Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Galvenais pamatojums 2020.gada pavasarī, kādēļ visiem jāpaliek mājās un jāslēdz uzņēmumi un skolas, bija bažas par veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un plaušu mehāniskās ventilācijas aparātu trūkums. Pasaules ziņu kanālus pārpludināja ainas ar pārpildītām slimnīcām, zārkiem un satraucoši skaitļi par hospitalizētajiem un mirušajiem katrā valstī. Eiropas valstu kopīgs iepirkums neizdevās ražotāju pārslodzes dēļ, tādēļ Latvijā runāja par elpināšanas iekārtu starptautisku aizņemšanos krīzes gadījumā.

Tajā pašā laikā vairākos prestižos pasaules laikrakstos daudz mazākiem burtiņiem parādījās arī pirmās atziņas par pieļautajām kļūdām slimības ārstēšanā un secinājumi, ka plaušu mehāniskā ventilācija Covid-19 slimniekiem ir bijusi vismaz pārspīlēta. Apvienotajā Karalistē līdz 7. maijam bija miruši 58,8%, savukārt Ņujorkā, Nortvelas veselības kompleksā pat 88% no 320 Covid-19 pacientiem, kuri bija pieslēgti plaušu mehāniskajai ventilācijai.

Ir pagājis vairāk nekā gads kopš šīm pirmajām publikācijām, taču Latvijas sabiedriskajos medijos nav manīta diskusija par to, kas kopš 2020.gada pavasara notika un joprojām notiek ar intubētejiem Covid-19 slimniekiem.

Vai var ticēt Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) komunikācijas speciālistam, kurš apgalvo, ka “mūsu ārsti izmanto visas jaunākās atziņas un labāko ārzemju pieredzi”, vienlaicīgi ne ar zilbi neatbildot uz žurnālista lūgumu sniegt statistiku par intubēto pacientu skaitu un mirstību?

Izņemot bijušo RAKUS feldšeri Marinu Kornatovsku un viņas panikā izteikto “slimieki mirst no ārstēšanas, nevis no Covid” sociālajos tīklos 2020.gada 2.decembrī, neviens trauksmi nav cēlis. Latvijas ārstu izteikumos ir redzama tikai konstatācija - intubētie slimnieki mirst. Taču iekārtu trūkums publiskajās diskusijās joprojām ir svarīgs arguments uzņēmumu un skolu slēgšanai un citiem sabiedrības veselības glābšanas pasākumiem.

Ventilatoru lietošana bija kļūda vairumā gadījumu

Jau 2020.gada 17.aprīlī rakstā “Ventilatori tiek pārmērīgi izmantoti Covid-19 pacientiem” CBC News Kanādā atsaucās uz itāļu intensīvās terapijas granda Lučiano Gattinoni un līdzstrādnieku publikāciju “Mehāniskā ventilācija - jo mazāk jo labāk” profesionālajā žurnālā Intensive Care Medicine 2020.gada 11.martā.

"Standarta ārstēšanu nevar piemērot nestandarta slimībai," atzina Vācijas Getingenes Medicīnas universitātes anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas profesors. Astoņdesmito gadu sākumā Gattinoni tika skaļi izsmiets, bet vēlāk iemantoja pasaules slavu ar savu slimnieku pozicionēšanas metodi “prone positioning” - pēc kuras, lai uzlabotu skābekļa apmaiņu plaušās, pacienti tika novietoti uz vēdera.

Rakstā Lučiano Gattinoni un kolēģi secina, ka Covid-19 būtiski atšķiras no parastā akūtā elpošanas traucējuma sindroma (angl. Acute Respiratory Distress Syndrome - ARDS) un ierastā augsta spiediena ventilatoru lietošana viņiem var kaitēt. Itālijas Turīnas Mauričiano slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsts Marko Garrone apliecina, ka Lučiano Gattinoni raksts maina “spēles noteikumus” un skaidri parāda to, ko viņš un viņa kolēģi pieredzējuši neatliekamās palīdzības dienestā kopš februāra beigām, kad uzliesmoja Covid pandēmija Itālijas ziemeļos.

Laimīgie hipoksēmiķi*

Sekojošā publikācija ASV Wall Street Journal 2020.gada 11.maijā “Daži ārsti atsakās izmantot mehāniskos plaušu ventilatorus Covid-19 ārstēšanai” skaidroja Covid-19 paradoksu: liels skaits pacientu ierodas slimnīcās ar tik zemu skābekļa līmeni asinīs, ka viņiem vajadzētu būt bez samaņas vai uz iekšējo orgānu sabrukšanas robežas, bet tā vietā viņi ir žirgti, runātīgi un nebūt necīnās pēc elpas.

Ārsti šos pacientus nodēvējuši par “laimīgajiem hipoksēmiķiem”, jo neparasti zemais skābekļa līmenis asinīs un spēja salīdzinoši viegli elpot bija nesavienojama. Tomēr bažās, ka pacientu stāvoklis var pēkšņi pasliktināties, ārsti uzsāka mehānisko elpināšanu, lai pēc tam novērotu, ka slimniekiem no tā kļūst tikai sliktāk.

Vairāki citi ārsti teica, ka gūst panākumus, izmantojot vienkāršākas pieejas. Tas savukārt samazināja vajadzību pēc mehāniskajiem ventilatoriem, kuru trūkums tika uzsvērts kā galvenais drauds Covid-19 krīzes sākumā, un attiecīgi samazināja arī spriedzi slimnīcu personālam.

Ventilatoriem ir svarīga nozīme ārstēšanā, taču pastāv nopietni riski, ja tie tiek lietoti par ilgu. Pacienti var iegūt sekundāras infekcijas, piemēram, bakteriālu pneimoniju. Viņi var saslimt arī ar urīnceļu infekcijām tādēļ, ka ir pārāk ilgi piesastīti gultai un viņiem ir lielāks nieru mazspējas un trombu veidošanās risks. Ja ventilators nav pareizi iestatīts, pacienti var gūt nopietnus plaušu bojājumus.

Miruši pat 88% no intubētajiem Covid-19 pacientiem

Wall Street Journal atsaucās uz datiem, kas liecināja, ka ventilatori smagi slimiem Covid-19 pacientiem nav tik efektīvi kā citos smagu elpošanas traucējumu gadījumos. Apvienotajā Karalistē līdz 7. maijam bija miruši 58,8% Covid-19 pacientu, kuri bija pieslēgti plaušu mehāniskajai ventilācijai, liecināja valsts Nacionālā veselības dienesta dati. Salīdzinoši pacientiem ar cita veida vīrusu pneimoniju vidējā mirstība pēc mākslīgās plaušu ventilācijas bija 34,5%. Taču no Covid-19 pacientiem, kuriem tika pielietots vienkāršāks elpošanas atbalsts, nomira tikai 17,8%.

Pētījums Amerikas Medicīnas asociācijas žurnālā liecina, ka Ņujorkā Nortvelas veselības kompleksā nomira 88% no 320 Covid-19 pacientiem, kuriem tika veikta mehāniskā ventilācija. Savukārt no 2314, kuri nesaņēma mehānisko ventilāciju, nomira 11,7%.

Pandēmijas sākumā ārsti steidzās likt Covid-19 pacientus pie ventilatoriem daļēji arī tādēļ, ka baidījās par medicīniskā personāla drošību ar mazāk invazīvām metodēm, kur pacienti brīvi ieelpo un izelpo ne tik noslēgtā sistēmā.

Nāves iemesls - nepareiza sākotnējā diagnoze

Arī Itālijas portāla Start Magazine rakstā “Mehāniskā ventilācija pret Covid-19: kas notika?” 2020.gada 2.jūnijā žurnālists Džuzi Karetto atsaucas uz Wall Street Journal izmeklēšanu un secina, ka lielākā daļa mehāniski elpināto pacientu ir miruši.

Amerikas Medicīnas asociācijas žurnālā publicēts Milānas poliklīnikā veiktais pētījums, ko kā pirmais parakstījis profesors Džakomo Graselli, Milānas poliklīnikas anestēzijas un vispārējās terapijas nodaļas vadītājs un asociētais profesors intensīvajā terapijā. Arī tajā konstatēts, ka gandrīz katrs otrais pie mehāniskās plaušu ventilācijas aparāta pieslēgtais pacients mirst.

Kā ziņo žurnāls Start Magazine, - tam, ka pneimonija bija sekas, nevis galvenais nāves iemesls, daži pierādījumi no Itālijā veiktajām autopsijām tika saņemti jau aprīļa vidū. Virusoloģes Marija Rita Džismondo, Milānas Sakko slimnīcas klīniskās mikrobioloģijas, virusoloģijas un bioloģisko ārkārtas situāciju diagnostikas direktores viedoklis ir pamatots autopsijas rezultātos. Pēc 70 līķu sekcijām viņa konstatēja: „Pneimonija ir vēlāks simptoms un, iespējams, pat mazāk nopietns nekā tas, ko vīruss izraisa mūsu ķermenī. Covid-19 ir sistēmiska asinsvadu iekaisuma slimība. Plaušas nevar sekmīgi ventilēt, jo, neskatoties uz piespiedu skābekļa ieelpošanu, asinis pietiekami neriņķo. Pat vienkārši respiratori būtu pasliktinājuši slimības iznākumu.”

Cik intubēto pacientu miruši Latvijā?

Cik no 2609 mirušajiem Covid-19 slimniekiem ar bīstami zemu skābekļa līmeni asinīs būtu palikuši dzīvi, ja nebūtu pieslēgti mehāniskās plaušu ventilācijas iekārtām un piesieti (burtiskā nozīmē) intensīvās aprūpes gultām?

Pirms nedaudz vairāk kā gada (2020.11.26.) Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) viceprezidents Roberts Fūrmanis RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” konstatēja: “Ļoti iespējams, ka kādu izveseļojušos pacientu atradīs, bet tie pacienti, kuri pieslēgti mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtai… Tur patiesībā ir vienvirziena ceļš. Lielākā daļa šo pacientu, kuri tiek mākslīgi elpināti, viņi vai nu mirst, vai viņu veselības stāvoklis paliek ar ļoti smagām komplikācijām.”

Jautājums - cik % ir “lielākā daļa”? Un otrs - vai kopš 2020.gada decembra kaut kas ir mainījies smagi slimo Covid-19 pacientu ārstēšanas algoritmā?

Joprojām, vairāk nekā gadu pēc tam, kad ārsti Itālijā, Anglijā un ASV atzinās savā pieredzes trūkumā un kļūdās, Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis 2021.gada 6.septembrī LTV1 ziņu raidījumā “Panorāma” kā galveno potenciālo draudu veselības aprūpes sistēmas kapacitātei joprojām min aparatūras un intensīvās aprūpes gultu nepietiekamību. Ja var ticēt teiktajam, pirmdien, 6.septembrī pie dažādas modifikācijas elpināšanas iekārtām bija pieslēgti 182 pacienti Latvijā. Cik no viņiem paredzēts “vienvirziena ceļš” ar mehānisko plaušu ventilāciju? Un vai tiešām to nevar mainīt?

Covid-19 pasludināšana par neārstējamu slimību ir tikai un vienīgi lielā farmācijas bizenesa interesēs. Vairāki pasaulslaveni ārsti, tajā skaitā kardiologs Peters Makkulohs (Peter A McCullough), kā arī virusologs, Nobela prēmijas laureāts Lūks Montaņjē (Luc Montagnier) tiek pasludināti par tumsoņām un atpakaļrāpuļiem, izslēgti no sociālajiem tīkliem un vajāti tādēļ, ka atļaujas publiski aizstāvēt Ivermektīnu (Ivermectin) un citu lētu un efektīvu medikamentu kokteiļu lietošanu Covid-19 ārstēšanā.

Ivermektīna izgudrotāji Viljams C. Kempbels (William C. Campbell) and Satoši Omura (Satoshi Ōmura) 2015.gadā saņēma Nobela prēmiju, bet tas netraucē šo zāļu blokādei Austrālijā. Roberts Malone (Robert Malone), cilvēks, kas izgudroja mRNA vakcīnu, ar nožēlu konstatē, ka ne tikai medijos, bet arī zinātnē šobrīd notiek cenzūra un tiek slāpēta jebkura informācija un pētījuma rezultāti, kas runā par vakcīnu blaknēm un vakcīnu saražoto proteīnu cito-toksiskumu.

Viss notiekošais atgādina kaut ko jau sen redzētu. „Lielais Ļeņins” reiz esot teicis: “Sekojiet naudas plūsmai!”

*Hipoksēmija - stāvoklis, kas attīstās, kad organisma audi tiek pārāk maz apgādāti ar skābekli un/vai tajos ir skābekļa apguves traucējumi, kas var izraisīt neatgriezeniskas pārmaiņas dzīvībai svarīgos orgānos)

AVOTI:

1.“”Less is More” in mechanical ventilation” Intensive Care Medicine vol. 46 L.Gattinoni, M. Quintel, J. Marini 2020.03.11.

2.“Ventilators are being overused on COVID-19 patients, world-renowned critical care specialist says” Megan Williams, CBC News, 2020.04.17.

3.“Some Doctors Pull Back on Using Ventilators to Treat Covid-19” Sarah Toy & Denise Roland, Wall Street Journal 2020.05.11. drukātais izdevums

4.“Ventilazione meccanica anti Covid-19: che cosa è successo?”, START MAGAZINE, Giusy Caretto, 2020.06.02.

5.“Vai var izveseļoties, ja Covid-19 pacients bijis pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas aparāta?” Atbild Fūrmanis, www.la.lv, 2020.11.26.

6.”Arī Rīgas Austrumu slimnīcā ārkārtas stāvoklis: Covid-19 dēļ atceļ plānveida operācijas”, LTV1 “Panorāma”, Aija Kinca, 2021.09.06.

Citas publikācijas Latvijā:

2020.gada 10.aprīlī NRA rakstā “Pēta sakarības starp Covid-19 pacientu nāvi un plaušu ventilatoru lietošanu” citē izdevumus Asociated Press un Business Insider, un apraksta milzīgo nāves gadījumu īpatsvaru mākslīgi elpināto Covid-19 pacientu vidū pasaulē, kaut nerunā par stāvokli Latvijā.

2020.gada 2.augustā Latvijas Sabiedriskie mediji www.lsm.lv ziņā “Latvijas slimnīcas gatavojas Covid-19 otrajam vilnim un pērk deficītas iekārtas” stāsta par līdzekļu piešķiršanu valsts trīs lielākajām slimnīcām, lai tās varētu iegādāties smagi slimo glābšanai nepieciešamo aprīkojumu, tostarp plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas. Pēc NMPD datiem augusta sākumā Latvijā bija 536 plaušu mākslīgās ventilācijas aparāti.

2020.gada 26.oktobrī Rīgas Stradiņa Universitātes portālā intervijā “RSU prof. un infektoloģe Baiba Rozentāle: Jāmāk prognozēt vīrusa attīstību” stāsta par valsts pētījumu programmas projektu, kura uzdevums ir pētīt Covid-19 attīstību un meklēt labākās ārstniecības iespējas, un aicina negaidīt, līdz pacients jāslēdz pie plaušu mehāniskās ventilācijas aparāta.

Novērtē šo rakstu:

93
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai tiešām „mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā”?

FotoRadio intervijas rosināta refleksija, braucot auto. „Mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā. Briesmīgs laiks," vaimanā kādi intervējamie pa radio. Hmm…diskutējami.
Lasīt visu...

21

Gļēvuļu valdība glābj savas pakaļas, vainu veļot uz citiem

FotoTrīs dienas tika dotas, lai valdības ierēdņi varētu sagatavot kaut minimālu šī lēmuma juridisko un ekonomisko bāzi. Ja kāds naivi iedomājas, ka no ministriju seifa tika izņemta slepenā mapīte “X stunda”, kurā detalizēti aprakstīts, kā rīkoties līdzīgā situācijā, tad šāds cilvēks ir jāsarūgtina. Nekāda plāna valdībai nav, jo tā jau no sākta gala darbojas viendienīšu režīmā, kurā, pārfrāzējot kādas oskarotas brāļu Koenu filmas nosaukumu, stratēģiskiem lēmumiem nav vietas.
Lasīt visu...

18

Kārtējā atklātā vēstule Latvijas tautai

FotoŠodien, kad ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits valstī ir sasniedzis rekordu, Kariņa-Levita režīms ir apjucis un nezina ko darīt! Tā vietā, lai atzītu savas kļūdas, Kariņa-Levita režīms grib ieviest lokdaunu jeb stingros ierobežojumus Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Es izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)

FotoEs izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)… Paņēmiens, kā radīt imunitāti pret mēģinājumu noindēt, zināms no skolas gadiem (Grāfs Monte-Kristo) un pēc tam atsevišķu varasvīru biogrāfiju aprakstiem: organisma pieradināšana pie indes ar mazām, regulārām devām, tās pakāpeniski palielinot. Vai paņēmienam ir nosaukums, es nezinu.
Lasīt visu...

21

Mēs neesam dzimtcilvēki!

FotoKariņš ir iedomājies, ka latvzemieši ir viņa dzimtļaudis, ar kuriem varmāka var darīt visu, kas ienāk prātā.
Lasīt visu...

21

Valsts varas nozagšanas budžets

FotoSaeimā sākusies nākamā gada valsts budžeta izskatīšana. Valdības vadītājs to raksturo kā “līdzsvarotu un absolūti vērstu uz attīstību”. Viņš esot lepns par to! Grūti saprast, kur valdošais olimps saskata līdzsvaru starp ieplānoto 40% algu pielikumu pašiem sev un ienākumu palielinājumu mediķiem 4 - 5% robežās Manuprāt, šobrīd pat piedāvāt apspriest budžetu, kas veselības aprūpei paredz mazāk nekā pusi no absolūti nepieciešamā, ir amorāli.
Lasīt visu...

21

Esam gatavi iedarbināt „vajāšanas pantu” pret visiem, kas pacels balsi!

FotoCovid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek lielu slogu mediķiem, operatīvo dienestu un iekšlietu struktūru darbiniekiem, apsargiem un daudzu citu jomu personālam. Tāpat aizvien biežāk tiek konstatēts, ka atsevišķas personas vai apvienības rada apzinātus šķēršļus pandēmijas pārvarēšanā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

„Delfi” un „TVNET” vēstule valdībai un parlamentam: mēs jums ļoti pateicamies, bet atkal esam izsalkuši

Latvijas mediji atzinīgi vērtē valdības līdzšinējo pretimnākšanu Latvijas izdevēju nozarei, izstrādājot...

Foto

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt: partijas “Likums un kārtība” valdes paziņojums par Krīzes vadības padomes lēmumiem

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta...

Foto

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

Cīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt...

Foto

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

Pateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020....

Foto

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

Kur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

Pusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās...

Foto

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

Valdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti...

Foto

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi....

Foto

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

Latvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada...

Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....