Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Σ.

26.07.2018. 23:41

Paldies, Lato, par grāmatu! Šodien iegādājos. Gaidu nākamās.

Atbildēt

Nu

26.07.2018. 15:32

Tas ir sūds nevis grāmata! Paņemta LKP CK un Ministru Padomes valdības speciālo telefona sakaru 1985.gada telefongrāmata, nokopēta un izveidots tās faksimilizdevums. Bet troksnis ir pietaisīts pa deviņiem mēmiem! Vismaz varēja pateikt, ka pašiem telefoniem latviski runāt nebija smuki, jo NE VISI čekisti saprata latviski, sistēmu uzraudzīja no centrālēm Puškina un Gorkija ielās.5. Saeimas laikā šī sistēma vēl darbojās, tagad kļuvusi lieka

Atbildēt

Pietirst-komas debilā muļķe no MUĻĶU bedres lapsānijas žurkANĀLISTE Lato Lapsa,

22.07.2018. 14:04

»

Debilais grafomān Induli Duka,

ja, kā apgalvo, ka Pietiek. Com ir slikts, ko gan te meklē? Ko visus kaitini ar savām ārprāta lēkmēm? Varbūt paārstējies, ja nav kur savas slimīgās domas paust? Var ūt komentē LRTT? Te tevi neviens negaida


ar kļičku pidrillas seskāda, kas visiem spēkiem izmisīgi slēpj savu identitāti – Lato Lapsa, ko visus kaitini ar savām ārprāta lēkmēm? Varbūt paārstējies, ja nav kur savas slimīgās domas paust? Ko gan tu te meklē? Var būt komentē LRTT? tevi te neviens negaida!

Atbildēt

jautaajums

22.07.2018. 06:15

»

kā nu sarkanās pabiras trako


Joske , vai tu?

Atbildēt

kā nu sarkanās pabiras trako

22.07.2018. 01:32

.......................

Atbildēt

Uldis

21.07.2018. 21:08

»

ha-ha

Latviešu liberāļi ir atvases no okupantu totalitārās varas monopartijas celma un no tik sapūvuša celma gaidīt demokrātijas atvases ir tāds pats neprāts ka no kolaborantu kopsapulču rezolūcijām gaidīt plaukstošu Latviju.Nezin pie kādas tautības un partijas pieder komentāru rupekļi?Izklausas pēc bijušajiem...


Nedomāju, ka es būtu gatavs nosaukt īstus latviešu liberāļus, jo tie, kuri pēc manām domām varētu veikt liberālas reformas, 27 gadu laikā nav tikuši pie teikšanas un nav varējuši nodemonstrēt liberālismu. Visu laiku viņi ir demonizēti no krieviem, komunistu cūkām un čekas pakalpiņiem. Pietiek tikai palasīt Aivaru Ozoliņu.
Tiem, kuri sevi melīgi dēvē par "liberāļiem": LC, ZRP un Vienotībai, viņu liberālisms izpaužas tikai kā līdzcilvēka anāla plēšanas apoloģija.

Atbildēt

idiote lapsa

21.07.2018. 20:40

»

Indjuli Druka- Bruka pēc drukas,

davai no jurtas dzeltenā sniegā! Come one come one! Bļe tabļedku i maloļetku! Zjb


atkal klāt un atkal apvēma savas šķebinoši snirdošās galīgi nomī(z)tās seskādas pastalas!

Atbildēt

piedzēries atkal?

21.07.2018. 20:38

»

Indjuli Druka- Bruka pēc drukas,

davai no jurtas dzeltenā sniegā! Come one come one! Bļe tabļedku i maloļetku! Zjb


tu aizej izvemies uz savām ilgtspējīgi nomī(z)tajām pastalām. Un pēc tam pamēģini izgulēt dzērumu. Vai tiešām ar tevi ir jau tik ļauni? Vērsies taču beidzot pie ārsta, sava iecirkņa veterināra!

Atbildēt

Uldis

21.07.2018. 20:36

»

to Uldis

Cik tev Jantarņiks no NA pidariem maksā? Pidari tāpēc, ka dod žīdiem sevi izčakarēt


Ieguglēsi: "Pietiek :: "Rietumu bankas" saimnieki vīlušies Šleserā" un redzēsi izdzimteņu purnus, kurus žīdu noziedznieki drāž visās pozās un caurumos. Ne tikai žīdu noziedznieki.

Atbildēt

Es, debiloīds un Pietirst-comas šata muļķis Lapato Lapspistais

21.07.2018. 20:33

»

Indjuli Druka- Bruka pēc drukas,

davai no jurtas dzeltenā sniegā! Come one come one! Bļe tabļedku i maloļetku! Zjb


te latviju saucu par Muļķu zemi. Bļe zajeb ta ļetku! Daite tabļedku!

Nedošu mieru nevienam normālam komentētājam.

Atbildēt

ha-ha

21.07.2018. 20:32

»

Uldis

Liberāļi bija Reigans, Tečere un Kols un bija izcili saimniekotāji. Nejauc ar Vienotības liberastiem, kuri no komuņjakām atšķiras vien ar nosaukumu


Latviešu liberāļi ir atvases no okupantu totalitārās varas monopartijas celma un no tik sapūvuša celma gaidīt demokrātijas atvases ir tāds pats neprāts ka no kolaborantu kopsapulču rezolūcijām gaidīt plaukstošu Latviju.Nezin pie kādas tautības un partijas pieder komentāru rupekļi?Izklausas pēc bijušajiem komunekļiem un komjaunekļiem

Atbildēt

Laimas latviešu draugi

21.07.2018. 20:27

»

Uldis

...


Tāpat arī uz skatuves kāpa Laimas latviešu draugi Intars Busulis un Jānis Stībelis. Trijotne apvienojās kopīgā priekšnesumā.

Ierasti arī viesu rindās netrūka pazīstamu seju. Baudīt koncertu bija ieradies ekspolitiķis Ainārs Šlesers, kurš līdzi bija paņēmis savu mazo meitiņu, biznesa lēdija Svetlana Leva, miljonāre Irēna Pulkinena un uzņēmējs Oskars Barševskis, "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs Ivars Godmanis un vēl daudzi citi.

Atbildēt

Uldus

21.07.2018. 14:38

»

Pederast Uldi

aizej pie mongoloīdā I. Parādnieka vai pusžidietes I. Mūrnieces! Nodrāzies un ņem kājas pār pleciem - tevi sāks vajāt pedarstomānija! Cik tev NA trollim maksā? Zjb


Paderasti ir tie, kuri pielika savējo, Rinkēviču, pie visnozīmīgākās siles un tie, kuri par viņiem balso. Man, izdzimteni, neviens nemaksā, es rakstu komentārus, lai tādu, kā tu, kuri taisīti krievu kazarmās un kurus vēl mātes miesās esošus bakstīja galvā krievu praporu daikti, atbalstītās kremļa maukas nepostītu manu valsti.

Atbildēt

Pederast Uldi

21.07.2018. 14:15

»

Uldis

Kritušās "sievietes", čekistu un bandītu dezūrmaukas, smerdeli, ir Dombrovskis ar Zatleru. Ja kādu ukraini nosauksi par hoholu, viņš no tevis, pederasta, dvēseli izdauzīs


aizej pie mongoloīdā I. Parādnieka vai pusžidietes I. Mūrnieces! Nodrāzies un ņem kājas pār pleciem - tevi sāks vajāt pedarstomānija! Cik tev NA trollim maksā? Zjb!

Atbildēt

Pilnīgi piekrītu,

21.07.2018. 13:15

»

Uldis

Kritušās "sievietes", čekistu un bandītu dezūrmaukas, smerdeli, ir Dombrovskis ar Zatleru. Ja kādu ukraini nosauksi par hoholu, viņš no tevis, pederasta, dvēseli izdauzīs


ka Ināra Murniece pusžidiete, puskoholiete židmasonu - cionistu- komunistu un čekistu VARAS projektu Eiromaidanā pārstāvēja teicami. Bija uzvilkusi koholietes tautastērpu un lielijās publiskajā telpā, ka viņas dzīslās rit ukraiņu asinis. Projektu izgāza tie, kas to organizēja- B' nai B' rith, jo daļas izgāšana ar pusžīda cionista Putina iebrukumu Krimā atvēra projekta otro pakāpi. Jo, lai sanaidotu krieviju ar Ukrainu un tās novājinātu pirms ieļauj ES, pašām lūdzoties uzņemt, ir par maz ar maidaniem. Ne velti židu cionisti izraka I. Mūrnieci, puskoholieti, un iebīdīja Saeimas spīkeres amatā.

Atbildēt

Uldis

21.07.2018. 12:56

»

Pilnīgi piekrītu,

ka NA libersatsti - muakuris Parādnieks, ko holote I. Mūrniece un kritusī sieviete B. Broka jākastrē


Kritušās "sievietes", čekistu un bandītu dezūrmaukas, smerdeli, ir Dombrovskis ar Zatleru. Ja kādu ukraini nosauksi par hoholu, viņš no tevis, pederasta, dvēseli izdauzīs.

Atbildēt

Pilnīgi piekrītu,

21.07.2018. 12:35

»

Uldis

Liberāļi bija Reigans, Tečere un Kols un bija izcili saimniekotāji. Nejauc ar Vienotības liberastiem, kuri no komuņjakām atšķiras vien ar nosaukumu


ka NA libersatsti - muakuris Parādnieks, ko holote I. Mūrniece un kritusī sieviete B. Broka jākastrē.

Atbildēt

aija

21.07.2018. 11:19

Kad tas beigsies liberālais murgs .Tie liberāļi kas tika pie varas nav 28 gadu laikā iemācijušies parvaldīt valsti bez ārzemju naudas un padomiem savu nespēju pieraksta komunistiem Nevienam nebūs dūšas salidzināt tagadējo komunistu saimniekošanu ar liberāļu.

Atbildēt

to durak

21.07.2018. 10:46

»

Ja načaļnik, ti durak

"Es priekšnieks, tu muļķis, tu priekšnieks es muļķis " Tā bija čekistu un stukaču dilemma, lomas mainījaās, Protams, tolaik čekistiem bija vara, viņi bija priekšnieki, bet faktiski viņiem bija jābūt "tīriem"no nomenklatūras grēkiem (nerunāju par laiku no 1940. l\dz 1960.gadam...


Vai kaku stumdītājiem tik cauras galvas, ka neatcerās, ka vienīgie, kas bija kopā savi9jušies ekstāzē ar SC, bija ZRP un vienīgie, kas pieļāva kāpt staļinistu kamanās bija: Āboltiņa, Pabriks un Ēlerte? Latviskām partijām: NA un ZZS, Saskaņa ir ienaidnieks, tāpat, kā Zatlers, Dombrovskis, Pabriks un Straujuma.

Atbildēt

bez Zatlera

21.07.2018. 10:38

»

Zatlers - izcila personība

Nav šaubu - okupācijas laika NOMENKLATŪRA un čekas stukači sagrāba varu, izveidoja partijas, un musināja tautu ar okupācijas seku "likvidāciju" ar saukļiem - čekisti noziedznieki, stukači noziedznieki, DDD - deokupācija, dekolonizācija denacionalizācija, bet paši grāba mantu un varu, visur vainoja krievus...


Putina miņetčica, čekas un krimināla kājslauķis, Zatlers, ir tik "izcila personība", ka kaut vai tikai viņa dēļ, vajadzētu pilnīgot nāvessodus. 9. maija svinībām, kopā ar latviešu bendēm, Maskavā, vajadzēja būt pēdējam, ko tas nolādētais izdzimtenis nodarījis latviešu tautai.
Ja pieminēji interfronti, tad atceries, ka Zatlers, viens no izcili retiem latviešu ienaidniekiem, kuri bradājuši mūsu svēto zemi, jau bija ar tiem koalīcijā un daudz netrūka, ka kopā ar Ušakovu būtu iznīcinājis mūsu valsti.

Atbildēt

Ja načaļnik, ti durak

21.07.2018. 10:22

"Es priekšnieks, tu muļķis, tu priekšnieks es muļķis " Tā bija čekistu un stukaču dilemma, lomas mainījaās, Protams, tolaik čekistiem bija vara, viņi bija priekšnieki, bet faktiski viņiem bija jābūt "tīriem"no nomenklatūras grēkiem (nerunāju par laiku no 1940. l\dz 1960.gadam).

Stukači tolaik bija pie varas un tagad sagrāba varu, kuri nemainīgi visus 28 gadus atrodas pie varas ZZS, TB -LNNK-VL NA un interfrontiskā, putiniskā SaSkaņa - tie it RĪS SPĒKI, no kuriem JĀTIEK VAĻĀ - nopietni.

Bija kļūda, ja neteikt, ka noziegums pasludināt pēcokupācija čekistus par noziedzniekiem, ko darīja nacionālisti, UN čekistus neatstāja amatā. Tā varēja vadīt KNABU, Drošības policiju un būtu bijusi kārtība - NOPIETNI, bet nē, viņus stukaži un nomenklatūra pataisīja par noziedzniekiem, par MUĻĶIEM.

UN ZAUDĒJA LATVIJAS TAUTA un - NOPIETNI, ne mazāk Latvijā ZAUDĒJA KRIEVU TAUTA, kas turpina spuroties un kalpot svešām, putinistu - čekistu režīmam - daļa ekstrēmistu, ne vairākums ar savu Saskaņu un Krievu partiju, tāpat kā kalpo putinistiem NA.

Atbildēt

Zatlers - izcila personība

21.07.2018. 09:56

»

bez Zatlera

kurš līdz šim vēl nevienu čekistu, bandītu un paderastu pasākumu nebija palaidis garām, no kura kuļķenē var paņemt kaut ko neapēstu un neizdzertu līdzi uz mājām


Nav šaubu - okupācijas laika NOMENKLATŪRA un čekas stukači sagrāba varu, izveidoja partijas, un musināja tautu ar okupācijas seku "likvidāciju" ar saukļiem - čekisti noziedznieki, stukači noziedznieki, DDD - deokupācija, dekolonizācija denacionalizācija, bet paši grāba mantu un varu, visur vainoja krievus, bļaustījās - čemodan, vokzal, Rossija - naidoja tautas, kas tas viss bija slēpšanās no savas pagātnes, paši bija visļaunākie pēcokupanti, kuri uzsāka jaunu pēcokupāciju, korupciju, ar ko vai pusi Latvijas tautas iedzina nabadzībā, izģērba, atņēma masu medijus, naudu un mantu. Sekas - Maksātnespējas administrācija, tiesu vara, TB/LNNK, VL NA un prokuratūra - uz norādījumu bāzes, kas nebija krievu okupācijas laikā.

Šie jaunokuopācijas "spēki" nodarīja tādu postu Latvijai, ko neveica neviena okupācija Latvijā (izslēdzu kara laiku un pēckara represiju upuru skaitu - tas ir cits stāsts) - PAŠNĀVĪBAS iedzina desmitiem tūkstošus, padzina no valsts "uz pašu vēlēšanās" ap 400 000 tautas.

Un galvenie noziedznieki pēcokupācijas periodā ir uzskatāmi tieši NOMENKLATŪRA, INTERFRONTE (pēc - SaSkāna (SS) - čekisti un komunisti + TB/LNNK/VL NA.

VAJAG GRĀMATU ne tikai ar čekistu un nomenklatūras sarakstu, bet visu INTERFRONTISTU un ļauno čekistisko NACIONĀLISTu sarakstu.

Atbildēt

vēstures pētnieks

21.07.2018. 09:16

»

vēstures pētniekam

Švaks pētnieks esi.Ja tu būtu pētnieks,tad zinātu,ka šādi izklaidējās tāds Uļjanovs ar kļičku Ļeņins nevis cars.Un upuri bija zaķi nevis suņi un kaķi,kā vēstīja viņa atraitne,kura bija spiesta tajā visā noraudzīties.Lūk,kurš bija psihiski slims


Ar retiem izņemumiem: Aleksandrs II, Gorbačovs un Jeļcins, visi Krievijas valdnieki bija sadisti, jo mazohistiem citādi nemaz nevar būt un gandrīz visi bija pedofīli. Suņu un kaķu šaušana bija Nikolaja II hobijs. Ieguglē: "Охота Николая II — Википедия"

Atbildēt

bez Zatlera

21.07.2018. 09:05

»

to Uldis

"Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājam, Hosamam, Lavents, Savickis, Birkavs, Lipmans, Pulkinena un Vešņakovs atbilstoša kompaška. Ko tur meklēja arī daži, it kā, inteliģenti cilvēki


kurš līdz šim vēl nevienu čekistu, bandītu un paderastu pasākumu nebija palaidis garām, no kura kuļķenē var paņemt kaut ko neapēstu un neizdzertu līdzi uz mājām?
Varbūt vairs neaicina?

Atbildēt

vēstures pētniekam

21.07.2018. 09:00

Švaks pētnieks esi.Ja tu būtu pētnieks,tad zinātu,ka šādi izklaidējās tāds Uļjanovs ar kļičku Ļeņins nevis cars.Un upuri bija zaķi nevis suņi un kaķi,kā vēstīja viņa atraitne,kura bija spiesta tajā visā noraudzīties.Lūk,kurš bija psihiski slims.

Atbildēt

to Uldis

21.07.2018. 08:58

»

Uldis

...


"Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājam, Hosamam, Lavents, Savickis, Birkavs, Lipmans, Pulkinena un Vešņakovs atbilstoša kompaška. Ko tur meklēja arī daži, it kā, inteliģenti cilvēki?

Atbildēt

Viņu gaume, apmeklējot tādus sūda koncertus,

21.07.2018. 08:12

»

Uldis

...


liecina par viņu idiotismu.. ja vien tā nav pokazuha- izrādīšanās, vai vieta slepenu ziņu apmaiņai.

Atbildēt

Uldis

21.07.2018. 03:23

»

Okšķeris

No Mozaīkas: Strādniecības mantojums...
Dzintaru koncertzālē sācies festivāls ''Laima. Rendezvous. Jūrmala — 2018''. Pirmo koncertu vakaru apmeklēja tādi elitāri viesi kā ekspolitiķis Ainārs Šlesers, deputāts Hosams Abu Meri ar mīļoto Lindu Liepiņu, eksbaņķieris Aleksandrs Lavents, uzņēmējs Juris Savickis, bijušais Ministru prezidents Valdis Birkavs, uzņēmējs Kirovs Lipmans, operdziedātāja Inese Galante, TV dīva Maija Silova, kādreizējo miljonāru pāris Helēna Pulkinena un Oskars Barševskis, TV dīva Maija Rozīte-Krištopāne, bijušais Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs un daudzi citi...

Atbildēt

Kas tev daļas?

21.07.2018. 02:59

»

ina

tev laikam ļoti daudz laika.... tu ari strādā


Ko daru? Latviešu tautai ir jānokrata žīdu SVF/PB važas!

Atbildēt

Protams ka strādāju,

21.07.2018. 00:42

»

ina

tev laikam ļoti daudz laika.... tu ari strādā


publiskajā atejā par podu birsti.

Atbildēt

Diemžēl,

20.07.2018. 22:39

»

Židmasonisma B' nai B' rith

terorismu ar PSRS veidojumu cionisma metodèm 1905. gadà, kad strādnieku protestus un demonstrācijas apšaušanu organizēja cara ohranka, kuru bija uzpirkuši žīdi no B' nai B' rith, sākot iznīcināt Nikolaja II monarhiju, sasaucas ar 2009. gada 13. janvāra masu nekārtībām, ko organizēja žīdmasonu, cionistu...


atkal tas neglābjami slimais rusofobs un bābiski histēriskais cionisma sludinātājs, onanīmais "žīdmasonu / krievžīdu" vajāšanas mānijas šizofrēniķis izbēdzis no garīgo slimnieku stacionāra sevišķi agresīvo pacientu izolatora, kur visu laiku slēpjas histērisko margināļu skapī kopā ar saviem aktīvajiem un pasīvajiem viendzimuma partneriem.

Atbildēt

vēstures pētnieks

20.07.2018. 21:47

»

Židmasonisma B' nai B' rith

terorismu ar PSRS veidojumu cionisma metodèm 1905. gadà, kad strādnieku protestus un demonstrācijas apšaušanu organizēja cara ohranka, kuru bija uzpirkuši žīdi no B' nai B' rith, sākot iznīcināt Nikolaja II monarhiju, sasaucas ar 2009. gada 13. janvāra masu nekārtībām, ko organizēja žīdmasonu, cionistu...


Kādam gan jābūt morālam kroplim, lai aizstāvētu psihiski slimo Nikolaju II, kurš izklaudējās, šaudams suņus un kaķus un to visu rūpīgi uzskaitīja un gribēdams paplašināt tumsonīgo agresīvo un sātana apsēsto krievu pasauli, sarīkoja drausmīgo WWI? Protams viņš bija pelnījis nāvi.

Atbildēt

GEO

20.07.2018. 19:10

Dažreiz ieskatoties komentāros,izdodas arī ko gudru izlasīt.Tas gan ir ļoti maz,jo vairums rakstītāji laikam dzīvo citās dimensijās,kurās ikdienā viens otru lamā un zākā. Iespējams,ka daudzi sirgst ar kādām psihiskām kaitēm.Tad te nu ir tā vieta,kur var izteikties un rast sev līdzīgus.Veeeeee.
Gudrākie līdz preteklību rakstīšanai nenolaižas un dzīvo savā pasaulē.

Atbildēt

Židmasonisma B' nai B' rith

20.07.2018. 17:45

»

Okšķeris

No Mozaīkas: Strādniecības mantojums...


terorismu ar PSRS veidojumu cionisma metodèm 1905. gadà, kad strādnieku protestus un demonstrācijas apšaušanu organizēja cara ohranka, kuru bija uzpirkuši žīdi no B' nai B' rith, sākot iznīcināt Nikolaja II monarhiju, sasaucas ar 2009. gada 13. janvāra masu nekārtībām, ko organizēja žīdmasonu, cionistu veidojums - 4. maija republika, vienlaikus identificējot stihiskos tautas revolucionārus, atklājot vienu A. A. Bērziņu un izrēķinoties ar viņu. Es saskatu tiešas un nepārprotamas paralēles. Jo 4. maija republika ir PSRS turpinājums cionistu- čekistu- komunistu valdījumā ar smadzeņu centru B' nai B' rith.Tieši tāpat, kā tas bija 1905. gadā. Papildus pierādīts, ka Pertrogradā nebija revolūcijas, bet bija B' nai B' rith organizēta cara slepkavība un valsts apvērsums.

Atbildēt

Vai

20.07.2018. 16:35

»

Buba

Tiešām, - bijušais


Tev, Jāni, ir demence jeb oligofrēnija? Kā Tu pats uzskati? Tu kaunies no sava vārda -Jānis Kārkliņš? Vai tiešām visi zina, ko var sagaidīt un ko nevar sagaidīt no Jāņa Kārkliņa? Es Tavus murgainos, tipiska neizglītota un šauri domājoša mietpilsoņa, komentārus lasīju, bet neaiztiku. Lasu komentārus, jo tie tagad ir sava veida tautas spogulis. Tu sāki pirmais mani lamāt, gļēvi slēpjoties aiz sava tizlā segvārda - BUBA. Tavus kroplos komentārus turpināšu lasīt, taču nekad vairs Tev nerakstīšu, kā arī, saprotams, nekomentēšu Tavas blēņas. Manuprāt, Tu vari lepoties ar oligofrēniju.

Atbildēt

jautāju

20.07.2018. 16:32

Kurš ir lasījis?

Atbildēt

Qwestion

20.07.2018. 16:24

Vai elektroniski var kkur to listi pazaveriities?

Atbildēt

Okšķeris

20.07.2018. 15:57

No Mozaīkas: Strādniecības mantojums
Latviešu inteliģences vēsturiski pirmā paaudze XIX gs. veidojās no zemniecības – viensētu saimnieku, krogus, dzirnavu, pusmuižu saimnieciski enerģisko rentnieku dēliem ar labu augstāko izglītību Krievijas, Vācijas universitātēs, konservatorijās un akadēmijās. Tāda izcelsme un tāda izglītība, piemēram, bija Purvītim, Rainim, Andrejam Jurjānam. Latviešu inteliģences pirmā paaudze intelektuālo un radošo briedumu sasniedza XX gs. sākumā. Līdz I Pasaules kara beigām šī vērtīgā (latviešu tautas vēsturē līdz šim visvērtīgākā) paaudze tika likvidēta un izkliedēta pasaulē 1905.-1907.g. terora laikā, kara frontēs un asiņainajos notikumos sakarā ar Krievijas, Vācijas impērijas sabrukumu. Daudziem nebija ģimenes, pēcnācēju. Aspazija un Rainis nebija vienīgie šajā ziņā. Pēc I Pasaules kara Latvijas Republikā sāka veidoties latviešu inteliģences jauna paaudze. Tās izcelsme bija strādniecība - laukos un pilsētās algota darba veicēju dēli un meitas. Latviešu jaunās inteliģences cilvēciskā bāze pamatā bija proletariāts. Izglītība tika iegūta LR vietējās mācību iestādēs, kuras nevarēja balstīties uz vietējo zinātnisko potenciālu. Latvijā zinātnes pilnvērtīga attīstība sākās tikai pēc II Pasaules kara. Starpkaru posmā radusies latviešu inteliģences paaudze vispirms tika represēta 1941.gada deportācijā, bet kara beigās speciāli izvesta uz Vāciju, no kurienes tā līdz 50.gadiem izklīda pa visu pasauli. Pēc II Pasaules kara Latvijā atkal veidojās latviešu inteliģences jauna paaudze – speciālisti ar augstāko izglītību. Tās cilvēciskā bāze pamatā atkal bija proletariāts – kolhozu/sovhozu un rūpnīcu strādnieku atvases. Izglītību ieguva LPSR vietējās mācību iestādēs, kā arī Maskavas, Ļeningradas un citu pilsētu augstskolās. PSRS sabrukuma laikā 80.-90.gadu mijā latviešiem jau bija stabila otrās paaudzes inteliģence, kura tika iepīta „perestroikas” mahinācijās. To izdevās realizēt bez jebkādas pretestības tāpat kā bez jebkādas pretestības jau pēcpadomju pirmajā laikā latviešu inteliģenci izdevās ievilināt neoliberālisma un postmodernisma purvā. Tāpēc ir nepieciešama atbilde uz šādu jautājumu: „Kāpēc tik viegli izdevās latviešu inteliģenci apmuļķot ar „brīvības” un „neatkarības” solījumiem, un kāpēc latviešu inteliģence tik enerģiski sāka jūsmot par neoliberālisma un postmodernisma kloāku?”. Citiem vārdiem sakot, jautājums ir šāds: „Kāpēc latviešu inteliģenci var tik viegli zombēt?”. Atbildes noskaidrošanā var palīdzēt sekojošais. Cilvēka garīgo būtību nosaka divi faktori: 1.kultūra (dzīves vide) un 2.genotips (ģenētiskais mantojums). Zinātne nezina šo abu faktoru proporcionālo sadalījumu. Vieni uzskata, kas tas ir 50%+50%. Sastopams viedoklis, ka tikai kultūras (dzīves vides) faktors ietekmē cilvēku. Saprotams, padomju laika latviešu inteliģences jaunās paaudzes būtiski ietekmēja sociālisma ideoloģija, humānisma un garīguma akcentēšana sociālisma ideoloģijā. Tāpat būtiski ietekmēja garīguma caurstrāvotā māksla un literatūra, pasaulē slavenā teicamā padomju izglītība. Liela nozīme bija sociālajai politikai – bezmaksas izglītībai, medicīnai, bezdarba neiespējamībai utt. Dziļa atbalss cilvēkos bija tikumiskās audzināšanas un augstu morālo prasību pedagoģijai. Bez ietekmes nevarēju palikt masu komunikācijas saturs, pilnīgi atsakoties informēt sabiedrību par ārkārtējiem notikumiem ar psiholoģiski traumatisku iedarbību uz cilvēkiem. Principā padomju laika latviešu inteliģences paaudzes no kultūras (dzīves vides) saņēma tādu materiālu, kas spēja cilvēkos attīstīt garīgumu, morāli tikumisko stabilitāti, deva plašas un vispusīgas zināšanas, augstu profesionālo kompetenci atbilstoši attiecīgā cilvēka velmēm un spējām. Respektīvi, kultūras (dzīves vides) materiāls neveicināja vieglus panākumus zombēšanā. Inteliģences idejiskā patstāvība bija pamatīgi apbruņota. Taču, kā zināms, zombēšana tomēr ir guvusi lieliskus panākumus. Zombēšana ir guvusi vēl lieliskākus panākumus pēckara latviešu inteliģences trešajā paaudzē, kura radās pēcpadomju 30 gados. Kāpēc tā ir noticis? Iespējams, tāpēc, ka garīgi pilnvērtīgais kultūras materiāls nav ģenētiski nostiprināts. Kultūras materiāls vienmēr atbalsojas ģenētiskajā struktūrā. Kultūras materiāls tiek ģenētiski fiksēts. Un, lūk, pie mums tas nav noticis pietiekamā mērā. Nav nostiprināts nemaz vai nav nostiprināts gandrīz nemaz. Zinātne ir lietas kursā par ģenētisko transformāciju ilglaicīgumu. Kultūras materiāla ģenētiskā nostiprināšana prasa vairākas paaudzes. Ja nekas radikāli un kardināli nemainīsies, tad latviešu inteliģences turpmākajās paaudzēs ģenētiski nostiprināsies tas viss, kas pašlaik izraisa šausmas par inteliģences straujo degradāciju un deģenerāciju.

Atbildēt

??

20.07.2018. 14:50

Kā sauc to izdevēju pārstāvi, kuru iztaujāja vai plānoja iztaujāt?

Atbildēt

Grāmatas eksemplārs

20.07.2018. 14:23

"...Šī vēlme bija tik izteikta, ka pēc pusstundas Latvijas radio pārstāve no apgāda bija izprasījusi grāmatas eksemplāru."
---------------------------
Interesanti zināt vai Ella atdeva izprasīto grāmatu vai paturēja sev?

Atbildēt

deģenerātam

20.07.2018. 13:57

»

Nacionālistu nav vispār

Tie, kas uzdodas par nacionālistiem, sastrādājas ar čekistiem un komunistiem un uzlasa drupačas, kas nokrīt no viņu galda...


Drupačas zem čekistu, bandītu un pederastu galdiem rija un uzlaizīja notecējušo mērci, tavējais elks, Putina, Zaharjina un Meļņika dežūrvoldiņš, Zatlers.
Bunkusam, pirms sapinās ar Vienotību, vajadzēja painteresēties par daudzu citu noziedznieku bēdīgiem likteņiem.
No tevis, maukas bērna, fekāliju stumdītāja, neviens nav gaidījis ticību NA. Pasarg Dievs no tādiem kropļiem!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...