Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas vēlētāji par darbīgiem, godīgiem, gudriem, patiesiem cilvēkiem nebalso. Bet iestādēs, uzņēmumos personības nav vajadzīgas. Kādēļ? Vēlētājus īsi pirms vēlēšanām partijas apmāna, apkrāpj ar reklāmām, pēc kurām vēlētājs nobalso. Drīzāk no godīgām personībām baidās kā velns no krusta, jo tās var traucēt blēdīties.

Protams, iemeslu neatzīt personības ir daudz, kuru rezultātā darītājus izstumj no amatiem, nemīl politikā. Toties svešās varas ielikteņi latviešu personības cenšas pazemot pēc principa - jo sliktāk, jo “labāk” Latvijai.

Ir dzirdēts teiciens, kad kāds, kāda ierodas firmā vizītē par darbu, kur tiek atbildēts - mēs nevarēsim tev piedāvāt kaut kādu nodarbošanos, lai tu varētu izmantot savas izglītības mērogu, kvalifikāciju vai tml.

Atgriežoties Latvijā no citām valstīm - vai maz ir kļūdījušies? Bet vai, kā gribas mājās, dzimtajā Latvijā vai - senču zemē dzīvot un strādāt.

Senču zeme ir pārkrievota, izvarota un piesmieta okupācijas seku rezultātā, pārpildīta ar avantūristiem un ierāvējiem, ar stukačiem un blēžiem un ar milzīgu korupciju, tostarp ar politisko korupciju, kas ir nostiprinājies apziņā, strādājot kriminālajās lietās, kur lielās korupcijas lietās strādāt neļāva. Pilnīgi skaidros liela apmēra krāpšanas gadījumus, valsts vai īpašumu izlaupīšanas gadījumus slēpj, nobēdzina. Fakts ar kādu Privatizācijas komisijas vietnieces lietu, ar kādu Rīgas dzīvokļu pārvaldes vadītājas lietu – iet daudzi gadi, lietas ir tītas slepenībā, un žurnālisti arī klusē.

Latvijā valda liela mēroga netaisnības, kur pat augsta ranga tiesneši, advokāti paziņo, ka "tiesiskums un taisnīgums" ir divas atšķirīgas, dažādas lietas, tās neesot viens un tas pats. Tā ir totāla sabiedrības pagrimuma domāšana.

Godīgam cilvēkam vai, ja neesi politiskās korupcijas dalībnieks, Latvijā dzīvot ir grūti, ja neteikt, ka neiespējami, - tevi izstums no amatiem vai liegs amatu, tevi izstums no politikas, tevi noniecinās pirms vēlēšanām, ka vairs negribēsi redzēt Latviju.

Es ticu tiem cilvēkiem, kuri saka, ka Latvijā pirms Atmodas tautai bija labāka dzīve nekā tagad, daudz augstāks tiesiskums, kur darba darītāji, veterāni bija goda cilvēki, bet tagad pensionārs jau tiek lietots kā lamuvārds, protams, ja neņem vērā pēcokupācijas perioda zvērības pat līdz 1960. gadam, turklāt ar vienu piebildi, ja turpmākajā laikā nebūtu bijis okupācijas, pārkrievošanas sistēmas un Latvijas pārpludināšanas ar iebraucēju privilēģijām - kara dalībniekiem, atvaļinātiem virsniekiem, no Krievijas cietumiem atbrīvotām personām ļaujot brīvi izvēlēties dzīvesvietu Latvijā, piešķirot privilēģijas, ar desmitiem tūkstošu “speciālistu” iesūtīšanu aizņemot izsūtīto darbavietas un dzīvokļus un īsā laikā visus iebraucējus nodrošinot ar dzīvokļiem un darbu (kompartijas, Kremļa uzstādījums). Kā tai anekdotē: dakter, sāpes (okupāciju) noņem, bet resnums (Atmoda) lai paliek, ar ko Latvija maz rēķinās – noņem “sāpes” un pārticības “resnumu” patur sev, blēžu ziņā.

Bet palasiet Facebook komentārus Andra Lielā gadījumā. Jāsaka nu tā nopietni pa jokam kādam Alvim - marš uz smilškasti, neesi vēl izspēlējies laikā, kad esot spēlējies kopā ar Andra māsu, nezini, ka tas nav cilvēks, tā nav partija, ja nemeklē "labumiņu". Mūs, latviešus, okupanti centās pārmācīt, izsūtot uz Sibīriju tos, kuri bija meklējuši un sameklējuši kādu "labumiņu" - labu amatu valsts iestādēs (1941. gadā nošāva Antonu Rancānu, satiksmes ministru, ārstu, mācītāju - pārāk gudrs?), vai bija "Latvijas sargs", aizsargs, gudrāks, bagātāks par krieviem - okupantiem, prata labāk kopt lauku zemi, vārdu sakot, atnāca "pārmācīt" ar Latvijas "atbrīvošanu", iznīcinot latviešu genofondu, kur redzams vēl lielāks ļaunums, kas šodien notiek Ukrainā.

Te jāpiebilst, ka šādas tendences nav vis “padomju” vai krievu laiku domāšanas ietekme. Ne par mata tiesu, jo kādēļ tas lielā mērā netika vērojams Lietuvā, arī Igaunijā? Tas ir skaudīgo, nenovīdīgo ļautiņu, slinko, neprašu domāt izpausmes, tas arī ir sindroms, tūkstošu gadu mantojums, cilvēku mantrausības daba. Diemžēl šīs tendences citādās izpausmēs mūsu pēcokupācijas Latvijas sabiedrībā turpina eksistēt ar lielu spēku. Nebūtu bijis okupācijas, vērtējums būtu pavisam citāds, salīdzināms ar Eiropas valstu attīstības līmeni.

Man ir pamats pieminēt arī faktu, kā mūsu Atmodas valdības korifeji, ne jau tie nebijušie komunisti un stukači, centās noslāpēt tiesībsargājošos iestāžu godīgo, "pareizo" darbinieku iztīrīšanu no amatiem, lai viņi neatmaskotu krievu laika blēžus, kolaborantus. Vecie tiesībsargājošie kadri bija radināti strādāt pret korumpantiem, zagļiem, valsts mantas izlaupītājiem, zināja šo blēžu izdarības, tādēļ saprotams, kādēļ no tiem atbrīvojās, kas bija šķērslis korupcijai un ietekmei, kā "Rīdzenes sarunās", ar ļaunu attieksmi atsaucoties, ka jāpadzen krievu laika izmeklētāji un prokurori, komunisti.

To vispirms pasludināja V.F. Labi atceros savu sarunu ar kādu prokuroru Jāni, kurš bija līdz kaulam godīgs, gudrs un mācīja visus prokurorus, teica: es ar savu pieredzi un veselības stāvokli vēl varu pilnvērtīgi nostrādāt vismaz 5 gadus, nodot jaunajiem savu pieredzi, lai nepārtrauktu paaudžu maiņu, bet man tika pieteikts ultimāts – vecais, vācies projām. Teica, ka būtu vēlams ļaut vecajiem kadriem izstrādāties pašiem, bet nē, uztverot V.F. dusmu uzplaiksnījumu, ka “galvenais” kavējis ziņas par pedofilijas skandālu, kāds valdības "korifejs" A. B., kurš pats kā bijušais komunists un šodien vēl uz strīpas citā siltā vietā un plātās TV, kura darbs bija jāuzrauga augstākajam prokuroram, pieaicināja viņu un paziņoja, lai īsā laikā, pirms Jāņiem visus komunistu laika prokurorus padzen. Tas, cik var vērot, “galvenajam” un daudziem jo daudziem, kurus padzina, pat tos, kuriem palika daži mēneši pirms izdienas stāža vai kuriem bija laba veselība un nevainojami darba rezultāti, sagrāva veselību, iedzina kapā vai gultā, vai ratiņkrēslā.

Un paskatieties, ar kādu skaudību, pat ar naidu, arī par Andra talantu un savulaik par kādu ārstu no ASV, daudzi ļautiņi ņirgājas komentāros Facebook, kuri laikam dzīvo tikai savos plakanajos telefonos ar pekstiņu dzenāšanu un kuriem uz ko vairāk domāt smadzenes nestrādā. Un pajautā viņiem, teiks - mēs par latvisku Latviju (ha, ha). Nožēlojami, kauns, paši ar naidu pret savām personībām baro, atbalsta hibrīdkara veidotājus, karotājus!

Latvijai ir veicies ar savas valsts izveidošanu, ar tās dabas skaistumu un pievilcību, bet reizē jāmin dziesmas vārdi – kas TEV no skaistuma tiek, ja jau TEV, tautai, nav latviskais tiesiskums lemts!

Tāpat šeit iederas citāts, lasiet: „Neviens nav skaitījis, cik cilvēku pirms laika aizgājuši pie debesu Tēva tikai tāpēc, ka reformu jūklī nav varējuši tikt pie daktera vai pie īstajām zālēm... Diemžēl V.Krištopanam bija taisnība – Latvija ir muļķu zeme. Jo mēs izmirstot atkal un atkal iestājamies par bagātniekiem, par lielkapitāla partijām. Ideoloģija, skaļie patriotiskie saukļi mums ir dārgāki par mūsu pašu, mūsu bērnu, mūsu veco ļaužu veselību un dzīvību...

Mēs sajūsmināmies par tēvzemiešu stingro stāju latvietības aizstāvībā gan šeit, gan Briselē. Un negribam zināt, ka tēvzemiešu veselības ministri, iztērējot Pasaules bankas kredītu miljonus, noreformēja mūsu medicīnu līdz klīniskai nāvei. Tagad oranžie uzsāk reformas reformu. Nu jau par mūsu naudu...

Cik daudziem Latvijas ārstiem šī reforma salauzīs dzīvi? Cik daudziem Latvijas iedzīvotājiem reformu reforma atņems dzīvību?... Bet kungiem nav laika par to domāt. Patriotisku saukļu aizsegā viņi plēšas ap portfeļiem un amatiem, kuri viņu personīgai kabatai dod simtus tūkstošus latu un apziņu: cik labi dzīvot muļķu zemē – Latvijā.”

No Māras Nizinskas raksta „Muļķu zemes slimnieka pārdomas”.

Novērtē šo rakstu:

90
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...

21

Šis briesmīgais Kiršteins atļaujas izteikt par mani man nepatīkamu viedokli: iesniegums Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai

FotoCienījamie tautas priekšstāvji komisijā! Tautas priekšstāvis 14. Saeimā Aleksandrs Kiršteins plašsaziņas līdzeklī “Privātā Dzīve" (31. janvāris-6. februāris, 2023. Nr. 05 (1237). 13. Ipp.) ir izplatījis informāciju par mani.
Lasīt visu...

21

Kukaiņu ēdienkarte

FotoPēdējā laikā daudz diskusiju par kukaiņu uzspiešanu pārtikā, un, ja sašutuma vilnis varētu nomēzt valdības, varneši kristu. Tomēr Švāba marionetes joprojām vismaz ES ir pie ruļļiem un lemj, ko pārvaldītajām tautām ēst. Lūk, PAGAIDĀM oficiāli apstiprinātie kukaiņi, kas var slēpties jūsu pārtikā – miltu tārps (Tenebrio molitor), klejotājsisenis (Locusta migratoria), circenītis aizkrāsnē (Acheta domesticus) un pakaišu vabole (Alphitobius diaperinus). Pievienotajā vācu analītiskajā rakstā uzskaitīti produkti, kuros atļauti insekti.
Lasīt visu...

13

Cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā?

FotoInteresantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav ne rupji, ne naidu kurinoši, ne kā citādi aizskaroši!  Paradoksālā kārtā pārvalde dzēš precīzi citētu fragmentu no 5.janvāra Latvijas radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" - tieši to, ko publiski ēterā teikusi par dabas aizsardzību atbildīgā ierēdne - DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.
Lasīt visu...

21

Piecpadsmit DZĪVĪBAS Latvijas nākotnei

FotoUz valdības un Saeimas atbalstu neceriet, mīļie. Viņiem savas problēmas ir jārisina. Līdz tautas sāpēm un vajadzībām viņiem tāls ceļš vēl ejams. Ļoti, ļoti tāls. Tautas gudrība teic: "Paēdis neēdušu nekad nesapratīs!" Un tik tiešām, kā gan "pārstrādājies" deputāts varētu saprast TĒVU, kurš katru dienu smagi strādā 18h, lai pabarotu savu ģimeni. Tas ir neiespējami.
Lasīt visu...

21

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

FotoPar Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora akts esot noticis tāpēc, ka VISUVARENAIS dievs esot bijis brīvdienā tajā dienā un DŽENTLMENIS (iedomājieties, kāds skaists apzīmējums ne uz ko nespējīgajam dievam), tāpēc vienkārši pagājis tajā dienā maliņā pavērot notiekošo, jo ko tad es, es jau neko.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mana atbilde Andrim Kivičam

Labrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna...

Foto

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

Kas noteica "Saskaņas"...

Foto

No mūsu drosmes atkarīgs

Pirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja:...

Foto

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

Bezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī...

Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...