Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Par zaļo jostu metaforiski dēvē islāma ietekmi mūsdienu pasaulē. Tāda metafora izvēlēta tāpēc, ka islāma mīļākā (svētākā) krāsa ir zaļā krāsa. Savukārt josta šajā gadījumā ir piemērots izstrādājums. Jostas galvenā funkcija ir kaut ko sažņaudzoši savilkt attiecīgā spriegumā. Jostu var savilkt vaļīgāk vai stingrāk. Arī islāma ietekme var būt vaļīgāka vai stingrāka.

Metafora ir aktuāla. Sabiedrībā nostiprinās uzskats par islāma ekspansiju, arvien ciešāk un ciešāk savā varā sažņaudzot eiropeīdu rasi un eiropeīdu civilizāciju. Sabiedrības izglītotākā daļa islāma ekspansijā saskata civilizāciju konfliktu. Izglītoti cilvēki ir lietas kursā par Rietumu civilizācijas un islāma civilizācijas idejiskajām domstarpībām. Zina, ka ļoti populāra ir amerikāņu profesora S.Hantingtona koncepcija par civilizāciju konfliktu. Sabiedrības mazāk izglītotā daļa galvenokārt vadās no ikdienā sastopamā materiāla – musulmaņu migrantu bariem pilsētu ielās, mošeju intensīvās celtniecības, terora aktiem, mediju izplatītās informācijas par radikālo islāmistu nekaunīgajām akcijām, kā tas šogad jūnijā sastopams Birmingemā.

Dotā metafora uz Eiropu attiecas divējādi. Eiropas dzīvi ietekmē divas zaļās jostas. Viena zaļā josta ir islāma klātbūtnes un islāma rīcības ietekme. Otra zaļā josta ir amerikāņu politiskās elites prakse manipulatīvi izmantot islāmu nacionālo mērķu realizācijā ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē.

Eiropas atsevišķās zemēs (Vācijā, Francijā, Nīderlandē, Lielbritānijā) var būt trešā josta. Tā var būt valstīs, kurās islāma ekspansijai ir īpaši gremdējošs vēriens.

Latvijā nevar runāt par trešo jostu. Uz Latviju attiecas pirmā josta - eiropeīdu vispārējais uzskats par islāma ekspansiju. Uz Latviju attiecās arī otrā josta – amerikāņu politiskās elites manipulācijas ar islāmu, kurās tiek iepīti latviešu karavīri.

Tiek uzskatīts, ka Latvijā tagad dzīvo apmēram 10 tūkstoši musulmaņu. Viena daļa no viņiem ir studenti, kuri atbraukuši studēt uz mūsu lieliskajām universitātēm. Otra daļa galvenokārt ir tatāri un baškīri, kuri pie mums dzīvo jau sen. Vēl ir cilvēki, kuri pēdējos gados ir pārgājuši islāma ticībā.

Latviju pagaidām neskar planetāri globālā musulmaņu migrācija. Pie mums nav intensīvas mošeju celtniecības. Latvijā uz ielas reti var sastapt sievieti musulmaņiem tipiskajā tērpā.

Latvijas teritorijā islāma pirmo reliģisko draudzi 1904.gadā Rīgā izveidoja vairāki simti tatāru no Pievolgas un Krimas. Viņi bija ieradušies strādāt Rīgas rūpnīcās. I Pasaules kara sākumā, kad rūpnīcas evakuēja uz Iekškrieviju, musulmaņu proletariāts aizceļoja no Latvijas. Pēc kara LR dzīvoja tikai daži desmiti islāma ticības cilvēki.

Pēc II Pasaules kara Latvijā atkal ieceļoja musulmaņu proletariāts. Galvenokārt tatāri, kazahi, azerbaidžāņi. Viņi pārsvarā apmetās Rīgā un Daugavpilī.

Pēcpadomju gados enerģiski sākās Latvijas musulmaņu etniskās un reliģiskās pašapziņas atdzimšana. 90. gadu sākumā viņi nodibināja Tatāru kultūras biedrību Ideļ (tatāru valodā - Volga) un Rīgas musulmaņu reliģiskās draudzes. Daugavpilī sāka darboties Islāma centrs.

Latvijas musulmaņi jau ilgu laiku sapņo par mošejas celtniecību Rīgā. Latvijas musulmaņu līderi atzīst, ka aktīvi ticīgie pašlaik ir apmēram 300 cilvēku. Ar katru gadu viņu skaits samazinās.

Latvijā islāma tēma nevar būt un nav īpaši aktuāla. Tā katru dienu ir aktuāla Rietumeiropā.  Par to pie mums dažiem ir skaudība, un pie mums daži sabiedriskajā apziņā regulāri dumji uzkurina kaislības ap islāmu.

Visbiežāk to dara atsevišķi pseidopolitiķi un pseidožurnālisti. Laiku pa laikam medijos kāds pseidopolitiķis gudri izsakās par islāmu. Tā ir iemīļota tēma mūsu militārajam un starptautisko attiecību filosofam un zinātniekam, militārās aizsardzības un starptautiskās politikas analītiski sintezējošajam analītiķim, futuroloģiskajam prognozētājam, stratēģim, praktiķim, speciālistam un ekspertam, LR militārās aizsardzības un ārlietu patriotam un funkcionāram, bet tagad eiropeiskā parlamentārisma parlamentārajam domātājam, runasvīram un balsotājam, sievas Undīne Pabriks-Bollow stūrētā jaunā „MINI Cooper Countryman SD ALL4” pasažierim, vienotās vienotības spoži izbrāķētajam premjerministra kandidātam, Latvijas vairāku izcilu augstskolu akadēmiskā amata algas saņēmējam Paprika kungam. Viņš regulāri tēvišķīgi saudzīgi un kompetentā pieskaitamībā siltumizturīgi iepriecina un gardi nomierina Latvijas tautu islāma terorisma un amerikāņu antiterorisma programmas jautājumos.

Savukārt pseidožurnālisti organizē provokatīvi jēlus „eksperimentus”, lai noskaidrotu mūsu attieksmi pret islāmu. Piemēram, viņu uzdevumā kāda latviešu zilacaina blondīne var saģērbtiem kā musulmaņu sieviete un staigāt pa Rīgu, meklējot sev dzīvokli un darbu. Saprotams, pēc „eksperimenta” pseidožurnālistu ūdensgalvas tūlīt formulē un tautai gaudeni izklāsta globālos secinājumus par tolerances līmeni mūsu sabiedrībā un Latvijas tautas vispārējo attieksmi pret musulmaņiem.

Politiķu un žurnālistu aprobežotība jau sen nevienu nepārsteidz. Pārsteidz it kā profesionālu kadru māžošanās. Pie mums kaislības ap islāmu laiku pa laikam uzkurina valsts darbinieki, kuru pienākums normālā valstī ir nepieļaut sociālās fobijas un kliedēt sabiedrības bažas, bet nevis tās stimulēt. Runa ir par Drošības policijas darbību.

Nesen (š.g. 23.maijā) medijos varēja lasīt šādu tekstu: „Ciešāka saikne ar Persijas līča valstu organizācijām nākotnē var sekmēt Latvijas musulmaņu pievēršanos radikālākiem reliģiskajiem uzskatiem. Šādu prognozi šonedēļ publiskotajā ziņojumā izsaka Drošības policija (DP). Tieši pateicoties naudai no Persijas līča, Latvijas musulmaņu kopiena pērn nopirkusi ēku Rīgā, lai to pārveidotu par reliģisku skolu un mošeju. Latvijā ir daudz reliģisko organizāciju, bet tikai viena no tām – Islāma kultūras centrs – regulāri iekļūst Drošības policijas ziņojumos par terorisma riskiem.[..] „Mēs neesam šeit pirmo gadu. Esam aktīvi šeit 20 gadus, neatceros un neesmu dzirdējis, ka kādi terorismu draudi būtu pamanīti no musulmaņu kopienas puses. Cilvēku došanās uz tām valstīm ir viegli izskaidrojama ar to, ka mēs vēlamies mācīties savu reliģiju,” saka Islāma kultūras centra vadītājs Imrans Oļegs Petrovs.[..] Islāma kultūras centrā drošībnieku uzmanību uztver saprotoši, bet daudz ko no sarakstītā sauc par pārspīlētu. „Kaut ko tādu mēs lasām katru gadu, viņiem kaut kas ir jāuzraksta arī tad, ja viņiem nav ko rakstīt. Ziņojums ir pārspīlēts,” pauž Petrovs."

Musulmaņu skaits Eiropā precīzi nav zināms. Speciālajā literatūrā ir sastopami divi skaitļi – 15 miljoni un 20 miljoni. Islāma ticība dominē Bosnijā, Albānijā, Kosovā.

Eiropas daudzās valstīs statistika tagad ir toleranta un neiekļauj aili „ticība”. Eiropā musulmaņu skaitu nosaka saskaņā tikai ar vienu kritēriju – migrantu skaitu. Taču runa var būt vienīgi par legālo migrantu skaitu. Nelegālā migrācija dažās zemēs un atsevišķos periodos var būt lielāka nekā legālā migrācija. Precīzas informācijas trūkums un nespēja stingri kontrolēt migrāciju ir viens no psiholoģiski lutinošākajiem faktoriem islāma fobijas attīstībā visplašākajās ļaužu masās.

Uzmācīgās bailes no islāma tagad ļoti daudziem eiropiešiem atgādina komunisma rēgu, kas klīda pa Eiropu 19.gadsimtā. 20.gadsimtā pa Eiropu sāka klīst islāma rēgs, kas var nožņaugt un aprīt eiropiešu civilizāciju. Eiropā islāma rēgs var sagraut ne tikai eiropiešu garīgo kultūru, bet eiropiešus pārņemt politiskajā varā. Bet tas nozīmē eiropeiskās civilizācijas bojāeju, totāli nonākot musulmaņu verdzībā.

Eiropiešu islāma fobijai ir vēsturiskās saknes. Islāms jau agrāk divas reizes apdraudēja Eiropu. Pirmo reizi 8.gadsimtā, iekarojot gandrīz visu Spāniju. Otro reizi 17.gadsimtā, kad Turcijas karaspēks iebruka Austrijā un nonāca līdz Vīnei. 1683.gadā turku armijas aplenkumā Vīne mocījās no 24.jūlija līdz 12.septembrim. Austriešiem palīgā atsteidzās poļi un sakāva turku karaspēku.

Ja toreiz Eiropas apdraudēšana balstījās uz militāro spēku, tad tagad tā balstās uz „mīksto” spēku – migrantiem un viņu politiskajām, sociālajām, ekonomiskajām prasībām. Bet galvenais – demogrāfiju. Musulmaņiem ir nesalīdzināmi lielāka dzimstība nekā eiropeīdiem. 

Mūsdienās visi ļoti labi saprot, ka pret „mīksto” spēku ir daudz grūtāk cīnīties nekā pret armiju. „Mīkstajam” spēkam, kurā, saprotams, vēl jāieskaita ideoloģiskā darbība, piemīt izteikti fatāla iedaba, ļoti apžilbinoši sekmējot atskārsmi par likteņa nenovēršamību. Ja vēl šo atskārsmi ik dienas vizuāli papildina parandžas un hidžabas, mošejas ar minaretiem, kristiešu baznīcu zvanu vietā piecas reizes dienā skan muedzina saucieni uz lūgšanu, tad daudzi var nonākt vispārējā apātijā par savas tautas bezcerīgo nākotni un sākt dēvēt Eiropu par „Eurabia”.

Pašlaik visiem ir skaidrs, ka islāma pasaulē ir iepriecinošs pasionārais kāpums, bet kristiānisma pasaulē ir apbēdinošs pasionārais pagrimums. Mēs esam liecinieki islāma renesansei.

Šo objektīvo atziņu politiski savtīgi izmanto Eiropas labējie spēki. Viņu politiķi biedē sabiedrību, stāstot par islāma velmi valdīt Eiropā un visā pasaulē, eiropiešu skaistās demokrātijas un vēl skaistākā liberālisma vietā uzspiežot savu tiesību sistēmu – šariatu. Labējie politiķi aktīvi propagandē, ka islāms nav reliģija, bet totalitārs kults. Tajā nav vieta brīvībai, individuālismam, demokrātijai, plurālismam, tolerancei.

Saprotams, uz masu visplašākajiem slāņiem labējo politisko spēku uzburtā šausmīgā aina atstāj milzīgu ietekmi. Šajā ainā populārākais bieds ir islāma jēdziens „džihāds”. Biedēšanas vissvaigākais rezultāts – labējo politisko spēku grandiozie panākumi Eiropas Parlamenta vēlēšanās š.g. maijā Francijā, Lielbritānijā, Dānijā.

Protams, labējo politisko spēku panākumos liela nozīme ir radikālā islāma esamībai un aktivitātēm. Radikālais islāms māca, ka katram musulmanim ir jācīnās, lai cilvēce dzīvotu saskaņā ar šariata kārtību. Katram musulmanim šai cīņai ir jāatdot viss iespējamais – nauda, laiks, jācīnās ar ieročiem rokās.

Islāmā nepatīkami izdalās fundamentālisma spārns. Tā fanātiķi neatzīst Rietumu zinātni, mākslu, tehniku, ļoti naidīgi izturas pret vesternizāciju, NATO, ASV, Izraēlu. Viņu darbības riebīgākā forma ir terors. Islāma ekstrēmistu skaits ir niecīgs. Viņus neatbalsta musulmaņu vairākums. Taču viņi asociējās ar islāma bīstamību un draudošajām perspektīvām.

Speciālajā literatūrā ir sastopams jēdziens - politiskais islāms. Tas tāpēc, ka islāmam nav svešas politiskās ambīcijas un nav sveši konkrēti politiskie mērķi. Politiskajam islāmam piemīt nostādne, ka dzīve uz planētas ir jāmaina pašos pamatos. Politiskais islāms netic, ka mūsdienu Rietumu civilizācija pati savās mājās var ieviest taisnīgumu, apturēt morālo un intelektuālo pagrimumu, sākt dzemdēt bērnus, piebremzēt savu novecošanu un izmiršanu, nejūsmot par pederastiem, izbeigt bezjēdzīgo patērēšanu un dzīves baudīšanu. Respektīvi, Rietumu civilizācija pati nav spējīga realizēt savu džihādu – sociālo cīņu pret melošanu, krāpšanos, pagrimumu, izlaidību, netaisnību, korupciju, dažāda veida noziegumiem, dzeršanu, iracionālismu, alkatību.

Par islāma ekspansiju interesējas arī zinātne. Zinātnieku pētījumu rezultāti ne visai iet kopsolī ar labējo politisko spēku retoriku. Zinātnieki uzskata, ka pašlaik ir pāragri biedēt Eiropas tautas ar islāma ekspansiju. Eiropā islāma fiziskais potenciāls nav pietiekams ekspansijai, praktiski īstenojot politisko un ekonomisko iejaukšanos valstu iekšējā dzīvē. Par to liecina konkrēti skaitļi.

Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka pašlaik Eiropas Savienībā musulmaņu ir 3,2% no iedzīvotāju kopskaita. Ņemot vērā viņu dzimstības līmeni, pēc 20 gadiem ES var būt 6-7% musulmaņu. Vēl pēc 20 gadiem (tātad gadsimta vidū) var būt 15%. Bet tas ir iespējams tikai tad, ja aprēķinos balstāmies uz musulmaņu pašreizējo dzimstības līmeni. Tagad ir zināms, ka musulmaņu migrantu vidū katras jaunās paaudzes dzimstības līmenis samazinās. Musulmaņu jaunatne sekmīgi mācās no eiropeīdu vienaudžiem, kuri nemīl „taisīt” bērnus.

Diemžēl aprēķinam „15%” ir ļoti drūmas perspektīvas, ja turpmākajos 10-15 gados Eiropas „baltajiem” neizdosies pārvarēt (minimalizēt) civilizācijas katastrofālās sprukas. Ja sprukas neizdosies pārvarēt, tad šodienas labējo politisko spēku retorika vēsturiski attaisnosies gadsimta vidū un turpmāk.

Lieta ir tā, ka musulmaņu diasporas enerģija radikāli progresē pēc tam, kad iedzīvotāju kopskaitā ir sasniegta vai pārsniegta 10% robeža. Ja kādā zemē musulmaņu skaits sasniedz vai pārsniedz 10% robežu, tad viņu reliģiskās, politiskās, ekonomiskās, kulturoloģiskās ambīcijas var iegūt agresīvu raksturu un var sākties reāla ekspansija. Tāds ir zinātnes novērojums, un nav pamats tam neticēt. Musulmaņi nav pareizticīgie, atsevišķās zemēs nespējot savas kultūras vitālās intereses aizstāvēt pat ar 50% un vairāk procentiem, bet tā vietā ir gatavi savu māti pārdot, lai neatpaliktu no katoļu, protestantu,  dievturu un cita smērējuma sektantu „titulnācijas” valsts izzagšanā.

Zinātne ir tikusi relatīvā skaidrībā par Eiropas islāma diasporas politizāciju jeb, citiem vārdiem sakot, Eiropas islāma kontingenta etniskajām, reliģiskajām, kulturoloģiskajām, politiskajām, sociālajām, demogrāfiskajām iezīmēm un šo iezīmju politiski primitīvo traktējumu.

Eiropas islāma kontingenta politizācija sabiedrībā ir radījusi priekšstatu, ka musulmaņi ir monotoni viendabīga ļaužu masa. Tas ir noticis arī tāpēc, ka vispārējā izglītībā tiek sniegtas minimālas zināšanas par islāma pasauli. To var saprast, jo mūsdienās knapi tiekam galā ar savas, kristiānisma, civilizācijas tūkstošiem gadu ilgā vēsturiskā mantojuma iemācīšanu. Islāma civilizācijas mūžs arī ir ļoti garš un ne mazāk daudzveidīgs kā kristiānisma civilizācijai. Islāma civilizācijā ietilpst dažādu rasu un tautību cilvēki. Tajā tāpat kā kristiānismā ir komplicēta reliģiski konfesionālā daudzveidība, kas tāpat kā pie mums nemitīgi sintezējās ar politisko uzskatu daudzveidību.

Zinātne aicina ļoti uzmanīgi izturēties pret musulmaņu identifikāciju. Katrā ziņā ir jāatceras, ka no vienas puses mēdz būt formālā piederība musulmaņiem. Bet no otras puses mēdz būt piederība musulmaņiem dzīves praksē. Formāli musulmanis var būt cilvēks, kas netic Dievam un nekad neapmeklē mošeju. Atšķirības nosaka etniskā izcelsme, politiskā pārliecība, sociālais statuss, kā arī piederība pirmajai, otrajai vai trešajai migrantu paaudzei. Atsevišķa plaša tēma ir sunnītu un šiītu atšķirības, vahābisma problemātika.

Svarīga loma ir attiecīgās tautas vēsturiskajai reputācijai. Eiropā dzīvojošo turku pašapziņu nosaka tas, ka viņi ir milzīgas impērijas mantinieki. Arābi savukārt zina, ka viņu senčus pakļāva turku impērija. Arābi iedalās berberos (Ziemeļāfrikā), puštunos (Pakistānā), kurdos (Turcijā, Irakā, Irānā, Sīrijā). Tā, piemēram, nīderlandieši zina, ka migrantu turku musulmaņi nekad neies vienā skolā ar Marokas musulmaņiem. Nav noslēpums, ka arī starp Latvijas musulmaņiem eksistē zināma nošķirtība.

Eiropas musulmaņi praktiski nav konsolidēts veselums. Tā, piemēram, Vācijā, Francijā, Lielbritānijā katrā no minētajām valstīm darbojās apmēram 2,5 tūkstoši musulmaņu organizācijas. Lai vieglāk būtu komunicēt, Rietumeiropas valstu valdības pašas dibina musulmaņu centrālās organizācijas. Taču šī pieeja neko nedod, un nekur nepastāv centrālā organizācija, kura drīkstētu rīkoties attiecīgās valsts visu musulmaņu vārdā.

Līdz 20.gadsimta 80.gadu beigām dominēja etniskā identifikācija. To lietoja birokrātija, kā arī paši migranti. Viņi stingri sevi identificēja kā alžīriešus, tunisiešus, pakistāniešus, turkus, irāņus, palestīniešus, kurdus u.c. 80.gadu beigās sāka dominēt mākslīgi politizētā identifikācija – musulmaņi.

Tas ir eiropiešu politiķu un žurnālistu nopelns. Tas nav alžīriešu, tunisiešu, pakistāniešu un citu sociālās un politiskās mobilizācijas nopelns. Tas ir eiropiešu politiķu un žurnālistu izdomājums, lai vieglāk (jēdzieniski lakoniskāk, ideoloģiski efektīvāk) varētu runāt un rakstīt par islāma ekspansijas draudiem.

Zinātnieki tagad saka, ka Eiropas musulmaņiem patīk liberālā demokrātija un viņi nevēlas valsts iekārtu ar nosaukumu „kalifāts”. Eiropas musulmaņi lieliski prot nošķirt laicīgo dzīvi no reliģiskās dzīves. Eiropas musulmaņi politiski atbalsta (balso) vadošās partijas. Savas partijas viņi atbalsta vismazāk.

Eiropas musulmaņu kopainā acīmredzot viena no trakākajām problēmām ir tā dēvēto paralēlo sabiedrību jeb brīvprātīgo geto veidošanās. Runa ir par migrantu anklāviem, piemēram, Parīzes, Stokholmas, Oslo teritorijā. Savukārt Roterdama vispār pārvēršas par musulmaņu pilsētu. Roterdama drīz būs pilsēta-anklāvs.

Anklāvi parasti ir mikrorajoni pilsētas tālā nomalē. Šajos anklāvos migranti apmetas uz dzīvi nevis tāpēc, ka gribētu dzīvot kopā starp savējiem, bet gan tāpēc, ka tur ir lēti dzīvokļi. Valsts vara ar laiku zaudē kontroli šajos anklāvos. Tajos ne reti visagresīvāk uzvedās jaunatne, kurai nav darbs un elementāri labklājīgas nākotnes izredzes. Paralēlajās sabiedrībās, saprotams, ir milzīga neapmierinātības un agresīvas enerģijas koncentrācija.

Šī koncentrācija ļoti patīk amerikāņu politiķiem. ASV jau gadu desmitiem atklāti izmanto musulmaņu nelabvēlīgos dzīves apstākļus gan Rietumeiropā, gan musulmaņu dzimtajās valstīs. Visnekaunīgākais ir tas, ka ASV atklāti izmanto musulmaņu reliģijas enerģiju savu ekonomisko interešu sasniegšanai. Galvenokārt runa ir par naftas un gāzes resursu atņemšanu. Atklāti tas netiek teikts. Pasaules publikai tas tiek viltīgi skaidrots kā demokrātijas un cilvēktiesību ieviešana. Lai tiktu pie noskatītā laupījuma, ASV atbalsta ekstrēmistus, kaitējot islāmam, sējot naidu starp musulmaņiem, eiropiešiem un musulmaņiem. ASV atbalsta sunnītus (20% no pasaules musulmaņiem) un koķetē ar islāma fundamentālisma fanātiķiem, lai likvidētu arābu sociālismu Sīrijā un Irākā. Tur valdošā politiskā organizācija ir „Arābu sociālistiskās atdzimšanas partija”.

ASV savtīgi mērķtiecīgā sadarbība ar islāmu sākās jau „aukstā kara” gados, ņemot vērā musulmaņu naidu pret ateistiem. Tāpēc savā laikā ASV izdevās veicināt antikomunismu Irānā, Turcijā, arābu Austrumos, iegūstot sabiedrotos cīņā pret komunistu ateistiem. Tātad faktiski pret PSRS ģeopolitiku un ietekmi musulmaņu zemēs.

ASV vaina ir saskatāma, izraisot Irānas un Irākas asiņaino karu 1980.-1987.gadā. ASV nodeva Irānas šahu. ASV speciāla operācija bija ievilināt PSRS karot Afganistānā, par ko atklāti lielās Z.Bžezinskis. Pēc 15 gadiem ASV izdevās krievus ievilināt karot Čečenijā, 1990.gadā Sadamu Huseinu ievilināja karot Kuveitā.

Neapšaubāmi ģeopolitiski un ideoloģiski visgrandiozākā operācija ir 11.septembris, „arābu pavasaris” no 2010. gada decembra, gāžot valsts vadītājus Tunisijā, Ēģiptē, Lībijā, Jemenā un izraisot tautas sacelšanos un nemierus Sīrijā, Bahreinā, Alžīrijā, Irakā, Jordānijā, Kuveitā, Sudānā, Marokā, Libānā, Mauritānijā, Rietumsahārā, Džibutijā, Saūda Arābijā, Omanā. Amerikāņu visjaunākās manipulācijas ar islāmu Krimas notikumos nevienam nav noslēpums.

Amerikāņu galveno interesi Eiropā precīzi raksturo pazīstamais franču finanšu speciālists Žaks Atalī: „ASV nevēlas ne eiropeisko federāciju, ne eiropeisko konfederāciju, ne kontinentālo savienību. Viņu stabila interese ir panākt Eiropas Savienības integrēšanos Ziemeļamerikā kopējā ekonomiskajā, kultūras un politikas telpā”.

Eiropa tiek uzskatīta par ASV sabiedroto. Taču tā tas ir vienīgi politiskajā demagoģijā un Rietumu magnātu medijos. Reālajā dzīvē viss ir krietni savādāk. Amerikāņiem ir morāli specifisks ieskats par sabiedrotajiem, ko nāktos ielāgot arī mūsu ASV faniem.

ASV ir pārņēmusi britu politiskās metodoloģijas tradīcijas. Respektīvi, amerikāņi tāpat kā briti neļauj saviem sabiedrotajiem pārāk nostiprināties politiski, ekonomiski, militāri, garīgajā kultūrā. Tā ir hegemona dzelžainā loģika. Hegemonu neviens nedrīkst apsteigt un tuvoties tā varenībai. Tāpēc viss ir ļoti vienkārši: Eiropa nevienā jomā nedrīkst būt spēcīgāka kā ASV. Lai to panāktu, noder arī manipulācijas ar musulmaņiem.

Taču, protams, amerikāņu valdošā elite baidās no Eiropas. Elite ļoti labi saprot, ka Eiropa ir kolosāls konkurents. Teorētiski pat neapsteidzams konkurents. Eiropas iedzīvotāju skaits ir gandrīz trīs reizes lielāks nekā ASV. Ja ASV dzīvo 317 miljoni cilvēku, tad Eiropā kopā ar Krieviju dzīvo 870 miljoni cilvēku. Eiropā dzīvo augsti izglītoti cilvēki. Viņi ir lepni par savu seno un garīgi bagāto vēsturi, mākslu, zinātni, filosofiju. Taču par laimi, viņi ir nolaidušies līdz pasionārajam pagrimumam, kas visšķebīgāk skar eiropiešu politisko eliti. Tāpēc ASV šķelmīgi izdodas kavēt Eiropas attīstību un kontrolēt visus procesus, galu galā neļaujot Eiropai apsteigt ASV un dzīvot patstāvīgi.

Amerikāņu manipulācijās ar islāmu ir viens interesants moments. Amerikāņi ir daudz iemācījušies no britu polittehnoloģijām. Taču amerikāņi var bezbailīgi ignorēt britu politiskās gudrības komunikācijā ar islāmu. Britu politikas klasikā ietilpst princips nekad nestrīdēties ar islāmu. Tāds princips acīmredzot ir radies tāpēc, ka Lielbritānijā dzīvo liels skaits musulmaņu (pašlaik 2,7 miljoni – 4,8%). Par musulmaņu „uzvedību” Lielbritānijā uzskatāmi liecina sprādzieni Londonā 2005.gadā un citi drūmi notikumi. Britu politiķiem nav izdevīgi strīdēties ar islāmu. Izdevīgi ir klusu vienoties ar islāma līderiem par noteiktu dzīves kārtību, kuru respektēs gan valdība, gan musulmaņi.

Amerikāņu politiķi nepraktizē tādu pieeju. Viņi droši strīdas ar islāmu, izmantojot tā idejiski raibo un pretrunīgo daudzveidību. ASV arī dzīvo musulmaņi (7-9 miljoni). Tomēr amerikāņu sabiedrībā pret islāmu izturas daudz savādāk nekā eiropiešu sabiedrībā.

ASV ir vismaz divi apstākļi, kuri amerikāņu politiķiem atļauj ārzemēs strīdēties ar islāmu un citu valstu musulmaņu aprindās provocēt savstarpējo neuzticību un naidu, visādā veidā atbalstīt musulmaņu ekstrēmistus un viņus izmantot visdažādākajās slepenajās operācijās.

Pirmais apstāklis ir saistīts ar amerikāņu reliģisko ticīgumu. Amerikāņi ir dievticīga nācija. 90% iedzīvotāji sevi uzskata par ticīgajiem. Tāpēc amerikāņi pret katru ticību un tajā skaitā islāmu izturas ļoti iecietīgi. Amerikāņus nekaitina mošejas, parandžas, hidžabi. Arī pēc 11.septembra nekaitina. Ja šajā jomā kaut kas kaitina amerikāņus, tad tā ir eiropiešu islāma fobija. Amerikāņi neatbalsta eiropiešu neiecietīgo izturēšanos pret islāmu.

Amerikāņi nesaprot un neatzīst reliģisko neiecietību. To zina musulmaņi, tāpēc viņi ASV jūtas nesalīdzināmi komfortablāk nekā Eiropā. Savukārt amerikāņu valdībai nav tik daudz jābaidās no pašmāju musulmaņu solidaritātes ar Eiropas un citu teritoriju musulmaņiem, protestējot pret Baltā nama netīrajām starptautiskajām manipulācijām ar islāmu.

Tiek uzskatīts, ka t.s vidusmēra amerikānis vispār nemīl interesēties par citu cilvēku dzīvi. Vidusmēra amerikānim nepatīk iejaukties citu cilvēku ticības jautājumos. Viņam ļoti nepatīk, ja kāds iejaucās viņa dzīvē un traucē viņam dzīvot mierīgi un klusi. Ne velti vidusmēra amerikāni dēvē par kluso cilvēku, kuram dzīvē ir svarīgas trīs lietas: 1) Dievs, 2) atļauja nēsāt ieroci, 3) naids pret homoseksuālismu kā sodomiju.

Eiropa ir ateistu paradīze. Eiropā baznīcu nekad neapmeklē 50-60% iedzīvotāji (ASV – 8%). Eiropieši lepojas, ka viņu valsts prezidents ir ateists. ASV prezidents nevar būt ateists. Eiropiešu reliģiskās tolerances līmenis būtiski atšķiras no amerikāņu reliģiskās tolerances līmeņa.

Otrais apstāklis attiecās uz musulmaņu cilvēcisko kapitālu un lielā mērā attaisno eiropiešu islāma fobiju. Uz ASV migrē galvenokārt inteliģenti, izglītoti un strādīgi musulmaņi, kuri tiecās gūt dzīves panākumus studijās, darbā. Viņu enerģija ir koncentrēta mācībām, karjerai. Viņu apziņā neeksistē mērķis amerikāņu dzīves stilu un amerikāņu likumus pārveidot atbilstoši musulmaņu dzīves stilam un šariata normām.

Eiropas musulmaņu apziņā eksistē vēlme pieskaņot valsts likumus viņu konkrētajām vajadzībām. Eiropas musulmaņi ar katru gadu kļūst prasīgāki un nepiekāpīgāki. Viņi redz vietējo politiķu vājumu un gļēvumu, kad, iztopot musulmaņu migrantiem, tiek ciniski noraidīti pašmāju iedzīvotāju iebildumi un protesti.

Pret samiernieciskajām tendencēm vēršas labējie politiskie spēki. Viņu izcilie panākumi Eiropas Parlamenta vēlēšanās iezīmē jauna posma sākumu Eurabia problemātikas risināšanā. Tāds ir daudzu speciālistu viedoklis. Cerēsim, ka viņi nekļūdās.

Viņi nebūs kļūdījušies, ja eiropieši sāks pievērst vajadzīgo uzmanību paši savai dzīvei, bet ne tikai musulmaņu dzīvei. Pirmkārt un galvenokārt tas attiecās uz bērnu dzemdēšanu. Demogrāfiskais faktors noteikti būs pats galvenais faktors Eiropas nākotnē tāpat kā tas bija pats galvenais faktors Eiropas pagātnē un ir pats galvenais faktors Eiropas tagadnē. Ja eiropeīdiem būs bērni, tad viss pārējais (dzīves jēgas zudums, patērēšanas kaislības, morālā un intelektuālā degradācija) pakāpeniski vai pat samērā strauji atrisināsies pats no sevis. Bez bērniem nevar būt ticība nākotnei, bez ticības nākotnei nevar būt cilvēciskās pasionaritātes kāpums.

Ja būs eiropiešu pasionaritātes kāpums, tad arī uz Eiropu migrēs inteliģenti, izglītoti un strādīgi musulmaņi. Viņu devums kultūrā nevienam nedarīs kaunu. Kā zināms, amerikāņu kultūra balstās uz inteliģentu, izglītotu un strādīgu cilvēku importu no visas pasaules.

Bet pats galvenais ir, lūk, kas. Uz migrāciju konsekventi atsaucās viena skaista un sena kulturoloģiskā likumsakarība. No vājas un atpalikušas zemes vienmēr aizbrauc labākie cilvēki. Turklāt vājā un atpalikušā zemē vienmēr ieceļo ne paši labākie cilvēki.

Šajā likumsakarībā viss ir saprotams. Katrs dodas pie savējiem. Vājā un atpalikušā zemē iniciatīva pieder ne visai gudriem un centīgiem cilvēkiem jeb, kā latvieši saka, tautas atkritumiem. Tāpēc vājā un atpalikušā zemē gudriem un centīgiem cilvēkiem nav vietas, un viņi pārceļas pie gudriem un centīgiem cilvēkiem citās zemēs, kur viņiem parasti vienmēr atrodas vieta. Savukārt ne visai gudri un ne visai centīgi cilvēki neiederas augsti attīstītās zemēs. Tāpēc arī viņi dodas pie savējiem uz panīkušajām zemēm. 

Novērtē šo rakstu:

60
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

12

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

FotoPēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar Miervalža Poļa gleznu izstādi. Pats izstādes nosaukums zīmīgs – „Ilūzija kā īstenība”. Ļoti zīmīgs un trāpīgs nosaukums! Nosaukts šis laika periods Latvijas valstī – īstenība ir ilūzija – tieši tā!
Lasīt visu...

21

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

FotoNekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonu uzmanību uz elektroniskas sarakstes nepilnībām. 
Lasīt visu...

21

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

FotoTagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika vairs nav iespējama bez noteiktas papildizglītības. Tagad vairs nepietiek ar līdzšinējām zināšanām. Tiekoties ar Latvijas politisko slāni, akūti nepieciešama papildizglītība tādos zināšanu atzaros kā neiropatoloģija, psihastēnija, psihogēnija, psihopātija, psihopatoloģija, kā arī, protams, psihiatrija. Sociālajiem filosofiem, politologiem, kulturologiem, sociologiem un tāpat kulturoloģiskās publicistikas esejistiem nākas iedziļināties minēto zināšanu speciālajā literatūrā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...