Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Cik ilgi par mums vēl ņirgāsies?

Edgars Pauls, pilsonis, nodokļu maksātājs
23.02.2013.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Apkopojot pēdējā laika jaunumus, jāsecina, ka koalīcijas deputāti ļoti veiksmīgi pilda savu uzdevumu - atbrīvot Latvijas teritoriju no iedzīvotājiem.

Laikā, kad Ilmārs Mežs pauž bažas par demogrāfisko situāciju valstī, sakot, ka mēs izmirstam, deputāti nolēma, ka bērniem līdzšinējo 200 (-nodokļi) latu mēnesī vietā pilnīgi pietiek ar abstrakto valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru - 45 lati mēnesī, jo citādāk tiesu izpildītāji neko nevarēs piedzīt.

Laikam jau deputāti tajās Saeimas telpās tiek turēti kā mucā un pa spundi baroti. Varbūt pēc Imanta Parādnieka seksa skandāla Saeimā ir atslēgts internets, citādi viņi būtu ieskatījušies statistikas pārvaldes sagatavotajos datos un uzzinātu, ka iztikas minimums vienai personai (arī bērni ir cilvēki) ir 177 lati mēnesī, nevis viņu piedāvātie 45 Ls.

Ieskatoties VID mājaslapā, viņi uzzinātu, ka, piemēram, zvērinātam tiesu izpildītājam Jānim Stepanovam ienākumi no saimnieciskās darbības 2011.gadā ir 1 683 881,10 LVL (140 323,43 Ls mēnesī): laikam jau bada nāve viņam nedraudētu, ja atstātu bērniem līdzšinējos 200 latus pirms nodokļiem mēnesī.

Savukārt, ja deputāti lasītu laikrakstu Dienas Bizness, kurš ir veicis Latvijā strādājošo banku akcionāru izpēti, kas liecina, ka banku patiesie īpašnieki ir gan arābu šeihi, gan Amerikas, Krievijas, Eiropas un Skandināvijas miljardieri, kam arī bada nāve nedraud, ja deputāti ar savu lēmumu neatņems Latvijas bērniem 100 latus mēnesī.

Vai, atņemot bērniem iztikas līdzekļus, izpaužas koalīcijas deputātu rūpes par demogrāfiju?

Nav jau tā, ka deputāti nemaz nedomā par demogrāfiju. Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija konceptuāli vienojās par nepieciešamību strādāt pie jauno ģimeņu atbalsta programmas mājokļa iegādei, un kā viens no risinājumiem jauno ģimeņu mājokļu problēmai tika minētas valsts garantijas, ņemot kredītu mājokļa iegādei.

Deputāti, dzīvodami savā Saeimas mucā, nav dzirdējuši, ka tūkstošiem ģimeņu pēc iepriekšējā kredītu burbuļa ir zaudējušas jumtu virs galvas un palikušas kredītu verdzībā, tāpat vēl aizvien ir daudz tādu cilvēku, kuri savulaik pirkuši mājokļus kredītā, bet tagad nav spējīgi nomaksāt ikmēneša maksājumus, - vai tiešām vajag pūst jaunu burbuli un jārada jauni kredītu vergi?

Vēl jau Saeimas namam nav aizrestoti logi un aizslēgtas durvis, tāpēc aicinu deputātus iznākt ārā, ieklausīties cilvēkos, kas cieš no jostu savilkšanas - algu griešanas un citiem konsolidācijas pasākumiem.

Deputāti, neticēsiet, bet mēs dzīvojam 21.gadsimtā, Latvijā ir arī citi cilvēki (tie, kuriem, ja ticam Satversmei, pieder vara), ne tikai baņķieri un tiesu izpildītāji, tāpat Latvijā kādu laiku plosījās banku bezatbildības radītā krīze, un tie cilvēki (tie paši kuriem pieder vara Latvijā), kas nav baņķieri un tiesu izpildītāji, nevar dzīvot mežā zem egles. Vēl tāds sīkums, ko vēlos Jums atgādināt, - arī deputātiem ir jāievēro likums, un neviens Jums nav devis tiesības padarīt cilvēku dzīvi Latvijā neciešamu.

Pat, ja Jūs nevēlaties, lai Latvijā tiek ievērota Eiropas Sociālā harta, tomēr tas neatceļ Satversmi, kurā līdz šim vēl ir saglabāti panti, kas aizsargā cilvēktiesības.

Laikā, kad lemsiet par bērnu aplaupīšanu un viņu strādājošo vecāku izraidīšanu no valsts, padomājiet, kas maksās nodokļus Jūsu algām. Atcerieties, ka Jūsu aprindu uzņēmēji ir pirmrindnieki nodokļu apiešanā, bet algas Jums tiek maksātas no mūsu sastrādātajiem nodokļiem.

Jūs neticēsiet, bet Bērnu tiesību aizsardzības likuma 6.panta 5.daļā noteikts, ka darbība vai bezdarbība, kuras rezultātā netiek ievērotas bērna tiesības (bērna atstāšana bez minimāliem iztikas līdzekļiem, pajumtes, aprūpes, aizbildnības), vai citas darbības, kas ierobežo bērna personiskās vai īpašuma tiesības un brīvības, uzskatāmas par amorālām un pretlikumīgām.

Deputāti, neveiciet amorālas un pretlikumīgas darbības!

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft