Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā visa labticīgā Latvijas tauta es kopš aizvadītās ceturtdienas ziņu aģentūrās, portālos un televīzijā esmu kāri tvēris jaunākās ziņas par uzbrukumu Leonīdam Jākobsonam.

Pilnīgi un absolūti abstrahēšos no jebkādu versiju un viedokļu atstāstīšanas gan par to, kā saucas tas, ar ko līdz šim ir nodarbojies Jākobsona kungs, gan par to, kāpēc ar viņu gadījies tas, kas gadījies. Ir gadījies – tātad ir.

Taču šajās dienās man uzkrājusies vesela virkne jautājumu, kuri, iespējams, kriminālās sfēras profesionālim (tikpat labi no vienas kā otras „barikāžu” puses) vai kaismīgam detektīvu cienītājam var šķist panaivi.

Tomēr tādi nu man viņi ir uzkrājušies – un pieļauju, ka ne man vien. Un ka droši vien no sabiedrības informētības (un tātad arī uzticības savai policijai, saviem medijiem, saviem politiķiem) redzes viedokļa nebūtu slikti, ja kāds uz tiem arī mēģinātu atbildēt.

Vispirms jau es visu ko nesaprotu saistībā ar pašu uzbrukumu – izņemot to, ka acīmredzami Jākobsona kungam bijusi darīšana ar pārgalvīgākajiem un vienlaikus ekscentriskākajiem uzbrucējiem Rietumu puslodē.

Jo – vai jūs spējat iedomāties ļaundarus, kuri par prātīgāko vietu un laiku, kur salikt pa murmuli cilvēkam, izvēlas 1) gandrīz vai visdzīvākās galvaspilsētas ielas 2) centra daudzdzīvokļu māju 3) ar daļēji neslēdzamu kāpņu telpu 4) laikā jau ap darba laika beigām, kad dzīvokļos var būt ne tikai bērni un tantuki? Jākobsona kungam, pēc visa spriežot, uzbrukuši tieši tādi.

Tālāk – it kā nepietiktu ar ļaundaru lēmumu uzbrukumu sarīkot tieši vietā un laikā, kad tā izgāšanās ir visiespējamākā, kā nezin varētu izskaidrot viņu ietekmēšanas līdzekļu izvēli?

Ja jums būtu doma puspubliskā vietā kādu ātri un sāpīgi atskaldīt pamācīšanas vai iebaidīšanas nolūkos, vai tiešām jūs paļautos nevis uz pāris pagalēm vai beisbola nūjām, bet gan... gāzes baloniņu, kaut kādiem skaļiem šaujamlīdzekļiem, kuru troksni tad arī esot izdzirdējis kaimiņš, pašu rokām, kājām un vēl laikam arī kaut kādu eksotisku griežamierīci, par kuru ārste Jākobsona kungam esot teikusi – nazis tas nevarētu būt? Taču šie ekscentriskie ļaudis izdarījuši tieši šādu izvēli.

Bet tagad iedomājieties sevi pretējā lomā – un atkal pajautājiet paši sev: cik daudzi cilvēki, piedzīvojuši zvērīgu uzbrukumu un, pašu vārdiem izsakoties, „knapi dzīvi palikuši”, pirmām kārtām metīsies nekavējoties apziņot draudzīgos medijus, lai tie paspētu uzņemt vēsturiskus kadrus? Cilvēki, kuriem, atkal pašu vārdiem izsakoties, „izdevās piecelties, aizsedzu ar roku seju – vaigs nokarājās kā gaļas gabals, asinis plūda straumēm, - un metos uz ielas meklēt dēlu”?...

Tālāk – ar ko izskaidrojama visa šī briesmīgā putrošanās ap pašu piekaušanu? Ja salikt kopā visus tos priekšmetus, kurus savos stāstos pieminējis gan cietušais, gan dažāda līmeņa policijas virsnieki, sanāktu mazs arsenāls – gāzes pistole, traumatiskā pistole, gāzes baloniņš, eksotiskais griežamierocis... Kā to visu paspēt izmantot, lūdzu?

Tas pats – ar gūtajiem ievainojumiem. Sākumā runa par šāviena brūci. Pēc tam pats Jākobsona kungs par šaušanu nerunā, toties stāsta par astoņus centimetrus garu brūci. Tad atkal viņš pats – par vaigā izgrieztu „palielu taisnstūrveida laukumu”. Bet publiskotajā attēlā ar sašūto vaigu nekas par izgrieztu laukumu neliecina... Tad vēl - neesmu mediķis, bet... vai tiešām cilvēka vaigs ir tā vieta, no kuras iztek šāds apjoms arteriālu (spriežot pēc krāsas) asiņu, kādu mēs redzam fotogrāfijās?

Un arī versijas par pašu notikumu secību ir, maigi izsakoties, nedaudz pretrunīgas. „Viņi skrēja man virsū, iepūta acīs no gāzes baloniņa,” – viss esot noticis aši un knaši. Taču nē, tomēr ne – „pirms tam es dzirdēju, ka viņi runā krieviski”... Tad pa kuru laiku viņi runāja krieviski, ja reiz, tikko pamanīti, skrēja virsū, pūta un sita, un grieza? Sišanas laikā runājuši neesot... Sejas vispār neesot pamanījis – tas pirmkārt. Bet tomēr nē – bija „melnās brillēs”.

Un kas tie par pseidojokiem par bērna „palikšanu zem sitiena”? Lasām ziņu lentu: „Jākobsons aģentūrai LETA pauda sašutumu par policijas rīcību, stāstot, ka bērns bijis nozieguma aculiecinieks. Viņaprāt, tādējādi bērns tiek pakļauts riskam. Dēls patlaban netiekot laists skolā un sieva ar viņu patlaban slēpjoties.”

Bet lasām paša Jākobsona stāstīto portālam imhoclub.lv: „Kāpām augšup kopā ar dēlu, mēs spēlējāmies – es kāpu platiem soļiem, bet dēls centās mani panākt, tāpēc es biju priekšā. Kāpdams starp pirmo un otro stāvu, ieraudzīju, ka lejup nāk cilvēki kapucēs un melnās brillēs. Paskatījies uz viņiem, es sapratu, ka atnākuši „pie manis” un uzsaucu dēlam: „Bēdz!””

Tad – kurš ļaundaris īsti visai pasaulei pastāstīja par dēla klātbūtni uzbrukuma vietā? Un – ar kādu motivāciju?

Tad vēl: kas tie par cilvēkiem, kuriem viss ir skaidrs – viņi piekauti, lai iebiedētu, viņu ģimene ir briesmās, utt., utt. –, bet kuri vienlaikus paziņo, ka ar tiesībsargāšanas iestādēm nesadarbosies? Vai jebkurš cilvēks, kurš piedzīvojis reālu uzbrukumu, nespriedīs tā – lai tak tā policija par mani ņirgājas no rīta līdz vakaram, lai skatās kaut vai Lenijas Rīfenštāles filmas, lai slavē ne tikai Ušakovu, bet par visus trīs oligarhus, - ka tik viņi ir man blakus un, jo kuplākā skaitā, jo labāk? Tad ar ko šajā gadījumā skaidrojama šī attieksme?

Es vēl saprotu cietušo – stress, šoks... Bet policija – vai tiešām Ķuža kungam un Co. ir tik grūti tā vietā, lai krustu šķērsu runātu par pūliņiem un centieniem, un vēl visu ko, skaidri un gaiši pateikt to, kas pašiem uzbrucējiem jau lieliski zināms, - tā un tā, brūces liecina par to un to, noticis acīmredzot ir tas un tas? Un vēl - ka Jākobsona kungu uz visām četrām debespusēm palaiduši tāpēc un tāpēc? Nekādi izmeklēšanas noslēpumi tie acīmredzami nav...

Jā, un tad vēl pāris – nu jau nekrimināla rakstura, bet ne mazāk naivi jautājumi. Pirmkārt: vai publiskam politiķim, par kādu sevi laikam joprojām uzskata Nils Ušakovs, gluži vienkārši nevajadzētu saņemties kaut kādu elementāru godaprātu un publiski atvainoties – ja ne viņa pāridarītājam Jākobsonam, tad visiem tiem vēlētājiem, kuriem varētu būt bijis zināms pārsteigums, uzzinot, ka viņu ievēlētajam kundziņam cilvēka sagriešana ir smaidiņu objekts?

Un otrkārt – saistībā ar skaļajiem paziņojumiem uzreiz pēc aizvadītās ceturtdienas notikuma. Viena lieta – visādas Sandras Kalnietes, kas sākumā histēriski kliedz un brēc par piežmiegto preses brīvību, bet tikai pēc tam sāk domāt, par ko tad īsti kliedz. Viņām darbs tāds. Bet es lasu Latvijas Žurnālistu asociācijas – jā, jā, tās pašas, kurā tak sapulcējies mūsu valsts žurnālistikas zieds, - tās pašas dienas paziņojumu un nevaru neuzdot vēl kādus naivus jautājumus.

Redz, ja reiz šīs organizācijas ētikas kodeksā sarakstītas visādas skaistas lietas par objektivitāti, faktu noskaidrošanu, maldināšanas nepieļaušanu un visu ko tamlīdzīgu, ja reiz asociācijā sapulcējušies tik daudzi gudri, analītiski un par sabiedrības informēšanu norūpējušies ļaudis, kā tas nākas, ka šādā situācijā viņi bez kādas faktu noskaidrošanas, bez kādas aizskaitīšanas līdz desmit sāk kliegt par trauslo robežšķirtņu pārkāpšanu? Ka šādā situācijā viņiem momentā viss ir skaidrs – bez mazākajām šaubām un kritiskas izvērtēšanas?

Vai nesanāk tā, ka situācija „mūsējo sit, lai nu kāds viņš tur arī nebūtu” viņiem ir bijusi pietiekama, lai uzšķaudītu visiem cēlajiem deklarētajiem principiem? Un tādā gadījumā – kā es kā lasītājs vai skatītājs varu zināt, kādās situācijas vēl šiem ļaudīm ir pietiekami būtiskas, lai uz laiku aizmirstu sadeklarētos principus?...

Jā, tikai jupis zina, kurš uz visiem šiem naivajiem jautājumiem varēs un, kas svarīgāk, gribēs atbildēt.

Foto no kompromat.lv

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Pēc lasītāju ierosinājuma to publicējam arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

21
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Reņģe mētelī

FotoVai kažokā. Tālākās interpretācijas lai paliek katra lasītāja izvēles ziņā. Jo prastais latviešu tradicionālais ēdiens - siļķe kažokā nobāl, salīdzinot ar notikumiem, kas pēdējā laikā ir vandījušies Latvijas iemītnieku saziņas telpā.
Lasīt visu...

6

Cik ilgi Veselības ministrija piekops “strausa politiku”

FotoPēdējā gada laikā no veselības ministres Andas Čakšas puses tiek īpaši akcentēts finanšu trūkums medicīnas nozarē, un tās šī gada budžetā plānots palielināt uz budžeta deficīta rēķina.
Lasīt visu...

21

Neoliberālisma dizaina izčākstēšana

FotoLatviešu politiski organizatoriskās kaislības saglabā vēsturiski sākotnējo dinamismu. Latviešiem nav apnicis veidot jaunas politiskās organizācijas. Dinamisms nav tik liels kā „pirmajā” LR. Bet arī tagad, „otrajā” LR, nav pamata sūdzēties par politisko organizāciju veidošanas mānijas apsīkumu. 2014.gada 5.maijā tika dibināta partija „No sirds Latvijai”, 2014.gada 17.maijā tika dibināta „Jaunā konservatīvā partija”, 2016.gada 3.maijā tika dibināta partija „KPV LV (Kam pieder valsts)”, bet 2017.gada 26.augustā tika pietaisīta partija „Kustība „Par!”.
Lasīt visu...

12

"Vienotība" un rudenīga seksa pamatlikums: kam puņķi, tas apakšā

FotoBez pārsteigumiem: visnotaļ pro–eiropeiskā, pro–vērtību un pro–cilvēktiesību, pro–viskaukas Vienotība, pat bez mazākās žagošanās un bez pieklājīgas gražošanās, zibenīgi piekrīt Nacionālās apvienības īsajam un cietajam ultimātam, nekādu variantu par vējonisma izpausmi nepilsoņu bērnu sakarā, un basta. Kas notiek? Nekas sevišķs, koalīcijā tāda pati kārtība kā rudens seksā: kuram puņķi, tas apakšā. Un puņķainie šoreiz ir jau tikpat kā nosprāgušās Vienotības paliekas.
Lasīt visu...

21

VVF – „trekno gadu” prezidente. Mīti un realitāte

FotoBijusī valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga nekad nav īpaši vairījusies no asas un tiešas valodas. Latvijā ir pieņemts uzskatīt, ka viņa ir viena no visu laiku izcilākajām politiķēm. Daudzi Latvijas pilsoņi viņu bezgala ciena un slavē par ieguldījumu valsts attīstībā. Tomēr atrodas daži, kuri uzdrošinās nepiebalsot augstajam novērtējumam. Viņi saka, ka pat cienījamā Vaira Vīķe-Freiberga nav bijusi nevainojama un ne viss, ko viņa stāsta, ir patiesība pēdējā instancē. Vai nav pienācis laiks īsi aplūkot viņas devumu Latvijas valstij? Padomāt – vai, raugoties ar saules neapžilbinātu skatu, vismaz daži vispārpieņemti fakti nav uzskatāmi par mītiem?
Lasīt visu...

12

Patiesība vienmēr nāk gaismā. Vienmēr

FotoSavulaik es uzrakstīju grāmatu par Andri Šķēli un nosaucu to „Kampējs”. Apzīmējums iegājās uz daudziem gadiem, bet tagad, pēc šīrīta „Dienas” publikācijas par Vairas Vīķes-Freibergas „pulksteņa lietu” man šķiet, ka ir cilvēks, kam šis apzīmējums piestāv daudz labāk.
Lasīt visu...

21

Vladimira Vaškeviča atklātā vēstule Raimondam Vējonim

FotoAugsti godātais Prezidenta kungs! Vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, jo neredzu citu veidu, kā aizstāvēt savu godu un atjaunot savu labo reputāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai turpināsim maksāt Porziņģim?

Aizvakar iemetu kā oli tviterezerā īsu tvītu ar jautājumu, vai man ir tomēr nācies maksāt Porziņģim par viņa piedalīšanos basketbola mačos Latvijas...

Foto

Atvadu vārdi Konstantīnam Pupuram

1987.gads... 14.jūnijs... Bastejkalns... Cilvēku grupa gatavojas atcerēties vienu no melnākajām dienām Latvijas tautas vēsturē... Tūkstošiem nevainīgu cilvēku, ieskaitot sievietes stāvoklī, mātes un...

Foto

Replika par „vējonismu” un tizlu „pirismu”

Nu jau iepriekšiepriekšējā dzīvē man reiz bija tāds gadījums. Ieklīdu kādas PR firmas kantorī ikurāt brīdī, kad tur apsprieda, ko...

Foto

Zooloģe. No pamfletu cikla „Siseņi”*

To zina tikai Kremlī. Zina ne visā Kremlī, bet tikai divos Kremļa kabinetos. No tiem viens kabinets atrodas 3.stāvā, bet otrs...

Foto

Tumšādainais Džordžs atbraucis pirms daudziem gadiem, viņam Latvija nepatīk, gribot braukt prom, tomēr nebrauc vis

Portāls Diena šodien ir publicējis no valsts naudas pārtiekošā Sabiedrības integrācijas...

Foto

Par klaju tiesību ignoranci* Lembergam sniegt liecības krimināllietā

Šodien Rīgas apgabaltiesa piemēroja man kārtējo procesuālo sankciju, kā arī aizliedza turpināt liecību sniegšanu, kategoriski nosakot, ka visas...

Foto

Pidriķis vai sabotieris?

Kad pirmoreiz padzirdēju par pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa ieceri virzīt ideju par Latvijas pilsonības automātisku piešķiršanu jaunpiedzimušiem nepilsoņu bērniem arī gadījumā, ja neviens...

Foto

„De Facto” paustā informācija par it kā SIA “Belss” radītajām priekšrocībām ir nepamatota

2017. gada 10. septembrī Latvijas Televīzijas raidījumā “De Facto” tika pārraidīts sižets „Kā...

Foto

Pagodinos nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem”

Saeimas Prezidijam: saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 65. pantu pagodinos Jums nosūtīt izskatīšanai likumprojektu “Par nepilsoņa...

Foto

Atklāta vēstule Valsts prezidentam: kam Jūs devāt zvērestu - tautai vai ierēdņiem?

Par notiekošo valstī atbildīgs ir tās vadītājs. Jūs, stājoties amatā, devāt mums zvērestu. Pierādiet,...

Foto

Deputāti, vai jūsos ir kaut nedaudz cilvēcības? Kļūstiet beidzot par cilvēkiem

Pēdējās dienās plašu publicitāti ir guvusi zvērināta tiesu izpildītāja veikta ievešana valdījumā, kur ar spēku...

Foto

Visa ārstu sertifikācijas sistēma pašlaik ir nelikumīga

Jums raksta ārsta–psihiatra Oskara Bundžas pacienti un pacientu tuvinieki, kas izveidojuši brīvprātīgu atbalsta grupu, lai nezaudētu psihiatra pakalpojumu saņemšanu...

Foto

Sarkano parvēniju spožums un posts

Rietumu kultūrā populārais salikums „spožums un posts” sākās ar kurtizānēm – pērkamām elegantām sievietēm, kurām ir labvēļi augstākajā sabiedrībā. Romānu „Kurtizāņu...

Foto

Viegli koloniāls „Telia” pātagas cirtiens

Nu, ko, esam sagaidījuši Ziemeļeiropas telekomunikāciju impērijas atbildes triecienu Latvijas suverēnas sakaru politikas centieniem: vai nu LMT un Lattelecom tikšot apvienoti – vai...

Foto

Vai tiešām darbs dara veselu, kā tas šķiet Reira ministrijai?

Ikviens no mums kādreiz ir bijis saaukstējies, patiesībā saaukstēšanās ir biežākais iemesls skolas un darba kavēšanai,...

Foto

Sociālisms - un kāpēc tas ir tik "toksisks" mūsdienu valdošajai elitei

Sociālisms (no lat. sociare - dalīties") ir plašs sociālo un ekonomisko iekārtu kopums, kuru mērķis...

Foto

Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par...

Foto

Vai “dalītā izmeklēšana” nav organizētās noziedzības interesēs?

Šis raksts ir kārtējās pārdomas pēc TV raidījumu “Tieša runa” un par ierakstu publikāciju t.s. oligarhu lietā. TV raidījumā...

Foto

Palieciet (vismaz pagaidām) "katrs savā vietā", es (vismaz pagaidām) palikšu savā

Man ir patiess prieks ik reizi, kad par to "risku pazaudēt valsti" runā un raksta...

Foto

Stagnantais šarlatāns

Sastopami divi skaisti un šajā saulē aktuāli svešvārdi – stagnāts un stagnants. Burtu ziņā līdzība liela, taču katram vārdam ir sava nozīme....

Foto

Nelikumīgas putnu patversmes ir problēma ne tikai Latvijā vien

Pēc iepazīšanās ar Pietiek publikācijām par to, kā Latvijas devītais bagātākais cilvēks beidzot ir atvēlējis finanšu līdzekļus, lai viņa...

Foto

Ierēdņu nekompetence vai apzināta atsevišķu uzņēmumu lobēšana?

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi Ministru kabinetā apstiprināšanai noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.3.1.specifiskā atbalsta mērķa...

Foto

Jaunie mežu ciršanas plāni: likumdošana kā loģikas kļūda

Viens no politiķu lielākajiem riskiem ir nonākšana apkaunojošās situācijās, kurās jācenšas paskaidrot neiespējama saikne – starp savu rīcību...

Foto

Šis ir vēsturisks brīdis ar unikālu iespēju beidzot atrisināt OIK sakārtošanas jautājumu

Latvijas Atjaunojamās Enerģijas federācija (turpmāk–LAEF) jau 2017.gada maijā Ekonomikas ministrijā (turpmāk-EM) tika iepazīstināta ar...

Foto

Par sabiedriskā radio šefa meklēšanu un žurnālistikas “produkta” kvalitātes izpratni

Šajās dienās kārtējās komisijas atkal Rīgā gatavos kandidātus Latvijas vecākā (joprojām dzīvā) masmedija ar nosaukumu “Latvijas...

Foto

Tautas politiskā apziņa: faktori un tehnoloģijas

Tautas politisko apziņu nosaka tautas nacionālais raksturs jeb, svešvārdā izsakoties, mentalitāte – atsevišķam cilvēkam vai cilvēku kopai (tautai) raksturīgs domāšanas...

Foto

„Uzņēmējs” Skudra un viņa blēža loģika

Ar interesi iepazinos ar portālā publicēto rakstu, ko parakstījis bēdīgi slavenais „uzņēmējs”, kādreizējais bankas izsūtāmais zēns Uldis Skudra, kurš pēdējos...

Foto

Latvijā reiderismu piesedz tiesībsargājošās institūcijas

Jau kopš 2013. gada ilgst mērķtiecīgi uzbrukumi no Gulama Mohammada Gulami grupas puses. Ir pamats uzskatīt, ka viņa interesēs darbojas arī...

Foto

Mēs jaunu pasauli sev celsim. Jau atkal

Brīdi pēc Šarlotesvilles notikumiem sociālos medijus pāršalca skandaloza ziņa par it kā kādai Sorosa finansētai antifa aktīvistu grupai piederošu Evergreen koledžas (ASV) kampusā...

Foto

Aicinām Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu

Iekaisīgu zarnu slimību un psoriāzes pacienti aicina Veselības ministriju izbeigt pacientu mānīšanu un beidzot nodrošināt efektīvu medikamentu pieejamību....

Foto

Kāda ir Saeimas atbildība?

Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina, ka Satversmē rakstītās normas ir tikai deklaratīvas un iedzīvotāji - tauta tiek vērtēta zemāk par slaucamu...

Foto

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem

Latvijas Rakstnieku savienības vārdā aicinu Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus,...

Foto

Muhameda portrets

Ceturtdien, 17.augustā Katalonijas pilsētā Barselonā musulmaņi pastrādāja kārtējo teroraktu, ar automobili ietriecoties cilvēkos un laupot 14 nevainīgas dzīvības, tostarp diviem maziem bērniem atņemot tēvu. Nākamajā dienā...

Foto

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību....

Foto

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret...

Foto

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

Te manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās...

Foto

Ašeradens būs īstais

Labdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni,...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

Latvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts...

Foto

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

Brīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks...

Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...