Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Galvenais pamatojums 2020.gada pavasarī, kādēļ visiem jāpaliek mājās un jāslēdz uzņēmumi un skolas, bija bažas par veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un plaušu mehāniskās ventilācijas aparātu trūkums. Pasaules ziņu kanālus pārpludināja ainas ar pārpildītām slimnīcām, zārkiem un satraucoši skaitļi par hospitalizētajiem un mirušajiem katrā valstī. Eiropas valstu kopīgs iepirkums neizdevās ražotāju pārslodzes dēļ, tādēļ Latvijā runāja par elpināšanas iekārtu starptautisku aizņemšanos krīzes gadījumā.

Tajā pašā laikā vairākos prestižos pasaules laikrakstos daudz mazākiem burtiņiem parādījās arī pirmās atziņas par pieļautajām kļūdām slimības ārstēšanā un secinājumi, ka plaušu mehāniskā ventilācija Covid-19 slimniekiem ir bijusi vismaz pārspīlēta. Apvienotajā Karalistē līdz 7. maijam bija miruši 58,8%, savukārt Ņujorkā, Nortvelas veselības kompleksā pat 88% no 320 Covid-19 pacientiem, kuri bija pieslēgti plaušu mehāniskajai ventilācijai.

Ir pagājis vairāk nekā gads kopš šīm pirmajām publikācijām, taču Latvijas sabiedriskajos medijos nav manīta diskusija par to, kas kopš 2020.gada pavasara notika un joprojām notiek ar intubētejiem Covid-19 slimniekiem.

Vai var ticēt Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) komunikācijas speciālistam, kurš apgalvo, ka “mūsu ārsti izmanto visas jaunākās atziņas un labāko ārzemju pieredzi”, vienlaicīgi ne ar zilbi neatbildot uz žurnālista lūgumu sniegt statistiku par intubēto pacientu skaitu un mirstību?

Izņemot bijušo RAKUS feldšeri Marinu Kornatovsku un viņas panikā izteikto “slimieki mirst no ārstēšanas, nevis no Covid” sociālajos tīklos 2020.gada 2.decembrī, neviens trauksmi nav cēlis. Latvijas ārstu izteikumos ir redzama tikai konstatācija - intubētie slimnieki mirst. Taču iekārtu trūkums publiskajās diskusijās joprojām ir svarīgs arguments uzņēmumu un skolu slēgšanai un citiem sabiedrības veselības glābšanas pasākumiem.

Ventilatoru lietošana bija kļūda vairumā gadījumu

Jau 2020.gada 17.aprīlī rakstā “Ventilatori tiek pārmērīgi izmantoti Covid-19 pacientiem” CBC News Kanādā atsaucās uz itāļu intensīvās terapijas granda Lučiano Gattinoni un līdzstrādnieku publikāciju “Mehāniskā ventilācija - jo mazāk jo labāk” profesionālajā žurnālā Intensive Care Medicine 2020.gada 11.martā.

"Standarta ārstēšanu nevar piemērot nestandarta slimībai," atzina Vācijas Getingenes Medicīnas universitātes anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas profesors. Astoņdesmito gadu sākumā Gattinoni tika skaļi izsmiets, bet vēlāk iemantoja pasaules slavu ar savu slimnieku pozicionēšanas metodi “prone positioning” - pēc kuras, lai uzlabotu skābekļa apmaiņu plaušās, pacienti tika novietoti uz vēdera.

Rakstā Lučiano Gattinoni un kolēģi secina, ka Covid-19 būtiski atšķiras no parastā akūtā elpošanas traucējuma sindroma (angl. Acute Respiratory Distress Syndrome - ARDS) un ierastā augsta spiediena ventilatoru lietošana viņiem var kaitēt. Itālijas Turīnas Mauričiano slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības ārsts Marko Garrone apliecina, ka Lučiano Gattinoni raksts maina “spēles noteikumus” un skaidri parāda to, ko viņš un viņa kolēģi pieredzējuši neatliekamās palīdzības dienestā kopš februāra beigām, kad uzliesmoja Covid pandēmija Itālijas ziemeļos.

Laimīgie hipoksēmiķi*

Sekojošā publikācija ASV Wall Street Journal 2020.gada 11.maijā “Daži ārsti atsakās izmantot mehāniskos plaušu ventilatorus Covid-19 ārstēšanai” skaidroja Covid-19 paradoksu: liels skaits pacientu ierodas slimnīcās ar tik zemu skābekļa līmeni asinīs, ka viņiem vajadzētu būt bez samaņas vai uz iekšējo orgānu sabrukšanas robežas, bet tā vietā viņi ir žirgti, runātīgi un nebūt necīnās pēc elpas.

Ārsti šos pacientus nodēvējuši par “laimīgajiem hipoksēmiķiem”, jo neparasti zemais skābekļa līmenis asinīs un spēja salīdzinoši viegli elpot bija nesavienojama. Tomēr bažās, ka pacientu stāvoklis var pēkšņi pasliktināties, ārsti uzsāka mehānisko elpināšanu, lai pēc tam novērotu, ka slimniekiem no tā kļūst tikai sliktāk.

Vairāki citi ārsti teica, ka gūst panākumus, izmantojot vienkāršākas pieejas. Tas savukārt samazināja vajadzību pēc mehāniskajiem ventilatoriem, kuru trūkums tika uzsvērts kā galvenais drauds Covid-19 krīzes sākumā, un attiecīgi samazināja arī spriedzi slimnīcu personālam.

Ventilatoriem ir svarīga nozīme ārstēšanā, taču pastāv nopietni riski, ja tie tiek lietoti par ilgu. Pacienti var iegūt sekundāras infekcijas, piemēram, bakteriālu pneimoniju. Viņi var saslimt arī ar urīnceļu infekcijām tādēļ, ka ir pārāk ilgi piesastīti gultai un viņiem ir lielāks nieru mazspējas un trombu veidošanās risks. Ja ventilators nav pareizi iestatīts, pacienti var gūt nopietnus plaušu bojājumus.

Miruši pat 88% no intubētajiem Covid-19 pacientiem

Wall Street Journal atsaucās uz datiem, kas liecināja, ka ventilatori smagi slimiem Covid-19 pacientiem nav tik efektīvi kā citos smagu elpošanas traucējumu gadījumos. Apvienotajā Karalistē līdz 7. maijam bija miruši 58,8% Covid-19 pacientu, kuri bija pieslēgti plaušu mehāniskajai ventilācijai, liecināja valsts Nacionālā veselības dienesta dati. Salīdzinoši pacientiem ar cita veida vīrusu pneimoniju vidējā mirstība pēc mākslīgās plaušu ventilācijas bija 34,5%. Taču no Covid-19 pacientiem, kuriem tika pielietots vienkāršāks elpošanas atbalsts, nomira tikai 17,8%.

Pētījums Amerikas Medicīnas asociācijas žurnālā liecina, ka Ņujorkā Nortvelas veselības kompleksā nomira 88% no 320 Covid-19 pacientiem, kuriem tika veikta mehāniskā ventilācija. Savukārt no 2314, kuri nesaņēma mehānisko ventilāciju, nomira 11,7%.

Pandēmijas sākumā ārsti steidzās likt Covid-19 pacientus pie ventilatoriem daļēji arī tādēļ, ka baidījās par medicīniskā personāla drošību ar mazāk invazīvām metodēm, kur pacienti brīvi ieelpo un izelpo ne tik noslēgtā sistēmā.

Nāves iemesls - nepareiza sākotnējā diagnoze

Arī Itālijas portāla Start Magazine rakstā “Mehāniskā ventilācija pret Covid-19: kas notika?” 2020.gada 2.jūnijā žurnālists Džuzi Karetto atsaucas uz Wall Street Journal izmeklēšanu un secina, ka lielākā daļa mehāniski elpināto pacientu ir miruši.

Amerikas Medicīnas asociācijas žurnālā publicēts Milānas poliklīnikā veiktais pētījums, ko kā pirmais parakstījis profesors Džakomo Graselli, Milānas poliklīnikas anestēzijas un vispārējās terapijas nodaļas vadītājs un asociētais profesors intensīvajā terapijā. Arī tajā konstatēts, ka gandrīz katrs otrais pie mehāniskās plaušu ventilācijas aparāta pieslēgtais pacients mirst.

Kā ziņo žurnāls Start Magazine, - tam, ka pneimonija bija sekas, nevis galvenais nāves iemesls, daži pierādījumi no Itālijā veiktajām autopsijām tika saņemti jau aprīļa vidū. Virusoloģes Marija Rita Džismondo, Milānas Sakko slimnīcas klīniskās mikrobioloģijas, virusoloģijas un bioloģisko ārkārtas situāciju diagnostikas direktores viedoklis ir pamatots autopsijas rezultātos. Pēc 70 līķu sekcijām viņa konstatēja: „Pneimonija ir vēlāks simptoms un, iespējams, pat mazāk nopietns nekā tas, ko vīruss izraisa mūsu ķermenī. Covid-19 ir sistēmiska asinsvadu iekaisuma slimība. Plaušas nevar sekmīgi ventilēt, jo, neskatoties uz piespiedu skābekļa ieelpošanu, asinis pietiekami neriņķo. Pat vienkārši respiratori būtu pasliktinājuši slimības iznākumu.”

Cik intubēto pacientu miruši Latvijā?

Cik no 2609 mirušajiem Covid-19 slimniekiem ar bīstami zemu skābekļa līmeni asinīs būtu palikuši dzīvi, ja nebūtu pieslēgti mehāniskās plaušu ventilācijas iekārtām un piesieti (burtiskā nozīmē) intensīvās aprūpes gultām?

Pirms nedaudz vairāk kā gada (2020.11.26.) Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) viceprezidents Roberts Fūrmanis RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” konstatēja: “Ļoti iespējams, ka kādu izveseļojušos pacientu atradīs, bet tie pacienti, kuri pieslēgti mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtai… Tur patiesībā ir vienvirziena ceļš. Lielākā daļa šo pacientu, kuri tiek mākslīgi elpināti, viņi vai nu mirst, vai viņu veselības stāvoklis paliek ar ļoti smagām komplikācijām.”

Jautājums - cik % ir “lielākā daļa”? Un otrs - vai kopš 2020.gada decembra kaut kas ir mainījies smagi slimo Covid-19 pacientu ārstēšanas algoritmā?

Joprojām, vairāk nekā gadu pēc tam, kad ārsti Itālijā, Anglijā un ASV atzinās savā pieredzes trūkumā un kļūdās, Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis 2021.gada 6.septembrī LTV1 ziņu raidījumā “Panorāma” kā galveno potenciālo draudu veselības aprūpes sistēmas kapacitātei joprojām min aparatūras un intensīvās aprūpes gultu nepietiekamību. Ja var ticēt teiktajam, pirmdien, 6.septembrī pie dažādas modifikācijas elpināšanas iekārtām bija pieslēgti 182 pacienti Latvijā. Cik no viņiem paredzēts “vienvirziena ceļš” ar mehānisko plaušu ventilāciju? Un vai tiešām to nevar mainīt?

Covid-19 pasludināšana par neārstējamu slimību ir tikai un vienīgi lielā farmācijas bizenesa interesēs. Vairāki pasaulslaveni ārsti, tajā skaitā kardiologs Peters Makkulohs (Peter A McCullough), kā arī virusologs, Nobela prēmijas laureāts Lūks Montaņjē (Luc Montagnier) tiek pasludināti par tumsoņām un atpakaļrāpuļiem, izslēgti no sociālajiem tīkliem un vajāti tādēļ, ka atļaujas publiski aizstāvēt Ivermektīnu (Ivermectin) un citu lētu un efektīvu medikamentu kokteiļu lietošanu Covid-19 ārstēšanā.

Ivermektīna izgudrotāji Viljams C. Kempbels (William C. Campbell) and Satoši Omura (Satoshi Ōmura) 2015.gadā saņēma Nobela prēmiju, bet tas netraucē šo zāļu blokādei Austrālijā. Roberts Malone (Robert Malone), cilvēks, kas izgudroja mRNA vakcīnu, ar nožēlu konstatē, ka ne tikai medijos, bet arī zinātnē šobrīd notiek cenzūra un tiek slāpēta jebkura informācija un pētījuma rezultāti, kas runā par vakcīnu blaknēm un vakcīnu saražoto proteīnu cito-toksiskumu.

Viss notiekošais atgādina kaut ko jau sen redzētu. „Lielais Ļeņins” reiz esot teicis: “Sekojiet naudas plūsmai!”

*Hipoksēmija - stāvoklis, kas attīstās, kad organisma audi tiek pārāk maz apgādāti ar skābekli un/vai tajos ir skābekļa apguves traucējumi, kas var izraisīt neatgriezeniskas pārmaiņas dzīvībai svarīgos orgānos)

AVOTI:

1.“”Less is More” in mechanical ventilation” Intensive Care Medicine vol. 46 L.Gattinoni, M. Quintel, J. Marini 2020.03.11.

2.“Ventilators are being overused on COVID-19 patients, world-renowned critical care specialist says” Megan Williams, CBC News, 2020.04.17.

3.“Some Doctors Pull Back on Using Ventilators to Treat Covid-19” Sarah Toy & Denise Roland, Wall Street Journal 2020.05.11. drukātais izdevums

4.“Ventilazione meccanica anti Covid-19: che cosa è successo?”, START MAGAZINE, Giusy Caretto, 2020.06.02.

5.“Vai var izveseļoties, ja Covid-19 pacients bijis pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas aparāta?” Atbild Fūrmanis, www.la.lv, 2020.11.26.

6.”Arī Rīgas Austrumu slimnīcā ārkārtas stāvoklis: Covid-19 dēļ atceļ plānveida operācijas”, LTV1 “Panorāma”, Aija Kinca, 2021.09.06.

Citas publikācijas Latvijā:

2020.gada 10.aprīlī NRA rakstā “Pēta sakarības starp Covid-19 pacientu nāvi un plaušu ventilatoru lietošanu” citē izdevumus Asociated Press un Business Insider, un apraksta milzīgo nāves gadījumu īpatsvaru mākslīgi elpināto Covid-19 pacientu vidū pasaulē, kaut nerunā par stāvokli Latvijā.

2020.gada 2.augustā Latvijas Sabiedriskie mediji www.lsm.lv ziņā “Latvijas slimnīcas gatavojas Covid-19 otrajam vilnim un pērk deficītas iekārtas” stāsta par līdzekļu piešķiršanu valsts trīs lielākajām slimnīcām, lai tās varētu iegādāties smagi slimo glābšanai nepieciešamo aprīkojumu, tostarp plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas. Pēc NMPD datiem augusta sākumā Latvijā bija 536 plaušu mākslīgās ventilācijas aparāti.

2020.gada 26.oktobrī Rīgas Stradiņa Universitātes portālā intervijā “RSU prof. un infektoloģe Baiba Rozentāle: Jāmāk prognozēt vīrusa attīstību” stāsta par valsts pētījumu programmas projektu, kura uzdevums ir pētīt Covid-19 attīstību un meklēt labākās ārstniecības iespējas, un aicina negaidīt, līdz pacients jāslēdz pie plaušu mehāniskās ventilācijas aparāta.

Novērtē šo rakstu:

96
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

10

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

FotoPie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks, mēs integrēsimies. Un tad sapratu, ka man šis jāpasaka. Latvija nekad nebūs bagāta, ja Latvijā tiks ienīsti cilvēki.
Lasīt visu...

21

Ausīs arī mūsu saule

FotoMotoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem, puspatiesībām un meliem, kas ļoti kropļo cilvēkiem realitātes apziņu. “Latvieši ir stipra tauta”, ar ko stipra? Ar to, ka okupekļus jauc 2022.g.,nevis 1991.g., vai 2014.g.(Krimas aneksija). Stipra?”. Tvīta saturs noteikti kādā radīja aizvainojumu un pārdomas. Vai abus.
Lasīt visu...

21

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

FotoValdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un publiskie paziņojumi atgādina zināmo manipulācijas metodi par "labo policistu" un "slikto policistu".
Lasīt visu...

21

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

FotoBiedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes vairāk nekā 150 iesniegumiem no iedzīvotājiem un organizācijām par iespējamiem mediju ētikas pārkāpumiem un 51 gadījumā sagatavojusi detalizētu izvērtējumu sūdzībai un atzinumu.
Lasīt visu...

21

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

FotoArmands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena - jebkuras šaubas tiek tulkotas pa sliktu apsūdzētājam. Ar frāzēm –" varētu likties", "varētu secināt", " izskatās ka", "varētu bažīgi iztēloties, ka".
Lasīt visu...

21

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

FotoLaika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos (ministrijās), kas katra atbild par savu jomu, nekad neinteresējas par citas ministrijas esamību, bet ja saņem kādu  citas ministrijas sastādītu likumprojektu, Ministru kabineta noteikumus vai mazāk svarīgu dokumentu, tad šo rakstu darbu nīdē laukā vai vismaz piesārņo ar tik  daudz birokrātiskām prasībām, ka jaunievedumam ir tikai bremzes iedaba. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....

Foto

Antropoloģisks pētījums

Vai atceramies sabiedrībā pazīstamos indivīdus, kuri saviem uzvārdiem lika prievārdus ar mērķi panākt aristokrātisku skanējumu? Visi ņirgājās par Fon Kalmanoviču un De Vaškeviču, turpretim...

Foto

Liberālās demokrātijas apdraudētība kā tās leģitimitātes pamats

Ir viena uzskatu pārbaude, kas būtu jāveic ar sevi katram pilsoniski aktīvam cilvēkam. Tātad jums — šīs slejas lasītājam...

Foto

Kas Pīlēnam deva tautas mandātu veidot valdību? Kurš? Pareizi, neviens!

Sākšu ar jautājumu. Vai man vienīgajam šķiet, ka kaut kas nav kārtībā ar zaļo bildi, nu...

Foto

Mēs visu ļoti rūpīgi rečekojām un noskaidrojām, ka Bārbijas Kens nav stāvoklī, - ziedojiet mums naudu, lai mēs varam turpināt!

Jūnija vidū konservatīvi noskaņotā humora vietne...

Foto

Žetonu piešķiršanas kārtība

Šodien “Neatkarīgajā” Elitas Veidemanes un Rolanda Pētersona intervija ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā nav tipiskā draudzīgā intervija, kur ilgā sarunā norunātais sakompilēts...

Foto

Viņš NEKAD nebūs mans prezidents

Egils ir atmodies no letarģiskā miega. Sveicot 14.Saeimu, viņš uzkāpa kancelē un zibeņoja....

Foto

Tikai nesmejieties skaļi, es došu dažus padomus par veselības aprūpi

Kustība "Par!" Veselības ministrijas politiskajā vadībā bijusi visus četrus 13. Saeimas sasaukuma gadus - divus gadus Ilze Viņķele, divus - es. Esam...

Foto

Beidzot ir gala lēmums saistībā ar manu autoavāriju

Šā gada 1. maija traģiskā avārija zibenīgi pārpildīja interneta ziņu portālus, un sociālie tīkli jau izdarīja tūlītēju spriedumu,...

Foto

Mēs labprāt ierasti neliktos ne zinis, bet diemžēl šoreiz mums jāimitē ieinteresētība

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) piektdien, 4. novembrī, ir pieprasījusi VSIA “Latvijas Televīzija”...

Foto

Štrunts par algām, īstā problēma ir tā, ka izglītības jomā ir iestājusies pieklājības un cieņpilnas attieksmes krīze

Pieklājība un cieņpilna attieksme ir jebkuru attiecību pamatā. Taču...

Foto

Pasaulē piešķir Darvina balvu, Latvijas politikā – Levita medaļu

Pēc ziņas, ka četriem ļoti jau nu šaubīgas raudzes 13. Saeimas deputātiem piešķirta Egila Levita vārdā nosauktā...

Foto

Kā lordu sarunas varētu patīrīt Latvijas tirgu

Nesen bija pirmā reize, kad izdevās personīgi satikt un iepazīties ar kādu lordu, turklāt – ar diviem vienā vakarā....

Foto

Vai kūdra var izglābt Latviju?

Šķiet, tikai retais nebūs pamanījis zemestrīci, kas pēdējā gada laikā ir satricinājusi energoresursu tirgu. Lai mazinātu iespējamās enerģētiskās krīzes ietekmi, ne...

Foto

Slimot nav rožu dārzs, jo īpaši slimnīcā

Slimot nav rožu dārzs. Tas ir fakts. Taču, nokļūšana slimnīcā var pārvērsties par krietni nepatīkamāku pieredzi, kas neaprobežojas ar...

Foto

Jaunākiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem ļaus nesportot un pieņemties svarā

Plašākam lasītāju lokam paslīdēja garām kāda satraucoša ziņa – 18. oktobrī Ministru kabinets atbalstīja noteikumu projektu "Grozījumi...

Foto

Ja tagad izrādās, ka pie varas ir tikai partijas (1,4% vēlētāju), tad steigšus jāatkāpjas no senā principa, ka tautas vietniekam ir plašas pilnvaras

[1.] Biedrība “Atvērtās...

Foto

Latvijai ir vajadzīgs Roberts Fūrmanis. Vairāk nekā "progresisti"

„Tagad es jums pateikšu, kas notiks tālāk. Sarūsējusi fašistu kaska uz bērza krusta – tas ir viss, ko...

Foto

Pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie” jeb valsts mediji ir nostājušies pret tautas vairākumu

Operācijas Mindfuck vietējā kontekstā: šobrīd Latvijā ir iestājusies unikāla situācija: pirmo reizi jaunlaiku vēsturē “sabiedriskie”...