Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.

Pats saka, ka sūri grūti nopelnīto naudu izmantos jaunu kameru un droniņu iegādei, lai pēc tam vēl efektīvāk ķertu krāpniekus. Pēc šī “skaistā” publiskā Anša iznāciena vēl vairāk izskatās, ka krāpnieks tomēr ir viņš pats un jau pavisam drīz viņa “žurnālista” maksas pakalpojumus, ko, kā izskatās, līdz šim pirkušas un apmaksājušas dažādas marginālas un puskriminālas politbiznesmeņu grupas, tagad apmaksās ikviens nodokļu maksātājs. Taču grūti noliegt, ka Ansis noteikti būs lielisks papildinājums jau tā kolorītajai Latvijas deputātu “buķetei” – Andrim Amerikam jeb Misteram 20, Nilam Ušakovam un Tatjanai Ždanokai.

Taču pats jaunizceptais eiroparlamentārietis gandrīz vai apvainojās, kad sociālā tīkla “X” lietotāji neslēpa savu sašutumu, kad Ansis, kombinējot stulbumu ar cinismu, paziņoja, ka par EP nopelnīto naudu nopirks jaunu “Nikon”. Ne vārda par Latvijas iedzīvotājiem un viņu interesēm vai mērķiem, ko Latvijas labā viņš grib sasniegt, sildot Briseles krēslus. Kad tika publiski sarāts, tad tomēr izspieda, ka arī VL/TB/LNNK un Latvijas intereses viņš tur pārstāvēšot. Interesanti gan - kādas? Varbūt kāds Ansim mīļš Pēteris cer tikt pie saviem iesaldētajiem īpašumiem Eiropā un nosargāt savu puslegāli iegūto Latvijas pilsonību? Vai varbūt kāds Ilmārs un Māris joprojām cer, ka izspruks no režģa un tam noderēs arī Eiroparlamenta deputāta sakari? Vai arī tomēr Latvijas nacionālā interese būs jauns “Nikon”?

EP deputāta alga pirms nodokļiem tuvojas 11 000 eiro mēnesī, bet pēc nodokļiem jeb Ansim labāk zināmajā “ķepā” teju 8000 eiro. Divreiz vairāk nekā Saeimas deputātiem un teju tikpat, cik Latvijas augstākajām amatpersonām. Var, protams, teikt, ka Ansis malacis un īsts godavīrs, jo bez aplinkiem pats atzinis, ka viņu EP deputāta krēslā vadīs tikai un vienīgi merkantilas intereses un “Nikon”. Agrāk viņa mērķis bijis jauns auto, tagad “Nikon”. Bet vai tiešām man kā nodokļu maksātajam ir jāapmaksā šī kunga privāts bizness? Ja tik ļoti vajag, lai Anša minētie 12 519 plusotāji paši samet pa eiro jaunai kamerai.

Taču diemžēl jāsecina, ka arī līdz šim Ansis nav izcēlies ar augstāko morāles un ētikas latiņu. Ja vēl „Nekā personīga” pirmssākumos Ansis centās izlikties par profesionālu žurnālistu, tad pēdējās sezonās mantkārtība tomēr ņēma virsroku, un cenrādis aktīvi darbojās. Arī tagad Anša izveidotā biedrība un vienīgā zināmā darbavieta esot bez naudas, ienākumu tai neesot, bet filmiņas partijas un pasūtītāju interesēs top, politiskie oponenti tiek nomētāti, ceļojumi un dzīve notiek arī tad, ja parādu piedzinēji sēž uz kakla.[1]

Kā to izdarīt? Izlikties par žurnālistu un bīdīt biznesu ar cilvēkiem, kuru otrais vārds ir aploksne, otkats un politbizness. Tagad ar visu nodokļu maksātāju palīdzīgu roku Ansis būs ticis arī pie necerēta laimesta un jauna “Nikon”, ar ko pēc diviem mēnešiem jau kā izbijis Eiropas Parlamenta deputāts partijas un klientu uzdevumā veidos filmas. Bet savam iespaidīgajam CV un darba dzīves aprakstam viņš varēs trekniem burtiem pievienot, ka bijis no VL/TB/LNNK saraksta ievēlētais Latvijas deputāts Eiropas Parlamentā skaistus, bezrūpīgus un turīgas dzīves piepildītus divus mēnešus. Iespējams, šie divi mēneši paliks Anša atmiņā arī kā pēdējos gados vieni no retajiem, kad viņš būs veicis sociālās iemaksas valsts budžetā tāpat kā pārējie šīs valsts pilsoņi un pat politiskie oponenti, kuriem Ansis tik ļoti grib piesiet nodokļu iespējamo nemaksāšanu un aploksnes.


[1] https://m.pietiek.com/raksti/mans_viedoklis_musdienu_pasaka_par_verdinu__par_ko_tev_melo_ansis_pupols/

Novērtē šo rakstu:

88
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...