Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

1. augustā pagāja nedēļa, kopš es pazaudēju savu ļoti labu draudzeni, dēliņam krustmāti un ģimene mammu, sievu, māsu un meitu, skola skolotāju, bet pasaule vienkārši labu cilvēku. Runa ir par Ilzi Skujevsku. Pa šo nedēļu esmu saskārusies un savas ādas izjutusi ārkārtīgi lielu sirsnību, taču, diemžēl, arī barbarisku riebeklību. Taču pēc šī visa es vēlos nedaudz ieviest skaidrību, lai visi punkti tiktu salikti uz I.

Es neesmu pret vakcināciju, es esmu PAR brīvu izvēli. Kad tikko parādījās vakcīnas, es nodomāju, nu re, esam jau uz ceļa, kas ved atkal uz brīvu pasauli, bet arī tieši tad jau zināju, ka es NEBŪŠU starp tiem, kas vakcinējas, jo jau ģimenē ir piemērs par to, ko spēj izdarīt vakcīnas jeb to sastāvi. Taču šī ir mana individuāla pārliecība, es nevienam to neuzspiežu un nemēģinu PROPAGANDĒT. Ar draugiem varu padalītos tajā, ko zinu es, taču neesmu arī zinātņu doktors medicīnā, lai kādam izteiktu to, kas ir vai nav pareizi.

Arī Ilze zināja manu viedokli, mums tie sakrita, tāpēc domāju, ka viņa nevakcinēsies, vismaz ne tagad. Taču mūsu pēdējā tikšanās reizē viņa atklāja, ka ir jau visu izdarījusi. Nu labi, lai tā ir, es nodomāju...

Zinu, ka viņa to izdarīja tikai un vienīgi darba dēļ. Viņa ļoti mīlēja to, ko darīja, viņa bija īstajā vietā! Un kaut Zāļu valsts aģentūra (ZVA) vēl nav sniegusi savu verdiktu par notiekošo, es tomēr gribu jums, cilvēki, teikt...

Šī bija ļoti, ļoti spēcīga sieviete. Viņai mazākajam dēliņam ir tikai 1,5 gadi, tātad grūtniecības laikā viņai bija veikta maksimāli plaša izmeklēšana it visā, ieskaitot arī plaušu rentgenu, kad rakstījās arā no dzemdību iestādes. Slēdzienu par PLAUŠU TROMBOZI ZVA ir iesniedzis patologanatoms, tas savukārt nozīmē, ka viņš ir gana pārliecināts par savām aizdomām, ka tajā ir iejaukta vakcīna. Viņš nebūtu taisījis tālāku izmeklēšanu tikai tāpat pārbaužu dēļ.

Tālāk mans uzskats par vakcinēšanos vēl joprojām paliek tāds pats kā iepriekš... Gribi vakcinējies, dari tā, Tev noteikti ir iemesls, kāpēc gribi to darīt, un vairāk vai mazāk arī pats uzņemies atbildību, ja tomēr kaut kas nav tā... Taču, dārgie 100 Latvijas gudrie, neuzspiežam, nedraudam, nespīdzinām tagad cilvēkus, ka tas jādara visiem, - citādāk pazaudēs darbus. Šajā variantā atbildība gulstas uz politiķu pleciem! Viegli ir lietas noklusēt vai noraidīt, bet mēs neviens neesam mūžīgs...

Par to, ka es te cepjos, vāros un propagandēju kaut ko... Es savu ģimeni, radiniekus un draugus mīlu no visas sirds. Ja šie cilvēki ir manā dzīvē, tas nozīmē, ka viņiem tur arī ir jābūt. Ja kādam ir slikti, vajag palīdzību, aizstāvību vai mīlestību, es to izrādīšu, es cīnīšos kā lauva, jo jūs man esat svarīgi! Neatkarīgi no tā, vai tevi sauc Ilze, Agnese, Reinis vai Ansis!

Ilze bija mans atbalsts, kad man bija slikti, mans “ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis”, nejēdzību izklāstīšanas birojs un psihologs, tagad man viņas vairs nav, un, kā dzejā teikts... “cik pateikt ir, tik ir”. Un tagad katrs pie sevis padomājiet, kā jūs justos, ja pazaudētu savu tuvāko draugu? Vai arī tikpat vieglprātīgi teiktu: “Kam ir savs laiks, tam ir” vai “Kas mirs, tas mirs” vai “Tas ir vnk liktenis.” Jūs arī gribētu atrast kaut vienu atbildi uz jautājumu - kāpēc?! Īpaši, ja cilvēkam bija tikai nesen palikuši 30 gadi!

Pašlaik vienīgais, ko es no savas puses vēl varu izdarīt, ir Ilzīti atminēties ar lielu mīlestību, stāstīt par viņu viņas krustdēliņam, īpaši, kad paaugsies, un stāstīt viņas stāstu, lai cilvēki nedomātu, ka Ilzes ģimene stāsta aplamības, ka pati jau vien bija vainīga vai vēl kādu stulbumu!

Pasaulē pašlaik ir ļoti daudz ļaunuma. Mīļie cilvēki, lūdzu, būsim iecietīgāki, dāvāsim viens otram atbalstu, līdzjūtību un mīlestību, tikai tas spēs uzveikt tumsu! Būsim iecietīgāki un ļausim to iespēju – katram pašam veikt savas izvēles!

Novērtē šo rakstu:

175
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...