Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Cīņa ar oligarhiem beigusies. Aizmirstiet!

Grigorijs Zubarevs, neatkarīgais žurnālists
26.08.2012.
Komentāri (25)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Un tomēr bija laiks, kad viņi patiešām bija zaudējuši dūšu. Lembergs, Šķēle un Šlesers juta spriedzi, dzirdot apvainojumus no valsts vadītāja, parlamenta vadītāja, valdības vadītāja un vairākām citām zemāka ranga amatpersonām. Kā tas ir pieņemts mūsu aprindās - ap „solistiem” vienā momentā materializējās koris, kurš dziedāja civilizācijas vēsturē visjautrākajās bērēs – šīs trijotnes samaisīšanā ar dubļiem uz skaistākā no dambjiem pie skaistākās upes grandiozās aktivitātes laikā, kura tika nosaukta par Oligarhu bērēm.

Pārnāku mājās – tu tur sēdi. (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Arī es, grēcīgs būdams, biju uz AB dambja kopā ar pārējiem tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējās pārmaiņas. Aplaudēju ideālistiem un liku aiz auss, ka Saskaņas centra līderi atšķirībā no Vienotības vadītājiem un Zatlera Reformu partijas nesteidzās (vismaz vārdos) iznīcināt oligarhus. Es zināju, ka Urbanoviča-Ušakova Rīgas domes interesēs ir ievērot Aivara, Andra un Aināra intereses.

Taču vēlāk tie, kas padzina Saeimu, sākuši dziedāt putnu balsīs. Parlaments un valdība nokļuvuši Vienotības rokās, ekonomisko ministriju bloks – eksprezidenta Valda Zatlera „reformatoru” rokās. Visi sapņoja, ka vēl mazliet un tranzīta bizness strādās Latvijas interesēs. Nekā!

Satiksmes ministrija joprojām Lemberga rokās, un turpat arī dzelzceļš. Skaļi pieteiktā ostu valdības reforma beigusies ar to, ka Anrijs Matīss, ministrijas valsts sekretārs, kurš šo reformu vadīja, lika noprast visiem ekspertiem, ka svešiniekus te negaida. Bet „savējiem” – Lemberga „iekšlietu ministram” Ventspils vicemēra Gunta Blumberga personā pietiek tikai nosūtīt īsziņu, lai nodotu rīkojumus satiksmes ministram Aivim Ronim.

Jaunie „reformatoru” valsts pārstāvji Rīgas un Ventspils brīvostu valdēs, kuri pieņem lēmumus, kas ir izdevīgi tam pašam Lembergam, Šķēlem un Šleseram, jūtas visai komfortabli „ienaidnieku” rindās. Zatlera vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrs Sprūdžs eleganti pasūtīja trīs mājas tālāk Ventspils opozīcijas deputātus, kuri bija mēģinājuši ministram ieskaidrot, ka nav labi, ja Ventspils mērs un viņa vietnieks Jānis Vītoliņš izmanto administratīvus resursus savā labā.

Skandāli pārlieti ar bezprecedenta korupcijas mērci, kurā pārsteidzoši regulāri mēdz sasmērēties Rīgas ostas vadītājs Loginovs, Ventspils ostas vadītājs Sarmulis un Latvijas dzelzceļa priekšnieks Magonis, īstenībā ir ne vairāk kā sīkas tēmas medijiem, kuras tie var apspriest divas - trīs dienas. Kas attiecas uz tiesībsargājošām iestādēm, tad visu šo KNAB, prokuratūru un policiju pilnvaras beidzas skaitļos, kurus viņi saņem no valsts budžeta.

Tikmēr ievērojamie Vienotības biedri Sarmīte Ēlerte un Ģirts Valdis Kristovskis, kas vēl pavisam nesen bija kvēli Lemberga ienaidnieki, atšķirībā no tiem laikiem, kad viņa marionešu Zaļo un zemnieku savienība bija valdībā, pašlaik klusē. Taču to pašu var teikt arī par visu Vienotību, kā arī par Reformu partiju un Saskaņas centru. Un sēž viņi viens otram pretī, aizturot elpu un visas pūles veltot tikai tam, kā tik neradītu kādu nepieklājīgu politisku skaņu.

Bet pieklājīga skaņa ir tāda, kas patiktu vietējiem oligarhiem. Visskaļākā šī skaņa izskanēja pirms gada, kad Rīgas dome bija atdevusi pilsētu ķīlniekos jautrai kompānijai: 51 procentu – Krievijas holdingam Uralhim, kas pieder Dmitrijam Mazepinam, bet 49% – mūsmāju SIA Rīgas Tirdzniecības osta.

Šī uzņēmuma vēsture ir valsts mēroga „kāzu” vēsture ar trīs līgavaiņiem, kur par vedējiem bija brašie zēni – viņu intereses ir saistītas ar Lemberga, Šķēles un Šlesera struktūrām. Rezultātā ik gadu aptuveni miljons tonnu amonija salpetra, kas ir kā medusmaize visu veidu teroristiem, no robežas ar Krieviju neapsargāts ceļos 300 kilometrus uz Latvijas galvaspilsētu, kur gaidīs savu kārtu uz pārkraušanu Rīgas ostā. Es tolaik piedāvāju labākajam pilsētas mēram, pensionāru, skolēnu un Jaunā viļņa draugam Nilam tiešajā ēterā apspriest Rīgas pārvēršanu pulvermucā. Taču viņš neuzdrošinājās un manu izsaukumu nepieņēma.

Kārtējo skaņu varēja dzirdēt šī gada aprīlī: laikraksts Biznes & Baltija nežēloja vietu, lai publicētu interviju ar Uralhim direktoru D.Koņajevu ar dīvainu virsrakstu „Uralhim no uzbrukumiem nebaidās”. Šis virsraksts ir dīvains tāpēc, ka tolaik neviens oligarha Mazepina impērijai nebija uzbrucis.

Intervijā Koņajeva kungs bija pieļāvis tik daudz neprecizitāšu, ka nācās sīki un smalki skaidrot, cik lielā mērā viņš bija piemuļķojis Latvijas iedzīvotājus. Es biju izbrīnīts, bet skaidrojumus atteicās publicēt ne tikai savādais B&B un tolerantais The Baltic Course, bet arī „principialitātes paraugs” Kompromat.lv.

Kas ir tas īsajā krekliņā? (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Literatūras klasika un dzīves pieredze mūs māca, ka, ja ir dzirdams kaut kāds „ž-ž-ž-ž…”, tad tas nav tāpat vien. Tāpat kā gadījumā ar profilakses interviju ar Uralhim direktoru. Beigu beigās viss nokārtojies. Un tik nemanāmi, ka tauta palaidusi gar acīm un ausīm paziņojumu Žvaņecka stilā: „Cīņa ar oligarhiem ir tas pats, kas cīņa ar alkoholismu: tā nav cīņa – tas ir rezultāts.” Vai jūs neticat, ka pēc Mazepina galvenā menedžera Koņajeva aizbildinājumiem ir pienācis laiks paziņot par šīs te cīņas beigām? Tādā gadījumā uzskaitīsim tēmas, ar kuru palīdzību vietējie mediji turpina jaukt prātus mūsu tautiešiem.

Pareizi: ārkārtīgi dārgais bijušā prezidenta dzīvoklis, Zaķa mašīna ar nenomaksātiem nodokļiem, Sprūdža kredīti, aizliegums iebraukt Latvijā spiegiem līdzīgiem publicistiem un Saskaņas centra draugiem Koļerovam un Pavlovskim, referendums par referendumiem, prezidents Bērziņš kā miera radītājs starp Waffen SS un Sarkano armiju, pēcgarša vai atrauga pēc Jaunā viļņa. Un vēl rosīšanās ap uzņēmēju Abdulmuslimovu, kurš izrādījies stāvam pārāk tuvu politisko procesu risināšanai, mērs Lembergs un viņa talantīgais sekotājs Ušakovs, kā arī tieslietu ministrs un nacionālists Bordāns. Un vēl dažas lietas: Zatlera reformisti par to, ka Lembergs un Ko. vēlas sagrābt Latviju, un Lembergs par to, ka Latviju vēlas sagrābt Soross ar Zatlera reformistu palīdzību. Tiem, kuri patērē visus šos stāstus, vajadzētu sareibt galvai.

Un tā arī reibst, nepamanot informāciju, kura parādījās uz kopējā fona kā vismazākie burti tajā laikraksta stūrī, kurā neviens neielūkojas: lai Rīga būtu pārpildīta ar amonija salpetri, no Eiropas Savienības struktūrfondiem tika piešķirti apmēram 4,3 miljoni eiro. Un nevienam citam, bet tieši SIA Rīgas Tirdzniecības osta, kur ne vien pēc KNAB aplēsēm savijas Lemberga, Šķēles un Šlesera intereses. Bet Mazepina menedžeris Koņajevs avīzē Bizness & Baltija (B&B) tikai nodevis labo vēsti no Eiropas struktūrfondiem, tādējādi pasakot Latvijas draugiem, ka viņi Krievijā ir gatavi turpināt iesākto kopīgo darbu. Taču Rīgas iedzīvotāji ir aizņemti ar talantīga un gandrīz vai ģeniāla šefpavāra Lemberga ēdienu „Latvija a la Soros savā sulā”, kuru mēs turpināsim sagremot tik ilgi, cik tā parādīšanos laikrakstu slejās, interneta mājaslapās, radio un televīzijas ēteros ir ieprogrammējis Aivars.

Kāpēc es domāju, ka tajā gadījumā, ja oligarhi saņems līdzekļus no Eiropas fondiem sava rīdziniekiem bīstamā projekta realizēšanai, cīņa ar oligarhiem būs beigusies? Ļoti vienkārši: lai patiešām izglābtu valsti no trijotnes zīmola, ir nepieciešams politisks lēmums. Bet kurš gan to pieņems? Vai opozīcija, kuras sastāvā ir Lemberga Zaļo un zemnieku savienība (kura gan neatklāj savas intereses, kas ir kopīgas ar Šlesera un Šķēles interesēm) un Urbanoviča Saskaņas centrs? Nē tak! Valdošās koalīcijas partijas? No šīs vietas stāstīšu nedaudz sīkāk.

Nedz Vienotības biedri, nedz „reformatori”, nedz „nacionālisti” Saeimā nav izdarījuši neko, kas varētu apgrūtināt oligarhu amonija salpetra projekta virzību. Sarunas ar visa politiskā spektra Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā ir parādījušas, ka viņiem pat nav interesanti pamēģināt saprast, kāpēc Francijas parlamenta deputāti neļāva Mazepina Uralhim būvēt Lamanša piekrastē amonija nitrāta pārkraušanas termināli. Tiesa, bija plānots, ka tā jauda būs tikai 240 000 tonnu, nevis 2 miljoni tonnu kā pie mums Rīgā. Visu valdošās koalīcijas partiju politiķi lika man noprast, ka par Mazepina-Lemberga-Šlesera-Šķēles termināli viņi nerunās.

Turklāt Latvijas investīciju un attīstības aģentūra parakstīja ar termināli līgumu par 3 miljonu latu saņemšanu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Atgādināšu, ka šī aģentūra ir Ekonomikas ministrijas pakļautībā, kuru savukārt vada it kā oligarhu opozicionārs „reformators” Pavļuts. Bet, lai varētu iegūt naudu no Eiropas, bija nepieciešama Dombrovska valdības atļauja. Vai ir nepieciešams turpināt tālāk?

Labi, tie, kuri sēž Saeimā un valdībā, uzskata sevi par politiķiem. Taču tie, kuri ir Rīgas domē, cenšas pierādīt, ka viņi ir saimniekotāji. Tad kāpēc nevienam no viņiem nav ienācis prātā noskaidrot, kādā sakarā Krievijas dienvidu pilsētas iedzīvotāji nodibināja kustību „Izglābsim Tuapsē!”, kad Mazepinam piederošais Uralhim sācis būvēt tur termināli, bet Krievijas prezidenta iejaukšanās pielika punktu amonija salpetra pārkraušanai vietējā ostā?

Ja galvaspilsētas deputāti būtu nedaudz ziņkārīgāki, viņi uzzinātu, ka 14 Eiropas ekoloģijas un tiesībsargājošās sabiedriskas organizācijas no Lielbritānijas, Francijas, Nīderlandes, ASV, Krievijas un no citām valstīm brīdina potenciālus Uralhim investorus: Mazepina ķīmiskais holdings sistemātiski pārkāpj Krievijas dabas aizsardzības likumdošanu, nodara postu Maskavas upei, Kames upei un pašai Volgai, ievērojami pazemina dzīves kvalitāti pilsētās, kur atrodas viņa rūpnīcas – Kirovas-Čepeckā, Voskresenskā, Berezniki (http://grazhdanin.ucoz.org/news/ngos_sound_warning_over_one_of_year_s_largest_ipos/2010-04-28-7).

Vaņa, paskat, kādi klauni! (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Līdz ar to sanāk, ka jūs neatradīsiet nevienu Krievijas ostu, kur varētu glabāt kaut vai 10 000 tonnu amonija salpetra vienlaicīgi. Termināļa kontrolpaketes īpašnieku Krievijā dzenā par pastāvīgu kaitēšanu apkārtējai videi, bet Latvijas izpildvara lien vai no ādas laukā, lai Krievijas un Latvijas oligarhi dabūtu 4,3 miljonus eiro un realizētu Rīgas jūras līča piekrastē to, ko viņiem neļauj darīt Somijas līča piekrastē. Rīga ir devusi atļauju uzglabāt 90 000 tonnu salpetra. Koņajeva kungs izpļāpājies, ka rezervuāru tilpums pretrunā ar esošo līgumu būs 180 000 tonnu, taču Ušakovs un viņa līdzgaitnieki uz divkārtējo briesmu riska paaugstināšanu nereaģē.

Un tagad par bīstamību. Jā, pats par sevi amonija salpetris nesprāgst, tāpat kā nesprāgst pistoles lode, gāzes balons vai atombumba – tiem ir jāpalīdz. Un šīs palīdzības salīdzinošais vienkāršums ir tajā, ka prasmīgās rokās tieši amonija nitrāts pārvēršas par sprāgstvielu pamata sastāvdaļu. To pielieto gan sprādzienu rīkošanai karjeros, gan teroru aktos no Afganistānas līdz Norvēģijai un Jaunajai Pasaulei. Turklāt neviena no vairākām tiesībsargājošām iestādēm nav atbildējusi uz manu jautājumu: vai tiks garantēta valsts un tās iedzīvotāju drošība, kad cauri pusei valsts teritorijas tiks transportēts vairāk nekā pusmiljons tonnu sprāgstvielu pamata sastāvdaļas? Mūsu drošības aizstāvji klusējuši arī, kad šī gada maijā vairākās vietās pie dzelzceļa tika atrasts spridzeklis, bet Rīgas ostai pieguļošajā teritorijā – maiss ar pieciem kilogramiem trotila.

Taču pēc tam, kad netālu no Daugavpils no sliedēm nogāja vairāki desmiti vagonu, kuros atradās arī apkārtējai videi bīstamas kravas, bet katastrofas likvidētāji bija nonākuši slimnīcā, Latvijas dzelzceļa vadītājs Magonis neslēpa, ka līdzīgas ārkārtējas situācijas var atkārtoties arī nākotnē. Es neatgādināšu par citām nesenās pagātnes katastrofām, bet ieminēšos, ka amonija salpetra terminālis tiks būvēts blakus citiem termināļiem, kur tiek pārkrauti naftas un ķīmiskie produkti. Kad aprīļa beigās kompānijas Neste Oil Terminal Riga terminālī bija ugunsgrēks, tika evakuēti darbinieki un mašīnas, ar uguni cīnījās 12 speciālās tehnikas vienības. Nav pagājuši ne trīs mēneši, kad Latvijas Propāna Gāzes terminālī Bolderājā notikusi gāzes noplūde. Sirēna nobiedējusi apkārtējos iedzīvotājus, smakas dēļ cilvēki nevarējuši strādāt. Bet viss beidzās labi. Līdz nākamajai reizei.

Lemberga, Šķēles un Šlesera padoto mūžīgais arguments: tad varbūt tagad bīstamo kravu dēļ klapēt ciet visu tranzīta biznesu? Atbilde: terminālis ir vajadzīgs, bet rīdzinieku risks saskarties ar bīstamām kravām jau tā atrodas tik augstā līmenī, ka paaugstināt risku varbūtību pārvēršanu traģēdijā ir lieka greznība. Un šo greznību – miljonus tonnu amonija salpetra mēs iegūsim jau tuvākajā laikā, ja netiks pārskatīta terminālī pārkrauto kravu nomenklatūra, izslēdzot amonija nitrātu. Vai tas ir iespējams? Pilnīgi. Kādreiz es izstāstīšu stāstu par to, kā Rīgas dome neatļāva būvniecību „sveša” termināļa ostā.

Bet ziniet, kāpēc tas netiks darīts attiecībā uz „savu” termināli ar amonija salpetri? Tāpēc, ka – un te es pabeigšu ar to, ar ko esmu iesācis, – cīņa ar oligarhiem beigusies. Aizmirstiet!

P.S. Publikācijas par to, kā par naudas maisu ķīlniekiem kļūst Latvija, Rīga un mūsu burvīgās valsts iedzīvotāji, vēl sekos. Ja atradīsies kāda sabiedriskā organizācija, kura būs gatava uzņemties valdības un Rīgas domes rūpes par galvaspilsētas drošību, tai tiks sniegti konkrēti dati par dabas aizsardzības likumdošanas pārkāpšanu, atļaujot Rīgā pasaulē lielākās amonija salpetra ostas noliktavas būvniecību.

Novērtē šo rakstu:

43
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

12

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

FotoPēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar Miervalža Poļa gleznu izstādi. Pats izstādes nosaukums zīmīgs – „Ilūzija kā īstenība”. Ļoti zīmīgs un trāpīgs nosaukums! Nosaukts šis laika periods Latvijas valstī – īstenība ir ilūzija – tieši tā!
Lasīt visu...

21

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

FotoNekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonu uzmanību uz elektroniskas sarakstes nepilnībām. 
Lasīt visu...

21

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

FotoTagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika vairs nav iespējama bez noteiktas papildizglītības. Tagad vairs nepietiek ar līdzšinējām zināšanām. Tiekoties ar Latvijas politisko slāni, akūti nepieciešama papildizglītība tādos zināšanu atzaros kā neiropatoloģija, psihastēnija, psihogēnija, psihopātija, psihopatoloģija, kā arī, protams, psihiatrija. Sociālajiem filosofiem, politologiem, kulturologiem, sociologiem un tāpat kulturoloģiskās publicistikas esejistiem nākas iedziļināties minēto zināšanu speciālajā literatūrā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...