Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Cilvēka saskaldīšana

Dabas bērns
10.11.2014.
Komentāri (53)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut kur no Austrumiem ir atnākusi atziņa, ka Viss ir Viens - viss atrodas vienotā mijiedarbībā un veido Vienotu Veselumu. Vienotais Veselums atrodas līdzsvarā un harmonijā. Der paraudzīties kaut vai uz dabu – dzīvnieku sugas sadarbojas, veidojot līdzsvaru, kas nodrošina sugu izdzīvošanu; planētas, riņķodamas Saules sistēmā, sniedz līdzsvara un harmonijas paraugstundu. Kā šajā Vienotajā Veselumā jūtas un uzvedas tā saucamais Radības Kronis – cilvēks?

Būtībā līdz ar pirmo sevis piesegšanai domāto vīģes lapu cilvēks sevi sāka atdalīt no Vienotā Veseluma. Gadsimtu gaitā vīģes lapa ir pārvērtusies bezmaz necaursitamās bruņās, aiz kurām, baidīdamies sevi pazaudēt, slēpjas cilvēka vārgais ego. Ego ir sevi norobežojis no parējām cilvēka augstāko būtību veidojošajām substancēm – dvēseles un gara. Tad nu tāds norobežoti aprobežots un savās būtībās saskaldīts Radības Kronis mēģina sevis uzstūķēšanai pārtaisīt Esamības galvu pēc saviem izmēriem un ieskatiem, Mīlestības vietā sējot naidu, harmonijas vietā – disharmoniju, prieka vietā – sāpes. Kas gan cits, ja ne cilvēka intelekts ir novedis pasauli līdz tai bezjēgas robežai, kur tā pašlaik atrodas?

Kam tas ir izdevīgi? Saskaldīts cilvēks ir vienkārši un ērti vadāms. Saskaldīts cilvēks ir marionete sistēmas rokās. Saskaldīts cilvēks ir spiests patērēt milzīgu daudzumu medikamentu, lejot ūdeni uz attiecīgā biznesa dzirnavām. Saskaldīts cilvēks meklēs laimi ārpus sevis, iekļaujoties patēriņa karuselī un pirks, pirks, pirks. Ja nebūs par ko, aizņemsies, taču tik un tā pirks. Saskaldīts cilvēks vienmēr piederēs pūlim, jo meklēs pūlī sevī iztrūkstošo veseluma sajūtu. Interesanti, ka pat ja veidojas aizmetņi cilvēka savienošanai atpakaļ pie Sevis, ar laiku šie aizmetņi cilvēces kolektīvās apziņas iespaidā nosacīti transformējas par vēl lielākiem cilvēka saskaldītājiem. Minēšu piemērus.

Ir atrasti un joprojām uzrodas apliecinājumi, ka Ješua / Jēzus no Nācaretes bijis reāli dzīvojusi persona.  Gan Jaunās Derības teksti, gan Nag Hamadi tuksnesī atrastie apokrifi apliecina, ka Ješua / Jēzus sabiedrībai sniedzis Vienotā Veseluma vēsti. Taču cilvēku varas kāre vēlāk no tās radīja reliģiju, Patiesības vietā cilvēkiem piedāvājot ideju par patiesību. Tos, kuri attiecīgajai idejai nepiekrita, fiziski iznīcināja. Mēģināja iznīcināt arī visus tos, kuri nesa tālāk  Ješua / Jēzus vēsti par cilvēka sasaisti ar Vienoto Veselumu.

Tomēr tieši tāpat, kā vietas karte nav pati vieta, ideja par patiesību nav pati Patiesība. Tādējādi reliģijas itin braši piedalās cilvēka / cilvēku saskaldīšanas procesā. Pirmkārt, caur pieķeršanos pie  idejas par patiesību, cilvēks tiek novērsts no Patiesības. Ego labprāt rotaļājas ideju pasaulē, kamēr satikšanos ar Patiesību tas uztver kā sev reālu draudu. Un kā nu nē – saplūsme ar Vienoto Veselumu nozīmētu ego nāvi. Izrādītos, ka tāda ego nemaz nav – ir tikai cilvēka prāta uz baiļu un psiholoģisku traumu pamata saveidoti priekšstati un konstrukcijas. To ego nevar pieļaut!

Otrkārt, vēsturiski ir pierādījies, ka reliģijas kā nekas cits ir skaldījušas cilvēkus pēc to piederības. Interesanti, ka pēdējos mēnešos daudz mētājoties pa pasauli, satiekot un runājoties ar cilvēkiem no Ukrainas, daudzi no viņiem uzsver konflikta reliģisko pusi – Ukrainas austrumos karo pareizticīgie pret katoļiem. Un, viņuprāt, tieši šis faktors konfliktu padarot neatrisināmu.

Otrs cilvēks, par kura darbošanos un tās sekām ir vērts parunāt vairāk, ir Radžņišs, plašāk pazīstams kā Ošo (11.12.1931 – 19.01.1990). Amerikāņu novelists Toms Robins ir nosaucis Ošo par bīstamāko cilvēku pēc Jēzus. Kam bīstamāko? Protams, sistēmai. Ošo pārliecinoši iestājās par cilvēka Veselumu, 1981. gadā izveidojot vairāku tūkstošu dalībnieku komūnu cilvēku skaldīšanas Mekā - Amerikas Savienotajās Valstīs netālu no Oregonas. Komūna beidza savu darbību 1985. gadā, kad Ošo, ASV administrācijas un baznīcas vajāts, pa vidu pabijis arī turienes cietumos un saņēmis radiācijas starojuma devu, kura tikai sagadīšanās dēļ netrāpīja pa Ošo smadzenēm, bet skāra kakla daļu un žokli, bija spiests ASV pamest.

Protams, līdzās fiziskai vajāšanai Ošo saņēma milzīgas antipropagandas devas, kuras pašvairojas un darbojas vēl līdz šai dienai. Antipropagandā tika iesaistīti arī Ošo tuvu stāvoši cilvēki, Ošo vārdā tika izdoti viltus teksti. Tā nu šodien vienīgais par Ošo centieniem patiesi autentiskais pieejamais avots ir ierakstītie un internetā pieejamie Ošo diskursi, kuros runā viņš pats un kuri itin skaidri norāda virzību viņa darbā cilvēka Veseluma atgūšanai neatkarīgi no dzimuma, rases, tautības, materiālā stāvokļa, iepriekšējās reliģiskās pārliecības.

Pēc Ošo nāves viņa izveidotais centrs Punā, Indijā arvien vairāk sāka pieņemt komerciālu raksturu, un no Ošo gara šodien tur vairs nav palicis tikpat kā nekas. Centrs lielā mērā ir pārņēmis cilvēka skaldīšanas funkciju – to pašu, pret ko tik ļoti iestājās Ošo.

Trešais cilvēks, ko vēlos šeit pieminēt, būtu mūsu laikabiedrs, vācu psihoterapeits Berts Helingers (dz. 16.12.1925). 1950. gadā kā misionārs Helingers nonāca Dienvidāfrikā, Zulū ciltī, kur pavadīja 16 gadus. Iespējams, tieši tur, kontaktējoties ar dabas tautām, viņš iepazina ģimenes / dzimtas kolektīvās apziņas lauka ietekmi uz dzimtas locekļiem. Pēc atgriešanās no Āfrikas Helingers pameta garīdzniecību, pievērsās psiholoģijas studijām un deviņdesmitajos gados izveidoja savu sistēmiski fenomenoloģisko metodi, kurā ar izvietojumu palīdzību varēja veiksmīgi risināt ģimeņu un to locekļu problēmas. Izveidotā metode bija gana efektīva un to uz “urrā!” pieņēma Rietumeiropas psihoterapija.

Helingers metodi turpināja attīstīt, radot tās jaunas versijas, kuras nosauca vispirms par “Kopsolī ar dvēseli”, pēc tam par “Kopsolī ar garu”. Šīs versijas psihoterapija vairs neatzina – kāda dvēsele!? kāds gars!? re, vecajam vīram iestājies vecuma marasms!

Pat būdams vecumā ievērojami virs astoņdesmit, Helingers turpināja mācīties pats un pilnveidot savas metodes. Interesanta ir Helingera tikšanās ar Karlosa Kastaņedas aprakstīto indiāņu šamani donu Huanu (kuram īstenībā gan ir cits vārds). Links interesantiem atrodams šeit: http://www.youtube.com/watch?v=ADe1pilG2Xc

Helingeram tur ir stipri virs astoņdesmit, donam Huanam – stipri virs deviņdesmit.

Helingeram decembrī paliks 89 gadi, un viņš ir pagājis malā no savas skolas darba organizēšanas. Viņa vietā tagad to dara citi un atkal jau ar to pašu tendenci – Helingera veidotā virzība uz Veselumu palēnām pamazām tiek aizstāta ar virzību uz skaldīšanu.

Visos trijos piemēros pēc līdera paiešanas malā virzība uz skaldīšanu ir notikusi un notiek gana masveidīgi. Paliek proporcionāli pavisam maza daļa līdera sekotāju, kuri turpina nest atklāto tieksmi pēc Veseluma sevī un sabiedrībā. Viņi ir mazākumā, viņi ir klusi – tikpat kā nesadzirdami aiz skaldīšanas radītā trokšņa.

Vēsti par cilvēka vienotību ar Veselumu alegoriski ir nesuši un nes daudzi dzejnieki. Minētā vienotība kā tāda ir vārdos neaprakstāma; tādējādi dzejā izmantojamās līdzības ir vienīgais veids, kā kaut ko var par to pateikt.  Piemēram, ja Omāra Haijama daudz apdzejoto vīna dzeršanu alegoriski saprot kā saplūsmi ar Esamību, viņa teksti iegūst pilnīgi citu dimensiju.

Dziļi sakrāli dziesmu teksti ir Borisam Grebenščikovam. Zemāk ir pāris linki uz, manuprāt, patiešām pērlēm!

http://www.youtube.com/watch?v=yME9VC1201I

http://www.youtube.com/watch?v=39INNZCcrTc

Jautājums, kas var rasties šo lasot – ja jau Viss ir Viens, vai pašreizējais haoss arī pieder pie Veseluma? Protams, ka jā. Pirmkārt, tāpēc, ka šis haoss nav radies ne no kā. Tas kopā ar cilvēcisko vērtību devalvāciju ir tiešs atspulgs tam, kas notiek sabiedrības indivīdu iekšējā pasaulē. Otrkārt, varbūt tieši tāds tas ir nepieciešams, lai cilvēki sāktu apjēgt, kur meklējama harmonija un laime. Tikai cilvēku iekšējā transformācija var novest pie kvalitatīvām izmaiņām ārējā pasaulē. Nekad tas nenotiek otrādi.    

Novērtē šo rakstu:

44
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

FotoIekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību.
Lasīt visu...

12

Kāda ir Saeimas atbildība?

FotoLatvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu govi.
Lasīt visu...

18

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

FotoLatvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus, valsts un pašvaldības iestādes) piedāvājumus izdot darbus Latvijā un ārvalstīs. Lai cik cēla ir ideja, nav iedomājama situācija, ka autors par sava darba publicēšanu nesaņem nekādu autoratlīdzību. Arī tad ja, projektu vadītāji apelē pie autora patriotisma jūtām un runā par Latvijas 100. jubileju.
Lasīt visu...

21

Muhameda portrets

FotoCeturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā Somijas pilsētā Turku marokāņu musulmanis ar nazi nodūra divus cilvēkus. Vēl kaut kas notika Diseldorfā, Vācijā, bet par to nav skaidras informācijas.
Lasīt visu...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...