Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai arī esošais premjers no „Jaunās Vienotības” (JV) Krišjānis Artūrs Kariņš kopā ar savas apvienības biedriem ved uzstājīgas sarunas par četru partneru koalīciju un pašlaik neko dzirdēt negrib par amatu sadalījumu, citi JV biedri vēlēšanu uzvaras reibumā kuluāros jau aktīvi dala ministru krēslus, neaizmirstot sevi iecelt vēlamos amatos. No malas var redzēt, kā pašā JV ir vairāki strāvojumi un spārni - kā „Jaunā laika” pārstāvji, Zatlera reformas partijas bijušie biedri un premjera biroja darbinieki, tā arī nevienam vēl īsti nezināmie jaunie deputāti.

Nav pārsteigums, ka starp aktīvākajiem amatu dalītājiem ir arī Anda Čakša, kas redz sevi faktiski jebkurā ministra amatā, jo domā, ka ir gana pieredzējusi. Uz 13. Saeimas vēlēšanām no ZZS saraksta nekautrējoties dēvēja sevi par “labo darbu čempioni”. Diemžēl vēlētāji laikam nesekoja līdz šim “čempionātam” un uzvaras nemanīja, jo ZZS saraksts Rīgā, kur startēja A. Čakša un Dana Reizniece-Ozola, nesavāca pat 5%, kas faktiski bija diskvalifikācija. Taču mūsu vēlēšana sistēma abām ļāva tikt pie deputātu mandātiem.

A.Čakša par ministri kļuva pēc Gunta Belēviča “mazajiem meliem par nelaimīgo pumpu”. Būtiski, ka ministra amatā G. Belēvičs bija neapmierināts ar A. Čakšas darbu un atcēla viņu no plānotās Bērnu un Stradiņu slimnīcas apvienotās valdes. Taču pēc amata pamešanas, deleģēja A. Čakšu par veselības ministri, kura gan par savu labvēli ātri vien aizmirsa.

Esot nepilnus trīs gadus ministres amatā, Čakša uzrādīja čempiones cienīgu negatīvo sadarbības rekordu atbildības jomā, jo bija izraisījusi konfliktus faktiski ar visām lielākajām veselības aprūpes un mediķu sabiedriskajām organizācijām, kur ģimenes ārsti pat pieteica streiku. Notika izteikts konflikts pat arī ar Veselības ministrijas (VM) tiešās padotības iestādi - Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Politiskajā vidē Čakša iekšēji nerespektēja savas koalīcijas partnerus un savu Zaļo partiju, izņemot premjeru Māri Kučinski, kam kameru priekšā LTV „Panorāmā” sniedza mīļus sveicienu skūpstus.

A. Čakšas autoritārisma laikā no Veselības ministrijas tika izēsti un aizgāja vēl pēdējie tur esošie profesionālie kvalificētie mediķi, un padotības iestādēs bez kautrēšanās tika integrēti visdažādākie cilvēki, kuriem līdz tam saskarsmes ar šo jomu nebija nekādas. Kā spilgtākais ir esošās RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, kurš apšaubāmā konkursā no CSDD valdes tika iecelts slimnīcas valdē, turklāt nekautrējās avansā sev pieprasīt milzīgu algu 8000 eiro mēnesī, solot grandiozus rezultātus. Pēc piecu gadu termiņa “izcilajam menedžerim” šis amats ir jāpamet, bet par RAKUS līmeni veselības aprūpē medicīnas profesionāļiem ir daudz kas negatīvs sakāms.

Staigājot pa VM koridoriem, pilnīgi netīšām uz pārrunām bija ieradies arī Dzintars Mozgis, kurš pēc savas slimnīcas menedžmenta lekcijas tika virzīts uz Stradiņu slimnīcas valdi, diemžēl procedūras pārkāpumi bija tik lieli, ka amats gāja secen.
Veselības ministrijā A. Čakšas laikā nomainījās veseli 3 (!) valsts sekretāri, kuri nespēja iekļauties VM galmā un izpildīt dažādās A. Čakšas iegribas.

Īpaši labi A. Čakšai ministrēšanas laikā padevās darbības imitācija, apjomīgas atrakstīšanas un prezentācijas ar dažādām koncepcijām, kas bija skaistā iepakojumā ar skaļiem nosaukumiem, bet bez attiecīga satura un bez jebkāda finanšu seguma. Apskatot rīcības plānu, ko savulaik VM deleģēja Ministru kabinets, katrai ailītei pretī ir „izpildīts”, taču, izņemot datumu, iztrūkst saturiskā daļa, kur tad pieejami darba rezultāti, gandrīz kā komunisma laikos.

Kā nozīmīgs darba sasniegums tika pasniegts Veselības aprūpes finansēšanas likums, kur daļai Latvijas iedzīvotāju tika plānots liegt saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, pret ko iebilda pilnīgi visi, izņemot Ministru kabinetu. Pat negribas iedomāties, kas notiktu Covid 19 epidēmijas pīķa laikā, ja šis likums būtu stājies spēkā. Jaunās „A/Par” ministres Ilzes Viņķeles pirmais darbs bija šo likumu atcelt, precīzāk, pārcelt tā spēkā stāšanos termiņu.

I. Viņķele, revidējot VM iepriekš paveikto, atklāja aizdomīgas darbības un finanšu plūsmu par E-veselības ieviešanu, kur A.Čakša, apejot likumus, caur EIS sistēmu bez konkursa piesaistīja sava eksvīra Pūces firmu ar it kā slaveniem ārzemju ekspertiem, samaksājot par dažādām programmām, ekspertu darbu, datu masīviem padsmitiem miljonu. Pateicoties I. Vinķelei, tika ierosināta izmeklēšana par E-veselības ieviešanu, bet nekas nav dzirdēts, ka tā būtu pabeigta.

Un te tad rodas jautājums par pielaidi valsts noslēpumam - vai A.Čakšas darba stils nebūs radījis aizdomas drošības iestādēm par uzticamību, jo, kā zinām, arī par mazākiem pārkāpumiem pielaides nav iedotas. Par to, kāda tad rezultātā ir šī A. Čakšas vārdā nosauktā, padsmit miljonus dārgā un Latvijā ieviestā E-veselība, - laikam tikai retais veselības aprūpē strādājošais to nav lādējis un gānījies, jo tas ir ļoti zemas kvalitātes tehnoloģijās atpalicis izstrādājums (kuram visi moduļi tā arī nav ieviesti), kuru esošais ministrs Daniels Pavļuts nosauca par bezcerīgu uzlabot un kurš ir jānomaina pilnībā.

Bijusī ministre I.Viņķele arī mēģināja apturēt ES finansējuma sadalījumu dažādām apšaubāma pamatojuma dārgām iekārtām, taču tas jau bija apstiprināts Finanšu ministrijas kabinetos un atpakaļceļa atcelt nebija.

Odiozais “labākais rakstnieks starp ārstiem un labākais ārsts starp rakstniekiem”  dr. P. Apinis savā TOP sliktāko Latvijas veselības ministru sarakstā A.Čakšai ir piešķīris godpilno otro vietu… Ministre grūtniece – dzemdētāja vien ir čempiones vērts sasniegums. Varam tikai atviegloti nopūsties, ka A. Čakšai neizdevās iznīdēt valsts veselības primārās aprūpes pamatu – ģimenes ārstu medicīnu. Bet ieviest haosu slimnīcu darbības līmeņos un to hospitalizācijas plānā viņai diemžēl izdevās – A. Čakšas darbības negatīvās sekas bija redzamas Covid 19 laikā, kad slimnīcas nespēja sekmīgi tikt galā ar pacientu plūmu.

https://m.pietiek.com/raksti/top_3_veselibas_ministri_pasi_pasi_-akie_-_rozentale,_caksa_un,_protams,_pavluts  

https://m.pietiek.com/raksti/represijas_pret_gimenes_arstiem,_jeb_kapec_anda_caksa_censas_iznidet_so_dienestu/

https://zinas.tv3.lv/latvija/sabiedriba/apinis-par-veselibas-aprupes-reformas-planu-vai-dieninas-vai-dieninas/

Ir saprotama A.Čakšas raušanās pēc amatiem, jo viņai šī bezatbildīgās izšķērdīgās ministrēšanas māksla ir apgūta, bet nav saprotama augsto ētikas standartu sludinošās partiju apvienības  „Jaunā Vienotība” mazspēja tos akceptēt un ievērot. Viens no argumentiem ir iespēja tikt pie “mīkstā mandāta” Jānim Reiram  - kā saka, pa durvīm netika, tad kāps pa logu.

Novērtē šo rakstu:

183
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....