Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl pirms dažiem gadiem SIA „Rīgas Namu pārvaldnieks” (RNP) bija labi pazīstama saistībā ar neskaitāmām valdes locekļu maiņām. Darbinieki ķiķināja, ka tikko krēslus aizņēmušie priekšnieki varbūt pat nepaspēs tos iesildīt, jo ar nākamo trolejbusu ieradīsies jau nākamā valde. Pēc tam nākamā. Pēc tam vēl viena. 

Pēdējos divus gadus valdes sastāvā bija iestājusies nosacīta stabilitāte. Savu krēslu zaudēja tikai viens valdes loceklis. Nomaiņu pieprasīja nesen izveidotā RNP padome, savu krēslu pieprasot pamest Elmāram Martinsonam. Medijos rakstīja, ka amats zaudēts par nepietiekamu efektivitāti. Kā bija patiesībā, man neviens nav pateicis. Iespējams, ka Oļega Burova ieliktenis līdz galam nesaprata, kur atrodas un kas viņam jādara.

Tā kā amorfais Martinsons RNP neiederējās, neviens darbinieks gaužas asaras nelēja. Kādu brīdi uzņēmums pat netipiski sāka iet uz augšu. Tika novēroti kaut kādi servisa uzlabojumi, izsīka runas par korupcijas shēmām, pat samazinājās kaut kādu pakalpojumu cenas. Darbinieki sāka uztver valdi kā tādu, kas varētu saglabāt savus posteņus ilgāk par 9 mēnešiem.

Tomēr, kā saka klasiķi, nav nekā pastāvīgāka par pārmaiņām. Darbinieki atkal sākuši likt likmes par iespējamām izmaiņām uzņēmuma vadībā. Pēdējā laikā palikušas biežākas arī izmaiņas darbinieku rindās. Tomēr lielāka uzmanība ir pievērsta “sarafāna radio” ziņām, ka briest izmaiņas arī RNP valdē. Likmes tiek liktas dažādas un visiem valdes locekļiem.

Pagaidām biežāk tiek piesaukts par finansēm atbildīgais Bernhards Maļinovsksis. Bijis „Lido” valdē. Runāja, ka esot labs finansists, bet patriarhālajā un viena vadoņa kultam pakļautajā „Lido” sistēmā viņam acīmredzami nav bijusi iespēja iemācīties sadarbību ar kolēģiem. Nerunājot par tādu “mazsvarīgu” grupu kā darbinieki. „Lido” tas nebija svarīgi. Izrādījās, ka normālam darbam RNP ierindā tomēr ar cilvēkiem ir jārunā.

Likmi pastiprinošs aspekts ir ne mazums faktu. Piemēram, pikets pie uzņēmuma un arī domes, kur kāds klients pieprasīja viņa patriekšanu. Arī tas, ka pirmo reizi RNP saskārās ar darbinieku streika pieteikumu, jo atbildīgais finansists “aiz skaitļiem neredzot cilvēkus”. Arī fakts, ka darbinieki viņam pakļautajās struktūrās mainās izteikti bieži. Ar kolēģiem viņš dzīvo paralēlās realitātēs. Darbu apgrūtina vēlme atriebties visiem, kuri kritizējuši viņa lēmumus vai pat tikai izteikuši atšķirīgu viedokli. Vēl nesen par to jokoja. Tagad situācija ir mainījusies.

Kāre atriebties dažiem darbiniekiem ir kļuvusi tik svarīga, ka B.Maļinovskis diskreditē uzņēmuma darbu, līdz ar ko kavējas svarīgi remontdarbi. Piemēram, daudzām mājām jau vairākus mēnešus nav normāla ūdens spiediena. Kā atbildīgais valdes loceklis par iepirkumiem viņš vairākus mēnešus kavē līguma noslēgšanu par sūkņu uzstādīšanu.

Pirmajā acu uzmetienā varētu domāt, ka šādā neizdarībā ir vainīgi kādi “parastie” RNP darbinieki. Tomēr zinātāji apgalvo, ka B.Maļinovskis nespējot atzīt savu kļūdu un turpina tās neatzīt, cerot, ka šo neizdarību varēs pierakstīt kādam citam. 

Pēc stāža jaunākā RNP valdes komandas locekle Laila Keisele, kas RNP nestrādā pat gadu, pagaidām saņem mazāku likmju daudzumu. Tomēr haotiskā darbošanās un nespēja atrast mugurkaulu dara savu. Daudziem nav skaidri viņas Minhauzena stila reorganizācijas plāni un darbinieku loma RNP pēc tam, kad plāni būs realizēti. Iespējams, ka ne vienmēr pārdomātās steigas pamatā ir ierobežotais laiks.

L.Keisele ir pagaidu loceklis RNP valdē. Lai nostiprinātos krēslā uz ilgāku laiku, nākamā gada pirmajā pusē būs jāuzrāda padomei darba rezultāti. Loģiskai uzņēmuma evolūcijai nav laika, tāpēc tiek organizēta revolūcija. Pagaidām L.Keisele vismaz mēģina savus plānus skaidrot, uzturot labas vai neitrālas attiecības ar visiem, tāpēc ticams, ka viņa savu vietu varētu saglabāt vismaz līdz pavasarim.

Jautājumi ir arī par valdes priekšsēdētāja Ronalda Neimaņa darbu. Likmes gan ir zemākas nekā B.Maļinovskim, bet jautājumi ir palikuši. Pirmais jautājums ir par to, kāpēc viņš pieļauj, ka viņa tiešais kolēģis merkantilu interešu vārdā sabotē uzņēmuma darbu. No tā cieš iedzīvotāji. Tāpat ir jautājums par to, kāpēc RNP tik ilgi kavējās lēmumi par algas pieaugumu. Valde to solīja atrisināt rudenī, bet faktiski vairums darbinieku aptuvenu informāciju saņēma tikai pašās gada beigās. Ja jautājumu bremzēja finansists B.Maļinovskis, R.Neimanim kā valdes priekšsēdētājam bija jāpanāk, lai solījumi darbiniekiem tiek pildīti. Tāpēc viņš ir valdes priekšsēdētājs, nevis valdes loceklis. 

Nevienam nav skaidri zināms, kad tieši valdes vilciens sastāvs sadalījās atsevišķās frakcijās un kad katrs vagons aizbrauca savā virzienā. Likmju likšana turpinās. Skaidrs, ka par svarīgu remontdarbu kavēšanu, kā dēļ iedzīvotāji paliek bez ūdens vai citiem svarīgiem pakalpojumiem, kādam būs jāatbild. Likmju likšana uzņēmumā turpinās. Nevar izslēgt, ka jautājumus saņems arī padomes locekļi. Kā noprotams, viņi joprojām nesaprot, kādā jomā un kā labā strādā. Neesot arī sapratuši, ka šajā nozarē nav laika nedēļām un mēnešiem ilgām apspriedēm, nav iespēju izvairīties no atbildības, nepieņemot lēmumus. 

Laiks sagādāt popkornu un iekāroties ērtāk. Risinājums ir tuvu.

Novērtē šo rakstu:

66
11

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...