Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

galdnieks,starp citu

01.08.2016. 10:10

»

piksteris

Laižu gaisā ideju.Pietiek ap sevi mobilizē interesentus un publiski izpēta, un publicē kādas sabiedriski nozīmīgas būves iepirkumu un šīs būves "ātri ceļas,ilgi stāv" gaitu un rezultātus


Naivais.Tad taču kaut ko ir jādara,nevis jākārto personiskie rēķini un jāatstrādā pasūtījumi.Pietiks ar gānīšanās izraisīšanu.Kaut kāds patiesības grauds vienmēr pavīd,pietiks ar to.

Atbildēt

malēnietis

28.07.2016. 21:49

"... iegūt pasūtījumu ar nepamatoti zemu cenu un pēc tam projekta realizēšanas laikā iegūt papildu finansējumu, kas pārsniedz pat dārgākā piedāvājuma cenu."
Alūksnes pašvaldībā visiem objektiem papildus tiek piešķirtas milzīgas summas un otkati birst attiecīgo mūļu kabatās.

Atbildēt

Xxl

28.07.2016. 21:28

»

s

Par pelša sniegtajiem atzinumiem un pēc tam konstatētajām kļūdām jau būtu vērts taisīt citu rakstu


Pilnīgi piekrītu. Šito jautājumu vajadzētu paplašināt. Nesen LBPA uztaisija labu rakstu par "ekspertiem" domāju ka šis ir tieši tāds gadījums.

Atbildēt

Mermunds

28.07.2016. 15:50

“Viņi piedāvāja uztaisīt projekta ekspertīzi visiem šiem korpusiem par 300 latiem (427 eiro) +PVN. „Uztaisīt ģeoloģiju” - atkal 300 lati +PVN. Uztaisīt topogrāfiju – tie paši 300 +PVN. Pirmkārt, jau pats fakts, ka trīs dažādi darba veidi maksā 300 latus, rada aizdomas. Tas jau liek aizdomāties, ka cipars no griestiem kaut kur izzīsts. Otrkārt, tas cipars 300 lati ir 20x mazāks nekā tirgus cena,” projektu atceras būvinženieris.
_____________________________

20x mazāks nekā tirgus cena? Tātad tādai s*da topenei pareizā cena būtu 6000? Nav tā kā drusku jumts aizbraucis nabaga latviešu būvinženierim Pelsim, tirgus cenu pūšot kā ziloni no mušas? :)
Te pretī derētu vēl viens raksts - par šādu "tirgus cenu" pamatotību, precīzi pastāstot, par kādu darbu tad tiek maksāts. Par to, ka 2 studenti ar nivelieri nepilnu darba dienu svaigu gaisu paelpos 6000? :)

Atbildēt

Karņiza

28.07.2016. 14:56

»

Arturs Balts

Piekrītu, ka bieži, bet ne vienmēr projektēšana ir nevajadzīgi sarežģīta. Piemēram Zviedru arhitekti dod tikai karkasa skices un materiālus, bet celtnieks jau veic būvkonstrukciju aprēķinu. Man šķiet tas ir normāli, jo arhitekti jau būvkonstrukcijas universitātē nestudē. Arī Vācijā celtnieki dabū skiču...


Latvijā arhitekti alma materā studē būvkonstrukcijas - galvenokārt to formas un iespējamos veidus, bet minimāli aprēķinus. Vācijā arhitekti konstrukcijas studē veselus 3 gadus. Un Vācijā vācu industriālās normas nomaina Eiropas normas un standarti.
Pēc skiču projekta nekur Eiropā vairs nebūvē!! Esmu redzējis vāciešu izstrādātos projektus gan mazām mājiņām, gan nopietniem objektiem - vāciešu projekti ir daudz detalizētāki, arī pēc rasējuma lapu skaita apjomīgāki; un, protams, vāciešu projektētāji prasa adekvātu samaksu par savu darbu.

Atbildēt

hihi

28.07.2016. 14:44

»

hm

Manuprāt, kā projektēšana, tā projektētāja pienākuma un darba izpratne dodas arhaiskā virzienā...


Lai būve ir droša...bet maksimā "naglas nesaskaitīja" - uztaisīja savienojumu, kur vajadzēja 5x vairāk skrūvju.
Par tipveida mezgliem....tad jābūvē tipveida mājas kā okupācijas gados. Unikāliem objektiem (piem. Liepājas Dzintars) tipveida mezgli neder.

Atbildēt

zemaka cena

28.07.2016. 14:44

Spekulacijas ar iepirkumu sadardzinajumu cēlonis ir vai nu nekompetence vai ekonomiskā ieinteresētiba. nezis kautkaads zemakas cenas princips

Atbildēt

zemaka cena

28.07.2016. 14:40

Mana pieredze saka ka Zemakas cenas ienaidnieki ir tie kuri tiek izkonkureeti konkursos. Bet tas ka darbu izpildee rodas nepamatotas papildus izmaksas, ir kaadas puses spekulacijas, un tas ka konkursa vin nezemaakaa cena, nemaz neizsleedz shiis spekulaacijas iespejamibu.
Šie bļaaveeji ir no sērijas - ķeriet zagli!

Atbildēt

Jau

28.07.2016. 12:22

»

b

Ir vēl arī tāda lieta kā saimnieciski izdevīgākais iepirkums. Zemākā cena var būt arī saimnieciski izdevīgākajam iepirkumam, jo Latvijā nereti stulbais pasūtītājs no valsts vai pašvaldības puses pārmaksā par pakalpojumu un būvnieks (bet ne projektētājs) labi nopelna...


Jau tuvāk patiesībai, bet neatrisina galveno problēmu - zemākā cena!
Ja zema ir nepamatoti zema piem.( 1.3000, 2. 3050, 3. 625), jāizvēlas (pēc likuma) 3.variants!!!
Beigās projektu realizē par 4000,- naudiņām!!!
Šai problēmai vajag risinājumu.

Atbildēt

Arturs Balts

28.07.2016. 12:19

»

Garām

Vēlreiz - zemākā cena NAV saimnieciski izdevīgākais priekšlikums


Nu un es ko uzrakstīju? Izlasi vēlreiz un uzmanīgi.

Atbildēt

Arturs Balts

28.07.2016. 12:16

»

hm

Manuprāt, kā projektēšana, tā projektētāja pienākuma un darba izpratne dodas arhaiskā virzienā...


Piekrītu, ka bieži, bet ne vienmēr projektēšana ir nevajadzīgi sarežģīta. Piemēram Zviedru arhitekti dod tikai karkasa skices un materiālus, bet celtnieks jau veic būvkonstrukciju aprēķinu. Man šķiet tas ir normāli, jo arhitekti jau būvkonstrukcijas universitātē nestudē. Arī Vācijā celtnieki dabū skiču līmeņa projektu, bet jābūvē pēc DIN standartiem. Tas gan attiecas uz tipveida un vienkāršām būvēm. Debesskrāpjus u.c. brīnumus tomēr jādetalizē.

Atbildēt

Garām

28.07.2016. 12:16

»

Arturs Balts

Es laikam esmu stulbs, bet nekādi neizprotu cepšanos par zemāko cenu. Publisko iepirkumu likuma 40 pants par vērtēšanas kritērijiem. Tur melns uz balta rakstīts, ka primāri ir saimnieciski izdevīgākais iepirkums, bet - citāts: "bet gadījumā, kad pasūtītājs uzskata, ka lietderīgāk ir izvēlēties piedāvājumu...


Vēlreiz - zemākā cena NAV saimnieciski izdevīgākais priekšlikums!!!!
Kapēc?
Tapēc, ka, cenai esot nepamatoti zemai, projektu nevar realizēt, un beigās cena ir krietni augstāka!
Tā tas ir būvniecībā!

Atbildēt

podvāzis

28.07.2016. 11:55

»

hm

Manuprāt, kā projektēšana, tā projektētāja pienākuma un darba izpratne dodas arhaiskā virzienā...


Pirmspadomju laikā bija vēl labāk,iespējams.Elektrība ir kaitīga.

Atbildēt

piksteris

28.07.2016. 11:53

Laižu gaisā ideju.Pietiek ap sevi mobilizē interesentus un publiski izpēta, un publicē kādas sabiedriski nozīmīgas būves iepirkumu un šīs būves "ātri ceļas,ilgi stāv" gaitu un rezultātus.

Atbildēt

M.

28.07.2016. 11:44

Pelsis dzied veco dziesmu ,ja nemaldos ,tad viens no tiem ,kurš uzskata ,ka dienvidu tilta izbūves un Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecības izmaksas ir adekvātas :)))

Atbildēt

hm

28.07.2016. 11:20

Manuprāt, kā projektēšana, tā projektētāja pienākuma un darba izpratne dodas arhaiskā virzienā.
Ne jau naglas skaitīt, bet gādāt, lai būve ir droša, ērta un ekonomiska lietošanā, estētiska. Tas ir projekta uzdevums.
Padomju laikā viss bija papīra formātā, bet tāpat, kur vien iespējams, tika norādītas atsauces uz tipveida mezgliem. Nevienam nebija problēmu! Tāpēc būve nereti bija tikai karkass ar fasādēm. Šodien, kad nav nekādu problēmu norādīt elektroniski - adreses, vai pat failus ievilkt projekta pielikumā, mezgli tiek zīmēti ar roku CADā, printēti, kopēti, pavairoti. Ieguldīts bezjēgas darbs, maksāta nauda. Un sliktākais, ka projektētājs tiek pievērsts otršķirīgām lietām un bieži vien pazūd galvenais, kā Zolitūdes gadījumā.

Atbildēt

Arturs Balts

28.07.2016. 11:11

Es laikam esmu stulbs, bet nekādi neizprotu cepšanos par zemāko cenu. Publisko iepirkumu likuma 40 pants par vērtēšanas kritērijiem. Tur melns uz balta rakstīts, ka primāri ir saimnieciski izdevīgākais iepirkums, bet - citāts: "bet gadījumā, kad pasūtītājs uzskata, ka lietderīgāk ir izvēlēties piedāvājumu ar viszemāko cenu un pasūtītāja sagatavotā tehniskā specifikācija ir detalizēta, pasūtītājs ir tiesīgs piedāvājumu salīdzināšanai un novērtēšanai izmantot kritēriju — piedāvājums ar viszemāko cenu".
Es saprotu, ka daudziem slinkums tos likumus lasīt, bet kāds varbūt var saņemties?

Atbildēt

b

28.07.2016. 10:15

»

podvāzis

Ja vienīgais skaidri definētais pie specifikācijas ir zemāka cena,tad tā arī būs.Jēdzienu "zemākā cena" nav ko lamāt,ja citu kritēriju nav.Bez tam,no zemākās cenas mazāks otkats


Ir vēl arī tāda lieta kā saimnieciski izdevīgākais iepirkums. Zemākā cena var būt arī saimnieciski izdevīgākajam iepirkumam, jo Latvijā nereti stulbais pasūtītājs no valsts vai pašvaldības puses pārmaksā par pakalpojumu un būvnieks (bet ne projektētājs) labi nopelna.
Ja projekts ir kvalitatīvs - zināms pat vismazāko nagliņu skaits, tad, piemēram, projektā ir 1000 naglas, 10m3 dēļu un rezultātā jau uz esošiem pamatiem jātop šķūnītim - viens būvnieks visus materiālus nopirks par 3000 eiro, bet otrs par 3050 eiro. Darba izmaksas abiem būs +/- vienādas. Savukārt, ja projekts ir slikti izstrādāts (nav zināms ne kokmateriālu apjoms, ne nesošo elementu dimensijas - parasti plika arhitektūra ar skaistām fasādēm) un pat būvniekam līdz galam nesaprotams, tad būvnieks X šo šķūni būvēs par 4000 eiro, bet būvnieks Y uzliks 15000 eiro būvizmaksas.
Varu tikai novēlēt, lai pasūtītājs no valsts un pašvaldību puses ir gudrs, ar būvinženiera izglītību un praktisku pieredzi, un tāds, kurš var ideāli nodefinēt būvprojekta sastāvu un detalizācijas pakāpi (jo augstāka detalizācijas pakāpe, jo pilnīgāka aina gan par būvmateriālu daudzumu, gan laiku, kas nepieciešams darba veikšanai). Juristi spējīgi līgumā tikai uzrakstīt, ka izpildītājam jāizstrādā objekta XXX tehnisko projektu, bet juristi nav spējīgi norādīt kvalitātes prasības attiecībā uz būvprojektu.

Atbildēt

podvāzis

28.07.2016. 09:29

Ja vienīgais skaidri definētais pie specifikācijas ir zemāka cena,tad tā arī būs.Jēdzienu "zemākā cena" nav ko lamāt,ja citu kritēriju nav.Bez tam,no zemākās cenas mazāks otkats.

Atbildēt

arī būvinženieris

28.07.2016. 07:35

»

žo

Lielākā problēma ir uzņēmēju alkatība, un pašvaldību būvvaldēs strādājošo bezkompetence


Lielie vaļi-tādi kā Zolitūdes cēlājs, zināmu daļu maksā partijām, protams, slēpti.Tāpēc nekas nemainīsies, ja paši necīnīsimies.Un mūsējie kaut cik normālie būvnieki turpinās atstāt mūsu valsti.pašvaldību būvvaldēm jāpilda stulbi pieņemtie likumi.

Atbildēt

arī būvinženieris

28.07.2016. 07:31

»

Arturs Balts

Un vēl šie lētākie iepirkumi ir arī aplokšņu algu stimulētāji. Mūsu firma vēl nekad nav uzvarējusi nevienā iepirkumā, jo vienmēr ir visdārgākie, lai gan privātie klienti mums ir pietiekami daudz. Valsts pati stimulē aplokšņu algas. Un lielie ģenerāļi skaisti runā presē, bet praksē saviem apakšniekiem...


Pilnīgi piekrītam Jūsu viedoklim, mēs cīnījamies, lai Būvuzņēmējus neklasificē grupās, taču bezjēdzīgi kaut ko iebilst, jo Ekonomikas ministrija atbalsta lielo būvuzņēmēju mafiju.Un rezultāti kā uz delnas.

Atbildēt

s

28.07.2016. 07:07

Par pelša sniegtajiem atzinumiem un pēc tam konstatētajām kļūdām jau būtu vērts taisīt citu rakstu.

Atbildēt

Arturs Balts

28.07.2016. 06:41

Un vēl šie lētākie iepirkumi ir arī aplokšņu algu stimulētāji. Mūsu firma vēl nekad nav uzvarējusi nevienā iepirkumā, jo vienmēr ir visdārgākie, lai gan privātie klienti mums ir pietiekami daudz. Valsts pati stimulē aplokšņu algas. Un lielie ģenerāļi skaisti runā presē, bet praksē saviem apakšniekiem skaidri definē - nodokļus maksājam tikai mēs. Un vēl jaunākie papildinājumi būvniecības likumā, kur piešķir celtniekiem kategorijas - tikai esošās lielās firmas varēs dabūt iepirkumus, pārējie derās tikai apakšniekiem. Notiek spēle vienos vārtos, un mūsu kompānija ar labiem meistariem jau sāk reģistrāciju Zviedrijā, tāpat kā daudzi citi nelieli, bet godīgi kantori to jau ir izdarījuši.

Atbildēt

žo

28.07.2016. 02:06

Lielākā problēma ir uzņēmēju alkatība, un pašvaldību būvvaldēs strādājošo bezkompetence.

Atbildēt

a

28.07.2016. 01:11

Tikai kvalitatīvs projekts garantē drošu būvniecību bez izmaksu pieauguma būvdarbu laikā un vēlāk ēkas ekspluatācijas laikā, jo kvalitatīva projekta specifikācijā un tāmē ir uzskaitīta katra detaļa un katrs veicamais darbs. Projekts savā būtībā ir kā skapja salikšanas instrukcija - ja ir zināmas visas detaļas, tad var sarēķināt cik naudas vajag šīm detaļām (būvmateriālu izmaksas) un cik laika (laiks ir nauda) aizies skapja samontēšanai kopā.
Kā teica viens kolēga - "nevar uzbūvēt Mersedesu pēc Zaparožeca projekta un par Zaparožeca cenu". Ja gribi Mersedesu, tad neceri, ka to uzprojektēs arhitekts vai inženieris par 500 eiro. Pie tam, konkursos uzvar uzņēmumi, kuri pieder juristiem un ekonomistiem - tie parasti no projektēšanai paredzētās summas savāc 50%, nopērk džipu un dārgu māju, regulāri brauc ārzemju izklaides ceļojumos, bet reālajiem darba veicējiem (arhitektiem, inženieriem) samaksā grašus (tāpēc mūsdienu jaunieši neiet studēt būvniecību, jo darbs garīgi grūts un alga mazāka nekā kaut kādam vidējam PR darbonim pašvaldībā, nekā meitenītei preses sekretārei kādā ministrijām, nekā seržantam armijā; bet inženieris ar 1 kļūdaini izstrādātu mezglu rasējuma lapā var nogalināt 54 cilvēkus kā nelaimīgajā Maksimā)

Atbildēt

k

27.07.2016. 18:38

Galīgi negribu piekrist autora tēzei, par to ka zemākās cenas princips ir slikts un neefektīvs. Problēma ir tajā, ka pasūtītājs nav pietiekami izglītots, lai saprastu, ka lai saņemtu normālas kvalitātes projektu, ir jāsagatavo atbilstošas kvalitātes projektēšanas uzdevums, ko viņš bez palīdzības no malas nav spējīgs izdarīt, kā arī kvalitatīvs projekts maksā atbilstošu naudu. Pie skaidri definētiem kritērijiem, un specifikācijām, zemākās cenas princips strādā lieliski. Tas pats ar būvniecību. Pie detalizētām specifikācijām, standartiem atbilstošiem un mērāmiem kritērijiem, zemākās cenas princips pilnībā sevi attaisno. 90% problēmas ar termiņiem un papildus izmaksām jau būvniecības laikā ir saistītas tieši ar nekvalitatīviem projektiem, kuri būvniekam ir izdevīgi, jo pamatojoties uz tiem, var dabūt papildus termiņu, naudu un iespiest stūrī projektētāju, kurš vienmēr visos gadījumos būs pataisīts par vainīgo. Pareizais attīstības ceļš ir standarti, un palīdzība pasūtītājam jau būvniecības ieceres sākumposmā, nevis tad, kad ir vesela kaudze ar piedāvājumiem, kuri balstās uz šķidra projekta, un tik pat miglainā veidā viens konkrētais piedāvājums tiek noteikts kā saimnieciski izdevīgākais.
Standarti ir jārada nozarei, profesionāļiem, nevis visu laiku jāvaino ministrijas ierēdņi. Pozitīvie piemēri jau mums ir, vajag tikai vēlmi sakārtot šīs lietas ...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

FotoVakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu. Man nav žēl, ka atsevišķi sirmgalvji saņems varnešu pasviesto “ēsmu”. Vismaz kaut kas no farmagigantu “atplūdiem” tiks nevis to dienderu un troļļu rīklēs, bet pa tiešo spaidu kārtā potētajiem. Tiesa, simtnieku dos ne uzreiz, bet pa 20€ piecu mēnešu garumā. Ja vecie ļaudis uzreiz pēc potes aizies pa skuju taku, naudiņa ietaupīsies.
Lasīt visu...

21

Tāda mums sabiedrība!

FotoBērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors un vietnieks - nu, principā administrācija.
Lasīt visu...

12

Latvijā ir nolaists viss

FotoLatvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim.
Lasīt visu...

21

Latvijas Ārstu biedrība pieprasa veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju

FotoŅemot vērā Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu, Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pieprasa veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju. LĀB aicina valdības vadītāju nekavējoties pārskatīt krīzes vadību valstī un lēmumu pieņemšanā iesaistīt veselības nozares profesionālās organizācijas un ekspertus.
Lasīt visu...

18

Potēšana zem ieroču stobriem

FotoTieslietu ministrs Jānis Bordāns izfunktierējis, ka Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir Vakcinācijas projekta alvas zaldātiņi, kurus var raidīt cīņā pret nepotētajiem. “Mums ir jāuztver krīze kā kara situācija. Un jāļauj to risināt apmācītiem un uzticamiem profesionāļiem, kurus neietekmē reitingi un kuri vadījuši reālas militārās operācijas. Šādi cilvēki spēs nodrošināt kārtību un skaidros sabiedrībai pieņemtos lēmumus,” postulē Bordāns.
Lasīt visu...

20

Neticēsiet, bet ir lietas, kas man vismaz kaut cik padodas

Foto6 (12) pret divi! Tāds (cerīgs) šobrīd ir mans rezultāts, zvanot vēl nevakcinētajiem senioriem*. Svētdien runāju ar vairākām kundzēm un kungiem par viņu apsvērumiem, viedokļiem un šaubām par un ap Covid-19 vakcīnām. Silvija, Ņina, Staņislava un Rimuks, Leons un Viktorija pēc sarunas teica, ka potēsies!
Lasīt visu...

12

Dusmas, vilšanās un apnikums ir tas, kā es šobrīd jūtos

FotoTas, ka lielākā daļa sabiedrības ir idioti, man it kā ir bijis zināms jau izsenis, taču pēdējos gados sakarā ar dzīvošanu laukos diezgan noslēgtā vidē, darbiem un de facto pašnodarbinātību, bērniem un vispārēju aizņemtību kaut kā biju šo nolicis maliņā un vairāk vai mazāk koncentrējos uz to, ko es varu, nevis nevaru izdarīt, sabiedrībai un tās atkritumiem atvēlot pēc iespējas minimālu lomu manā ikdienā.
Lasīt visu...

21

Nevajag domāt par visādu s…du, kuru ne jūs varat ietekmēt, ne patiesībā tas var ietekmēt jūs

FotoEs saņemu daudz (apmēram 100-200 nedēļā) jautājumu - kāpēc es atbalstu Kariņa/Levita režīmu, cilvēku paverdzināšanu un nošpricēšanu, kas piedevām esot antikonstitucionāli. Īsumā mēģināšu atbildēt uz šo dilemmu.
Lasīt visu...

21

Vai tiešām „mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā”?

FotoRadio intervijas rosināta refleksija, braucot auto. „Mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā. Briesmīgs laiks," vaimanā kādi intervējamie pa radio. Hmm…diskutējami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gļēvuļu valdība glābj savas pakaļas, vainu veļot uz citiem

Trīs dienas tika dotas, lai valdības ierēdņi varētu sagatavot kaut minimālu šī lēmuma juridisko un ekonomisko bāzi....

Foto

Kārtējā atklātā vēstule Latvijas tautai

Šodien, kad ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits valstī ir sasniedzis rekordu, Kariņa-Levita režīms ir apjucis un nezina ko darīt! Tā vietā,...

Foto

Es izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)

Es izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)… Paņēmiens, kā radīt imunitāti pret mēģinājumu noindēt, zināms no skolas gadiem (Grāfs...

Foto

Mēs neesam dzimtcilvēki!

Kariņš ir iedomājies, ka latvzemieši ir viņa dzimtļaudis, ar kuriem varmāka var darīt visu, kas ienāk prātā....

Foto

Valsts varas nozagšanas budžets

Saeimā sākusies nākamā gada valsts budžeta izskatīšana. Valdības vadītājs to raksturo kā “līdzsvarotu un absolūti vērstu uz attīstību”. Viņš esot lepns par...

Foto

Esam gatavi iedarbināt „vajāšanas pantu” pret visiem, kas pacels balsi!

Covid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek lielu...

Foto

„Delfi” un „TVNET” vēstule valdībai un parlamentam: mēs jums ļoti pateicamies, bet atkal esam izsalkuši

Latvijas mediji atzinīgi vērtē valdības līdzšinējo pretimnākšanu Latvijas izdevēju nozarei, izstrādājot...

Foto

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt: partijas “Likums un kārtība” valdes paziņojums par Krīzes vadības padomes lēmumiem

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta...

Foto

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

Cīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt...

Foto

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

Pateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020....

Foto

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

Kur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

Pusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās...

Foto

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

Valdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti...

Foto

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi....

Foto

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

Latvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada...

Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....