Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašreizējais režīms ar militārpersonu obligāto potēšanu panācis, ka strauji sarucis gribētāju skaits kļūt par algotņiem, ziedojot veselību un, iespējams, dzīvību uz farmācijas karteļu altāra. Izrādās, ka brīvprātīgo, kas par sīknaudu trauktos karot zem svešiem karogiem, nemaz nav tik daudz. Īpaši, ja pretinieks nevis rīko “bruņinieku turnīrus”, bet nolīdzina zemi ar raķetēm, bumbām un artilēriju.

Līdztekus pašmājās likt galvu uz ežiņas par svešķermeņiem, “cienījamiem cilvēkiem” un varmākām, kas ne sevišķi atšķiras no dēmonizētā naidnieka, vēlas retais. Turklāt “reņģēdājiem” nav noslēpums, ka, sākoties karam, visi cīņā saucēji aizjozīs uz rietiem, bet “kaujas gaiļu” ievārītā putra būs jāizstrebj vienkāršajai tautai.

Tādēļ varneši, uzskatot Latvijas pilsoņus par saviem dzimtcilvēkiem, nolēmuši pakāpeniski 5 gadu laikā ieviest obligāto dienestu, kā tas bija padomjlaikā un pašreiz Krievijā. Sākumposms plānots no 2023. gada, kad dienēt vēl varēs pieteikties brīvprātīgi. Vēlāk vīriešiem vecumā no 18 līdz 27 gadiem dienests būs obligāts. Aizsardzības ministrija neizslēdz, ka dienēšana varētu būt obligāta arī jaunietēm. Jauniešus 18 gadu vecumā, kas vēl mācās, dienestā iesauks pēc izglītības iestādes absolvēšanas.

Būs iespējams izvēlēties 4 veidu karaklausību: 11 mēnešus Valsts aizsardzības dienestā, 5 gadu līgumu ar Zemessardzi (20 dienas gadā), vada komandiera kursus augstskolā, kā arī alternatīvo dienestu Iekšlietu, Veselības vai Labklājības ministrijas pakļautībā (lasi – “strojbatu”). Interesanti, kā šāda mūža daļas nosperšana tiks nokristīta tautā. Ja Padomijā dienestu sauca par “iešanu krievos”, tad kurp tagad jaunā paaudze dosies – “jeņķos” vai “natās”. Varbūt “sodomītos”, jo izrūnītās varavīksnes karogs jau kļuvis par vienu no NATO standartiem. Traģiskākais, ka iesauktos jauniešus piespiedu kārtā nopotēs, tādējādi īstenojot cilvēces izdeldētāju plānus Dievzemē.

Dienestniekiem atšķirībā no algotņiem varēs maksāt grašus – iecerēti 400€ mēnesī, ēdināšana un dzīvošana kazarmās. Iesauktajiem būšot brīvlaiks mēneša garumā un varbūt arī iespēja pavadīt nedēļas nogali mājās. Piecgadē plānots sagatavot “lielgabalu gaļai” 50 000 cilvēkus. “Ja mums būs šāds militārais spēks, nekāds negaidīts uzbrukums Latvijai nedraudēs, mēs varēsim dzīvot mierīgi,” murgo aizsardzības ministrs Pabriks, domājot, ka ļautiņi neko nezina par moderno karu.

Pabriks ar totalitāra režīma funkcionāram raksturīgu domāšanu demonstrē tiesisko nihilismu, paziņojot: “(..) ja cilvēks nav lojāls, viņam nebūs vietas armijā.” Jēdziena “nelojāls” LR normatīvajos aktos pagaidām nav, taču LPSR 2.0 tā jau ir normā. Ļaudis smej: “Negribi dienēt un aizsargāt neliešu pakaļas, strādā pie imidža – kļūsti nelojāls!”

Sarūgtināšu tos, kas naivi cer šādi izsprukt no iesaukuma. Visticamāk, ka “nelojālajiem” iešķiebs alternatīvo dienestu (lasi – vergu darbu), kurš būs garāks par karaklausību armijā. Manuprāt, Pabriks tomēr papriekš domā krievus, kas diez vai karos pret etnisko dzimteni, taču arī latviešu, kam esošā vara nav pa prātam, ir gana. Vadīkļiem patiešām ir jāuztraucas – pret ko galu galā tiks pavērsti ieroči.

Par to, kāds sods gaida “neapzinīgos” pilsoņus par izvairīšanos no iesaukuma, karakungi vēl funktierē. Aizmukt uz pelnīšanu vai dzīvošanu ārzemēs neizdosies. Ķerstīs arī ārvalstīs mītošos pilsoņus. Par to, ka “civilizētās pasaules” partnervalstis izdos latviešu “dezertierus”, šaubu nav.

Visbeidzot, lai kliķes plāni piepildītos, valdošajām partijām vispirms ir jānotur vara. Tāpēc no Saeimas vēlēšanām rudenī ir atkarīgs, vai latvju jaunatnei būs jāziedo dzīves posms, “ejot jeņķos”, vai tomēr valsts drošības nostiprināšanai ir citi – daudz jēdzīgāki ceļi, kas neparedz obligātu nopotēšanu un bezjēdzīgi izšķiestu laiku.

Manuprāt, izbeidzot mākslīgu sabiedrības skaldīšanu un ceļot godā patriotismu, kas neietver klanīšanos svešzemniekiem, Latvijas ļaužu monolītums tikai nostiprinātos. Tad arī varēsim runāt par militārās mācības atjaunošanu mācību iestādēs un citiem pasākumiem, kas “atsistu” vēlmi Dievzemītes kārotājiem šeit aplauzt zobus.

Avoti:

https://nra.lv/latvija/385759-aizsardzibas-dienesta-iesauks-ari-arvalstis-mitosos-pilsonus-dienests-varetu-but-obligats-ari-sievietem.htm

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvija-rosina-pakapeniski-ieviest-obligatu-valsts-aizsardzibas-dienestu.a464191/

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/pabriks-par-obligato-dienestu-nelojaliem-ierocus-nedosim.a464629/

Novērtē šo rakstu:

120
28

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...