti nekur nav ieviesusies. Tā neļauj plānot ienākumus / izdevumus atbilstoši reālajai naudas plūsmai. Piemēram, tēlniekam jānopērk granīts par pasūtītāja iemaksāto avansu 40%, bet ja no kontā ienākošās naudas uzreiz ceturto daļu paņem VID, tad granīta iegādei vairs nepietiek. Izdevumus par granītu arī neatskaitīs. Rezultātā pat VIDam ir skaidrs, ka sistēma nestrādās. Tādas sistēmas mēģināja ieviest dažas postkomunisma valstis Vidusāzijā un Kaukāzā, bet visas izgāzās kā vecas sētas. Pasaulē to risina citādāk - maksā katru gadu 10% patentmaksu no ienākumu un materiālu starpības, vai autoratlīdzību kā 20 gadus Latvijā darīja, arī atskaitot izdevumus. Šī nav banku problēma, šī ir totāla VID neizpratne, kāda reālos biznesos ir naudas plūsma. Ja Latvijā VID kā totalitārā Kazhstānā piespiedīs visas SIA lietot tikai vienu kontu, kuram uzliktu nodokli no apgrozījuma, visa valsts ekonomika momentāli sabruktu. Ienākošā kontā nauda nav tikai ienākums, tie ir aizdevumi, avansi materiālu iegādei, priekšmaksa par preci citam tirgotājam utt. Rakstnieku un žurnālistu dzenāšana, Reiram viņus vajājot kā galvenos nodokļu nemaksātājus drīzāk man norāda, ka viņam galvā nav pilns rubulis. Varbūt Pfizer vakcīnas sekas? Jaunākie zinātniskie pētījumi eksperimentāli atklājuši faktu, ka šo gēnu vakcīnu toksiskais produkts Covid vīrusa S proteīns arī bez vīrusa infekcijas spēj pārvarēt smadzeņu-asinsrites barjeru un cietušajiem vakcīnu upuriem izraisa pāragru demenci, kas izpaužas kā neadekvāta uzvedība un runa sabiedrībā, kā arī nespēja prognozēt savas rīcības sekas. Šis saimnieciskais konts pēc tāda nepārdomāta projekta izskatās.

Atbildēt

režisors

20.02.2022. 18:12

FM un VID spiež radošās personas reģistrēt saimniecisku darbību un vilināja ar SDK, bet aizmirsa to, ka ienākumu neesamības gadījumā būs jāmaksā IIN 50eur un autoratlīdzības vietā būs citas atlīdzības, kas starptautiskos nodokļu aplikšanas līgumos nav tā atrunātas kā autoratlīdzības uz ko attiecas citi noteikumi. Tas ir solis uz Latvijas radošā potenciāla iznīcināšanu.

Atbildēt

Rietumu bankas žīdu aktīvisti

20.02.2022. 17:49

jau ieguvuši visu ko var vēlēties.

Atbildēt

Tad nu gan probl|ma

20.02.2022. 17:25

Kad tiesās 4.maija režīmu, Latvijas likumdevēju kliķi par valsts izlaupīšanu, Satversmes pārkāpumiem un genocīdu pret Latvijas vēsturiskajiem pilsoņiem un viņu mantiniekiem? Kad laternās karāsies mankurti un okupantu roklaižas? Par liepiņš negrib uzrakstīt, ko ?

Atbildēt

jaajaa

20.02.2022. 17:08

...kas tās par muļķībām...privātbankām deleģēt tiesības nodokļus iekasēt...ko vēl ne...pats saskaita un VIDam pārskaita, kur problēma...:)

Atbildēt

Pašnodarbinātais

20.02.2022. 17:00

Nav tāda problēma, radošo profesiju pārstāvjiem vienīgi ieteiktu neiet uz banku reibumā, tad var atvērt visus vajadzīgos kontus.

Atbildēt

pašnodarbinātais

20.02.2022. 16:37

Puslitra banka,litra banka,zemes banka,nekāda sadarbība ar augļotājiem un VID.Maksājot nodokļus tu vairo postu pasaulē un apzodz sevi un tuvāko.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

21

Nenopietnā rotaļa

FotoVasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu ir būtiska katra cilvēka dzīves sastāvdaļa, tā ietekmē ne tikai viņa ikdienas ritmu, bet arī uzskatus. To, ka pašā dabā labās gaismas kļūst mazāk, bet sliktās tumsas vairāk, nav iespējams uztvert nopietni. Nenopietnība kļūst par būtisku Līgo svētku sastāvdaļu, tā tiek ne tikai atļauta, bet pat pieprasīta.
Lasīt visu...

21

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

FotoVakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas vai nacionālā naida kurināšanas izpausmēm. Liels paldies zvērinātam advokātam Laurim Liepam par principiālas pozīcijas paušanu. Jācer, ka Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas izstrādātais algoritms darbosies arī praksē. Taču šobrīd izskatās, ka viss tik gludi gluži neiet.
Lasīt visu...

21

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

FotoTautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana ir atkarīga no 14. Saeimas vēlēšanām. Šīs vēlēšanas atšķiras no iepriekšējām, jo nenotiks spēkošanās nav starp labiem un sliktiem politiķiem vai arī mazākā ļaunuma izraudzīšanās. Notiks izšķirošā politiskā cīņa starp potētājiem un izdzīvot gribētājiem.
Lasīt visu...

21

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

FotoKad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts mūsu sabiedrībai kritisks punkts. Un ne tāpēc, ka kādam ir cēlusies roka ko tādu uzrakstīt – sociopāti ir sastopami ikvienā sabiedrībā. Sarkanā lampiņa iemirgojas tāpēc, ka nosodījums tādam pieļāvumam, ka ārsts varētu neglābt kādu cilvēku viņa tautības dēļ, tvītos nebūt nav vienprātīgs un principiāls.
Lasīt visu...

15

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

FotoEs pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas sanāca man blakus. Otra mana lielā mīlestība bija pirmajā klasē. Es vienmēr esmu zinājis, ka man patīk meitenes. Literatūras un mākslas žurnālā bija viens numurs, kur bija plika sieviete, tas mani vienmēr ļoti interesēja. Tāpat es biju atradis konversācijas vārdnīcā šķirkļus, kur apmēram kaut ko varēja saprast par seksu. Nekāda propaganda mani nebūtu padarījusi par geju, es vienkārši piedzimu hetero.
Lasīt visu...

21

Par "audzēšanu"

FotoNekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari izaudzēt, nerunājot par kādu lopu vai veģetāru ēdam- vai skaistumlietu. Tu vari iesēt sēklu, aplaistīt, izravēt un rūpēties. Lopu tu vari pabarot, apkopt un pasargāt.. Un viss. Bet - tas neesi tu, kas audzē. Audzē Tas, kurš radīja sēklu un deva tai spēju dīgt, augt un dot ražu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...