Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Asariņas nobira lasot

04.10.2016. 06:51

»

ģenerālis

Es atbildu par termiņiem - organizēju finansu plūsmu un stratēģiski plānoju apakšuzņēmēju darbu; un lai uzvarētu konkursā ir jāiegulda laiku un zināšanas, bet zināšanas maksā!! Ja jau apakšuzņēmēji ir tik gudri un varoši, tad kāpēc viņi paši nepiedalās konkursos (ir arī konkursi kur būvdarbi notiek ...


Es atbildu par termiņiem - no atbildības droši vien neguli naktīs
Organizēju finansu plūsmu -axaxaxaxa - baigi gudri teikts, ja ir nauda, ko tur organizēt
stratēģiski plānoju apakšuzņēmēju darbu - ož pēc trakomājas
Viss teksts atgādina pašvaka projektu vadītāja gaudošanu par baigo darbu.Nav liela māka visu pārlikt uz apakšuzņēmēju un tad tehniski viņu izdrāzt- nesamaksājot par padarīto, pat ja ir izpildīts termiņā un kvalitātē.
Kāpēc mazie nepiedalās konkursos? Tāpēc, ka dēļ sačakarētas valsts ekonomikas nevar nodrošināt sev pastāvīgu darbu, apgrozījumu firmai, uzkrāt naudu firmas kontām maksāt nodokļus, sakārtot visādus ISO ŠMISO kuru sistēmas pie mums nevar darboties, tāpēc ka nav tādu apstākļu lai tie strādātu, nevar dabūt apdrošināsanas, bankas garantijas, strādāt mēnešiem bez naudas saņemšanas, TĀPĒC!

Atbildēt

no

03.10.2016. 15:00

manu klientu pieredzes: strādā cik labi un apzinīgi gribi - vienmēr tiks "sacerēti" papīri par brāķi - pat tad, ja tāda nav. Tāpat visi zina, ka neviens apakšnieks nav spējīgs tiesāties 5 gadus mūsu taisnīgajās tiesās............Tā arī visa atbilde. Un ja vēl ģenerālis ir [email protected], kur pašam galvenajam miesīgs brālis ir advokātu kantora turētājs...........apakšniekam vispār bezceris..........

Atbildēt

arturs

03.10.2016. 12:27

»

ģenerālis

Hihi...LBA ir ģenerāļu apvienība. Ja apakšniekiem nav pat sava būvdarbu vadītāja, tad ko tur runāt - bez sava sertificēta būvdarbu vadītāja jūs "drāzīs" visi. Vēlams apgādāties arī ar labu sertificētu tāmētāju un juristu


Vispār lielie kantori ir apvienojušies BASP un nav LBA biedri. Vienu reizi mani pierunāja iet zem lielā. Izrunājām visu, salikām punktus līgumā, bet tik un tā ieturēja 10% ar visiem maniem sertifikātiem un iedziļināšanos līgumos. Man ir pietiekami daudz privāto klientu, kuriem interesē kvalitatīvs rezultāts, mums ir dārgākā cena un varam iedot arī bankas garantiju. Savukārt ģenerāļu spicītei pamatprincips - lētāk nopirkt, dārgāk pārdot. Viņu būves ir tehniski švakas.

Atbildēt

ģenerālis

03.10.2016. 11:30

»

arturs

Mans uzņēmums vairs nestrādā ne ar vienu ģenerāli, kaut piedāvājumi ir. Labprāt strādātu, bet pirms tāmēšanas uzreiz rādu ko gribu mainīt līgumā. Bet kādēļ lai ģenerālis ko mainītu, ja visu laiku ir kāds, kas gatavs parakstīties? Padomājiet mazie būvnieki ar galvu, paši jau uz visu parakstaties. Ja ...


Hihi...LBA ir ģenerāļu apvienība. Ja apakšniekiem nav pat sava būvdarbu vadītāja, tad ko tur runāt - bez sava sertificēta būvdarbu vadītāja jūs "drāzīs" visi. Vēlams apgādāties arī ar labu sertificētu tāmētāju un juristu.

Atbildēt

arturs

03.10.2016. 11:26

Mans uzņēmums vairs nestrādā ne ar vienu ģenerāli, kaut piedāvājumi ir. Labprāt strādātu, bet pirms tāmēšanas uzreiz rādu ko gribu mainīt līgumā. Bet kādēļ lai ģenerālis ko mainītu, ja visu laiku ir kāds, kas gatavs parakstīties? Padomājiet mazie būvnieki ar galvu, paši jau uz visu parakstaties. Ja visi sāks uzstāt uz savām tiesībām, tad arī ģenerālis būs spiests mainīt pieeju. Tādēļ arī LBA būtu vajadzīga, tikai tā laikam radīta citiem mērķiem.

Atbildēt

ģenerālis

03.10.2016. 10:42

»

Re

Neesi pareizi sapratis, runa ir par godprātīgu samaksas apmēra un termina ievērošanu no generaluznemeja puses, tak 99% apakšuznēmēji naudu nesanem pilnībā, paliek ar parādiem utt. ,tam seko bankroti,maksātnespējas utt., bet generāluznemejs līguma maksas starpību ieliek sev kabatā


Nav taisnība. Man ir apmēram 10 apakšnieki. Naudu reizēm saņem laikā (bieži), bet reizēm ar aizkavēšanos (kavējums ir no 1-3 mēnešiem). Saņem visu naudu, protams, reizēm saņem mazāk, ja ir bijuši sodi attiecībā par termiņu neievērošanu un saņem mazāk, ja ir jāpārbūvē brāķis. Ja ir brāķis, tad apakšnieki par savu naudu pērk materiālus un pat nezinu par kādām naudām apmaksā strādnieku darbu.
Bet es neesmu vainīgs, ka apakšnieki paši piekrīt strādāt par mazām summām. Viss ir godprātīgi - ja šie prasa maz, tad es maksāju maz. Ja prasa daudz un es negribu maksāt tik lielu summu, tad atrodu citus apakšniekus. Vienmēr ir brīvprātīga vienošanās no abām pusēm (starp ģenerāli un apakšnieku) par termiņiem un naudām. Ir tirgū strādnieki, kas gatavi pārdot savu darbu par 500-700 eiro mēnesī; parasti šie saka, ka viņiem ir atlaides "Depo" un "K-Rautā" un papildus nopelnīšot uz lētākiem materiāliem.
Brīvais tirgus un kapitālisms. Man ir visas tiesības labi nopelnīt un attīstīt savu uzņēmumu - tas pats attiecas uz apakšniekiem.

Atbildēt

Re

03.10.2016. 10:31

»

ģenerālis

Vari sākt streiku, bet izlasi labi līgumu. Ja līgumā ir uzrādīts darba apjoms un summa par kuru apakšuzņēmējs ir piekritis strādāt, tad kur problēma? Ja apakšuzņēmējs negrib strādāt par X naudām, tad lai nestrādā un neparaksta līgumu. Situācija nav normāla, ka apakšuzņēmējs piekrīt strādāt par X naudām...


Neesi pareizi sapratis, runa ir par godprātīgu samaksas apmēra un termina ievērošanu no generaluznemeja puses, tak 99% apakšuznēmēji naudu nesanem pilnībā, paliek ar parādiem utt. ,tam seko bankroti,maksātnespējas utt., bet generāluznemejs līguma maksas starpību ieliek sev kabatā.

Atbildēt

ģenerālis

03.10.2016. 09:16

»

Viss

Varbūt ir vērts padomāt par visu apakšuznēmēju solidāru streiku visos lielajos objektos, kur generāli ir RBS skals, Sonto būve, Re Re, SBRE, u.c., tad aizdomātos gan pasūtītāji, gan generāli. Arodbiedrībâm ir laiks iesaistīties u.c.nevalstiskām organizācijām


Vari sākt streiku, bet izlasi labi līgumu. Ja līgumā ir uzrādīts darba apjoms un summa par kuru apakšuzņēmējs ir piekritis strādāt, tad kur problēma? Ja apakšuzņēmējs negrib strādāt par X naudām, tad lai nestrādā un neparaksta līgumu. Situācija nav normāla, ka apakšuzņēmējs piekrīt strādāt par X naudām un līgumu paraksta, ka darbu veiks Y dienās, un tad pēkšņi sāk streikot, ka nemaksā vai maksā maz - es uzreiz "ieslēdzu" soda naudu!
Līgumā ir atrunāts, kad apakšuzņēmējs saņem naudu par izpildīto darbu. Es pats kā ģenerālis bieži vien naudu saņemu pēc 30 dienām, kad objekts nodots ekspluatācijā. Apakšuzņēmējs jau nesaprot, ka objekts ekspluatācijā netiek nodots dienā, kad objektā veikti pēdējie darbi. Pēc tam seko birokrātija ar uzmērīšanām, apmēram 3 nedēļas būvvaldē un citas papīru lietas, n-tie paraksti, skaņošanas u.t.t.

Atbildēt

ģenerālis

03.10.2016. 09:09

»

tikai

Tas būtu vēl lielāks murgs, jo tad pirms līguma slegšanas ar ģenerāluzņēmēju būtu jābūt līgumiem ar visiem apakšniekiem un tad ir jautājums- ko vispār dara un par ko atbild ģenerāluzņēmējs


Es atbildu par termiņiem - organizēju finansu plūsmu un stratēģiski plānoju apakšuzņēmēju darbu; un lai uzvarētu konkursā ir jāiegulda laiku un zināšanas, bet zināšanas maksā!! Ja jau apakšuzņēmēji ir tik gudri un varoši, tad kāpēc viņi paši nepiedalās konkursos (ir arī konkursi kur būvdarbi notiek par nelielām summām 50 000-100 000 eiro)? Ja apakšuzņēmēji neiekļaujas termiņos, tad soda naudu maksāju es. Soda naudas nav mazās - ir bijuši gan 1500, gan 15000 eiro dienā tikai tāpēc, ka aizkavējas termiņi un objekta nodošana. Un šī iemesla dēļ jau laicīgi taisu rezerves un tāmēs ar būvdarbu vadītāju melojam un pierakstām izdomātus, ka arī neizdarītus papildus darbus (pasūtītājs nezina, ka darbi ir izdomāti un reāli nav paveikti; būvuzraugs saņēmis kukuli uz visu piever acis) - tas vismaz garantē manam uzņēmumam labu peļņu un drošību.
Pajautā par ko atbild "Rail Baltica" ģenerālis Rubesa? Par ko viņa atbild? Starp citu, es kā ģenerālis nesaņemu 9000 eiro mēnesī - apmēram tik saņem Rubesa. Es saņemu krietni mazāk.

Atbildēt

Par

03.10.2016. 09:08

»

Piekrītu

Ideja ir ļoti laba, tikai arodbiedrībām pie mums nav nekādas teikšanas. Kā jau teicu - likums nestrādā


Varbūt ir pēdējais laiks sākt ? Tikai visi līdzīgi domājošie ir jāapvieno, kad,kur,kā, ar ko, utt., tas viss ir jādara, ja pa kaktiem tikai kurnēsim, tad rezultāts būs 0.

Atbildēt

Piekrītu

03.10.2016. 08:12

»

Viss

Varbūt ir vērts padomāt par visu apakšuznēmēju solidāru streiku visos lielajos objektos, kur generāli ir RBS skals, Sonto būve, Re Re, SBRE, u.c., tad aizdomātos gan pasūtītāji, gan generāli. Arodbiedrībâm ir laiks iesaistīties u.c.nevalstiskām organizācijām


Ideja ir ļoti laba, tikai arodbiedrībām pie mums nav nekādas teikšanas. Kā jau teicu - likums nestrādā.
Par streiku : iespējams, tikai kā to organizēt, pie mums nevienam nav mugurkaula, nav idejisku cilvēku.
Kurš būs nākošais Kārlis Ulmanis? Te vajag visu mainīt pašā saknē.

Atbildēt

Viss

03.10.2016. 08:02

»

Apakšužņēmējššš

Nemaksāt apakšuzņēmējam tā ir sistēma...


Varbūt ir vērts padomāt par visu apakšuznēmēju solidāru streiku visos lielajos objektos, kur generāli ir RBS skals, Sonto būve, Re Re, SBRE, u.c., tad aizdomātos gan pasūtītāji, gan generāli. Arodbiedrībâm ir laiks iesaistīties u.c.nevalstiskām organizācijām.

Atbildēt

vilis

03.10.2016. 07:28

Kā nu to ņem.Kāds kurš apakšuzņēmējs.Ir tādi,kas nekvalitatīvi, norauj termiņus, strādā

Atbildēt

Apakšužņēmējššš

03.10.2016. 07:27

Nemaksāt apakšuzņēmējam tā ir sistēma.
1. Lielajos kantoros ir vieni vienīgi juristi, jau parakstot līgumu, tev jāsaprot, ka pēdējo aktu tev neparakstīs un vari iekrist. Un te nav runa par termiņu vai kvalitāti, bet tikai un vienīgi par sistēmu.Griezties pie taisnības nav pie kā.

2. Līgumi ir sastādīti vienos vārtos, un tev ir izvēle parakstīt un par vēdera tiesu mēģiņāt izkulties, jeb braukt uz ārzemēm.Pie problēmu risināšanas- nu skaties taču līgumu, nevajadzēja parakstīt! Bet labot jau neviens neko neļauj.

3.Nu variet taču ģenerāli iesūdzēt tiesā, ja jau nemaksā! Kā tad, tiesa ilgst no 2-5 gadiem un ar ko lai es nosedzu materiālu, algu un nodokļu parādus- atliek tikai bankrots. Uzņēmējs pilnīgi neaizsargāts, likumi nestrādā.

4. Kā vienmēr projekta dokumentācija nekāda, saimnieka objektā nav, pasūtītāju nekas neinteresē kā vienīgi aizlaisties ātrāk prom un ne par ko neatbildēt, neviens neko neparaksta un neuzņemas atbildību, būvuzraugi tie vispār ir no citas planētas, ar smagām psihiskām novirzēm. Aiz muguras tev elpo VID, DVI - KUR IR TAS NOZIEDZINIEKS KURŠ TE VĒL ELPO!! AIZVĒRT, SODĪT, UZRĒĶINĀT, ATŅEMT, ATSAVINĀT, AIZLIEGT.

5. Būvniecības nozare Latvijā ir pilnīgs čau.

6. Dārgo deģenerālļ - celiet paši!!!

Atbildēt

tikai

03.10.2016. 07:08

»

ANN

To var atregulet ar trispusejiem līgumiem,kad pasutitajs attiecigo apakshnieka dalju samaksaa pataisno attiecigajam apakshniekam un nekaads "velreiz" nebuus


Tas būtu vēl lielāks murgs, jo tad pirms līguma slegšanas ar ģenerāluzņēmēju būtu jābūt līgumiem ar visiem apakšniekiem un tad ir jautājums- ko vispār dara un par ko atbild ģenerāluzņēmējs?!

Atbildēt

ģenerālis

02.10.2016. 23:25

»

ANN

To var atregulet ar trispusejiem līgumiem,kad pasutitajs attiecigo apakshnieka dalju samaksaa pataisno attiecigajam apakshniekam un nekaads "velreiz" nebuus


Neceri! Ja man pasūtītājs iedod 1 miljonu, bet es atrodu durakus jeb apakšuzņēmējus, kas uzbūvē par 300 tūkstošiem, tad man kabatā ieripo 700 tūkstoši. Ja būs trīspusējais līgums, tad es nenopelnīšu 700 štukas. Pašol ka tu uz 3 burtiem, ANN!

Atbildēt

apaksuznemejiem

02.10.2016. 21:08

Vai nav pienacis laiks buvuznemejus sutit dirst? Lai pasi cel, tad redzes. cik miljonus vares iebazt kabatas! Bet si raksta autors gatavs joprojam bucot generala rocinu, bet naudu pieprasit no pasutitaja!

Atbildēt

VECAIS

02.10.2016. 20:41

Šī bardaka dēļ kvalitatīvie celtnieki pamazām pārceļas uz Skandināviju,....nav tālu,bet atpakaļ dabūt būs grūti.

Atbildēt

ANN

02.10.2016. 20:03

»

tikai

Kāds tam sakars ar prasīšanu pasūtītājam maksāt vēlreiz? Sniedz prasību pret "ģenerāli" vai nākamreiz sūti šo nah.., lai strādā pats, bet ne jau prasi pasūtītājam maksāt vēlreiz


To var atregulet ar trispusejiem līgumiem,kad pasutitajs attiecigo apakshnieka dalju samaksaa pataisno attiecigajam apakshniekam un nekaads "velreiz" nebuus..

Atbildēt

Gudrinieks

02.10.2016. 19:19

»

Dr.

Stradinu slimnīcas būvniecībā ir tāda firma Balthem Ltd, kas ir krāpnieciska nemaksātāja apakšuznēmējiem. Kur skatās pasūtītājs un generaluznemejs


Jā,mūsu kompānija var vislabāk nodemonstrēt kā nesamaksāt. Poršē līzings jamaksa un kur vel parejo rūķu aparks.lenam jau taisam citas juridiskas personas turpmakai rausanai.Būs personu apvienibas mums rezervei

Atbildēt

Apakšpulkvedim neviens nemaksā

02.10.2016. 19:10

Skatos komentaros "generalji"vai viņu pārstāvji vairumā rosās(( daudzi raksta,ka ideja stulba..bet stulbi un katastrofāli ir tad,kad parastais darba darītājs(celtnieciņš), kuram sieviņa un bērneļi mājiņās, paliek bez atalgojuma par padarīto darbu "ģenerāļu" mantkārības pēc..

Atbildēt

Dr.

02.10.2016. 19:06

Stradinu slimnīcas būvniecībā ir tāda firma Balthem Ltd, kas ir krāpnieciska nemaksātāja apakšuznēmējiem. Kur skatās pasūtītājs un generaluznemejs ?

Atbildēt

arturs

02.10.2016. 18:32

Mazos uzņēmējus jāaizstāv asociācijai. Ko šo gadu laikā LBA ir izdarījusi? Ko strādnieku labā ir darījusi arodbīdrība? Ģenerāļi pie mazākās iespējas nemaksā apakšniekiem arī Zviedrijā. Pats zinu no pieredzes ar Skansku. Tur samaksāšanu garantē arodbiedrības un asociācijas - nesamaksāsis - nobloķēs būvlaukumu. Lūdzu Grinberga kungs rīkojieties, organizējiet. Dariet kaut ko reālu.

Atbildēt

arturs

02.10.2016. 18:23

Ļoti primitīvs un tuvredzīgs redzējums asociācijas vadītāja līmenim. Nav brīnums par bardaku nozarē, ja tādi čaiņiki to vada. Nodokļu solidārā atbildība ir reāla prakse Norvēģijā. Grūti, bet iespējams to ieviest tuvākajā piecgadē. Bet pasūtītājam likt maksāt vēlreiz? Kā to juridiski panākt nepārkāpjot konstitucionālās tiesības? Kā vispār cilvēks ar izglītību ko tādu var iedomāties?

Atbildēt

forši

02.10.2016. 18:21

Apakšuzņēmējs savāks tirgus bomžus, tie "kārtīgi pastrādās" un pēc tam varēs prasīt naudu no pasūtītāja.

Atbildēt

02.10.2016. 16:59

Ja ģenerāluzņēmējam ir pretenzijas pret darbu, tas neatceļ viņam pienākumu maksāt par darbu. Ģenerāluzņēmējam tikai rodas prasījuma tiesības pret apakšuzņēmēju par zaudējumu piedziņu tādā apmērā, cik ģenerāluzņēmējam izmaksā trūkumu novēršana. Tātad teorētiski ģenerāluzņēmējam sanāktu maksāt mazāk, nevis nemaksāt vispār. Ja ģenerāluzņēmējs nenovērš nekādus trūkumus un par to nav nekādu samaksu pierādoši dokumenti, tad ģenerāluzņēmējam vispār nav nekādas naudiskā izteiksmē novērtējamas prasības.

Atbildēt

nonsens

02.10.2016. 16:09

" Grinbergs, piebilstot, ka tajos gadījumos, kad ģenerāluzņēmējs nav samaksājis apakšuzņēmējam, ir jābūt iespējai šo samaksu pieprasīt no pasūtītāja, un pasūtītājam ir jāuzliek par pienākumu šo samaksu veikt, neskatoties uz to, ka viņš jau vienreiz par šiem darbiem ir samaksājis ģenerāluzņēmējam.

Bet kapec ne no generaluznemeja?????? Vins jau ir tas, kas nav maksajis, nevis pasutitajs! Kaa var ko tik kretinisku pateikt! Tapec ar Paunins ir neaizskarams, kaut gan sanem visu naudu!

Atbildēt

Marks

02.10.2016. 15:28

Jāatzīst - radiniekam šāds pasūtījums bija pirmais un pēdējais no šādiem pasūtījumiem. Ģenerāluzņēmējs izpildīja pašvaldības pasūtījumu un nolīga vairākus apakšuzņēmējus. Viens no apakšuzņēmējiem kaut ko izdarīja ne tā, pašvaldība negribēja pieņemt darbu, rezultātā čakarēti tika visi apakšuzņēmēji.
Sakārtots kaut kas šajā jomā būs tikai tad, kad lielajiem ģenerāluzņēmējiem būs reālas problēmas nolīgt apakšuzņēmējus.

Atbildēt

fakts

02.10.2016. 15:19

Lielāks murgs sen nav lasīts!
Apakšuzņēmēji kuri "pat necenšas visus darbus paveikt precīzi, bet kļūst pavirši" ne tikai nav pelnījuši saņemt jebkādu samaksu, bet viņiem par saviem līdzekļiem būtu jālikvidē viss sastrādātais un jāizdara viss pareizi! Apakšuzņēmēju neviens nespiež strādāt pie generāluzņēmēja, kurš nepamatoti nemaksā!

Atbildēt

asdfgh

02.10.2016. 15:18

atnjemt kkaadu licenci vai ko tamliidziigu shaadiem nemaksaataajiem. lai gan no otras puses - gan jau ir reizes kad ir pamats nemaksaat, jo celtnieks taa ir diagnoze...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Uzklausiet tikai mūsu pareizo propagandu, nevis citu, nepareizo propagandu!

FotoLaikā, kad pasaulē straujos tempos izplatās Covid-19 vīrusa delta variants, Latvijas Zinātņu akadēmija vēršas pie visiem Latvijas iedzīvotājiem ar aicinājumu nepakļauties pseidozinātniskiem skaidrojumiem par vakcīnu drošību un efektivitāti, bet ieklausīties pierādījumos balstītās zinātnes atziņās.
Lasīt visu...

15

Neadekvāta dzejdaru nīgri ieskābena nepatika pret lielisko prezidentu Levitu

FotoRakstnieks Kārlis Skalbe Satversmes sapulces 4. sesijas 9. sēdē 1921. gada 7. oktobrī teicis: “No šī katedra ir daudz runāts par mūsu neatkarības cīņām, par mūsu valsti. Par ko gan mēs cīnījāmies? Vai par formu, vai par saturu? Es domāju, kungi, mēs cīnījāmies par saturu, un šis saturs, mūsu valsts saturs, nav nekas cits kā mūsu nacionālā kultūra. Mūsu nacionālā kultūra ir tās saturs un valsts – viņas ārējā forma.”
Lasīt visu...

21

Pētera Stučkas idejas dzīvo un uzvar Ekonomisko lietu tiesā?

FotoLasot pēdējā laikā publiskajā telpā pieejamo informāciju par jaunās Ekonomisko lietu tiesas (ELT) darbu, kur tiek uzskaitīti ELT panākumi, konfiscējot par noziedzīgi iegūtiem uzskatītos līdzekļus (skat., piemēram, 08.07.2021. publikāciju www.tiesas.lv), neviļus rodas déjà vu sajūta, t.i. sajūta, ka kaut kas līdzīgs jau kādreiz, senā pagātnē piedzīvots. Proti, arī pēdējos padomju varas gados itin bieži tika publicēta statistika par sasniegumiem cīņā ar bezstrādes ienākumu guvējiem, spekulantiem un sociālistiskā īpašuma izlaupītājiem.
Lasīt visu...

20

Satiksmes drošība vai asfaltbetona seguma iznīcināšana

FotoKā sēnes pēc lietus gan Rīgā, gan uz valsts ceļiem parādās gumijas stabiņi. Šķiet, šī projekta autori ir tik ļoti iemīlējuši šos falliskos simbolus, ka vairs nespēj iedomāties savu ikdienu vai pat dzīvi bez tiem. Dīvainā kārtā autovadītāji nespēj saprast šo mīlestību un tā vietā, lai toleranti pieņemtu kārtējo seksuālo minoritāti, apvelta gan stabiņus, gan to uzstādītājus ar nešpetniem lamuvārdiem. Tomēr uz brīdi aizmirsīsim emocijas, un padomāsim loģiski, cenšoties izvērtēt plusus un mīnusus.
Lasīt visu...

21

Vai tiešām vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos?

FotoPraktiskais piemērs ātrai datu analīzei "uz salvetes", lai varētu analītiski novērtēt apgalvojumu, kas kļuvis par vienas no "nometnēm" jājamzirdziņu, ka vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos (atkarībā no lapas vai rakstītāja).
Lasīt visu...

21

Apstrīdēsim “Reira reformas” atbilstību Satversmei

FotoPartija PROGRESĪVIE gatavojas vērsties Satversmes tiesā pret finanšu ministra Jāņa Reira (Jaunā Vienotība) ieviesto regresīvo minimālo sociālo iemaksu sistēmu. Partija sāk publisku kampaņu jaunā interneta vietnē, lai apzinātu izmaiņu ietekmētos, un aicina strādājošos iesūtīt savus stāstus.
Lasīt visu...

21

Mums nav valstsvīru, ir tikai politiķi

FotoPar kovidu rakstīts daudz un dažādi. Par kovidu fano un pret kovidu cīnās. Vienaldzīgo nav. Runā gan par miljoniem mirušo, gan uzpūsto histēriju. Man gribētos parunāt par pašiem pamatiem, par to, kas "lācītim vēderā". Manuprāt, visa pamatā divu atšķirīgu pieeju savstarpējais konflikts. Kādas tad ir šīs pieejas? Mēģināšu īsi.
Lasīt visu...

6

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus?

FotoKā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus? Levita kungs, ja Jums nepatīk šī tauta, ja uzskatāt Latvijas iedzīvotājus par nepareizi domājošiem, tad varbūt pameklējiet sev citu tautu?
Lasīt visu...

21

Vēstule ārstiem

FotoCienījamie kolēģi, ar šo jūsu steidzamai uzmanībai ir nodotas četras nesenas zinātniskas atziņas. Tās maina visu Covid-19 pandēmijas ainavu, un tās liek mums pārvērtēt vakcinācijas pret SARS-CoV-2 priekšrocības.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Robežas plūstošās smiltīs

Lemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi -...

Foto

Asins upes

Kāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir...

Foto

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

Tas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm...

Foto

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

Saistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no...

Foto

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

Valsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”....

Foto

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

Stāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās...

Foto

Samaksā man rublīti, es tev parādīšu "īstās vērtības"!

"Ja jau Ogres Helmanim tik loti patīk Ungārija un nepatīk geji, kāpēc viņa pilsētā ir Zilie kalni?" Vairākas...

Foto

Pleca sajūta ir atpakaļ! Prātojums par žesta spēku, deputātu Lagzdiņu atceroties

Kad pagājušo nedēļu interneta duļķainajos viļņos ieraudzīju jaunumu par Veselības ministrijas (VM) jauno špricveicināšanas kampaņu,...

Foto

Iesniegts pieteikums tautas nobalsošanai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” valdes priekšsēdētājs Andars Ignacs iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā likumprojektu, lai ierosinātu tautas nobalsošanu...

Foto

Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu...

Foto

Ķīna un ķīnieši nez kāpēc neuzvedas tā, kā mums gribētos

Latvija pauž bažas par nepārtrauktām ļaunprātīgām kiberdarbībām, kas gan valsts, gan privātu uzņēmumu un organizāciju līmenī...

Foto

Singapūra prezentē jaunu politiku, kas pilnībā maina pieeju, kā cīnīties ar televīrusu

Singapūra izturēsies pret COVID-19 tāpat kā pret jebkuru citu pastāvīgu slimību. Piemēram, pret gripu...

Foto

Esam globālo korporāciju sistēmas pakalpiņu varā un varam to viņiem pateikt tieši acīs

Visu laiku gribas teikt – ko ņemamies? Covids ir globāla – nē, neteiksim...

Foto

Rīkojums par naida aizliegšanu

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu...

Foto

NBS priekšniecība šauj pār strīpu

Globālā konglomerāta NATO Latvijas meitasuzņēmums Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šauj pār strīpu. Jau prasības pamest dienestu militārpersonām, kas atsakās no vakcinācijas...

Foto

"Olainfarm" obligātais akciju atpirkums ir prettiesisks un tiks apstrīdēts

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm,...

Foto

Četras vakcīnas, trīs mutācijas, divi pianisti, tik viena nelaime

Ažiotāžu sacēlušie Vestarda Šimkus izteikumi no skatuves par savu klausītāju nedalīšanu vakcinētajos un nevakcinētajos parāda, līdz kam...

Foto

Covid-19 vakcinācijas jautājums: aicinām pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība...

Foto

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies – „Progresīvie” ir neapmierināti, un viena velojosla Aleksandra Čaka ielā ir sāpīgs pagaidu kompromiss

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu...

Foto

Mēs atnācām paskatīties, ko tas Šimkus prot, nevis klausīties viņa sprediķus

2019. gadā “Oskara” balvu par gada labāko filmu ieguva režisora Pītera Farelija “Zaļā grāmata”. Filma...

Foto

Kā var zināt, ka tik ātri izstrādātas vakcīnas ir efektīvas un drošas?

Runājoties ar radiem un draugiem par aktuālo tēmu, ik pa brīdim gadās dzirdēt jautājumu:...

Foto

Rīgas infrastruktūra ir jāveido tā, lai velobraukšana kļūst par patiešām nopietni apsvērtu izvēli

Satiksmes organizēšana Aleksandra Čaka ielā, kas ir viena no Rīgas maģistrālajām ielām, šobrīd...

Foto

Ko Latvijas iedzīvotājiem ar šo žestu cenšas pateikt Daniels Pavļuts?

Veselības ministrs Daniels Pavļuts nolēmis pie mums vērsties ar jaunu reklāmas kampaņu, kā pats saka, „ar...

Foto

Mīļo Lotār, diskriminē, lūdzu, d...st!

“Neesmu ne par, ne pret vakcināciju, bet tūlīt pastāstīšu, kādēļ man ir kruta imunitāte un visi vakcinētie ir aitas!” nosprieda Lotārs,...

Foto

Rokas nost no mūsu stabiņiem – Tērbatas ielā negadījumos cieš vidēji veseli divi gājēji gadā

Šogad aprit jau trešais gads, kad Rīgā beidzot tiek domāts par...

Foto

Stabiņu invāzija Rīgas ielās

Pēdējās dienās daudzi rīdzinieki noteikti ir pievērsuši uzmanību apstāklim, ka vairākās Rīgas ielās veiktas dažādas satiksmes organizācijas izmaiņas, turklāt, šķiet, ir sākusies...

Foto

Loterija uz dzīvību un nāvi

Zināt krievu ruletes principu? Tev tiek iedota pistole ar tikai vienu lodi, un tev nav ne jausmas, kurā brīdī tā vienīgā...

Foto

„Progresīvo” virtuve kļūst aizvien smirdīgāka un smirdīgāka: jautājumi kārtējai aizmuguriskai “Atklātai sarunai par Roberta Putņa izslēgšanu”

1. Kāds tieši ir tiesiskais pamatojums, kāpēc netiek dota iespēja...

Foto

Ja runāšu – “mazgāšu netīro veļu", būs “nesmuki”: šo argumentu esmu dzirdējis neskaitāmas reizes savā pretkorupcijas darbā

Politiķe, kura par pašas sastrādātajām cūcībām lūdz neuzlikt viņai...

Foto

Attopieties!

Vakcinēšanās būšot obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējiem būšot tiesības atlaist darbinieku, kurš nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Tā vienojusies valdība. Tas...

Foto

Nav pieļaujama piespiedu vakcinācijas pret Covid-19 noteikšana

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā...

Foto

Lielā nauda – „koalicionāru” vai visas sabiedrības atbalstam?

Latvijai uz galvas tuvākajos piecos gados uzkritīs milzīga nauda. Gandrīz divi miljardi eiro no Eiropas Atveseļošanas un noturības...

Foto

Īstenojot savu „satiksmes mierināšanas” eksperimentu, Staķis un Ķirsis bojā Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides tēlu

Esam veikuši Tērbatas ielas apsekošanu un konstatējuši satiksmi norobežojošu elementu nesaskaņotu izvietošanu,...

Foto

Palīdziet! Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies...

Foto

Mūsu satiksmes mierināšanas pārvērtības ir lieliskas un būs vēl lieliskākas, jums tikai jāizturas cieņpilni

Rīgas centrs ir pārvērtību priekšā. Un šīs pārvērtības ir jau sākušās. Pakāpeniski...

Foto

Juraša un Bordāna sapņi par sev pakļāvīgu tiesu sāk aizvien biežāk piepildīties

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 22. jūnijā attaisnoja par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu apsūdzēto...

Foto

Naudas kripatiņas

Pirms dažiem gadiem man kāds draugs jautāja par kriptovalūtu (naudas kripatiņām). Nopratu, ka viņš grib tajā, tā teikt, investēt. Pirms to darīt, viņš tomēr...

Foto

Andrejs Ēķis izkalpojas varnešiem

Latviskais un inteliģentais Andrejs Ēķis, lietojot vārdu “atpakaļ” laika nozīmē, kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” sūrojas: “Bet man kaut kādas trīs, četras...

Foto

Paturot apcietinājumā Ādamsonu, tiesa uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību

Paturot apcietinājumā Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, tiesa, manuprāt, uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību. Vienā svaru...

Foto

Mēs tikām cauri Covidam, bet es nezinu, vai mēs tiksim cauri Reiram vai Kariņa cinismam

No rīta VID telefons vienkārši pīkstēja aizņemto pīkstienu. Beidzot pēc pusstundas...

Foto

Stājas spēkā mans lieliskais likums ar pietiekamiem horizontālās politikas instrumentiem

Atbilstoši Satversmes ievadam viens no Latvijas valsts uzdevumiem ir garantēt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu...

Foto

Jūlija man pievienojās pēdējā naktī un tagad lielisko mani pamet par labu Aināram, ar kuru viņai ir saites

„Likuma un kārtības” valdes vārdā vēlos sniegt izvērstu...

Foto

Gobzems ar mani nepareizi un nelabi komunicēja, tāpēc es no viņa eju prom

Mīļie draugi! Ar smagu sirdi paziņoju, ka esmu spiesta izbeigt savu darbu partijā...

Foto

„Repharm” kontroli „Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm, uzsver, ka Repharm grupas paziņojums par...

Foto

Ir īstais brīdis, lai es jums atkal kaut ko pastāstītu – šoreiz par vīrusu

Vai kovids atgriezīsies? Īsā atbilde ir – jā. Turklāt tas jau nekur nav...

Foto

„Facebook” mani ir pilnībā banojis

Tātad - Facebook mani ir pilnībā banojis*. Kas interesanti, bans ir pēc raksta par to, ka valdībai būtu jāpiedāvā apdrošināšana tiem, kuri vakcinējas,...

Foto

Brīvības simbols diemžēl būs dzeltena zvaigzne, jo viss sākas ar šķietamu sīkumiņu

Vakar tvitera pseidointelektuāļi un varas apoloģēti uzsprāga, jo mans piemērs ar dzelteno zvaigzni [publicēts...

Foto

Čekas ziņotājs, kolaborants, LU katedras vadītājs: brīvības ierobežošana ir dabisks [normāls] process

“Es domāju, ka šajā situācijā brīvības ierobežošana ir dabisks process, ne lai kādam nodarītu...

Foto

Viss ir daudz vienkāršāk

Kāds ir cilvēka materiālās vajadzības? Īstenībā nemaz tik daudz mums dzīvē nevajag. Mums vajag ērtu mājokli, kur varam labi justies, kādu personīgo...

Foto

Ceļš uz nekurieni

Daudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un...

Foto

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

Par spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par...

Foto

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

PROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums...

Foto

Omega vēlētāja vilšanās

Aizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices...

Foto

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

Dārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu,...

Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....