Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz KVS F 153/3 09.07.2019. VPL-19/38-1, kas pazīstams arī kā pagaidām ne no vienas puses neparakstīts 2023. gada 16. novembrī sastādīts “Telpu pieņemšanas un nodošanas akts”, un aplūkojot tam pievienoto “fotofiksāciju uz 101 lapas”, te ir daži ieteikumi, secinājumi un lūgumi:

Ieteikumi:

1) lai gan fotofiksācijas (https://mmaja.xyz/telpu-nodosanas-un-pienemsanas-akts) autoriem piemīt acīmredzams ķēriens, iesakām par fotofiksāciju atbildīgajiem pie pirmās iespējas iziet divu nedēļu foto apmācības kursu RLMMāyā (atgādinām, ka VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (“VNĪ”), VDD un Valsts policijas darbiniekiem piedāvājām 50% atlaidi) pie labākajiem Latvijas fotogrāfiem;

2) lai gan kopējais par fotokolāžu pārveidotās fotofiksācijas novērtējums RLMMāyas acīs ir 7 no 10, iesakām par fotofiksāciju atbildīgajiem darbiniekiem iziet īsu kursu laikmetīgās mākslas attīstībā pēdējos 75 gados, gūstot kaut nelielu priekšstatu par atšķirību starp nepieciešamības izspiestu s...du un radošas pašizpausmes veidotu mākslas darbu (to var izdarīt bez maksas kādā no Jēlas universitātes organizētajiem MOOC vai arī par nelielu samaksu tepat RLMMāyā (kā jau minēts, VAS “VNĪ”, VDD un Valsts policijas darbiniekiem piedāvājām 50% atlaidi);

3) lai gan dokumentam pievienotajā fotokolāžā vērojamas vairākas veiksmīgas foto-kompozīcijas, tās atstāj drīzāk nejaušas veiksmes un labu gribošas nojautas, ne kompozicionālas izpratnes iespaidu; iesakām kompozīcijas pamatus apgūt LMA neklātienē vai īsajos RLMMāyas kompozīcijas kursos (par pieejamām atlaidēm sk. augstāk);

4) tā kā “Telpu” apsekotājiem acīmredzami nav nekādas nojausmas par stāvokli, kurā ēka tika pieņemta 2023. gada 14. jūlijā, kad telpu “fotofiksācija” pirms pieņemšanas–nodošanas akta parakstīšanas netika veikta, iesakām iepazīties ar ēkas E2-E2 (iepriekšējā adrese, atceroties šaha gājienus, jāizrunā krieviski), kas tagad atrodas vēl Latvijas pastā nereģistrētā adresē Elizabetes ielā 2.0, vēsturi un pievienotajiem fotoattēliem (par ēkas vēsturi vislabāk var pastāstīt RLMMāyas Trešā Sarkanā Galva Uldis Lukševics un Ceturtā Melnā Galva Vladimirs Neilands; konsultācijas par ēkas izmantojumu var sniegt arī Ceturtā Sarkanā Galva Anna Bētiņa; nepieciešamības gadījumā pēc īpaša pasūtījuma VAS “VNĪ” un citu ieinteresētu valsts iestāžu darbiniekiem varam piedāvāt divu dienu lekciju un semināru kursu par ēkas vēsturi un iespējamo sabiedriskā labuma pielietojumu).

Tā kā VAS “VNĪ” jau nākamās dienas rītā pēc patapinājuma līguma darbības beigām 15.11.2023., uzlaužot durvis un nomainot mmājiniekiem izdoto atslēgu slēdzenes, demonstrēja rupju spēku un sēja RLMMāyas mājiniekos iespējamas vardarbības izraisītas bailes un paniku, un neskatoties uz to, ka līgums paredz telpas atbrīvot 10 darba dienu laikā pēc līguma darbības laika izbeigšanās, dažādos veidos traucē māksliniekiem, dejotājiem, domātājiem un citiem muļķiem, kas iedvesuši dzīvību VAS “VNĪ” nevērības nolaistā ēkā, tikt pie saviem darba instrumentiem, telpām un dzīvības avotiem, lūdzam:

a) visiem RLMMāyas iemītniekiem padarīt pieejamas sevis apgūtās un ar sirds siltumu piesildītās telpas 24/7 līdz pat telpu atbrīvošanas termiņa beigām 02.12.2023. – paskaidrojam, ka, atšķirībā no ierēdņiem un apsardzes firmas darbiniekiem, māksliniekiem, mūziķiem, dejotājiem, domātājiem un citiem muļķiem nav atšķirības starp brīvdienām un darba dienām, piektdiena nav īsā diena un nakts nav sliktāka par dienas gaismu (liela daļa no līguma darbības laikā radītajiem RLMMāyā radītajiem mākslas un mikoloģijas darbiem prasa rūpīgu pieskatīšanu);

b) tā kā sadarbība ar VAS “VNĪ” ārpakalpojumā nolīgto SIA “Megasargs” patapinājuma līguma darbības laikā bijusi nevainojama un neproblemātiska, radot RLMMāyas iemītniekiem papildus drošības sajūtu, mēs ceram, ka savstarpējas labvēlības gaisotnē “Megasargs” darbinieki, kas pieskata ēku un tās apkārtni neiebildīs, ja katram viņu solim RLMMāyā sekos MMāyas Labā Acs, Kreisā Acs, Prostata, Klitors, Aukstā Sirds, Dildozaurs, Halucinācija, Zaļā Feja, Karstā Sirds, Nervu Sistēma un Labās Rokas vietas izpildītājs (vēsturiski pazīstams arī kā “The Thing”); nebūdami droši par VAS “VNĪ” darbinieku māksliniecisko izpratni un spējām atšķirt radīto no sabojātā un saplēstā lūdzam minētajiem mmājiniekiem dot pilnu pieeju katrai SIA “Megasargs” kustībai un pilnu pārskatu par darbībām ēkā, kurā šobrīd atrodas mākslas darbi vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā;

c) līdz mmājinieku pilnīgai ēkas atbrīvošanai no savām mantām atjaunot elektrības un ūdens padevi ēkas 5. Melnajā Spārnā, 5. Baltajā Spārnā un 4. Baltajā Spārnā, kur mākslinieki un uzņēmēji rūpīgi uzturētas temperatūras apstākļos audzē sēnes, kas prasa īpaši rūpīgu gādību un, kā zināms katram mikologam, ne sevišķi mīl pārvietoties (gļotsēnes tieši to sākotnējās pārvietošanās dēļ tika izslēgtas no sēņu karaļvalsts) un mākslīgos apstākļos prasa sterilu vidi un stabilu temperatūru (ja nepieciešams, varam piedāvāt VAS “VNĪ” darbiniekiem nedēļas kursus mikoloģijā ar ievērojamu atlaidi);

d) tā kā pirmajā RLMMāyas prezidija sēdē 15.07.2023. tika pieņemts nerakstīts lēmums, ka ēka būs bērniem un dzīvniekiem draudzīga vide, lūdzam nebiedēt bērnus un dzīvniekus, kas pavada pilngadīgos mmājiniekus.

Ilggadīga nesaimnieciska, vēsturiski un mākslinieciski neizglītota attieksme pret “Telpām” no VAS “VNĪ” puses ēkai radījusi ievērojamus bojājumus. Skaidrības labad pievienojam foto seriālu ar VAS “VNĪ” ilggadīgas nesaimnieciskas bezrūpības sekām, ar kurām labprāt neiepazīstināsim sabiedrību, ja mūsu lūgumi tiks izpildīti līdz 17.11.2023. 15:00. Pateicamies par līdzšinējo sadarbību. Visi jūsu sūtītie fotoattēli tiks nodoti presei vai nu kopā ar šo vēstuli un tai pievienotajiem attēliem, vai atsevišķi. Nosūtot presei šo vēstuli un fotoattēlus, preses rīcībā nodosim arī “videofiksāciju” no ēkas pirmajiem apmeklējumiem kopā ar kompetentiem speciālistiem.

P.S. Ja kādu interesē situācija, kurā VAS “VNĪ” šobrīd ienākuši ēkā, iesakām iepazīties ar Romas priekšvēsturei un dibināšanai veltītās Vergilija “Eneīdas” II nodaļu (teksts pieejams arī Matīsa Siliņa, Jāņa Sudrabkalna, Jāņa Romana un Augusta Ģiezena tulkojumos latviešu valodā, tulkotāja nāves dēļ pēdējais tulkojums izdots Ābrama Feldhūna redakcijā 1970. gadā). Kā teica Trojas priesteris Lāokonts: “Equo ne credite, Teucri”.

P.P.S. Šī vēstule nav parakstīta ne elektroniski, ne citādi, nav izdrukāta un pagaidām nosūtīta tikai pirmajā lapā minētajiem adresātiem. Šaušalīgākos VAS “VNĪ” nesaimniecisko rīcību fiksējošus attēlus pataupīsim nākamajai savstarpējas korespondences epizodei.

Attēli aplūkojami šeit: https://mmaja.xyz/telpu-nodosanas-un-pienemsanas-akts

* Patiesā cerībā uz sapratni Kosmiskā Muļķu kuģa kapteinis un vairāki citi muļķi, kuri savas drošības nolūkos vēlas palikt anonīmi.

Novērtē šo rakstu:

24
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...