Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Būs pasaka ar laimīgām beigām?

Ivars Zariņš, Saeimas deputāts
01.03.2017.
Komentāri (26)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

andris a

06.03.2017. 19:57

(xmas):D(car)(bell)(grill)SOCIOLOGU PAREDZĒJUMS= Tā kā pastāvot ''Variants'' par mēģinājumu kārtējo reizi ""Okupēt-Atbrīvot"" ; LV., un tā kā ir arī zināma, ka tur šoreiz būs ""garām"", tad tos... ieročus no mūsu ""atbrīvotāju"" puses piedāvājam nodot Latvijā LŪZŅU veidā . Pie LV robežas mēs tos uzreiz pārņemam savā ziņā un pa taisno vedam uz Liepājas Metalurgu pārkausēšanai.Un MIERS ir garantēts , un Liepājas Metalurga darbinieki atsāk darbu, un valstij ienāk nodokļu nauda.Arī varēs atsākt ražot un uzstādīt uz Krievijas robežas. Apakaļ vedot šos vagonus , nedaudz uzlabojot- pēc PIEMĒRA, ko rāda fakt. dokulentālajā filmā "" MELĀNIJAS HRONIKA""- šeit nomaldījušies varētu sākt arī braukt uz mājām...Jo vairāk Krievijas Armijas Ieroču=lūzņu, jo vairāk vagonu, ko mūsu ""Viesiem""no 1939.g.šeit "" kļūdaini"" ieradušos.... doties mājup...uz savām Tēvzemēm. Līdzīgi kā vācieši pēc 800 gadu ""nomaldīšanās....Un tad viņi saprotot un sajūtot savu Lielo Plašumu Varenību atskārs=Nu beidzot mēs esam LAIMĪGI., esam savās mājās. Apkārt Visi mūsējie-savējie....Visiem VIENA VALODIŅA...(kiss2)

Atbildēt

Urciks

06.03.2017. 10:20

Priekšpēdējā rindkopa izteica visu. Tādi paši, kā iepriekš aprakstītie.

Atbildēt

kkk

02.03.2017. 13:32

»

A.P.

Arī cerības nav ko lolot! Nav ko lolot tāpēc, ka latviešiem nav vajadzīgais potenciāls valsts uzturēšanai. Nav zināšanu, nav saprāta, nav morālais satvars, nav vēlēšanās mācīties no citiem utt. Vajadzīgais potenciāls nevar rasties vienā dienā, gadā, paaudzē. Cerības varētu lolot, ja sāktos konkrēts ...


Interesanti, pie kādas tautības pieder komentāra autors?
Un ja Latvieši ir tādi idioti, tad kuras ir tās "pareizās" tautas? Kurām (vai kurai) tautām ir "vajadzīgais potenciāls", zināšanas, saprāts?

Atbildēt

manuprāt

02.03.2017. 09:41

»

Andris Baumanis, ģimenes ārsts

Mainām vēlēšanu sistēmu Latvijā...


Nav slikti. Vēl labāk būtu, ja tie pilsētu pārstāvji kaut ko saprastu arī no lauku dzīves.

Atbildēt

Gotfrīds

02.03.2017. 03:14

»

Andris Baumanis, ģimenes ārsts

Mainām vēlēšanu sistēmu Latvijā...


Neredzu lielu atšķirību no esošās sistēmas. Man piemēram ir pieņemama Satversmē paredzētā kārtība, pirms to komunistu kliķe izkropļoja 1990 gadā.

Atbildēt

atbilde

02.03.2017. 00:48

Latvija vairāk kā citi joprojām mīcās okupācijas mēslos,kas ielaboti ar pūžņoto liberastu mērci.

Atbildēt

Henrihs

02.03.2017. 00:05

Latviešiem būtu morāli un materiāli nesalīdzināmi vieglāka dzīve, ja viņi savas vērtības nostiprinātu juridiski. Tāds ceļš ir loģisks. Valsts vienmēr ir tās sabiedrības/tautas spogulis. Naivi ir izlikties, ka valsts var būt labāka par sabiedrību/tautu. Konstitūcijā (piem., preambulā) ir jāieraksta: “Mēs, zagļu un stulbeņu tauta, par savām lielākajām vērtībām uzskatām noziegumu brīvību, perversiju, vulgaritāti, šarlatānismu, pseidozinātni, bet nevis izglītotību, inteliģenci, civilizētību. Masu kultūra un postmodernisms ir latviešu garīgā barība un šīs barības piegādātāji ir latviešu elki, simboli, paraugmodeļi.” Ja tas tiktu nostiprināts juridiski, tad atkristu visdažādākās kolīzijas starp godīgajiem un gudrajiem no vienas puses un negodīgajiem un muļķiem no otras puses. Tad nebūtu vajadzīgs portāls „pietiek”; nebūtu vajadzīgs „tautas tribunāls”, nebūtu jāmocās ap VVF, Mūrnieces nelietībām, nebūtu jāizsmej Šadurskis, Sarkanmatainā Tumsonība, ideāli aprobežotais ģenerālprokurors, nebūtu jākaunās par dauniem deputātiem, Lielo Bandu, Astoņkāji, Akadēmisko Bandu, zagļiem un blēžiem pašvaldībās. Tad Valsts policijas apkrāpšana, armijas apkrāpšana būtu normālas izdarības. Pat grūti visu aptvert, kas atvieglotu latviešu dzīvi, ja tiktu izmainīta konstitūcija atbilstoši reālajiem procesiem latviešu populācijā.

Atbildēt

:))

01.03.2017. 22:16

»

Žulis

Esošā situācija valstī aprakstīta visumā pareizi. Tikai šim situācijas aprakstam klāt pievienots utopisks skatījums uz šo drūmo situāciju un tās iespējamo risinājumu. Pirmkārt, tā ir "Saskaņas " reklāma. Otrkārt, tā ir doma, ka starp partijām vispār ir iespējama kaut kāda tautas interesēm atbilstoša...


nu bet tieši tā! Grūstoties par vietu pie siles, ja visiem vairs iedalītas vietas nesanāk, vajadzēs censties kādu no tās atstumt, tas ir - vajadzēs piedāvāt tautai kaut ko labāku nekā citi, parūpēties arī par tautu. Tagad tas nav jādara - jo to panāk novelkot sarkanās līnijas.

Atbildēt

Andris Baumanis, ģimenes ārsts

01.03.2017. 21:32

Mainām vēlēšanu sistēmu Latvijā!
Saeimā tiek ievēlēts viens cilvēks no katras lielās Latvijas pilsētas. Kopumā 35. Deputāts var būt un var nebūt kādas partijas biedrs, bet Saeimā veic darbu, ko atbalsta viņa pārstāvētās pilsētas iedzīvotāji. Ja deputāts nestrādā pilsētas lielākās daļas - tautas interesēs, tad pilsētas laukumā savācas tauta un kolektīvi nobalso par deputāta atsaukšanu ( kāda jēga braukt uz Rīgu piketēt, vienkāršāk atrast brīvdienā pusstundu un lieta darīta). Ja deputāts ir veicis darbības, kas uzskatāmas par prettiesiskām, tad viņš sedz ar šo darbību radītos zaudējumus valstij un tautai. Nav partijas diktāta un intrigu, ir konkrēta deputāta atbildība tautas priekšā un tautai nav jābrauc uz Rīgu piketēt!
Latvijas pilsētas, piemēram:
1. Rīga
2. Daugavpils
3. Liepāja
4. Ventspils
5. Kuldīga
6. Talsi
7. Kuldīga
8. Aizpute
9. Roja
10. Saldus
11. Dobele
12. Jelgava
13. Bauska
14. Salacgrīva
15. Limbaži
16. Valmiera
17. Cēsis
18. Valka
19. Alūksne
20. Smiltene
21. Sigulda
22. Balvi
23. Gulbene
24. Ērgļi
25. Ogre
26. Salaspils
27. Madona
28. Rēzekne
29. Ludza
30. Dagda
31. Krāslava
32. Ilūkste
33. Jēkabpils
34. Pļaviņas
35. Aizkraukle
Pieļauju, ka sarīkot vēlēšanas pilsētā nebūs grūti (izņemot Rīgu), īpaši, ja iespējams balsot elektroniski, bet tie, kas nedarbojas ar datoru, lai iet balsot uz vēlēšanu iecirkni. Deputātam var būt un var arī nebūt viens palīgs, bet nav nenormālās piemaksas par transportu, dzīvesvietu u.t.t., kuras ir pašlaik. Ja kāds pilsētā pazīstams un ievērojams cilvēks pēc ievēlēšanas pastrādājis Saeimā pats saprot, ka nespēj radoši strādāt un viņam nav jaunu, produktīvu ideju kā attīstīt valsti un uzlabot tautas dzīves līmeni, tad jau nākamajā dienā viņa vietā nāk nākošais, kurš vēlēšanās palika aiz viņa.
Jūs jautāsiet, kā panākt balsu vairākumu pieņemot likumprojektus, budžetu u.t.t.? Domāju, ka neviens nestrādās pret tautas interesēm, jo zinās, ka tiks atsaukts jau nākamajā dienā, ja pilsētas iedzīvotāji sapratīs, ka „ viņu kalps”- deputāts nestrādā viņu labā ( nebūs jāgaida 4-5 gadi līdz nākamajām vēlēšanām!)
Latvijā būtu viens tautas ievēlēts prezidents, kuram būtu viens palīgs. Viņš pilda reprezentācijas darbu un esot patiess „ tautas kalps” brauc ar visvienkāršāko auto un aizņem divus kabinetus kādā no valstij piederošajam ēkām ( bet tā noteikti nav pils, jo pilīs mīt karaļi, bet ne kalpi). Viņam var būt ārštata padomnieki, kuri var sniegt padomus, bet nodokļu maksātāji neapmaksā šo darbu, tā ir goda lieta!

Atbildēt

Vai tas par žuli?

01.03.2017. 20:10

»

Žulis

Esošā situācija valstī aprakstīta visumā pareizi. Tikai šim situācijas aprakstam klāt pievienots utopisks skatījums uz šo drūmo situāciju un tās iespējamo risinājumu. Pirmkārt, tā ir "Saskaņas " reklāma. Otrkārt, tā ir doma, ka starp partijām vispār ir iespējama kaut kāda tautas interesēm atbilstoša...


Muļķa mentalitāte
Tā ir smalka tēma. Par muļķa mentalitāti nav viegli runāt, jo nav precīzi definējams sarunas priekšmets. Nav skaidri zināms, kurus drīkst nekļūdīgi dēvēt par muļķiem. Folklorā muļķis ir dzīvē veiksmīgs cilvēks un realizē visas savas ieceres. Tāpēc Šklovskis ieteica ļoti rūpīgi pētīt muļķu būtību. Flobērs par muļķiem asprātīgi atzina „brīvdomātājus”. Paruna rekomendē pret pakalpīgiem muļķiem izturēties ar lielāku piesardzību nekā pret ienaidniekiem. Katrā gadījumā viens ir skaidrs. Muļķis ir sociālais tips, un muļķim var būt liela sociālā loma. Muļķis ir sociālo procesu sastāvdaļa. Vēl ir viens stabils novērojums. Tikai muļķim nepatīk, ka viņu nosauc par muļķi. Tādā gadījumā muļķis agresīvi reaģē. Gudrs cilvēks parasti nereaģē, ja viņu nosauc par muļķi. Gudrs cilvēks var pat par to priecāties. Tātad viņos ir gudrība, kuru apskauž muļķis un savas mazvērtības iespaidā nolamā gudru cilvēku. Gudrs cilvēks ar muļķi nekad nepolimizē. Uzskata, lai pats nekļūtu muļķis. Muļķis vienmēr tiecās pēc polemikas, ja kāds viņu nodēvē par muļķi. Smalkajai tēmai noteikti ir ne tikai individuāla amplitūda, bet arī kolektīva (etniska, sociālās grupas) amplitūda. Arī par to nav viegli runāt, un zinātne gandrīz neko nav pateikusi.

Atbildēt

Žulis

01.03.2017. 18:53

Esošā situācija valstī aprakstīta visumā pareizi. Tikai šim situācijas aprakstam klāt pievienots utopisks skatījums uz šo drūmo situāciju un tās iespējamo risinājumu. Pirmkārt, tā ir "Saskaņas " reklāma. Otrkārt, tā ir doma, ka starp partijām vispār ir iespējama kaut kāda tautas interesēm atbilstoša konkurence. Partiju konkurence, tā ir siles lopu savstarpējā grūstīšanās un nekas vairāk. Tautai un valstij no tā nav un nebūs pilnīgi nekāda labuma. Kamēr netiks mainīts Vēlēšanu likums un partijām atņemtas monopoltiesības deputātu kandidātu izvirzīšanā, tikmēr nekas būtiski nemainīsies.

Atbildēt

Žulis

01.03.2017. 18:42

»

A.P.

Arī cerības nav ko lolot! Nav ko lolot tāpēc, ka latviešiem nav vajadzīgais potenciāls valsts uzturēšanai. Nav zināšanu, nav saprāta, nav morālais satvars, nav vēlēšanās mācīties no citiem utt. Vajadzīgais potenciāls nevar rasties vienā dienā, gadā, paaudzē. Cerības varētu lolot, ja sāktos konkrēts ...


Paskaidro, lūdzu, kāds sakars Latvijā valdošajam internacionālajam, mafiozajam postpadomju klanam ar latviešu tautas zināšanām, saprātu un morāli? Vai tiešām tu esi tik "aptaisīts", ka nespēj saskatīt atšķirību? Jeb varbūt tev labi maksā, lai tu to atšķirību nesaskatītu? Un uz kāda pamata tu te latviešiem piedēvē zagšanu, nelietības un stulbuma publisko reprezentēšanu? Ja tu esi latvietis un zodz, nodarbojies ar nelietībām vai, tā kā šeit, prezentē publiski savu stulbumu, tas taču nenozīmē, ka visi latvieši ir tādi. Runā par sevi un savas negatīvās īpašības nepiedēvē visiem pārējiem. Kaut gan, ir teiciens: "kāds spogulis, tāds attēls".

Atbildēt

>omg

01.03.2017. 15:26

Jā, tiešām vajadzēja izlasīt! - Saskaņa nav domāta, kā messija, bet gan kā instruments, kurš spējīgs nodrošināt konkurenci.
Es piekrītu, ja tiks nojauktas sarkanās līnijas, tad pazūd pamats varas monopolam valstī un Rīgā, un līdz ar to arī nejēdzības nevarēs tik nesodīti darīt - cits nāks vietā. Un ar laiku paliks tikai labākais piedāvājums, nevis vienīgais

Atbildēt

>omg

01.03.2017. 15:21

»

omg

Vajadzēja sākt lasīt no beigām. Ja būtu uzreiz izlasījis, ka Saskaņa ir vienīgais atrisinājums, nebūtu šo sacerējumu tālāk lasījis


Es piekrītu, ja tiks nojauktas sarkanās līnijas, tad pazūd pamats varas monopolam valstī un Rīgā, un līdz ar to arī nejēdzības nevarēs tik nesodīti darīt - cits nāks vietā. Un ar laiku paliks tikai labākais piedāvājums, nevis vienīgais

Atbildēt

puse uz pusi

01.03.2017. 15:10

»

Lauķis

Zariņa teiktajam varētu daļēji piekrist, ja Saskaņa savā darbībā Rīgas Domē nebūtu klaji parādījusi, ka arī tā pilnīgi nerēķinās ar opozīciju, totāli to ignorē, pat ja piedāvātie risinājumi ir pat vairāk kā loģiski...


Tur jau tā lieta, ka runa ir par to, kā likt demokrātijai strādāt - radot reālu politisko konkurenci. Nevis kā tas ir tagad - labējie saimnieko valstī, bet kreisie- pa Rīgu. Jāpanāk, lai ir jācīnās ar saviem darbiem, lai varētu palikt pie varas!

Atbildēt

Ķirks

01.03.2017. 14:57

Sākums labs... bet tad sāka atgādināt Ļeņina runu - nado bratj vlastj!
Bet vara pēc Satversmes pieder tautai! Ne partijām, ne politiķiem - par kādu varu vispār var būt runa?
Jārunā par valsts pārvaldi - profesionālu, nesavtīgu, uz tautas attīstību tendētu.
Taču valsti nepārvalda, valsti izmanto savai alkatībai mafiozi biznesa grupējumi, ko nez kāpēc nosaukuši par partijām. Tāpēc pirmais solis ir aizliegt partijas!

Atbildēt

tfukfu

01.03.2017. 14:42

Ko biedrs zarinšs grib, tas skaidrs, laidiet pie siles, ar Rīgas sili nepietiek.

Par nodokļu izmaiņām jāatzīst, baklažāna šahisti, ir izdarījuši labu māņu gājienu pirms vēlēšanām un ar to nodrošinājuši sev vietu pie siles nu vismaz pašvaldību vēlēšanās. Lumpeņu izdrāšanas shēmas augstākā pilotāža! Bravo! Bis!

Ilgtermiņā par nodokļu izmaiņām vēlētājiem neieteiktu sapriecāties. Nedomāju, ka mafijas kloāku klani veiks tādas nodokļu izmaiņas, kā sola. Domāju, ka šodien priecīgajiem, jāsāk pamazām savilkt jostas, jo nodokļu izmaiņas būs, bet ne tādas kā jūs cerat. Bet nu, ir pat zināms gandarījums, ka pamuļķi tiks atkal piečakarēti.

Lai jau baklažāniem un komjauniešiem šoreiz tiek, jo dzīve nevienam nav bezgalīgi gara.

Atbildēt

lauķis

01.03.2017. 13:53

Viena politmafijas klana nomaiņa ar citu klanu sistēmu neizmainīs.Jā , mainīsies personāži sistēma paliks iepriekšējā.

Atbildēt

kukū

01.03.2017. 13:11

Manuprāt, Saskaņa pie varas varētu izjaukt 26 gadu garumā izveidoto pastalnieku mafijas , jeb siles lopu kārtību un iekšpolitikā parādītos jaunas vēsmas!

Atbildēt

Ivar, Tu vari!

01.03.2017. 13:07

Āža kāja "laidiet Saskaņu pie siles" lien ārā no visiem Ivara rakstiem. Vai tie rakstīti kā lauku feldšera vēstule vienai ministrei, vai kā nodokļu eksperta ieteikumi citai. Vēl viena kopīga iezīme tiem visiem - patiešām, patiešām garlaicīgi. Ivar, Tu vari labāk! Saņemies un raksti tā feini. Tauta Tev notices un Saskaņa tiks pie kārotās siles. Ņem palīgā feldfēbeli Elksniņu, ja vienam grūti.

Atbildēt

Sintija

01.03.2017. 13:07

Prātā nāk pamācošs stāsts. Kāds dziļi ticīgs vīrs, kurš visu mūžu smagi strādājis, bet dzīvojis nabadzībā, nomirst un nonāk pie Debesu vārtiem. Satiek Dievu un pārmetoši tam jautā - kā ta nākas - visu mūžu strādāju, pildīju baušļus, gāju uz baznīcu, kur atdevu desmito tiesu. Lūdzu tevi, lai palīdzi izrauties no nabadzības, lai ģimenei nav jābadojas. Bet tu man neko nepalīdzēji. Dievs esot atbildējis - bet tu vismaz reizi būtu loterijas biļeti nopircis...
Ne visi var atļauties nopirkt salonā jaunu auto. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 50 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Nopērc savu laimīgo biļeti jau šodien un pārvērt dzīvi sapnī! http://bit.ly/2en6QyG

Atbildēt

Lauķis

01.03.2017. 12:34

Zariņa teiktajam varētu daļēji piekrist, ja Saskaņa savā darbībā Rīgas Domē nebūtu klaji parādījusi, ka arī tā pilnīgi nerēķinās ar opozīciju, totāli to ignorē, pat ja piedāvātie risinājumi ir pat vairāk kā loģiski.
Un, ja Rīgā ir tik daudz sastrādātu muļķību, šīs ignorances sekas, tad nokļūstot pie varas Saeimā, šīs sekas var būt ļoti nopietnas. Esmu pārliecināts, ka vēlētāju latviskā puse šo Saskaņas iespēju redz un to nepieļaus.

Atbildēt

manuprāt

01.03.2017. 11:57

Igauņu uzņēmēji un ierēdņi ir naivāki un godīgāki, tāpēc viņiem der tāda nodokļu sistēma. Savukārt mums tā var salaist visu vēl lielākā grīstē...Visi taisīs ofigennuju attīstību, lai nemaksātu nodokļus...

Atbildēt

lauķis

01.03.2017. 11:51

Viss jau pateikts pareizi , tikai tas SC ir tās pašas politmafijas sastāvdaļa un atnākot pie varas nekas nemainīsies , drīzāk paliks vēl sliktāk.
Nevar atrisināt problēmu ar tiem pašiem cilvēkiem un to pašu domāšanu ar ko problēma radīta.

Atbildēt

omg

01.03.2017. 11:45

Vajadzēja sākt lasīt no beigām. Ja būtu uzreiz izlasījis, ka Saskaņa ir vienīgais atrisinājums, nebūtu šo sacerējumu tālāk lasījis.

Brīnos par Pietiek izvēli šo vispār publicēt. Neko jau tādu Ivars nepasaka, vairāk gānās par koalīciju.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

22

Lūdzu, palīdziet tapt Ulubeles Kaķu dārzam

FotoŠobrīd jau 30 no 300 kaķiem Ulubelē mitinās āra apstākļos. Vietu pietrūkst. Līdz drēgnajam rudenim jāspēj izbūvēt siltinātas telpas Kaķu dārzā. Ja ir iespēja, lūdzu, atbalsti finansiāli. Ja ir iespēja, domā atbildīgi un lem par patversmes dzīvnieku adopciju.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...