Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Aleksnadrs Kiršteins kārtējo reizi acīmredzot aizmirsa iedzert zāles un rezultātā uzrakstīja tekstu, kas atgādina nelīdzsvarotas politikas zinātnes studentes panikas lēkmi. Teksts ir uzrakstīts Kiršteinam raksturīgā stilā, un autors diemžēl nekādus negaidītus pārsteigumus mums nesagādā. Bet pievērst nelielu uzmanību interesantākajiem teksta fragmentiem joprojām gribētos.

“Latviešiem faktiski nav ģimeņu, kurās kāds nebūtu represēts padomju okupācijas laikā, tāpēc Latvijas pilsoņiem ir dziļi vienaldzīgi no PSRS iebraukušo imigrantu prātojumi” – savu stāstu Kiršteina kungs sāk ar skaistu leģendu par to, ka, tiklīdz krievs šķērso Latvijas robežu, viņš uzreiz pārģērbjas 1937. gada parauga NKVD formastērpā un sāk ar pilnīgi visiem apkārt dalīties ar saviem prātojumiem līdz pat atgriešanās brīdim uz Krieviju.

“Latvijas tautas (pilsoņu) karaspēks bija Latviešu Leģions, kas kopā ar … vācu ieroču biedriem neļāva ieņemt Kurzemes cietoksni” – nenozīmīgo niansi, ka paralēli tam visam vācu ieroču biedri krāsnīs dedzināja sievietes un bērnus Kiršteina kungs kaut kādu neizskaidrojamu iemeslu dēļ nolēma neatcerēties.

“Latvieši nav lūguši, lai krievi viņus atbrīvo, tieši otrādi - sarkanarmiešus vienmēr ir uzskatījuši par saviem ienaidniekiem” – šeit Kiršteina kungs netiešā veidā dod mājienu ka Salaspils memoriāls ir nekas cits ka izšķērdēts zemes gabals un visi, kas tur brauc godināt hitlerfašisma upuru piemiņu, ir labākā gadījumā slapjas lupatas.

“Staļins bez panākumiem sūtīja no 600 000 līdz 1 miljonam sarkanarmiešu … ieņemt Kurzemi,” – tāds interesants diapazons, vai ne. Tas ir tāpat kā uz jautājumu, cik tev ir gadu, atbildēt "nu kaut kur starp 60 un 100". Un par to, ka Kiršteina kungs aizmirsa iedot saiti uz šo skaitļu uzticamu avotu, es vispār neatvēršu muti, jo mūsu valstī ir pieņemts cienījamiem kungiem ticēt uz vārda.

“Tauta, kas Otrajā Pasaules karā gandrīz divus gadus bija Hitlera sabiedrotā” – te ir runa par Staļina Krieviju un Hitlera Vāciju. Jūs saprotat? Krievija divus gadus Otrajā Pasaules karā karoja kopā ar Vāciju, pēc Kiršteina domām. Un, ja mēs turpināsim šo garīgi atpalikušo loģiku un attiecinām to uz šodien notiekošo, tad izrādās, ka Krievija pret Ukrainu cīnās kopā....ar Ameriku un Lielbritāniju. Nu tā taču sanāk?

“Manerheimu, Pilsudski vai Banderu mēs uzskatām par varoņiem” – es ļoti gribu redzēt, kā Kiršteina kungs atkārtotu tēzi par varoni Banderu, personīgi tiekoties ar Polijas prezidentu Andžeju  Dudu. Kurš, starp citu, nesen kārtējo reizi aicināja Ukrainu oficiāli atzīt Volīnijas slaktiņu, ar kuru Banderai bija vistiešākā saistība. Un atkal - ja Polija uzskata Banderu par banālu slepkavu, vai tas nozīmē, ka tā arī kopā ar Krieviju cīnās pret Ukrainu?

“Latvijas valstij nav jāuztur šeit krievu skolas, tāpat kā nav jāfinansē indusu vai etiopiešu skolas” – ar savu viedokli par angļu vai vācu skolu finansēšanu Latvijā Kiršteina kungs atkal nolēma nedalīties.

“18. un 19. gs. mijā pēc vēsturnieka Dunsdorfa aprēķiniem tagadējās Latvijas teritorijā latvieši bija 89,8%, vācieši 6,5%, ebreji 1,1%, poļi 0,8%, bet krievi tikai 0,6%. Mēs melotu, ja teiktu, ka nevēlamies šādu etnisko proporciju atjaunot” – ja simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju pēdejo 30 gadu laikā nebūtu bijuši spiesti brīvprātīgi piespiedu kārtā aizbraukt sēņot uz Īriju, tad droši vien par tādu proporciju varētu vismaz sapņot. Tiesa, kā tautas kalps Kiršteins grasās atgriezt latviešu imigrantus atpakaļ dzimtenē, viņš diemžēl atkal nestāsta.

“Šodien Rīga ir vienīgā galvaspilsēta Eiropas Savienībā, kurā pamattauta nav pat 50 procenti!” – un, protams, cēloņi neiedomājamai emigrācijai, kuras dēļ mēs redzam šos 50 procentus, nav ne korupcija, ne morālā degradācija, ne alkoholisma epidēmija, ne zemais izglītības līmenis un noteikti ne dumji deģenerāti Seimā un valdība. Vainīgi ir Staļins, krievu imperators Nikolajs II un slāvu kņazs Vladimirs Svjatoslavičs.

“Latvijas tauta (pilsoņi) nav ne rasisti, ne ksenofobi” – kas noteikti un nekādi nav ne rasists, ne ksenofobs, tas ir Kiršteina kolēģis Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Jānis Iesalnieks, kurš svētkos cep cepumus svastikas formā. Patiesībā Iesalnieks ir vienkārši kaislīgs konditors, kuram patīk eksperimentēt ar jaunām cepešformām.

“Tomēr beidzot jāpasaka godīgi, ka tie, kas 30 gadus pēc neatkarības atjaunošanas publiski lieto valodu, kādā runāja Latvijas okupanti - čekisti, kas nogalināja un deportēja Latvijas pilsoņus, nav pelnījuši tiesības šeit uzturēties” – re Kiršteina kungs cenšas mūs pārliecināt, ka arī viņš pats nav ne rasists, ne ksenofobs. Jo pēc viņa domām runāt Latvijā angliski un vāciski var, cik sirds vēlas, bet runāt krieviski – nekādā gadījumā.

“Krievija laikam ir vienīgā valsts pasaulē, kur pēdējos 100 gados visi valdnieki, no Ļeņina un Staļina līdz Jeļcinam un Putinam ir bijuši sērijveida slepkavas, sadisti, dzērāji, meļi vai zagļi” – par sadistiem un slepkavām mums stāsta deputāts, pateicoties tai skatā kura darbam, mēs šodien dzīvojam valstī, kur var ierasties kāda ietekmīga jurista mājā, 15 minūtes nogalināt viņu ar koka nūju viņa drauga acu priekšā, tad iziet ārā un mierīgi turpināt dzīvot, pilnībā aizmirstot par izdarītās slepkavības sekām.

“Ja nespējat iemācīties latviski, brauciet uz savām mājām, … atmetiet domu par impērijas atjaunošanu” – interesanti, ka, kad imperiālisma kolaboranti valodas kategoriju varēja nopirkt par 20 latiem un aptuveni 30% no Latvijas budžeta veidoja ienākumi no impērijas tranzīta, nacionālpatriots  Aleksandrs ar saviem iebildumiem pret impērijas atjaunošanu dalījās krietni klusāk, nekā viņš to dara šodien.

Nobeigumā jāatzīst, ka esmu nedaudz sarūgtināts, ka Kiršteins sāk  kļūt arvien blāvāks jo papīrs, uz kura viņš raksta, tagad ir daudz asāks par viņa tekstiem. Kiršteins atkārto lietas, kurus visādi kudori jau miljons reižu ir teikuši pirms viņa un neizraisa vēlētāju prātos nekādas īpaši dziļas vai jaunas  pārdomas. 

Kas liek domāt, vai nav pienācis laiks Kiršteina kungam doties pensijā? Galu galā Saeima  nav senioru pansionāts, un nodokļu maksātāji tur noteikti vēlas redzēt jaunus politiķus kuri saprot mūsdienu izaicinājumus, nevis  73 gadus vecus  pensionārus, kuri ir garīgi iestrēguši pagājušā gadsimta vidū.

Novērtē šo rakstu:

106
180

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

FotoLatvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova, Mihaila Ļermontova un Aleksandra Puškina, kā arī citu Krievijas impērijas rusifikācijas iespaidā radušos ielu pārdēvēšanu. Profesora nostāja ir noraidoša: “Vai tāpēc visu šo vēstures daļu dzēsīsim ārā? Es te būtu uzmanīgs un katru šādu lēmumu rūpīgi pārdomātu. Mums ir komplicēta, brīžiem ļoti pretrunīga vēsture, kas saistīta ar mūsu kaimiņu.”
Lasīt visu...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai birokrāts - mūsu kungs?

Domājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās...

Foto

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

Ļenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti...

Foto

Karš kibertelpā

Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā....

Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...