Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Σ.

26.07.2018. 23:41

Paldies, Lato, par grāmatu! Šodien iegādājos. Gaidu nākamās.

Atbildēt

Nu

26.07.2018. 15:32

Tas ir sūds nevis grāmata! Paņemta LKP CK un Ministru Padomes valdības speciālo telefona sakaru 1985.gada telefongrāmata, nokopēta un izveidots tās faksimilizdevums. Bet troksnis ir pietaisīts pa deviņiem mēmiem! Vismaz varēja pateikt, ka pašiem telefoniem latviski runāt nebija smuki, jo NE VISI čekisti saprata latviski, sistēmu uzraudzīja no centrālēm Puškina un Gorkija ielās.5. Saeimas laikā šī sistēma vēl darbojās, tagad kļuvusi lieka

Atbildēt

Pietirst-komas debilā muļķe no MUĻĶU bedres lapsānijas žurkANĀLISTE Lato Lapsa,

22.07.2018. 14:04

»

Debilais grafomān Induli Duka,

ja, kā apgalvo, ka Pietiek. Com ir slikts, ko gan te meklē? Ko visus kaitini ar savām ārprāta lēkmēm? Varbūt paārstējies, ja nav kur savas slimīgās domas paust? Var ūt komentē LRTT? Te tevi neviens negaida


ar kļičku pidrillas seskāda, kas visiem spēkiem izmisīgi slēpj savu identitāti – Lato Lapsa, ko visus kaitini ar savām ārprāta lēkmēm? Varbūt paārstējies, ja nav kur savas slimīgās domas paust? Ko gan tu te meklē? Var būt komentē LRTT? tevi te neviens negaida!

Atbildēt

jautaajums

22.07.2018. 06:15

»

kā nu sarkanās pabiras trako


Joske , vai tu?

Atbildēt

kā nu sarkanās pabiras trako

22.07.2018. 01:32

.......................

Atbildēt

Uldis

21.07.2018. 21:08

»

ha-ha

Latviešu liberāļi ir atvases no okupantu totalitārās varas monopartijas celma un no tik sapūvuša celma gaidīt demokrātijas atvases ir tāds pats neprāts ka no kolaborantu kopsapulču rezolūcijām gaidīt plaukstošu Latviju.Nezin pie kādas tautības un partijas pieder komentāru rupekļi?Izklausas pēc bijušajiem...


Nedomāju, ka es būtu gatavs nosaukt īstus latviešu liberāļus, jo tie, kuri pēc manām domām varētu veikt liberālas reformas, 27 gadu laikā nav tikuši pie teikšanas un nav varējuši nodemonstrēt liberālismu. Visu laiku viņi ir demonizēti no krieviem, komunistu cūkām un čekas pakalpiņiem. Pietiek tikai palasīt Aivaru Ozoliņu.
Tiem, kuri sevi melīgi dēvē par "liberāļiem": LC, ZRP un Vienotībai, viņu liberālisms izpaužas tikai kā līdzcilvēka anāla plēšanas apoloģija.

Atbildēt

idiote lapsa

21.07.2018. 20:40

»

Indjuli Druka- Bruka pēc drukas,

davai no jurtas dzeltenā sniegā! Come one come one! Bļe tabļedku i maloļetku! Zjb


atkal klāt un atkal apvēma savas šķebinoši snirdošās galīgi nomī(z)tās seskādas pastalas!

Atbildēt

piedzēries atkal?

21.07.2018. 20:38

»

Indjuli Druka- Bruka pēc drukas,

davai no jurtas dzeltenā sniegā! Come one come one! Bļe tabļedku i maloļetku! Zjb


tu aizej izvemies uz savām ilgtspējīgi nomī(z)tajām pastalām. Un pēc tam pamēģini izgulēt dzērumu. Vai tiešām ar tevi ir jau tik ļauni? Vērsies taču beidzot pie ārsta, sava iecirkņa veterināra!

Atbildēt

Uldis

21.07.2018. 20:36

»

to Uldis

Cik tev Jantarņiks no NA pidariem maksā? Pidari tāpēc, ka dod žīdiem sevi izčakarēt


Ieguglēsi: "Pietiek :: "Rietumu bankas" saimnieki vīlušies Šleserā" un redzēsi izdzimteņu purnus, kurus žīdu noziedznieki drāž visās pozās un caurumos. Ne tikai žīdu noziedznieki.

Atbildēt

Es, debiloīds un Pietirst-comas šata muļķis Lapato Lapspistais

21.07.2018. 20:33

»

Indjuli Druka- Bruka pēc drukas,

davai no jurtas dzeltenā sniegā! Come one come one! Bļe tabļedku i maloļetku! Zjb


te latviju saucu par Muļķu zemi. Bļe zajeb ta ļetku! Daite tabļedku!

Nedošu mieru nevienam normālam komentētājam.

Atbildēt

ha-ha

21.07.2018. 20:32

»

Uldis

Liberāļi bija Reigans, Tečere un Kols un bija izcili saimniekotāji. Nejauc ar Vienotības liberastiem, kuri no komuņjakām atšķiras vien ar nosaukumu


Latviešu liberāļi ir atvases no okupantu totalitārās varas monopartijas celma un no tik sapūvuša celma gaidīt demokrātijas atvases ir tāds pats neprāts ka no kolaborantu kopsapulču rezolūcijām gaidīt plaukstošu Latviju.Nezin pie kādas tautības un partijas pieder komentāru rupekļi?Izklausas pēc bijušajiem komunekļiem un komjaunekļiem

Atbildēt

Laimas latviešu draugi

21.07.2018. 20:27

»

Uldis

...


Tāpat arī uz skatuves kāpa Laimas latviešu draugi Intars Busulis un Jānis Stībelis. Trijotne apvienojās kopīgā priekšnesumā.

Ierasti arī viesu rindās netrūka pazīstamu seju. Baudīt koncertu bija ieradies ekspolitiķis Ainārs Šlesers, kurš līdzi bija paņēmis savu mazo meitiņu, biznesa lēdija Svetlana Leva, miljonāre Irēna Pulkinena un uzņēmējs Oskars Barševskis, "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Ivars Godmanis un vēl daudzi citi.

Atbildēt

Uldus

21.07.2018. 14:38

»

Pederast Uldi

aizej pie mongoloīdā I. Parādnieka vai pusžidietes I. Mūrnieces! Nodrāzies un ņem kājas pār pleciem - tevi sāks vajāt pedarstomānija! Cik tev NA trollim maksā? Zjb


Paderasti ir tie, kuri pielika savējo, Rinkēviču, pie visnozīmīgākās siles un tie, kuri par viņiem balso. Man, izdzimteni, neviens nemaksā, es rakstu komentārus, lai tādu, kā tu, kuri taisīti krievu kazarmās un kurus vēl mātes miesās esošus bakstīja galvā krievu praporu daikti, atbalstītās kremļa maukas nepostītu manu valsti.

Atbildēt

Pederast Uldi

21.07.2018. 14:15

»

Uldis

Kritušās "sievietes", čekistu un bandītu dezūrmaukas, smerdeli, ir Dombrovskis ar Zatleru. Ja kādu ukraini nosauksi par hoholu, viņš no tevis, pederasta, dvēseli izdauzīs


aizej pie mongoloīdā I. Parādnieka vai pusžidietes I. Mūrnieces! Nodrāzies un ņem kājas pār pleciem - tevi sāks vajāt pedarstomānija! Cik tev NA trollim maksā? Zjb!

Atbildēt

Pilnīgi piekrītu,

21.07.2018. 13:15

»

Uldis

Kritušās "sievietes", čekistu un bandītu dezūrmaukas, smerdeli, ir Dombrovskis ar Zatleru. Ja kādu ukraini nosauksi par hoholu, viņš no tevis, pederasta, dvēseli izdauzīs


ka Ināra Murniece pusžidiete, puskoholiete židmasonu - cionistu- komunistu un čekistu VARAS projektu Eiromaidanā pārstāvēja teicami. Bija uzvilkusi koholietes tautastērpu un lielijās publiskajā telpā, ka viņas dzīslās rit ukraiņu asinis. Projektu izgāza tie, kas to organizēja- B' nai B' rith, jo daļas izgāšana ar pusžīda cionista Putina iebrukumu Krimā atvēra projekta otro pakāpi. Jo, lai sanaidotu krieviju ar Ukrainu un tās novājinātu pirms ieļauj ES, pašām lūdzoties uzņemt, ir par maz ar maidaniem. Ne velti židu cionisti izraka I. Mūrnieci, puskoholieti, un iebīdīja Saeimas spīkeres amatā.

Atbildēt

Uldis

21.07.2018. 12:56

»

Pilnīgi piekrītu,

ka NA libersatsti - muakuris Parādnieks, ko holote I. Mūrniece un kritusī sieviete B. Broka jākastrē


Kritušās "sievietes", čekistu un bandītu dezūrmaukas, smerdeli, ir Dombrovskis ar Zatleru. Ja kādu ukraini nosauksi par hoholu, viņš no tevis, pederasta, dvēseli izdauzīs.

Atbildēt

Pilnīgi piekrītu,

21.07.2018. 12:35

»

Uldis

Liberāļi bija Reigans, Tečere un Kols un bija izcili saimniekotāji. Nejauc ar Vienotības liberastiem, kuri no komuņjakām atšķiras vien ar nosaukumu


ka NA libersatsti - muakuris Parādnieks, ko holote I. Mūrniece un kritusī sieviete B. Broka jākastrē.

Atbildēt

aija

21.07.2018. 11:19

Kad tas beigsies liberālais murgs .Tie liberāļi kas tika pie varas nav 28 gadu laikā iemācijušies parvaldīt valsti bez ārzemju naudas un padomiem savu nespēju pieraksta komunistiem Nevienam nebūs dūšas salidzināt tagadējo komunistu saimniekošanu ar liberāļu.

Atbildēt

to durak

21.07.2018. 10:46

»

Ja načaļnik, ti durak

"Es priekšnieks, tu muļķis, tu priekšnieks es muļķis " Tā bija čekistu un stukaču dilemma, lomas mainījaās, Protams, tolaik čekistiem bija vara, viņi bija priekšnieki, bet faktiski viņiem bija jābūt "tīriem"no nomenklatūras grēkiem (nerunāju par laiku no 1940. l\dz 1960.gadam...


Vai kaku stumdītājiem tik cauras galvas, ka neatcerās, ka vienīgie, kas bija kopā savi9jušies ekstāzē ar SC, bija ZRP un vienīgie, kas pieļāva kāpt staļinistu kamanās bija: Āboltiņa, Pabriks un Ēlerte? Latviskām partijām: NA un ZZS, Saskaņa ir ienaidnieks, tāpat, kā Zatlers, Dombrovskis, Pabriks un Straujuma.

Atbildēt

bez Zatlera

21.07.2018. 10:38

»

Zatlers - izcila personība

Nav šaubu - okupācijas laika NOMENKLATŪRA un čekas stukači sagrāba varu, izveidoja partijas, un musināja tautu ar okupācijas seku "likvidāciju" ar saukļiem - čekisti noziedznieki, stukači noziedznieki, DDD - deokupācija, dekolonizācija denacionalizācija, bet paši grāba mantu un varu, visur vainoja krievus...


Putina miņetčica, čekas un krimināla kājslauķis, Zatlers, ir tik "izcila personība", ka kaut vai tikai viņa dēļ, vajadzētu pilnīgot nāvessodus. 9. maija svinībām, kopā ar latviešu bendēm, Maskavā, vajadzēja būt pēdējam, ko tas nolādētais izdzimtenis nodarījis latviešu tautai.
Ja pieminēji interfronti, tad atceries, ka Zatlers, viens no izcili retiem latviešu ienaidniekiem, kuri bradājuši mūsu svēto zemi, jau bija ar tiem koalīcijā un daudz netrūka, ka kopā ar Ušakovu būtu iznīcinājis mūsu valsti.

Atbildēt

Ja načaļnik, ti durak

21.07.2018. 10:22

"Es priekšnieks, tu muļķis, tu priekšnieks es muļķis " Tā bija čekistu un stukaču dilemma, lomas mainījaās, Protams, tolaik čekistiem bija vara, viņi bija priekšnieki, bet faktiski viņiem bija jābūt "tīriem"no nomenklatūras grēkiem (nerunāju par laiku no 1940. l\dz 1960.gadam).

Stukači tolaik bija pie varas un tagad sagrāba varu, kuri nemainīgi visus 28 gadus atrodas pie varas ZZS, TB -LNNK-VL NA un interfrontiskā, putiniskā SaSkaņa - tie it RĪS SPĒKI, no kuriem JĀTIEK VAĻĀ - nopietni.

Bija kļūda, ja neteikt, ka noziegums pasludināt pēcokupācija čekistus par noziedzniekiem, ko darīja nacionālisti, UN čekistus neatstāja amatā. Tā varēja vadīt KNABU, Drošības policiju un būtu bijusi kārtība - NOPIETNI, bet nē, viņus stukaži un nomenklatūra pataisīja par noziedzniekiem, par MUĻĶIEM.

UN ZAUDĒJA LATVIJAS TAUTA un - NOPIETNI, ne mazāk Latvijā ZAUDĒJA KRIEVU TAUTA, kas turpina spuroties un kalpot svešām, putinistu - čekistu režīmam - daļa ekstrēmistu, ne vairākums ar savu Saskaņu un Krievu partiju, tāpat kā kalpo putinistiem NA.

Atbildēt

Zatlers - izcila personība

21.07.2018. 09:56

»

bez Zatlera

kurš līdz šim vēl nevienu čekistu, bandītu un paderastu pasākumu nebija palaidis garām, no kura kuļķenē var paņemt kaut ko neapēstu un neizdzertu līdzi uz mājām


Nav šaubu - okupācijas laika NOMENKLATŪRA un čekas stukači sagrāba varu, izveidoja partijas, un musināja tautu ar okupācijas seku "likvidāciju" ar saukļiem - čekisti noziedznieki, stukači noziedznieki, DDD - deokupācija, dekolonizācija denacionalizācija, bet paši grāba mantu un varu, visur vainoja krievus, bļaustījās - čemodan, vokzal, Rossija - naidoja tautas, kas tas viss bija slēpšanās no savas pagātnes, paši bija visļaunākie pēcokupanti, kuri uzsāka jaunu pēcokupāciju, korupciju, ar ko vai pusi Latvijas tautas iedzina nabadzībā, izģērba, atņēma masu medijus, naudu un mantu. Sekas - Maksātnespējas administrācija, tiesu vara, TB/LNNK, VL NA un prokuratūra - uz norādījumu bāzes, kas nebija krievu okupācijas laikā.

Šie jaunokuopācijas "spēki" nodarīja tādu postu Latvijai, ko neveica neviena okupācija Latvijā (izslēdzu kara laiku un pēckara represiju upuru skaitu - tas ir cits stāsts) - PAŠNĀVĪBAS iedzina desmitiem tūkstošus, padzina no valsts "uz pašu vēlēšanās" ap 400 000 tautas.

Un galvenie noziedznieki pēcokupācijas periodā ir uzskatāmi tieši NOMENKLATŪRA, INTERFRONTE (pēc - SaSkāna (SS) - čekisti un komunisti + TB/LNNK/VL NA.

VAJAG GRĀMATU ne tikai ar čekistu un nomenklatūras sarakstu, bet visu INTERFRONTISTU un ļauno čekistisko NACIONĀLISTu sarakstu.

Atbildēt

vēstures pētnieks

21.07.2018. 09:16

»

vēstures pētniekam

Švaks pētnieks esi.Ja tu būtu pētnieks,tad zinātu,ka šādi izklaidējās tāds Uļjanovs ar kļičku Ļeņins nevis cars.Un upuri bija zaķi nevis suņi un kaķi,kā vēstīja viņa atraitne,kura bija spiesta tajā visā noraudzīties.Lūk,kurš bija psihiski slims


Ar retiem izņemumiem: Aleksandrs II, Gorbačovs un Jeļcins, visi Krievijas valdnieki bija sadisti, jo mazohistiem citādi nemaz nevar būt un gandrīz visi bija pedofīli. Suņu un kaķu šaušana bija Nikolaja II hobijs. Ieguglē: "Охота Николая II — Википедия"

Atbildēt

bez Zatlera

21.07.2018. 09:05

»

to Uldis

"Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājam, Hosamam, Lavents, Savickis, Birkavs, Lipmans, Pulkinena un Vešņakovs atbilstoša kompaška. Ko tur meklēja arī daži, it kā, inteliģenti cilvēki


kurš līdz šim vēl nevienu čekistu, bandītu un paderastu pasākumu nebija palaidis garām, no kura kuļķenē var paņemt kaut ko neapēstu un neizdzertu līdzi uz mājām?
Varbūt vairs neaicina?

Atbildēt

vēstures pētniekam

21.07.2018. 09:00

Švaks pētnieks esi.Ja tu būtu pētnieks,tad zinātu,ka šādi izklaidējās tāds Uļjanovs ar kļičku Ļeņins nevis cars.Un upuri bija zaķi nevis suņi un kaķi,kā vēstīja viņa atraitne,kura bija spiesta tajā visā noraudzīties.Lūk,kurš bija psihiski slims.

Atbildēt

to Uldis

21.07.2018. 08:58

»

Uldis

...


"Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājam, Hosamam, Lavents, Savickis, Birkavs, Lipmans, Pulkinena un Vešņakovs atbilstoša kompaška. Ko tur meklēja arī daži, it kā, inteliģenti cilvēki?

Atbildēt

Viņu gaume, apmeklējot tādus sūda koncertus,

21.07.2018. 08:12

»

Uldis

...


liecina par viņu idiotismu.. ja vien tā nav pokazuha- izrādīšanās, vai vieta slepenu ziņu apmaiņai.

Atbildēt

Uldis

21.07.2018. 03:23

»

Okšķeris

No Mozaīkas: Strādniecības mantojums...
Dzintaru koncertzālē sācies festivāls ''Laima. Rendezvous. Jūrmala — 2018''. Pirmo koncertu vakaru apmeklēja tādi elitāri viesi kā ekspolitiķis Ainārs Šlesers, deputāts Hosams Abu Meri ar mīļoto Lindu Liepiņu, eksbaņķieris Aleksandrs Lavents, uzņēmējs Juris Savickis, bijušais Ministru prezidents Valdis Birkavs, uzņēmējs Kirovs Lipmans, operdziedātāja Inese Galante, TV dīva Maija Silova, kādreizējo miljonāru pāris Helēna Pulkinena un Oskars Barševskis, TV dīva Maija Rozīte-Krištopāne, bijušais Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs un daudzi citi...

Atbildēt

Kas tev daļas?

21.07.2018. 02:59

»

ina

tev laikam ļoti daudz laika.... tu ari strādā


Ko daru? Latviešu tautai ir jānokrata žīdu SVF/PB važas!

Atbildēt

Protams ka strādāju,

21.07.2018. 00:42

»

ina

tev laikam ļoti daudz laika.... tu ari strādā


publiskajā atejā par podu birsti.

Atbildēt

Diemžēl,

20.07.2018. 22:39

»

Židmasonisma B' nai B' rith

terorismu ar PSRS veidojumu cionisma metodèm 1905. gadà, kad strādnieku protestus un demonstrācijas apšaušanu organizēja cara ohranka, kuru bija uzpirkuši žīdi no B' nai B' rith, sākot iznīcināt Nikolaja II monarhiju, sasaucas ar 2009. gada 13. janvāra masu nekārtībām, ko organizēja žīdmasonu, cionistu...


atkal tas neglābjami slimais rusofobs un bābiski histēriskais cionisma sludinātājs, onanīmais "žīdmasonu / krievžīdu" vajāšanas mānijas šizofrēniķis izbēdzis no garīgo slimnieku stacionāra sevišķi agresīvo pacientu izolatora, kur visu laiku slēpjas histērisko margināļu skapī kopā ar saviem aktīvajiem un pasīvajiem viendzimuma partneriem.

Atbildēt

vēstures pētnieks

20.07.2018. 21:47

»

Židmasonisma B' nai B' rith

terorismu ar PSRS veidojumu cionisma metodèm 1905. gadà, kad strādnieku protestus un demonstrācijas apšaušanu organizēja cara ohranka, kuru bija uzpirkuši žīdi no B' nai B' rith, sākot iznīcināt Nikolaja II monarhiju, sasaucas ar 2009. gada 13. janvāra masu nekārtībām, ko organizēja žīdmasonu, cionistu...


Kādam gan jābūt morālam kroplim, lai aizstāvētu psihiski slimo Nikolaju II, kurš izklaudējās, šaudams suņus un kaķus un to visu rūpīgi uzskaitīja un gribēdams paplašināt tumsonīgo agresīvo un sātana apsēsto krievu pasauli, sarīkoja drausmīgo WWI? Protams viņš bija pelnījis nāvi.

Atbildēt

GEO

20.07.2018. 19:10

Dažreiz ieskatoties komentāros,izdodas arī ko gudru izlasīt.Tas gan ir ļoti maz,jo vairums rakstītāji laikam dzīvo citās dimensijās,kurās ikdienā viens otru lamā un zākā. Iespējams,ka daudzi sirgst ar kādām psihiskām kaitēm.Tad te nu ir tā vieta,kur var izteikties un rast sev līdzīgus.Veeeeee.
Gudrākie līdz preteklību rakstīšanai nenolaižas un dzīvo savā pasaulē.

Atbildēt

Židmasonisma B' nai B' rith

20.07.2018. 17:45

»

Okšķeris

No Mozaīkas: Strādniecības mantojums...


terorismu ar PSRS veidojumu cionisma metodèm 1905. gadà, kad strādnieku protestus un demonstrācijas apšaušanu organizēja cara ohranka, kuru bija uzpirkuši žīdi no B' nai B' rith, sākot iznīcināt Nikolaja II monarhiju, sasaucas ar 2009. gada 13. janvāra masu nekārtībām, ko organizēja žīdmasonu, cionistu veidojums - 4. maija republika, vienlaikus identificējot stihiskos tautas revolucionārus, atklājot vienu A. A. Bērziņu un izrēķinoties ar viņu. Es saskatu tiešas un nepārprotamas paralēles. Jo 4. maija republika ir PSRS turpinājums cionistu- čekistu- komunistu valdījumā ar smadzeņu centru B' nai B' rith.Tieši tāpat, kā tas bija 1905. gadā. Papildus pierādīts, ka Pertrogradā nebija revolūcijas, bet bija B' nai B' rith organizēta cara slepkavība un valsts apvērsums.

Atbildēt

Vai

20.07.2018. 16:35

»

Buba

Tiešām, - bijušais


Tev, Jāni, ir demence jeb oligofrēnija? Kā Tu pats uzskati? Tu kaunies no sava vārda -Jānis Kārkliņš? Vai tiešām visi zina, ko var sagaidīt un ko nevar sagaidīt no Jāņa Kārkliņa? Es Tavus murgainos, tipiska neizglītota un šauri domājoša mietpilsoņa, komentārus lasīju, bet neaiztiku. Lasu komentārus, jo tie tagad ir sava veida tautas spogulis. Tu sāki pirmais mani lamāt, gļēvi slēpjoties aiz sava tizlā segvārda - BUBA. Tavus kroplos komentārus turpināšu lasīt, taču nekad vairs Tev nerakstīšu, kā arī, saprotams, nekomentēšu Tavas blēņas. Manuprāt, Tu vari lepoties ar oligofrēniju.

Atbildēt

jautāju

20.07.2018. 16:32

Kurš ir lasījis?

Atbildēt

Qwestion

20.07.2018. 16:24

Vai elektroniski var kkur to listi pazaveriities?

Atbildēt

Okšķeris

20.07.2018. 15:57

No Mozaīkas: Strādniecības mantojums
Latviešu inteliģences vēsturiski pirmā paaudze XIX gs. veidojās no zemniecības – viensētu saimnieku, krogus, dzirnavu, pusmuižu saimnieciski enerģisko rentnieku dēliem ar labu augstāko izglītību Krievijas, Vācijas universitātēs, konservatorijās un akadēmijās. Tāda izcelsme un tāda izglītība, piemēram, bija Purvītim, Rainim, Andrejam Jurjānam. Latviešu inteliģences pirmā paaudze intelektuālo un radošo briedumu sasniedza XX gs. sākumā. Līdz I Pasaules kara beigām šī vērtīgā (latviešu tautas vēsturē līdz šim visvērtīgākā) paaudze tika likvidēta un izkliedēta pasaulē 1905.-1907.g. terora laikā, kara frontēs un asiņainajos notikumos sakarā ar Krievijas, Vācijas impērijas sabrukumu. Daudziem nebija ģimenes, pēcnācēju. Aspazija un Rainis nebija vienīgie šajā ziņā. Pēc I Pasaules kara Latvijas Republikā sāka veidoties latviešu inteliģences jauna paaudze. Tās izcelsme bija strādniecība - laukos un pilsētās algota darba veicēju dēli un meitas. Latviešu jaunās inteliģences cilvēciskā bāze pamatā bija proletariāts. Izglītība tika iegūta LR vietējās mācību iestādēs, kuras nevarēja balstīties uz vietējo zinātnisko potenciālu. Latvijā zinātnes pilnvērtīga attīstība sākās tikai pēc II Pasaules kara. Starpkaru posmā radusies latviešu inteliģences paaudze vispirms tika represēta 1941.gada deportācijā, bet kara beigās speciāli izvesta uz Vāciju, no kurienes tā līdz 50.gadiem izklīda pa visu pasauli. Pēc II Pasaules kara Latvijā atkal veidojās latviešu inteliģences jauna paaudze – speciālisti ar augstāko izglītību. Tās cilvēciskā bāze pamatā atkal bija proletariāts – kolhozu/sovhozu un rūpnīcu strādnieku atvases. Izglītību ieguva LPSR vietējās mācību iestādēs, kā arī Maskavas, Ļeningradas un citu pilsētu augstskolās. PSRS sabrukuma laikā 80.-90.gadu mijā latviešiem jau bija stabila otrās paaudzes inteliģence, kura tika iepīta „perestroikas” mahinācijās. To izdevās realizēt bez jebkādas pretestības tāpat kā bez jebkādas pretestības jau pēcpadomju pirmajā laikā latviešu inteliģenci izdevās ievilināt neoliberālisma un postmodernisma purvā. Tāpēc ir nepieciešama atbilde uz šādu jautājumu: „Kāpēc tik viegli izdevās latviešu inteliģenci apmuļķot ar „brīvības” un „neatkarības” solījumiem, un kāpēc latviešu inteliģence tik enerģiski sāka jūsmot par neoliberālisma un postmodernisma kloāku?”. Citiem vārdiem sakot, jautājums ir šāds: „Kāpēc latviešu inteliģenci var tik viegli zombēt?”. Atbildes noskaidrošanā var palīdzēt sekojošais. Cilvēka garīgo būtību nosaka divi faktori: 1.kultūra (dzīves vide) un 2.genotips (ģenētiskais mantojums). Zinātne nezina šo abu faktoru proporcionālo sadalījumu. Vieni uzskata, kas tas ir 50%+50%. Sastopams viedoklis, ka tikai kultūras (dzīves vides) faktors ietekmē cilvēku. Saprotams, padomju laika latviešu inteliģences jaunās paaudzes būtiski ietekmēja sociālisma ideoloģija, humānisma un garīguma akcentēšana sociālisma ideoloģijā. Tāpat būtiski ietekmēja garīguma caurstrāvotā māksla un literatūra, pasaulē slavenā teicamā padomju izglītība. Liela nozīme bija sociālajai politikai – bezmaksas izglītībai, medicīnai, bezdarba neiespējamībai utt. Dziļa atbalss cilvēkos bija tikumiskās audzināšanas un augstu morālo prasību pedagoģijai. Bez ietekmes nevarēju palikt masu komunikācijas saturs, pilnīgi atsakoties informēt sabiedrību par ārkārtējiem notikumiem ar psiholoģiski traumatisku iedarbību uz cilvēkiem. Principā padomju laika latviešu inteliģences paaudzes no kultūras (dzīves vides) saņēma tādu materiālu, kas spēja cilvēkos attīstīt garīgumu, morāli tikumisko stabilitāti, deva plašas un vispusīgas zināšanas, augstu profesionālo kompetenci atbilstoši attiecīgā cilvēka velmēm un spējām. Respektīvi, kultūras (dzīves vides) materiāls neveicināja vieglus panākumus zombēšanā. Inteliģences idejiskā patstāvība bija pamatīgi apbruņota. Taču, kā zināms, zombēšana tomēr ir guvusi lieliskus panākumus. Zombēšana ir guvusi vēl lieliskākus panākumus pēckara latviešu inteliģences trešajā paaudzē, kura radās pēcpadomju 30 gados. Kāpēc tā ir noticis? Iespējams, tāpēc, ka garīgi pilnvērtīgais kultūras materiāls nav ģenētiski nostiprināts. Kultūras materiāls vienmēr atbalsojas ģenētiskajā struktūrā. Kultūras materiāls tiek ģenētiski fiksēts. Un, lūk, pie mums tas nav noticis pietiekamā mērā. Nav nostiprināts nemaz vai nav nostiprināts gandrīz nemaz. Zinātne ir lietas kursā par ģenētisko transformāciju ilglaicīgumu. Kultūras materiāla ģenētiskā nostiprināšana prasa vairākas paaudzes. Ja nekas radikāli un kardināli nemainīsies, tad latviešu inteliģences turpmākajās paaudzēs ģenētiski nostiprināsies tas viss, kas pašlaik izraisa šausmas par inteliģences straujo degradāciju un deģenerāciju.

Atbildēt

??

20.07.2018. 14:50

Kā sauc to izdevēju pārstāvi, kuru iztaujāja vai plānoja iztaujāt?

Atbildēt

Grāmatas eksemplārs

20.07.2018. 14:23

"...Šī vēlme bija tik izteikta, ka pēc pusstundas Latvijas radio pārstāve no apgāda bija izprasījusi grāmatas eksemplāru."
---------------------------
Interesanti zināt vai Ella atdeva izprasīto grāmatu vai paturēja sev?

Atbildēt

deģenerātam

20.07.2018. 13:57

»

Nacionālistu nav vispār

Tie, kas uzdodas par nacionālistiem, sastrādājas ar čekistiem un komunistiem un uzlasa drupačas, kas nokrīt no viņu galda...


Drupačas zem čekistu, bandītu un pederastu galdiem rija un uzlaizīja notecējušo mērci, tavējais elks, Putina, Zaharjina un Meļņika dežūrvoldiņš, Zatlers.
Bunkusam, pirms sapinās ar Vienotību, vajadzēja painteresēties par daudzu citu noziedznieku bēdīgiem likteņiem.
No tevis, maukas bērna, fekāliju stumdītāja, neviens nav gaidījis ticību NA. Pasarg Dievs no tādiem kropļiem!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...