Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz KVS F 153/3 09.07.2019. VPL-19/38-1, kas pazīstams arī kā pagaidām ne no vienas puses neparakstīts 2023. gada 16. novembrī sastādīts “Telpu pieņemšanas un nodošanas akts”, un aplūkojot tam pievienoto “fotofiksāciju uz 101 lapas”, te ir daži ieteikumi, secinājumi un lūgumi:

Ieteikumi:

1) lai gan fotofiksācijas (https://mmaja.xyz/telpu-nodosanas-un-pienemsanas-akts) autoriem piemīt acīmredzams ķēriens, iesakām par fotofiksāciju atbildīgajiem pie pirmās iespējas iziet divu nedēļu foto apmācības kursu RLMMāyā (atgādinām, ka VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (“VNĪ”), VDD un Valsts policijas darbiniekiem piedāvājām 50% atlaidi) pie labākajiem Latvijas fotogrāfiem;

2) lai gan kopējais par fotokolāžu pārveidotās fotofiksācijas novērtējums RLMMāyas acīs ir 7 no 10, iesakām par fotofiksāciju atbildīgajiem darbiniekiem iziet īsu kursu laikmetīgās mākslas attīstībā pēdējos 75 gados, gūstot kaut nelielu priekšstatu par atšķirību starp nepieciešamības izspiestu s...du un radošas pašizpausmes veidotu mākslas darbu (to var izdarīt bez maksas kādā no Jēlas universitātes organizētajiem MOOC vai arī par nelielu samaksu tepat RLMMāyā (kā jau minēts, VAS “VNĪ”, VDD un Valsts policijas darbiniekiem piedāvājām 50% atlaidi);

3) lai gan dokumentam pievienotajā fotokolāžā vērojamas vairākas veiksmīgas foto-kompozīcijas, tās atstāj drīzāk nejaušas veiksmes un labu gribošas nojautas, ne kompozicionālas izpratnes iespaidu; iesakām kompozīcijas pamatus apgūt LMA neklātienē vai īsajos RLMMāyas kompozīcijas kursos (par pieejamām atlaidēm sk. augstāk);

4) tā kā “Telpu” apsekotājiem acīmredzami nav nekādas nojausmas par stāvokli, kurā ēka tika pieņemta 2023. gada 14. jūlijā, kad telpu “fotofiksācija” pirms pieņemšanas–nodošanas akta parakstīšanas netika veikta, iesakām iepazīties ar ēkas E2-E2 (iepriekšējā adrese, atceroties šaha gājienus, jāizrunā krieviski), kas tagad atrodas vēl Latvijas pastā nereģistrētā adresē Elizabetes ielā 2.0, vēsturi un pievienotajiem fotoattēliem (par ēkas vēsturi vislabāk var pastāstīt RLMMāyas Trešā Sarkanā Galva Uldis Lukševics un Ceturtā Melnā Galva Vladimirs Neilands; konsultācijas par ēkas izmantojumu var sniegt arī Ceturtā Sarkanā Galva Anna Bētiņa; nepieciešamības gadījumā pēc īpaša pasūtījuma VAS “VNĪ” un citu ieinteresētu valsts iestāžu darbiniekiem varam piedāvāt divu dienu lekciju un semināru kursu par ēkas vēsturi un iespējamo sabiedriskā labuma pielietojumu).

Tā kā VAS “VNĪ” jau nākamās dienas rītā pēc patapinājuma līguma darbības beigām 15.11.2023., uzlaužot durvis un nomainot mmājiniekiem izdoto atslēgu slēdzenes, demonstrēja rupju spēku un sēja RLMMāyas mājiniekos iespējamas vardarbības izraisītas bailes un paniku, un neskatoties uz to, ka līgums paredz telpas atbrīvot 10 darba dienu laikā pēc līguma darbības laika izbeigšanās, dažādos veidos traucē māksliniekiem, dejotājiem, domātājiem un citiem muļķiem, kas iedvesuši dzīvību VAS “VNĪ” nevērības nolaistā ēkā, tikt pie saviem darba instrumentiem, telpām un dzīvības avotiem, lūdzam:

a) visiem RLMMāyas iemītniekiem padarīt pieejamas sevis apgūtās un ar sirds siltumu piesildītās telpas 24/7 līdz pat telpu atbrīvošanas termiņa beigām 02.12.2023. – paskaidrojam, ka, atšķirībā no ierēdņiem un apsardzes firmas darbiniekiem, māksliniekiem, mūziķiem, dejotājiem, domātājiem un citiem muļķiem nav atšķirības starp brīvdienām un darba dienām, piektdiena nav īsā diena un nakts nav sliktāka par dienas gaismu (liela daļa no līguma darbības laikā radītajiem RLMMāyā radītajiem mākslas un mikoloģijas darbiem prasa rūpīgu pieskatīšanu);

b) tā kā sadarbība ar VAS “VNĪ” ārpakalpojumā nolīgto SIA “Megasargs” patapinājuma līguma darbības laikā bijusi nevainojama un neproblemātiska, radot RLMMāyas iemītniekiem papildus drošības sajūtu, mēs ceram, ka savstarpējas labvēlības gaisotnē “Megasargs” darbinieki, kas pieskata ēku un tās apkārtni neiebildīs, ja katram viņu solim RLMMāyā sekos MMāyas Labā Acs, Kreisā Acs, Prostata, Klitors, Aukstā Sirds, Dildozaurs, Halucinācija, Zaļā Feja, Karstā Sirds, Nervu Sistēma un Labās Rokas vietas izpildītājs (vēsturiski pazīstams arī kā “The Thing”); nebūdami droši par VAS “VNĪ” darbinieku māksliniecisko izpratni un spējām atšķirt radīto no sabojātā un saplēstā lūdzam minētajiem mmājiniekiem dot pilnu pieeju katrai SIA “Megasargs” kustībai un pilnu pārskatu par darbībām ēkā, kurā šobrīd atrodas mākslas darbi vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā;

c) līdz mmājinieku pilnīgai ēkas atbrīvošanai no savām mantām atjaunot elektrības un ūdens padevi ēkas 5. Melnajā Spārnā, 5. Baltajā Spārnā un 4. Baltajā Spārnā, kur mākslinieki un uzņēmēji rūpīgi uzturētas temperatūras apstākļos audzē sēnes, kas prasa īpaši rūpīgu gādību un, kā zināms katram mikologam, ne sevišķi mīl pārvietoties (gļotsēnes tieši to sākotnējās pārvietošanās dēļ tika izslēgtas no sēņu karaļvalsts) un mākslīgos apstākļos prasa sterilu vidi un stabilu temperatūru (ja nepieciešams, varam piedāvāt VAS “VNĪ” darbiniekiem nedēļas kursus mikoloģijā ar ievērojamu atlaidi);

d) tā kā pirmajā RLMMāyas prezidija sēdē 15.07.2023. tika pieņemts nerakstīts lēmums, ka ēka būs bērniem un dzīvniekiem draudzīga vide, lūdzam nebiedēt bērnus un dzīvniekus, kas pavada pilngadīgos mmājiniekus.

Ilggadīga nesaimnieciska, vēsturiski un mākslinieciski neizglītota attieksme pret “Telpām” no VAS “VNĪ” puses ēkai radījusi ievērojamus bojājumus. Skaidrības labad pievienojam foto seriālu ar VAS “VNĪ” ilggadīgas nesaimnieciskas bezrūpības sekām, ar kurām labprāt neiepazīstināsim sabiedrību, ja mūsu lūgumi tiks izpildīti līdz 17.11.2023. 15:00. Pateicamies par līdzšinējo sadarbību. Visi jūsu sūtītie fotoattēli tiks nodoti presei vai nu kopā ar šo vēstuli un tai pievienotajiem attēliem, vai atsevišķi. Nosūtot presei šo vēstuli un fotoattēlus, preses rīcībā nodosim arī “videofiksāciju” no ēkas pirmajiem apmeklējumiem kopā ar kompetentiem speciālistiem.

P.S. Ja kādu interesē situācija, kurā VAS “VNĪ” šobrīd ienākuši ēkā, iesakām iepazīties ar Romas priekšvēsturei un dibināšanai veltītās Vergilija “Eneīdas” II nodaļu (teksts pieejams arī Matīsa Siliņa, Jāņa Sudrabkalna, Jāņa Romana un Augusta Ģiezena tulkojumos latviešu valodā, tulkotāja nāves dēļ pēdējais tulkojums izdots Ābrama Feldhūna redakcijā 1970. gadā). Kā teica Trojas priesteris Lāokonts: “Equo ne credite, Teucri”.

P.P.S. Šī vēstule nav parakstīta ne elektroniski, ne citādi, nav izdrukāta un pagaidām nosūtīta tikai pirmajā lapā minētajiem adresātiem. Šaušalīgākos VAS “VNĪ” nesaimniecisko rīcību fiksējošus attēlus pataupīsim nākamajai savstarpējas korespondences epizodei.

Attēli aplūkojami šeit: https://mmaja.xyz/telpu-nodosanas-un-pienemsanas-akts

* Patiesā cerībā uz sapratni Kosmiskā Muļķu kuģa kapteinis un vairāki citi muļķi, kuri savas drošības nolūkos vēlas palikt anonīmi.

Novērtē šo rakstu:

22
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām, nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai esot jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...