Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

o, bože,

15.05.2023. 20:37

»

Aizsardzības plānu pasūtītājs ir DAP! Atbildīgā persona no DAP puses Gtia Strode!

Piemērs...


vai tad ķerus tur it nekā nebija spējīgs pateikt? drausmas! drausmas! vājprāts, kas par personāžiem savilkti lemšanai!

Atbildēt

Mežu izzagšana

15.05.2023. 09:23

»

Dabas skaitīšana

Tika veikta pavirši un nekvalitatīvi. Tāpat arī iepriekšējais ziņojums par biotopu stāvokli bija no sērijas "viss ir slikti" ,bez ticamiem datiem. Jaunais nav daudz ko labāks. Bet viss šis "uztraukums " no dap puses ir saistīts ar vairāku desmitu jaunu dabas liegumu veidošanu protams, pa kluso no sabiedrības...


Tika veikti strauji un barbariski! Šobrīd desmitiem aizsargājamu dabas teritoriju ar stingrām lieguma zinām ir absolūti nepieciešamas, lai apstādinātu straujo biotopu un sugu stāvokļa kritumu Latvijā.

Atbildēt

Aizsardzības plānu pasūtītājs ir DAP! Atbildīgā persona no DAP puses Gtia Strode!

15.05.2023. 07:02

Piemērs
Dabas lieguma “Lubānas mitrājs” dabas aizsardzības plāna izstrādes uzraudzības grupa

1. Ar balss tiesībām:

1.1 Gita Strode, Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore;
1.2 Dace Kurša, Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas Vides pārvaldības speciāliste;
1.3. Oskars Kančs, Varakļānu novada pašvaldības izpilddirektors;
1.4. Daina Tutiņa, Balvu novada pašvaldības izpilddirektore;
1.5. Ruta Sidorova, Rēzeknes novada pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldības dienesta vecākā vides aizsardzības speciāliste;
1.6. Aigars Šķēls, Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks;
1.7. Inga Erta, Valsts meža dienesta Austrumlatgales virsmežniecības inženiere vides aizsardzības jautājumos;
1.8. Aldis Laganovskis, AS Latvijas valsts meži Ziemeļlatgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs;
1.9. Aija Supe, Vidzemes reģionālās vides pārvaldes galvenā inspektore;
1.10. Ivars Ružāns, Valsts vides dienesta Latgales reģionālās pārvaldes Zvejas kontroles daļas vadītāju;
1.11. Aiva Ivanova, Viduslatvijas reģionālā lauksaimniecības pārvaldes vadītājas vietniece Lauksaimniecības un Lauku attīstības daļas vadītāja;
1.12. Staņislavs Šķesters, Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu Latgales reģiona meliorācijas nodaļas vadītājs;
1.13. Linda Fībiga, Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra projektu vadītāja (LIFE GOODWATER IP);
1.14. Linda Kārkliņa, Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūras Tūrisma departamenta Tūrisma produkta attīstības nodaļas vadošā eksperte.

2. Ar padomdevēja tiesībām:

2.1. Ralfs Ratkevičs – zemes īpašnieku pārstāvis (“Pļavnieki”, Rugāju pagasts, Rugāju novads);
2.2. Tālis Salenieks, Madonas novada Lubāns apvienības pārvaldes vadītājs;
2.3. Jānis Knipšis, Mazo meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs;
2.4. Agris Meilerts, SIA „Latvijas Finieris Mežs” Valdes priekšsēdētājs;
2.5. Viesturs Ķerus, Latvijas ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs.

Atbildēt

Dabas skaitīšana

14.05.2023. 19:45

Tika veikta pavirši un nekvalitatīvi. Tāpat arī iepriekšējais ziņojums par biotopu stāvokli bija no sērijas "viss ir slikti" ,bez ticamiem datiem. Jaunais nav daudz ko labāks. Bet viss šis "uztraukums " no dap puses ir saistīts ar vairāku desmitu jaunu dabas liegumu veidošanu protams, pa kluso no sabiedrības, no meža un zālāju īpašniekiem.

Atbildēt

Manuprāt,

14.05.2023. 12:16

»

paardomas

Varbūt tas tāpēc ka meži tiek iznīcināti un zvēriem tur vairs nav vietas


Salīdzini mežu platību īpatsvaru Eiropā un Latvijā. Pats dzīvo mežmalā. Nodarbojies ar lauksaimniecību? Nu tad pastāsti kā pasargā savus sējumus un bišu stropus. Un cik tas maksā. Ja ne, tad ned... par gudriem saimniekiem.

Atbildēt

paardomas

14.05.2023. 05:13

»

Manuprāt

Vissliktāk Latvijā klājas cilvēkiem. Parastajiem cilvēkiem. Dabai viss ir kārtībā. Bebri ir iekarojuši Rīgas centru, Aļņi un mežacūkas sastopamas pat galvaspilsētā. Laukos no mežacūkām vispār vairs nav glābiņa. Lāči posta bišu dravas un piesaka pretenzijas uz mežu apsaimniekošanu. Zaļāk vairs nav kur...


Varbūt tas tāpēc ka meži tiek iznīcināti un zvēriem tur vairs nav vietas.
Gudrs saimnieks pratīs pasargāties gan no lāčiem,vilkiem,mežacīkām,bet pasargāties no vergturiem gan ir sarežģītāk.

Atbildēt

runā, ka

13.05.2023. 21:34

Strode Gita jau izpļāpājusies konferencē nupat LVM, ka pilns DAPs ir ar mežu rubītājiem un medniekiem. Pārsvarā tādi vien strādājot visos dabas parkos, liegumos un struktūrās. Visi gribot pelnīt no dabas resursa. Tikai tāpēc tur pārvaldē vēl kāds esot, ka iespēja savus biznesus griezt. Teica, ka viņu citādi izmetīs no turienes, ja nedarīs, kā liek ar LVM saistītie.

Atbildēt

Manuprāt

13.05.2023. 20:08

Vissliktāk Latvijā klājas cilvēkiem. Parastajiem cilvēkiem. Dabai viss ir kārtībā. Bebri ir iekarojuši Rīgas centru, Aļņi un mežacūkas sastopamas pat galvaspilsētā. Laukos no mežacūkām vispār vairs nav glābiņa. Lāči posta bišu dravas un piesaka pretenzijas uz mežu apsaimniekošanu. Zaļāk vairs nav kur.

Atbildēt

Malkas cirvis

13.05.2023. 19:02

»

Zināšanai

Savā mazdārziņā to zelta slotiņu rociet un kaltējiet kaut tējā, bet ošlapu kļava, piepilsētas mežiem nodara ne mazāku kaitējumu kā krievu okupanti latviešu tautai


Ošlapu kļava ir mana vienīgā cerība, kad visu pārējos kokus būs izveduši krievu okupanti uz Britāniju, jo ''Latvijas meži" strādā tikai krievu gudsuļi, tur nav neviena latvieša.

Atbildēt

Gundars

13.05.2023. 17:00

»

neviens cits kā tieši jūs - Dabas aizsardzības pārvalde - esat vainojami !

Nu tad tagad pēc šīs satriecošās atklāsmes no DAP puses par katastrofālo dzīvotņu stāvokli un izzūdošajiem biotopiem Latvijā, atveriet beidzot savas acis, ieskatieties tajos aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzības plānos, ko jūs DAPs šobrīd izstrādājat, un beidziet vienreiz mūs - visu sabiedrību ...


Izlasīju visu to, kas tajā viņu fb par to krāpniecību, kas ar Lubāna aizsardzības plānu notiek. Te reāli KNABam lieta būtu par DAPa darbībām jānodod. Tā tik tiešām ir mūsu krāpšana un dabas resursu izlaupīšana. Iestrādāta jau plānā.

Atbildēt

hmm

13.05.2023. 16:24

vai tik tā Elīna Ezeriņa no DAP, kas tās ziņas ZM izzagšanas filiālei DAP štancē, nav no tā paša NA deleģētās izzadzēju klana? Ēriks Ezeriņš, par 2 miljonu iepirkumu afēru no NA izmestais. Lakuča dēlēns. Tad jau lietas kļūst arvien interesantākas.

Atbildēt

jaajaa

13.05.2023. 16:09

...kaut kā maz uztrauc varžu, putnu, visādu mežalopu utt. dzīves apstākļi pēc tam, kad lielākā daļa Latvijas homo sapiens populācijas būs prom...:)

Atbildēt

Zināšanai

13.05.2023. 16:06

»

Rietumu vērtība

Kanādas zelta slotiņu vajag izrakt ar visu sakni, sakni aiznest kompostā. Bet ošu lapu kļavu var cirst malkā. Malka ir vajadzīga. Tā kā, lai aug kļavas starp Latvijas kārklu audzēm


Savā mazdārziņā to zelta slotiņu rociet un kaltējiet kaut tējā, bet ošlapu kļava, piepilsētas mežiem nodara ne mazāku kaitējumu kā krievu okupanti latviešu tautai.
Koks-slepkava, skatīt šeit: https://youtu.be/pCkBWaJCvo4

Atbildēt

neviens cits kā tieši jūs - Dabas aizsardzības pārvalde - esat vainojami !

13.05.2023. 15:20

Nu tad tagad pēc šīs satriecošās atklāsmes no DAP puses par katastrofālo dzīvotņu stāvokli un izzūdošajiem biotopiem Latvijā, atveriet beidzot savas acis, ieskatieties tajos aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzības plānos, ko jūs DAPs šobrīd izstrādājat, un beidziet vienreiz mūs - visu sabiedrību krāpt!

Skatiet, ko jūs, DAP atbildīgie ierēdņi, patiesībā realitātē darāt. Ar jūsu vistiešāko līdzdalību un akceptu, jūs, atbildīgie DAP ierēdņi, veicat kaitniecību, lai vēl vairāk samazinātu aizsargājamo meža biotopus Latvijā. Tieši šobrīd, izstrādājot dabas aizsardzības plānu dabas liegumam “Lubānas mitrājs”, jūs nevis pastiprināt, bet pavājināt valstij piederošo aizsargājamo meža biotopu aizsardzību! Brīdī, kad pie tik kritiska meža biotopu stāvokļa valstī jums vajadzētu visiem spēkiem cīnīties par aizsargājamo meža biotopu platību palielināšanu, jūs darāt tieši otrādi – šajā aizsargājamā teritorijā liegumā “Lubānas mitrājs” jūs ņemat un samzināt to AIZSARGĀJAMO MEŽA BIOTOPU PLATĪBU, kas ir iekļauta DABAS LIEGUMA ZONĀ! Pirms tam jau tā niecīgā AIZSARGĀJAMO MEŽA BIOTOPU PLATĪBA, kas atradās LIEGUMA ZONĀ sastādīja vien 18%. Tas, acīmredzot, jums, dabas aizsardzības institūcijai likās par daudz. Tagad jūs noziedzīgā veidā plānā šo LIEGUMA ZONU atļaujaties SAMAZINAT uz 11% ! Tieši jūs tie esat, kas plānā NOGRIEŽ šos 7% no aizsargājamo meža biotopu LIEGUMA ZONAS un voluntāri pievienojat tos saimnieciskās darbības zonai, kas saucas REGULĒJAMĀ REŽĪMA ZONA, un kas realitātē nozīmē – ATĻAUT CIRST AIZSARGĀJAMOS MEŽA BIOTOPUS !! Un vēl, lai izdabātu, acīmredzot, jūsu lobētajai cirtējindustrijas vēlmei maksimāli palielināt šo saimnieciskās darbības zonu (regulējamā režīma zona) tā, lai tā sastādītu apaļus 80% no sabiedrībai piederošās dabas vērtības - aizsargājamiem meža biotopiem, kurus nu varēs izmantot, tiek atņemts vēl arī 1% no jau tik niecīgajiem 2% aizsargājamo meža biotopu, kas atrodas lieguma “Lubānas mitrājs” DABAS PARKA ZONĀ. Vēl pat no turienes jūsu vadītā procesā tiek norauts nost 1%!

Vēl trakāk dabas liegumā “Lubānas mitrājs” paredzēts izrēķināties ar zālāju biotopiem, ar kuriem saskaņā ar jūsu pašu DAP datiem ir katastrofāls stāvoklis, tā kā tie mazāk pat par 1% Latvijā.
(Būtiskākās izmaiņas skar zālāju biotopus un purvu biotopus – skatīt DL Lubāna mitrājs 7.1.- 7.2.attēlus.) Šobrīd 72% konstatēto AIZSARGĀJAMO ZĀLĀJU BIOTOPU dabas liegumā “Lubāna mitrājs” atrodas DABAS LIEGUMA ZONĀ, 21% biotopu kartēti dabas parka zonā, 5% regulējamā režīma zonā, 1% konstatēti DL Lubāna mitrājs sezonālā lieguma zonā un neitrālajā zonā.

Kā rakstīts plāna jaunajā redakcijā, atbilstoši PIEDĀVĀTAJĀM IZMAIŅĀM (nez kurš šādus piedāvājumus devis DAPam?) piedāvātajām FUNKCIONĀLAJĀM ZONĀM ES nozīmes aizsargājamo zālāju biotopu platību sadalījums DL Lubāna mitrājs teritorijā mainītos DRAMATISKI.
Ar DAP tiešu līdzdalību 94% ZĀLĀJU BIOTOPU NO DABAS LIEGUMA ZONAS TIEK PĀRCELTI UZ DABAS PARKA ZONU! Attiecīgi teritorijā būs pieļaujama mežsaimnieciskā darbība un cita saimnieciskā darbība, kas būtiski ietekmēs zālāju biotopu kopējo stāvokli, nodarot kaitējumu gan zālājos ligzdojošo putnu, gan citām sugām.
Tātad, ar tiešu DAP līdzdalību un akceptu zālāju biotopu platības DABAS LIEGUMA ZONĀ NO 72% TIEK SAMAZINĀTA UZ 2% (!!!)

Neviens cits kā tieši jūs, Dabas aizsardzības pārvalde, to darāt ar mūsu aizsargājamiem meža un zālāju biotopiem! Tieši jūs iejaucaties lieguma zonējumā un veicat izmaiņas ne jau par labu meža un zālāju biotopu aizsardzībai! Par labu ciršanai jūs to darāt! Tieši jūs, Dabas aizsardzības pārvalde, kas sakāt savā publiskajā fb ziņā, ka tagad dabas skaitīšanas rezultāti būs tie, kas palīdzēs jums uzlabot dabas vērtību saglabāšanas politiku! Dati jau no 2019.gada ir apliecinājuši, ka vissliktāk Latvijā no dzīvotnēm klājas zālājiem un meža biotopiem! MEŽA UN ZĀLĀJU BIOTOPIEM. Jājautā, cik ilgi jūs ar šādu rīcību, kādu demonstrējat dabas lieguma “Lubānas mitrājs” dabas aizsardzības plāna izstrādē, jūs atļausieties turpināt šo krāpniecisko dabas aizsardzības politiku un kaitniecisko praksi?

Atbildēt

Lasītājs

13.05.2023. 15:11

»

Nagla

Hahoļi jau pieraduši ganīties kā išaki


Uzticības nav vairs ne par ko - ne par datiem, ne par jebkādiem apgalvojumiem, ar ko šīs korumpētās valsts institūcijas nāk publiskajā telpā. Uzticība valsts institūcijām ir sagrauta pilnībā.

Atbildēt

Pilnu atbildību no VARAM, ZM, VMD, DAP !!!

13.05.2023. 13:57

Atkārtosim:
Latvijas situācija ir ārkārtīgi dramatiska! 90% no MŪSU LATVIJAS mežiem un zālājiem ir kritiskā stāvoklī – tālāk vairs nav kur. Tāpēc aicinu nevis plēst kreklus viens otram, bet visā nopietnībā prasīt pilnu atbildību no VARAM, ZM, DAP, VMD.
Iegaumēšanai - galvenokārt cirtējindustrijas faniem, kas, izskatās, jeb varbūt izliekas., ka NEKO nav dzirdējuši par šo visu - dzīvotnes labā stāvoklī Latvijā ir mazāk par 10%; sugas, kuru aizsardzība laba, ir tikai 39.45%.

Saskaņā ar Latvijas iesniegto ziņojumu par Dzīvotņu direktīvas 17. pantā ietverto dzīvotņu un sugu saglabāšanās stāvokli 2013.–2018. gadā to dzīvotņu īpatsvars, kuru saglabāšanās stāvoklis 2018. gadā tika novērtēts kā labs, bija mazāks par 10 % (!!!!!!!!!!!!!!!)

To AIZSARGĀJAMO SUGU, kuru saglabāšanās stāvoklis 2018. gadā tika novērtēts kā labs, bija 39,45 % (!!!!!!!!!!!!!!!!)

Tas, ka MAZĀK NEKĀ 10 % AIZSARGĀJAMO DZĪVOTŅU IR LABVĒLĪGS AIZSARDZĪBAS STĀVOKLIS, un TENDENCE SAMAZINĀTIES SALĪDZINĀJUMĀ AR IEPRIEKŠĒJO PERIODU LIECINA, KA LATVIJAI IR BŪTISKAS PROBLĒMAS AR BIODAUDZVEDĪBAS AIZSARDZĪBU. NELABVĒLĪGS ST’VOKLIS JOPROJĀM IR VISIEM DAĻĒJI DABISKAJIEM ZĀLĀJIEM, VAIRĀK NEKĀ 90% MEŽU (!!!), LIELĀKAJAI DAĻAI PURVU, KĀ ARĪ KĀPU UN PIEKRASTES DZĪVOTŅU.

(No EK paziņojuma: Vides politikas īstenošanas 2022. gada pārskats. Ziņojums par Latviju)

Atbildēt

skat. Svilāns ar

13.05.2023. 13:46

pamodies no letarģiskā miega Jēkaba ielas ēkas matracī

Atbildēt

Lasiet DAP fb lapā KOMENTĀRUS

13.05.2023. 13:44

zem šiem DAP žilbinošajiem vēstījumiem dabas resursa īpašniekiem par to, kā apvienotā saimniekotāju grupa DAP, VARAM, ZM un VMD visi kopā centušies, pūlējušies un stīvējušies, lai padarītu mūsu zemi tīru no aizsargājamām sugām un dzīvotnēm

Atbildēt

Nagla

13.05.2023. 13:20

»

poh

un osvoboditeli brien cauri visiem zālieniem kā savās ģerevņās pierasts


Hahoļi jau pieraduši ganīties kā išaki.

Atbildēt

Rietumu vērtība

13.05.2023. 10:50

»

Tālavas taurētājs

Zeltslotiņu var viegli iznīcināt vienkārši nopļaujot, bet daudz postošāka Latvijas mežiem ir okupācijas periodā ievazātā ošlapu kļava. Ja tuvākajā laikā netiks uzsākta nesaudzīgs cīņa ar šo monstru, tad no dabiskajiem mežiem būs pamazām jāatvadās


Kanādas zelta slotiņu vajag izrakt ar visu sakni, sakni aiznest kompostā. Bet ošu lapu kļavu var cirst malkā. Malka ir vajadzīga. Tā kā, lai aug kļavas starp Latvijas kārklu audzēm!

Atbildēt

Tālavas taurētājs

13.05.2023. 09:25

»

Rietumu vērtība

Vajag stādīt Kanādas zelta slotiņu, tā labi,smuki zied un ātri savairojās, patīk bitītēm, putniņiem


Zeltslotiņu var viegli iznīcināt vienkārši nopļaujot, bet daudz postošāka Latvijas mežiem ir okupācijas periodā ievazātā ošlapu kļava. Ja tuvākajā laikā netiks uzsākta nesaudzīgs cīņa ar šo monstru, tad no dabiskajiem mežiem būs pamazām jāatvadās.

Atbildēt

Zoo

13.05.2023. 07:15

»

dfg

Ko dabas aizsardzības pārvalde darīja 30 gadus...


Tieši tā! ne tikai iepriekš, bet arī tagad DAP lielākā izklaide ir nabaga orientieristu trenkāšana pa reāli neesošiem biotopiem un dzīvotnēm izcirtumos!

Atbildēt

Latiš

13.05.2023. 06:26

»

Rietumu vērtības

Latvāņi ir Padomijas palieka, tos ieveda no Austrumiem


Padomijas paliekas ir sēnes saēdušies latvāņi kuriem aiz katra krūma rādās padomija un okupanti.

Atbildēt

lauķis

13.05.2023. 03:21

»

kas tie vēl par liekēžiem 'pētnieki'???


Lieta tāda ka visām tām pārvaldēm un "zaļajiem" daba ir pie kājas.
Nekā personīga,tikai nauda.

Atbildēt

Rietumu vērtības

12.05.2023. 22:13

»

zelta slotiņa

latvāņi vēl labāk savairojas un smuki zied... arī tāpēc šo valsti dēvē par Latvāniju


Latvāņi ir Padomijas palieka, tos ieveda no Austrumiem.

Atbildēt

Gita Strode

12.05.2023. 21:59

Jālaižas uz parlimentu. Tur var gulēt un vēl dabūt naudiņu par to.

Atbildēt

kas tie vēl par liekēžiem 'pētnieki'???

12.05.2023. 21:46

...

Atbildēt

zelta slotiņa

12.05.2023. 21:44

»

Rietumu vērtība

Vajag stādīt Kanādas zelta slotiņu, tā labi,smuki zied un ātri savairojās, patīk bitītēm, putniņiem


latvāņi vēl labāk savairojas un smuki zied... arī tāpēc šo valsti dēvē par Latvāniju

Atbildēt

vija

12.05.2023. 21:34

Viss jau atkarīgs ar ko salīdzina- te zaļajiem rausējiem laiks saprast, ka Latvijas salīdzin;āmas v;ertības ir Albānijas un Bulgārijas līmenī un nav nekāda pamata domāt, ka kaut ko var salīdzināt ar Skandināviju

Atbildēt

Naivais

12.05.2023. 21:32

Skaistā kailcirte.... vai tas ir rietumu demokrātijas pienesums Latvjas izdaiļošanai?

Atbildēt

dfg

12.05.2023. 21:01

Ko dabas aizsardzības pārvalde darīja 30 gadus???
Neko ,tikai sēdēja kabinetos-neko nedarīja un saņēma algas, premijas+ bonusus visādus. Pēkkšņi- atmodās, bet daudzkārt par vēlu, kad tagad uz pusi
mazāk - putni dzied. Daudzās vietās LV- ar ķīmiju
saindēta zeme, pazemes ūdeņi, .... .Parazīti- nepilda darba pienākumus, tikai kaitē LV.

Atbildēt

> poh no sūnuciema

12.05.2023. 20:25

»

poh

un osvoboditeli brien cauri visiem zālieniem kā savās ģerevņās pierasts


Kāds sakars tam, ka tu kā tipisks latvāņu poh brien cauri visiem zālieniem kā savā sū(d)uciemā pierasts, ar osvoboditeliem un viņu ģerevņām?

Atbildēt

pareizais jautājums

12.05.2023. 20:21

»

jautājums

Tā milzu kāre skaisti dzīvot pašam, par visu nospļaujoties, ir vēl viens ruskii mir piemērs, ko te cilvēku domāšanā ieveda okupācija


Kāds sakars tavai milzu kārei skaisti dzīvot pašam, par visu nospļaujoties, ar ruskii mir, ko tavā vienrievas domāšanā iezombēja rietumdeŗmoliberastu lumpenpropaganda?

Atbildēt

Guntis A.

12.05.2023. 20:17

Dabas aizsardzības pārvalde, akurāt ka Valsts vides dienests ir korumpējies līdz vājprātam. Gaujas nacionālajā parkā, kur nav rūpnieciskā zeme, rok karjerus uz velna paraušanu, un ne šie redz, ne grib redzēt, ja tur šeptē pusbandīti pagrīdes pusmiljoņeri kopā ar pašvaldības ierēdņiem.

Atbildēt

jautājums

12.05.2023. 20:11

»

jautājums?

kāds te sakars ar zemes spekulantiem? Ja tā ir mantota vairāku paaudžu senču zeme


Tā milzu kāre skaisti dzīvot pašam, par visu nospļaujoties, ir vēl viens ruskii mir piemērs, ko te cilvēku domāšanā ieveda okupācija.

Atbildēt

jautājums

12.05.2023. 20:10

»

jautājums?

kāds te sakars ar zemes spekulantiem? Ja tā ir mantota vairāku paaudžu senču zeme


Labs jautājums patiesībā. Es gan par to mantošanu nebūtu tik pārliecināts: Vēsturiski mato īpašumus maz: Kā likums lielākā daļa laika gaitā zūd karos, tiek nospēlēta kartīs,nodzerta, bankrots.utt...Tā kā tad ar nebtu ko mantot. Līdz ar to visa 90-o gadu LV veiktā restit;ucija īpašuma jomā pavisam noteikti neatbilda ne tautas, ne valsts interesēm...

Atbildēt

protams

12.05.2023. 20:07

»

Žanis

Ja pastalnieks zemi ir pārdevis,tad tāir mana darīšana kā staigāju


kirzovijsapogiem - kā gribu, tā daru. Man uzspļaut ka te ir pilsētas parks.

Atbildēt

Rietumu vērtība

12.05.2023. 16:13

»

Tā ir kad cilvēki zaudē saprātu naudas priekšā...


Vajag stādīt Kanādas zelta slotiņu, tā labi,smuki zied un ātri savairojās, patīk bitītēm, putniņiem.

Atbildēt

Žanis

12.05.2023. 15:01

»

poh

un osvoboditeli brien cauri visiem zālieniem kā savās ģerevņās pierasts


Ja pastalnieks zemi ir pārdevis,tad tāir mana darīšana kā staigāju.

Atbildēt

12.05.2023. 15:00

Tā ir kad cilvēki zaudē saprātu naudas priekšā.
Tad jau aizmirst, ka tieši daba ir tā, kas mūs uztur, gan ar pārtiku, gan gaisu, skābekli, gan visu pārējo.
Un svarīga ir šī dabas daudzveidība.
Tagadējā, dabai nedraudzīgā lauksaimniecība un mežu politika ir jau daudz ļauna nodarījusi dabai, piemērs, pat Gaujas krastos Siguldā gandrīz vairs nedzird putnu balsis, par lakstīgalām nemaz nerunāsim.
Bet ko nu par visu šo laikā, kad alkatība sit augstu vilni. Kuram te interesē lakstīgalas?

Atbildēt

Ainars

12.05.2023. 14:38

Visa biotopu skaitīšana tika veikta teritorijāš kurās varētu uzlikt ierobežojumus. Man piederošajps īpašumos, kur netiek veikta saimnieciskā darbība nevienam neinteresē biotopi, tās teritorijas vienkārši nepārbauda.

Atbildēt

jautājums?

12.05.2023. 14:18

»

jautājums

...Kā tas "iet" kopā ar dabas aizsardzības ierēdņu žēlabām


kāds te sakars ar zemes spekulantiem? Ja tā ir mantota vairāku paaudžu senču zeme?

Atbildēt

Q

12.05.2023. 14:11

Ko jūs tagad satraucieties, satraukties vajadzēja pirms izandelējat Latvijas zemi ,mežus, upes un ezerus ārzemniekiem, tagad ir par vēlu gaudot!

Atbildēt

Rīgā "sēdošais"

12.05.2023. 13:49

"Dabiskie zālāji ne tikai uztur lielu sugu daudzveidību, bet veic arī cilvēkam ļoti nozīmīgas funkcijas, piemēram, piedalās klimata regulēšanā, piesaistot ogļskābo gāzi, palienēs veicina ūdeņu pašattīrīšanos un mazina plūdu un augsnes erozijas risku, nodrošina dzīvotni kultūraugu apputeksnētājiem, kā arī ierobežo invazīvo sugu izplatīšanos. Diemžēl Latvijā dabiskie zālāji strauji izzūd.
Mežs ir viena no Latvijas dabas bagātībām,... Bioloģiski vērtīgs, sugām un struktūrām bagāts mežs veidojas vismaz 70 gadus – netraucēti, bez cilvēka iejaukšanās, tajā sastopami dažādu vecumu un dimensiju koki, tostarp lēni augoši un dobumaini, arī sausokņi un kritalas, kā arī atvērumi vainaga klājā."

Tad paskaidrojiet man, kam neinteresē visu "aptaisīt" un taisīt biznesu ar zemi un mežu, bet ir vēlme sabgabāt maksimāli daudz neskartas dabas savā īpašumā, par šo dabai draudzīgo vēlmi skrūvē augšā papildus nodokļus? Kā tas "iet" kopā ar dabas aizsardzības ierēdņu žēlabām?

Atbildēt

Un kādi vel zālāji Rīgā sēdošiem ir p o h

12.05.2023. 13:06

Zālāji pie jūras tiek apbūvēti. Kur bija biotopi tur par lielu naudu lietuvieši iemaksājot dabūn apbūves gabalu bez jeb kādiem biotopiem.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

FotoLatvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova, Mihaila Ļermontova un Aleksandra Puškina, kā arī citu Krievijas impērijas rusifikācijas iespaidā radušos ielu pārdēvēšanu. Profesora nostāja ir noraidoša: “Vai tāpēc visu šo vēstures daļu dzēsīsim ārā? Es te būtu uzmanīgs un katru šādu lēmumu rūpīgi pārdomātu. Mums ir komplicēta, brīžiem ļoti pretrunīga vēsture, kas saistīta ar mūsu kaimiņu.”
Lasīt visu...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai birokrāts - mūsu kungs?

Domājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās...

Foto

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

Ļenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti...

Foto

Karš kibertelpā

Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā....

Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...