Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

...

29.07.2019. 12:01

Kas tic melei Dombrovskai? Šāvēju mafijas podsķilkai.

Atbildēt

xxx

29.07.2019. 08:04

Vilks būtu nokodis ikvienu melu kaksi. Tavs vieplis jau ir sakosts no slepkavošanas un melu atkarības.

Atbildēt

...

25.07.2019. 11:00

Igaunijā sievietei uzbrucis vilks; aicina iedzīvotājus nekrist panikā
LD
Linda Dombrovska
11:19, 25. jūlijs 2019
Komentāri

Ilustratīvs foto. Vilks.
Ilustratīvs foto. Vilks.
Foto: SCANPIX/REUTER/LETA
Igaunijas Mednieku savienība 25.jūlijā saņēma ziņu, ka Hījumā (Igaunija) vilks uzbrucis cilvēkam. Pārbaudot faktus, organizācija atzina, ka šī ziņa atbilst patiesībai.

Agri no rīta 24.jūlijā kāda sieviete, kas dzīvo Hījumā, izlaidusi sētā pastaigāties savu suni. Pēc kāda laika viņa dzirdējusi dīvainu suņa riešanu un steigusies suni ielaist iekšā. Kad sieviete atvērusi durvis, suns ieskrējis iekšā un tam sekojis vilks, uzbrūkot sievietei.

Uzbrukuma rezultātā sievietei sakosta seja, kā rezultātā viņai bija jāsaņem medicīniskā palīdzība.

Izvērtējot iespējas, Igaunijas Mednieku savienība pieļāva, ka uzbrucējs varētu būt liels suns, kas līdzīgs vilkam, tomēr ņemot vērā visus faktus, visticamāk uzbrucējs ir bijis tieši vilks.

Pirmkārt, apkārtnē iepriekš neesot manīti lieli suņi, kas līdzīgi vilkam. Otrkārt, sakostās sievietes suņa uzvedība drīzāk liecina par vilka klātbūtni. Treškārt, sievietes apraksts liecina par vilka uzbrukumu.

Igaunijas Mednieku savienība aicina Hījumā iedzīvotājus nekrist panikā, jo šis, visticamāk, ir unikāls gadījums. Mednieku organizācija un atbildīgās institūcijas izvērtēs situāciju un lems par nepieciešamajiem pasākumiem.

Atbildēt

esiet mierīgi

22.07.2019. 09:23

kolhoznieki, munīcijas ražotāji, izcirtēji, dzīvnieku izšāvēji mūs izglābs no migrantiem

Atbildēt

Viedais

21.07.2019. 23:24

Parasti tie, kas aizstāv neierobežotu vilku populāciju, iestājās arī par neierobežotu migrantu plūsmu. Varbūt te slēpjas kāda latvju viltība, ka pirmie apēdīs otros vai otrādi 😎

Atbildēt

Nu

20.07.2019. 18:30

»

Zanīte

Kāda sagadīšanās - pilnmēness un Vilkins atkal parādās pietiek.com


Kas viņš par vilkinu...parasts viļķins, pieņēmis pseidonīmu, lai asociētos ar vilkiem.. āksts

Atbildēt

Zanīte

20.07.2019. 08:13

Kāda sagadīšanās - pilnmēness un Vilkins atkal parādās pietiek.com!
Vilkina gadījumā šizofrēnija nav ārstējama - tā izpaužas visā krāšņumā, sevišķi pilnmēness laikā!

Atbildēt

par gaļu

19.07.2019. 21:05

Agrītis seminārā skaļi pateica – mazajam ražotājam praktiski neiespējami dabūt oficiālu atļauju konservu ražošanai, tomēr vienlaikus internets ir pilns ar šo produktu pārdošanas sludinājumiem… Vai viņi darbojas nereģistrēti?
Vēl viena problēma: lai es kā mājražotājs uztaisītu desu un pārdotu, man gaļa ir jānopērk kautuvē. Šeit ir pirmā pretruna – ko tad es no kautuves saņemšu? Nelikvīdus, ko kautuve nevar eksportēt un ko visi Latvijas ražotāji pērk! Pērk ne par gaļas iepirkuma cenu 1,20–2 eiro, bet pulka dārgāk. Nelikvīdus. Kāpēc man ražošanā ir jāizmanto nelikvīdi? Ir jāražo pašiem tik daudz, lai ne ar vienu nav jāsaistās.Patlaban vairumbāzē mēs nevaram muguras speķi nopirkt. Nav mīksts, neder.

Atbildēt

Edd

19.07.2019. 19:42

Kur lauķi tur problēmas.

Atbildēt

lasītājs

19.07.2019. 18:45

ir dzirdēts par killeru ķīmisko regulēšanu

Atbildēt

zemnieks

19.07.2019. 17:50

»

...

kaimiņi vēl nav noindēti


par bioloģisko lauksaimniecību neesi dzirdējis?

Atbildēt

no malas

19.07.2019. 16:55

Mednieki te plēš matus un novel dabas draugiem briesmīgu nāvi.

Atbildēt

aha

19.07.2019. 15:27

»

...

kaimiņi vēl nav noindēti


Tu vēl pastāsti, kā vakcinācija arī ir kaitīga un kā asinis pārliet nedrīkst. Slimnieks.Tev mugurā ir ķīmija, tu ēd ķīmiju, elpo ķīmiju, bet piesienies zemniekiem.

Atbildēt

nu

19.07.2019. 14:42

paskaki mums, gaļas, piena,labības ražotāj, kā lai to Zemkopības ministriju mīl? Kā lai šiem uzticas? Vai vismaz ciena?
Jeb tu arī viņus nemīli? ..

Atbildēt

"zemniecības" instrumentam

19.07.2019. 14:28

Gandrīz par visiem pesticīdiem, fungicīdiem, herbicīdiem ir aizdomas, ka tie varētu būt hormonālās sistēmas traucētāji, grāvēji vai izraisīt vēzi (kancerogēni). Tas nozīmē, ka šie pesticīdi varētu būt kaitīgi pat ļoti mazās devās un drošu koncentrāciju tiem nemaz nevar noteikt. Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) atzīst, ka par vairākiem pesticīdiem šobrīd pietrūkst datu drošu normu izstrādei, tomēr atļauj tos lietot. Šāda rīcība parāda pretrunas pašreizējā pesticīdu regulējumā – lai gan Eiropas augu aizsardzības līdzekļu regula (EK) 1107/2009 nosaka, ka var lietot tikai tādus pesticīdus, kas nerada ne īstermiņa, ne ilgtermiņa kaitējumu videi, cilvēkiem un citiem organismiem, faktiski pesticīdus ļauj pārdot un izmantot arī tad, ja pastāv nepietiekami pierādīta kaitējuma iespēja.

Pašlaik Eiropas Parlaments ir nolēmis pārskatīt pesticīdu regulējumu, jo ir itin labi informēts – pesticīdi kaitē. Daļa pesticīdu, kas ir nervu indes, vairs nav pieejama neprofesionāļiem, bet joprojām tiek tirgota profesionāļiem.

Regulējums mainās. Piemēram, pirms diviem gadiem pesticīds bija nopērkams lielveikalā, šodien jau atzīts par onkogēnu un aizliegts. Savukārt Zemkopības ministrijas ierēdņi turpina ziņot, ka visi pārējie vēl šodien neaizliegtie pesticīdi esot labu labie, gluži kā pirms diviem gadiem par teju veselību veicinošu atzina to, kas šodien aizliegts.

Atbildēt

aha

19.07.2019. 13:57

»

...

gaļu, pesticīdus, kailcirtes


jā, arī gaļu. Lielākais vairums cilvēku ēd gaļu, izņemot saujiņu veģetāriešu un vegānu

Atbildēt

aha

19.07.2019. 13:55

»

un

ko tieši tu esi saražojis "pietiekami


labību, pienu, gaļu. No tā tu savā pilsētā barojies un pēc tam gudri pļurksti.

Atbildēt

...

19.07.2019. 13:50

gaļu, pesticīdus, kailcirtes

Atbildēt

aha

19.07.2019. 13:40

»

un

kā to sauc, ko tu šobrīd ražo šajā portālā


es laukos dzīvoju un strādāju, atšķirībā no tevis. Un saražojis esmu pietiekami, lai varētu atbildēt kādam zaļi domājošam stulbenim, kuram lauki ir atpūtas un tusiņu vieta

Atbildēt

Māris

19.07.2019. 12:41

»

!

pirms sāc muldēt, vispirms uzzini, kas tie par dalbajobiem tajā ZM caurumā savākti. No kurām pažobelēm viņi ir izvilkti, kas viņus ir izvilcis un bez konkursa tur iesēdinājis. VALSTS iestādē, uz nodokļu maksātāju kakla


Tu dalbajob. Tur sēž apmācīti profesionāļi. Dalbajobi sēž te un raksta atbaidošus anonīmus komentārus par kuriem vajadzētu likt atbildēt tiesas priekšā.

Atbildēt

aha

19.07.2019. 12:37

»

zemniecības "instrumentam"

Tā lauksaimniecības politika, kas visus šos gadus bijusi ZZS kontrolē, ir bankrotājusi...


aizbrauc vienreiz mūžā uz laukiem un paskaties, kas tur notiek un tad, sēdēdams pie datora, teoretizē par dzīvi laukos un augstu pievienoto vērtību. Ko pats esi saražojis, izņemot komentārus dažādos portālos?

Atbildēt

zemniecības "instrumentam"

19.07.2019. 12:26

»

zaļajiem stulbeņiem

Kāds noteikti oponēs: lūk, medīt – tas ir vilka dabā un vai nu tūlīt jācenšas atdarīt ar to pašu. Diemžēl, ja vilks zaudējis bailes no cilvēka vai kādu iemeslu dēļ tam nav iemācīts baidīties no cilvēka un tas reiz iesācis meklēt vieglu iztiku ganāmpulkā, tas jebkurā izdevīgā gadījumā šo darbību atkārtos...


Tā lauksaimniecības politika, kas visus šos gadus bijusi ZZS kontrolē, ir bankrotājusi.
Nodarbinātība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, diemžēl, notiek ar ļoti zemu pievienoto vērtību. Kā dzirdēts pie dažādiem diskusiju galdiem, ļoti daudzos gadījumos mēs, elementāri sakot, no Latvijas vedam ārā gandrīz nepārstrādātas izejvielas vai minimāli pārstrādātas. Līdz ar to tā vērtība nepaliek Latvijā. Lai gan tā ir cita līmeņa saruna, medības kā atsevišķa biznesa nozare ir mežsaimniecības sastāvdaļa.
Tu gribi iegalvot, ka lauksaimnieks ir vienīgais, kurš laukos strādā un rada taustāmas vērtības, ko citiem celt galdā.
Tev jāmaina domāšana. Ir pietiekami daudz veidu, kā dzīvojot lauku vidē, var radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību un ar to pelnīt. Pietiek skatīties uz laukiem kā vienīgo vietu, kur ražo rapsi, bekonu un malku. Šodien ir citas nozares, citi veidi, kas dod daudz lielāku peļņu uzņēmējam, kas vēlas dzīvot nepiesārņotā vidē laukos, nekaitējot dabai.
Atbalstot lauku industrializāciju, mēs panākam, ka cilvēki no laikiem pazūd. Lai saimniekotu vienā 1000, 2000 vai 5000ha lielā saimniecībā, nav vajadzīgs tāds cilvēku skaits, kas bija vajadzīgs 100 gadus atpakaļ un nekad nebūs vajadzīgs.
Pietiek skatīties uz Latvijas reģioniem kā vietu, kas vēl nākamos 100 gadus paredzēta zemes inteliģences ļautiņiem, kuru vienīgā iespēja ir „platību apsaimniekošana” industriālajai lauksaimniecībai, un kuriem tāpēc būtu jādod iespēja paizklaidēties ar stroķiem pa mežiem. Nosaucot tos par populācijas regulatoriem un vides instrumentiem.

Atbildēt

mednieks

19.07.2019. 11:50

»

un

ko vēl tu nesaproti


es visu saprotu. Tu nesaproti. Drīz sāksies vilku uzbrukumi cilvēkiem. Novēlu, lai pirmais upuris būtu tu

Atbildēt

kad Latvijā kādreiz pienāks tādi laiki,

19.07.2019. 10:32

kad valdībai būs piespiedu kārtā jāpievēršas dabas aizsardzībai, tad medību sistēmu nāksies pielīdzināt Eiropas standartiem.
Pašreizējā medību biznesa īstie īpašnieki Latvijā (ar LVM gādību) ir gribējuši saglabāt šo rūpalu sev kā jaunizveidotas pseidovalstiņas elitāru izklaides biznesu un korumpētajā feodālās nozaru pārvaldes sistēmā tas ir izdevies.

Atbildēt

40 centi par hektāru

19.07.2019. 10:12

No LVM “aizgāja” teritorija, kas skāra trīs medību tiesību nomas līgumus.
Dažas reizes gadā mednieku klubam būtu jāmaksā nomas maksa par medību tiesību izmantošanu 4500 ha lielajās platībās.
Mednieku klubu pārjaunojuma līgums tika noslēgts par komercdarbību valsts īpašumā. Nomas maksa 40 centi par hektāru!

Atbildēt

mednieks

19.07.2019. 09:48

»

te tev būs, slinkais demagog!

Komentārs 36038 12. jūlijs, 17:21...


tos visus komentārus, izskatās, ir rakstījis mareks. Daļu no šiem komentāriem es jau esmu lasījis šeit

Atbildēt

pārstrādātāju novērojums

19.07.2019. 09:38

vēl arvien Latvijas medību tradīcijās ir 90 % nomedītā izmantot pašpatēriņam, bet tikai 10 % nodot biznesa industrijai. Ir daudz ģimeņu, kuru saldētavās ir pat līdz 400 kg meža gaļas – gan šī gada, gan pērnais medījums. Tādu daudzumu pat liela saime nespēj patērēt, tāpēc manta aiziet postā.

Atbildēt

te tev būs, slinkais demagog!

19.07.2019. 09:10

»

marek, komentārus!

Aizvadītajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa par vilku pastrādāto posta darbu Madonas novada Ošupes pagastā. Neraugoties uz piemērotu elektrisko ganu, vilki bija iekļuvuši aitu aplokā, nokoduši un savainojuši aitas un jērus. Zaudēts vairāk nekā 70 mājlopu un saimniecībai radīt tūkstošiem eiro lieli zaudējumi...


Komentārs 36038 12. jūlijs, 17:21
vilki neko nemedī 'sporta pēc' - to dara Latvijas mednieki
Ieteikt 11

Komentārs 36038 12. jūlijs, 17:19
līdz septembrim vilka kucēnam ir piena zobi un nekādām 'apmācībām' nav bioloģiska pamata
Ieteikt 8

Komentārs 36038 12. jūlijs, 16:54
a) noskaidro elementāras lietas - piemēram, ko var izdarīt divus mēnešus vecs vilka kucēns. Tad nevajadzēs visai Latvijai apliecināt cik stulbi ir aitkopji un mednieki, stāstot par to kā vilki kucēnus mācot medīt uz aitām. b) 10 000 eiro zaudējumi par 22 aitām? jāsmejas un kas tie par 100 000 vērtiem žogiem?
Ieteikt 9

Komentārs 36038 12. jūlijs, 16:43
"Vēl nesen ganāmpulkā bija vairāk nekā 500 aitu, tomēr pēdējo dienu laikā to pulks sarucis par piektdaļu. Iemesls - vilku uzbrukumi." +++ Tad cik īsti aitas nokoda slinkajam ganam? 22 vai 122? Latvijā aizsargājama suga ir vilks nevis aita, kas, stap citu, ir invazīva suga ar vislielāko CO2 nospiedumu starp mājlopiem. pasūtījuma raksts / sižets
Ieteikt 7

Komentārs 34208 12. jūlijs, 14:45
ir jāsoda Kozulis par nolaidību un bezatbildīgu izturēšanos pret saviem lopiem, nevis vilku ģimene
Ieteikt 12

Komentārs 34208 12. jūlijs, 13:15
Šausim tik migrējošos putnus pavasarī, jo tie traucē lauku industriāļiem pelnīt uz dabas rēķina. Šausim lielos plēsējus, jo tie traucē aitkopjiem mežmalās savvaļā ganīt aitas. Pareizi, šausim tik! Nav jādzīvo Latvijas teritorijā dzīvniekiem un putniem, kas traucē izvērst uzņēmējiem saimniecisko darbību lauku un mežu teritorijās un gūt kāroto peļņu no hektāra. Pareizi. Ir jāšauj, jāatšauj, jāizšauj. Un ar to arī jāpelna. Pareizi. Latvijā taču strauji attīstās arī medību munīcijas ražošana. Arī tiem peļņa vajadzīga.
Ieteikt 11

Komentārs 34208 12. jūlijs, 11:47
Kārtējā provokācija no plintnieku grupējuma puses, jo taču tuvojas vilku medību sezona! Jāuztaisa pasūtījuma sižetiņš par vilku uzbrukumiem nabaga lauku saimnieka novārtā atstātiem lopiņiem! Šo Kozuli raāli būtu jāsoda par nolaidīgu sava ganāmpulka uzturēšanu. Valstī ar likumu jānosaka prasības, kuras izpildot, zemniekam būtu atļauts turēt aitas, kazas vai teļus lauku teritorijās, un it īpaši mežu tuvumā, kur ir dzīvotne lielajiem plēsējiem. Ja nav iespējams valstij izpildīt Eiropas standartus un atbilstoši piešķirt līdzfinansējumu zemniekiem normālu žogu būvniecībai un speciālu suņu iegādei, kā tas ir normālās Eiropas valstīs, nu, nevar atļaut šiem plānā galdiņa urbējiem laukos sapņot par kaut kādu aitkopības biznesu un vieglu peļņu no neaizsargātiem lopiņiem, kurus nez kāpēc saplosa ļaunie, drausmīgie, šausmīgie vilki ar jaunajiem vilcēniem, kamēr rūpīgie un atbildīgie kozuļi svin savubērnu dzimšanas dienas. LTV šoreiz uzķērušies uz zināmā šaušanas biznesa grupējuma provokācijas!
Ieteikt 17

Komentārs 19724 11. jūlijs, 23:42
Man ir žēl par izpostīto saimniecību, bet ir grūti tā līdz galam simpatizēt. Saimniekam nav pienācīvu žogu lai ganāmpulku aizsargātu, es saprotu ka dārgi, bet varbūt tad jādomā cits biznesa modelis. Lopus uz nakti dzīt kūtī nav laika, jo jāvāc siens, bet ir laiks iet mežā izšaudīties. Nav saprotams kāpēc lielie plësēji un citi savvaļas dzīvnieki tiek stingri ar likumu aizsargāti? Varbūt šie skaitļi palīdzēs: 97% no visiem pasaules sauszemes zīdītājiem ir cilvēks un viņa mājlopi, tikai 3% ir savvaļas dzīvnieki. 20gs. 50 gados attiecība bija aptuveni 60/40. 63% no visām lauku platībām tiek izmatotas lai pabarotu lopus, kas dod vien 25% no mums nepieciešamā proteīna. Saimniekot bar prātīgāk, ar dabu ir jādalās vai arī ziepes būs lielas. Žēl par aitiņām.
Ieteikt 21

Atbildēt

protams

19.07.2019. 09:09

»

asinskārajam nelgam

komentāri tev tika sniegt aiz killeru pasūtītā sižeta! Lasi


mednieki uzsūtīja zemniekam vilkus lai noplēš aitas. to tikai idiots var izdomāt.

Atbildēt

zaļajiem stulbeņiem

19.07.2019. 08:57

Kāds noteikti oponēs: lūk, medīt – tas ir vilka dabā un vai nu tūlīt jācenšas atdarīt ar to pašu. Diemžēl, ja vilks zaudējis bailes no cilvēka vai kādu iemeslu dēļ tam nav iemācīts baidīties no cilvēka un tas reiz iesācis meklēt vieglu iztiku ganāmpulkā, tas jebkurā izdevīgā gadījumā šo darbību atkārtos. Tāpēc medības ir vienīgais veids, kā šādu darbošanos apturēt.

Jā, vilks ir svarīga dabas sastāvdaļa, taču neaizmirsīsim, ka lauksaimnieks ir vienīgais, kurš laukos strādā un rada taustāmas vērtības, ko citiem celt galdā un ne tikai. Sabiedrības pienākums ir šos cilvēkus atbalstīt, radot drošu vidi saimniekošanai. Mednieks šajā gadījumā ir instruments šādas vides radīšanai.

Atbildēt

marek, komentārus!

19.07.2019. 08:56

Vilks citu meža dzīvnieku vidū nav nekāds izņēmums. Vilks ir medījamais dzīvnieks. Mums vienreiz vajag izvērtēt, kas ir prioritāte – cilvēks, kurš dzīvo laukos un saimnieko, radot pārtiku un citas nepieciešamās lietas pilsētniekiem, vai kāds “krupis”, kurš kaut kur dzīvo tūkstoš vietās, vai “nezāle”, kas aug vēl lielākā skaitā. Pēdējie nav nekāda eksotika,” norāda H. Barviks.

Savs redzējums par notikušo ir arī Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājam Jānim Baumanim. Viņš sliecas domāt, ka posta darbu izdarījis jaunu vilku bars, kurā ir trīs četrus gadus veci dzīvnieki. Tie ir kā tīņu bars, kuri cenšas demonstrēt savu spēku, un arī bailes no cilvēkiem viņiem ir mazākas.

“Diezin vai tik lielu apjomu saplēstu vecie vilki, gādājot barību šopavasar dzimušajiem vilcēniem. Toties tīņu vecuma vilku bars gan var kost un plosīt vairāk, nekā viņiem nepieciešams barībai,” skaidro J. Baumanis.

Atbildēt

marek, komentārus!

19.07.2019. 08:55

Aizvadītajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa par vilku pastrādāto posta darbu Madonas novada Ošupes pagastā. Neraugoties uz piemērotu elektrisko ganu, vilki bija iekļuvuši aitu aplokā, nokoduši un savainojuši aitas un jērus. Zaudēts vairāk nekā 70 mājlopu un saimniecībai radīt tūkstošiem eiro lieli zaudējumi.

Sekojot notikumiem, top skaidrs, ka šis nebūt nav vienīgais gadījums, kad vilki pēdējo nedēļu laikā uzbrukuši mājlopiem. Arī citviet pelēči tos saplosījuši vai savainojuši tā, ka dzīvniekus nācies nokaut.

Aitas nav vilka ikdienas ēdienkartē
Kāpēc veidojas šāda situācija? Protams, mājlopi atšķirībā no mežā mītošajiem pārnadžiem nav vilka ikdienas ēdienkartē. Ja par vilku noplēstu mežarukša sivēnu, stirnu, aļņu vai briežu teļu var teikt – tāda ir dabas noliktā lietu kārtība, tad ar mājlopiem situācija ir atšķirīga. Vilks ir uzmanīgs plēsējs, kurš parasti izvēlas sev drošu barības ieguves veidu, kas vairumam cilvēku paliek neatklāts. Mūsu mājokļiem vilks, visticamāk, tuvojas kādu īpašu apstākļu dēļ.

Kas ir mainījies? To lūdzām skaidrot Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētāju Haraldu Barviku:

“Situācija, kas izveidojusies Madonas novadā un citviet Latvijā, nav nekāds pārsteigums, bet likumsakarīgs turpinājums iepriekšējos gados notikušajam vilku populācijas pieaugumam. Populācijai pieaugot, mums ar šādām situācijām ir jārēķinās un jābūt tām gataviem. Tas bija tikai laika jautājums, kad kaut kas tāds notiks. Tāpat esmu pārliecināts, ka šis nebūt nebūs vienīgais gadījums. Varam sagaidīt vēl daudz ko sliktāku. Es domāju – zaudējumu ziņā. Protams, vilki neiebruks kādā bērnudārzā.

Šobrīd ir periods, kad vilki savus mazuļus apmāca medību mākslā. Diemžēl aitas aplokā ir lielisks apmācības objekts. Tāpēc arī postījumi sākas aptuveni vienā laikā – jūlija vidū – gadu no gada,” skaidro H. Barviks.

Robs ģimenes budžetā
“Domājot par radītajiem zaudējumiem, jāsaprot, ka saimniekošana, tajā skaitā arī lopu audzēšana, šajās saimniecībās ir iztikas sagādāšanas veids. Katrs šāds uzbrukums rada robu saimnieku ģimenes budžetā. Protams, nezinu situāciju konkrētajā saimniecībā, taču noteikti saimniekiem tie ir ļoti būtiski zaudējumi,” tā H. Barviks.

“Ja savvaļas dzīvnieki rada šādus postījumus, to darbošanās ir jāierobežo neatkarīgi no tā, ir konkrētajā laikā medību sezona vai nav. Ja tas ir apgrūtinoši, visticamāk, tam par iemeslu ir cilvēciskais faktors – kāda ierēdņa neizdarība vai zināmā mērā nihilisms. Gan dažādām komisijām, gan dienestiem nav jānogaida viss normatīvajos aktos noteiktais maksimālais atbildes sniegšanas vai lēmuma pieņemšanas termiņš. Ir jāiemācās strādāt operatīvi, un, manuprāt, ir pienācis laiks, ka par šāda veida nolaidību (kavēšanos ar atbildes vai lēmuma sniegšanu) vajadzētu noteikt stingru atbildību. Ja cilvēkam ir kāda sāpe, ierēdnim jādara viss iespējamais, lai palīdzētu, nevis jāaizbildinās ar procedūrām,” uzskata mednieku priekšstāvis.

Atbildēt

tieši tā

19.07.2019. 08:43

»

Bingo

Drīz te būs tikai krūmi ar krūmu suņiem Dingo


jo medības Latvijā ir cirtējnozares aizgalde. Ja zinām, ka meži tiek nenormāli izlaupīti no viena grupējuma ar politbiroju Republikas laukumā 2, tad domājiet paši, kas tajā shēmā ir medību platību apsaimniekotāji un kādas intereses apkalpo tie, kas viņiem raksta likumus.

Atbildēt

Bingo

19.07.2019. 08:41

Drīz te būs tikai krūmi ar krūmu suņiem Dingo.

Atbildēt

Nevainojiet pilsētniekus

19.07.2019. 07:22

Bet ir arī tādi mednieki, kas aprobežotībā ir cienījami konkurenti Didža Pakalna pieminētajiem no dabas atrautajiem pilsētniekiem. Vārds "aprobežotība" ir pieklājīgākais vārds, kas man laiku pa laikam nāk prātā, dažādos portālos un arī žurnāla "Medības" oktobra numurā lasot dažu mednieku izteikumus par vilkiem. Aprobežotība vairākos līmeņos: pirmkārt, acīmredzama neizpratne par dabas likumiem, otrkārt, neiedomāšanās, ka šāda tumsonība nekādi neveicina pozitīva mednieka tēla rašanos sabiedrības acīs un, treškārt, neattapšana, ka vilks arī ir tikai viens no medniekiem. Kā gan mednieks var iedomāties, ka sabiedrība viņu redzēs labu esam, ja viņš pats mums skaidro, cik šausmīgi ir nogalināt kādu dzīvu radību?...Tad vēl gadās lasīt par vilkiem, kas "apdraud iedzīvotājus", lai gan izrādās, ka tik vien kā parēgojušies kādai pa mežu ejošai kundzei. Vai kāds var pateikt, kad kāds vilks Latvijā pēdējoreiz uzbrucis cilvēkam? Salīdzinot ar automašīnu vadītājiem un pat suņiem uz vilku sirdsapziņas būs stipri mazāk cilvēku dzīvību. Saprotot, ka kāpju uz slidena grābekļa, atļaušos izteikt pieņēmumu, ka pat mednieki ir vainojami vairāk cilvēku nāvē nekā vilki. Bet vai mēs tāpēc rakstām šaušalu pilnus rakstus par to, kā "autovadītāji apdraud vietējos iedzīvotājus", tiklīdz kāds ir pamanījis ciema tuvumā kādu mašīnu? Nerakstām, kaut varbūt vajadzētu….Atgriežoties pie saprātīgajiem medniekiem, atceros Anitas Upītes teikto, ka medniekiem vajadzētu katram vilkam purnu bučot.!!!! Protams, tas tikai tēlains izteiciens, jo vilku bučošana par saprātu neliecinātu, bet ir skaidrs, ka vilki būtu pelnījuši mednieku cieņu. Vilki palīdz turēt rāmjos pārlieku lielo mežacūku populāciju, par kuras neapkarošanu mednieki nereti tiek vainoti, un arī citos veidos šie plēsēji (un nevis "plēsoņas") veicina līdzsvaru dabā un liek saviem potenciālajiem upuriem kļūt veiklākiem, stiprākiem un veselīgākiem….Tāpēc arī mans aicinājums medniekiem: Nevajag dusmoties uz vilkiem par to, ka tie nobeiguši kādu dzīvnieku, ko jūs nedrīkstat vai drīkstētu, bet nepaspējāt pirmie. Atcerieties, ka vilks ir jūsu kolēģis un sabiedrotais! Nevajag pievienoties jūsu pašu apsmietajam nejēgu pilsētnieku baram, iztēlojot vilku kā kādu asinskāru briesmoni. Tas, ka viens kolēģis cenšas nomelnot citu, nevienu sabiedrības acīs tīkamāku nepadarīs.
VĶ,2013

Atbildēt

kā tad

19.07.2019. 00:32

Meža zvēri, sevišķi plēsīgie, jāsargā. Ko tad darīt ogotājiem un sēņotājiem, kas vāc ziemai krājumus, kādreiz nebija jābaidās iet mežā, es gāju uz skolu 6 km pa mežu bez kādām bailēm. Vai tagad bērni to varētu?
Ak pareizi, tagad tak cilvēki jāsadzen pilsētās un jābaro ar modificētu pārtiku, lai zvēriem paliek lauki un meži (kamēr neizzāģēs).

Atbildēt

Renārs

19.07.2019. 00:10

kā jau te viens teica, nav tādas profesijas mednieks. Latvijā tā ir slimu, degradējušos indivīdu rūpala. Daļai gaļas un izklaides bizness. Daži deģenerāti ar to neslikti pelna. Beznodokļu zona.

Atbildēt

Viedais

18.07.2019. 23:59

»

mednieki ir garīgi slimi

Ja objektīvi spriež, tad mednieki ir garīgi slimi, turklāt smagi slimi un bīstami sabiedrībai. Mednieki kā tādi ir jāizolē cietumos, pirms tam izdodot likumu, ka medības civilizētā valstī ir aizliegtas...


Ja objektīvi spriež, tad policisti ir garīgi slimi, turklāt smagi slimi un bīstami sabiedrībai. Policisti kā tādi ir jāizolē cietumos, pirms tam izdodot likumu, ka likumpārkāpumi civilizētā valstī ir aizliegti. 😜 🤣

Atbildēt

!

18.07.2019. 22:38

»

Māris

“Nav profesionālis”.... Loģiski, tādē jau VMD nosaka medību limitus, attiecīgi cik daudz no katras sugas pārstāvjiem var un vaig nomedīt. Kuras sugas nemedīt un kuras medīt bez ierobežojumiem. Mednieks tikai izpilda profesionàļu ieteikumus


pirms sāc muldēt, vispirms uzzini, kas tie par dalbajobiem tajā ZM caurumā savākti. No kurām pažobelēm viņi ir izvilkti, kas viņus ir izvilcis un bez konkursa tur iesēdinājis. VALSTS iestādē, uz nodokļu maksātāju kakla.

Atbildēt

nu gan glupību izspļāvi!

18.07.2019. 22:21

»

Māris

“Nav profesionālis”.... Loģiski, tādē jau VMD nosaka medību limitus, attiecīgi cik daudz no katras sugas pārstāvjiem var un vaig nomedīt. Kuras sugas nemedīt un kuras medīt bez ierobežojumiem. Mednieks tikai izpilda profesionàļu ieteikumus


KURŠ Valsts meža dienestā ir profesionālis?!?!?! KURŠ???? Kurš tajā suņu būdā vispār pārzina sugu ekoloģiju tik cik melns aiz naga? KURŠ??? Nosauc konkrētu ierēdni.

Atbildēt

Oskars..

18.07.2019. 21:41

Nu pēc viņa rakstītā, vilki un lūši Latvijā jāatstāj 4 daļa no noteiktā, jo salīdzinot cik daudz atstāj Zviedrijā un Somijā, salīdzinot viņu platības ar Latvijas platībām, pie mums ir stipri par daudz, paldies Marekam, atvēri mums acis..

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā?

FotoInteresantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav ne rupji, ne naidu kurinoši, ne kā citādi aizskaroši!  Paradoksālā kārtā pārvalde dzēš precīzi citētu fragmentu no 5.janvāra Latvijas radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" - tieši to, ko publiski ēterā teikusi par dabas aizsardzību atbildīgā ierēdne - DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.
Lasīt visu...

21

Piecpadsmit DZĪVĪBAS Latvijas nākotnei

FotoUz valdības un Saeimas atbalstu neceriet, mīļie. Viņiem savas problēmas ir jārisina. Līdz tautas sāpēm un vajadzībām viņiem tāls ceļš vēl ejams. Ļoti, ļoti tāls. Tautas gudrība teic: "Paēdis neēdušu nekad nesapratīs!" Un tik tiešām, kā gan "pārstrādājies" deputāts varētu saprast TĒVU, kurš katru dienu smagi strādā 18h, lai pabarotu savu ģimeni. Tas ir neiespējami.
Lasīt visu...

21

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

FotoPar Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora akts esot noticis tāpēc, ka VISUVARENAIS dievs esot bijis brīvdienā tajā dienā un DŽENTLMENIS (iedomājieties, kāds skaists apzīmējums ne uz ko nespējīgajam dievam), tāpēc vienkārši pagājis tajā dienā maliņā pavērot notiekošo, jo ko tad es, es jau neko.
Lasīt visu...

21

Mana atbilde Andrim Kivičam

FotoLabrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna arī pirms un pēc intervijas.
Lasīt visu...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

Bezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī...

Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...