Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skolnieciņš no svētbirzs

21.03.2021. 17:42

Ir pienācis ilgi gaidītais pavasaris. Lieldienas jau klauvē pie mūsu namu durvīm. Lieldienas ir auglības un pārpilnības svētki, šie svētki ir par godu Latvju Dieviem. Kopš senseniem laikiem mūsu senči svinēja Lieldienas pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Lielā diena ir enerģētiski spēcīga diena, šajā dienā izdodas visi pagāniskie rituāli. Lai ienestu savā dzīvē veiksmi un bagātību, Lieldienas ir jāveic auglības rituāls par godu likteņa Dievietei Laimai. Neilgi pirms Lieldienām ir jāuzkopj sava dzīvesvieta. Grīdas ir jāizmazgā ar sālsūdeni (bez mazgāšanas līdzekļiem, lupatiņa ir jāņem jauna). Uz vienu 20l spaini ūdens ņem 0,5kg sāls. Uz katru istabu ir jāņem vismaz viens sālsūdens spainis. Pēc šādas mazgāšanas, kad ir pagājis kāds laiks, grīdu mazgā otrreiz ar tīru ūdeni. Pēc šī rituāla veikšanas, lupatiņa ir jāizmet miskastē. Pēc tam, atverot visus nama logus, ir jāizkvēpina mājoklis ar kadiķu zariņiem un vērmeļu buntītēm. Šādi mājoklis tiks atbrīvots no negatīvajām enerģijām. Lieldienu rītā uz palodzes ir jāiededz dzeltena svecīte ar vārdiem: “Dieviete Laima, Tu esi godāta un cienīta manā mājā. Es iededzu šo svecīti par godu Tev. Sargā mani un manu māju, tāpat kā es godāju Tevi.”. Šie vārdi ir jāatkārto 12 reizes, labāk šos vārdus ir uzrakstīt ar roku uz tīra papīra un vēlāk sadedzināt lapiņu krāsnī. Protams, dedzinot svecītes, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Pēc tam savā privātajā mežiņā ir jāatstāj cienasts par godu Dievietei Laimai. Ziedojums ir jāatstāj uz svētakmeņa. Kā svētakmeni var izmantot jebkuru plakanu akmeni, kas novietots zem kāda koka. Uz svētakmens ar sāli uzzīmē Laimas slotiņu (Laimas slotiņa ir Dievietes Laimas simbols). Pietiks ar dažām tējkarotēm sāls, sāli var paņemt līdzi burciņā. Uz svētakmens ir jāatstāj baltmaizes klaips un 11 pašceptas pankūkas. Pēc ziedojuma nolikšanas ir jāpasaka 12 reizes:’’ Dieviete Laima es atstāju šo ziedojumu par godu Tev.’’. Pēc tam pie svētakmeņa ir jāiededz 7 baltas svecītes trauciņos (bez krustiem un jebkāda cita zīmējuma). Tālāk ir jāizsaka savs lūgums ar vārdiem:’’ Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Likteņa valdniece, uzklausi manu lūgšanu! Likteņa Dieviete, uzklausi manu lūgšanu! Palīdzi man, visvarenā Laima,………………………………..(šeit izsaka savas privātās vēlēšanās). Es pieņemu Tevi savā dzīvē, mana Dieviete. Lai Tava svētā griba mani virza pa gaišiem dzīves ceļiem! Lai godāta Dieviete Laima kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!’’. Šo lūgšanu skaita 12 reizes, vēlams to ar roku uzrakstīt uz papīra, lai rituāla laikā nebūtu grūtību. Pēc tam lapiņu sadedzina krāsnī. Pēc rituāla nākamajā dienā sveces trauciņos savāc un izmet savā privātajā miskastē, bet ziedojumu atstāj uz svētakmeņa. Pametot rituālu vietu, 3 reizes pasaka:’’ Paldies, Dieviete Laima! Es no sirds Tev pateicos un līdz nākamajai reizei atvados!’’.
Ar Dievietes Laimas svētību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSaulstāvji #AuglībasSvētki #PavasaraSvētki #rituāli #buršanās #lūgšanās #ticējumi #pagāni #DievieteLaima #LikteņaDieviete #svētbirzs #Skolnieciņš

Atbildēt

Xxvid

12.04.2015. 01:58

»

Žulis

Jā, var tikai pabrīnīties, cik veiksmīgi tas pārkrāsotais padomju režīms māk zombēt cilvēku prātiņus! Valsts ir izputināta, nabadzībā un parādu jūgā iedzīta, bet cilvēki vainu meklē visur kur, tikai ne tur, kur tā vaina tiešām ir. Nu mēģiniet taču saprast - nevalda tajā mūsu valstī ne kristietība, ne...


Piekrītu, tā ir pilnīga patiesība. Mums pat prezidents ir bijušais komunists!
Kāda kristietība, kāds latviskums?!
Savukārt U.Sēnem laikam psihiatrs ir atvaļinājumā, par daudz bieži sācis te "zīmēties" un paust klaji slimīgas idejas!!!

Atbildēt

Gatis

09.04.2015. 23:12

»

Uldis Sēne

Ja reiz Latvija nav kristīga valsts, tad uz kāda pamata Lieldienās un Ziemassvētkos valsts TV kanālos tiek translēti kristīgās baznīcas dievkalpojumi? Kāpēc tik bieži TV ziņu sižetos redzu valsts pirmās amatpersonas dievkalpojumos kristiešu baznīcā...


A kāpēc valsts pirmās personas nedrīkstētu iet uz dievkalpojumu? te tomēr ir reliģijas brīvība. Tas, vai viņi iet kristīgās pārliecības dēļ vai spodrināt savu PR, jau ir cits jautājums.
Kas attiecas uz dievkalpojumiem Lieldienās, Ziemassvētkos un, starp citu, ja nezināji, arī katrā svētdienā plkst. 12, tad tas ir tāpēc, ka tos ir svarīgi redzēt ļoti lielai daļai Latvijas iedzīvotāju - gan kristiešiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ netiek uz baznīcu, gan, starp citu, arī nekristiešiem, kuri arī meklē ko vairāk par ēšanu, d..šanu un dr.šanos. Paldies Dievam, tādu kā tu, kas vispār var iedomāties pret to iebilst, ir nospiedošs mazākums.
National Geographic raidījumi ir radīti LTV, par tiem arī runāju. Ja nemaldos, arī šobrīd ir zinātniski raidījumi. Bet mēslus rāda tāpēc, ka tos skatās. Ja tos neskatītos, tad viņus nerādītu.
P.S. Un runa "neiet"... Publicists... :D

Atbildēt

09.04.2015. 11:39

»


dumš kā zābaks.

Atbildēt

katoliete

08.04.2015. 21:33

Autors pats ari atbild sev jau raksta sakumaa:"tiesi taa velna"pec mums nav seviski kristiga valsts...bet jaatceraas kada valsts mes bijaam 50 gadus!

Atbildēt

Andris

08.04.2015. 18:50

Tā kā t.s. baznīca ir dalīta no valsts, tad Latvijai nav iespējams būt par jebkādas reliģijas /nesošu/ valsti.

Atbildēt

Augļotājs

08.04.2015. 17:05

...un piedod mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem...

Atbildēt

Mumins

08.04.2015. 16:42

Nē, Autor! Atbilde ir vienkārša - kristietība vienmēr ir bijusi roklaiža pastāvošajai varai - palīdzējusi, cik varējusi, parastos cilvēciņus paklausībā noturēt. Konjunktūrisms kā filosofija un pastāvēšanas pamats.

Atbildēt

Uldis Sēne

08.04.2015. 08:57

»

Gatis

Varētu jau atbildēt autoram uz visiem jautājumiem, bet slinkums rakstīt. Bet tomēr mazliet ... pirmkārt, Latvija nav kristīga valsts. Tas, ka kādi tur ir iekļāvuši preambulā "kristīgās vērtības", nepadara Latviju par kristīgu valsti, tāpat kā trīsstaru zvaigzne uz zaporožeca haubes nepadara zaporožecu...


Ja reiz Latvija nav kristīga valsts, tad uz kāda pamata Lieldienās un Ziemassvētkos valsts TV kanālos tiek translēti kristīgās baznīcas dievkalpojumi? Kāpēc tik bieži TV ziņu sižetos redzu valsts pirmās amatpersonas dievkalpojumos kristiešu baznīcā?
Gatis piemin National Geographic, taču aizmirsis, ka runa taču iet par Latviju, kur šī tēma būtu jārāda arī pa mūsu TV kanāliem visu to izklaidējošo mēslu vietā, ar kuriem mēdz notrulināt sabiedrības smadzenes.

Atbildēt

Lucijs

08.04.2015. 06:27

»

nekrofobs

Lucijs nodarbojas ar pederastiju un ļoti necieš katoļu baznīcu, kas nosoda šādu nodarbi


Tu acīmredzami esi Zbigņeva kora puika!!!Runā ,ka viņam uz šīm vietām ir īpašs kastings , tatad vazelīns tev ir arī galvā un ne tikai tur kur jums tas ir parasti.

Atbildēt

Gatis

07.04.2015. 23:09

Varētu jau atbildēt autoram uz visiem jautājumiem, bet slinkums rakstīt. Bet tomēr mazliet ... pirmkārt, Latvija nav kristīga valsts. Tas, ka kādi tur ir iekļāvuši preambulā "kristīgās vērtības", nepadara Latviju par kristīgu valsti, tāpat kā trīsstaru zvaigzne uz zaporožeca haubes nepadara zaporožecu par mersedesu. Bez tam, tajā pašā preambulā kristīgās vērtības ir minēts kā viens no kritērijiem, kas veido Latvijas identitāti. Nav pateikts, kuras tieši. Jo ir vesela kaudze ar kristīgajām vērtībām, kuras ir pretrunā kaut vai ar tām pašām latviešu un lībiešu tradīcijām.
Par pārējo - ir acīmredzams, ka autors vispār nezina vēsturi vai arī zina to ļoti virspusēji, nespējot saskatīt nekādas kopsakarības. Par kristīgās vēsts izpratni nemaz nerunāsim. Pie tam, izskatās, ka autoram patiesie zinātnieki ir tikai tie, kas noliedz Jaunās Derības vēsturisko ticamību un var redzēt, ka viņš nezina par tūkstošiem plus arheoloģisko atklājumu, kas tieši apstiprina Bībeles vēsturisko ticamību. Bet lai nu kā, īdēšana par to, ka šie viņaprāt "patiesie zinātnieki" netiekot pārraidīti sabiedriskajā televīzijā, ir pilnīgas muļķības no sērijas "kņigu ņečital, no mņeņija imeju". TV neskatās, bet droši zina, ko tur nerāda. Pačukstēšu, ir dažādi raidījumi no tā paša "National Geographic" u.tml. kas kāreiz apšauba Bībeles vēsti. Par evolūcijas teoriju, piemēram. Vēl diezgan nesen bija raidījums, kurā tika apšaubīti fakti par Noasa plūdiem. To, ka daudzi argumenti tur bija balstīti uz puņķiem, tas jau gan ir cits stāsts. Bet, kā jau te viens pareizi pieminēja, galvenais ir pavaimanāt.

Atbildēt

xyq

07.04.2015. 22:51

»

Ķirks

Atbilde uz jautājumiem: tāpēc, ka "kristīga valsts" ir viens posms žīdu pasaules virskundzības ieviešanas 3000 gadu plānā un "Bībele" ir šī plāna rokasgrāmata. Un ar patieso Dievu šādai "kristīgai valstij" nav nekāda sakara...


Kurā dzīvesziņā un kādos tieši cilvēcības likumos? Tajā, kurā mūsu senči, līdzīgi kā pārējās indoeiropiešu tautas, upurēja savus pirmdzimtos bērnus saules u.c. dievekļiem? Vai arī tu, līdzīgi kā raksta autors, esi Brastiņu pārlasījies?

Atbildēt

bagātība, ja tā iegūta GODĪGI

07.04.2015. 19:14

un DARBOJAS VALSTs LABĀ, NEVIS GLABĀJAS OFŠOROS, IR GODĀJAMA LIETA
kristietība nav čekisms, bet godīgie gan tai būtu jāaizstāv un jāuzteic, nevis jāmurgo par nezin kā un kam piedošanu, baznīcas jau ir tukšas, ko vēl?

Atbildēt

Uldis Sēne

07.04.2015. 10:43

»

!!!

Kā apnikuši šie vaimanalogi


Man savukārt, apnikuši liekuļi, kuriem viss ir labi, kaut patiesībā, nekas nevar šeit būt labi, zinot visu to, ko zinu. Tikai galvā pasists, egoistisks, patmīlīgs, augstprātīgs kretīns var spēt būt apmierināts ar esošo marasmu. Tādu cilvēku moto ir: "Pēc manis kaut vai ūdensplūdi." , jeb arī: "kaut pār līķiem, bet savu pašapmierināto, priviliģēto stāvokli es panākšu." - Nožēlojami.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

07.04.2015. 10:32

Šveiks un feldkurāts brauc noturēt karalauka dievkalpojumu.

1.

Gatavošanās cilvēku slepkavošanai vienmēr notikusi dieva vai kādas citas cilvēku fantāzijā radītas un izdomātas augstākas būtnes vārdā.
Senie feniķieši, pirms pārgrieza gūsteknim rīkli, tāpat noturēja svinīgu dievkalpojumu, kā to tagad, pēc vairākiem gadu tūkstošiem, dara mūsdienu paaudze, dodamās karā, !ai ar uguni un zobenu iznīcinātu savus ienaidniekus.
Gvinejas un Polinēzijas cilvēkēdāji savus gūstekņus vai visādus .nederīgus radījumus, kā misionārus, ceļotājus, dažādu tirdzniecības firmu pārstāvjus vai gluži vienkārši ziņkārīgos, svinīgi apēd tikai pēc tam, kad nesuši upurus saviem dieviem un izdarījuši visādas reliģiskas ceremonijas. Tā kā baznīctērpu kultūra pie viņiem vēl nav ieviesusies, viņi izrotā savus gurnus ar vainagiem no raibām meža putnu spalvām.
Tāpat svētā inkvizīcija, iekams sadedzināja savu upuri, vispirms noturēja jo svinīgu dievkalpojumu, lielu svēto misi ar dziesmām.
Noziedznieku sodīšana vienmēr piedalās garīdznieki, apgrūtinot ar savu klātbūtni notiesātos.
Prūsijā pastors pavadīja nelaimīgo notiesāto līdz bendes cirvim, Austrijā katoļu ksendzs — līdz karātavām, Francijā — līdz giljotīnai, Amerikā — līdz elektriskajam krēslam, Spānijā — līdz garrotei, sēdeklim ar sarežģītu nožņaugšanas ierīci, Krievijā bārdains pops vadīja uz soda vietu revolucionārus utt. Un visur garīdznieki izdarīja dažādas manipulācijas ar krustā sistā tēlu, it kā gribētu teikt notiesātajam: «Tev tikai nocirtīs galvu, pakārs tevi, nožņaugs vai izlaidis tev cauri piecpadsmit tūkstošu voltu, bet kas gan viņam nebija jāizcieš»
Arī pasaules kara lielais kaujamais sols neiztika bez garīdznieku svētības. Visu armiju mācītāji turēja dievkalpojumus un aizlūdza par tās puses uzvaru, kuras maizi viņi ēda.

Atbildēt

!!!

07.04.2015. 10:19

Kā apnikuši šie vaimanalogi!
Viss viņiem slikti, Latviju dēvē " par šo valsti"
Ja te nepatīk, lai tinās kaut vai uz lielo kaimiņvalsti, kur par šādu penteri sauktu pie atbildības vai padzītu no darba.

Atbildēt

Lucijs

07.04.2015. 10:17

Kristīgo ticību LV sludina Stankēvičš,kurš nodarbojas ar reiderismu,eiropas struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu,kas bija piesaistīti katoļu ģimnāzijas siltināšanai,bet iztērēti rezidencei,pirts,bāra un citu tamlīdzīgu telpu iekārtošanai.

Atbildēt

dufmgis

07.04.2015. 05:26

rāmāk mūsējie iepirda satversmē preambulu ka esam kristīgi un tipa pret zilajiem ar dainu ētikā pušķoti līvu kriviču cilts mantinieki ... `

Atbildēt

jautājums no manis

07.04.2015. 01:34

Kā kristīgā valstī par ārlietu ministru var būt piders?

Atbildēt

Anonīmais šakālis

07.04.2015. 00:12

«Latvija esot kristīga valsts…»

Latvija NAV kristīga valsts. Ne tikai Satversmē noteikta reliģijas šķirtība no valsts — mūsu valsts arī nekad nav kristīga bijusi vēsturiski. Cilvēki pēc savas izvēles — jā, kamērt valsts un tauta kopumā — it nemaz!

Atbildēt

gauss

06.04.2015. 21:14

Jautāt kāpēc kristīgā valstī notiek tādas netaisnības ir tas pats kas politiķim darīt savus briesmu darbus piesedzoties ar "sabiedribas intereseēm"vai arī "taisnīguma un godīguma vārdā".
Nevajag jautāt,bet saņemt drosmi un pateikt, tiem kas vēl nezin, kādai valsts iekārtai atbilst rakstā minētās darbības.

Atbildēt

Maurice

06.04.2015. 19:29

Šeit kristīga valsts nav vismaz kopš 1561.gada. Un arī citur pasaulē kristīga valsts ir (bijis) nonsenss.
“Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder” (Mt. 22:21)
Katram no tiem pieder dažādas lietas. Valstij nākas realizēt ar kristietību nesavienojamas funkcijas.

Atbildēt

Autoram

06.04.2015. 18:54

Kur ir kaut viena pazīme, ka mums ir kristīga valsts?

Atbildēt

Žulis

06.04.2015. 15:30

Jā, var tikai pabrīnīties, cik veiksmīgi tas pārkrāsotais padomju režīms māk zombēt cilvēku prātiņus! Valsts ir izputināta, nabadzībā un parādu jūgā iedzīta, bet cilvēki vainu meklē visur kur, tikai ne tur, kur tā vaina tiešām ir. Nu mēģiniet taču saprast - nevalda tajā mūsu valstī ne kristietība, ne demokrātija, ne "latviešu fašisti vai nacisti"!Arī latvieši šeit nevalda. Mēs vēl arvien neesam saimnieki savā zemē.( Vai tiešām jūs paši to nejūtat?!) Šeit joprojām valda tas pats padomju režīms, kurš savulaik veica "perestroiku", atmetot komunisma ideoloģiju un simboliku, bet SAVĀM VAJADZĪBĀM aizņemoties kristietību un Latvijas republikas simbolus - himnu, karogu, ģērboni.( Savām, nevis mūsu vajadzībām!!!) Šīs lietas pārkrāsotajam padomju režīmam bija vajadzīgas KĀ AIZSEGS, lai varētu iefiltrēties kapitalisma pasaulē. Un tikai kā aizsegs tas viss šeit kalpo arī līdz pat šim brīdim. Tāpat kā savulaik padomju režīms savai rupjajai varaskārei, mantrausībai cinismam un varmācībai par aizsegu izmantoja sarkanos karogus, komunisma idejas un saukļus par brālību un vienlīdzību, tāpat šodien par aizsegu viņi izmanto tautai nozagtos simbolus un patapināto kristīgo reliģiju. Tāpēc velti ir meklēt šo simbolu un reliģijas atbilstību reālajai mūsu valdības darbībai. Un vēl aplamāk ir pārkrāsotā padomju režīma sastrādātajās nelietībās vainot to reliģiju un simbolus, ko viņi izmanto kā aizsegu, kā maskēšanās tērpu. Mūsu valstī valda visciniskākais materiālisms un ateisms, kas vienmēr ir bijis padomju režīma piekritēju pasaules uzskata pamatā. Visus šos formālās neatkarības gadus, valsts vara ir piekopusi antinacionālu, latviešu nacionālismu apkarojošu, latviešu tautai naidīgu politiku. Par kristīgajām vērtībām un nacionālajiem svētumiem valdošais režīms atceras tikai attiecīgajās svētku dienās, kad tiek teiktas liekulīgas runas,notiek ārēja izrādīšanās un pašslavināšanās īsti padomju garā. Un nevajag sevi maldināt ar to, ka valsts valoda mums vēl pagaidām ir latviešu valoda un arī paši "valstsvīri" lielāko tiesu runā latviski. Padomju cilvēkiem nav tautības. Un tāpat tautības nav šeit valdošajam, pārkrāsotajam padomju režīmam.

Atbildēt

Nu

06.04.2015. 14:46

Eiropas vēsture ir kristietības vēsture. Noliedzot to, nebūs Eiropas.

Atbildēt

Ķirks

06.04.2015. 14:31

Atbilde uz jautājumiem: tāpēc, ka "kristīga valsts" ir viens posms žīdu pasaules virskundzības ieviešanas 3000 gadu plānā un "Bībele" ir šī plāna rokasgrāmata. Un ar patieso Dievu šādai "kristīgai valstij" nav nekāda sakara.
Dievs ir latviskajā daudzu tūkstošu gadu senajā dzīvesziņā, dabas un cilvēcības likumu savstarpējā harmonijā!

Atbildēt

Dievs

06.04.2015. 14:22

ir katrā cilvēkā un ir tikai katra paša brīva izvēle vai dzīvot ārējās pasaules ilūzijā vai sameklēt iekšējo Dieva sākotni. Šobrīd nav cilvēkiem nepieciešami starpnieki, kas caur reliģiju cenšas novērst no Dieva meklējuma savā garīgajā sākumkodā. Cilvēka vienīgais uzdevums ir ar savu rīcību ienest Dieva plānu materiālajā pasaulē, jo nevienam citam šeit tas nav dots.

Atbildēt

Elementāri

06.04.2015. 14:12

Cilvēkam neviena reliģija nav vajadzīga, nedz arī viltus vārdiem varēs apvārdot, ja viņam būs sirdsapziņa...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dailes teātris izsaka nožēlu, ka Alvis Hermanis ir publiskojis nepatiesus apgalvojumus

FotoDailes teātris, reaģējot uz plašsaziņas līdzekļos pārpublicēto Alvja Hermaņa ierakstu viņa privātajā Facebook kontā 6. jūnijā, vērš uzmanību uz to, ka šis ieraksts līdzās personiskiem apvainojumiem satur arī nepatiesu informāciju.
Lasīt visu...

3

Atkal visi dara man pāri, bet es jums vēl parādīšu!

FotoLielais teātra biznesmenis Juris Žagars un viņa draugs vanabī Krišjānis Barons no Staļina prēmijas laureāta Smiļģa Dailes teātra var jau sākt gatavoties kārtējai lielajai tiesas prāvai.
Lasīt visu...

12

Huligānisms un likumpārkāpēju aizstāvība – liberālo “kultūras aizstāvju” būtība

FotoŠoreiz izstāstīšu gandrīz pasaku. Ne gluži par meža zvēriem, bet par meža dīvainīšiem gan. Reiz kādā mežā, kurš sastāvēja no trim priedēm, bija apmaldījušās ļoti īpatnējas būtnes. Viņus vadīja fanātiska pārliecība par savu uzskatu nekļūdību, izredzētību un nesodāmību. Lielākajai daļai cilvēku viņu runas likās dīvainas un pat smieklīgas, jo viņi uzstāja, ka vīrietis drīkst precēt vīrieti, ka teikt patiesību ir naida runa, ka dzimums un tautība ir tikai sociāls konstrukts, izdomājums.
Lasīt visu...

18

Tā kā savu Rinkēviču mums izdevās ievēlēt, mēs ar smagos noziegumos apsūdzētām personām atkal nesadarbosimies (līdz nākamajai reizei)

FotoPartiju apvienības Jaunā Vienotība un partijas Vienotība valdes, kā arī Saeimā pārstāvētā frakcija vienbalsīgi atbalsta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa iniciēto sarunu uzsākšanu par iespējamu koalīcijas paplašināšanu.
Lasīt visu...

21

Kad bijusī „konservatīvā” izglītības ministre tagad vicina varavīksnes karogu

FotoKā tā varēja būt, ka no partijas "Jaunā konservatīvā partija" (vēlāk "Konservatīvie") par izglītības un zinātnes (!) ministru bija cilvēks, kas tagad savā socmediju kontā vicina varavīksnes karogu?
Lasīt visu...

21

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

Tas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco...

Foto

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda...

Foto

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

Kurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied,...

Foto

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

Kurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī...

Foto

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

Laikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus....

Foto

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

Tā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo...

Foto

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

Kas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks....

Foto

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

Pēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila...

Foto

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par...

Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...