Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Dr. Dre

11.08.2020. 16:46

»

Juris P.

«Valsts «Tiesas» institūcijas» un «Valsts «Darba iestādes...


Māsa, šim pacientam steidzami galoperidolu!

Atbildēt

Juris P.

11.08.2020. 16:20

«Valsts «Tiesas» institūcijas» un «Valsts «Darba iestādes»».

Azillando funkcionē divpakāpju tiesu sistēma:

1. «Rajonu Tiesas» – katra Valsts rajona „Administratīvajā centrā”;
2. «Augstākā Tiesa» – Galvaspilsētā.

Tiesvedībai sagatavotu lietu (dokumentu paketi) «Rajona Tiesa» pieņem tikai kopā ar «Sardzes» rajona nodaļas priekšnieka (vai tā pienākumu izpildītāja) parakstītu iesniegumu.

Izmeklēšanas procesā un aizdomās turētās personas nopratināšanā plaši tiek pielietota testēšanas aparatūra (melu detektori u.c.) un speciāli apmācīti cilvēki (ekstrasensi), kuru darbība cilvēka veselībai ir absolūti nekaitīga un neizraisa ne fiziskas sāpes, ne garīgas traumas. Šāda procedūra ir ar «Likumu» atļauta un paredzēta, lai maksimāli ātri varētu noskaidrot patiesību, identificētu noziedznieku un izslēgtu nevainīgu cilvēku notiesāšanu.

Tiesas sēde notiek ne vēlāk kā 5 dienu laikā pēc dokumentu saņemšanas (dodot 48 stundas, lai abu ieinteresēto pušu advokāti iepazītos ar lietas materiāliem).

Tiesas sēdē piedalās:

1. galvenais tiesnesis;
2. pirmais tiesneša palīgs (ar tiesneša kvalifikāciju);
3. otrais tiesneša palīgs (ar tiesneša kvalifikāciju);
4. apsūdzētais (apsūdzētie) un viens viņa (viņu) advokāts;
5. ja iespējams, tad arī cietušais (cietušie) un viens viņa (viņu) advokāts;

6. galvenā tiesneša noteiktā kārtībā, klātienē vērot tiesas sēdi atļauts:

a) apsūdzētā tuvākajiem radiniekiem (sievai, vīram, bērniem, mātei, tēvam);
b) cietušā tuvākajiem radiniekiem (sievai, vīram, bērniem, mātei, tēvam);
c) Valsts un rajonu laikrakstu, radio un televīzijas korespondentiem (bez skaņas, foto vai video ieraksta aparatūras).

Tiesas sēdes norisinās ļoti korekti, ātri, un tās procedūra ir sekojoša:

1. galvenais tiesnesis nolasa «Sardzes» rajona nodaļas priekšnieka parakstīto iesniegumu un izmeklēšanas procesa slēdzienus;

2. pirmais tiesneša palīgs precizē lietas nianses ar cietušo un viņa advokātu;

3. otrais tiesneša palīgs precizē lietas nianses ar apsūdzēto un viņa advokātu;

4. ja apsūdzētajam ir bērni, tas ir smags vainu pastiprinošs apstāklis un piespriestajam sodam automātiski tiek piemērots koeficients 1,5.
Šāds pastiprināts sods tiek piespriests, jo pastāv reālas briesmas, ka redzot savu vecāku noziedzīgās darbības, arī bērni var izaugt par «Likuma» pārkāpējiem. Šādu ģimeņu bērni tiek ņemti speciālā uzskaitē, un viņu dzīves apstākļi un uzvedība tiek pastiprināti kontrolēta.

5. ja apsūdzētais «Likuma» pārkāpumu izdarījis jebkuras narkotiskās indes iespaidā, tas ir ļoti smags vainu pastiprinošs apstāklis un piespriestajam sodam automātiski tiek piemērots koeficients 2,0;

6. galvenais tiesnesis un abi viņa palīgi dodas apspriesties;

7. galvenais tiesnesis pasludina spriedumu.

Galvenie tiesneši ir reāli atbildīgi «Likuma» priekšā. Viņu spriedumu atbilstību «Likumam», regulāri (ne retāk kā reizi mēnesī) pārbauda Valsts «Augstākās Tiesas» auditori.
.........................................

«AZILLANDO», jeb «Patvērums valsts»:
http://www.azillando.eu/

8. sadaļas 77. punkts «Valsts «Tiesas» institūcijas».
http://www.azillando.eu/2015/10/16/77-valsts-tiesas-institucijas/
«Valsts «Darba Iestādes»»

Azillando un tās iedzīvotāji neuztur «Darba Iestādēs» ievietotos «Likuma» pārkāpējus!

Valstī ir tikai viena «Darba Iestāde», kas sadalīta vīriešu un sieviešu sektoros. Katrā no šiem sektoriem ir trīs dažādu režīmu grupas:

1. parastā režīma grupa – personām, kuras «Likumu» pārkāpušas pirmo reizi;

2. stingrā režīma grupa – personām, kuras «Likumu» pārkāpušas atkārtoti;

3. sevišķā režīma grupa – vieninieku kameras uz nāvi notiesātajiem.

Līdzekļus savai eksistencei (pajumtei, ēdienam un nodarītā kaitējuma atlīdzināšanai), sodītās personas nopelna pašas – sešas dienas nedēļā, intensīvi strādājot sabiedrībai derīgu darbu. Svētdienās tiek veikti sanitāri higiēniskie un ar «Darba Iestādes» uzturēšanu saistītie darbi.

Katram ieslodzītajam ik dienas tiek dots konkrēts «Darba uzdevums», kā arī stingri kontrolēta un uzskaitīta tā izpilde. No nopelnītās summas tiek atskaitīti izdevumi noziedznieka uzturēšanai un, ja nepieciešams, medicīniskai palīdzībai. Pārējā summa liek pārskaitīta viņa noziedzīgās darbības radīto zaudējumu segšanai.

Katrai režīma grupai dzīves apstākļi, darba veids un tā laiks diferencēts sekojoši:

Parastā režīma grupa.

Tās iemītnieki strādā 8 stundas diennaktī pirmajā maiņā. Viņi veic Azillando teritorijas attīrīšanas, sakopšanas un labiekārtošanas darbus pēc Valsts «Rajonu Valžu» «Zemes dienesta un celtniecības» inspektora pasūtījuma. Notiesātie dzīvo pa četriem cilvēkiem vienā labiekārtotā istabiņā un trīs reizes dienā saņem normālu pārtiku. Iestādes administrācija un personāls pret viņiem izturas pieklājīgi. Viņiem pieejama medicīniskā palīdzība, kas apmaksājama no pašu nopelnītā.

Stingrā režīma grupa.

Tajā ievietotie strādā 10 stundas jebkurā nepieciešamā diennakts laikā. Viņi veic dažādus darbus pēc Valsts «Valsts Pārvaldes» «Rūpniecības un Enerģētikas» kabineta pasūtījuma. Notiesātie dzīvo pa diviem cilvēkiem vienā istabiņā bez labierīcībām (ir tikai ūdens krāns un tualetes vieta) un trīs reizes dienā saņem pietiekošu pārtikas devu. Iestādes administrācija un personāls pret viņiem izturas stingri. Viņiem pieejama medicīniskā palīdzība, kas divkāršā apmērā apmaksājama no pašu nopelnītā.

Sevišķā režīma grupa.

Šeit vieninieku kamerās, kurās ir tikai lāviņa un klozets, uz nāvi notiesātie gaida sprieduma izpildi, kas notiek ne vēlāk kā 48 stundu laikā. Noziedzniekus nebaro, un medicīniskā palīdzība viņiem nav pieejama.


Ieslodzītajiem pirmās dienas uzturēšanās izdevumi «Darba Iestādē» tiek uzskaitīti kā parāds un līdz ieslodzījuma beigām ir jāatpelna. Tas pats attiecas arī uz medicīnisko palīdzību.
Nestrādājot pietiekoši cītīgi un neizpildot dienas «Darba uzdevumus», ieslodzījuma laiks «Darba Iestādē» nav limitēts (piemēram, sods par velosipēda zādzību var izvērsties mūža ieslodzījumā).

Jebkuras narkotiskās indes lietošana «Darba Iestādē» ir absolūti izslēgta. Jebkādi sakari ar „ārpasauli” un jebkādi pienesumi ir kategoriski aizliegti.

Nosūtīt un saņemt vienu vēstuli mēnesī atļauts tikai personām, kuras atrodas parastā režīma grupā, priekšzīmīgi uzvedušās un ikdienā izpildījušas savus «Darba uzdevumus». Šādām personām reizi gadā uz vienu stundu, «Darba iestādes» teritorijā, var tikt atļauta tikšanās ar piederīgajiem.

Prakse pierāda, ka «Likuma» pārkāpēju skaits Azillando strauji samazinās, jo visi Valsts iedzīvotāji ir pārliecinājušies par soda neizbēgamību, tā bardzību un negatīvajām sekām uz visu turpmāko dzīvi.
.........................................

«AZILLANDO», jeb «Patvērums valsts»:
http://www.azillando.eu/

8. sadaļas 78. punkts «Valsts «Darba Iestādes»»
http://www.azillando.eu/2015/10/16/78-valsts-darba-iestades/
--------------------------------

Juris Purviņš,
2005. ÷ 2015. gads.

Atbildēt

Šādus rečus

11.08.2020. 14:10

pēc kāda laika atrod piekautus - smagi sakropļotus kādā pavārtē. Visi zin, ka citādi šādus izdzimteņus nekas neapstādina. Citādu valodu viņi vnk nesaprot.

Atbildēt

turoks

11.08.2020. 12:58

Urkas pa dienu nevar ielīst telefonā un internetā, citādi notrāpīs uz trjumu. Vakarā tekefonu izvilks no d...sas un tad nu rakstīs raudulīgus komentārus - kādas ciešanas , palīdzēt kreisajiem un žurkām, stukačiem un izbijušajiem mentiem.

Atbildēt

Realistts

11.08.2020. 12:40

Kad beidzot tauta pieversis uzmanibu shiem finanshu izskerdetajiem,visos cietumos remonti par miljoniem,bet Centralcietuma zales par savu naudu gaida chetrus meneshus....ar akutu zobu sapem no junija sakuma gaida zobarstu....ari pashi gatavi maksat...par elektribu 'jau pashiem jamaksa,tachu cietumos darba vietas tikai samazinas...uznemeji netiek piesaistiti....kadelj Brasas cietumaa pirms slegsanas bija nepieciesams remontet 3.korpusu par nerealu tami....Centralcietumaa saimnieciba,medicina nolaizta lidz nullei.....

Atbildēt

Zāģis

11.08.2020. 12:16

Un nu ko tagad darīt pēc šī raksta izlaīšanas parastam gatera dēļu garinātājam?

Atbildēt

vāks

11.08.2020. 07:57

»

Garais

Es vispar nesaprotu kas tur taja cietumā notiek???Ir noskaidrots fakts,ka šī amatpersona sazvanas pa telefonu,sarakstas ar interneta starpniecību ar ieslodzitajiem,kuri izcieš sodu cietumā,kur šī amatpersona strādā!!! kur vispar skatas drošības dala???,tas jau ir likumparkapums!!! par darbibam,kuras...


Šausmas, ieslodzītie brīvi lieto internetu , mobilos telefonus un ir dziļi neapmierināti, kad šamajiem to visu nogriež! Jā, viņiem neļauj iet uz pilsētu uz naktsklubiem, cietuma veikalā nav martini un džina! šiem labajiem cilvēkiem ir elle ne dzīve, - jāstrādā nav, nosistajiem un aplaupītajiem kompensācijas jāmaksā nav , rij uz nodokļu maksātāju rēķina un raksta sūdzības pa visām iespējamām iestādēm !

Atbildēt

Garais

11.08.2020. 07:44

Es vispar nesaprotu kas tur taja cietumā notiek???Ir noskaidrots fakts,ka šī amatpersona sazvanas pa telefonu,sarakstas ar interneta starpniecību ar ieslodzitajiem,kuri izcieš sodu cietumā,kur šī amatpersona strādā!!! kur vispar skatas drošības dala???,tas jau ir likumparkapums!!! par darbibam,kuras ir aprakstitas ir nekavejoties jaierosina lieta un javeic izmeklešana.Tads iespaids,ka daziem komentu rakstitajiem likuma izpratne ir nepareiza. Pret notiesatu personu,cietuma darbinieka prettiesiska ricība ir nepielaujama,un nav svarigi par ko šī persona ir notiesāta, Un protams diciplinarlieta ar ir jierosina.

Atbildēt

love

11.08.2020. 07:18

»

VB

Interesanti, kāds varētu būt šāda routera pielietojums cietumā


Pornuhas var skatīties no interneta - uz televizora,- saskatās un tad samīļo kameras biedru , izbijušu prokuroru kukuļņēmēju samīļo izbijis policists -laupītājs , nepāra dienās - otrādi. Un mīlestība uzvar! Love forever and always!

Atbildēt

dodiet nu pindzeles

11.08.2020. 06:46

lai tēviņi kameras izremontē.............

Atbildēt

150 miljonus

11.08.2020. 04:43

Liepājas cietumam vai VDD/VDK luksus apartamentiem Marsa parkā Rīgā?

Atbildēt

Zima

10.08.2020. 23:46

A man šo darbinieku žēl,jo vis ko viņš šajā dzīvē ir panācis - ņirgāties par cilvēkiem ( ieslodzītais - ir cilvēks ) , kuri nevar cīnīties pretim . Psiholoģija - šādi indivīdi bērnībā,jaunībā cietuši vardarbību , vot tagat šīm ir vara atriebties .

Atbildēt

Виктор Куэьмин.

10.08.2020. 23:20

Этого человека,я видел пьяным в кафе со 2 на 3 августа,с утра он должен быть с похмелья.Вот итог

Atbildēt

Sandis Girgens

10.08.2020. 21:57

Paldies par informaciju.Ta tiks nosutita faktu parbaudei.

Atbildēt

indrai

10.08.2020. 21:47

»

Indra

Esmu laikam Tevi personīgi aizskarusi... Diemžēl nevaru argumentēt ne par 5., ne 1.korpusu, jo nav info. Bet vienu zinu gan - mēs dzīvojam tiesiskā valstī ( vismaz tā tam būtu jābūt) un cietumā apsargi kalpo valstij un tautai (šeit drīkst iesmiet), tādēļ izrunāšanās, kas attaisno rīcību, kas neatbilst...


Vēl nesen Centrālcietumā pēc pasūtījuma mēģināja nogalināt Ivanovu, tāpēc tavs stāsts par tiesisku valsti ir nevietā! Latvija nav un nekad nav bijusi tiesiska valsts. Latvija ir viskorumpētākā Eiropas valsts tieslietu jomā. Tiesas spriedumi Latvijā iespējams tiek pirkti, jo savādāk nav skaidrojums klaji pretlikumīgiem spriedumiem. Tiek salauztas cilvēku dzīves, izjauktas ģimenes. Ir fakti, kur addvokāti sazinās ar tiesnešiem gan Apgabaltiesā gan Augstākajā tiesā un vienojas par spriedumiem. Latvijā valda aboslūts bezpreģēls tiesiskuma jomā! Kad sapņo aiztaisi acis!

Atbildēt

Cemme

10.08.2020. 21:45

»

Ivars Redisons

Pretlikumībām ir sistemātisks raksturs...


žēl, ka es nesaņemu palkavnieka pensiju, ka man netika piešķirta palkavnieka pagoni uzreiz, bet praporščija un apakšpalkanieka- es tak pēc vecuma neesmu dienējis padomju armijā, bet noluņījis. Kā varēja noluņīt -tipa students, plakanā pēdā vai slapinājis gultā.

Atbildēt

Indra

10.08.2020. 21:40

»

Emelentāri, Vatson

Par kāda nozieguma izdarīšanu tika notiesāta persona, pie kuras tika atrasta aizliegta ierīce- rūteris...


Nu tik naivā es neesmu gan. To taču katrs saprot, ka šādas lietiņas cietumā ienes apsargi vai arī kādā veidā ar pieņēmumiem.

Atbildēt

Indra

10.08.2020. 21:36

»

jautājums

Saprotu, ka cietumos sēž 95 % nevainīgi notiesāti ,patiesībā - ļoti labi un sirsnīgi cilvēku, kuri ļoti mīl savu mammu. Sevišķi daudz šo labo un sirsnīgo cilvēku ir 5.korpusā, jo pie citiem notiesātajiem - kā 1. korpusā šos pirmos labos cilvēkus likt nevar, jo tad var kļūt par pasīvajiem pederastiem...


Esmu laikam Tevi personīgi aizskarusi... Diemžēl nevaru argumentēt ne par 5., ne 1.korpusu, jo nav info. Bet vienu zinu gan - mēs dzīvojam tiesiskā valstī ( vismaz tā tam būtu jābūt) un cietumā apsargi kalpo valstij un tautai (šeit drīkst iesmiet), tādēļ izrunāšanās, kas attaisno rīcību, kas neatbilst tiesību vai morāles normām, ir vienkārši neargumentēta vāvuļošana.
Eh...bet ne jau par to te visi cepas..


Atbildēt

Emelentāri, Vatson

10.08.2020. 21:31

»

Indra

Prasīšu vēlreiz - vai tiešām viss Jūsu minētais attaisno citu cilvēku (nosacīti minētā cietumā darbinieka) nelikumīgas vai necienīgas darbības? Mana pārliecība, ka nē


Par kāda nozieguma izdarīšanu tika notiesāta persona, pie kuras tika atrasta aizliegta ierīce- rūteris?
Tehnisko domājošam cilvēka nav grūti noskaidrot - vai rūteris ir darbojies pirms izņemšanas, vai tas ir prettiesiski ievietots radioaparātā jau pēc tā izņemšanas pārbaudei?
Ja rūteris ir darbojies pirms radioaparāta izņemšanas, tad persona, kura rakstījusi šo tekstu - vienkārši nekaunīgi melo.
Sekojoši - tādi kā Indra, ir vienkārši paķerti uz muļķi.

Atbildēt

jautājums

10.08.2020. 21:20

»

Indra

Vai tad tas, ja kāds kādreiz darījis cūcības, ļauj tādiem Vidvudiem arī rīkoties pretlikumīgi


Saprotu, ka cietumos sēž 95 % nevainīgi notiesāti ,patiesībā - ļoti labi un sirsnīgi cilvēku, kuri ļoti mīl savu mammu. Sevišķi daudz šo labo un sirsnīgo cilvēku ir 5.korpusā, jo pie citiem notiesātajiem - kā 1. korpusā šos pirmos labos cilvēkus likt nevar, jo tad var kļūt par pasīvajiem pederastiem vai vienkārši tikt nogalināti.
Par ko vieni labi cilvēki var izvarot otrus labus cilvēkus un pat nogalināt?
tagad šie pirmie labie cilvēki no 5.korpusa sauc pēc palīdzības -ka viņu vidū ir tādi, kuri sadarbojas ar cietuma administrācijas pārstāvjiem, ka viņiem tiek atņemti rūteri, kas nezināmā ceļā nokļuvuši pie netaisni notiesātā un godīgā cilvēka. Apraudājos aiz aizkustinājuma.

Atbildēt

Indra

10.08.2020. 21:18

»

jautājums

Ar kādām metodēm strādāja šie tagad notiesātie bijušie likuma kalpi


Prasīšu vēlreiz - vai tiešām viss Jūsu minētais attaisno citu cilvēku (nosacīti minētā cietumā darbinieka) nelikumīgas vai necienīgas darbības? Mana pārliecība, ka nē.
Bet, lai jau akmeni met tas, kas bez grēka...

Atbildēt

Ivars Redisons

10.08.2020. 21:16

Pretlikumībām ir sistemātisks raksturs.


Gadu mijā klusi nomainīts Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas šefs
PIETIEK
05.01.2015.

29. decembrī, divas dienas pirms gadu mijas no augstistāvoša amata skandālu apvītajā Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldē aizgājis Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieks Rihards Bunka (attēlā), par kuru iepriekš bijušas sūdzības saistībā ar neizturamu apstākļu radīšanu, kas novedusi pie ieslodzīto pašnāvības mēģinājumiem.


Pietiek par to sāka interesēties, kad no drošiem avotiem tiesībsargājošajās iestādēs pirms gadu mijas sāka pienākt informācija, ka Bunka amatu bijis spiests atstāt pēc kāda skandāla. Bijušais Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieks pats jebkādas nepatikšanas Pietiek noliedza, apgalvojot, ka runas varētu izplatīt no bijušo kolēģu vai ieslodzīto vidus, lai "atriebtos". Bunka noliedz, ka pret viņu būtu notikusi dienesta izmeklēšana vai kāda pārbaude, kā arī to, ka būtu iesaistīts kādā kriminālprocesā.

Pēc tam, kad šovasar izskanēja ziņa par kāda ieslodzītā pašnāvību Rīgas centrālcietumā, Pietiek saņēma un publiskoja informāciju par vēl diviem ieslodzīto pašnāvības mēģinājumiem. Abos tika piesaukts Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieka Bunkas vārds.

No vairākiem nesaistītiem avotiem Pietiek saņēmis ziņas, ka jau divas dienas pēc 22. jūlija vakarā notikušās Raivja L. pakāršanās beigt dzīvi pašnāvībā mēģinājuši vēl divi ieslodzītie, un viens no viņiem bijis 1982. gadā dzimušais Lauris J. Viņš un vēl viens cietumnieks bijuši ievietoti speciālajā kamerā - tā sauktajā "preshātā", kur abi pārgriezuši roku vēnas. Šī kamera izveidota, lai tajā izvietotu ieslodzītos, no kuriem nepieciešamā informācija tiek "izsista" ar citu cietumnieku palīdzību.

Pietiek lasītāja bija norādījusi, ka arī saistībā ar Pietiek jau vairākkārt aprakstīto Raivja L. pašnāvību esot saskatāms konflikts ar cietuma Drošības daļu: "Pieļauju, ka arī ieslodzītais Raivis L. pakārās tieši dēļ Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas amatpersonu darbībām, jo arī Raivim L. tika izteikti draudi par ievietošanu "izsitēju" kamerā, ja nesadarbosies ar Drošības daļu. Raivim L. pastāvēja konflikts ar Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieku Rihardu Bunku, kā rezultātā uzvarēja visuvarenā Rīgas Centrālcietuma Drošības daļa." Pietiek avoti ir apliecinājuši, ka vēstulē pieminētais cietuma Drošības daļas priekšnieks Bunka tiešām izmantojot šo "preshātu" kā argumentu, ja no kāda ietiepīga ieslodzītā nav iespējams saņemt nepieciešamo informāciju.

Pēc Bunkas stāstītā, viņš amatu Ieslodzījuma vietu pārvaldē gribējis pamest jau sen - attiecīgs iesniegums esot uzrakstīts jau vasarā, bet vadība viņa aiziešanu neesot saskaņojusi atbilstošu augsti kvalificētu kadru trūkuma dēļ. Tomēr pēc paša Bunkas atzītā, viņa netraucētā aiziešana divas dienas pirms gadu mijas nav saistīta ar to, ka Ieslodzījuma vietu pārvalde atradusi viņam pēcteci - tāds vēl tikai tikšot meklēts konkursā.

Jau 2013. gadā, kļūstot par Rīgas Centrālcietuma Drošības daļas priekšnieku, Bunka šo amatu esot piekritis uzņemties tikai uz gadu - kamēr strādājot pie doktora disertācijas. Doktorantūras studijas augstskolā Turība gan vēl aizvien nav pabeigtas, atzīst Bunka. Nu jau bijusī Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersona Pietiek apgalvoja, ka turpmāk strādās par pasniedzēju Rīgas Stradiņa Universitātē, kur topošos policistus jau līdz šim nepilnā slodzē izglītojis par operatīvo darbību.

Atbildēt

Arods777

10.08.2020. 21:13

Nu lielie rakstītāji pret darbinieku,kurš veica savu pienākumu.Jūs notiesātie nezinat,ka Jūs nedrīkstat publiskot interneta vidē,par sistēmas darbinieku draudus,lamu vārdus,un t.t.Ceru ka Ievp darbinieki rīkosies profesionāli,un uzzinās komentāru licējus,un sodīs.Bez sekām tas nepaliks,pa maz ir tik godīgu,apzinīgu darbinieku kā V.Reĉa kungs.

Atbildēt

Atbilde

10.08.2020. 21:12

»

jautājums

Ar kādām metodēm strādāja šie tagad notiesātie bijušie likuma kalpi


Indra to sauc par “cūcībām”. Nevis likumpārkāpumu :)))

Atbildēt

jautājums

10.08.2020. 21:11

Ar kādām metodēm strādāja šie tagad notiesātie bijušie likuma kalpi ?
Kurus likumus tad ievēroja, kad ņēma kukuļus, varoja, dzērumā brauca nost bērnus, šāva citus policistus ?

Atbildēt

Xxx

10.08.2020. 21:07

»

Vasja povidlo.

A man poh.Vitvuds gey


A tas labi vai slikti?

Atbildēt

Vasja povidlo.

10.08.2020. 21:03

A man poh.Vitvuds gey.

Atbildēt

Indra

10.08.2020. 20:55

Vai tad tas, ja kāds kādreiz darījis cūcības, ļauj tādiem Vidvudiem arī rīkoties pretlikumīgi?
Nesaprotu tos, kuri izsaka viedokli, ka varas pārstāvjiem viss atļauts un attaisnojams.

Atbildēt

Aha

10.08.2020. 20:52

»

jautājums

kurš konkrēti ir tas cietušais, - no kādas māstes ? Cietumā tak tas ir zināms - radinieks vai kāds, kas sadarbojies


Smieklīgākais ir tas, ka viņi jau paši nejēdz izdomāt vairs savu saistību ar šo korpusu. “Es tur .. es nu.. biju apsargs.”
Apsardzes firmām nav nekāda sakara ar Tieslietu sistēmu.

Atbildēt

10.08.2020. 20:50

»

..

Šo darbinieku 1. pakāpes radinieki arī. Bet tas nenozīmē, ka pret šo kategoriju drīkst izturēties kā pret lopiem


Protams, ka ne.
Bet palasiet,ko šie labie nevainīgie cilvēki (notiesātie), raksta. Un kā raksta. Vājas pirmklasnieka attīstības spējas, rakstītprasme tādā pašā līmenī, taču pasības, no visiem apkārtējiem ir ohohoh.
Tur cilveki kam ar sistēmu ir saistība (5.korp.) ir tik cik melns aiz naga. Tikai drošības daļas peškas vien palikuši. Bet jūtās nu tik svarīgi.
Varbūt derētu atcerēties un paskatīties uz sevi, kad savu noziegumu veicāt, nevis sprēgāt te, aiz saviem xboxiem un citām ierīcēm, kas starp citu ir aizliegtas.

Atbildēt

jautājums

10.08.2020. 20:47

»

Indra

Tādus Vidvudus vajadzētu ar smirdīgu koku izdzīt no darba, jo cilvēkam, lai kur un ar ko viņš strādātu, ir jābūt cilvēkam un nedrīkst ar zemiskām darbībām apkaunot visus pārējos darbiniekus, kas rīkojas normāli. Nemaz nerunājot par to, ka godpratībajāsaglabā pret jebkuru, arī pret ieslodzītajiem...


Vai normāli ir tie, kuri ienes cietumā narkotikas un mobilos telefonus vai piever acis uz režīma pārkāpumiem ? Kāpēc bijušajam prokuroram vai policistam tagad nepatīk, ka tā izturas pret viņu, kad viņš tā daudzus gadus izturējies pret citiem cilvēkiem?

Atbildēt

jautājums

10.08.2020. 20:43

»

..

Šo darbinieku 1. pakāpes radinieki arī. Bet tas nenozīmē, ka pret šo kategoriju drīkst izturēties kā pret lopiem


kurš konkrēti ir tas cietušais, - no kādas māstes ? Cietumā tak tas ir zināms - radinieks vai kāds, kas sadarbojies ?

Atbildēt

Indra

10.08.2020. 20:42

Tādus Vidvudus vajadzētu ar smirdīgu koku izdzīt no darba, jo cilvēkam, lai kur un ar ko viņš strādātu, ir jābūt cilvēkam un nedrīkst ar zemiskām darbībām apkaunot visus pārējos darbiniekus, kas rīkojas normāli. Nemaz nerunājot par to, ka godpratībajāsaglabā pret jebkuru, arī pret ieslodzītajiem.

Atbildēt

jautājums

10.08.2020. 20:41

»

Elvis

5 korpus ir domāts.bijušajiem cietuma darbiniekiem.policijas darbiniekiem.prokuroriem.advokātiem utt un protams tur ari tiek slēpti cilveki kuri nodod citus.jeb sadarbojas ar policiju


Tātad tie ir notiesāti par to, ka tipa bijuši likuma kalpi, bet patiesībā ir bijuši noziedznieki, kā arī tie, kuri ir nodevuši savējos jeb sadarbojušies - tas ir noziedznieki, kuri mēģinājuši izpirkt savu ādu.
Tas ir divkārt pretīgi.

Atbildēt

..

10.08.2020. 20:39

»

Elvis

5 korpus ir domāts.bijušajiem cietuma darbiniekiem.policijas darbiniekiem.prokuroriem.advokātiem utt un protams tur ari tiek slēpti cilveki kuri nodod citus.jeb sadarbojas ar policiju


Šo darbinieku 1. pakāpes radinieki arī. Bet tas nenozīmē, ka pret šo kategoriju drīkst izturēties kā pret lopiem.

Atbildēt

Elvis

10.08.2020. 20:35

»

jautājums

kas par tautu un par kādiem nopelniem sēž 5.korpusā


5 korpus ir domāts.bijušajiem cietuma darbiniekiem.policijas darbiniekiem.prokuroriem.advokātiem utt un protams tur ari tiek slēpti cilveki kuri nodod citus.jeb sadarbojas ar policiju

Atbildēt

.

10.08.2020. 20:35

»

jautājums

kas par tautu un par kādiem nopelniem sēž 5.korpusā


CILVĒKI. Ar to pietiek. Par ko tas nav amatpersonu zinjā, jo tiesa jau sodu noteikusi. Un sodīt papildus radot šādas situācijas ir amorāli un cūciski. Kur tad skandinātā resocializācija?? Šādi tiek atrazoti cietumnieki recidīvisti un nekāda resocializācija nav ne tuvu.

Atbildēt

Kaža

10.08.2020. 20:32

Ar cietumu kārtību nezinošam liekās,kā Rečs tikai pilda savus dienesta pienākumus atbilstoši reglamentam un dabiski,ka uzraugamājiem tas nepatīk,bet sods jau tāpēc ir sods nevis atpūta kurortā.Diemžēl brīvībā notiek trakākas lietas,piemērām pensionētu darba invalīdu soda par darbā iegūtu arodslimību-jau vairāk par desmit gadiem jādzīvo nepārtrauktās,progresejošās mokošās sāpēs,kuras labklājības un medicīnas čekisti atsakās pat atzīt,kur nu vēl ārstēt vai atbalstīt.

Atbildēt

jautājums

10.08.2020. 20:27

kas par tautu un par kādiem nopelniem sēž 5.korpusā ?

Atbildēt

???

10.08.2020. 20:20

Kur dzivo šitais varonis?

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Hunta, sargies buntavnieka!

FotoSāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī ministri iz valdības, kas kā aste luncina parlamenta “kvekšu” korpusu. Visbeidzot prezidents, kas pēc puča neierosināja Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

18

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

FotoAr apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā konference, kāda pēdējo sešu gadu laikā pasaulē organizēta, kurā šogad tika demonstrēta klajas divkosības paraugstunda. Līdz ar to paradoksāli un nožēlojami vienlaikus, ka tās mērķis bija vienoties par pasaules zaļajiem pamatmērķiem!
Lasīt visu...

21

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

FotoArvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav vienaldzīga. Kas būs šī izcilā, Rīgai tik nozīmīgā kultūras pieminekļa nākamais saimnieks, ir satraucis baznīcu, Rīgas pašvaldību, kultūras mantojuma ekspertus, Saeimas politiķus, pat valsts prezidentu. Uz izveidojušos situāciju vēlams paskatīties ar vēsu prātu.
Lasīt visu...

21

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

FotoDivu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap koronavīrusa tēmu, — laikmetā, kad informācija ir tik pieejama kā nekad, jāatceras itāļu teiciens: “Idiotu māte vienmēr ir gaidībās.”
Lasīt visu...

18

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

FotoPieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek uzlikts jauns, nesamērīgs slogs - viņiem zeme jāizpērk par 100% no kadastrālās vērtības, lai gan vidējā vērtība šiem zemes gabaliem ir 30% no kadastra. Saeimas “Saskaņas” frakcija uzskata šādu pieeju piespiedu nomas attiecību izbeigšanai par netaisnīgu un balsoja pret šo likumu.
Lasīt visu...

18

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

Foto29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību". Grozījumu izstrādāšanas formālais nolūks – sakārtot attiecības starp zemes un būvju, ēku un dzīvokļu īpašniekiem tā sauktā piespiedu dalītā īpašuma gadījumā. Valsts šīs attiecības visai neveiksmīgi mēģina kārtot jau daudzu gadu garumā, ir vairākkārt ticis grozīts likums, kā arī pieņemti vairāki Satversmes tiesas spriedumi, kuriem vismaz teorijā būtu jābūt kā bākām likumdevējam jauna regulējuma izstrādē.
Lasīt visu...

15

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

FotoPirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts un rūpīgi apčubināts - tam devām izaicinošu vārdu, nosaucot par Klik. Prieks par pašu radīto mums bija liels, bet ļoti īss, jo pandēmijas pirmais gads bija sarežģīts, brīžiem mokošs un pilns neziņas, pat nolemtības par to, kā dzīvosim tālāk. Šodien esam izauguši un pasaule līdz ar mums – esam kļuvuši gudrāki un apdomīgāki, vakcinēti un lepni par nupat 6000 aktīviem abonentiem tiešsaistes žurnālam Klik!
Lasīt visu...

21

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

Foto“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas mūsu robežu reāli apdraud naidīga kaimiņvalsts. Tas jau līdzinās valsts nodevībai,” tīmeklī raksta Saeimas deputāts Jānis Iesalnieks (NA).
Lasīt visu...

20

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

FotoLabas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts pārvaldības sistēma nekad nav pilnībā pabeigta un perfekta. Tā ir nepārtraukti jāmodernizē, gan novēršot apzinātās nepilnības, gan ņemot vērā sabiedrības vajadzības un tehnoloģiju attīstību. Arī Latvijā ir labi redzamas valsts pārvaldības vājās vietas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir...

Foto

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās...

Foto

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

Smagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus...

Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....