Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Ceļa uzturētāju „Maxima”

Pietiek lasītājs
30.05.2016.
Komentāri (74)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

s

30.05.2016. 23:22

»

Alla

Ja reiz apgalvo ka miega stāvoklī cilvēks reaģē uz visu un spēj loģiski domāt, tad kāpēc braukt miega stāvoklī ir bīstami? Esmu mediķis, un zinu ka cilvēks miegainā stāvoklī mēdz rīkoties vēl neadekvātāk kā alkoholiķis alkohola reibumā, tāpēc nestāsti to ko nezini


Alla, netēlo muļķi (gadījumā, ja tāda neesi). Paņem acis rokās un izlasi, ko es rakstīju. Es nerakstīju, ka miegainā stāvoklī cilvēks reaģē uz visu. Es, gluži otrādi, rakstīju, ka miegainā stāvoklī samazinās spēja reaģēt uz situācijas izmaiņām. Otrkārt, es arī konkrēti norādīju, kāpēc miegainā stāvoklī braukt ir bīstami. Ja nespēj apjēgt, tad patrenējies varbūt latviešu tautas mīklas paminēt - teic, ka tas attīsta atjautību. Treškārt, savu "esmu mediķis" iebāz vietā, kur saule neiespīd. Nevienu tas te nepārliecina. Tavs "pārgudrā" cilvēka paštēls ir tikai tavās acīs; no malas lieliski redzams, ka tu esi diezgan dumjš cilvēks. Ja cilvēks neapzināti iebraucis pretējā joslā, iepriekš apzinoties, ka nāk miegs, tad viņš ir rīkojies bezatbildīgi. Nav ko vainot ceļa būvētājus, ja bezatbildīgi turpini braukt noguris. Ir iespēja neturpināt to darīt. Punkts.

Atbildēt

Niknais

30.05.2016. 23:12

»

AB

Nu tad raksta autoru uz sutkām, pasēdēt par CSN pārkāpumu. Un tikai tad ļaut žēloties. Noguris NEDRĪKST braukt, un tagad lai autors aiziet apskatīties uz problēmu spogulī


Noguris cilvēks nedrīkstētu braukt, piekrītu, bet diemžēl LV noguris cilvēks drīkst braukt jo noguruma pakāpi oficiālā veidā LV nevar konstatēt tātad arī nevar sodīt

Atbildēt

LG

30.05.2016. 23:09

Ja reiz viss ir ievērots, tad nevienam ierēdnim nav pamata satraukumam, lai gan man šķiet ka pamats satraukumam tomēr ir , palasiet normas kas ir sasitošas LV.


http://m.likumi.lv/doc.php?id=254153

IV.4.3. Ārkārtas situāciju sakaru sistēmas

Uz jebkura veida starptautiskajiem ceļiem ir ieteicams uzstādīt telefonus, pa kuriem var sazināties ar neatliekamās palīdzības dienestiem, vai cita veida sakaru līdzekļus, kuri ir apzīmēti ar īpašām zīmēm un savienoti ar centru, kurš strādā 24 stundas diennaktī. Šādi sakaru punkti ir jāuzstāda pie ceļa ārējās malas, atstatus no būvēm, vienādā attālumā vienu no otra un pietiekami bieži. Uz automaģistrālēm tos ir ieteicams izvietot 2 km attālumā vienu no otra. Ārkārtas situāciju sakaru sistēmai ir jāietver zīmes (vai izkārtnes), uz kurām norādīts virziens un attālums līdz tuvākajam sakaru punktam.

Ja uz ātrgaitas ceļiem un parastajiem ceļiem nav izveidota ārkārtas situāciju sakaru sistēma, iespējams izmantot parasto telefonu sistēmu, un ir lietderīgi uz zīmēm norādīt tuvākā taksofona atrašanās vietu.

Gariem tiltiem un tuneļiem var paredzēt izņēmumus.

Sakaru punktu ekspluatācijai ir jābūt vienkāršai un lietotājiem viegli saprotamai, un ir vēlams, lai tā būtu paskaidrota ar simboliem vai ideogrammām.

IV.4.4. Informācija ceļa lietotājiem

Ceļu lietotājiem atbilstošā veidā ir jāsniedz aktuāla informācija par ceļiem un satiksmes apstākļiem. Vēlams nodrošināt šādas informācijas saņemšanu arī tuneļos.

IV.7. Servisa objekti

Atkarībā no starptautisko ceļu ekspluatācijas veida pie tiem ir jāizveido atsevišķas atpūtas vietas, servisa zonas, robežkontroles punkti un citi objekti.

IV.7.1. Atpūtas vietas

Atpūtas vietas atstatus no šķērsojuma mezgliem ļauj ceļa lietotājiem apstāties pie dabas un tādējādi atpūsties no satiksmes monotonitātes;

Atpūtas vietas ir jāveido atbilstošā attālumā viena no otras; zīmē, kura norāda par tuvošanos atpūtas vietai, ir jānorāda arī attālums līdz nākamajai atpūtas vietai vai servisa zonai.

Atpūtas vietās vēlams nodrošināt ūdens ņemšanas vietas, galdus, pajumtes un tualetes, kuras ir viegli pieejamas personām ar fizisko spēju traucējumiem.

IV.7.2. Servisa zonas

Servisa zonās, kuras ir pielāgotas gan attiecīgajai vietai, gan arī tās lietotājiem (tūristiem, autopārvadātājiem u. c.) un atrodas atstatus no šķērsojuma mezgliem, ir jānodrošina vismaz tādi pakalpojumi kā stāvvieta, telefons, degviela un tualetes, kuras ir viegli pieejamas personām ar fizisko spēju traucējumiem.

Šādas zonas ir jānodrošina atbilstošā attālumā viena no otras, cita starpā ņemot vērā satiksmes intensitāti; zīmē, kura norāda par tuvošanos servisa zonai, ir jānorāda arī attālums līdz nākamajai servisa zonai.

Visām satiksmes un transportlīdzekļu novietošanas zonām ir jābūt norobežotām no E-ceļa brauktuves (-ēm).

Atbildēt

AB

30.05.2016. 23:07

Nu tad raksta autoru uz sutkām, pasēdēt par CSN pārkāpumu. Un tikai tad ļaut žēloties. Noguris NEDRĪKST braukt, un tagad lai autors aiziet apskatīties uz problēmu spogulī.

Atbildēt

autors

30.05.2016. 22:52

»

Ko var

Ko vari muldēt? Cik nogurušam bija jābūt?! Ar divām, trīs pīpauzēm no Liepājas uz Rēzekni var aizbraukt pēc nostrādātas dienas


Kā jau iepriekš minēju, vēl aizvakar domāju līdzīgi kā Jūs, iespējams domāju līdzīgi kā Jūs jo nebiju iepriekš braucis nogurumā, tagad zinu ka miegs ir daudz viltīgās ienaidnieks nekā tas virspusēji var likties, tagad zinu, ka miegs aptumšo prātu vairāk par alkoholu

Atbildēt

Alla

30.05.2016. 22:46

»

s

Cilvēks spēj gan loģiski domāt miegainā stāvoklī. Smadzenes cilvēkam pirms un pēc iemigšanas nekļūst pēkšņi šizofrēniskas, bet gan turpina darboties tādā pašā veidā. Miegaina stāvokļa bīstamība ir ievērojami mazāka uzmanības koncentrācija, līdz ar ko nespēja pamanīt situācijas izmaiņas un reaģēt uz ...


Ja reiz apgalvo ka miega stāvoklī cilvēks reaģē uz visu un spēj loģiski domāt, tad kāpēc braukt miega stāvoklī ir bīstami? Esmu mediķis, un zinu ka cilvēks miegainā stāvoklī mēdz rīkoties vēl neadekvātāk kā alkoholiķis alkohola reibumā, tāpēc nestāsti to ko nezini.

Atbildēt

alias

30.05.2016. 22:39

Šis ceļš patiešām ir lēns, garlaicīgs un bez jebkādas iespējas legāli apstāties. Braucot ar atļauto ātrumu tur patiešām var nejauši iemigt, it sevišķi naktī. Saprātīgas patiešām būtu skaļās ceļu apzīmējumu līnijas, arī kaut viens atpūtas laukums būtu ļoti noderīgs.

Atbildēt

LG

30.05.2016. 22:31

»

švamme

nu gan vārgi Latvijā autovadītāji. Kādi Latvijā attālumi? nieks salīdzinot ar patiešām milzīgām teritotijām. Es no savas dzīves vietas ASV katru gadu vedu ciemiņus no Latvijas uz Floridu un tas ir 900 jūdzes (1440km), nobraucu to vienā dienā, trīs reizes apstājos ieliet benzīnu, uzkost un pačurāt; ceļā...


ASV attālumi starp stāvvietām dažviet ir lieli, tomēr tur vadītāji tiek informēti cik tālu līdztankam vai atpūtas vietai, ja nekļūdos uz Kokneses štrāses rtādas informācijas nav, ja neskaita kautkādu reklāmu par kempingu

Atbildēt

švamme

30.05.2016. 22:13

nu gan vārgi Latvijā autovadītāji. Kādi Latvijā attālumi? nieks salīdzinot ar patiešām milzīgām teritotijām. Es no savas dzīves vietas ASV katru gadu vedu ciemiņus no Latvijas uz Floridu un tas ir 900 jūdzes (1440km), nobraucu to vienā dienā, trīs reizes apstājos ieliet benzīnu, uzkost un pačurāt; ceļā ir atpūtas zonas ik pa 80-100 Jūdzēm tas ir 128-160 km. Labi, ja vīrs brauc līdz, varam pamainīties, bet arī vienai tas pa spēkam, un kaut arī ceļi ir nesalīdzināmi kvalitātes ziņā ar LV, kaut kā nav dzirdēts tik milzīgs procents avāriju noguruma dēļ, vai vismaz neklaigā, ka ceļu uzturētāji vainīgi vai atpūtas vietas par tālu bija. Nevajag sēsties pie stūres, ja tik viegli iemidzināms, pat bez šūpļa dziesmas vai pasaciņas pirms miega...

Atbildēt

hehe

30.05.2016. 22:09

»

lol

Raksts arī rakstīts autopilotā


tādas ir arī Lietuvā. Mūsu t.s. ceļinieki tādas ekstras varētu atļauties tikai pēc gadiem 30, jo visa nauda aiziet ofisam Vecrīgā, algām ,jaunai tehnikai utt., tikai ne ceļiem.

Atbildēt

lol

30.05.2016. 21:38

Raksts arī rakstīts autopilotā.

Neatceros, kurās valstīs - Horvātijā vai Slovākijā vai vēl kur, ir tās spiedzošās līnijas, kā uzbrauc virsū, tā pretīga skaņa, pie tādas kaukoņas pat miroņi no miega ceļas. Varbūt tas varētu būt risinājums miegainiem autopilotiem?

Atbildēt

jancis

30.05.2016. 21:09

Tādi autovadītāji pie stūres ir sevišķi bīstami

Atbildēt

hm

30.05.2016. 20:51

Tas ir Latvijas garlaicīgākais un šabloniskākais ceļš. Vienveidība.
Laikam jau šāda ceļa izbūves koncepcija nonāk pretrunā ar drošību. Par ko nav iedomājies ceļa projektētājs, pieturoties kaut kur Rietumos noskatītos paraugos. Te gan jāatgādina, ka Rietumos līdz pat vēliem viduslaikiem nemazgājās un nepazina tualetes telpas. Par tām kalpoja patrepes, portjeras ... Jācet, ka vismaz šajā jomā paliksim pie savām tradīcijām.

Atbildēt

SHOTOKAN

30.05.2016. 20:26

Izklausās pēc konkrēta mudaka vai arī vienkārši izdomāta pasaka.

Atbildēt

nu ja

30.05.2016. 20:21

Bada laikos pat velns mušas ēdot - kur nu vēl mūžīgi nobadējusies lapsa.

Atbildēt

Tiks

30.05.2016. 20:13

Autoram jāiet uz CSDD un jānoliek autovadītāja apliecība. Nevienam nav jāuzņemas vaina, ja pie stūres esi sēdies neizgulējies.
CSN pavisam skaidri ir pateikts tas, ka nogurušam pie stūres sēsties ir aizliegts.
Dēļ šādiem pašpārliecinātiem dalba.obiem iet bojā ģimenes...

Atbildēt

s

30.05.2016. 20:10

»

Alla

Normatīvus nav izstrādājuši muļķi, ja reiz ir jābūt atpūtas vietām tad ir jābūt, kas attiecās uz to ka miegains vadītājs ir bīstams neviens nešaubās, bet uzdodiet sew jautājumu kāpēc viņš ir bīstams ? - Tāpēc ka neviens miegā loģiski nespēj domāt un te arī ir atbilde kāpēc tās stāvvietas un zīmes ir...


Cilvēks spēj gan loģiski domāt miegainā stāvoklī. Smadzenes cilvēkam pirms un pēc iemigšanas nekļūst pēkšņi šizofrēniskas, bet gan turpina darboties tādā pašā veidā. Miegaina stāvokļa bīstamība ir ievērojami mazāka uzmanības koncentrācija, līdz ar ko nespēja pamanīt situācijas izmaiņas un reaģēt uz tām, līdz - aizmiegot - tāda spēja zūd pavisam. Kamēr cilvēks vēl nav aizmidzis, viņš var ieslēgt avareikas, samazināt braukšanas ātrumu un nogriezties tuvākajā nobrauktuvē vai, vismaz, apstāties aiz nepārtrauktās līnijas. Uz tā ceļa "kabatas"ir visai bieži; pats esmu tur apstājies, lai palaistu garām plūsmu, kad vajadzēja griezt auto riņķī.
Nesaprotu, kāpēc jāaizstāv cilvēks, kurš ir rīkojies bezatbildīgi uz ceļa. Tikai tāpēc, ka pierasts vienmēr atbildību novelt uz kādu citu?!

Atbildēt

???

30.05.2016. 20:09

Ja atpūta vajadzīga tik īsā posmā, tad laikam vispār nevajag sākt braukt. Neba jau no ārzemēm brauca līdz šai šosejai. Pie tam nobrauktuvju pa pilnam.

Atbildēt

Alla

30.05.2016. 19:36

»

s

Ja tu jūti, ka vari aizmigt un, izraisīt avāriju pretējā joslā, nogalinot ne vien sevi, bet arī citus, tomēr tev svarīgāk šķiet iespējamais sods (gan jau ka būtu tikai brīdinājums, ja policijai izskaidrotu situāciju) par stāvēšanu aiz baltās līnijas ar avareikām, tad šķiet, ka tev vēl aizvien ir problēmas...


Normatīvus nav izstrādājuši muļķi, ja reiz ir jābūt atpūtas vietām tad ir jābūt, kas attiecās uz to ka miegains vadītājs ir bīstams neviens nešaubās, bet uzdodiet sew jautājumu kāpēc viņš ir bīstams ? - Tāpēc ka neviens miegā loģiski nespēj domāt un te arī ir atbilde kāpēc tās stāvvietas un zīmes ir vajadzīgas

Atbildēt

s

30.05.2016. 19:29

Ja tu jūti, ka vari aizmigt un, izraisīt avāriju pretējā joslā, nogalinot ne vien sevi, bet arī citus, tomēr tev svarīgāk šķiet iespējamais sods (gan jau ka būtu tikai brīdinājums, ja policijai izskaidrotu situāciju) par stāvēšanu aiz baltās līnijas ar avareikām, tad šķiet, ka tev vēl aizvien ir problēmas ar loģisko domāšanu.
Problēma ir ne vien ar Latvijas ceļiem (pieņemts gan, ka visi lamā bedres, nevis ceļus ar kvalitatīvu segumu), bet arī ar daudzu autovadītāju "dīvaino" attieksmi pret satiksmes drošību.

Atbildēt

Latweets

30.05.2016. 19:14

akdies, cik tieši atputas vietas vajag 60km garā posmā, kad miegainības pazīmes ir parādījušās uzreiz pēc Tīnūžu apļa??? ar tām padsmit nobraukuvēm nepietiek lai nobrauktu un pasnaustu?

es dažreiz tiešām brīnos kā mūsējie braucēji, kas nespēj nobraukt 60km pa Tīnūžu ceļu bez aizmigšanas, brauc pa Vāciju kur atpūtas vietas dažreiz ir dikti retāk nekā pēc 60km?

Atbildēt

autors

30.05.2016. 19:05

»

kk

Mežā nevar iebraukt pagulēt


Līdz vakardienai domāju tāpat kā Tu, bet tad kad pats ar miegu saskāros sapratu ka problēma ir nevis risinājuma neesamībā, jo tādi ir pa pilnam, bet tajā ka miega pārņemts cilvēks nav spējīgs loģiski domāt, un tāpēc viņš akli vadās pēc ceļa norādījumiem.

Atbildēt

kk

30.05.2016. 18:55

Mežā nevar iebraukt pagulēt?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

6

Par atkritumu krīzi

FotoEsmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela... Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā, sk. "Cilvēks kontrolē pašu galveno". Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video 1.daļa un 2.daļa. Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

FotoBrīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana par absurda tirāniju nav arī antivēsturiska kaprīze. Jau senie dievi mītos filosofiski sprieda par cilvēku, vai viņš ir labs vai viņš ir slikts, pieļaujot bezjēdzības un bezjēdzīgai rīcībai izdomājot dažādus attaisnojumus.
Lasīt visu...

21

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

FotoKā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē tās bijušā priekšnieka atbalstīšanai, mēs, pensionāri, un ne tikai pensionāri, bet visi Latvijas pilsoņi tiekam apzagti. Jo mūsu, nodokļu maksātāju nauda tiek izmantota, lai vieni priekšnieki no Valsts robežsardzes, izmantojot administratīvo resursus, organizētu parakstu vākšanu zem raksturojuma par citu Valsts robežsardzes priekšnieku (nu jau izbijušo) Normundu Garbaru.
Lasīt visu...

12

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

FotoKarteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen - ne tikai sadārdzinātās pasūtījumu tāmēs, bet arī savdabīgi uzvarētos iepirkuma konkursos un visatļautīgā attieksmē pret pasūtītāju.
Lasīt visu...

21

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

FotoCeturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas seja ir reperis – miljonārs Timurs Junusovs jeb Timati. Viena no viņa pēdējām kolekcijām ir radīta sadarbībā ar Krievijas aizsardzības ministrijas akciju sabiedrības “Vojentorg” veikalu tīklu “Krievijas armija”.(3)
Lasīt visu...

21

Tvaiks

FotoKad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...