Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

!!!

09.04.2020. 21:21

LOSP vada PĪ... , kuri vispār NAV INFORMĒTI, NEZINA, vai APZINZĀTI UZĶĒZA LIKUMAM!!!

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2009/147/EK ( 2009. gada 30. novembris ) par savvaļas putnu aizsardzību (turpmāk - Putnu direktīva) nosaka, ka attiecībā uz migrējošām sugām dalībvalstis rūpējas par to, lai sugas, uz kurām attiecas medību noteikumi, netiktu medītas vairošanās laikā vai tad, kad tās atgriežas savās ligzdošanas vietās. Putnu direktīva pieļauj atkāpes, ja nevar rast citu pieņemamu risinājumu, sabiedrības veselības aizsardzības un drošības interesēs, lidojumu drošības interesēs, lai nepieļautu nopietnu kaitējumu kultūraugiem, lauksaimniecības dzīvniekiem, mežiem, zvejniecībai un ūdeņiem, lai aizsargātu floru un faunu

Latvijā Putnu direktīvas prasības tiek ieviestas ar Sugu un biotopu aizsardzības likumu. Vienlaikus ieviešot Sugu un biotopu aizsardzības likuma un Putnu direktīvas prasības jāņem vērā tiesu prakse. Izvērtējot lauksaimnieku iesniegumus un pieņemot lēmumu par to, ka izņēmuma kārtā pieļaujama migrējošo zosu šaušana, Dabas aizsardzības pārvalde vadījās arī pēc Eiropas Komisijas vadlīnijās noteiktajiem principiem, kas balstīti tai skaitā uz tiesu praksi (vadlīnijas pieejamas šeit - https://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/wildbirds/hunting/docs/hunting_guide_lv.pdf).

Dabas aizsardzības pārvalde norāda, ka Sugu un biotopu aizsardzības likuma 14.pants nosaka, ka izvērtējot izņēmuma piemērošanas iespēju un pamatotību, lemj par:
- izņēmuma piemērošanu attiecīgajai sugai (2020.gadā izsniedzot atļaujas ir norādītas konkrētas zosu sugas, ko pieļaujams iegūt);
- līdzekļiem, metodēm, ierīcēm vai paņēmieniem, kas ir atļauti indivīdu sagūstīšanā vai nonāvēšanā (2020.gadā izsniegtajās atļaujās norādīts kādu munīciju atļauts lietot, kādi ieguves nosacījumi jāievēro);
- laika un vietas apstākļiem, kādos piemērojams izņēmums, kā arī citiem izņēmuma piemērošanas nosacījumiem (2020.gadā izsniegtajās atļaujās izvērtēts, kuros laukos lielāko postījumu dēļ pieļaujama migrējošo zosu ieguve, kurās teritorijās zosu ieguvi nepieļauj citi normatīvie akti);
- nepieciešamajiem uzraudzības pasākumiem (ziņošana par nomedītajām zosīm, medību pieteikšana u.c.).

Atbildēt

!!!

09.04.2020. 21:14

Ja aizsargājamu sugu aizsardzības uzraudība un kontrole tiks atņemta DAP un nodota sazin kam, tad PILNĪGI UN ABSOLŪTI sakidrs, ka aizsargājamo sugu slaktiņam Latvijā VISI VĀRTI VAĻĀ! Jau tgad LV ir saņēmusi brīdnājumu, ka tā nespēj nodrošināt pienācīgu Eiropas Savienības nozīmes dzīvotņu un sugu aizsardzību. Kas notiks tad, kad šo funkciju atdos pilnīgam ignorantu veidojumam?
LOSPs jau tagad kā APMĀTI KILLERI ieskrējušies brēc, ka vņiem VĒL PAR MAZ AR 1000 NOŠAUTIEM MIGRĒJOŠIEM PUTNIEIM! MILJONUS SUBSĪDIJU SAŅĒMĒJI burtiski kā SLEPKAVAS PRASA VĒL. VIŅIEM VĒL NEPIETIEK! VAJAGA ŠAUT VĒL!

Nu jau LOSPs ir atklāti parādījis, kādi ir šo pašcildināto industriālo „zemes rūķu” PATIESIE MĒRĶI.
LOSP nu jau pilnīgi zemiskā veidā, pilnīgi atklāti demonstrē „LETĀLU IDIOTIJU”, deklarējot VARAM, ka šajā situācijā ir jādomā par PĀRTIKAS NEPIECIEŠAMĪBU cilvēkiem, nevis ATSEVIŠĶĀM DZĪVNIEKU SUGĀM, līdz ar to aicina iesaistītās puses vienoties un saimniecībām, kuras ir iesniegušas iesniegumus par zosu LETĀLO ATBAIDĪŠANU, bet ir saņēmušas noraidījumu, izsniegt attiecīgās atļaujas zosu letālai atbaidīšanai, kā arī nekavējoties pilnībā kompensēt lauksaimniekiem īpaši aizsargājamo nemedījamo sugu un migrējošo sugu dzīvnieku nodarītos postījumus par 2019.gadu.

Atbildēt

Zive

09.04.2020. 19:01

»

Manuprāt

nav nekādu problēmu autora pieminētajā shēmā ielikt arī DAPu vai citu līdzīgu institūciju...


Nesen TV bija sižets, kur liela DAP priekšniece Zeize visai Latvijai paziņoja, ka šai esot skumji par mazo Hesu nodarīto postu dabai. Kam mums tādām " skumjajām zeizēm" algu maksāt ? Par to, ka šī skumst ?

Atbildēt

Nu

09.04.2020. 18:49

Teicams raksts!

Atbildēt

Manuprāt

09.04.2020. 18:32

nav nekādu problēmu autora pieminētajā shēmā ielikt arī DAPu vai citu līdzīgu institūciju.
Piemērs nav tālu jāmeklē - nupat sabiedrība varēja vērot sižetu par koku ciršanu Slīteres rezervāta lieguma zonā - DAPs tik plāta rokas - jā redzam ka cirsts bet neko izdarīt nevaram - kam tad vajadzīga tāda institūcija, ja spējīga vienīgi uzrakstīt iesniegumu policijai !

Atbildēt

Ulža par velti savus suķus nebaro!

09.04.2020. 17:50

Jurim ar Edgaru noteikti nerūp efektīva un uz attīstību vērsta dabas aizsardzības sistēma. Iemesls cits. Izrādās, viens no lielākajiem mežu īpašniekiem Uldis Mierkalns Pūces-Jaunupa grupējumam „Attīstībai/Par” pirms gada noziedojis 140 000 EUR!! Tagad pienācis atstrādāšanas laiks, un tā kā viss jau noskūts, tad DAP aizsargājamajās teritorijās vēl daudz kārojamu kumosu - augstvērtīgi meži un šaujami dzīvnieki.

Atbildēt

situācija tieši tāda pati ar citiem dienestiem!

09.04.2020. 17:45

1) Nodefinēsim problēmu, kas izgaismojusies praksē (VVD nepilda savus pienākumus un nenovērš smirdoņu, piesārņojumu, riepu un plastmasu kalnus, neizsmeļ gudrona dīķus utt.), jo VVD izdod piesārņojošās darbības atļaujas un pats kontrolē to (ne)izpildīšanu — tātad nepastāv neatkarīga kontrole no malas;

! Tieši tas pats ar Valsts meža dienestu. VMD izdod atļaujas un pats arī kontrolē

Atbildēt

Jā, bet

09.04.2020. 17:33

Valsts vides dienests ir NEKAVĒJOTIES LIKVIDĒJAMS. Un tas ir tikai viens no korumpēto parazītu midzeņiem, kas ne tikai par velti rij nodokļu maksātāju naudu, bet vēl arī ar savu darbības imitāciju rada liekus, apgrūtinošus birokrātiskus šķeršļus tiem, kas vēlas reāli strādāt.

Atbildēt

tas posts turpināsies mūžīgi

09.04.2020. 16:23

vides dienests ir veca birokrātiska iestāde, kas tikai patērē Latvijas valsts budžeta līdzekļus bez jebkādas jēgas,

pat ļoti retais pozitīvais aspekts gudrona dīķu epopeja ir vien piedzīvojumu fimlas sižeta cienīga

kā Latvija gadiem ir piecūkota ar vecajām auto riepāmun vēl visādām stihiskām izgastuvēm, kur ir bijis vvd visus šos gadus?

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Krimināllikumā virza apdraudējumu vārda brīvībai

FotoPartiju apvienība “Attīstībai/Par” sadarbībā ar partiju “Progresīvie” iniciējuši diskriminējošus grozījumus Krimināllikumā, kas pāri citām sabiedrības grupām īpaši izcels tā dēvēto LGBT kopienu un ierobežos pārējai sabiedrībai vārda brīvību.
Lasīt visu...

21

Atbilde Kasīklim par 9. maiju

FotoCienījamais Kasīklis kārtējo reizi nolēma parādīt, ka viņš ir gudrāks par visiem citiem, un padalījās ar virkni savu uzskatu par 9. maija svinēšanu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Kad kapelmeistars un dziesmu svētku biļešu tirgotāja nozīmē injekciju ar plakātiem, avīzēm vai reklāmas rullīšiem

FotoVakcīnas ir medikaments, un kā katram medikamentam arī vakcīnai ir konkrēta iedarbība, efektivitāte un mēdz būt blaknes. Vēl vairāk – vakcīna ir ļoti nopietns bioloģisks medikaments, kurš būtu jānozīmē ārstam, nevis kapelmeistaram. Injicējams medikaments ir ievadāms medicīnas iestādē, vakcīna vislabāk – ģimenes ārsta kabinetā.
Lasīt visu...

21

Veselības aprūpes iestāžu funkcionāru atklātā vēstule Latvijas Republikas Saeimai un Ministru kabinetam

FotoMēs, Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) speciālisti, brīdinām, ka:
Lasīt visu...

21

9.maijs - Lielā lūzera diena

FotoKo tad īstam krievu imperiālistam 9.maijā vajadzētu pieminēt - Pirra uzvaru “Lielajā Tēvijas karā” vai murgaino Pasaules revolūciju?
Lasīt visu...

21

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

FotoJa nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā cilvēkam, kuru interesē Satversmes tiesas lēmumu ietekme uz cilvēktiesībām Latvijā, man nepatīk lasīt tiesībsarga pausto. Es gribētu izteikt iebildumus, kas, manuprāt, ir ne mazāk svarīgi sabiedrībai kā tie ieguvumi, kurus prognozē Tiesībsargs.
Lasīt visu...

21

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

FotoPēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta sabiedrības homofobiskā, neiecietīgā attieksme pret cilvēku, kas neizvēlējās savu seksuālo orientāciju, šķirstot katalogu, un nevēlējās beigt savu dzīvi 29 gadu vecumā, vērojot, kā liesmas aprij viņa dzīvību. Izdarot loģiskus secinājumus pēc medijos publiski pieejamās informācijas, N.Kindzulis ir izcietis morālu spiedienu no homofobiem, kuri viņam sūtījuši naidīgus komentārus un draudus dzīvībai seksuālās orientācijas dēļ.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

Nu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu...

Foto

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

Aprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto...

Foto

Levita - Ēlertes branža

Es iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums!...

Foto

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš...

Foto

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu...

Foto

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

Nu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu...

Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus un noderīgus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....