Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ja tev kas pret komunistiem, ej pie ķīniešiem, tur tev 340 miljoni oponentu

31.05.2018. 15:34

»

Īpaši Priedītim, bij. komunistam,

Kad 1918. gada vasarā čekas priekšnieks Felikss Dzeržinskis, kura attēls pie sienas karājas šodienas Drošības policijā, ziņoja Ļeņinam, ka nogalināts pāri par 500 inteliģentu, to vidū gan zinātnieki, gan kultūras darbinieki, Ļeņinu pārņēma mežonīgs prieks. Kad par visu varēja rakstīt brīvāk, šis fakts...


viss nebija tik vienkārši, smerdeli, - ziņoja tāpēc, ka mēsli sverdlovi, trocki un citi atkritumi bija izveidojuši kārtējo rotšildmēslu parauga sistēmu, un proti : Vaina nebija tanī, ka "inteliģents", bet tanī , ka no inteliģenta varēja ko paņemt apmaiņā pret brīvību vai "nenošaušanu"... Un sī lieta bija nostādīta daudzmiljardu eiro (šodienas cenās) mērogā...Gribi dzīvot- maksā !Tāpēc jau smerdeļa sverdlova kabinetelī aiz sienas atrada čemodanu ar zeltlietām 6,5 milj eiro (pēc šodienas cenām) vērtībā, kad šo Orlas pilsētas strādnieki nosita kā suni..lūk arī netīrumus berezovskuis, ņemcoveļus un citu skamu vai pakar angļu darbaļaudis vai nokniebj ka trakus suņus uz ielas..Viss pēc nopelniem !

Atbildēt

to lūk

26.05.2018. 21:34

Pizģec, zajebis, bļeģ, ka tu jobansrots neko nesaproti. Ibiomat, ar tādu lohu kā tu pac, tā jārunā, goji saprot tikai goju lopu valodu. Bļeģ, nu ka sapistais, mācies no Dikļu muļķa, kap paurī tikai debess klāra, lētucis un alus.

Atbildēt

Īpaši Priedītim, bij. komunistam,

26.05.2018. 17:41

Kad 1918. gada vasarā čekas priekšnieks Felikss Dzeržinskis, kura attēls pie sienas karājas šodienas Drošības policijā, ziņoja Ļeņinam, ka nogalināts pāri par 500 inteliģentu, to vidū gan zinātnieki, gan kultūras darbinieki, Ļeņinu pārņēma mežonīgs prieks. Kad par visu varēja rakstīt brīvāk, šis fakts parādījās pat padomju presē.

Atbildēt

Kristieši cildināja nabadzību,

26.05.2018. 17:33

bet komunisti to ieviesa dzīvē.

Atbildēt

to Tu

26.05.2018. 17:31

Pizģec, zajebis, biju piemirsis, arī, bļeģ, ka latvieši ir vislētticīgākie ideālisti un simbolisti kopš laika gala. Un, ka baptisms, jobansrot, cēlies anababttistiem, kas Minsterē kristīja divreiz, padzina turīgos, konfiscēja to īpašumus, ieviesa poligāmiju un valdīja vienu gadu. Bļeģ, man vairs nau laika, pac izlasi!

Atbildēt

Tu

26.05.2018. 17:18

»

Centim

Interpretācija par civilizāciju rašanos un attīstību ir skatāmas plašākā nozīmē un šaurākā. Anglo-sakšu ir kaut kur pavvidu...


esi noklusējis baltu-latviešu civilizāciju, kura ir vissenākā civlizācija uz Zemes un ap Zemi. Šī civilizācija pastāvēja 2 gadus pirms mūsu ēras ēras, kad Dievs no uz Zemes likvidēja un pārcēla uz Lielo Melno Caurumu visumā, jo latviešiem bija baltiem-latviešiem bija galvā liels caurums. Dievs viņus apžēloja un novāca no Zemes, kur parasti ir liels caurvējš. Baltu-latviešu pirmo civilizāciju visi noklusē. Pat Rakas kakas čigāna un cūkkopējas izdevniecība izsvītroja no grāmatas šo slaveno seno civilizāciju, lai angļu civilizācijai nebūtu skaidība un tu ar māsu varētu tagad angļiem atslaucīt pakaļas-t.i., būtu cienīgs to darīt kā senas civilizācijas atsmirdums šodienā.

Atbildēt

Bet A. P.

26.05.2018. 17:13

kā deģenerātam viss noriet, deģenerātiem visam fokususējoties uz sevi.

Atbildēt

Centim

26.05.2018. 17:10

Interpretācija par civilizāciju rašanos un attīstību ir skatāmas plašākā nozīmē un šaurākā. Anglo-sakšu ir kaut kur pavvidu.

Bet lielos vilcienos pirmās pilsētas ap 3000. g. pm. ē. radās mūsdienu Irākas teritorijā starp Eifratu un Tigru. Latvijas vēsturi māca visai atpalikušiem mācību materiāliem. Tādēļ tie, kas neiepazīstas ar minēto grāmatu Pasaules civilizācijas, īsti neizprot vēstures attīstību.

ASV pastāv interpretācijas - Mezopotāmijas civilizācija, Ēģiptiešu c., žīdu un agrīnās grieķu civilizācijas, seno indiešu c., seno ķīniešu c. No šīm izriet grieķu civilizācija, hellēniskā c., utt. Pārējais atrodams līdz 1990. gadam pārējos sēnumos. Kopā 4.

Atbildēt

Centis

26.05.2018. 16:16

»

Vai

tur par latviešu civilizāciju arī bija? Raka kaka izdot tikai šarlatānus, latvieši esot cēlušies no inkiem. Vai tu esi inks? Domāju, ka esi prasts latviešu puika ar 4 klašu izglītību uz pusēm ar māsu un tagad angļiem abi mazgājiet traukus kaut kur lielbritāņu civilizācijā. Nožēlojams tārpiņs no latgales...


Skolā taču māca, ka pašlaik ir astoņas civilizācijas: Rietumu, ķīniešu, islama, indiešu, latiņamerikāņu, āfrikāņu, japāņu, pareizticīgo. Nav angļu, latviešu, amerikāņu civilizācijas.

Atbildēt

to vai

26.05.2018. 16:14

Tu esi Artura Priedīša sūds.

Atbildēt

Vai

26.05.2018. 15:44

»

Kasparam Krivànam

Mułki tikai apskauž. Izlasi 4 sèjumos Pasaules civilizàcijas...


tur par latviešu civilizāciju arī bija? Raka kaka izdot tikai šarlatānus, latvieši esot cēlušies no inkiem. Vai tu esi inks? Domāju, ka esi prasts latviešu puika ar 4 klašu izglītību uz pusēm ar māsu un tagad angļiem abi mazgājiet traukus kaut kur lielbritāņu civilizācijā. Nožēlojams tārpiņs no latgales. Izlasa kaut ko zem gultas un tūlīt gāž arā savā stulbumā kā lielu patiesību.

Atbildēt

Kasparam Krivànam

26.05.2018. 15:09

Mułki tikai apskauž. Izlasi 4 sèjumos Pasaules civilizàcijas
Un to vèsture un kultûra, var runàt par anglo- sakßu civilizàciju utt. Bet, kurß negrib saprast, nesapratîs..ASV autori, latviešu val. pirmoreiz. Izdevniecība RAKA. 1. sējums jau retums. Riģināla izdevniecībaW-W-Norton , New-york- London

Atbildēt

vēl

26.05.2018. 11:45

Katrai tautai ir savas kultūras tradīcijas. Tāpēc tautu sairšanu masās, kurās vairs nav nekādu tradīciju, nedz iekšējas garīgas organizācijas, uzskata par parādību, kas apdraud kultūru.(no latv. konversācijas vārdnīcas)

Atbildēt

vēl mācos

26.05.2018. 11:39

Pārāk kategoriski spriedumi bieži ir ja ne aplami, tad nepilnīgi. Piemēram - kultūras cilvēks dzīvo garīgo dzīvi un pārtiek no garīgās dzīves :) Civilizēts cilvēks - no materiālā. Nu nav tik vienkārši, ir tomēr kāda mijiedarbība.
Kultūrā svarīgas ir ētiskās normas, labā un ļaunā izšķiršana. Vai tas ir labi, kādu tautu dēvēt par mežoņiem, tadējādi pazemojot? Kādas sekas tas rada?
Domāju, par latviešu tautas kultūru var spriest tāds, kurš iepazinies ar "Latvju rakstu" sējumiem, tautas pasakām, teikām, dainām ar ētikas vēstījumu.

Atbildēt

Kaspars Krivāns

26.05.2018. 08:09

»

Eiropā un pasaulē

šodien ir tikai viena saglabājusies humānisma principuem atbilstoša civilizācija. Tā ir angļu civilizācija Lielbritānijā. Neviena no pasaules civilizācijām nav izgājusi tik sarežģītu attīstības ceļu, izveidojoties par augsti attīstītu sabiedrību. Trūkumi ir visiem un visur. Visvairāk trūkumu ir pašā...


Vai tad skolā neiemācīja, kas ir civilizācija? Te viens to nezina. Viņš nezina, ka nav tādas angļu civilizācijas. Kā parasti pieņemts pie tādiem neizglītotiem, tūlīt pamāca autoru aiz skaudības, jo jūt savu aprobežotību sevī.

Atbildēt

Edge

26.05.2018. 00:53

"Par Rietumu kultūras kapitulāciju liecina Špenglera grāmatas liktenis."
Par Rietumu kultūras kapitulāciju liecina tās izcilākais sasniegums - mūsdienu Rietumu cilvēks.
Pavērojiet ASV prezidentu Trampa izdarības, momentā sapratīsies Špenglera rakstīto par norietu.

Atbildēt

reptilis

25.05.2018. 23:01

Labs raksts.

Atbildēt

Eiropā un pasaulē

25.05.2018. 22:29

šodien ir tikai viena saglabājusies humānisma principuem atbilstoša civilizācija. Tā ir angļu civilizācija Lielbritānijā. Neviena no pasaules civilizācijām nav izgājusi tik sarežģītu attīstības ceļu, izveidojoties par augsti attīstītu sabiedrību. Trūkumi ir visiem un visur. Visvairāk trūkumu ir pašā autorā, kas uz visu skatās no sava egocentrisma - nekā laba nekur viņš nesaskata vispār.

UK , lai saglabātu savu attīstīto civilizāciju, izstājas no ES. Dadziem to nesaprast.

Atbildēt

Zeze

25.05.2018. 21:55

Špenglera darbs ir labākais, ko savā dzīvē esmu lasījusi. Latviešu tulkojums valodas nabadzības dēļ ir nebaudāms, vācu valodā nelasu. Pieejams bija Rostovā izdotais darbs krievu valodā - divi biezi sējumi. lai gan krievu valodā lasu ne īpaši raitā tempā, bet šoreiz aizgāja. Vai nu tāpēc, ka tulkojums bija vienkārši super, nezinu, bet es viegli uztvēru visu no pirmajām rindkopām (lasot šāda rakstura darbus parasti ir jāpiepūlas) un baudīju to gan kā vārda mākslu, gan dziļu filozofisku darbu.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

25.05.2018. 16:52

Vispirms paldies par šo rakstu!
Viens no labākajiem, manuprāt.

Attiecībā uz šo: "Pēc civilizācijas atkal nerodas kultūra, kas būtu loģiski saskaņā ar cikliskuma teoriju." - vai tad nevar rasties jauna civilizācija ar jaunu kultūru? Protams, tieši tā pati civilāzija vairs nebūs, tā ir aizslaucīta, bet kālab nevarētu rasties/attīstīties cita?

Analoģiski par gadalaikiem (kuru cikliskumu tak autors neapšauba!) - šī gada pavasaris nav tas pats, kas padājušajā gadā. Tas ir cits. Arī citādāks.

Atbildēt

A.P.

25.05.2018. 13:56

Špengleram bija sveša viena apziņas nianse, kas, piemēram, ir skaidri saskatāma Raiņa apziņā, lasot viņa refleksijas. Šī nianse noteikti bija ne tikai Raiņa, bet arī Purvīša, Valtera, Rozentāla, Ostvalda apziņā, tautiešu agresīvajai mežonībai viņus novedot līdz dzimtenes pamešanai un velmei „iziet no tautas”. Špenglera apziņā nebija domas par savu piederību neattīstītai tautai ar aprobežotu prātu un ļoti nestabilu morāli, kas var liecināt vienīgi par šīs tautas mežonīgo līmeni. Špenglers nepiederēja tautai, kurai nav savas zinātnes, nav savas stingras morāles normu un vērtību sistēmas, un faktiski nav nekas fundamentāli savs nevienā garīgajā segmentā, par ko šo tautu varētu cienīt. Špenglera metodē trūkst attieksmes pret kultūras mežonību. Nav atbildes uz jautājumu, kā izturēties pret mežonīgu kultūru, kādas ir mežonīgas kultūras attiecības ar civilizāciju - vai mežonīga kultūra arī pāriet civilizācijā tāpat kā civilizācijā pāriet Rietumu augsti attīstītās kultūras. Loģika saka, ka tas nevar notikt. Civilizācijā pāriet tikai augsti attīstītas kultūras, kuras ir izsmēlušas savu kreatīvo potenciālu. Turpretī mežonīga kultūra pat vēl nav pa īstam sākusi realizēt savu potenciālu un varbūt arī nekad nenonāks augsti attīstītas kultūras statusā. Vārdu sakot, Špenglers neko nevar palīdzēt mežonīgas kultūras analītikā. Viņa metode tam nav piemērota. Eksistē atpalikušas tautas ar neattīstītu kultūru. Tās nav sasniegušas kultūras līmeni un visu laiku ir atradušās civilizācijas līmeni. Špenglers nesniedz atbildi, ko darīt ar tādām tautām un to kultūru. Kā zināms, atbildi sniedz kultūru relatīvisma teorija. Tā pret visām kultūrām izturās līdzvērtīgi. Teorētiski abstrakti tas ir pieņemami. Taču tas nav pieņemami psiholoģiski reālajā dzīvē, kad ir iespējams salīdzināt tautas un to kultūras, un šajā salīdzinājumā nav iespējams izvairīties no tādām gradācijām kā "mežoņi", "augsti attīstīti", "normāli" u.tml., nemaz nerunājot par pašapziņas drūmajām atziņām, ja tu piederi "mežoņiem". Kultūru relatīvisma teorija nevar būt mierinājums tiem, kuri katru dienu tiekas ar savējo mežonīgo stulbumu un zaglīgumu, un tam visam līdzās vēro citu tautu spožo intelektu un morālo stabilitāti.


Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

21

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...