Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Taisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz biologs, nedz kādas citas zinātnes pārstāvis, esmu vidējais latvietis ar formālu padomju vidusskolas izglītību. Vidējais divkājainais primāts. Tā arī vērtējiet šo rakstiņu.

Tikai slinkais sadzīvē vai pat publiski nav kategoriski paudis kādu viedokli par Kovidu, bet ļoti maz ir tādu, kuru apgalvojumi un «viedoklis» balstīts reālās zināšanās. Labākajā gadījumā šie cilvēki ietekmējas un pārstāsta citu pausto.

Vieni pārstāsta dažādu šarlatānu un neizglītotu cilvēku, afēristu un pat psihiski slimu cilvēku tā saucamos viedokļus un apgalvojumus, kurus parasti – kāda tante teica vai pauda tas dakteris, tas zinātnieks, tas blogeris, tas politiķis, bet reti kurš zināšanas smeļas no šīs jomas speciālistiem. Speciālistu īpatnība un būtība ir tāda, ka viņi laiku veltī izzināšanai un citām zinātniskām darbībām, bet publikācijām un viedokļu paušanai sociālajos tīklos viņiem nav laika. Tas būtu profesionāli jādara žurnālistiem, bet to jau sen nav, ir tikai komentētāji un «dīvāna eksperti» ar ļoti nabadzīgu pasaules skatījumu.

Es lasu, klausos visus, bet šamaņus aizvien retāk, jo parasti viņu apgalvojumi izrādās no pirksta izzīsti un labākajā gadījumā balstās nezināšanā un loģikas trūkumā.

Normālā dzīve

Ir teikts, ka cerība mirst pēdējā, un ik pa laikam izskan cerība vai vēlme atgriezties pie normālas dzīves, jo esam noguruši no Kovida izraisītajiem ierobežojumiem.

Pirmkārt, neuzskatu, ka līdz Kovidam dzīvojām normāli, otrkārt, esmu pārliecināts, ka tādas «normālas dzīves», kāda bija līdz šim, vairs nebūs. Ar to nāksies samierināties, un galvenais, kas mūsu dzīvi vismaz tuvākajos gados diktēs, regulēs, ietekmēs un noteiks, būs nevis tautu vēlmes, nevis globālistu plāni un iegribas, nevis valdību ieceres, bet to noteiks vīruss, jo tas, kaut niecīga izmēra, tomēr ir varens un savu varenību demonstrēs. Šis ir gadījums, kas saskan ar teicienu, ka mazs cinītis gāž lielu vezumu, jo ir īstajā laikā un īstajā vietā ieradies. Jo tikai tad cinīti kāds pamana un tas spēj gāzt vezumu.

Tas ieradās tad, kad, manuprāt, sākām dzīvot galīgi greizi, kad vairums sāka domāt greizi, kad tās vērtības un tā dzīvesziņa, kas nodrošināja cilvēcei izaugsmi un attīstību, tika nosodītas un atzītas par nederīgām. Vīruss atnāca tad, kad bijām ļoti viegli ievainojami, un tādi esam vēl aizvien.

Vīruss ievieš citu dzīvošanu. Tie, kuri nepakļausies šai «jaunajai kārtībai», inficēs citus, slimos paši un mirs.

Šodien tu jūties vareni, uzvedies izaicinoši un bravūrīgi, jo tevi sargā tie, kas maskās, tie, kas ir piesardzīgi, bet šī aizsardzība nebūs mūžīga, un arī tavā dzīvē ienāks Kovids. Sākumā, iespējams, bez simptomiem un nemanāmi, nākamreiz – jau jūtamāk, un tā – līdz mirsi, paņemot sev līdzi pulciņu radu un draugu.

Reakcija

Vīruss izraisa divas atbildes reakcijas. Viena ir valdību reakcija, otra ir sabiedrības reakcija. Tāpat kā vīruss pielāgojas cilvēka imūnsistēmai, tā arī valdības mēģina ierobežot vīrusa izplatību, tā nodarīto ļaunumu samazināt, un sabiedrība, savukārt, reaģē uz to atbilstoši savam skatījumam un indivīda personiskām vajadzībām.

Kā valstu valdības, cilvēki, kuri dzīvo šajās valstīs, reaģē uz Kovida izraisīto pandēmiju? Tiešām – cik cilvēku, tik viedokļu. Tos dziļi neanalizēšu un visus pat nepieminēšu. Aprobežošos ar apgalvojumu, ka tie ir.

Jā, daudzos gadījumos par viedokli tiek pasniegts jebkas, tikai ne viedoklis, jo, lai būtu jelkāds viedoklis, ir jābūt izpratnei un informācijai. Nedz izpratnes, nedz informācijas cilvēkiem un arī valdībām par šo vīrusu pirms gada nebija. Nu jau ir vairāk, bet vēl aizvien esam tālu no pilnīgas izpratnes, kas tas par zvēru, ko viņš ziemā ēd un kā ar to cīnīties.

Piemēram, nosacīti sakot, ir Āfrikas valstu reakcija un rīcība, kuru var definēt šādi: mums ir svarīgākas problēmas, un par kaut kādu vīrusu mums nav daļas. No tā nemirst, un, ja mirst, tad maz.

Daļēja taisnība tajā ir, jo Āfrikā ir salīdzinoši īss dzīves ilgums un daudzi nenodzīvo līdz vecumam, kad no Kovida mirst – atšķirībā no Eiropas, kur ir liels skaits senioru.

Otrais, kas būtiski ietekmē Āfrikas valstu rīcību, ir tas, ka, ciniski runājot, tur cilvēka dzīvība ir ne visai vērta, tāpēc, viņuprāt, nav jēgas pret to attiekties ar satraukumu un pārdzīvot.

Miljons turp, miljons šurp neko īpaši nemaina. Ja vēl ielūkojas statistikā, cik un no kā tur cilvēki iet bojā un mirst, tad tāds kovids sākotnēji nešķiet uzmanības vērts, jo sacenšas ar plēsīgo dzīvnieku nogalināto skaitu. Tāpēc kāds no Latvijas iebraucis ceļotājs apgalvoja, ka tur pret Kovidu ir citādāka attieksme kā Eiropā. Viņaprāt, daudz saprātīgāka. Tad brauc un dzīvo tur, kur valdības rīkojas saprātīgi, – kāpēc spītīgi centies dzīvot tur, kur valdības ir aplamas un nesaprātīgas?!

Tas pats attiecas arī uz Dienvidameriku, kaut tur ir valstis ar kardināli citādāku reakciju. Bet tie ir tikai izņēmumi, piemēram, Čīle.

Jā, Eiropā cilvēks tiek augstāk vērtēts un ne tikai cilvēks, bet viņa vajadzības, orientācijas, brīvības un cits. Eiropā cilvēks ir galvenā vērtība un medicīnas, zinātnes un resursu iespējas ir lielākas, tāpēc valdības rīkojas atbilstoši tam, ieviešot karantīnas un citādi ierobežojot vīrusa izplatību. Cik saprātīgi, cik pareizi un citus ar to saistītos jautājumus šeit neaplūkošu.

Ir Ķīnas jeb, plašāk skatoties, Dienvidāzijas reakcija, kur parasti problēmas risina, visus nostādot ierindā un, ja nepieciešams, aizmetinot durvis.

Tās ir senas kultūras tautas, kuras ir pieradinātas bez ierunām pakļauties valdnieka rīkojumiem. Kovida gadījumā izrādījās, ka šādas metodes ir gana efektīvas. Āfrikai tās nešķita vajadzīgas, toties humānā un ar dažādām kroplām vērtībām aprīkotā Eiropa to nevar atļauties.

Tāpēc Eiropas valdību reakcija bija novēlota, pārāk novēlota, pat tik novēlota, ka nu ir problemātiski vispār apturēt vīrusa uzvaras gājienu. Jo politiķi negrib zaudēt varu, bet vara ir atkarīga no tā, kā rīkosies vēlētājs. Pret vēlētāju ir jāizturas nevis tā, kā tam ir labāk, bet tā, lai tas rīkojas, kā ir izdevīgi politiķim.

Universālā tablete

Pēc kautiņa ir bezjēdzīgi dūres vicināt un pēc zaudētā kara pļāpāt par to, kā bija jākaro. Vai Latvijai bija jāpretojas padomju okupācijai vai mierīgi uz to jānolūkojas un jāiekārtojas jaunajos apstākļos? Nav vienas universālas patiesības visai Pasaulei, jo tā ir atkarīga no katras konkrētas valsts un cilvēku tradīcijām, pasaules skatījuma un dzīvesziņas.

Tāpat kā cilvēki ir dažādi – dažs pārslimo bez simptomiem, kamēr citi pat mirst –, arī tautu un valstu pasargāšana, kā arī šajās valstīs vīrusu ierobežojoši pasākumi ir nepieciešami dažādi. Nav vienas universālas tabletes visai cilvēcei. Kas der vēderam, ne vienmēr der galvai un otrādi. Katrā vietā ir savas vērtības, savi apstākļi un savas iespējas.

Ne tikai cilvēce reaģē uz vīrusu, bet arī vīruss reaģē uz cilvēku attieksmi pret to. Vīruss evolucionē un pielāgojas. Vīrusam nav saprāta, bet tas, kamēr dzīvs, nepārtraukti mainās. Vairums no mutācijām iet bojā, jo ir izrādījušās nepiemērotas tā brīža apstākļiem, bet izdzīvo tās vīrusa versijas, kuras konkrētā vidē ir labāk pielāgotas izplatīties.

Cilvēks patiesībā nav saprātīga būtne,– tikai uz nelielu cilvēku procentu ir attiecināms saprātīgums. Jo, ja cilvēks būtu saprātīga būtne, tad tūkstošu gadu zināšanu un pieredzes gūšanas laikā tas būtu ļoti daudz sasniedzis, bet nekā!

Zināšanas – tā vēl nav spēja domāt, tas vēl nav intelekts. Zināšanas vēl negarantē to saprātīgu pielietošanu un loģisku rīcību. Iedomājieties, ka kāds būs iegaumējis tūkstoš tālruņa numuru. Nu un kam šīs zināšanas, ja nav tālruņa vai neprot ar to rīkoties?

Par intelektu var dēvēt to, ka cilvēks prot izmantot zināšanas, taču, ja ir tikai zināšanas, bet nav prasmes šīs zināšanas likt lietā, tad nav arī saprātīgas rīcības. Ja reiz nav saprātīgas rīcības un lēmumu, tad ir pretējais – nesaprātīga rīcība un nesaprātīgi lēmumi, kas noved pie nepatīkamām un nevēlamām sekām.

Ir teikts: «Tev būs savu tēvu un māti cieņā un godā turēt, lai tev labi klātos un tu ilgi dzīvotu virs zemes». Bet kurš tad te kādu klausa, godā tur un ciena? Tas dažam ir pazemojoši, dažam aizskaroši un vispār ir indivīda brīvību ierobežojošs faktors.

Potes

Šeit varētu pielikt punktu un neturpināt, bet es atļaušos vēl nedaudz šo iztirzāt un to, kas no šī loģiski izriet.

Lai ko par vīrusu kāds neapgalvotu, visi ir vienisprātis, ka tas mainās. Tas pielāgojas apstākļiem, kurus rada cilvēks, cenšoties ierobežot vīrusa izplatību.

Dažādas potes bija arī līdz šim, bet līdz šim galvenokārt potēja bērnus, un pēc potes tie ieguva imunitāti, piemēram, pret masalām. Tomēr nu ir zināms, ka šī vakcīna ir jāpotē atkārtoti, jo diemžēl ilgāk par gadiem divdesmit tā nedarbojas. Bet tā kā ap mums ir maz šīs slimības pārnēsātāju, ir mazs skaitlis to, kuri ar to slimo un inficē citus.

Kovida gadījumā visa populācija ir bez imunitātes pret šo jauno vīrusu. Tas ir pirmais gadījums manas dzīves laikā, ka pret kādu bīstamu saslimšanu nav pasargāts neviens.

No tā loģiski izriet, ka vīrusam ir viegla dzīve. Ej, kur gribi, visur durvis ir vaļā, un visur tu vari vairoties (kopēt pats sevi). Tā bija pirms gada, bet nu tā vairs nav.

Karantīnas ir ļoti efektīvas pret slimību izplatīšanos, bet efektīvas tās ir tikai tad, ja rīcība atbilst šai vārda būtībai. Daļēja karantīna – tāda, kurā ir cilvēki, uz kuriem karantīna neattiecas, – ir neefektīva. Ja likumā ir paredzēti izņēmumi, tas nozīmē, ka pats likums ir tikai dekorācija, bet tas nedarbojas kopš pieņemšanas brīža. Zinām taču, ka ar karoti darvas var sabojāt medus mucu un ka nevar būt 'nedaudz stāvoklī'. Vai nu ir, vai nav.

Lai izplatītu kādu lipīgu slimību, tam nav vajadzīgs daudz slimības pārnēsātāju, Līdzīgi kā vairumā namu un dzīvokļu ir ledusskapji, uzņēmumu, kuri tos pārdod, ir nedaudz. Tā arī vīrusam pietiek ar dažiem simtiem to, kuri karantīnu neievēro vai drīkst neievērot, padarot karantīnu par apgrūtinājumu vairumam cilvēku. Savukārt, karantīnas medicīniskais efekts samazinās tiktāl, ka ir pamatots cilvēku nemiers un satraukums par šādu karantīnu. Problēma nav metodē, tā ir efektīva; problēma ir, kā to pielieto.

Šī loģika ir attiecināma arī uz citiem mēģinājumiem apturēt vīrusa izplatību.

Loģika

Nobeigumā par to, kā vīruss pilnveidojas un pielāgojas jauniem apstākļiem. Kas tie ir par jauniem apstākļiem? Cilvēki mazāk pulcējas, tiek ieviestas karantīnas un dažādi citi cilvēkus ierobežojoši pasākumi, kas tomēr nav draudzīgi vīrusam.

Jau rakstīju, ka sākumā vīrusam visas durvis bija vaļā, bet nu ir jāizmanto arī citi veidi, kā iekļūt. Pa logiem, pa ventilācijas šahtām, pa skursteņiem... Ceru, ka tik daudz saprāta jums ir un neuzskatīsiet šo par precīzu vīrusa izplatīšanās mehānismu, bet tikai kā skaidrojošu līdzību.

Vīruss nepārtraukti mainās. Pat vienā cilvēkā vienlaikus ir iespējami dažādi vīrusa varianti. Vairums no jaunajiem vīrusa paveidiem iet bojā un nespēj izplatīties. Tā teikt, izdzīvo tikai tās versijas, kuras neiznīkst tajā vidē, kurā ir.

Šeit loģika ir vienkārša. Sākumā (pirms gada un senāk) vīruss nokļuva cilvēka gļotādā un netraucēts tur vairojās. Arī tad notika vīrusa mutācijas, no kurām izplatījās vislabāk pielāgotās šādai videi.

Labi zinat, piemēram, Zviedrijas rīcību šajā sakarā – mēs ātri visi pārslimosim, jo mirst no šī vīrusa maz, un iegūsim imunitāti...

Neizdevās, jo domu gājiens bija aplams un neloģisks. Pēc pārslimošanas ne visi kļūst imūni, un tie, kas iegūst lielu daudzumu antivielu, uz kādu laiku ir imūni pret šo slimību, bet antivielu skaits ātri samazinās, un jau pēc mēnešiem, ne gadiem, šis cilvēks atkal inficējas un saslimst.

Vīruss, nokļuvis jau novājinātā organismā, ir nāvējošāks, salīdzinot ar to, kā tas bija, slimojot pirmo reizi. Vai pamanījāt, ka vairs netiek ziņots, cik ir saslimuši atkārtoti? Tas tāpēc, ka ir apnicis uzskaitīt, un ir skaidrs, ka šo atkārtoto un pat vairākkārt atkārtoto slimošanu skaits pieaug lielā ātrumā.

Šeit arī loģika ir vienkārša. Viss atkarīgs no inficējošās devas, tas ir, no tā, cik ir nepieciešams ieelpot vīrusus, lai saslimtu, cik organisma imūnsistēma spējīga tam pretoties (tas ir individuāli) un cik ir antivielu pēc pārslimošanas. Šo dažu parametru mijiedarbībā ir kāds rezultāts. Vai nu antivielu ir tik daudz, ka vīruss tiek iznīcināts un inficēšanās nenotiek, vai to pietrūkst un vīruss tomēr ieperinās.

18% vakcinēto tomēr saslimst. Tas ir nevis tāpēc, ka vakcīnas ir bezjēdzīgas, bet tāpēc, ka vīrusa daudzums, kas tiek ieelpots, ir lielāks par to, ar ko spēj tikt galā antivielas. Pēc potes antivielu ir daudz vairāk kā pēc pārslimošanas, un tās organismā ir ilgāku laiku, tomēr sacensība starp šiem diviem lielumiem notiek.

Ja būtu īsāku laiku uzturējies telpā vai runājis ar inficētu cilvēku, tad iespējams, ka antivielu pietiktu un nesaslimtu. Tas arī ir ļoti individuāli. Ne visi slimie izelpo vienādu vīrusu daudzumu. Citi vairāk, citi mazāk. Tā ir zināma loterija, bet kopējā tendence ir saprotama.

Antivielas

Būt potētam nenozīmē nospļauties par piesardzību, aizbildinoties – mani sargā pote! Līdzībā to var teikt arī par aplamu kristietības izpratni un tās pielietojumu. Jēzus visus mūsu grēkus ir uzņēmies uz sevi, par to cietis, un tāpēc mēs esam bez grēka, mums ir tikai jātic. Mums nav jācīnās ar skaudību, ar ļaunumu, kas ir mūsos. Šo var attīstīt ilgi, bet šoreiz – par vīrusu.

Vīruss mācās. Ja tas nokļūst cilvēkā, kuram ir nedaudz antivielu, tas mutējot pielāgojas, un antivielas, kas iegūtas pārslimošanas rezultātā, aizvien mazāk to apdraud. Vīruss iemācās dzīvot organismā, kurā ir antivielas. Ja antivielu ir daudz, tas iet bojā, bet organismā, kurā ir tikai nedaudz antivielu, tas norūdās un iemācās dzīvot antivielu klātbūtnē.

No tā izriet, ka tie, kas paļaujas uz dabisku pārslimošanu, tādējādi vīrusam palīdz pielāgoties un to stiprina. Tie, kas uzskata, ka vīrusa nav, arī to stiprina, jo tur durvis atvērtas.

Ja pirms gada katrs slimais vidēji inficēja trīs cilvēkus, tad tagad, kad pārslimojušo ir gana daudz, piemēram, Anglijā, vīruss, saskaroties ar cilvēkiem, kuriem ir nedaudz antivielu, mutāciju rezultātā kļūst inficējošāks, un nu katrs slimais inficē piecus.

Ja šie cilvēki būtu ar lielāku daudzumu antivielu, kuras nodrošina vakcīnas, vīruss būtu miris, un jaunu mutāciju nebūtu. Bet tā kā vairums tomēr nebija vakcinēti, tikai pārslimojuši – jaunais britu vīruss ir klāt arī Latvijā. Tas ir labāk pielāgots jauniem apstākļiem un izspiež vai nomāc sākotnējo vīrusa versiju. Daļējas imunitātes vide ir lieliska iespēja vīrusam pilnveidoties.

Par tā saucamo populācijas imunitāti runājot, pirms gada tika apgalvots, ka esot nepieciešams, lai 60% būtu ar imunitāti, un vīruss mirs, bet tas bija pirms gada. Lai jaunās vīrusa versijas mirtu, nu jau būtu nepieciešami 70 un pat 80%. Tā sauktā Dienvidāfrikas vīrusa versija ir tik bīstama tāpēc, ka tur pārslimojušo ir ļoti daudz un potēto ļoti maz, un tā ir lieliska laboratorija vīrusam kļūt stipram. Laiks iet, bet procenti aug.

Vīruss mutāciju rezultātā ir iemācījies krāpt cilvēka imūno aizsardzības sistēmu. Tas pats prot ierobežot savu vairošanos dažas dienas pēc nokļūšanas cilvēka gļotādā, rezultātā cilvēka imūnsistēma nepamana apdraudējumu jeb novērtē to nepareizi. Un tikai, kad imūnsistēma ir iemidzināta, tas sāk vairoties.

Saucēja balss tuksnesī

Kāda ir šā brīža izeja? Iegūt antivielas potējoties, jo potes rezultātā to ir daudz vairāk kā pēc izslimošanas, un tās paliek organismā ilgāku laiku. Mērīt antivielu daudzumu un nepieciešamības gadījumā potēt cita ražotāja vakcīnu, un tādējādi izdosies panākt imunitāti. Regulāri kontrolēt šo un nepieciešamības gadījumā koriģēt.

Es apzinos, ka šeit paustais ir saucēja balss tuksnesī, bet arī tuksnesī gadās pa kādai oāzei. Ir teikts, ka piedots tiks, ja nevarēji, bet ne tad, ja negribēji...

Uzdrošinos atkārtoti apgalvot, ka cilvēks tomēr tikai retos gadījumos ir saprātīga būtne, un atliek tik ieslēgt TV, radio vai iziet uz ielas, lai par to pazustu jebkuras šaubas. Arī izlasot komentārus šeit paustajam, par to var nākties pārliecināties.

Vēl viens nesaprātīgas rīcības piemērs Kovida sakarā... Ir potes, un ir sākusies vakcinācija. Kura cilvēku grupa būtu jāpotē pirmā? Pareizi, tā, kura visaktīvāk vīrusu izplata, taču kurus pirmos potē?

Kurus potē pirmos? Pareizi, tos, kas vismazāk izplata, jo esot taču jārūpējas par tiem, kas riska grupā. Rūpējoties vispirms par tiem, kas riska grupā, netiek apkarota iespēja vīrusu izplatīt. Lūk, tāda neloģiska un aplama, toties humāna rīcība, un tai ir sekas.

P.S. https://www.youtube.com/watch?v=87T3Jqxnutg&t=11s

Novērtē šo rakstu:

9
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Robežas plūstošās smiltīs

FotoLemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi - tā secinājusi Satversmes tiesa (ST).
Lasīt visu...

12

Asins upes

FotoKāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir daudz sātanisku apustuļu un brīvprātīgo palīgu, kuri par kalpošanu tam neprasa samaksu, tie pat ir gatavi piemaksāt, lai izplatītu ierēkšanas un ļaunuma vēsti.
Lasīt visu...

21

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

FotoTas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm daži aizliegumi muļķībā var konkurēt ar Turkmenistānas vadoņa garadarbiem (1), nenozīmē, ka mums ar atbildību nav jāizturas pret citiem. Mūsu ģimenē visas potes arī līdz Ķīnas vīrusa izlaišanai bija pašsaprotamas.
Lasīt visu...

21

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

FotoSaistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu esam vērsušies pie Rīgas Domes deputātiem. Mums nav pieņemami, ka Centrāltirgus un tā apkaimes attīstību Rīgas dome vēlas veicināt uz mūsu apkaimju rēķina. Šis ir pilns vēstules teksts, ko nosūtījām Rīgas mēram Mārtiņam Staķim, vicemēram Edvardam Smiltēnam un citiem Rīgas domes deputātiem:
Lasīt visu...

21

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

FotoValsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”.
Lasīt visu...

21

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

FotoStāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās ir augstākais mobinga līmenis pasaulē – bērni ir sabiedrības spogulis. VDR Stasi arhīvus pārņēma VFR drošības dienesti un pieļāva Stasi arhīvu publicēšanu un izpēti, bet Latvijā Atmodu organizēja VDK darbinieki, kuri pat līdz šai dienai ir ar ietekmi mūsu valstī un rīkojas tā, lai VDK lietotās psiholoģiskā terora metodes noklusētu. Patiesībā šīs metodes tika lietotas tieši tāpat kā VDR. Plaši šajās darbībās tika iesaistīti arī VDK aģenti un to tīkli.
Lasīt visu...

15

Samaksā man rublīti, es tev parādīšu "īstās vērtības"!

Foto"Ja jau Ogres Helmanim tik loti patīk Ungārija un nepatīk geji, kāpēc viņa pilsētā ir Zilie kalni?" Vairākas dienas šis TVNET redaktora (!) provokatīvais ieraksts laiku pa laikam parādījās manā twitter ziņu lentā, neskatoties uz to, ka Tomam Lūsim (attēlā) nesekoju. Acīmredzot, izmestā ēsma daudziem tvittera lietotājiem raisīja emocijas - daudzi šo ierakstu komentēja, daudzi laikoja un dalījās ar to, daudziem tas šķita stulbs un provokatīvs. Autors savu mazisko mērķi bija sasniedzis - sabiedrība vienaldzīga nepalika.
Lasīt visu...

12

Pleca sajūta ir atpakaļ! Prātojums par žesta spēku, deputātu Lagzdiņu atceroties

FotoKad pagājušo nedēļu interneta duļķainajos viļņos ieraudzīju jaunumu par Veselības ministrijas (VM) jauno špricveicināšanas kampaņu, pirmajā brīdī nolēmu, ka te kāds cenšas izāzēt pavļutisko vakcīnākstu biroju. Reklāmas sauklis pastulbs, bet attēlā redzamais muskuļaina personāža elkonī saliektās rokas žests karikatūriski pazīstams.
Lasīt visu...

21

Iesniegts pieteikums tautas nobalsošanai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

Foto16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” valdes priekšsēdētājs Andars Ignacs iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā likumprojektu, lai ierosinātu tautas nobalsošanu jeb referendumu par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē. Satversmes grozījumu projekts paredz izdarīt Latvijas Republikas Satversmē grozījumu un izteikt 110.pantu šādā redakcijā:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu...

Foto

Ķīna un ķīnieši nez kāpēc neuzvedas tā, kā mums gribētos

Latvija pauž bažas par nepārtrauktām ļaunprātīgām kiberdarbībām, kas gan valsts, gan privātu uzņēmumu un organizāciju līmenī...

Foto

Singapūra prezentē jaunu politiku, kas pilnībā maina pieeju, kā cīnīties ar televīrusu

Singapūra izturēsies pret COVID-19 tāpat kā pret jebkuru citu pastāvīgu slimību. Piemēram, pret gripu...

Foto

Esam globālo korporāciju sistēmas pakalpiņu varā un varam to viņiem pateikt tieši acīs

Visu laiku gribas teikt – ko ņemamies? Covids ir globāla – nē, neteiksim...

Foto

Rīkojums par naida aizliegšanu

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu...

Foto

NBS priekšniecība šauj pār strīpu

Globālā konglomerāta NATO Latvijas meitasuzņēmums Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šauj pār strīpu. Jau prasības pamest dienestu militārpersonām, kas atsakās no vakcinācijas...

Foto

"Olainfarm" obligātais akciju atpirkums ir prettiesisks un tiks apstrīdēts

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm,...

Foto

Četras vakcīnas, trīs mutācijas, divi pianisti, tik viena nelaime

Ažiotāžu sacēlušie Vestarda Šimkus izteikumi no skatuves par savu klausītāju nedalīšanu vakcinētajos un nevakcinētajos parāda, līdz kam...

Foto

Covid-19 vakcinācijas jautājums: aicinām pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība...

Foto

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies – „Progresīvie” ir neapmierināti, un viena velojosla Aleksandra Čaka ielā ir sāpīgs pagaidu kompromiss

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu...

Foto

Mēs atnācām paskatīties, ko tas Šimkus prot, nevis klausīties viņa sprediķus

2019. gadā “Oskara” balvu par gada labāko filmu ieguva režisora Pītera Farelija “Zaļā grāmata”. Filma...

Foto

Kā var zināt, ka tik ātri izstrādātas vakcīnas ir efektīvas un drošas?

Runājoties ar radiem un draugiem par aktuālo tēmu, ik pa brīdim gadās dzirdēt jautājumu:...

Foto

Rīgas infrastruktūra ir jāveido tā, lai velobraukšana kļūst par patiešām nopietni apsvērtu izvēli

Satiksmes organizēšana Aleksandra Čaka ielā, kas ir viena no Rīgas maģistrālajām ielām, šobrīd...

Foto

Ko Latvijas iedzīvotājiem ar šo žestu cenšas pateikt Daniels Pavļuts?

Veselības ministrs Daniels Pavļuts nolēmis pie mums vērsties ar jaunu reklāmas kampaņu, kā pats saka, „ar...

Foto

Mīļo Lotār, diskriminē, lūdzu, d...st!

“Neesmu ne par, ne pret vakcināciju, bet tūlīt pastāstīšu, kādēļ man ir kruta imunitāte un visi vakcinētie ir aitas!” nosprieda Lotārs,...

Foto

Rokas nost no mūsu stabiņiem – Tērbatas ielā negadījumos cieš vidēji veseli divi gājēji gadā

Šogad aprit jau trešais gads, kad Rīgā beidzot tiek domāts par...

Foto

Stabiņu invāzija Rīgas ielās

Pēdējās dienās daudzi rīdzinieki noteikti ir pievērsuši uzmanību apstāklim, ka vairākās Rīgas ielās veiktas dažādas satiksmes organizācijas izmaiņas, turklāt, šķiet, ir sākusies...

Foto

Loterija uz dzīvību un nāvi

Zināt krievu ruletes principu? Tev tiek iedota pistole ar tikai vienu lodi, un tev nav ne jausmas, kurā brīdī tā vienīgā...

Foto

„Progresīvo” virtuve kļūst aizvien smirdīgāka un smirdīgāka: jautājumi kārtējai aizmuguriskai “Atklātai sarunai par Roberta Putņa izslēgšanu”

1. Kāds tieši ir tiesiskais pamatojums, kāpēc netiek dota iespēja...

Foto

Ja runāšu – “mazgāšu netīro veļu", būs “nesmuki”: šo argumentu esmu dzirdējis neskaitāmas reizes savā pretkorupcijas darbā

Politiķe, kura par pašas sastrādātajām cūcībām lūdz neuzlikt viņai...

Foto

Attopieties!

Vakcinēšanās būšot obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējiem būšot tiesības atlaist darbinieku, kurš nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Tā vienojusies valdība. Tas...

Foto

Nav pieļaujama piespiedu vakcinācijas pret Covid-19 noteikšana

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā...

Foto

Lielā nauda – „koalicionāru” vai visas sabiedrības atbalstam?

Latvijai uz galvas tuvākajos piecos gados uzkritīs milzīga nauda. Gandrīz divi miljardi eiro no Eiropas Atveseļošanas un noturības...

Foto

Īstenojot savu „satiksmes mierināšanas” eksperimentu, Staķis un Ķirsis bojā Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides tēlu

Esam veikuši Tērbatas ielas apsekošanu un konstatējuši satiksmi norobežojošu elementu nesaskaņotu izvietošanu,...

Foto

Palīdziet! Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies...

Foto

Mūsu satiksmes mierināšanas pārvērtības ir lieliskas un būs vēl lieliskākas, jums tikai jāizturas cieņpilni

Rīgas centrs ir pārvērtību priekšā. Un šīs pārvērtības ir jau sākušās. Pakāpeniski...

Foto

Juraša un Bordāna sapņi par sev pakļāvīgu tiesu sāk aizvien biežāk piepildīties

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 22. jūnijā attaisnoja par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu apsūdzēto...

Foto

Naudas kripatiņas

Pirms dažiem gadiem man kāds draugs jautāja par kriptovalūtu (naudas kripatiņām). Nopratu, ka viņš grib tajā, tā teikt, investēt. Pirms to darīt, viņš tomēr...

Foto

Andrejs Ēķis izkalpojas varnešiem

Latviskais un inteliģentais Andrejs Ēķis, lietojot vārdu “atpakaļ” laika nozīmē, kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” sūrojas: “Bet man kaut kādas trīs, četras...

Foto

Paturot apcietinājumā Ādamsonu, tiesa uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību

Paturot apcietinājumā Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, tiesa, manuprāt, uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību. Vienā svaru...

Foto

Mēs tikām cauri Covidam, bet es nezinu, vai mēs tiksim cauri Reiram vai Kariņa cinismam

No rīta VID telefons vienkārši pīkstēja aizņemto pīkstienu. Beidzot pēc pusstundas...

Foto

Stājas spēkā mans lieliskais likums ar pietiekamiem horizontālās politikas instrumentiem

Atbilstoši Satversmes ievadam viens no Latvijas valsts uzdevumiem ir garantēt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu...

Foto

Jūlija man pievienojās pēdējā naktī un tagad lielisko mani pamet par labu Aināram, ar kuru viņai ir saites

„Likuma un kārtības” valdes vārdā vēlos sniegt izvērstu...

Foto

Gobzems ar mani nepareizi un nelabi komunicēja, tāpēc es no viņa eju prom

Mīļie draugi! Ar smagu sirdi paziņoju, ka esmu spiesta izbeigt savu darbu partijā...

Foto

„Repharm” kontroli „Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm, uzsver, ka Repharm grupas paziņojums par...

Foto

Ir īstais brīdis, lai es jums atkal kaut ko pastāstītu – šoreiz par vīrusu

Vai kovids atgriezīsies? Īsā atbilde ir – jā. Turklāt tas jau nekur nav...

Foto

„Facebook” mani ir pilnībā banojis

Tātad - Facebook mani ir pilnībā banojis*. Kas interesanti, bans ir pēc raksta par to, ka valdībai būtu jāpiedāvā apdrošināšana tiem, kuri vakcinējas,...

Foto

Brīvības simbols diemžēl būs dzeltena zvaigzne, jo viss sākas ar šķietamu sīkumiņu

Vakar tvitera pseidointelektuāļi un varas apoloģēti uzsprāga, jo mans piemērs ar dzelteno zvaigzni [publicēts...

Foto

Čekas ziņotājs, kolaborants, LU katedras vadītājs: brīvības ierobežošana ir dabisks [normāls] process

“Es domāju, ka šajā situācijā brīvības ierobežošana ir dabisks process, ne lai kādam nodarītu...

Foto

Viss ir daudz vienkāršāk

Kāds ir cilvēka materiālās vajadzības? Īstenībā nemaz tik daudz mums dzīvē nevajag. Mums vajag ērtu mājokli, kur varam labi justies, kādu personīgo...

Foto

Ceļš uz nekurieni

Daudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un...

Foto

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

Par spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par...

Foto

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

PROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums...

Foto

Omega vēlētāja vilšanās

Aizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices...

Foto

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

Dārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu,...

Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....