Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.

Tā kā Jūs sniedzāt šo interviju kā «Latvijā dzīvojošo Afganistānas kara un citu militāro konfliktu veterānu asociācijas»  vadītājs, vispirms es vēlētos atgādināt dažas Jums ļoti labi zināmas detaļas par šo organizāciju.

Pirmkārt, Jūsu organizācija nav valsts iestāde, bet tikai privāta «brīvprātīgā personu apvienība». Jūsu asociācija nav ne valsts militārā iestāde, ne valsts izglītības iestāde, ne valsts arhīvs.

Jebkura informācija, kas pieder asociācijai, nav dokumentu arhīvs, bet ir tikai privāta bibliotēka, kuru Jūs ļoti pretenciozi saucat par «pilnu kartotēku».  Neviens oficiālā valsts līmenī nekad nav apstiprinājis Jūsu bibliotēkā esošās informācijas pilnīgumu vai precīzumu.

Esmu pārliecināts, ka Jūs atceraties arī to, ka asociācijas bibliotēkas uzticamību un pilnīgumu valsts nekontrolē, un tāpēc asociācija neatkarīgi izlemj, kuru informāciju bibliotēkā glabāt un kuru ignorēt. Ne Aizsardzības ministrija, ne valsts arhīvi nav asociācijas vai Jūsu personīgi sniegtās informācijas pareizības garantētāji.

Savā intervijā 2020. gada 9. septembrī jūs teicāt, ka Andrejs Mediņš, runājot par savu dienestu Afganistānā, melojis. Tajā pašā laikā Jūs atsaucaties uz noslēpumainu «pilnu kartotēku par obligāto dienestu» kā avotu, kurā it kā nav informācijas par Andreja dienestu Afganistānā.

Kā Jūs pats jau esat apstiprinājis vēlāk, izrādījās, ka Jūsu it kā «pilnā kartotēka» nemaz nav pilnīga. Jūsu «pilnajā kartotēkā» nav pilnas informācijas par vismaz par vienu Latvijas karavīru, kurš bija Afganistānā – Andreju Mediņu.

Rezultātā, pēc Jūsu domām, izrādās, ka, lai apsūdzētu cilvēku melošanā, pietiek ar to, ka par viņa izteiktajiem vārdiem nav informācijas tikai vienā no miljoniem privāto bibliotēku pasaulē. Jūs to esat darījis attiecībā uz Andreju Mediņu. Jūs neatradāt apstiprinājumu viņa vārdiem savā asociācijas privātā bibliotēkā un nolēmāt, ka tas ir lielisks iemesls saukt Andreju Mediņu par meli.

Kā Jūs saprotat, Afganistānas kara notikumu privāto bibliotēku īpašnieku vidū nav tikai Jūsu asociācija vien. Man personīgi arī ir šāda bibliotēka. Un, ja Jums ir tiesības apšaubīt Andreja vārdus, atsaucoties uz Jūsu bibliotēku, tad ar Jūsu atļauju es vēlos šaubīties par Jūsu paša vārdiem, atsaucoties uz personīgo bibliotēku, kas ir man.

1. Savā intervijā 2019. gada 6. aprīlī Jūs sakāt, ka «tie puiši, kas ir sūtīti uz Afganistānu, neviens jau labprātīgi uz turieni nedevās». Savā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti ikviens puisis no Latvijas būtu devies cīņā uz Afganistānu piespiedu kārtā. Lai pierādītu, ka neesat melis, es lūdzu sniegt saites uz katra Latvijas karavīra, kurš apmeklējis Afganistānu, personiskajiem paziņojumiem, kuros katrs no viņiem apliecina, ka viņš karā Afganistānā devies pret savu gribu.

2. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra Jūs sakāt, ka, «manuprāt, tas ir viens no padomju sistēmas lielākajiem noziegumiem, ka uz Afganistānu tika aizsūtīti cilvēki, kuri ne fiziski, ne psiholoģiski nebija gatavi šīm ekstremālajām situācijām». Savā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti katrs no Latvijas uz Afganistānu nosūtītais karavīrs nebūtu ne fiziski ne psiholoģiski gatavs karam. Lai pierādītu, ka neesat melis, es lūdzu sniegt saites uz katra Latvijas karavīra, kurš apmeklējis Afganistānu, medicīnisko dokumentāciju, kurā valsts veselības sistēmas darbinieki apstiprina Jūsu vārdus. Ja Jūs informāciju par katra Latvijas karavīra fizisko un psiholoģisko sagatavotību ņēmāt ne no medicīniskajām izziņām, tad es lūdzu sniegt to informāciju, uz kuru Jūs atsaucāties, sniedzot šo paziņojumu.

3. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra Jūs sakāt, ka «tas medālis, kas apliecinātu, kur te bija, karavīriem internacionālistiem no pateicīgās padomju tautas, nu nebija nekādas pateicīgās afgāņu tautas». Tā kā Jūs ļoti noslēpumaini raksturojat šo medaļu, vispirms es lūdzu precizēt, par kādu medaļu Jūs runājat. Otrkārt, savā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti visi tā laika Afganistānas iedzīvotāji būtu jutuši nicinājumu pret kādu no padomju armijas medaļām. Lai pierādītu, ka neesat melis, lūdzu, norādiet saites uz katra toreizējā Afganistānas pilsoņa personīgajiem paziņojumiem, kuros viņi atzīst, ka viņiem patiešām nav bijis gods piederēt noslēpumainajai medaļai, par kuru Jūs runājat.

4. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra Jūs sakāt, ka «uzskatu, ka tiem cilvēkiem, kuri ir izgājuši Afganistānas, ir jāpalīdz medicīnas jomā un lai viņš varētu sociāli pielāgoties». Sava personīgajā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti visiem Latvijas karavīriem pēc atgriešanās no Afganistānā būtu nepieciešama medicīniskā un sociāla palīdzība. Lai pierādītu, ka neesat melis, lūdzu sniegt saites uz katra Latvijas karavīra, kurš apmeklējis Afganistānu personīgajiem paziņojumiem, kur viņi atzīst, ka absolūti katram no viņiem patiešām bija nepieciešama jūsu pieminētā palīdzība. Ja, runājot par medicīnisko un sociālo palīdzību, Jūs atsaucāties nevis uz absolūti katra karavīra izteikumiem, bet gan uz viņu medicīnisko dokumentāciju, tad, lūdzu, sniedziet saites uz to.

5. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra Jūs sakāt, ka «nav pareizi, ka puiši, kas ir izgājuši Afganistānas karu, tiek pielīdzināti darba invalīdiem». Savā personīgajā Afganistānas kara notikumu bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka absolūti visi no turienes atgriezušies karavīri būtu pielīdzināti invalīdiem. Lai pierādītu, ka neesat melis, es lūdzu sniegt saites uz katra Latvijas karavīra, kurš apmeklējis Afganistānu, medicīnisko dokumentāciju, kurā valsts veselības aprūpes sistēmas darbinieki apstiprina absolūti katra no viņiem invaliditāti.

6. Savā intervijā no 2019. gada 16. februāra jūs sakāt, ka «savulaik, kad Latvija atguva neatkarību, es piedalījos Baltijas ceļā un citur». Sava personīgajā Latvijas 90. gadu sākumā  vēstures bibliotēkā neatradu informāciju par to, ka Jūs piedalījāties Baltijas ceļā. Lai pierādītu, ka neesat melis, es lūdzu iesniegt fotoattēlu vai videoklipu, kas apstiprina, ka Baltijas ceļu tiešām esat apmeklējis.

Noslēgumā, Rusiņa kungs, es vēlos citēt Jūsu vārdus par Andreja Mediņa paziņojumu attiecībā uz viņa dienestu Afganistānā: «Protams, ka viņš (Andrejs Mediņš) var pierādīt pretējo ar saviem dokumentiem – kara biļeti un apliecību, citi arī blefoja savā laikā, kad Latvija atguva neatkarību, ka viņi protestējot sakāra savas kara biļetes uz stabiem. Ļoti daudzi tādi teiku stāstītāji ir, bet beigās, kad viņu izved uz tīriem ūdeņiem, atklājas, ka viņš nekur nav bijis.»

Cienījamais Rusiņa kungs, esat tik laipns un arī pats, lūdzu, ar dokumentiem pierādiet, ka neesat viens no tiem, kuru ir nepieciešams izvest uz tīriem ūdeņiem. Lūdzu, ar dokumentiem pierādiet, ka neesat viens no tiem, kas blefo un stāsta pasaciņas.

Afganistānas veterānu asociācija – Mediņš melo par dienestu

https://www.delfi.lv/news/national/politics/bruknas-lieta-afganistanas-veteranu-asociacija-medins-melo-par-dienestu.d?id=52446035

Rusiņa kunga  intervija no 6.aprīļa, 2019. gadā

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/afganistanas-kara-veterani-nebija-izpratnes-un-izveles-sasedinaja-vagonos-un-aizsutija-karot.a315174/

Rusiņa kunga intervija no 16. februāra  2019. gadā

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/veteraniem-kars-nepariet-afganistana-karojuso-stasti.a309805/

Novērtē šo rakstu:

48
26

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...