Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība ir gatava apstiprināšanai Saeimā virzīt likuma grozījumus, kas vakcināciju pret Covid-19 izglītības nozarē strādājošajiem, kuri vēlēsies turpināt darbu, varētu uzlikt par obligātu.

LIZDA atgādina, ka arodbiedrībā ir vienlīdz daudz gan vakcināciju aizstāvošu biedru, gan to, kuri vakcināciju pagaidām neizskata vai iepauzē ar to. Tāpat LIZDA uzskata, ka ir pēdējais brīdis pārtraukt sabiedrības šķelšanu un biedēšanu, bet tā vietā ar pārdomātiem informēšanas un motivēšanas instrumentiem ir jāveicina saliedētība un vienotība.

Valdības izveidotā operatīvā vadības grupa pēc divu dienu darba un konsultācijām ar nozares organizācijām tomēr sliecas izskatīšanai Saeimā virzīt likumprojektu, kas izglītības nozarē strādājošajiem uzliks par obligātu pienākumu vakcinēties pret Covid-19.

Neraugoties uz iebildumiem gan no pedagogu arodbiedrības, gan no arodbiedrību savienības puses, politiķi pagaidām nav ņēmuši vērā ierosmi atļaut strādāt ne tikai pārslimojušajiem vai vakcinētajiem, bet arī testētajam personālam.

LIZDA ir par brīvprātīgu vakcinēšanos un uzskata, ka jādod iespēja strādāt gan par, gan pret vakcinēšanos esošajiem, gan tiem, kuri pagaidām vēl nav izlēmuši.

LIZDA aicina pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem un veidot cieņpilnu komunikāciju un veicināt sabiedrības izpratni, ka klātienes mācības nav tikai pedagogu atbildība, bet visas sabiedrības kopīgs uzdevums.

LIZDA iestājas par sabiedrības saliedēšanu, savstarpējo atbalstu, individualizētas informācijas sniegšanu, kā arī cieņu pret dažādām izvēlēm. Visiem ir jānomierinās un dažādu viedokļu paudējiem jāapsēžas pie viena galda, jāmeklē kompromisi, lai katra puse justos sadzirdēta.

Mums jādzīvo kopā, jāstrādā kopā un jāizglīto jaunā paaudze kopā fiziski un emocionāli veselīgā vidē. Mums jāpārtrauc Latvijas iedzīvotāju "karš" Covid-19 dēļ.

To, ka viedokļu sadursmes ir saasinātas, un to, ka jautājums par obligāto vakcināciju ir katra izglītības sfērā strādājošā degpunktā, apliecina arī sakāpinātā interese par LIZDA pirmdien izglītības iestāžu tīklā izplatīto aptaujas anketu, kurā pedagogi tiek lūgti atbildēt uz jautājumiem par vēlmi vakcinēties, kā arī gatavību iesniegt atlūgumus, ja vakcinācija nozarē tiktu noteikta par obligātu.

Nepilnu divu dienu laikā aptaujas anketu jau ir aizpildījuši 3743 respondenti, un sagaidāms, ka turpmākajās divās dienās, kas atvēlētas aptaujas veikšanai, dalībnieku skaits pārsniegs vismaz 5-6 tūkstošus.

* Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja

Novērtē šo rakstu:

45
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kāda ir atšķirība starp antidemokrātisko, totalitāro režīmu Latvijā un normālu Rietumu demokrātisku valsti

FotoManas, Aivara Lemberga Satversmes 94.pantā garantētās tiesības uz brīvību Rīgas apgabaltiesa ir pārkāpusi. Šādu Rīgas apgabaltiesai neglaimojošu slēdzienu ir noteicis Latvijas parlamenta ieceltais Tiesībsargs, kurš uzrauga cilvēktiesību ievērošanu Latvijā. Kāda ir tiesas reakcija, kādas darbības veic tiesa, lai novērstu Satversmes 94.pantā man garantēto cilvēktiesību uz brīvību pārkāpumu? Nekādi un nekā! Pilnīga ignorance!
Lasīt visu...

18

Uzticēšanos un naudu ārstiem, nevis ierēdņiem, – tā ir atslēga vakcinācijas procesa uzlabošanai

FotoLatvijā pakāpeniski atkal pieaug COVID-19 izplatība, un valdība, nespējot panākt vakcinācijas aptveres rādītāju uzlabošanos, ķeras pie piespiedu mēriem. Saeimā iesniegts likumprojekts par obligātu vakcināciju atsevišķām strādājošo kategorijām: izglītības, veselības aprūpes un sociālās jomas darbiniekiem. Tos, kuri nevarēs uzrādīt atbilstošu sertifikātu, draud atlaist no darba.
Lasīt visu...

21

Ārstu biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu

FotoLatvijas Ārstu biedrība (LĀB) iestājas par vakcināciju kā pašlaik drošāko un efektīvāko Covid-19 pandēmijas ierobežošanas līdzekli, bet ir kategoriski pret vakcinācijas loterijas rīkošanu. LĀB uzskata, ka fiskālu stimulu izmantošana sabiedrības veselības veicināšanā ir pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos. Biedrība aicina pārtraukt nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu neefektīvām reklāmas kampaņām un naudu novirzīt Latvijas veselības aprūpes stiprināšanai.
Lasīt visu...

12

Tauta NAV ēzelis!

FotoMūsu valdībā lielai daļai partiju azartspēles (tostarp loterijas) ir tīkamas: tas ir viņu asinsritē kā barojošs mātes piens. Ne velti parlamentā viskaismīgāk tiek debatēti ne jau tautas labklājībai būtiskie, bet gan azartspēļu biznesam svarīgi jautājumi.
Lasīt visu...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

Lursoft