Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skolnieciņš no svētbirzs

21.03.2021. 17:42

Ir pienācis ilgi gaidītais pavasaris. Lieldienas jau klauvē pie mūsu namu durvīm. Lieldienas ir auglības un pārpilnības svētki, šie svētki ir par godu Latvju Dieviem. Kopš senseniem laikiem mūsu senči svinēja Lieldienas pēc sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Lielā diena ir enerģētiski spēcīga diena, šajā dienā izdodas visi pagāniskie rituāli. Lai ienestu savā dzīvē veiksmi un bagātību, Lieldienas ir jāveic auglības rituāls par godu likteņa Dievietei Laimai. Neilgi pirms Lieldienām ir jāuzkopj sava dzīvesvieta. Grīdas ir jāizmazgā ar sālsūdeni (bez mazgāšanas līdzekļiem, lupatiņa ir jāņem jauna). Uz vienu 20l spaini ūdens ņem 0,5kg sāls. Uz katru istabu ir jāņem vismaz viens sālsūdens spainis. Pēc šādas mazgāšanas, kad ir pagājis kāds laiks, grīdu mazgā otrreiz ar tīru ūdeni. Pēc šī rituāla veikšanas, lupatiņa ir jāizmet miskastē. Pēc tam, atverot visus nama logus, ir jāizkvēpina mājoklis ar kadiķu zariņiem un vērmeļu buntītēm. Šādi mājoklis tiks atbrīvots no negatīvajām enerģijām. Lieldienu rītā uz palodzes ir jāiededz dzeltena svecīte ar vārdiem: “Dieviete Laima, Tu esi godāta un cienīta manā mājā. Es iededzu šo svecīti par godu Tev. Sargā mani un manu māju, tāpat kā es godāju Tevi.”. Šie vārdi ir jāatkārto 12 reizes, labāk šos vārdus ir uzrakstīt ar roku uz tīra papīra un vēlāk sadedzināt lapiņu krāsnī. Protams, dedzinot svecītes, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Pēc tam savā privātajā mežiņā ir jāatstāj cienasts par godu Dievietei Laimai. Ziedojums ir jāatstāj uz svētakmeņa. Kā svētakmeni var izmantot jebkuru plakanu akmeni, kas novietots zem kāda koka. Uz svētakmens ar sāli uzzīmē Laimas slotiņu (Laimas slotiņa ir Dievietes Laimas simbols). Pietiks ar dažām tējkarotēm sāls, sāli var paņemt līdzi burciņā. Uz svētakmens ir jāatstāj baltmaizes klaips un 11 pašceptas pankūkas. Pēc ziedojuma nolikšanas ir jāpasaka 12 reizes:’’ Dieviete Laima es atstāju šo ziedojumu par godu Tev.’’. Pēc tam pie svētakmeņa ir jāiededz 7 baltas svecītes trauciņos (bez krustiem un jebkāda cita zīmējuma). Tālāk ir jāizsaka savs lūgums ar vārdiem:’’ Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Dieviete Laima es Tevi pielūdzu un slavēju! Likteņa valdniece, uzklausi manu lūgšanu! Likteņa Dieviete, uzklausi manu lūgšanu! Palīdzi man, visvarenā Laima,………………………………..(šeit izsaka savas privātās vēlēšanās). Es pieņemu Tevi savā dzīvē, mana Dieviete. Lai Tava svētā griba mani virza pa gaišiem dzīves ceļiem! Lai godāta Dieviete Laima kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir!’’. Šo lūgšanu skaita 12 reizes, vēlams to ar roku uzrakstīt uz papīra, lai rituāla laikā nebūtu grūtību. Pēc tam lapiņu sadedzina krāsnī. Pēc rituāla nākamajā dienā sveces trauciņos savāc un izmet savā privātajā miskastē, bet ziedojumu atstāj uz svētakmeņa. Pametot rituālu vietu, 3 reizes pasaka:’’ Paldies, Dieviete Laima! Es no sirds Tev pateicos un līdz nākamajai reizei atvados!’’.
Ar Dievietes Laimas svētību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSaulstāvji #AuglībasSvētki #PavasaraSvētki #rituāli #buršanās #lūgšanās #ticējumi #pagāni #DievieteLaima #LikteņaDieviete #svētbirzs #Skolnieciņš

Atbildēt

Xxvid

12.04.2015. 01:58

»

Žulis

Jā, var tikai pabrīnīties, cik veiksmīgi tas pārkrāsotais padomju režīms māk zombēt cilvēku prātiņus! Valsts ir izputināta, nabadzībā un parādu jūgā iedzīta, bet cilvēki vainu meklē visur kur, tikai ne tur, kur tā vaina tiešām ir. Nu mēģiniet taču saprast - nevalda tajā mūsu valstī ne kristietība, ne...


Piekrītu, tā ir pilnīga patiesība. Mums pat prezidents ir bijušais komunists!
Kāda kristietība, kāds latviskums?!
Savukārt U.Sēnem laikam psihiatrs ir atvaļinājumā, par daudz bieži sācis te "zīmēties" un paust klaji slimīgas idejas!!!

Atbildēt

Gatis

09.04.2015. 23:12

»

Uldis Sēne

Ja reiz Latvija nav kristīga valsts, tad uz kāda pamata Lieldienās un Ziemassvētkos valsts TV kanālos tiek translēti kristīgās baznīcas dievkalpojumi? Kāpēc tik bieži TV ziņu sižetos redzu valsts pirmās amatpersonas dievkalpojumos kristiešu baznīcā...


A kāpēc valsts pirmās personas nedrīkstētu iet uz dievkalpojumu? te tomēr ir reliģijas brīvība. Tas, vai viņi iet kristīgās pārliecības dēļ vai spodrināt savu PR, jau ir cits jautājums.
Kas attiecas uz dievkalpojumiem Lieldienās, Ziemassvētkos un, starp citu, ja nezināji, arī katrā svētdienā plkst. 12, tad tas ir tāpēc, ka tos ir svarīgi redzēt ļoti lielai daļai Latvijas iedzīvotāju - gan kristiešiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ netiek uz baznīcu, gan, starp citu, arī nekristiešiem, kuri arī meklē ko vairāk par ēšanu, d..šanu un dr.šanos. Paldies Dievam, tādu kā tu, kas vispār var iedomāties pret to iebilst, ir nospiedošs mazākums.
National Geographic raidījumi ir radīti LTV, par tiem arī runāju. Ja nemaldos, arī šobrīd ir zinātniski raidījumi. Bet mēslus rāda tāpēc, ka tos skatās. Ja tos neskatītos, tad viņus nerādītu.
P.S. Un runa "neiet"... Publicists... :D

Atbildēt

09.04.2015. 11:39

»


dumš kā zābaks.

Atbildēt

katoliete

08.04.2015. 21:33

Autors pats ari atbild sev jau raksta sakumaa:"tiesi taa velna"pec mums nav seviski kristiga valsts...bet jaatceraas kada valsts mes bijaam 50 gadus!

Atbildēt

Andris

08.04.2015. 18:50

Tā kā t.s. baznīca ir dalīta no valsts, tad Latvijai nav iespējams būt par jebkādas reliģijas /nesošu/ valsti.

Atbildēt

Augļotājs

08.04.2015. 17:05

...un piedod mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem...

Atbildēt

Mumins

08.04.2015. 16:42

Nē, Autor! Atbilde ir vienkārša - kristietība vienmēr ir bijusi roklaiža pastāvošajai varai - palīdzējusi, cik varējusi, parastos cilvēciņus paklausībā noturēt. Konjunktūrisms kā filosofija un pastāvēšanas pamats.

Atbildēt

Uldis Sēne

08.04.2015. 08:57

»

Gatis

Varētu jau atbildēt autoram uz visiem jautājumiem, bet slinkums rakstīt. Bet tomēr mazliet ... pirmkārt, Latvija nav kristīga valsts. Tas, ka kādi tur ir iekļāvuši preambulā "kristīgās vērtības", nepadara Latviju par kristīgu valsti, tāpat kā trīsstaru zvaigzne uz zaporožeca haubes nepadara zaporožecu...


Ja reiz Latvija nav kristīga valsts, tad uz kāda pamata Lieldienās un Ziemassvētkos valsts TV kanālos tiek translēti kristīgās baznīcas dievkalpojumi? Kāpēc tik bieži TV ziņu sižetos redzu valsts pirmās amatpersonas dievkalpojumos kristiešu baznīcā?
Gatis piemin National Geographic, taču aizmirsis, ka runa taču iet par Latviju, kur šī tēma būtu jārāda arī pa mūsu TV kanāliem visu to izklaidējošo mēslu vietā, ar kuriem mēdz notrulināt sabiedrības smadzenes.

Atbildēt

Lucijs

08.04.2015. 06:27

»

nekrofobs

Lucijs nodarbojas ar pederastiju un ļoti necieš katoļu baznīcu, kas nosoda šādu nodarbi


Tu acīmredzami esi Zbigņeva kora puika!!!Runā ,ka viņam uz šīm vietām ir īpašs kastings , tatad vazelīns tev ir arī galvā un ne tikai tur kur jums tas ir parasti.

Atbildēt

Gatis

07.04.2015. 23:09

Varētu jau atbildēt autoram uz visiem jautājumiem, bet slinkums rakstīt. Bet tomēr mazliet ... pirmkārt, Latvija nav kristīga valsts. Tas, ka kādi tur ir iekļāvuši preambulā "kristīgās vērtības", nepadara Latviju par kristīgu valsti, tāpat kā trīsstaru zvaigzne uz zaporožeca haubes nepadara zaporožecu par mersedesu. Bez tam, tajā pašā preambulā kristīgās vērtības ir minēts kā viens no kritērijiem, kas veido Latvijas identitāti. Nav pateikts, kuras tieši. Jo ir vesela kaudze ar kristīgajām vērtībām, kuras ir pretrunā kaut vai ar tām pašām latviešu un lībiešu tradīcijām.
Par pārējo - ir acīmredzams, ka autors vispār nezina vēsturi vai arī zina to ļoti virspusēji, nespējot saskatīt nekādas kopsakarības. Par kristīgās vēsts izpratni nemaz nerunāsim. Pie tam, izskatās, ka autoram patiesie zinātnieki ir tikai tie, kas noliedz Jaunās Derības vēsturisko ticamību un var redzēt, ka viņš nezina par tūkstošiem plus arheoloģisko atklājumu, kas tieši apstiprina Bībeles vēsturisko ticamību. Bet lai nu kā, īdēšana par to, ka šie viņaprāt "patiesie zinātnieki" netiekot pārraidīti sabiedriskajā televīzijā, ir pilnīgas muļķības no sērijas "kņigu ņečital, no mņeņija imeju". TV neskatās, bet droši zina, ko tur nerāda. Pačukstēšu, ir dažādi raidījumi no tā paša "National Geographic" u.tml. kas kāreiz apšauba Bībeles vēsti. Par evolūcijas teoriju, piemēram. Vēl diezgan nesen bija raidījums, kurā tika apšaubīti fakti par Noasa plūdiem. To, ka daudzi argumenti tur bija balstīti uz puņķiem, tas jau gan ir cits stāsts. Bet, kā jau te viens pareizi pieminēja, galvenais ir pavaimanāt.

Atbildēt

xyq

07.04.2015. 22:51

»

Ķirks

Atbilde uz jautājumiem: tāpēc, ka "kristīga valsts" ir viens posms žīdu pasaules virskundzības ieviešanas 3000 gadu plānā un "Bībele" ir šī plāna rokasgrāmata. Un ar patieso Dievu šādai "kristīgai valstij" nav nekāda sakara...


Kurā dzīvesziņā un kādos tieši cilvēcības likumos? Tajā, kurā mūsu senči, līdzīgi kā pārējās indoeiropiešu tautas, upurēja savus pirmdzimtos bērnus saules u.c. dievekļiem? Vai arī tu, līdzīgi kā raksta autors, esi Brastiņu pārlasījies?

Atbildēt

bagātība, ja tā iegūta GODĪGI

07.04.2015. 19:14

un DARBOJAS VALSTs LABĀ, NEVIS GLABĀJAS OFŠOROS, IR GODĀJAMA LIETA
kristietība nav čekisms, bet godīgie gan tai būtu jāaizstāv un jāuzteic, nevis jāmurgo par nezin kā un kam piedošanu, baznīcas jau ir tukšas, ko vēl?

Atbildēt

Uldis Sēne

07.04.2015. 10:43

»

!!!

Kā apnikuši šie vaimanalogi


Man savukārt, apnikuši liekuļi, kuriem viss ir labi, kaut patiesībā, nekas nevar šeit būt labi, zinot visu to, ko zinu. Tikai galvā pasists, egoistisks, patmīlīgs, augstprātīgs kretīns var spēt būt apmierināts ar esošo marasmu. Tādu cilvēku moto ir: "Pēc manis kaut vai ūdensplūdi." , jeb arī: "kaut pār līķiem, bet savu pašapmierināto, priviliģēto stāvokli es panākšu." - Nožēlojami.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

07.04.2015. 10:32

Šveiks un feldkurāts brauc noturēt karalauka dievkalpojumu.

1.

Gatavošanās cilvēku slepkavošanai vienmēr notikusi dieva vai kādas citas cilvēku fantāzijā radītas un izdomātas augstākas būtnes vārdā.
Senie feniķieši, pirms pārgrieza gūsteknim rīkli, tāpat noturēja svinīgu dievkalpojumu, kā to tagad, pēc vairākiem gadu tūkstošiem, dara mūsdienu paaudze, dodamās karā, !ai ar uguni un zobenu iznīcinātu savus ienaidniekus.
Gvinejas un Polinēzijas cilvēkēdāji savus gūstekņus vai visādus .nederīgus radījumus, kā misionārus, ceļotājus, dažādu tirdzniecības firmu pārstāvjus vai gluži vienkārši ziņkārīgos, svinīgi apēd tikai pēc tam, kad nesuši upurus saviem dieviem un izdarījuši visādas reliģiskas ceremonijas. Tā kā baznīctērpu kultūra pie viņiem vēl nav ieviesusies, viņi izrotā savus gurnus ar vainagiem no raibām meža putnu spalvām.
Tāpat svētā inkvizīcija, iekams sadedzināja savu upuri, vispirms noturēja jo svinīgu dievkalpojumu, lielu svēto misi ar dziesmām.
Noziedznieku sodīšana vienmēr piedalās garīdznieki, apgrūtinot ar savu klātbūtni notiesātos.
Prūsijā pastors pavadīja nelaimīgo notiesāto līdz bendes cirvim, Austrijā katoļu ksendzs — līdz karātavām, Francijā — līdz giljotīnai, Amerikā — līdz elektriskajam krēslam, Spānijā — līdz garrotei, sēdeklim ar sarežģītu nožņaugšanas ierīci, Krievijā bārdains pops vadīja uz soda vietu revolucionārus utt. Un visur garīdznieki izdarīja dažādas manipulācijas ar krustā sistā tēlu, it kā gribētu teikt notiesātajam: «Tev tikai nocirtīs galvu, pakārs tevi, nožņaugs vai izlaidis tev cauri piecpadsmit tūkstošu voltu, bet kas gan viņam nebija jāizcieš»
Arī pasaules kara lielais kaujamais sols neiztika bez garīdznieku svētības. Visu armiju mācītāji turēja dievkalpojumus un aizlūdza par tās puses uzvaru, kuras maizi viņi ēda.

Atbildēt

!!!

07.04.2015. 10:19

Kā apnikuši šie vaimanalogi!
Viss viņiem slikti, Latviju dēvē " par šo valsti"
Ja te nepatīk, lai tinās kaut vai uz lielo kaimiņvalsti, kur par šādu penteri sauktu pie atbildības vai padzītu no darba.

Atbildēt

Lucijs

07.04.2015. 10:17

Kristīgo ticību LV sludina Stankēvičš,kurš nodarbojas ar reiderismu,eiropas struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu,kas bija piesaistīti katoļu ģimnāzijas siltināšanai,bet iztērēti rezidencei,pirts,bāra un citu tamlīdzīgu telpu iekārtošanai.

Atbildēt

dufmgis

07.04.2015. 05:26

rāmāk mūsējie iepirda satversmē preambulu ka esam kristīgi un tipa pret zilajiem ar dainu ētikā pušķoti līvu kriviču cilts mantinieki ... `

Atbildēt

jautājums no manis

07.04.2015. 01:34

Kā kristīgā valstī par ārlietu ministru var būt piders?

Atbildēt

Anonīmais šakālis

07.04.2015. 00:12

«Latvija esot kristīga valsts…»

Latvija NAV kristīga valsts. Ne tikai Satversmē noteikta reliģijas šķirtība no valsts — mūsu valsts arī nekad nav kristīga bijusi vēsturiski. Cilvēki pēc savas izvēles — jā, kamērt valsts un tauta kopumā — it nemaz!

Atbildēt

gauss

06.04.2015. 21:14

Jautāt kāpēc kristīgā valstī notiek tādas netaisnības ir tas pats kas politiķim darīt savus briesmu darbus piesedzoties ar "sabiedribas intereseēm"vai arī "taisnīguma un godīguma vārdā".
Nevajag jautāt,bet saņemt drosmi un pateikt, tiem kas vēl nezin, kādai valsts iekārtai atbilst rakstā minētās darbības.

Atbildēt

Maurice

06.04.2015. 19:29

Šeit kristīga valsts nav vismaz kopš 1561.gada. Un arī citur pasaulē kristīga valsts ir (bijis) nonsenss.
“Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder” (Mt. 22:21)
Katram no tiem pieder dažādas lietas. Valstij nākas realizēt ar kristietību nesavienojamas funkcijas.

Atbildēt

Autoram

06.04.2015. 18:54

Kur ir kaut viena pazīme, ka mums ir kristīga valsts?

Atbildēt

Žulis

06.04.2015. 15:30

Jā, var tikai pabrīnīties, cik veiksmīgi tas pārkrāsotais padomju režīms māk zombēt cilvēku prātiņus! Valsts ir izputināta, nabadzībā un parādu jūgā iedzīta, bet cilvēki vainu meklē visur kur, tikai ne tur, kur tā vaina tiešām ir. Nu mēģiniet taču saprast - nevalda tajā mūsu valstī ne kristietība, ne demokrātija, ne "latviešu fašisti vai nacisti"!Arī latvieši šeit nevalda. Mēs vēl arvien neesam saimnieki savā zemē.( Vai tiešām jūs paši to nejūtat?!) Šeit joprojām valda tas pats padomju režīms, kurš savulaik veica "perestroiku", atmetot komunisma ideoloģiju un simboliku, bet SAVĀM VAJADZĪBĀM aizņemoties kristietību un Latvijas republikas simbolus - himnu, karogu, ģērboni.( Savām, nevis mūsu vajadzībām!!!) Šīs lietas pārkrāsotajam padomju režīmam bija vajadzīgas KĀ AIZSEGS, lai varētu iefiltrēties kapitalisma pasaulē. Un tikai kā aizsegs tas viss šeit kalpo arī līdz pat šim brīdim. Tāpat kā savulaik padomju režīms savai rupjajai varaskārei, mantrausībai cinismam un varmācībai par aizsegu izmantoja sarkanos karogus, komunisma idejas un saukļus par brālību un vienlīdzību, tāpat šodien par aizsegu viņi izmanto tautai nozagtos simbolus un patapināto kristīgo reliģiju. Tāpēc velti ir meklēt šo simbolu un reliģijas atbilstību reālajai mūsu valdības darbībai. Un vēl aplamāk ir pārkrāsotā padomju režīma sastrādātajās nelietībās vainot to reliģiju un simbolus, ko viņi izmanto kā aizsegu, kā maskēšanās tērpu. Mūsu valstī valda visciniskākais materiālisms un ateisms, kas vienmēr ir bijis padomju režīma piekritēju pasaules uzskata pamatā. Visus šos formālās neatkarības gadus, valsts vara ir piekopusi antinacionālu, latviešu nacionālismu apkarojošu, latviešu tautai naidīgu politiku. Par kristīgajām vērtībām un nacionālajiem svētumiem valdošais režīms atceras tikai attiecīgajās svētku dienās, kad tiek teiktas liekulīgas runas,notiek ārēja izrādīšanās un pašslavināšanās īsti padomju garā. Un nevajag sevi maldināt ar to, ka valsts valoda mums vēl pagaidām ir latviešu valoda un arī paši "valstsvīri" lielāko tiesu runā latviski. Padomju cilvēkiem nav tautības. Un tāpat tautības nav šeit valdošajam, pārkrāsotajam padomju režīmam.

Atbildēt

Nu

06.04.2015. 14:46

Eiropas vēsture ir kristietības vēsture. Noliedzot to, nebūs Eiropas.

Atbildēt

Ķirks

06.04.2015. 14:31

Atbilde uz jautājumiem: tāpēc, ka "kristīga valsts" ir viens posms žīdu pasaules virskundzības ieviešanas 3000 gadu plānā un "Bībele" ir šī plāna rokasgrāmata. Un ar patieso Dievu šādai "kristīgai valstij" nav nekāda sakara.
Dievs ir latviskajā daudzu tūkstošu gadu senajā dzīvesziņā, dabas un cilvēcības likumu savstarpējā harmonijā!

Atbildēt

Dievs

06.04.2015. 14:22

ir katrā cilvēkā un ir tikai katra paša brīva izvēle vai dzīvot ārējās pasaules ilūzijā vai sameklēt iekšējo Dieva sākotni. Šobrīd nav cilvēkiem nepieciešami starpnieki, kas caur reliģiju cenšas novērst no Dieva meklējuma savā garīgajā sākumkodā. Cilvēka vienīgais uzdevums ir ar savu rīcību ienest Dieva plānu materiālajā pasaulē, jo nevienam citam šeit tas nav dots.

Atbildēt

Elementāri

06.04.2015. 14:12

Cilvēkam neviena reliģija nav vajadzīga, nedz arī viltus vārdiem varēs apvārdot, ja viņam būs sirdsapziņa...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...

21

Runāsim atklāti: faktiski finanšu sektors šobrīd ir kļuvis par viena valsts dienesta vadītājas īstenotās politikas upuri

FotoPirms dažiem gadiem gan ierēdniecība, gan politiskie lēmēji pēc neskaitāmiem ārvalstu organizāciju un Latvijas stratēģisko sabiedroto ieteikumiem nonāca pie loģiska atklājuma, ka pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, 90. gadu sākumā izveidotais banku darbības modelis gan ģeopolitisko, gan pieaugošās uzraudzības apstākļu rezultātā vairs nav dzīvotspējīgs. Proti, būt par NVS valstu starptautisko norēķinu jeb ASV dolāru transakciju centru nav iespējams.
Lasīt visu...

21

Vainot sabiedrību, ka politiķi ir noveduši valsti pie sašķeltības, var tikai paši politiķi

FotoIerobežojumi turpinās, un arī protesti turpinās. Cēloņsakarība ārkārtīgi vienkārša un to izsaka Delfu raksta pēdējā rindkopa: "Neskatoties uz augsto vakcinācijas līmeni, vairākām Eiropas valstīm nācies atjaunot karantīnas ierobežojumus, lai apturētu jaunu Covid-19 vilni."
Lasīt visu...

6

Hunta, sargies buntavnieka!

FotoSāksim ar to, kas manā skatījumā ir hunta. Tie ir 62 deputāti, kas veica valsts apvērsumu, atņemot balsstiesības t.s. deputātiem-antivakseriem. Pučistiem jāpieskaita arī ministri iz valdības, kas kā aste luncina parlamenta “kvekšu” korpusu. Visbeidzot prezidents, kas pēc puča neierosināja Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

18

Viltus zaļuma parāde Glāzgovā

FotoAr apņemšanos par globālās sasilšanas ierobežošanu un skaļiem saukļiem par virzību uz fosilā kurināmā izskaušanu, noslēgusies ANO klimata konference (COP26) Glāzgovā. Visnezaļākā konference, kāda pēdējo sešu gadu laikā pasaulē organizēta, kurā šogad tika demonstrēta klajas divkosības paraugstunda. Līdz ar to paradoksāli un nožēlojami vienlaikus, ka tās mērķis bija vienoties par pasaules zaļajiem pamatmērķiem!
Lasīt visu...

21

Es iestājos par principu “baznīcu baznīcai”

FotoArvien skaļāk publiskajā telpā sevi piesaka sakrālā mantojuma tēma. Apsveicami, ka diskusijās par Svētā Pētera baznīcas tālāko likteni sabiedrība nav vienaldzīga. Kas būs šī izcilā, Rīgai tik nozīmīgā kultūras pieminekļa nākamais saimnieks, ir satraucis baznīcu, Rīgas pašvaldību, kultūras mantojuma ekspertus, Saeimas politiķus, pat valsts prezidentu. Uz izveidojušos situāciju vēlams paskatīties ar vēsu prātu.
Lasīt visu...

21

Nu cik var gvelzt par vīrusu un pandēmiju visādu sviestu?! Kā nav pašiem apnicis!

FotoDivu gadu laikā nebeidz pārsteigt idiotisma līmenis, kas turpina arvien sazelt ap koronavīrusa tēmu, — laikmetā, kad informācija ir tik pieejama kā nekad, jāatceras itāļu teiciens: “Idiotu māte vienmēr ir gaidībās.”
Lasīt visu...

18

Zemes piespiedu nomas attiecības tiek izbeigtas netaisnīgi, uzliekot jaunu slogu dzīvokļu īpašniekiem

FotoPieņemot “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu”, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek uzlikts jauns, nesamērīgs slogs - viņiem zeme jāizpērk par 100% no kadastrālās vērtības, lai gan vidējā vērtība šiem zemes gabaliem ir 30% no kadastra. Saeimas “Saskaņas” frakcija uzskata šādu pieeju piespiedu nomas attiecību izbeigšanai par netaisnīgu un balsoja pret šo likumu.
Lasīt visu...

18

Glābiet, palīdziet un jūtiet līdzi, zemes baroniem atņem peļņu!

Foto29. oktobrī spēkā stājās Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību". Grozījumu izstrādāšanas formālais nolūks – sakārtot attiecības starp zemes un būvju, ēku un dzīvokļu īpašniekiem tā sauktā piespiedu dalītā īpašuma gadījumā. Valsts šīs attiecības visai neveiksmīgi mēģina kārtot jau daudzu gadu garumā, ir vairākkārt ticis grozīts likums, kā arī pieņemti vairāki Satversmes tiesas spriedumi, kuriem vismaz teorijā būtu jābūt kā bākām likumdevējam jauna regulējuma izstrādē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mums vajag jūsu naudu, lai radītu jums vairāk burvīga satura par slepkavībām un maniakiem

Pirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts...

Foto

Vai tiekam gatavināti Latvijas iznīcināšanai?

“Opozīcija Saeimā iegājusi pilnīgā destrukcijā – iesnieguši virkni priekšlikumu atņemt aizsardzības budžetam vairākus desmitus miljonu eiro... Brīdī, kad pirmo reizi pēc...

Foto

Mums ir par maz ministru, vajag vēl, un tad viss būs kārtībā!

Labas pārvaldības princips paredz, ka sabiedrības interesēs valsts pārvalde tiek pastāvīgi uzlabota. Nevienā valstī valsts...

Foto

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, bet...

Es tiešām ļoti gribēju atbalstīt budžetu, jo man šķiet, ka laiks ir grūts un premjerministrs Krišjānis Kariņš tiešām ir...

Foto

Levits nespēj vai nevēlas pildīt savus pienākumus un "pazūd aiz savas pils augstajiem mūriem"

Ne tikai Latvijas valsts dibināšanas svētkos, bet arī ikdienā aizvien skaudrāk iezīmējās...

Foto

Lūdzu, manējie, PALIECIET šaizemē!

Smagiem soļiem staigāju pa sava vectēva zemi. Ar dubļiem aplipušos zābakos un nosalušiem pirkstiem, zemjainām plaukstām aukstā zemē stādu ķiplokus, ziemas sīpolus...

Foto

Lai turpina valdīt pavļuti, kariņi, leviti un viņu apkalpotāji rečekisti, fūrmaņi, skrides un citi līdzskrējēji?

Divas valstis, divas pieredzes. Igaunija bez lockdown, Latvija ar. Igaunija ar cilvēcisku...

Foto

Vēstule Augstākajam Debesu Kungam

Es gan tev neticu, bet nezinu, kam citam adresēt savu žēlabu. Man ir laimējies, kopš deviņdesmito gadu sākuma dzīvoju Pierīgas apkaimē. Tuvu...

Foto

Vēstule valsts augstākajām amatpersonām: par palīdzību un atbalstu Latvijas pensionāriem un likumu "Par Valsts pensijām"

Likums "Par Valsts pensijām" paredz, ka ikviens Latvijas pensionārs var prasīt...

Foto

Jaunās paaudzes žurku inde

Tie, kuriem pieder kāds lauku īpašums, šķiet, visi būs saskārušies ar problēmu, vārdā grauzēji, bet vēl precīzāk – žurkas un peles. Grauzēji...

Foto

Nodokļu sistēmas reforma stumj pašnodarbinātos ēnu ekonomikā vai liek doties emigrācijā

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Latvijas Republikas Saeimas frakcija, piedaloties balsošanā par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts...

Foto

Paskaidrojošā tautumeita un āža pakaļa

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām....

Foto

Monumentālā šausmene “Mājsēde 2.0”

Pēc varnešu “pirkstu klikšķa” Latvijā pēkšņi uzliesmoja un tāpat norima kroņa vīrusa epidēmija. “Augšām” pietuvinātajiem šeftmaņiem lokdauns izrādījās “zelta bedre”. Dīkstāves palīdzību...

Foto

Divi miljoni deputātu īpašo pasūtījumu galdam – „baiļu kvotas”

Uz Saeimu  koka šķirstiņā atnestā budžeta prioritātes premjers raksturoja šādi:  “2022.gadā ir trīs lieli virzieni – Latvijas...

Foto

Pavasaris ir tuvu vai tālu atkarībā no pacietības līmeņa

Pēc valdības sarunu atšifrējuma publicēšanas fakts, ka šie politikāņi vēl ir savos amatos, ir apkaunojums demokrātijai....

Foto

Par to, kāpēc pie mums mirstība no kovida ir astoņreiz augstāka, es paklusēšu

Šodien mēs atgriežamies no mājsēdes - vakcinētiem cilvēkiem būs brīvāka dzīve. Nevakcinētajiem dodam vēl...

Foto

Par situāciju Latvijas medicīnā un iespējamiem risinājumiem

Cik zināms, valstī iedzīvotāju medicīniskai aprūpei gultu skaitam slimnīcās ir jābūt aptuveni 1% no iedzīvotāju skaita. Tas nozīme, ka...

Foto

No kuras puses tuvojas īstā klimata pārmaiņu problēma

Runa ir par ļoti nopienun problēmu, kas rada klimata pārmaiņas un par kuru neviens nerunā. Delfi.lv bija Ivara...

Foto

Šoreiz mums visiem ir nodarīts pāri par daudz!

Ziņa, kuru saņēmām 09.11.2021 no valdības mājas, šokēja mūs visus – gan gadatirgus organizētājus, gan jūs – gadatirgus...

Foto

Mēs runāsim, mēs domāsim, mēs gatavosimies

Latvijas robeža, kas iezīmē Latvijas valsts teritoriju starptautiskajā kartē, ir viens no Latvijas valstiskuma pamatelementiem. Tāpēc tās aizsardzība vistiešākajā veidā ir...

Foto

Tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas...

Foto

Par Rīgas domes apsveikuma kampaņu

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam...

Foto

Nevajag dēvēt noniecinošā veidā personas, kas kustas pār robežu

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina izmantot starptautiski pieņemtu apzīmējumu personām, kuras šķērso...

Foto

Es, piemēram, redzu gaismu tuneļa galā

Pēdējos divus gadus mums ir gājis grūti, un Covid pandēmija vēl arvien nav beigusies. Tomēr šobrīd varam pacelt galvu un droši...

Foto

Dievnamā tikai ar “ar nelabo sadarbspējīgo sertifikātu”

Civilizācijas atiestatītāju apustulis Bordāns Twitter ciniski ieņirdza, ka “nevakcinējoties Dievu var satikt ātrāk!”. Tauta runā, ka pēcāk Temīdas piesmējējs ticis strostēts...

Foto

Vai Levits jau ir sasaucis Nacionālās drošības padomes sēdi?

Video ar cilvēku pūli, kas Baltkrievijā virzās uz Polijas-Baltkrievijas robežu, un Latvijas amatpersonu kuslais klusums, ne vārdu...

Foto

Ar Lukašenko roku Krievija pārbauda mūsu reakciju

Situācija pie Polijas-Baltkrievijas robežas ir ļoti nopietna. Vēlu izturību un savaldību Polijas drošības sargiem! Sekojam līdzi situācijas attīstībai....

Foto

Rīgas autoostas sarkano ozolu nedrīkst nocirst

“Ozolu iestādīja 1964. gadā, kad uzcēla autoostu. Autoostā sāku strādāt 1972. gadā. Tad ozols jau bija sasniedzis rokas resnumu. Agrāk,...

Foto

Vandāļi izņirgājušies par mūsu valsts naudas izšķiešanas un izzagšanas objektu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc sociālās kampaņas vides objekta “Korupcijas aisbergs” iespējamā vandālisma akta...

Foto

Pandēmija un sabiedrība - bailes vai dusmas?

Profesore Ancāne LSM portāla rakstā par Latvijas sabiedrību pandēmijas laikā runā par to, ka, viņasprāt, tajā valda vairāk dusmas...

Foto

Kurp dodamies?

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk,...

Foto

Valdībai ir pašai jāizšķiras: demisionēt, emigrēt vai mainīties!

Latvija pašlaik ieņem pirmo vietu pasaulē Covid saslimušo ziņā! LR valdība un Saeima nepilda solīto, nepalielina medicīnas darbinieku...

Foto

Akceptētās nāves

Beidzot ir skaidrs, ka kroņa vīruss nešķiro cilvēkus vakcinētajos un nevakcinētajos. Tālab farmācijas gigantu dienderu centieni joprojām uzspiest bezjēdzīgās un organismam bīstamās potes robežojas...

Foto

Katram pašam jāizvēlas, vai ticēt pūcēm, pavļutiem, skridēm un rečekistiem vai tādiem ārstiem kā Ilze Aizsilniece

Nekas jauns nav jāizdomā. Kā vienmēr, kad tiek skatīts budžets...

Foto

Nemainīgs ir tikai viens – valdošās koalīcijas absolūtais cinisms

2019.gada novembrī pirms valsts budžeta pieņemšanas pie Saeimas notika plašs pikets – medicīnas darbinieki protestēja pret to,...

Foto

Ja uzskatāt, ka Covid eksistē tikai Eiropas Savienībā, tad aizveriet Latvijas vēstniecības ārpus ES!

Augsti godājamās valsts amatpersonas, vēršos pie Jums ar šo atklāto vēstuli, lai...

Foto

Lai gan Latvija rada tikai 0,02% no pasaules siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomiem, esam apņēmības pilni skriet lokomotīvei pa priekšu

Kopš Parīzes nolīgumā paredzēto mērķu izvirzīšanas ir...

Foto

Duļķis pret pianistu

Eksistē Dievzemītē tāds Māris Mičerevskis. Plašākai publikai pazīstams kā Duļķis 2018. gada filmā “Kriminālās ekselences fonds”. Pie lomas “spīdošais aktieris” tika caur pūļa...

Foto

Varbūt turpināsies 80. un 90. gadu mijas profesūras aizsāktās tradīcijas!

2021.gada 28.oktobris, cerams, ieies vēsturē kā datums, kad sākās Latvijas Ārstu biedrības jau ilgāku laiku vērojamās...

Foto

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam: vissvarīgākā ir visas sabiedrības testēšana un laicīga ārstēšana

Vēršos pie jums, kā pie priekšpēdējās instances, jo pēdējā jau būs mecenāti, kas,...

Foto

Etnofobija un etnocentrisms

Ir sabiedrības daļa, kas ik pa laikam saceļ labi sponsorētu un informatīvi atbalstītu traci par Latvijā it kā valdošo “homofobiju”. Tomēr es aicinātu...

Foto

Dzied Circene aizkrāsnē

“Es arī uzskatu, ka piespiest nevar un nevajag nevienu cilvēku. Ja viņš negrib vakcinēties, viņš var nevakcinēties, bet tad viņš nevar iet sabiedrībā!”...

Foto

Žēl, ļoti žēl...

Žēl, ļoti žēl... Laikā, kad vajadzēja vienojošus vārdus, kad vajadzēja solidarizēties ar hospitalizētajiem pacientiem, ar izdegošajiem ārstiem, ar mājsēdē esošajiem darba devējiem un...

Foto

Nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem,...

Foto

Likme uz ārējo ienaidnieku

Kariņa valdība Dievzemītē ir ieviesusi pazemojušu segregāciju. Nevakcinētajiem pret kroņa vīrusu atņem darbu (lasi – iztikas līdzekļus); sabotē izglītību; liedz medicīnisko aprūpi,...

Foto

Sociālās pātagas un 100 eiro kāposta politika

Vakcīndileri vienojušies iemānīt pošu atkarībā 60 gadu slieksni pārsniegušos seniorus, piesolot simt eiro katram, kas injicēsies pret kroņa vīrusu....

Foto

Tāda mums sabiedrība!

Bērnišķīgi! Esam nonākuši situācijā, kad puse biedru nav izpildījusi C mājasdarbu un ieskaite tagad nav visam kursam! Vainīgs pie tā esot skolas direktors...

Foto

Latvijā ir nolaists viss

Latvijā ir nolaists viss. To neredzēt var tikai aklais vai pilnīgi nozombētais. Uzskaitīsim....