Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Darvinisms – viltus zinātne

Jānis Ezītis (lit.pseid.)
21.12.2012.
Komentāri (302)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Talmūds paredz pasaules galu pēc 231 gada. Turklāt pastardienu pārdzīvos ierobežots ļaužu daudzums – paši taisnākie. Viņiem Dievs tiešā vai pārnestā nozīmē dāvās spārnus un atbrīvos no visām kaitēm, uzticot veidot jaunu sabiedrību.

Darvins – bezdievju pravietis

Piepildīsies pareģojums vai ne, pašreiz grūti paredzēt. Tomēr jāņem vērā, ka diezgan ietekmīga cilvēku grupa tam bezgala tic. Mirstīga indivīda izpratnē līdz cilvēces finišam palicis vēl gana labs strēķītis, taču tautai vai reliģiskai grupai šis laiks ir kā mīna ar laika degli.

Apokaliptisko sacensību dalībnieki uzvedas dažādi. Vieni gandrīz ar varu velk savā bariņā, apgalvojot, ka viņu baznīca ir labākais spēkrats ceļā uz Debesu valstību. Otri spridzina sevi kopā ar citādi ticīgiem, cerot laikus iemantot godpilnās mocekļu vietas paradīzē. Trešie, nosauksim tos par izredzēto sektas blici, izliek maldīgas ceļa zīmes un algo viltus ceļvežus, lai konkurenti iebrauktu grāvī.

Čarlzu Darvinu bez pārspīlēšanas var nosaukt par vienu no galvenajiem deviņpadsmitā gadsimta civilizācijas ideju satiksmes regulētājiem. Pa viņa norādīto maršrutu prom no Dieva labvēlības uz nekurieni vēl joprojām virzās neizmērojams daudzums cilvēces prātu. Alegoriju ar transporta tematiku pastiprina 2009.gadā Lielbritānijas ceļos izlaistie 800 autobusi ar logo: „Dieva visticamāk nav. Pietiek uztraukties, baudiet dzīvi!”

Varētu jau nospļauties, lai tie ateisti iet uz ateju. Tik tiešām - garīgajā kloākā slīgst gan mani tautieši, gan miljoniem cilvēku visā pasaule. Malā stāvēt liedz apziņa, ka smadzeņu apstrādei tiek pakļauti nevainīgi bērni, lai izravētu viņos dievišķo garu un nolemtu nāvei bez augšāmcelšanās.

Čarlzs Darvins skolas un studijas gados ar īpašu gudrību neizcēlās. Evolūcijas teorijas nominētais autors vēlāk savu mācību periodu nosauks par tukši nosistu laiku. Toties Čarlzs piederēja pie augstākām aprindām. Vienlaicīgi viņa vectēvs, tēvs, tuvākie draugi un paziņas bija brīvmūrnieki.

Laikā, kad Eiropā arvien vairāk nostiprinājās katoļu baznīca, masoniem steigšus bija nepieciešama ideoloģija, kas notecinātu asinis reliģijai. Tāpēc visticamāk patiesībai atbilst pieņēmums, ka pie graujošās HIPOTĒZES (kurai tās sekotāji sarūpēja teorijas statusu) jaunrades pūlējies prāvāks autoru kolektīvs. Taču masām bija vajadzīgs varonis, un Čarlzu Darvinu kronēja par sava veida bezdievju pravieti.

1859.gadā dienas gaismā tika celta pasaka „Sugu izcelšanās dabiskās izlases ceļā jeb pielāgotāko formu saglabāšanās cīņā par eksistenci”, kas kļuva par ateistu Bībeli. Izredzēto sektas gudrie varēja apmierināti berzēt rokas. Cilvēku dievišķo izcelsmi aizstāja pērtiķu raduraksti. Darvinisma zīmolam uzreiz pieslējās Kārlis Markss. Ļautiņi pārstāja uzskatīt karaļus un baznīckungus par Dieva vietniekiem zemes virsū. „Mērkaķi vien ir,” nolamāja ekspluatatorus darba rūķis un slāja taisīt revolūciju.

Salīdzinoši īsā laika posmā Eiropas monarhijas krita, bet ateisms kļuva par jauno valdnieku reliģiju. Nenoliedzu, ka proletariāts bija pelnījis daudz cilvēcīgākus dzīves apstākļus, bet daudzi tā laika varenie kājas spērienu pa dibenu. Taču jaunā kārtība, uzslieta bez Dieva un garīguma, a priori bija nolemta sabrukšanai.

Ģenētika pieliek punktu darvinismam

Pateicoties tam, ka vairums plašsaziņas līdzekļu atrodas izredzēto komandas rokās, ļaužu prātos dziļi iesēdies uzskats, ka darvinisms jeb evolūcijas teorija ir zinātnisks priekšstats par dzīvības izcelšanos un attīstību. Tas līdzīgi kā agrāk katehisms tiek iekalts ļautiņu galvās jau no skolas sola.

Steidzu sarūgtināt tos, kas ar pārliecību pauduši šo uzskatu savām atvasēm vai laikabiedriem. Darvinismam ar zinātni ir tikpat daudz kopīga, cik triepienam ar s...ainu pirkstu pa tualetes sienu – ar glezniecību.

Evolūcijas teorija tika sacerēta laikā, kad neeksistēja mikrobioloģija, ģenētika un nebija zināmi iedzimtības likumi. Akadēmiskās aprindās pilnīgā nopietnībā ticēja, ka dzīvība var rasties no nedzīvām sastāvdaļām.

Neveiksmīgu izmēģinājumu ķēde pseidozinātniekus īpaši nemulsināja. Angļu astronoms Freds Hoils (1915-2001) ironizēja, ka nejauša dzīvas šūnas izveidošanās ir tikpat neiespējama kā Boinga 747 salikšana no metāllūžņu kaudzes tornado pūtiena rezultātā. Patiesībā varētu uzrakstīt veselu zinātnisku traktātu, kas apgāž evolucionistu dogmas, taču punktu evolūcijas pseidozinātnei pielika dezoksiribonukleīnskābes (DNS) atklāšana un atšifrēšana.

DNS patiesībā ir visa dzīvā uzbūves instrukcija. Tā pierāda, ka dzīvība ir nevis nejaušības, bet PROJEKTA produkts. Ka dzīvība ir apzināti radīta. Darvinisti dzīvības rašanos nespēj izskaidrot joprojām. Kļuva zināms, ka visas dzīvās būtnes manto gēnus ar tur iekodētu savas sugas informāciju. Vienkāršāk sakot, lācis, ķerot ūdenī zivis, nekādi nevar evolucionēt par vali, ka to iztēlojās Č.Darvins. Tāpat ne zivis, ne reptiļi nevar pārtapt putnos vai zīdītājos utt. Ģenētika noslaucīja dabiskās izlases postulātus no zinātnes galda.

Taču evolucionisti nerimās un piekabināja dabiskajai izlasei mutāciju. Neskaitāms daudzums dzīvnieku tika nomocīti evolūcijas šarlatānu eksperimentos, lai galu galā secinātu, ka mutācija tikai grauj organismu. Līdz pat šimbrīžam nav noticis NEVIENS pozitīvās mutācijas gadījums. Mutācija rada nevis jaunas sugas, bet kropļus. 2004.gadā Luiziānas (ASV) ģenētiķi, pētot cilvēka DNS, atklāja, ka cilvēka hromosomas satur informāciju par 12 sieviešu un 8 vīriešu dzimuma priekštečiem. Nekādu pērtiķveidīgo mūsu senčos nav.

Paleontoloģija apgāž evolūcijas teoriju

Darvinisms neiztur kritiku ne tikai augstajās matērijās, bet arī tepat grēcīgajā zemītē. Ja evolūcijas teorija atbilstu patiesībai, zemes dzīles būtu pārpildītas ar sugu starpposmu skeletiem. Taču paleontoloģija pilnībā noraka darvinismu. Nav atrasts NEVIENS paleontoloģisks pierādījums dzīvnieku vai cilvēku evolūcijai. Tajā pašā laikā senu – gan līdz mūsdienām izdzīvojušu, gan jau izmirušu – dzīvnieku atlieku ir, cik uziet.

Izrakteņi vēlreiz apliecina, ka attīstība no primitīvā uz sarežģīto nav notikusi. Visas dzīvības formas dažādos laika posmos ir parādījušās momentāni un pilnīgi izveidotas. Skudra pirms 100 miljoniem gadu vai sikspārnis pirms 55 miljoniem gadskārtu ne ar ko neatšķiras no šodienas pēcteča.

Darvinisti gan pāris reizes mēģināja iesmērēt atrastos kaulus par sugu starpposmiem. Tā sākotnēji arheopteriksu centās uzdot par rāpuļa un putna starpposmu. Taču, izpētot septīto atrasto eksemplāru, atklājās, ka arheopterikss ir pilnvērtīgs putns. Līdzīga epopeja saistās ar celekantu – zivi, kurai evolucionisti piedēvēja plaušu un kāju esamību. Šī zivs, attēlota rāpjoties laukā no ūdens, ielīda pat mācību grāmatu lappusēs. Taču 1938.gadā Dienvidāfrikas piekrastē par izmirušu uzskatītais celekants iepinās zvejnieku tīklos. Dabiski, ka zivij nebija nedz plaušu, nedz ekstremitāšu, tādēļ tai skolu programmas nācās pamest.

Tomēr visvairāk darvinisti pūlas pierādīt cilvēka radniecību ar pērtiķi. Uz zemes ir dzīvojuši tūkstošiem izmirušu pērtiķu veidu. Šo dzīvnieku galvaskausi joprojām kalpo par pamatu Darvina sekotāju fantastiskajām doktrīnām. Evolucionisti manipulē ar galvaskausiem kā blēži ar uzpirksteņiem. Galvaskausi tiek skatīti atrauti no pārējā skeleta, jo pēc tā uzreiz var pateikt, vai paurītis piederējis izzudušai cilvēku rasei vai izmirušai pērtiķu sugai kā, piemēram, australopiteki.

Lai gan pēc galvaskausa nav iespējams noteikt ne ādas, ne apmatojuma izskatu, evolūcijas brīnumdari apveltī pērtiķu galvaskausus ar cilvēciskām grimasēm, ieliek acu dobumos cilvēcīgas acis un izliek kā pierādījumu vispārējai apskatei.

Saprotams, ka šādai rekonstrukcijai nav nekādas zinātniskās vērtības. Tā neandertālieši un zindžantropi tika izslēgti no literatūras 1960.gadā, bet ramapiteki – 1974.gadā. Gadu desmitiem popularizētais Piltdaunas cilvēks vispār izrādījās viltojums. Kuriozs sanāca ar Nebraskas cilvēku, kuru uzkonstruēja un palaida zinātniskā apritē pēc viena atrasta zoba. Zobs gan, kā vēlāk izrādījās, piederēja izmirušai pekaru pasugai.

Darvinisti tā arī nespēj izskaidrot no kurienes pirms apmēram 400 000 gadu uzradās mūsdienu eiropiešu priekšteči – kromaņonieši. Bez starpposmiem. Esot uzreiz pilnvērtīgi tolaik, viņi bez jebkādas evolūcijas dzīvo vēl šobaltdien.

Darvinisms par jebkuru cenu!

Tātad, ko mēs zinām? Dzīvība uz zemes ir apzināti radīta jeb projektēta. Visas dzīvās būtnes, ieskaitot cilvēku, ir dažādos laika periodos parādījušās uz Zemes jau gatavā veidā. Evolūcijas teorijas rāmjos tas nekādi neiederas, taču tā turpina pastāvēt kā vienīgā zinātniskā patiesība. Joprojām, pretendējot uz zinātniskumu, tiek masveidā tiražēti attēli ar nekad neeksistējušiem pērtiķcilvēkiem.

Mācību iestādēs evolūcijas teorija tiek pasniegta kā vienīgā īstenā zinātne. Fakti, kas neatbilst darvinisma priekšstatiem, tiek ignorēti un iespēju robežās slēpti no sabiedrības. Akadēmiskā vide atrodas stingros metodoloģiskā naturālisma grožos. Jebkuras parādības drīkst izskaidrot tikai ar dabiskiem cēloņiem. Kad vairākos ASV štatos bērnu vecākiem izdevās panākt, lai skolās pēc skolnieku izvēles pasniedz apzinātās radīšanas mācību kā darvinismam alternatīvu priekšmetu, tiesa pieņēma lēmumu, ka šāda prakse neatbilst ASV Konstitūcijas pirmajam labojumam, kas aizliedz uztiept reliģiju.

Darvinisma inkvizīcijas lomu vecajā pasaulē spēlē Eiropas Savienības Parlamentārās asamblejas Kultūras, zinātnes un izglītības komiteja, kas 2007.gadā savā rezolūcijā apzinātās radīšanas teoriju pasludināja par bīstamu. Lūk, šādi rīkojas bezdievji, tikuši pie teikšanas. Iedod velnam mazo pirkstiņu un viņš paņems visu roku.

Darvinisms nebūt nav vienīgā malduguns, ko izredzēto sekta ir iedegusi pasaules tautām, lai tās aizietu greizus ceļus un Dievs novērstu no tām savu vaigu. Taču no darvinisma izrietošais ateisms ir pats graujošākais cilvēka saiknē ar Radītāju. Ja Dieva nav, tātad visu drīkst. Slepkavot, zagt, krāpties, nodoties izvirtībai. Visi kari ir attaisnoti, jo evolūcijas procesā izdzīvo stiprākais. Protams, arī ateists var dzīvot krietnu dzīvi.

Es patiešām ticu, ka Dievs vispirms vērtēs cilvēkus pēc viņu darbiem. Tiesa, bezdievji ar savu pozīciju balsta tikumiski izkurtējušo globālo kārtību. Ja komunisma cēlēji Dieva baušļus aizstāja ar vismaz kaut kādu ētikas kodeksu, tad pašreizējai sabiedrībai morāles normas vairs nav saistošas. Dievs vien zina, kad un kāds būs pasaules gals un kurš pārdzīvos pastaro tiesu. Taču viens ir skaidrs – tumsonīga un samaitāta tauta nekad nespēs konkurēt ar izredzēto sektu. Nedz tagad, nedz pastarā dienā.

Novērtē šo rakstu:

124
126

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

12

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

FotoPēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar Miervalža Poļa gleznu izstādi. Pats izstādes nosaukums zīmīgs – „Ilūzija kā īstenība”. Ļoti zīmīgs un trāpīgs nosaukums! Nosaukts šis laika periods Latvijas valstī – īstenība ir ilūzija – tieši tā!
Lasīt visu...

21

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

FotoNekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonu uzmanību uz elektroniskas sarakstes nepilnībām. 
Lasīt visu...

21

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

FotoTagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika vairs nav iespējama bez noteiktas papildizglītības. Tagad vairs nepietiek ar līdzšinējām zināšanām. Tiekoties ar Latvijas politisko slāni, akūti nepieciešama papildizglītība tādos zināšanu atzaros kā neiropatoloģija, psihastēnija, psihogēnija, psihopātija, psihopatoloģija, kā arī, protams, psihiatrija. Sociālajiem filosofiem, politologiem, kulturologiem, sociologiem un tāpat kulturoloģiskās publicistikas esejistiem nākas iedziļināties minēto zināšanu speciālajā literatūrā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...