Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

galdnieks,starp citu

01.08.2016. 10:10

»

piksteris

Laižu gaisā ideju.Pietiek ap sevi mobilizē interesentus un publiski izpēta, un publicē kādas sabiedriski nozīmīgas būves iepirkumu un šīs būves "ātri ceļas,ilgi stāv" gaitu un rezultātus


Naivais.Tad taču kaut ko ir jādara,nevis jākārto personiskie rēķini un jāatstrādā pasūtījumi.Pietiks ar gānīšanās izraisīšanu.Kaut kāds patiesības grauds vienmēr pavīd,pietiks ar to.

Atbildēt

malēnietis

28.07.2016. 21:49

"... iegūt pasūtījumu ar nepamatoti zemu cenu un pēc tam projekta realizēšanas laikā iegūt papildu finansējumu, kas pārsniedz pat dārgākā piedāvājuma cenu."
Alūksnes pašvaldībā visiem objektiem papildus tiek piešķirtas milzīgas summas un otkati birst attiecīgo mūļu kabatās.

Atbildēt

Xxl

28.07.2016. 21:28

»

s

Par pelša sniegtajiem atzinumiem un pēc tam konstatētajām kļūdām jau būtu vērts taisīt citu rakstu


Pilnīgi piekrītu. Šito jautājumu vajadzētu paplašināt. Nesen LBPA uztaisija labu rakstu par "ekspertiem" domāju ka šis ir tieši tāds gadījums.

Atbildēt

Mermunds

28.07.2016. 15:50

“Viņi piedāvāja uztaisīt projekta ekspertīzi visiem šiem korpusiem par 300 latiem (427 eiro) +PVN. „Uztaisīt ģeoloģiju” - atkal 300 lati +PVN. Uztaisīt topogrāfiju – tie paši 300 +PVN. Pirmkārt, jau pats fakts, ka trīs dažādi darba veidi maksā 300 latus, rada aizdomas. Tas jau liek aizdomāties, ka cipars no griestiem kaut kur izzīsts. Otrkārt, tas cipars 300 lati ir 20x mazāks nekā tirgus cena,” projektu atceras būvinženieris.
_____________________________

20x mazāks nekā tirgus cena? Tātad tādai s*da topenei pareizā cena būtu 6000? Nav tā kā drusku jumts aizbraucis nabaga latviešu būvinženierim Pelsim, tirgus cenu pūšot kā ziloni no mušas? :)
Te pretī derētu vēl viens raksts - par šādu "tirgus cenu" pamatotību, precīzi pastāstot, par kādu darbu tad tiek maksāts. Par to, ka 2 studenti ar nivelieri nepilnu darba dienu svaigu gaisu paelpos 6000? :)

Atbildēt

Karņiza

28.07.2016. 14:56

»

Arturs Balts

Piekrītu, ka bieži, bet ne vienmēr projektēšana ir nevajadzīgi sarežģīta. Piemēram Zviedru arhitekti dod tikai karkasa skices un materiālus, bet celtnieks jau veic būvkonstrukciju aprēķinu. Man šķiet tas ir normāli, jo arhitekti jau būvkonstrukcijas universitātē nestudē. Arī Vācijā celtnieki dabū skiču...


Latvijā arhitekti alma materā studē būvkonstrukcijas - galvenokārt to formas un iespējamos veidus, bet minimāli aprēķinus. Vācijā arhitekti konstrukcijas studē veselus 3 gadus. Un Vācijā vācu industriālās normas nomaina Eiropas normas un standarti.
Pēc skiču projekta nekur Eiropā vairs nebūvē!! Esmu redzējis vāciešu izstrādātos projektus gan mazām mājiņām, gan nopietniem objektiem - vāciešu projekti ir daudz detalizētāki, arī pēc rasējuma lapu skaita apjomīgāki; un, protams, vāciešu projektētāji prasa adekvātu samaksu par savu darbu.

Atbildēt

hihi

28.07.2016. 14:44

»

hm

Manuprāt, kā projektēšana, tā projektētāja pienākuma un darba izpratne dodas arhaiskā virzienā...


Lai būve ir droša...bet maksimā "naglas nesaskaitīja" - uztaisīja savienojumu, kur vajadzēja 5x vairāk skrūvju.
Par tipveida mezgliem....tad jābūvē tipveida mājas kā okupācijas gados. Unikāliem objektiem (piem. Liepājas Dzintars) tipveida mezgli neder.

Atbildēt

zemaka cena

28.07.2016. 14:44

Spekulacijas ar iepirkumu sadardzinajumu cēlonis ir vai nu nekompetence vai ekonomiskā ieinteresētiba. nezis kautkaads zemakas cenas princips

Atbildēt

zemaka cena

28.07.2016. 14:40

Mana pieredze saka ka Zemakas cenas ienaidnieki ir tie kuri tiek izkonkureeti konkursos. Bet tas ka darbu izpildee rodas nepamatotas papildus izmaksas, ir kaadas puses spekulacijas, un tas ka konkursa vin nezemaakaa cena, nemaz neizsleedz shiis spekulaacijas iespejamibu.
Šie bļaaveeji ir no sērijas - ķeriet zagli!

Atbildēt

Jau

28.07.2016. 12:22

»

b

Ir vēl arī tāda lieta kā saimnieciski izdevīgākais iepirkums. Zemākā cena var būt arī saimnieciski izdevīgākajam iepirkumam, jo Latvijā nereti stulbais pasūtītājs no valsts vai pašvaldības puses pārmaksā par pakalpojumu un būvnieks (bet ne projektētājs) labi nopelna...


Jau tuvāk patiesībai, bet neatrisina galveno problēmu - zemākā cena!
Ja zema ir nepamatoti zema piem.( 1.3000, 2. 3050, 3. 625), jāizvēlas (pēc likuma) 3.variants!!!
Beigās projektu realizē par 4000,- naudiņām!!!
Šai problēmai vajag risinājumu.

Atbildēt

Arturs Balts

28.07.2016. 12:19

»

Garām

Vēlreiz - zemākā cena NAV saimnieciski izdevīgākais priekšlikums


Nu un es ko uzrakstīju? Izlasi vēlreiz un uzmanīgi.

Atbildēt

Arturs Balts

28.07.2016. 12:16

»

hm

Manuprāt, kā projektēšana, tā projektētāja pienākuma un darba izpratne dodas arhaiskā virzienā...


Piekrītu, ka bieži, bet ne vienmēr projektēšana ir nevajadzīgi sarežģīta. Piemēram Zviedru arhitekti dod tikai karkasa skices un materiālus, bet celtnieks jau veic būvkonstrukciju aprēķinu. Man šķiet tas ir normāli, jo arhitekti jau būvkonstrukcijas universitātē nestudē. Arī Vācijā celtnieki dabū skiču līmeņa projektu, bet jābūvē pēc DIN standartiem. Tas gan attiecas uz tipveida un vienkāršām būvēm. Debesskrāpjus u.c. brīnumus tomēr jādetalizē.

Atbildēt

Garām

28.07.2016. 12:16

»

Arturs Balts

Es laikam esmu stulbs, bet nekādi neizprotu cepšanos par zemāko cenu. Publisko iepirkumu likuma 40 pants par vērtēšanas kritērijiem. Tur melns uz balta rakstīts, ka primāri ir saimnieciski izdevīgākais iepirkums, bet - citāts: "bet gadījumā, kad pasūtītājs uzskata, ka lietderīgāk ir izvēlēties piedāvājumu...


Vēlreiz - zemākā cena NAV saimnieciski izdevīgākais priekšlikums!!!!
Kapēc?
Tapēc, ka, cenai esot nepamatoti zemai, projektu nevar realizēt, un beigās cena ir krietni augstāka!
Tā tas ir būvniecībā!

Atbildēt

podvāzis

28.07.2016. 11:55

»

hm

Manuprāt, kā projektēšana, tā projektētāja pienākuma un darba izpratne dodas arhaiskā virzienā...


Pirmspadomju laikā bija vēl labāk,iespējams.Elektrība ir kaitīga.

Atbildēt

piksteris

28.07.2016. 11:53

Laižu gaisā ideju.Pietiek ap sevi mobilizē interesentus un publiski izpēta, un publicē kādas sabiedriski nozīmīgas būves iepirkumu un šīs būves "ātri ceļas,ilgi stāv" gaitu un rezultātus.

Atbildēt

M.

28.07.2016. 11:44

Pelsis dzied veco dziesmu ,ja nemaldos ,tad viens no tiem ,kurš uzskata ,ka dienvidu tilta izbūves un Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības izmaksas ir adekvātas :)))

Atbildēt

hm

28.07.2016. 11:20

Manuprāt, kā projektēšana, tā projektētāja pienākuma un darba izpratne dodas arhaiskā virzienā.
Ne jau naglas skaitīt, bet gādāt, lai būve ir droša, ērta un ekonomiska lietošanā, estētiska. Tas ir projekta uzdevums.
Padomju laikā viss bija papīra formātā, bet tāpat, kur vien iespējams, tika norādītas atsauces uz tipveida mezgliem. Nevienam nebija problēmu! Tāpēc būve nereti bija tikai karkass ar fasādēm. Šodien, kad nav nekādu problēmu norādīt elektroniski - adreses, vai pat failus ievilkt projekta pielikumā, mezgli tiek zīmēti ar roku CADā, printēti, kopēti, pavairoti. Ieguldīts bezjēgas darbs, maksāta nauda. Un sliktākais, ka projektētājs tiek pievērsts otršķirīgām lietām un bieži vien pazūd galvenais, kā Zolitūdes gadījumā.

Atbildēt

Arturs Balts

28.07.2016. 11:11

Es laikam esmu stulbs, bet nekādi neizprotu cepšanos par zemāko cenu. Publisko iepirkumu likuma 40 pants par vērtēšanas kritērijiem. Tur melns uz balta rakstīts, ka primāri ir saimnieciski izdevīgākais iepirkums, bet - citāts: "bet gadījumā, kad pasūtītājs uzskata, ka lietderīgāk ir izvēlēties piedāvājumu ar viszemāko cenu un pasūtītāja sagatavotā tehniskā specifikācija ir detalizēta, pasūtītājs ir tiesīgs piedāvājumu salīdzināšanai un novērtēšanai izmantot kritēriju — piedāvājums ar viszemāko cenu".
Es saprotu, ka daudziem slinkums tos likumus lasīt, bet kāds varbūt var saņemties?

Atbildēt

b

28.07.2016. 10:15

»

podvāzis

Ja vienīgais skaidri definētais pie specifikācijas ir zemāka cena,tad tā arī būs.Jēdzienu "zemākā cena" nav ko lamāt,ja citu kritēriju nav.Bez tam,no zemākās cenas mazāks otkats


Ir vēl arī tāda lieta kā saimnieciski izdevīgākais iepirkums. Zemākā cena var būt arī saimnieciski izdevīgākajam iepirkumam, jo Latvijā nereti stulbais pasūtītājs no valsts vai pašvaldības puses pārmaksā par pakalpojumu un būvnieks (bet ne projektētājs) labi nopelna.
Ja projekts ir kvalitatīvs - zināms pat vismazāko nagliņu skaits, tad, piemēram, projektā ir 1000 naglas, 10m3 dēļu un rezultātā jau uz esošiem pamatiem jātop šķūnītim - viens būvnieks visus materiālus nopirks par 3000 eiro, bet otrs par 3050 eiro. Darba izmaksas abiem būs +/- vienādas. Savukārt, ja projekts ir slikti izstrādāts (nav zināms ne kokmateriālu apjoms, ne nesošo elementu dimensijas - parasti plika arhitektūra ar skaistām fasādēm) un pat būvniekam līdz galam nesaprotams, tad būvnieks X šo šķūni būvēs par 4000 eiro, bet būvnieks Y uzliks 15000 eiro būvizmaksas.
Varu tikai novēlēt, lai pasūtītājs no valsts un pašvaldību puses ir gudrs, ar būvinženiera izglītību un praktisku pieredzi, un tāds, kurš var ideāli nodefinēt būvprojekta sastāvu un detalizācijas pakāpi (jo augstāka detalizācijas pakāpe, jo pilnīgāka aina gan par būvmateriālu daudzumu, gan laiku, kas nepieciešams darba veikšanai). Juristi spējīgi līgumā tikai uzrakstīt, ka izpildītājam jāizstrādā objekta XXX tehnisko projektu, bet juristi nav spējīgi norādīt kvalitātes prasības attiecībā uz būvprojektu.

Atbildēt

podvāzis

28.07.2016. 09:29

Ja vienīgais skaidri definētais pie specifikācijas ir zemāka cena,tad tā arī būs.Jēdzienu "zemākā cena" nav ko lamāt,ja citu kritēriju nav.Bez tam,no zemākās cenas mazāks otkats.

Atbildēt

arī būvinženieris

28.07.2016. 07:35

»

žo

Lielākā problēma ir uzņēmēju alkatība, un pašvaldību būvvaldēs strādājošo bezkompetence


Lielie vaļi-tādi kā Zolitūdes cēlājs, zināmu daļu maksā partijām, protams, slēpti.Tāpēc nekas nemainīsies, ja paši necīnīsimies.Un mūsējie kaut cik normālie būvnieki turpinās atstāt mūsu valsti.pašvaldību būvvaldēm jāpilda stulbi pieņemtie likumi.

Atbildēt

arī būvinženieris

28.07.2016. 07:31

»

Arturs Balts

Un vēl šie lētākie iepirkumi ir arī aplokšņu algu stimulētāji. Mūsu firma vēl nekad nav uzvarējusi nevienā iepirkumā, jo vienmēr ir visdārgākie, lai gan privātie klienti mums ir pietiekami daudz. Valsts pati stimulē aplokšņu algas. Un lielie ģenerāļi skaisti runā presē, bet praksē saviem apakšniekiem...


Pilnīgi piekrītam Jūsu viedoklim, mēs cīnījamies, lai Būvuzņēmējus neklasificē grupās, taču bezjēdzīgi kaut ko iebilst, jo Ekonomikas ministrija atbalsta lielo būvuzņēmēju mafiju.Un rezultāti kā uz delnas.

Atbildēt

s

28.07.2016. 07:07

Par pelša sniegtajiem atzinumiem un pēc tam konstatētajām kļūdām jau būtu vērts taisīt citu rakstu.

Atbildēt

Arturs Balts

28.07.2016. 06:41

Un vēl šie lētākie iepirkumi ir arī aplokšņu algu stimulētāji. Mūsu firma vēl nekad nav uzvarējusi nevienā iepirkumā, jo vienmēr ir visdārgākie, lai gan privātie klienti mums ir pietiekami daudz. Valsts pati stimulē aplokšņu algas. Un lielie ģenerāļi skaisti runā presē, bet praksē saviem apakšniekiem skaidri definē - nodokļus maksājam tikai mēs. Un vēl jaunākie papildinājumi būvniecības likumā, kur piešķir celtniekiem kategorijas - tikai esošās lielās firmas varēs dabūt iepirkumus, pārējie derās tikai apakšniekiem. Notiek spēle vienos vārtos, un mūsu kompānija ar labiem meistariem jau sāk reģistrāciju Zviedrijā, tāpat kā daudzi citi nelieli, bet godīgi kantori to jau ir izdarījuši.

Atbildēt

žo

28.07.2016. 02:06

Lielākā problēma ir uzņēmēju alkatība, un pašvaldību būvvaldēs strādājošo bezkompetence.

Atbildēt

a

28.07.2016. 01:11

Tikai kvalitatīvs projekts garantē drošu būvniecību bez izmaksu pieauguma būvdarbu laikā un vēlāk ēkas ekspluatācijas laikā, jo kvalitatīva projekta specifikācijā un tāmē ir uzskaitīta katra detaļa un katrs veicamais darbs. Projekts savā būtībā ir kā skapja salikšanas instrukcija - ja ir zināmas visas detaļas, tad var sarēķināt cik naudas vajag šīm detaļām (būvmateriālu izmaksas) un cik laika (laiks ir nauda) aizies skapja samontēšanai kopā.
Kā teica viens kolēga - "nevar uzbūvēt Mersedesu pēc Zaparožeca projekta un par Zaparožeca cenu". Ja gribi Mersedesu, tad neceri, ka to uzprojektēs arhitekts vai inženieris par 500 eiro. Pie tam, konkursos uzvar uzņēmumi, kuri pieder juristiem un ekonomistiem - tie parasti no projektēšanai paredzētās summas savāc 50%, nopērk džipu un dārgu māju, regulāri brauc ārzemju izklaides ceļojumos, bet reālajiem darba veicējiem (arhitektiem, inženieriem) samaksā grašus (tāpēc mūsdienu jaunieši neiet studēt būvniecību, jo darbs garīgi grūts un alga mazāka nekā kaut kādam vidējam PR darbonim pašvaldībā, nekā meitenītei preses sekretārei kādā ministrijām, nekā seržantam armijā; bet inženieris ar 1 kļūdaini izstrādātu mezglu rasējuma lapā var nogalināt 54 cilvēkus kā nelaimīgajā Maksimā)

Atbildēt

k

27.07.2016. 18:38

Galīgi negribu piekrist autora tēzei, par to ka zemākās cenas princips ir slikts un neefektīvs. Problēma ir tajā, ka pasūtītājs nav pietiekami izglītots, lai saprastu, ka lai saņemtu normālas kvalitātes projektu, ir jāsagatavo atbilstošas kvalitātes projektēšanas uzdevums, ko viņš bez palīdzības no malas nav spējīgs izdarīt, kā arī kvalitatīvs projekts maksā atbilstošu naudu. Pie skaidri definētiem kritērijiem, un specifikācijām, zemākās cenas princips strādā lieliski. Tas pats ar būvniecību. Pie detalizētām specifikācijām, standartiem atbilstošiem un mērāmiem kritērijiem, zemākās cenas princips pilnībā sevi attaisno. 90% problēmas ar termiņiem un papildus izmaksām jau būvniecības laikā ir saistītas tieši ar nekvalitatīviem projektiem, kuri būvniekam ir izdevīgi, jo pamatojoties uz tiem, var dabūt papildus termiņu, naudu un iespiest stūrī projektētāju, kurš vienmēr visos gadījumos būs pataisīts par vainīgo. Pareizais attīstības ceļš ir standarti, un palīdzība pasūtītājam jau būvniecības ieceres sākumposmā, nevis tad, kad ir vesela kaudze ar piedāvājumiem, kuri balstās uz šķidra projekta, un tik pat miglainā veidā viens konkrētais piedāvājums tiek noteikts kā saimnieciski izdevīgākais.
Standarti ir jārada nozarei, profesionāļiem, nevis visu laiku jāvaino ministrijas ierēdņi. Pozitīvie piemēri jau mums ir, vajag tikai vēlmi sakārtot šīs lietas ...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Krimināllikumā virza apdraudējumu vārda brīvībai

FotoPartiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT kopienu un ierobežos pārējai sabiedrībai vārda brīvību.
Lasīt visu...

21

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

FotoCienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Kad kapelmeistars un dziesmu svētku biļešu tirgotāja nozīmē injekciju ar plakātiem, avīzēm vai reklāmas rullīšiem

FotoVakcīnas ir medikaments, un kā katram medikamentam arī vakcīnai ir konkrēta iedarbība, efektivitāte un mēdz būt blaknes. Vēl vairāk – vakcīna ir ļoti nopietns bioloģisks medikaments, kurš būtu jānozīmē ārstam, nevis kapelmeistaram. Injicējams medikaments ir ievadāms medicīnas iestādē, vakcīna vislabāk – ģimenes ārsta kabinetā.
Lasīt visu...

21

Veselības aprūpes iestāžu funkcionāru atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai un Ministru kabinetam

FotoMēs, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) speciālisti, brīdinām, ka:
Lasīt visu...

21

9.maijs - Lielā lūzera diena

FotoKo tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?
Lasīt visu...

21

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

FotoJa nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā cilvēkam, kuru interesē Satversmes tiesas lēmumu ietekme uz cilvēktiesībām Latvijā, man nepatīk lasīt tiesībsarga pausto. Es gribētu izteikt iebildumus, kas, manuprāt, ir ne mazāk svarīgi sabiedrībai kā tie ieguvumi, kurus prognozē Tiesībsargs.
Lasīt visu...

21

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

FotoPēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta sabiedrības homofobiskā, neiecietīgā attieksme pret cilvēku, kas neizvēlējās savu seksuālo orientāciju, šķirstot katalogu, un nevēlējās beigt savu dzīvi 29 gadu vecumā, vērojot, kā liesmas aprij viņa dzīvību. Izdarot loģiskus secinājumus pēc medijos publiski pieejamās informācijas, N.Kindzulis ir izcietis morālu spiedienu no homofobiem, kuri viņam sūtījuši naidīgus komentārus un draudus dzīvībai seksuālās orientācijas dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

Nu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu...

Foto

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

Aprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto...

Foto

Levita - Ēlertes branža

Es iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums!...

Foto

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš...

Foto

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu...

Foto

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

Nu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu...

Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus un noderīgus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....