Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ABC

18.08.2021. 13:37

Es uzskatu ka mums ir jādomā Eiropas kontekstā un jāskatās uz kaimivalstīm. Paskatieties uz Rietumeiropas mežiem tad sapratīsiet ka pie mums ir vairāk nekā labi ar daudzveidību un kaimiņu likudošana ļauj brīvāk audzēt mežus

Atbildēt

!!!

18.08.2021. 13:32

Mežu platība pēdējos 80 gados ir dubultojusies, bet daži Kerus un viņam līdzīgi nebeidz celt paniku

Atbildēt

Kriminālnoziedznieks Gerhards

17.08.2021. 17:31

Ja veselu nozari vada nopelniem bagātais mafiozi, kriminālnoiziedznieks recedīvists, tad kādu gan vēl ziņojumu varētu sagaidīt un kādu ilgtspējību mežos varētu ieraudzīt? Gerhards- tas ir noziedzīgās organizācijas NA viens no stūrakmeņiem un ir piedalōjies ļoti daudzās valsts izlaupīšanas afērās jau desmitgadēm. NA - noziedznieku perēklis, nevis nacionālo interešu aizstāvji.

Atbildēt

zaļā

17.08.2021. 11:36

Kāpēc pašlaik valstī par dažādiem kaitējumiem videi ir jācīnās sabiedriskām organizācijām, iedzīvotājiem? Agrāk bija divas atsevišķas ministrijas - Vides un Pašvaldību ministrija. TVNET 2008.gada 17.septembrī ir publicēts raksts ”Vējonis: apvienojot ministrijas, nav iespējams būtiski ietaupīt”. Šajā rakstā minēts: ”Vides ministrs Raimonds Vējonis uzskata, ka, ministrijas neapdomīgi apvienojot, nozarēm var nodarīt lielu kaitējumu. Viņš uzskata, ka līdzekļi, kurus var ietaupīt, ministrijas apvienojot, būs salīdzinoši nelieli. Tāpēc tas nav samērīgi ar potenciālajiem draudiem nozaru stabilai attīstībai.” Pašlaik Latvija Eiropas Savienībā ir vienīgā valsts, kurai nav Vides ministrija. Pēc inerces reģionālie vides aizsardzības dienesti vēl kaut nedaudz cenšas pasargāt vidi. VARAM vides dienests faktiski ir iznīcināts. Ministrijas vides dienests ne tikai nepilda vides aizsardzības funkcijas, bet bieži vien neatbalsta pat reģionālos vides dienestus. Latvijas valsts mežu apsaimniekošana būtu piekritīga VIDES Ministrijai.

Atbildēt

krūms

17.08.2021. 11:10

»

Kaspars

Tajos 52% ieskaita izcirtumus, krūmus, jaunaudzes ar pusmetrīgām priedītēm


tajos 52% kā reiz krūmus neieskaita un purvus arī neieskaita

Atbildēt

Sarkanā mēra triumfs jeb izlaupītie meži

17.08.2021. 10:54

Kuram tas interesē, galvenais ir nauda. Tad spīdīgs čupačups, cokakola, krodziņš, jautrība, izklaides utt.tā ir šodienas ļaužu vērtība. Un ko gan var gribēt no pilsētās dzimušiem un augušiem, viņi citu dzīvi nepazīst.
Bet tie kas grib mežus postīt dēļ sava pašlabuma, atradīs metodes kā mānīt sabiedrību, jo sabiedrības vairākums ir stulbi pilsētnieki, patmīlīgi, paštaisni, nepamatoti lepni un galvenais bez dabiskām zināšanām, ir tikai tik cik skolā māca un TV propoganda no piedzimšanas brīža. Sponsorēti sportisti, sponsorēti mākslinieki, sponsorēta zinātne un muļķi pilsētnieki politiķu krēslos. 80 gadus ilgusī lauku sētu sistēmiskā iznīcināšana ir nesusi augļus režīmam, jo pūlim stulbeņu, kam vērtības ir pilnīgi citas, var iestāstīt jebko.

Atbildēt

jr

17.08.2021. 10:44

Viestur, būtu jauki, ja apkopotu citu "bagātāku" valstu pieredzi (Skandināvus, Austrāliju utt.), ko tās dara ar saviem mežiem. Tur daudz varētu atrast info par labu taviem argumentiem. Iesaku skatīties valstu nacionālos ziņojumus UNFCCC ietvaros (unfccc.int/NC7), kuros ir nodaļa par forestry.
Bet ir jāsaprot, ko var atļauties bagātie un nabagie.

Atbildēt

Kasiņš

17.08.2021. 10:23

»

he

Kerusa ārzemju saimniekiem kā dadzis acī ir LV sekmīgā mežsaimniecība


Re, uzradies arī viens no “mežizstrādātājiem” un pļūtī, ka mežu izciršana un izpārdošana ārzemniekiem ir jāsauc par “sekmīgu mežsaimniecību”... Nolādētie alkatīgie kropļi.

Atbildēt

Mežinženieris

17.08.2021. 09:37

Pareizi jau Ķerus raksta - mežs ir sarežģīta ekosistēma, tas NAV burkānu lauks.
Sakarības šajā sistēmā ir pētītas gadu simtiem, taču šobrīd viss šajos pētījumos savulaik atklātais, ir palicis mazsvarīgs, svarīgi ir tikai cirst, cirst un cirst. Aizmirstot tikai pašu galveno, ka cērtot šī sistēma tiek uz ilgu laiku iznīcināta, jāpaiet 20, 30 vai vairāk gadiem lai sāktu atjaunoties tas, ka varam sakt par mežu.
Bet to jau daudziem nesaprast, alkatība ātri aptumšo prātu. Un rezultāti, jā tie "redzami uz ģīmja"...

Atbildēt

autoram

17.08.2021. 09:35

Tādi ir šie "cīnītāji" par nacionālajām vērtībām. Tikai vārdos, bet darbos, izdabājot mežrūpniekiem, ir ar mieru iznīcināt gan īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, gan mežu, gan dzīvniekus.
Nacionālās apvienības pudeles korķis (ministrs) , kas der visām pudelēm ( ministrijām) GERHARDS BIJA VARAM ministrs, acīmredzami neko nav mācījies. Tāds pats būs alkatīgais Šlesera grupējums.

Atbildēt

Alkatība pāri visam

17.08.2021. 09:21

»

Alkatība pāri visam

Ceļojot pa Latviju, secinājums ir skarbs - tas, ko zinām un saprotam ar mežu, Latvijā vairs nepastāv, izņēmums vienīgi aizsargājamā teritorija un atsevišķi gadījumi. Mežs ir pārvērsts par intensīvu zāģmateriāla ražošanas vietu, nerēķinoties ar pārējām meža funkcijām, dzīvo radību, ligzdošanu, zvēru ...


Ir jāatzīst, ka harvesteri ir absolūti mežam kaitīga tehnoloģija, jeb arī jāiemācās tā civilizēti lietot. Nav saprotama ekoloģijas vai kādu citu apsvērumu vārdā atstātās milzīgās nokaltušo zaru kaudzes un tas, ka mežā tiek atstāts viss, kas paliek pāri pēc zāģbaļķa paņemšanas un pēc meža tehnikas darbošanās (ārdīšanās) mežs netiek sakopts.

Atbildēt

Alkatība pāri visam

17.08.2021. 09:12

Ceļojot pa Latviju, secinājums ir skarbs - tas, ko zinām un saprotam ar mežu, Latvijā vairs nepastāv, izņēmums vienīgi aizsargājamā teritorija un atsevišķi gadījumi. Mežs ir pārvērsts par intensīvu zāģmateriāla ražošanas vietu, nerēķinoties ar pārējām meža funkcijām, dzīvo radību, ligzdošanu, zvēru mazuļiem, zemsedzi, atpūtas, ainavas un dabas daudzveidības saglabāšanas funkciju. Piemēram, LVM mežs pirms Tūjas - uz papīra meža teritorija, praksē miris mežs, kāpurķēdēm izvagots, piesārņots bardaks - bez aizturēm vairs nav ekonomiski ierēķināt mežu kā kompleksu ekosistēmu.

Atbildēt

lauķis

17.08.2021. 06:46

Mežs ir ekosistēma salīdzinoši plašā teritorijā, kurā dominējošā augu forma ir koki. Meža ekosistēmā ietilpst arī krūmu pamežs un zemsedze, kā arī tiem raksturīgi noteikti meža dzīvnieki. Liela loma ekosistēmas pastāvēšanā ir arī meža augsnē esošajām baktērijām, aļģēm un sēnēm. Starp šiem organismiem pastāv komplicētas barības ķēdes.

Ir daudz atšķirīgu meža definīciju, bet Pārtikas un lauksaimniecības organizācija mežu definē kā teritoriju, kuras platība pārsniedz 0,5 hektārus, ar kokiem, kas augstāki par 5 metriem, un vainaga segumu, kurš pārsniedz 10 procentus, vai kokiem, kas spēj šo līmeni sasniegt nākotnē.
Meža izsaimniekotāji atzīst tikai ierēdņu izstrādāto definīciju,kubikmetrus un šekeļus,pirmo daļu tie neatzīst.

Atbildēt

he

16.08.2021. 22:35

»

Eh

Ķerus vienmēr ir iestājies par mežu atstāšanu sapūšanai - ja mežu neapsaimnieko, kā to vēlas Ķerus ar arvien vairāk mikroliegumiem, tad laika gaitā tas pārvēršas par krūmiem un brikšņiem


Kerusa ārzemju saimniekiem kā dadzis acī ir LV sekmīgā mežsaimniecība.

Kaut kā neiet tik viegli kā ar cukura rūpniecības likvidēšanu un zvejas kuģu sagriešanu.

Atbildēt

Eh

16.08.2021. 21:08

»

Beidz irst

krūmi nav meži


Ķerus vienmēr ir iestājies par mežu atstāšanu sapūšanai - ja mežu neapsaimnieko, kā to vēlas Ķerus ar arvien vairāk mikroliegumiem, tad laika gaitā tas pārvēršas par krūmiem un brikšņiem.

Atbildēt

hmm

16.08.2021. 21:03

Uz priekšu, Gerharda kompetentajā vadībā uz saulaino tāli.

Atbildēt

Gusts

16.08.2021. 20:51

Interesanti ka nez kāpēc šie projekt-veidīgie putnu, zvēru, koku un citu floras un faunas aizstāvji, nekad, nevienu reizi un ne ar vienu vāŗdu, nepiemin to ka pirms okupācijas mums meži bija 27% no LV teritorijas a tagad ir 52-54%. Un jamiem aizvien vēl par moz?

Atbildēt

motorhead 1916

16.08.2021. 20:22

Taas mezhirbes vismaz ir eedamas? ;-)

Atbildēt

Pupuķis

16.08.2021. 20:07

Ķerus tiražē šos raksteļus lai izspiestu no Zemkopības ministrijAS 1,6 miljonus savam projektam 'Mežirbes aizsardzība" Ceļš jau iestaigāts, jo izdevās iztērēt 1,5 miljonus projektā "Putni Ādažos"
Kurš vēl var to atļauties?

Atbildēt

RTU goda doktors 2014

16.08.2021. 18:35

Bildē redzamais čekista dēls EM uzsāka OIK afēru, bet es Taureņu pirtī veiksmīgi nobeidzu.

Atbildēt

ja jau

16.08.2021. 18:18

nāktu muitas nodeva

Atbildēt

Eh

16.08.2021. 17:13

Koki ir augi, un vairums no tiem nav mūžīgi. Tādēļ vienīgā iespēja saglabāt mežu ir tajā aktīvi audzēt kokus, kurus, kad tie sasniedz noteiktu vecumu vai apkārtmēru, nocērt, un, pēctam, atkal audzē nākamos.
Sabiedrība pilnīgi noteikti nevēlas atstāt mežusapūšanai, par ko soctīklos parasti jūsmo Ķerus.

Atbildēt

Guse

16.08.2021. 16:48

Neparatsi jau tie ordeņoties politrunātāji--- par putnuņu un biotopu labklājību apmaksāti runā kaut nepārtarukti, piemirsies vienīgi pamanīt arī cilvēkus un par to izdzīvostējām... bet par to jau īpaši zaļajiem neviens nemaksā un labumus neiegūs

Atbildēt

Dzeltenais

16.08.2021. 16:32

Sūda rakstels

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

FotoPateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020. gada 16. jūlijā Rīgas pilī izskanēja koncerts “Kopā”, kur uzstājās tenors Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš.
Lasīt visu...

21

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

FotoKur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā un citi vājprāti, kas izsauc un izraisa mūsu sašutumu? Vai tos kāds apzināti rada, mērķtiecīgi un plānveidīgi izveido, vai tas ir tādas kolektīvās bezatbildības, muļķības, neizpratnes un neprasmes rezultāts kādiem cēloņiem, kurus minēju iepriekš? Varbūt tos pasūta greizo spoguļu valstībā un ir kāda cilvēku kopa, kas īpaši specializējas uz aplamību izdomāšanu un ieviešanu?
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

FotoPusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās uzdevumu - apturēt vīrusa izplatību, glābjot cilvēku veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

12

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

FotoValdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti pēc protokola, bet premjers ciniski aicina latvzemiešus ciest, saglabājot “vēsu prātu un mieru”. Segregācijas ieviesējam pietiek nekaunības – aicināt uz vienotību. Valdības politikas ķīlniekiem “no augšas” tiek piedāvāts Stokholmas sindroms.
Lasīt visu...

12

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

FotoEsam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi. Taču nupat Kariņa valdība iezīmē jaunu robežu – tie kļūst arī nelietīgi un amorāli.
Lasīt visu...

21

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

FotoLatvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada 5.jūnija vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

FotoAttiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi – tālab, ka viņi ir veseli) tiek liegta pārstāvniecība valsts pārvaldē un dalība aktīvajā politika.
Lasīt visu...

21

Nelokāmi pret varmākām!

FotoManuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs izgāzīsies, jo vairums vakcinēto injicējās nevis medicīnisku iemeslu, bet varas noteikto eksistenciālo ierobežojumu dēļ un, visticamāk, sirdī alkst atriebi par sačakarēto organismu. Protams, ka ir injicēto varza, kas sevi tagad uzskata par augstāko kastu un pilnā mērā izmanto dāvāto iespēju paņirgāties par “zemcilvēkiem”. Šie neģēļi visu laiku ir mituši mūsu vidū un beidzot var apmierināt savus zemiskos instinktus.
Lasīt visu...

6

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

FotoLai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem uz dažiem jautājumiem ar portāla Pietiek starpniecību?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....